PDA

Zobacz pełną wersję : Wtorki w Starym Świecie: Zapraszamy



Arroyo
23-05-2016, 20:47
Termin: wtorki od 20:00

Zasady gry:
-Fundusze: 17 000
-Max 4 te same jednostki
-Max 4 artylerii/monstrów

TS:178.217.186.86:11796

------------------------------------------------------------

Witajcie. Zapewne wszyscy wiecie, że jutro premiera gry Total War: Warhammer. Z góry zapowiadam, że będzie cotygodniowy event z gry Total War: Warhammer. Planujemy już o 20:00 zacząć grę. Na jutro tj. 24 maja, mam już zaplanowaną bitwę pod Hel Fenn, która okazała się dla Mannfreda całkowitą zgubą i jego śmiercią - godzina 21:30 wstępnie. Także zapraszamy już jutro do wspólnej gry.

Wstępne zasady:
Max 4 te same jednostki
Max 4-6 monstrów (w ten limit artyleria)

Zasady na Hel Fenn wkrótce.
Zakazane jednostki:
Karl Franz
Balthasar Gelt
Czarodziej Świetlistego Kolegium
Czarodziej Niebiańskiego Kolegium
Świetlista Arka HYSH, Czołgi Parowe, Gwardia Reiklandu, Rycerze Półgryfa (zwykli, jak i z halabardami), Piekielniki

Generał Imperium, który jest liderem drużyny Imperium, musi ujeżdżać Imperialnego Gryfa i zmienić nick na Martin, Książę Stirlandu. Reszta graczy z drużyny Imperium może mieć dowolne nicki, lecz ich bohaterowie/lordowie nie mogą ujeżdżać wyższego wierzchowca niż Opancerzony Koń Bojowy.

Wampiry: Zakazy jednostek:
Heinrich Kemmler
Skrzydlaty Maszkaron
Vargheist
Przeklęte Zjawy

Gracz, deklarujący się liderem Wampirów, musi grać Mannfredem von Carsteinem i zmienić nick na Mannfred von Carstein. Ujeżdżać musi Opancerzoną Nocną Marę. Reszta graczy Wampirów może mieć dowolne nicki, ale również nie mogą mieć innych wierzchowców niż Opancerzone Nocne Mary. Dodatkowo inni gracze Wampirów nie mogą mieć Mannfreda von Carsteina.

Mapa: Hel Fenn
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/66/3a/68/663a685d655ef8ae49ba79e2fffd3b0e.jpg


Adres TS:
178.217.186.86:11796

Arroyo
24-05-2016, 22:20
Dzisiejszy Wtorek w Starym Świecie zakończył się powodzeniem. Bitwa pod Hel Fenn jednak zakończyła się nieoczekiwanie zwycięstwem Wampirów. Na następny tydzień planujemy jedną z tych dwóch bitew. Zależy od was, która to będzie
http://sonda.hanzo.pl/sondy,260259,qh3T.html

Zapraszamy do głosowania - trwa ono do 29 maja do godziny 16:00.

Il Duce
24-05-2016, 22:47
Z całym szacunkiem ale nie widzę w tym nic nieoczekiwanego,zakazałeś Imperium wzięcia jego najlepszych jednostek,niby jakim cudem mieli wygrać :D?

Arroyo
24-05-2016, 22:51
Ależ mieli szansę. Dobre wykorzystanie łowców czarownic + Gwardia Elektorska na 9 belach roznieśliby Wampiry bez dwóch zdań ;)

mackoff
24-05-2016, 23:16
Super!

Cieszę się że graliście masowo w Warhammera.

Mam nadzieje że ten cotygodniowy event będzie trzymał wysoki poziom i rozwinie nasze community Total War przez wspólną grę multiplayer.

Tymczasem przypominam o naszym najbliższym Sobotnim (28.05) nocnym graniu i turnieju w Warhammera.

Będzie okazja do zgarnięcia paru ciekawych nagród.

Arroyo
24-05-2016, 23:35
Skoro o tego typu bitwach mowa mam też pomysły na alternatywne zakończenia wątków z Warhammera. Np. jeden z przyszłych pomysłów tyczyłby się tego, co by się stało, gdyby Leitdorf nie zmienił swego zachowania i doprowadziłby faktycznie do wojny z Bretonnią i przykładowa do tego bitwa -> Na pewno jednak po wydaniu pełnego rosteru Bretki. Na pewno liczę na to, że ten event będzie stale rozwijany. Poza tym zapraszam również na Sobotnie Nocne Granie i Turniej w Total War: Warhammer. Gwarantujemy dobrą zabawę i przede wszystkim sporo nowości związanych z Warhammerem.

Pirx
25-05-2016, 09:07
A ja mam nadzieję, że z czasem, poza bitwami scenariuszowymi, pojawi się również możliwość luźnych gierek z losowaniem frakcji. ;) Z chęcią się w coś takiego pobawię. Chociaż frakcji w sumie jest jak na lekarstwo na razie.

Gra ma potencjał i bawi. Nie spodziewałem się. :P

Arroyo
25-05-2016, 09:19
Na pewno bitwy z lore'a będą z modami, a przynajmniej dopóki CA się nie pokusi o DLC z frakcjami. Są też luźne gierki, które mamy przed bitwą z lore'a o 21:30.

Arroyo
29-05-2016, 17:24
Zwyciężyła bitwa na Ostwaldzkim Wrzosowisku. Zasady przedstawię pojutrze przed eventem + zapraszam już w we wtorek na 20:00 na Wtorki w Starym Świecie - będą na pewno bitwy zwykłe na początek, a na później tj. na 22:00 bitwa z lore'a.
http://vignette3.wikia.nocookie.net/warhammeronline/images/c/c3/Warriors_of_chaos.jpg/revision/latest?cb=20111128142851

PS. Na następny tydzień pewnie będzie bitwa bliższa czasom Karla, więc prośba o pobranie wkrótce moda na tę bitwę - http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=691664240

Arroyo
31-05-2016, 16:27
W tej bitwie zagramy na kosztach ultra.
Przywódca strony Imperium może używać gryfa. Reszta opancerzonych koni bojowych.
U Imperium zakazane jednostki:
Karl Franz
Balthasar Gelt
Czarodzieje Niebiańskiego i Świetlistego Kolegium
Gwardia Reiklandu
Kirasjerzy z wyrzutnią granatów
Piekielniki
Wyrzutnie Piekielnych Fajerwerków
Świetlista Arka HYSH
Czołg Parowy
Max 2 Rycerzy na Demigryfach

U Chaosu przywódca strony może wziąć Mantykorę, reszta opancerzone rumaki bojowe.
Zakazane jednostki:
Archaon, Sigvald, Kholek.
Max 2 Wybrańców (obojętnie czy zwykli, czy z halabardami, czy z dwuręczną bronią)
Smocze Ogry
Shaggothy
Olbrzymy Chaosu
Max 1 pomiot Chaosu.

Max 1 bohater (to u obu stron).
Mapa: Bród Leitziger

Bitwę gramy o 21:30. Tak to zapraszamy na 20:00.

Arroyo
31-05-2016, 22:41
Bitwa przebiegła w miarę ok, nie licząc błędu, że 2 graczy wzięło gryfy...
Kolejne głosowanie:
http://sonda.hanzo.pl/sondy,260418,ywq2.html

Opis trzech bitew niedługo przygotuję.

tuff_gru
07-06-2016, 09:38
Mam prośbę na przyszłość. Jeśli organizatorzy przygotowują jakieś bitwy historyczne, lub inne fajne eventy i chcielibyście żeby były nagrane, to proszę nie zaczynajcie ich o 20:00 tylko poczekajcie na chociarz jednego z nagrywających.
Ostatnio parę razy notorycznie zdarza mi sie sytuacja że napalacie ludzi na jakies fajne bitwy, ja w domu dzieci kapie razem w jednej wannie byle szybko zeby zdarzyc na cokolwiek a jak w koncu wpadam to słysze
"Już rozegraliśmy, i nie chce nam sie drugi raz grać".
Organizator też zazwyczaj niechce rozegrac wiecj niz jedna bitwę. Kurcze Arroyo naprawde chcce ci sie tracic czas zeby organizować jakas bitwe zeby potem rozegrać jedna i powiedziec, eeee nudne już mi sie wiecej niechce zagrać...
Jak wam sie nie chce drugi raz zagrac to przynajmniej poczekajcie do tej 21:30/22...

Arroyo
07-06-2016, 10:01
O 21:30 gramy zawsze bitwę z lore'a. Od 20:00 do 21:30 gramy zwykłe bitwy, po bitwie z lore'a gramy dalej bitwy zwykłe. Jeśli chcesz wiedzieć, to gram od 20:00 zwykle.

tuff_gru
07-06-2016, 10:29
Wiem, ja zawsze przychodze 21/21:15. Na czwartkach jak cos bylo specjalnego to sie czekalo na wiecej graczy...

I nie grajcie jednej bitwy z lora tylko kilka... Moze warto na przyklad zrobic bitwy lorowe 2vs2 ale na wieksze fundusze i duze armie... Wiem moze nie bedzie mozna znowu scigac sie w zodbywaniu killi :), ale przynajmniej epicko to bedzie wygladac i bedzie jakas odmiana i moze rozwiaze problem lagowania przy 3vs3.

Bitwy nie lorowe rozgrywajmy na zwyklych zasadach.

Ponadto wnosze o przypominanie graczom ze maja przed bitwa ustawiac najnizszą jakosc grafiki, pod grozba nie zaproszenia do gry, bo widze ze w warhammerze laguje juz przy 3vs3 a ludzie nie chca grac bitew ktore trwaja godzinę.

I nie grajcie na minimalnych rozmiarach jendsotek (bo machanika gry jest wtedy powalona jesli chodzi o czary) tylko zmniejszajscie jakosc grafiki....

Arroyo
07-06-2016, 12:00
Będą dwie bitwy lore'a:
Bitwa o mury Kislevu - zakaz na czołgi Parowe dla Imperium, Arki HYSH. Za to Krasnoludy mogą używać wszystko poza działami, żyrokopterami i żelaznymi smokami.
Bitwa o Leże Gnashraka - Wojownicy Chaosu vs Gobliny.

Jsatrzab
07-06-2016, 12:03
Z tym ustawianiem gry na najniższą jakość grafiki to trochę przegiąłeś, fakt ktoś ciągle próbuje grać na tosterze przez co wszyscy mamy prędkość gry x0.25 i przydało by się to zmienić dzisiaj, ale raczej bym proponował żeby ta osoba z tosterem to zrobiła, bo ja np mam ~40fpsów w 4x4. Najlepiej by było jak by każdy włączył sobie dzisiaj zwykła bitwe 4x4 najlepiej na największych funduszach i sprawdził jak mu działa gra, jeśli FPSy spadają poniżej 30, to automatycznie o jeden preset ustawień w dół.

PS Jak ktoś nie wie jak sprawdzić FPSy to Steam ma wbudowany licznik, wystarczy go włączyć Steam->Ustawienia->W grze->Licznik FPS w grze.

Defungor
07-06-2016, 14:21
Jaki jest sens dla graczy którzy rozegrali bitwę z Lore, grać ją ponownie??? Nie widzę najmniejszego sensu, zresztą i tak mieliśmy komplet na tą bitwę więc nie rozumiem o co Ci chodzi Tuff. A co do 2 bitwy z Lore, to mam nadzieje że samych goblinów nie będziemy musieli brać, bo to jest od razu jednostronna batalia.

Arroyo
07-06-2016, 15:33
Jaki jest sens dla graczy którzy rozegrali bitwę z Lore, grać ją ponownie??? Nie widzę najmniejszego sensu, zresztą i tak mieliśmy komplet na tą bitwę więc nie rozumiem o co Ci chodzi Tuff. A co do 2 bitwy z Lore, to mam nadzieje że samych goblinów nie będziemy musieli brać, bo to jest od razu jednostronna batalia.
Defu, ależ chodzi mi o wszystkie rodzaje Goblinów, potworów i jazd Goblinów. Dołączymy do tego podstawowe Orki i debeściaki zwykłych Orków. Wykluczymy jedynie Dzikie Orki, a u Chaosu zrobi się ograniczenie na Wybrańców.

Pirx
07-06-2016, 16:14
Panowie, tak naprawdę wszystkim nam zależy na tym samym - żeby się dobrze bawić. Tuff-owi nie udało się zagrać, a był na to nagrzany, więc i ma żal. Ale to przecież w sumie dobrze, że zależy mu, żeby Wtorki się rozwijały, że chce uczestniczyć i się o to doprasza. ;)

Dzisiaj postaram się wpaść na parę późnych bitewek spoza klimatu lore'a. Warhammer jest bardzo grywalny jeżeli chodzi o bitwy drużynowe. Kręci mnie. :D

Jsatrzab
07-06-2016, 17:13
Zawsze ktoś się może wbić jako obserwator, żeby nagrać bitwę (chociaż w sumie nie sprawdzałem czy 4x4 + obserwatorzy dziła). Co do goblinów kij z tym że będzie to jednostronna bitwa, ważne że będzie strasznie śmieszna.

Jeszcze raz proszę wszystkich żeby przetestowali swoje tostery w 4x4, i odpowiednio zmniejszyli ustawienia, bo granie w wiecznym slow-mo nie ma sensu :]

Arroyo
07-06-2016, 17:35
Wydaje się, że to moja wina. Dlatego mam pewien pomysł, który wymaga drugiego gracza, który by mógł hostować większe starcie, cobym mógł prowadzić mniejsze (w sensie ja max 2vs2 mógłbym, a np. Defungor 3vs3/4vs4).

tuff_gru
08-06-2016, 08:34
Jaki jest sens dla graczy którzy rozegrali bitwę z Lore, grać ją ponownie??? Nie widzę najmniejszego sensu, zresztą i tak mieliśmy komplet na tą bitwę więc nie rozumiem o co Ci chodzi Tuff. A co do 2 bitwy z Lore, to mam nadzieje że samych goblinów nie będziemy musieli brać, bo to jest od razu jednostronna batalia.

Oczywiscie ze jest sens - wsytarczy zmiana stron/składów. Nie raz tak było na czwartkach.

Pirx
08-06-2016, 09:00
Rozumiem, że wczoraj Wtorki wypadły dobrze? Ja dołączyłem na część "luźną" i rozegrałem kilka bitew. Było miło.

Arroyo
08-06-2016, 09:05
Zapraszam za tydzień na turniej o tytuł Marszałka Imperium. ;)

tuff_gru
08-06-2016, 09:21
Wczorajszy wtorek wypadł bardzo udanie
Pojawiło się sporo osób. Również nowych - 4 osoby dodałem na steamie :).

Co do bitew. REWELACJA!!!!!!

1. Bitwa o mury Kislevu - oblężenie
Rozegraliśmy 4vs4 (Bez lagów o dziwo), zmniejsze detali na słabyszych kompach najwyraźniej pomogło...

Siły Chaosu rozpoczęły oblężenie ostrzałem z ponad 10 Hellcannon'ów, które szybko zrobiły wyłom w murach Kislevu. Równocześnie w kierunku fortecy potoczyło sie prawie 20 wież oblężniczych wyładowanych opuszczonymi i wojownikami Chaosu.
Początkowo zszokowani obrońcy schowali się za murami chroniąc się przed ostrzałem, jednak gdy tylko wierze oblężnicze dotarły do umocnień, ustawili się na swoich pozycjach i rozpoczęła się mordercza bitwa.
Brama północna fortecy padła szybko pod naporem taranu. Natomiast południowa została nienaruszona ponieważ dwa oddziały półgryfów wypadły z miasta roznosząc w pył załogę taranu. Później skierowały się na nie bronione działa piekielne. Jednak z lasu wyszły kolejne szeregi wybrańców Chaosu. Dowódca oddziałów wypadowych półgryfów zdecydował się na manewr okrążający i udało mu się dopaść do kilku dział, jednak lordowie Chaosu użyli potężnych czarów Bjuny (nie wiem czy dobrze napisałem) niszcząc grupę wypadową.
Walka z murów przeniosła się pod nie gdzie siły obrońców przemieszały się z atakującymi. Kiedy sytuacja stała się patowa Lordowie Chaosu wysłałi do walki Smoczego Ogra (nie jestem pewien czy to było to), który przebił się przez drugą dotąd nieskutecznie ostrzeliwywaną przez działa bramę. Szale zwycięstwa na stronę Chaosu zaczęli przesuwać również wyniośli bohaterowie na manticorach (sprawdzę nazwę jendsotki) oraz sami Lordowie którzy również ryszuli do ataku na dwógłowych smokach.
Sytuacja zmieniła się ponownie w momencie gdy paru Lordów Chaosu padło w walce z Czarodziejami i generałami obrońców. Siły Chaosu stopniały w walce z ostatnimi oddziałami Krasnoludów.
Oblężenie trwało jeszcze długo, ale co się działo dalej będzie w relacji video :).

Technicznie REWELACJA. LAGI znikome przy 4vs4. Nowe rozwiązanie oblężeń CA zdało egzamin. Zdarza sie że jendostki robią jeszcze cuda na murach - nie atakując bądź gubiąc scieżki, jednak da się grać!!!
Dzieki "obcięciu" mapy do ataku na fragment murów, można w końcu poczuć klimat oblężenia. Jednostki w czasie bitwy zachowują się poprawnie z małymi wyjątkami.

Wszyscy po bitwie się rozochocili i chcieli grać naychmiast drugie oblężenie :).

tuff_gru
08-06-2016, 09:46
2. Bitwa o Leże Gnashraka - oblężenie.
Oblężenie 4vs4, (lag był średni ale gra działała płynnie), Ta bitwa była w podziemiach, trzeba sprawdzić czy to miało wpływ na lag...

Bitwa rozpoczęła się tradycyjnym ostrzałem Z dział piekielnych Chaosu. Siły goblinów - chłopaki orków i debeściaki czekały już na murach. Za nimi niezliczone ilość łuczników goblinów, nocnych goblinów, fantyków, doborowe oddziały czarnych orków oraz arachnorok. Wszystkie siły Chaosu ruszyły do ataku.
Kiedy wierze oblężnicze dotarły do murów wysypały się z nich niezliczone setki grasantów, zaś pod murami na swoja kolej do walk czekały kolejne oddziały, upadłych i wojowników chaosu.
Niestety Lordowie Chaosu nie docenili goblińskich i orczych szamanów, którzy poteżnymi czarami Stopa gorka i Wejżenie Gorka niszczyli siły Chaosu w zastraszającym tępie. Na murach debeściaki orków wycięli w pień grasantów Chosu.
Wtedy zniszczona została zachodnia brama a rozwścieczeni Lordowie ruszyli do wallki na swoich smokach rzucając wszytskie siły do ataku.
Niezliczone ilości ogarów i piechoty, wraz z olbżymem Chaosu przedarły się przez bramę roznosząc oddziały goblinskich łuczników zasypujących strzałami Lordów Chaosu. Zachodnie skrzydło obrońców padło, co spowodowało załamywanie się również centrum.
Walka przeniosła się do miasta, gdzie Lordowie Chaosu z powietrza wyżynali uciekające ofiary.
Jednak walka trwała jeszcze długo a kto zwyciężył zobaczycie w filmiku :) hehe.

Technicznie również było dobrze. Lag był ale może dla tego że ta bitwa była w podziemiach - trzeba to sprawdzić. Jeśli chodzi o grywalność - rewelacja.


Dzięki wielkie Arroyo za przygotowanie bitew i zorganizowanie Wtorku. Wydaje mi się że w obydwu bitwach siły były zbalansowane.
Darcie się któregoś z "Lordów" Chaosu w trakcie bitwy "Do boju moi wybrańcy Chaosu!" bezcenne :).


Po oblężeniach rozegraliśmy jeszcze parę bitew 3vs3, 2vs2, a granie trwało jeszcze do 1/2 w nocy.

Pirx
08-06-2016, 10:07
Super relacje Tuff, aż może przełamię się i wpadnę na taki scenariusz. :)

tuff_gru
08-06-2016, 11:03
Wpadaj wpadaj był klimacik, było smiesznie, była też walka do ostatniego :)

maniakk792
08-06-2016, 11:39
Tuff, fajnie relacjonujesz. Masz talent i fajnie się to czyta. A swoja drogą może i ja skorzystam :)

tuff_gru
08-06-2016, 20:49
Dzięki bardzo
No nie ma nic do stracenia. Narazie wszyscy poznają jeszczę grę, więc nikt nie jest harpaganem więc nie ma słabych graczy... Nowe taktyki i buldy mile widziane :).

Asuryan
08-06-2016, 21:13
Popieram Maniakka792 - tez uważam że świetna relacja Tuff - mi także fajnie się ją czytało. Zachęca do gry, jak uporam się z remontem, to może też jakoś w lipcu zajrzę (raczej w drugiej połowie).

tuff_gru
09-06-2016, 19:13
Bitwa o Leże Gnashraka


https://www.youtube.com/watch?v=PrNndGa1--0

tuff_gru
09-06-2016, 19:19
Bitwa u Wrót Kislevu


https://www.youtube.com/watch?v=Ok-k4Q0Pbis

Miłego oglądania

Asuryan
09-06-2016, 19:28
Już na samym wstępie błąd w napisach. Nie Kohorna, a Khorna (ewentualnie Khorne'a) - bo jeden z bogów Chaosu to Khorne, a nie Kohorn.

tuff_gru
09-06-2016, 20:27
Sorka, literówka, zresztą w opisie jest prawidłowo napisane.

Jsatrzab
09-06-2016, 20:27
Graczy zawsze możesz sprawdzić po imionach generałów, którzy zresztą zawsze mają ikonkę gwiazdki :]

PS "w odwodzie" nie "w odwodach"

PS2 w obronie Kislevu zawsze jak jest jakaś epicka akcja obrońców to akurat odjeżdżasz kamerą :[ 15:30 mój generał piękną szarżą zabija twojego...

tuff_gru
09-06-2016, 20:48
Dzieki za uwagi :), przejezyczenia niestety przez to że zmeczony jestem ostatnio bardzo, w jednej i drugiej bitwie niestety jest ich sporo.

tuff_gru
10-06-2016, 08:56
Jeszcze jedna bitwa z wtorku


https://www.youtube.com/watch?v=nAJs3GHHync

Arroyo
21-06-2016, 18:02
Dziś Wtorki w Starym Świecie zaczynamy od 20:30. Widzimy i słyszymy się na TS ;)

Arroyo
27-06-2016, 19:21
Zapraszam na jutro na Wtorki w Starym Świecie - punkt dwudziesta :)

Arroyo
12-07-2016, 14:06
Zapraszamy dziś na 20:00 na Wtorki w Starym Świecie. Kilka oblężeń na dzień dobry.

Szymblok
18-09-2016, 17:04
Arroyo - Czy ta seria wciąż trwa?

Arroyo
18-09-2016, 17:30
Niestety nie :(