PDA

Zobacz pełną wersję : Pat podczas szturmu fortecy



Ostatni Car
22-05-2016, 19:46
Gram Bizancjum, Wenecja obległa mi Nikozja, za bardzo skupiłem się na tworzeniu solidnej armii przeciw mongołom, i masz babo placek :confused: a teraz do rzeczy, Nikozje mam rozbudowaną do poziomu fortecy, wenecjanie przebili się przez pierwszą bramę taranem i wytłukli mi 2 oddziały włóczników, które jej broniły, po czym zabrali się za szturm na drugą, czytaj ruszyli taranem, ale udało mi się go spalić :champagne: więc przycupnęli całą armią pod bramą i stoją i nic nie robią dają do siebie strzelać z wież. W fortecy mam jeszcze generała i 3 jednostki spieszonych bizantyjskich kopijników (Dismounted Byzantine Lancers, grę mam w wersji angielskiej więc sorki jak coś źle przetłumaczyłem).

Czy ktokolwiek z was miał podobną sytuację albo ma jakiś pomysł?

PS. gram na lapku, a posta pisze z kompa ;)

Piter
22-05-2016, 19:57
Możesz spróbować nnego AI, tylko raczej będzie konieczna nowa kampania, będą atakować następne poziomy fortecy:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4844-PiterAI-podstawka-3-1%28ulepszona-dyplomacja-walka-itd%29

Ostatni Car
22-05-2016, 21:03
Moje pytanie dotyczyło tego co powinienem zrobić tu i teraz w tej sytuacji, bo mam właśnie włączonego lapka i wenecjanie szturmują mi fotece :] czytanie ze zrozumieniem się kłania;)

Piter
22-05-2016, 21:24
Moje pytanie dotyczyło tego co powinienem zrobić tu i teraz w tej sytuacji, bo mam właśnie włączonego lapka i wenecjanie szturmują mi fotece :] czytanie ze zrozumieniem się kłania;)
Chce Ci się trzymać tę bitwę włączoną kilka godzin przez ten bug, rzeczywiście, nie rozumiem Cię :D

Ostatni Car
22-05-2016, 21:40
Poczekałem aż wieże ich wytłuką, jak mieli straty w ludziach na poziomie 75% to ich zaatakowałem i wygrałem :D dziwi mnie fakt, że komp nie zakończył bitwy z powodu braku sprzętu oblężniczego u szturmujących.

EDIT: a co miałem dać im zdobyć moja fortece na wyspie i dać się oskrzydlić?? Akurat miałem czas to trzymałem ;)

chochlik20
23-05-2016, 12:57
Po pierwsze - nie broń pierwszej bramy, bo to głupota. Zostaw wojsko - najlepiej konnice - pod pierwszą, tak aby strzelały wieżyczki. Gdy są blisko rozwalenia bramy przemieszczasz się do kolejnej. I robisz to samo. Obronę skup na ostatniej tam, gdzie masz plac.
Mogli atakować tylko taranem, ale czy nie mieli innych machin oblężniczych?

Ostatni Car
24-05-2016, 08:43
Mieli 1 wieżę oblężniczą, 1 drabinę i 1 tarana. Taranem zniszczyli pierwszą bramę, ja zniszczyłem go pod drugą, a drabiny postawili na murze przy pierwszej bramie.

Piter
24-05-2016, 21:34
Mieli 1 wieżę oblężniczą, 1 drabinę i 1 tarana. Taranem zniszczyli pierwszą bramę, ja zniszczyłem go pod drugą, a drabiny postawili na murze przy pierwszej bramie.

Drabiny można odsunąć od murów i pójść nimi na następne ale bot się zbugował, dlatego Ci dałem link do innego tematu, a tu wyskok z brakiem czytania ze zrozumieniem.

Matisek
26-05-2016, 21:19
Ja zawsze stosowałem najprostsze chyba rozwiązanie: ustawić ograniczony czas bitwy. Zresztą to można chyba ustawić w opcjach w trakcie kampanii, więc da radę ustawiać tylko przy takich "niepewnych" bitwach (oczywiście każdorazowo przed bitwą).