PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania początkujących graczy



Arroyo
27-05-2016, 14:10
Temat ma służyć do zadawania pytań wszelakich dotyczących gry Total War: WARHAMMER, z wyjątkiem spraw/problemów technicznych, dla których powstanie osobny dział.

Eftar
28-05-2016, 16:05
Witajcie. Próbowałem pograć krasnalami i powiem szczerze, że nadal nic o nich nie wiem. Posiadam 3 pełne prowincje, ale utrzymanie więcej niż dwóch pełnych armii jest trudne. Kompletnie nie wiem, co budować, aby generować normalne przychody. Buduje budynki na rozwój, budynki związane kopaniami/drewno lub inne dot. surowców, ale to nadal za mało. Plądrować nie mogę, bo muszę się bronić. Wypuszczanie jeńców nie opłacalne. Panie premierze, jak żyć?

grimex
28-05-2016, 16:07
Podbijam. Mam ten sam problem

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

MisioKororowy
30-05-2016, 12:36
Witajcie. Próbowałem pograć krasnalami i powiem szczerze, że nadal nic o nich nie wiem. Posiadam 3 pełne prowincje, ale utrzymanie więcej niż dwóch pełnych armii jest trudne. Kompletnie nie wiem, co budować, aby generować normalne przychody. Buduje budynki na rozwój, budynki związane kopaniami/drewno lub inne dot. surowców, ale to nadal za mało. Plądrować nie mogę, bo muszę się bronić. Wypuszczanie jeńców nie opłacalne. Panie premierze, jak żyć?


Ja jestem koło 160 tury i jest już ok. Na początku jednak nie miałem dwóch pełnych armii, a coś ok. dziesięcio i dwunastooddziałowych. Zawsze starałem się mieć co najmniej 1000 przychodu na turę, ale zazwyczaj oscylowało to wokół 3000-3500 na turę. Koniecznie musicie inwestować w budynki przynoszące tylko przychód. Ład publiczny przynajmniej w moim przypadku prawie nigdy nie był problemem, a zawsze w razie potrzeby można pozostawić zwycięską armię na kilka tur w nowozdobytej mieścinie.
Jak już ktoś gdzieś pisał - najsłabsze oddziały krasnoludów dostępne na początku są tak rzadkie, że przy stosunku ilości żołnierzy 1:1 z Zielonoskórymi zawsze dostawałem w czapę. Ciężko więc się nimi walczy, ale można szukać okazji w momencie kiedy komputer pozostawia swoje miasta niestrzeżone i szybko je zająć.

Poczwaros
30-05-2016, 22:09
Witam, przejąłem osadę bo Vargach i ukazał mi się tam ichny budynek. Mam wykrzynik by go zburzyć ale nigdzie nie ma takiej opcji. Najeżdżam na niego nic, klikam nic ... Jak z tym sobie poradzić ?

Asuryan
30-05-2016, 22:21
Na środku, na samym dole ikonki budynku, jest malutka ikonka - To opcja jego burzenia, które trwa 1 turę.

Poczwaros
30-05-2016, 23:05
Dla budynków z mojej klasy owszem, ale tutaj mam budynek z czarnym wykrzyknikiem na czerwonym tle i nigdzie nie ma opcji "wyburz"

Asuryan
30-05-2016, 23:26
Grasz pewno na modzie na okupację wszystkich miejsc?

Poczwaros
31-05-2016, 07:19
Tak, gram na nim. Czyli ten mod udostepnil ludzkie osady dla Vargow, oni zdazyli wybudowac tam budynek i ja juz nie bede mogl go wykasowac ? Nastepna gre zagram bez tego moda bo moja kampania imperium juz jest blisko konca :)

Eftar
31-05-2016, 10:49
Ja jestem koło 160 tury i jest już ok. Na początku jednak nie miałem dwóch pełnych armii, a coś ok. dziesięcio i dwunastooddziałowych. Zawsze starałem się mieć co najmniej 1000 przychodu na turę, ale zazwyczaj oscylowało to wokół 3000-3500 na turę. Koniecznie musicie inwestować w budynki przynoszące tylko przychód. Ład publiczny przynajmniej w moim przypadku prawie nigdy nie był problemem, a zawsze w razie potrzeby można pozostawić zwycięską armię na kilka tur w nowozdobytej mieścinie.
Jak już ktoś gdzieś pisał - najsłabsze oddziały krasnoludów dostępne na początku są tak rzadkie, że przy stosunku ilości żołnierzy 1:1 z Zielonoskórymi zawsze dostawałem w czapę. Ciężko więc się nimi walczy, ale można szukać okazji w momencie kiedy komputer pozostawia swoje miasta niestrzeżone i szybko je zająć.
Czy ja wiem? Krasnali robiłem głównie pod ostrzał łucznikami i było znośnie. Aktualnie próbuje z tym rozwiązaniem: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=692413506

Ituriel32
31-05-2016, 11:14
Są już dostępne mapy kampanii, z podziałem na regiony i prowincje, surowcami?

Asuryan
31-05-2016, 11:30
Oprócz tej na której były zaznaczone regiony startowe grywalnych nacji, wujek google mówi mi że nie ma.

GRUHA
07-06-2016, 22:13
http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiadomosci/bigphotos/9859060.jpg

Asuryan
07-06-2016, 22:34
Oj Gruha, wyrwałeś się jak Filip z konopi :mrgreen: To co dałeś, to mapka z zaznaczonymi regionami startowymi nacji, która już na tym forum została zamieszczona kilka miesięcy temu i o której pisałem przed TWoim postem. Ituriel pytał zaś o nowa mapkę w rodzaju tej do Total War Rome 2, z zaznaczonymi surowcami w regionach, podziałem prowincji na poszczególne regiony, etc.

Ituriel32
08-06-2016, 06:12
Częściowo pomógł mi Krwawy Baron który znalazł link do aktywnej mapki, ale bez podziału na konkretne prowincje i surowce. Znaczy ładnie odróżnia (podświetla) po najechaniu na regiony, ale ciężko się domyśleć które regiony tworzą wspólną prowincje.

Jakby nie chciała się odpalić to odświeżać do skutku (kliknąć mapa w dolnym menu).
http://whenc.totalwar.com/#/regions


Plus tej mapy jest taki że chyba wiemy o jakie tereny poszerzą mapę w starym świecie następne duże dodatki.

Asuryan
08-06-2016, 14:59
Na wschód od żółtych goblinów (plemię Czerownego Oka) na północy za górami jest miejsce dla ewentualnych Krasnoludów Chaosu. Na wschód od startowej pozycji zielonoskórych i nieco na południe, równiez za górami - jest miejsce dla Królestw Ogrów.

Widzę że nawet Albion dali (wyspa na południowy wschód od Skaelingów, blisko wybrzeża Norski), choć na razie bez mieszkańców, niedostępny tak jak Athel Loren w Bretonii.

Arroyo
08-06-2016, 15:52
Na wschód od żółtych goblinów (plemię Czerownego Oka) na północy za górami jest miejsce dla ewentualnych Krasnoludów Chaosu. Na wschód od startowej pozycji zielonoskórych i nieco na południe, równiez za górami - jest miejsce dla Królestw Ogrów.

Widzę że nawet Albion dali (wyspa na południowy wschód od Skaelingów, blisko wybrzeża Norski), choć na razie bez mieszkańców, niedostępny tak jak Athel Loren w Bretonii.
Czyli i Krasnoludy Chaosu i Leśne Elfy będą. Zakładam, że do Albionu albo Fimiry dadzą (1 edycja RPG'a), albo to, co Eliasson zrobił (zrobił z Albionu frakcję równą Celtom i ich legendom) ;D

nowygracz
09-06-2016, 08:38
a ja mam pytanie o jakies przydatne modyfikacjie ktore polecacie

Arroyo
09-06-2016, 08:40
Ja osobiście używam dwóch - The Empire of Sigmar - przywraca wiele jednostek z lore'a z unikatową dla nich rekrutacją oraz mod na debug camerę.

Tamudzin
09-06-2016, 11:52
Witam, grałem już po trochę kampanie wszystkimi nacjami, jednak teraz głównie gram krasnoludami i z ich kampania mam pewien problem. Chodzi dokładnie o Urazy. Mam zadanie, że mam zdobyć osadę zajętą przez buntowników, uraza już ma 20 lvl, kłopot jest z tym, że już dawno zdobyłem osadę i zniszczyłem wszystkie armie buntowników, a mimo to uraza nie została wykreślona z księgi. Miał ktoś podobny problem?

Asuryan
09-06-2016, 15:15
Mógłby mi ktoś przypomnieć nazwę moda na inne regiony startowe dla dodatkowych legendarnych lordów? Na warsztacie steam jest już sporo modów i ciężko mi go było wczoraj znaleźć. Pytam, bo chcę zobaczyć jak wygląda gra Ungrimem Żelazną Pięścią z Jego własną twierdzą - Karak Kadrin.

Hipno
09-06-2016, 17:10
Jak się nie mylę to będzie mod pod nazwą : Legendary Lord Unique Start Position

Jsatrzab
09-06-2016, 21:26
Grałem Ungrimem na Co-op, mój kumpel skonfederował Zufbar przez co odciął mi kompletnie drogę ekspansji i uniemożliwił zrobienie Questa, bo nie można rozmieszczać agentów w regionach sojuszników. Dopiero Chaos przyszedł mi z pomocą i spalił jedną z wiosek Zufbaru :] Ogólnie bardzo fajnie się gra jako Karak Kadrin, choć trochę brakuje poczucia bezpieczeństwa przez brak darmowego garnizonu w stolicy, no i ciężko z rozwojem na start bo w okolicy mamy same 2 regionowe prowincje :]

bebecho
10-06-2016, 07:45
Przy graniu co-pa proponuję użyć moda, który pozwala podbijać wszystkie prowincje. Szczególnie przy grze krasnalami otwiera to nowe możliwości :) Sam tak grałem i efekty są świetne na mapie dzieje się dużo więcej. Grając Karak Kadrin można podbić bardzo bogate prowincje wampirów :)

Tamudzin
10-06-2016, 10:59
Widzę, że nikt nie miał takiego problemu jak ja. Minusy, które daje uraza nie są takie ciężkie. Mimo maksymalnego poziomu uraz udało mi się zdobyć całe południe, teraz szykuje się na walkę z wampirami i chaosem, ale nie wiem czy jest sens ciągnąć kampanie, jak bez zlikwidowania uraz nie mam szans na jej ukończenie.

Asuryan
10-06-2016, 14:06
Jak się nie mylę to będzie mod pod nazwą : Legendary Lord Unique Start Position
Nie mylisz się, wielkie dzięki. Akurat mod nie był mi potrzebny do co-op, tylko do singla. Mam zamiar stworzyć AAR-a z gry Karak Kadrin.

Jsatrzab
10-06-2016, 14:12
Widzę, że nikt nie miał takiego problemu jak ja. Minusy, które daje uraza nie są takie ciężkie. Mimo maksymalnego poziomu uraz udało mi się zdobyć całe południe, teraz szykuje się na walkę z wampirami i chaosem, ale nie wiem czy jest sens ciągnąć kampanie, jak bez zlikwidowania uraz nie mam szans na jej ukończenie.

Spróbuj doprowadzić do buntu w tej osadzie, daj buntownikom ją zająć i później ją odbij. Powinno wtedy usunąć Grudga.

Tamudzin
11-06-2016, 10:39
Problem wynik chyba z tego, że osada po tym jak się zbuntowała to została podbita przez zielonoskórych, ale ich armia została zniszczona przez moje wojska.
Mógłbym spróbować wywołać bunt, ale z tym może być dużo zabawy, po strasznie rozwinełem prowincje jeśli chodzi o ład publiczny.

Jsatrzab
11-06-2016, 19:02
Po prostu zburz te budynki i postaw armie w tryb plądrowania.

lee shay
13-06-2016, 12:07
witam, nie wiem czy to dobry dział ale mam problem z zadaniem w księdze uraz "uraza dumy i beczki z prochem" wytyczne: osiągnij poziom 15 następująca liczba postaci typu:1
zadanie to wisi mi bardzo długo w tym czasie zdołałem awansować na poziom 15 i wyżej kilku lordów i bohaterów mimo to zadanie ciągle nie zostało zaliczone, dodam ze to ostatni warunek do zwycięstwa kampanii.
potrzebuje jakiejś rady pomocy.

Przeniosłem posta do bardziej odpowiedniego tematu, tamten tyczył się problemów technicznych z grą.
Asuryan.

jaro_com_pl
13-06-2016, 21:21
Cześć. Mam pytanie co do bitew. Obecnie mam cztery armie i bije się z trzema armiami chaosu. Czy jest możliwość aby przekazać komputerowi dowodzenie jedną z armii? Pamiętam że w Medival 2 dało się tak zrobić.

Arroyo
13-06-2016, 21:23
Co najmniej jednej nie idzie. Albo dowodzisz jedną całą armią (tryb dowódź dużą armią), albo jedną (główną) dowodzisz Ty, a resztą AI.

Chaak
13-06-2016, 22:27
witam, nie wiem czy to dobry dział ale mam problem z zadaniem w księdze uraz "uraza dumy i beczki z prochem" wytyczne: osiągnij poziom 15 następująca liczba postaci typu:1
zadanie to wisi mi bardzo długo w tym czasie zdołałem awansować na poziom 15 i wyżej kilku lordów i bohaterów mimo to zadanie ciągle nie zostało zaliczone, dodam ze to ostatni warunek do zwycięstwa kampanii.
potrzebuje jakiejś rady pomocy.

Klasycznie, jak to w nowym Total Warze, jakiś kretyn nie ogarnął tłumaczenia, przez co w tym zadaniu jest niedopowiedzenie. Żeby je zaliczyć trzeba wylevelować bohatera-inżyniera

Ituriel32
14-06-2016, 06:23
Tak zapytam można werbować flotę w młotku?

Czy to jest błąd gry czy ludzie z północy maja tyle ruchu?
Grałem Imperium i przejąłem tą niebieska osadę nad naszą startową prowincją. A tu wojownicy z norski (których goniłem czytaj byłem prawie w zasięgu ataku) na jednym ruchu złupili tą osadę, następnie przekroczyli rzekę i złupili następną osadę (tą najbardziej na lewo z reiklandu) i odeszli w kierunku wolnego miasta. A ja na szybkim marszu do nich nie dałem rady podejść.
W tamtej chwili natychmiast wyłączyłem grę.

Pytanie 3. Czy na czystej grze norska może zakładać osady poza północą?

Arroyo
14-06-2016, 08:05
1. Nie, nie można werbować floty. Jedynie można zwodować własną armię, ale i tak nie można toczyć bitew morskich ręcznie.
2. Nie, pewnie chodzą marszem, niż zwykłym ruchem.
3. Nie może.

Ituriel32
15-06-2016, 14:41
Wiecie może gdzie jeszcze znajduje się glina, poza stolicą imperium?
Pytam bo brakuje mi jednego miejsca na budynki i to właśnie z tego surowca najchętniej bym zrezygnował.

Tamudzin
16-06-2016, 08:31
Spróbuj doprowadzić do buntu w tej osadzie, daj buntownikom ją zająć i później ją odbij. Powinno wtedy usunąć Grudga.
Okazało się, że to nie takie proste jest. Grabie swą prowincję i buntu wybuchają, tylko nie w tej osadzie co trzeba.

hdshovcase
16-06-2016, 22:58
Jak w tej grze działają oblężenia? przecież tu żadne miasto nie ma murów

Arroyo
16-06-2016, 22:59
Mury są w osadach mniejszych po zbudowaniu strażnicy miejskiej. Kim grasz?

hdshovcase
16-06-2016, 23:03
Imperium, miałem ustawionego Baltahasara Gelta w Altdorfie zaatakowali mnie i tu bitwa w polu

Arroyo
16-06-2016, 23:06
Hmmm... dziwne, a mury miałeś wcześniej poniszczone? Wyszedłeś z miasta czy oni szturmowali?

hdshovcase
16-06-2016, 23:09
Oni szturmowali, co do uszkodzeń murów nic mi o tym nie wiadomo. Co prawda stał tam ''wzniosły bohater'' którego próbowałem usilnie zamordować, ale nie otrzymałem żadnych komunikatów o jego akcjach, a przynajmniej tak mi się wydaje.

Memnon[pl]
17-06-2016, 13:53
Imperium, miałem ustawionego Baltahasara Gelta w Altdorfie zaatakowali mnie i tu bitwa w polu

Jestes pewny ze Balthasar stal w miescie a nie obok miasta?Nie mozliwe zeby bronic Altodrf i miec bitwe w polu.

hdshovcase
17-06-2016, 20:46
Niestety pewien tego nie jestem i jest to chyba jedyne rozsądne wyjaśnienie

Jsatrzab
17-06-2016, 20:51
Wyjścia są dwa, albo stałeś obok miasta - co często się zdarza, albo ty atakowałeś oblegającą cie armie.

BTW jak wygląda sprawa z obleganiem miasta aż się podda? Po upływie wymaganej liczbie tur garnizon rzuca się w heroicznym ataku na oblegających, czy wszyscy giną a ty bierzesz miasto bez walki?

Shiroyasha
17-06-2016, 22:37
BTW jak wygląda sprawa z obleganiem miasta aż się podda? Po upływie wymaganej liczbie tur garnizon rzuca się w heroicznym ataku na oblegających, czy wszyscy giną a ty bierzesz miasto bez walki?

Przy obleganiu są dwa wskaźniki - 1 Liczba ogólnych tur oblężenia oraz liczba tur po jakich obrońcy zaczną dostawać straty. Po określonej liczbie tur głównych, wchodzisz do czystego miasta bez żadnych obrońców.

K A M 2150
18-06-2016, 09:52
Wyjścia są dwa, albo stałeś obok miasta - co często się zdarza, albo ty atakowałeś oblegającą cie armie.

BTW jak wygląda sprawa z obleganiem miasta aż się podda? Po upływie wymaganej liczbie tur garnizon rzuca się w heroicznym ataku na oblegających, czy wszyscy giną a ty bierzesz miasto bez walki?

Załóżmy, że miasto może się bronić 12 tur, obrońcy zaczynają ponosić straty dopiero po upływie połowy tego czasu, czyli w tym wypadku 6 turach. Jeżeli garnizon nie jest dostatecznie silny, żeby od razu Cię zaatakować to będzie czekał na odsiecz, jeżeli odsiecz nie nadejdzie to raczej pozwoli się zagłodzić. Z drugiej strony nigdy nie czekałem do samego końca, bo jak już się zaczynają naliczać obrażenia za brak zapasów to w sumie po 2 turach z garnizonu pozostaje niewiele, więc można dać bezpiecznie auto rozstrzygnięcie.

Jsatrzab
18-06-2016, 16:47
Załóżmy, że miasto może się bronić 12 tur, obrońcy zaczynają ponosić straty dopiero po upływie połowy tego czasu, czyli w tym wypadku 6 turach. Jeżeli garnizon nie jest dostatecznie silny, żeby od razu Cię zaatakować to będzie czekał na odsiecz, jeżeli odsiecz nie nadejdzie to raczej pozwoli się zagłodzić. Z drugiej strony nigdy nie czekałem do samego końca, bo jak już się zaczynają naliczać obrażenia za brak zapasów to w sumie po 2 turach z garnizonu pozostaje niewiele, więc można dać bezpiecznie auto rozstrzygnięcie.

Wiem, też tak robię, dlatego pytam co dzieje się po pełnych "12 turach" bo z tego co pamiętam to na przestrzeni wszystkich TW było różnie.

Baron
20-06-2016, 18:32
Witam Mam pytanie odnośnie rankingów. Rozegrałem kilka meczy "Bitwa dla wielu graczy", ale po wejściu w ranking i moją pozycję pokazuje się biała karta.
Czy jest jakaś wymagana liczba meczy do rozegrania, żebym mógł śledzić swój wynik?

Arroyo
20-06-2016, 18:36
Szybkie bitwy musisz rozgrywać, nie bitwy dla wielu graczy.

Ituriel32
21-06-2016, 07:45
Ile trybów poruszania mają zieloni?
U mnie tylko 5: zwykły, forsowny, zasadzka, obóz i podziemny. Nigdzie nie widzę łupienia?
Mam wgranego moda na lokalizacje LL.

Defungor
21-06-2016, 13:24
Z tego co kojarzę to obóz jest łupieniem.

Tamudzin
23-06-2016, 15:32
Szybkie pytanie, jak mój oddział walczy w zwarciu z przeciwnikiem, a oddział przeciwnika jest obstrzeliwany przez mych strzelców to czy część obrażeń otrzymuje również mój oddział? Wcześniejszych częściach zdaje mi się, że było to jaśniej pokazane.

Zamtuz
23-06-2016, 19:46
Podbijam pod pytaniem, chodzi oczywiście o sytuację, kiedy nasi strzlecy są bezpiecznie schowani za naszymi oddziałami. W innych totkach było to widać wyraźnie a tutaj ciężko mi stwierdzić.

Tamudzin
05-07-2016, 04:29
Wychodzi, że nasze oddziły otrzymują część obrażeń.
Grając chaosem, gdy naszą horda zostanie zniszczona, to poponownym zrekrutowaniu bohatera i utworzeniu nowej hordy będę musiał odkrywać budynki od nowa czy będą na poziomie przed zniszczeniem?

Jsatrzab
05-07-2016, 18:44
Szybkie pytanie, jak mój oddział walczy w zwarciu z przeciwnikiem, a oddział przeciwnika jest obstrzeliwany przez mych strzelców to czy część obrażeń otrzymuje również mój oddział? Wcześniejszych częściach zdaje mi się, że było to jaśniej pokazane.

Zależy od sytuacji i jednostek strzeleckich jakich używasz. Jeśli twoi strzelcy są na równym poziomie z twoją piechotą i za jej plecami to ofiary własne będą spore, jeśli strzelcy używają broni palnej to jeszcze większe. Najlepiej po związaniu piechoty walką przerzucić strzelców na inne jednostki bądź przesunąć na plecy wrogiej piechoty niech sobie postrzelają jak gestapo :]

Tamudzin
05-07-2016, 19:06
Dzięki za odpowiedź. Natomiast już sprawdziłem jak jest z hordą po zniszczeniu, trzeba wszystko budynki odkrywać od nowa. Teraz mam kłopot w kampanii, bo atakują mnie dwie armia chaosu, którymi dowodzi "ptak" jedną armie pokonuje, ale druga niszczy mojego głównego lorda i będę musiał poświęcić ponownie wiele rur by ją odbudować, nacje z miastami pod tym względem mają łatwiej.

kauczuk999
12-07-2016, 17:49
niewiem czy zauwazyliscie ze jak bierze sie konfederacje to nie dostaje sie wiecej kasy za budynki nowych miast
wzialem z krasnoludami i mieli 0 armii. po konfederacji moj dochod nie wzrosl

innym razem spadl bo mial sojusznik wcielony armie.
to chyba blad nie?

[EotH]ZiggyDeMiki
12-07-2016, 20:59
Raczej jest to kwestia tego,że każda frakcja ma jakiś tam podstawowy dochód, i zanim ich wcieliłeś do swojego państwa mieli tyle wojska itd. że im kasy wystarczało, a teraz ty musisz im opłacać te armie, a nie masz tego ich bonusowego dochodu więc możesz być z 1000 w plecy.

kauczuk999
13-07-2016, 11:00
;410347']Raczej jest to kwestia tego,że każda frakcja ma jakiś tam podstawowy dochód, i zanim ich wcieliłeś do swojego państwa mieli tyle wojska itd. że im kasy wystarczało, a teraz ty musisz im opłacać te armie, a nie masz tego ich bonusowego dochodu więc możesz być z 1000 w plecy.

ja mysle ze to blad. wcielilem 5 miast. mieli 0 armi. i nie dostalem zadnego dochodu ekstra z miast. to jest niemozliwe bo dochod jest zawsze jak niema armi. nie sadzisz?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
13-07-2016, 12:26
@UP
W następnych turach dochód się nie pojawił?

Jsatrzab
16-07-2016, 10:23
A przypadkiem nie handlowałeś z tą frakcją wcześniej? U krasnali handel to spory dochód, a jak skonfederujesz frakcje to ci ten dochód znika.

Ituriel32
17-07-2016, 16:52
Gram kampanie imperium i zmienia mi się dochód (około 1500) gdy imperator opuszcza Reikland... wie ktoś o co chodzi?

Obrazki?
1 W kraju.
http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/271723758953842721/69EE8A0AFE3C093E2B43396869B31105C3435B4F/

2 Poza krajem.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/271723758953843095/0AB27DD48A7095507373C7E73DE0AFCA14F0D098/

Asuryan
17-07-2016, 16:58
Reikland ma aż 4 regiony, więc pewno przynosi Ci największe dochody. Sprawdź świtę/umiejętności i stanowisko cesarza... pewno ma wpływ na przychody z lokalnej prowincji.

Ituriel32
20-07-2016, 07:40
Imperator dostał jakiś tytuł dający 10% dochodu i pomocnika mytnika dający aż 12% (nie aktywnego miał jeszcze jednego mytnika ale tylko 10%). Poddanego przekazałem innemu lordowi, tak że mogę ruszać się imperatorem i nie jest to tak druzgoczące dla gospodarki.

Czy w Altdorfie nie można budować murów? Czy tyczy się to też innych stolic?
Gram na modzie na unikalne pozycje startowe.

Jsatrzab
20-07-2016, 11:00
Stolice wszystkich 4 standardowo grywalnych frakcji mają wbudowane mury w główny budynek.

Asuryan
20-07-2016, 18:21
Dokładnie, jedynie co można zrobić to je ulepszać (lepsze wieżyczki i garnizon stolic).

Slajerski
22-07-2016, 10:37
Natrafiłem na pewną przedziwną sytuację i chciałbym zapytać, czy to normalna sprawa w grze.

Otóż w mojej kampanii Imperium spokojnie starałem się zjednoczyć wszystkie prowincje, właśnie kończyłem podbijać Ostland, gdzieś na północy dopiero zaczął pojawiać się Chaos i tak dalej. Nagle na południu wybuchło Łaaaa! Orków. Niby normalna sprawa, gdyby nie to, że w moich prowincjach, zupełnie z niczego zaczęły pojawiać się całkiem mocne armie secesjonistów imperium, wszystkie moje armie straciły od połowy do 3/4 swojego stanu osobowego i rozpoczęły wewnętrzne walki w wyniku których tracą sporo ludzi co turę. Kompletnie sparaliżowało to moje plany i odebrało przyjemność z gry. Myślałem, że gram Imperium a nie Orkami i walczakowatość to nie jest współczynnik przypisany mojej frakcji. W sumie wszystkie frakcje ponoszą teraz straty z powodu walk wewnętrznych a secesjonistów przybywa co turę, za każdym razem po nowej armii. Pełna armia Balthasara jest po dwóch turach praktycznie martwa.

Ituriel32
22-07-2016, 11:10
Niestety najprawdopodobniej wyskoczył Ci jakiś błąd. Spróbuj wczytać jakiś wcześniejszy zapis gry.
Choć bardzo możliwe że będziesz musiał zagrać wszystko od nowa.

Gra czysta? Czy z modami?

Chaak
22-07-2016, 15:43
A nie jest to przypadkiem skutek jakiegoś wydarzenia? Ja, co prawda, nic podobnego w kampanii Imperium nie miałem, ale starałem się mieć dobre stosunki z większością "imperialnych" frakcji.

Memnon[pl]
22-07-2016, 16:14
Bardzo dziwne Slajerski-przeszedlem 2 kampanie Imperium/na normalnym i bardzo trudnym / i nie mialem takiej sytuacji.
Co do strat w armi-na pewno masz dosyc kasy na utrzymanie armi?Napewno nie stoisz na spaczonym terenie prze Wampiry/Chaos?
Co do pojawiania sie armi secesjonistow-jezeli masz kase na minusie spada zadowolenie,a to prowadzi do pojawiania sie buntowniczych armi.Jaki masz poziom zadowolenia w miejscach gdzie pojawiaja sie amrie?Czy secesjonisciy Imperium zostali zniszczeni?Bo jezeli nie to jestes w stanie wojny domowej i takie armie beda Cie nekac tak dlugo jak dlugo Secesjonisci istnieja.

Slajerski
22-07-2016, 17:38
Gra czysta, bez żadnych modów. Zadowolenie w normie, kasy wystarczająco (dochód na poziomie 3-4k) , spaczenie niewielkie (poniżej 5%) , secesjoniści imperium już dawno temu zniszczeni i pogrzebani. Wszystko pięknie i dąży ku lepszemu i nagle coś takiego nie wiadomo skąd się dzieje. Teraz wczytałem zapis kilka tur wcześniej i wszystko gra ale nie pojawiło się na razie owo Łaaaa! Orków. Nie wiem tak naprawdę o co chodzi, nigdzie w internecie ani na anglojęzycznych forach nie znalazłem nikogo z podobnym problemem. Gdy następuje wszystkie armie zaczynają się zachowywać jak armia orków-nieudaczników, którzy walczą między sobą i ponoszą horrendalne straty. Wszystko totalnie z niczego.

Nie sądzę też, żeby było to jakieś wydarzenie. Jedyne, co pojawiało mi się w tej turze to powiadomienie o orkowym Łaaa! i wybór dotyczący złożenia ofiary bogom tudzież nierobienia niczego i ryzykowana, bodajże zwiększonego wpływu spaczenia chaosu.

Asuryan
22-07-2016, 20:27
Nie złożenie ofiary równa się klątwie po kilku turach (choć nie ma żadnej wzmianki o tym przy wyborze "nic nie robienia"). Na pewno powoduje ona spadek zadowolenia, nie pamiętam co jeszcze.

Aryann
02-08-2016, 12:54
Powiedzcie mi, co się dzieje gdybym stracił wszystkie jednostki w stadzie? Czy można potem zwerbować tego lorda? Czy traci się wszystkie budynki?

Ituriel32
02-08-2016, 12:59
Jeśli lord też zginął to koniec, a jak przeżył to powinien zaczynać odbudowę od zera, tylko że on sam miałby wyższy poziom i byłby potężniejszy.

Asuryan
02-08-2016, 15:08
Jeśli lord też zginął to koniec, a jak przeżył to powinien zaczynać odbudowę od zera, tylko że on sam miałby wyższy poziom i byłby potężniejszy.
Uzupełnię że przeżywają (zamiast zgonu jest rana - wyłączenie możliwości ponownej rekrutacji przez kilka tur) tylko legendarni lordowie.

Poczwaros
19-09-2016, 18:21
Ech... zadam głupie pytanie :) skończyłem parę kampanii, ale nigdy o tym nie myślałem. Czy raz pokonany kompletnie Chaos wraca ?? Zazwyczaj po pokonaniu już miałem koniec kampanii, ale teraz Wampirami to zadarli ze mną wcześniej i udało mi się ich rozbić. Nawet mogę podpisać pokój z Norską i innymi wiec zerwano sojusz. Oni wrócą czy mogę sobie spokojnie zaludniać tereny ?

Asuryan
19-09-2016, 20:59
Możesz sobie spokojnie zatrupiać (bo w przypadku wampirów ciężko mówić o zaludnieniu) tereny, nie wrócą.

Poczwaros
20-09-2016, 07:28
Oo to super :) podreperuje finanse, wstawie pare elit i na kolejne fronty :)

Ituriel32
20-09-2016, 07:45
Na upartego chaos można pokonać 3 razy. Do 70 tury. Później przy pierwszej mniejszej inwazji czyli około 80-120, i na koniec (ostateczny) przy właściwej inwazji 120-160+ (do tej 150-170 tury chaosu bronią skrypty, ale po wyskoczeniu komunikatu o nastaniu pokoju, przestają one działać).

Arnold
20-09-2016, 20:54
Ja tylko przypominam, że obecnie Chaos to nie tylko WoC, ale także zwasalizowane hordy Beastmen ;)

Które zwykle są bardziej żywotne od Archaona & Co.

Ituriel32
20-09-2016, 21:21
U mnie zbrojne stado ziwerzoludzi chaosu to wycieraczka. Mają mniej armii, które są łatwiejsze do rozbicie (nie mam dlc z nimi), właściwie nie trzeba się pod nich przygotowywać. Co ważna raczej skrypt ich nie dotyczy. Więc rozbita armia już nie wróci.

Szymblok
17-10-2016, 17:45
Mam pytanie. Czym są armybooki do Warhammera? Natknąłem się na tą nazwę w jakimś podcascie i opisano jej jakby takie encyklopedie:)

Arnold
17-10-2016, 18:09
Opisują armię i jej zasady.

Powiedzmy że termin "encyklopedia" jest jako tako zbieżny.

NiemiłosiernySamarytanin
17-10-2016, 18:17
Dodatkowo dodają rys historyczny frakcji, ważniejsze wydarzenia, czasem mapy oraz opisy jednostek wraz z grafikami i wszelkie info potrzebne do figurkowego bitewniaka.

Szymblok
17-10-2016, 18:21
A wiecie, gdzie można takie zakupić, pobrac?

Arnold
17-10-2016, 19:15
Sklepy z produktami GW. Podobna kwestia była już wyżej omawiana.

GRUHA
23-11-2016, 23:30
znikła mi karta inforamcjamis zczegolowymi o oddiale, atak sila broni etc jak to przywrocic ?

killkus52
24-11-2016, 08:58
Witam. Trochę czytałem na temat modów i znalazłem kilka ciekawych dodających pewnego smaczku do gry.Czy jest jakiś mod który zwiększa liczbę jednoste oraz bitwy stają się wydłużone ? Myśle o zainstalowaniu moda Radious Total War Mod. Czy ten mod posiada zwiększoną ilość jednostek ? Niestety nie mam pojęcia w jaki sposób się ściąga mody przez stema. Mógłby mi ktoś pomóć ? Z góry dziękuje i przepraszam za takie "noobskie pytania" :)
P.S czy jak zainstaluje danego moda to aktualizacje będą pobierały się same ?

Sara Temer
24-11-2016, 10:20
Z modów wydłużających bitwę polecam "Proper Combat Mod" od naszego rodaka KAMa, wpływa on wyłącznie na bitwy + zwiększa ilość jednostek w oddziale. Radious z tego co pamiętam nie zwiększa jednostek, więc jeśli zależy ci tylko na dłuższych bitwach to polecam Proper Combat Mod, Radious zaś zmienia całą masę innych rzeczy w grze. Od razu mówię, że te dwa mody nie są kompatybilne, bo Radious sam w sobie też wydłuża bitwy.
Jeśli chodzi o instalowanie modów, to wchodzisz w steam workshop, znajdujesz interesujący cię mod i klikasz "subskrybuj". Gdy to zrobisz steam powinien pobrać moda. Następnie wybierasz go z listy przy uruchamianiu gry. Aktualizacje modów powinny pobierać się automatycznie ;)

Duszolap
12-12-2016, 19:44
A ja mam pytanie, jak utworzyć jednostkę, aby miała fioletowe podświetlenie. Mimo, że mam jednostki 9 poziomu, to nie chcą przeskoczyć.

Turek
12-12-2016, 19:50
Fioletowe jednostki są to jednostki unikatowe z zestawu Regiments of Renown i są dostępne po wykupieniu DLC.

Ituriel32
13-12-2016, 06:21
Te jednostki mają dodatkowe umiejętności (więc najczęściej są troszeczkę lepsze niż zwykłe 9 belkowe), a dodatkowo mają najczęściej zmienione kolorki w bitwie i czasami dodatkowe elementy uzbrojenia (wizualnie).

Rajden
14-12-2016, 02:50
Mam pytanie. Przelazłem kampanie elfami, za skończenie miał być dodatkowy Red Dragon,(vampire Lord) ale nie mogę grać Mouslinem bo nigdzie tego nie ma. To jakiś błąd czy będzie póżniej ?, czy jeszcze trzeba spełnić jakieś dodatkowe zadania? .

Ituriel32
14-12-2016, 07:03
Kampania zwykła czy mini?
Bo on jest dawany za mini kampanie.

Arroyo
14-12-2016, 08:59
Po ukończeniu minikampanii Leśnych Elfów masz Red Duke'a (nie Red Dragona) z Mousillonem TYLKO na trybie multiplayer. Czy będzie w głównej kampanii? Nie wiadomo, może kiedyś dadzą.

Tamudzin
14-12-2016, 12:04
Poprosił bym o kilka rad gry orkami. Dwa razy rozpoczynalem zielonoskorymi i dwa razy przegrywałem. Teraz zacząłem wurzagiem i też idzie jak po grudzie. Zaczynają mnie atakować krasnoludy i w bitwach moje wojska odrazu dostają w dupe. Mam już od początku problem z kasą, żeby nie było trochę doświadczenia mam, skończyłem kampanię krasnoludów, gdzie kasy miałem opór, spaliła świat chaosem i mam na skończeniu kampanie umarłych, ale zielonym mi nie idzie mimo szczerych chęci.

Ituriel32
14-12-2016, 12:17
Zajrzyj do tematu jak grać i tam doprecyzuj czy chodzi o bitwę czy gospodarkę.
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12805-Gra-Zielonosk%C3%B3rymi-(w-tym-r%C3%B3wnie%C5%BC-Krwawe-R%C4%99ce-i-Krzywe-Ksi%C4%99%C5%BCyce)
(http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12805-Gra-Zielonosk%C3%B3rymi-(w-tym-r%C3%B3wnie%C5%BC-Krwawe-R%C4%99ce-i-Krzywe-Ksi%C4%99%C5%BCyce))

Tamudzin
15-12-2016, 21:33
Podczas kampanii problemem jest dla mnie ich mechanika Waghh, które wymusza na mnie ciągłe parcie do przodu, przez to wypowiadam wojny tylko po ty by moje własne wojska nie zaczały same się rozpadać przez niski wagh. Grając krasnalami lub śmiercią, zajmę miasto, pozbieram siły i dopiero przygotowany rusze do boju, w przypadku orków muszę ciągle nacierać (chyba, że się mylę i można to jakoś obejść)
Natomiast w bitwach moje dzikie orki walcząc z podstawowymi jednostkami krasi przegrywają, łucznicy w pojedynkach z krasnuludzkimi krasnalami przegrywają. Wróg celniej, skuteczniej strzela a do tego przez pancerz jest bardziej odporny na moje strzały. Po za tym przez słabszą dyscyplinę moje jednostki uciekają.
Z uwagi na słabą ekonomie nie jestem w stanie narazie wystawić silniejszych jednostek.

Janek
15-12-2016, 21:50
Bo orkami/goblinami idziesz na ilość - tzn. masz słabsze jednostki ale znacznie tańsze i możesz wystawić 2 armie albo przynajmniej półtorej na ich jedna. A jak pisał Sapkowski "każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa" ;-) Poza tym masz Waaagh! właśnie - jak dużo walczysz to dostajesz armię za free, która nawet jak bitwy za Ciebie nie wygra to znacząco osłabi przeciwnika tak, że trzeba go tylko dobić.
Co do Waaagh! jeszcze, to koło wskaźnika masz guzik, w którym możesz za cenę strat w armii trochę podwyższyć poziom Waaagh, tak że przestajesz ponosić straty w każdej turze.

Asuryan
16-12-2016, 02:57
Poza tym tryb obozu łupieżczego nie dość że uzupełnia straty armii, pozwala na globalną rekrutację, to jeszcze też podnosi poziom Waagh - nie trzeba go koniecznie zdobywać poprzez wygrywanie bitew z coraz to nowymi wrogami.

Tamudzin
16-12-2016, 14:50
To ja to wiem. Tylko zaczynam Krwawymi Rekami kampanie, atakuje pierwszą plemię, zajmuję jedną osadę i zmuszam ich do podpisania konfederacji. Potem atakuje dzikusów, zaczynam prowadzić wojnę, w której zdobywam kilka osad, ale biorę pokój z uwagi, że już nacierają krasnoludy. Przez ten czas by
wagh mi nie spadło wypowiadam wojnę innemu plemieniu zielenoskórych. Problemem jest dla mnie to, że muszę być ciągle w stanie wojny, nie mogę mieć przerwy bo innaczej wagh zniszczy mi armię. Mam palić własne ziemię? Po za tym brak kasy i do tego jak wyjdę z osady to odrazu dąży do buntu. Jak tu żyć panowie?? :)

Asuryan
16-12-2016, 21:05
Przecież można plądrować ziemie frakcji z którą nie prowadzi się formalnej wojny. Ba, można nawet plądrować opustoszały region (zniszczony "atomówką"), tylko że wtedy nie ma przyrostu kasy (ale Waagh nadal rośnie) - a do Księstw Granicznych w miarę blisko.

Tamudzin
17-12-2016, 00:52
To tak można? Myślałem, że jak zacznę plądrować ziemia neutralna, wówczas odrazu wypowiedzią mi wojnę

Asuryan
17-12-2016, 03:03
Od razu nie, ale stosunki dyplomatyczne lecą zdecydowanie w dół, więc dłuższe plądrowanie czyichś ziem w końcu wojną poskutkuje.

Ork123
11-01-2017, 19:03
Cześć przymierzam się do kupna tego dziełą (bardzo lubię Fantasy) Mam pytanie czy jak np wybiorę Orków to mogę nimi napaść np krasnale?czy muszę najpierw zjednoczyć Orków i potem ruszyć dalej?

Il Duce
11-01-2017, 19:22
Możesz robić co ci się żywnie podoba,w przypadku zielonych gra nie narzuca żadnych kroków ;)

PS: Choć zalecane jest najpierw umocnienie swojej pozycji startowej a w tym celu jednak będziesz musiał wziąć orki za łby. Oczywiście dużo zależy od twoich umiejętności i wybranego poziomu trudności.

Ituriel32
11-01-2017, 19:26
Lub możesz poczekać aż krasnoludy zabiją wszystkie orki :)

A zrobią to raczej szybko.

Ork123
11-01-2017, 19:44
a Panowie nie wiedzą czy wydawca planuje edycje ze wszystkimi DLC?

Sara Temer
11-01-2017, 20:53
Obecnie nie ma takich planów, a patrząc, że nie ma ciągle takich edycji do Rome II i Attili, to osobiście wątpię by do Warhammera się pojawiła.

Arroyo
11-01-2017, 21:10
Obecnie nie ma takich planów, a patrząc, że nie ma ciągle takich edycji do Rome II i Attili, to osobiście wątpię by do Warhammera się pojawiła.
Nie ma, bo w planach CA jest wydanie czegoś jeszcze do Rome II i Attyli. Zatem prawdopodobnie wtedy wyjdzie edycja "GOTY".

piorun22
15-01-2017, 00:12
Witam Wszystkich

Wszędzie piszą że inwazja chaosu jest w 60 , 80 , 100 czy 200 turze itd
Gram pierwszą kampanie imperium, 1 inwazja ( cut scenka pokazująca 3 armie chaosu ) wyskakuje mi około 25 tury!
To bug? , czy może start inwazji zależy od wielkości imperium? liczby podbitych prowincji?
Sytuacja:
Podbiłem cały Reikland, Pustkowia, w 7 turze skonfederowałem Middenland ( mieli cechę "słabeusz" ), Lasy Ardenu, Bastonne i na końcu Borysem Todbringerem zająłem Hochland ( fajna sprawa że Borys ma trochę inne drzewko niż reszta Lordów - możę mieć "Łowcę Głów już na 7 poziomie, będzie idealny na "szkoleniowca" )
Czyli razem w 20 turze mam 6 całych prowincji 3 armie po 13-15 jednostek ( 2 armie w bretonii i Borys na północy ) 1 bohatera czarodzieja z misji, 5k dochodu netto i żadnego budynku z rekrutacją 3 tieru ( za 4 tury będą kirasjerzy i moździerze ), najemników trzymam jako 'rezerwę' . Ład Publiczny wszędzie od od -40 do -80
Inwazja Chaosu wyskakuje zaraz po skonfederowaniu Stirlandu około 25 tury ( Stirland wcześnie zaczął wojnę z Templehof, zajął Fort Oberstyre ale przyszedł Manfred i najpierw wykończył Templehof a potem całą Stirlandzką armię, Stirlandowym zrobiło się mokro i zaraz chcą się konfederować )

Jak nie skonfederuje Stirlandu to Manfred go przejmie i będę miał go z jego spaczeniem za miedzą - źle , Jak skonfederuje to muszę od razu walczyć z Manfredem i inwazja chaosu - jeszcze gorzej.
Macie pomysły jak to rozegrać?
Jaki jednostki dać Borysowi by mieć jakieś szanse z chaosem?

Arroyo
15-01-2017, 07:28
O ile się nie mylę to zależne to wszystko jest już od posiadanego terytorium.

piorun22
15-01-2017, 09:07
Wczytałem save z pierwszych tur przyspieszyłem parę spraw. sytuacja prawie identyczna ( tyle że nie mam jeszcze zamku w Bastonne )
Co ciekawe Manfred też przyspieszył i zaatakował Stirland wcześniej.
W 17 turze konfederuje Stirland
w 18 turze ( sic! ) inwazja chaosu

ps. Gram na Normalnym poziomie bez modów

Ituriel32
15-01-2017, 09:22
Inwazja miała dwa warunków. Czasowy i poziom imperium. Gdzieś kiedyś czytałem (więc to nie potwierdzone) że poziom stolicy Reiklandu tez ma wpływ.

Mid Game event
imperium = 4
Turn 50 - ifplayer is not at the required imperium

Late Game event
imperium = 7
Turn 100 - ifplayer is not at the required imperium

piorun22
15-01-2017, 13:12
Poziom stolicy 3 wiec to raczej nie to. Może chodzi o rozpoczęcie 4 rozdziału?
Za pierwszym razem to by się nawet zgadzało, ale za drugim do 4 rozdziału brakuje mi 1 miasta wiec też raczej nie
Bardziej wygląda na to że Inwazja wyskakuje po zdobyciu 15 miasta ( lub 16 jeśli liczy się splądrowanie i zniszczenie orków koło Marienburga )

Reload sajwa i NOWY REKORD! po skonfederowaniu stirlandu w 16 turze, inwazja wyskakuje w 17-tej!
Zacznę od początku i spróbuje wywołać inwazją jeszcze wcześniej :-)))) czyli zdobyć 15 miast do 12-13 tury ( szybciej chyba się nie da )

Może coś pozmieniali? Tylko ja mam inwazję wojowników chaosu w 17 turze?

Zrobiłem test: olałem konfederowanie stirland, zamiast tego podbiłem 2 kolejne miasta ( w różnych prowncjach ) w bretoni i nic! nie ma chaosiaków. Wykończyłem Bretonie od razu w następnej turze świt chaosu!
Wygląda to tak jakby podbicie 7 CAŁEJ prowincji było "triggerem" odpalającym świt chaosu

Kipanga
15-01-2017, 13:19
No przecież czarno na białym jest napisane w listingu od Ituriela że inwazja jest triggerowana przez "poziom imperium" lub turę, cokolwiek wystąpi wcześniej. BTW na jakim grasz poziomie trudności??

Asuryan
15-01-2017, 13:25
No i to jest to "imperium = 7", a mała inwazja (pierwsze pojawienie się Choasu) przy 4 całych prowincjach lub w 50 turze.

piorun22
15-01-2017, 14:05
Przy 4 całych prowincjach niczego nie było na 100%, czyli jest jeszcze jakiś czynnik

Gram na normalnym bez modów, jak pisałem powyżej

Raz kozie śmierć. Skonfederuje Stirland i zobaczę czy da się przetrwać z inwazją chaosu w tej 17 turze i buntami w każdej prowincji. Korupcja wszędzie podskoczy do 30% zanim będę miał pierwszą świątynie sigmara. razem z karą za konfederację czeka mnie duuuużo buntów :-)

Kipanga
15-01-2017, 14:50
Raz kozie śmierć. Skonfederuje Stirland i zobaczę czy da się przetrwać z inwazją chaosu w tej 17 turze i buntami w każdej prowincji. Korupcja wszędzie podskoczy do 30% zanim będę miał pierwszą świątynie sigmara. razem z karą za konfederację czeka mnie duuuużo buntów :-)

Przecież grasz na normalu, gra się sama powinna wygrać :] Ogólnie to nie polecam konfederacji z racji że trzeba później się bawić w mordowanie generałów. Każdy powołany generał(nie ważne czy jest w armii czy w "cywilu") ma spory upkeep, a z konfederacją zazwyczaj dostajemy ich sporo. Poziom Imperium nie koniecznie równa się 1 do 1 ilość podbitych pełnych prowincji, swoją drogą szkoda że ukryli tą statystykę.

piorun22
15-01-2017, 15:19
Nie wiem czy bez jakikolwiek jednostek z AP będzie łatwo, może uda mi się dorobić kirasjerów zanim rozwalą Kislev
Borisa nie mogę zabić bo to LL ale on jest spoko ze względu na łowcę głów na 7 poziomie. Z kolei Stirland dostaję bez jakiejkolwiek armii - Są naprawdę zdesperowani mogę zerwać z nimi wszystkie traktaty a oni dalej chcą konfederować

Kipanga
15-01-2017, 15:27
Nie wiem czy bez jakikolwiek jednostek z AP będzie łatwo, może uda mi się dorobić kirasjerów zanim rozwalą Kislev
Borisa nie mogę zabić bo to LL ale on jest spoko ze względu na łowcę głów na 7 poziomie. Z kolei Stirland dostaję bez jakiejkolwiek armii - Są naprawdę zdesperowani mogę zerwać z nimi wszystkie traktaty a oni dalej chcą konfederować

Jednostki z AP są ci potrzebne tylko jeśli zamierzasz grać bitwy ręcznie, grasz na normalu więc AI nie ma żadnych bonusów. Biorąc pod uwagę że masz dosyć wczesną turę to Chaos nie powinien mieć zbyt mocno rozwiniętej armii, więc wystarczy że umiejętnie ich zaatakujesz 2 armiami by mieć przewagę liczebną.

piorun22
15-01-2017, 15:34
Lubie grać bitwy ręcznie :-) ale ok mogę zrobić czyli spam włóczników i dać automat.

Tylko grając ręcznie można robić takie cuda jak w np RomeTW : udało mi się podbić Korynt i stojącą tam pełna armie 1 jednostką lekkiej jazdy
Lekka jazda to była jednostka totalnie op w Romku - mogła dosłownie wszystko.


OK Asuryan

Asuryan
15-01-2017, 16:30
piorun22 - naucz się edytować posty zamiast pisać jeden pod swoim drugim w krótkim odstępie czasu. Na razie tylko upomnienie. Posty połączyłem. Za następnym razem poleci już ost.

Kipanga
15-01-2017, 20:10
Lubie grać bitwy ręcznie :-) ale ok mogę zrobić czyli spam włóczników i dać automat.

Tylko grając ręcznie można robić takie cuda jak w np RomeTW : udało mi się podbić Korynt i stojącą tam pełna armie 1 jednostką lekkiej jazdy
Lekka jazda to była jednostka totalnie op w Romku - mogła dosłownie wszystko.


OK Asuryan

Spam włóczników to akurat nie jest najlepszy pomysł, bo o ile automat nie koniecznie uwzględnia takie bonusy jak AP, to jednak uwzględnia jakość jednostek.

piorun22
15-01-2017, 21:08
ok to spróbuje:
Borys 4x szerki 4x tarczownicy 4x kusze 4x milicja 3x rajtarzy lub jeśli zdążę z budynkami to: 4x szerki 4x tarczownicy 3x muszkieterzy 2x milicja 3x moździerze 3x kirasjerzy,
Moge też sciągnąć Karla i jego gwardię i bursztynowego czarodzieja z Bretoni
Na lepsze jednostki będę musiał poczekać 15-25tur

Turek
16-01-2017, 11:21
W walce z Chaosem używaj jednostek przebijających pancerz. Muszkieterzy, demigryfy są świetnym wyborem.

piorun22
16-01-2017, 23:46
Jakie demigryfy? to 17 tura jest

Ork123
22-01-2017, 15:37
Mam pytanie czy ten total war jest lepszy od romka?Bo w lutym kupuję te wersje z birtanią i jestem ciekaw czy mechanika gry się zmienila w stosunku do romka .Oraz czy gra pójdzie na i5 4460 10gb ram i 960 2gb ram :) romek chodził na ekstremalnych

Turek
22-01-2017, 16:16
Ciężko powiedzieć czy lepszy, na pewno jest inny i specyficzny :P

- W Romie masz masz jednostki generałów ze strażą przyboczną - w Warhammerze jednostki generałów są oddzielnymi, pojedynczymi jednostkami,
- W Warhammerze masz dodatkowo jednostki bohaterów, którzy mogą walczyć na polu bitwy. Coś takiego jakbyś agentów z Romka używał równocześnie na mapie kampanii i w bitwie,
- Rozbudowany jest system rozwoju postaci (ekwipunek, amulety, rozbudowane drzewko umiejętności)
- W Warhammerze masz magię, która jest zrobiona tak, że jest jako rzecz dodatkowa, a nie wymagająca do grania bitew. Czyli nie musisz używać magii żeby wygrywać bitwy :)
- W Warhammerze są potwory. Wielkie giganty, smoki czy też oddziały mniejszych potworów jak np. trolle.

To takie największe róznice.

Moim zdaniem Ci pójdzie :) Warhammer jest całkiem w miarę zoptymalizowany jeśli porównać do innych Total Warów :)

Ork123
22-01-2017, 16:44
ale na jakich ustawieniach extremalnych? lubie grać na full detalach ;)

Turek
22-01-2017, 21:35
http://qs.lc/g67r4

Tutaj masz zrzut ekranu z wymaganiami ze strony gry-online.pl. Twój komputer klasyfikuje się w ustawieniach "Rekomendowanych". Więc myślę, że na ultra odpali, ale bez cieni i jakiś dodatkowych pierdółek. Na większych bitwach może troszkę być odczuwalny spadek klatek na sekundę.

Kipanga
23-01-2017, 16:40
Mam pytanie czy ten total war jest lepszy od romka?Bo w lutym kupuję te wersje z birtanią i jestem ciekaw czy mechanika gry się zmienila w stosunku do romka .Oraz czy gra pójdzie na i5 4460 10gb ram i 960 2gb ram :) romek chodził na ekstremalnych

Na płynne Ultra w full hd raczej nie masz co liczyć z tym sprzętem(no chyba że w bardzo małych bitwach), ale wysokie+ już powinno spokojnie działać. Jsatrzab ma 960 i gra na wysokich o ile pamiętam. Pamiętaj też że od premiery Rome'a, trochę minęło a grafika w Warhammerze jest o niebo lepsza.

Ork123
23-01-2017, 17:09
a teraz lepsze pytanko :) lubię sobie czasem coś poczytać jakie książki polecacie do Warhamera ?

Asuryan
23-01-2017, 17:17
Orku, niewłaściwe pytanie w tym temacie i dziale. O książkach do Młotka możesz poczytać i podyskutować tutaj - http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13602-Ksi%C4%85%C5%BCki-o-%C5%9Bwiecie-Warhammer-Fantasy-i-Warhammer-40-000

Sunbeach
27-01-2017, 09:51
Witam! Ja chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych graczy jak najszybciej i najlepiej dorobić się kasy grając Wampirami? Pytam bo mam nimi ponad 40 godzin za sobą i zawsze mało kasy :( Dyplomacji praktycznie z nikim, z budynków za mało...

Ituriel32
27-01-2017, 10:43
Tak samo jak innymi rasami. Czyli w miastach małych mury miejskie i stosy czaszek, można zastanowić się tez na d budynkiem surowcowym, ale kasy z handlu bym sie nie spodziewał. A w dużych biblioteki ii grobowce wampirów.
Co do armii to nie trzeba trzymać ich tak dużo, bo jak masz mury w każdej osadzie to si jakoś mocno nie atakuje. Po walkach zawsze zbierać mroczna energię.

Ja jak gram wampirami to mam wrażenie że si jest zbugowane i że nie potrafi przeciwko truposzom walczyć, ani zwalczać wampirycznej korupcji.
W sumie to możesz zajrzeć do poradnika, bo tam jest to samo (i trochę więcej) co napisałem tu.

Ork123
01-02-2017, 01:46
jest szansa grając orkami na pokonanie elfów czy elfy to tylko dlc?

Skatman
01-02-2017, 01:53
jest szansa grając orkami na pokonanie elfów czy elfy to tylko dlc?

każda rasa znajduje się na mapie kampanii nawet jeżeli nie posiadasz odpowiedniego dlc. Możesz pokonać elfy ale bez zajmowania ich terytorium (no chyba że ściągniesz odpowiedniego moda)

Ituriel32
01-02-2017, 07:59
W zasadzie raczej bez walk z elfami nie zrobisz kampanii orkami. Co prawda sama kampania zalicza się jak upadnie imperium i krasnoludy i odparty (zniszczony będzie chaos) Archaon, tak że nawet jak nie zasiedlisz wszystkich gór.
Natomiast elfy to najlepiej radząca sobie nacja SI. Jeszcze nie widziałem by zostali zniszczeni przez inną nację. To raczej elfy niszczą wszystkich w koło nich, nawet wybierają się czasami do czarnej grani.

farin
13-02-2017, 17:12
Młotek na tyle przeceniony, że kupiony. No i pojawia się kilka pytań:
1. Opłaca się grać bez w sumie żadnych DLC ?
2. Jeśli nie to jakie, nie licząc związanych z rasami, najlepiej kupić?
2. Lepiej z modami czy jednak bez ? Skłaniam się aby zagrać od razu z modami, bo naczytałem się, że bez nich to trochę bieda jest...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Skatman
13-02-2017, 17:25
Młotek na tyle przeceniony, że kupiony. No i pojawia się kilka pytań:
1. Opłaca się grać bez w sumie żadnych DLC ?
2. Jeśli nie to jakie, nie licząc związanych z rasami, najlepiej kupić?
2. Lepiej z modami czy jednak bez ? Skłaniam się aby zagrać od razu z modami, bo naczytałem się, że bez nich to trochę bieda jest...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. Opłaca się. Poznasz grę, mechanikę, rasy a jak się spodoba to dokupisz dlc
2. Dlc mam wszystkie ale najbardziej jestem zadowolony z The King and the Warlord dodaje jednostki do orków, krasi oraz 2 ciekawe pozycje startowe.
3. Z modami nie próbowałem ale na pewno znajdziesz coś ciekawego. Nie uważam żeby rozgrywka bez nich była biedna chociaż jeżeli znajdzie się coś na ciekawsze oblężenia to z chęcią bym spróbował

Turek
13-02-2017, 18:48
Jasne, że się opłaca grać bez. Nawet jeżeli nie kupisz sobie DLC to i tak pojawia się "ono" na mapie kampanii jako frakcje NPC. Wykupienie DLC daje Ci jedynie możliwość osobiście zagrać tymi frakcjami i jednostkami.

Ituriel32
14-02-2017, 06:36
Młotek na tyle przeceniony, że kupiony. No i pojawia się kilka pytań:
1. Opłaca się grać bez w sumie żadnych DLC ?
2. Jeśli nie to jakie, nie licząc związanych z rasami, najlepiej kupić?
2. Lepiej z modami czy jednak bez ? Skłaniam się aby zagrać od razu z modami, bo naczytałem się, że bez nich to trochę bieda jest...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1. W młotku każde dlc jest automatycznie wkomponowane w grę. Tak że będziesz mógł doświadczyć ras i jednostek w nich wprowadzonych.
Od początku możesz doświadczyć zawartości FLC, głównie Vlad, Biały karzeł i Wurzag (o większej liczbie czarodziei tylko wspominam).
2. U mnie kolejność dlc wygląda tak. Leśne Elfy -> Król i watażka -> Ponury -> Chaos -> Zwierzaki. Przy czym ta ostatnia dwójka... (do zakupu tylko na dużych obniżkach) Chaos ma jeszcze duże braki, a kampania nimi jest słaba. W przypadku bestii, rasa jest spoko (zwłaszcza po darmowym uzupełnieniu) ale cena wypada tragicznie (na promocji -50% polecam kupić zwierzaki przed chaosem).
3. Można grać bez, ale można i zagrać z modami. Tu jest już całkowita wolna wola. A jak dokładałem mody by poprawić niektóre aspekty to wyszło na koniec coś koło 15 sztuk :). Obecnie gram na czystej grze.

farin
15-02-2017, 14:31
Ituriel32 (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?1133-Ituriel32) - czyli jednak nadal ciśniesz :]
Sporo jednak narzekałeś ale widać bój o stary świat kusi.

Neton
28-02-2017, 22:10
Panowie pytanie które mnie nurtuje. Jakie są warunki heroicznego zwycięstwa ? Bo Za groma nie mogę tego rozkminić.

Arroyo
28-02-2017, 22:15
Musisz wygrać małą armią z armią, która jest co najmniej kilkakrotnie większa od Twojej. Najprościej jest wygrywać takie oblężenia.

Neton
01-03-2017, 00:35
Dziękować dobry człowieku :D
Ukończyłem kampanie Bretonnią. Nikim mi się tak dobrze nie grało :D

Iras_Argor
08-03-2017, 12:24
Mógłby mi ktoś opisać jak ogarniać nastroje w prowincjach? Przyznaje,że świeżo po zakupie lekko się w tym aspekcie pogubiłem. Z total warów to w zarządzaniu jestem na etapie Medivala II (pomijam Empire bo tam gram tylko na multi). Trochę się zażenowałem, bo grając op frakcją jaką są krasnoludy zaliczyłem spektakularnego faila i prowincje rozpalił ogień masowych buntów. No nic zaczynam od nowa. Technologie społeczne, budynek poprawiający ład (jak pijalnia) w prowincji, co jeszcze? Bohaterowie w każdej osadzie to droga zabawa.

SaperHeart
08-03-2017, 13:06
Mógłby mi ktoś opisać jak ogarniać nastroje w prowincjach? Przyznaje,że świeżo po zakupie lekko się w tym aspekcie pogubiłem. Z total warów to w zarządzaniu jestem na etapie Medivala II (pomijam Empire bo tam gram tylko na multi). Trochę się zażenowałem, bo grając op frakcją jaką są krasnoludy zaliczyłem spektakularnego faila i prowincje rozpalił ogień masowych buntów. No nic zaczynam od nowa. Technologie społeczne, budynek poprawiający ład (jak pijalnia) w prowincji, co jeszcze? Bohaterowie w każdej osadzie to droga zabawa.

Zmiejszenie Spaczenia Wampirycznego lub Chaosu, wystawienie Tana w danej prowincji, wybieranie właściwych zdarzeń (nie zaklucajacych Ładu Publicznego), trzymanie armii w danej prowincji, dobrym rozwiązaniem jest budowanie Garnizonu w każdym mieście, ponieważ każda armia musi oblegać nasze miasto, a my mamy czas na wezwanie posiłków.

Turek
08-03-2017, 18:35
A także eliminowanie wrogich agentów, którzy sami z siebie (poprzez drzewko umiejętności) zmniejszają nasz ład w prowincji.

moochaPL
12-03-2017, 19:31
Czy jak wyślę armię Łaa! na osadę wroga, ona ją zdobędzie, to będę mógł zadecydować o losie osady? Przyłączyć ją do własnego terytorium?

Chaak
12-03-2017, 20:10
Nie, Łaa! traktowane jest jako osobna, sojusznicza frakcja w tym przypadku. Nie pamiętam tylko, czy Łaa! niszczy osady, bo plądruje na pewno.

moochaPL
12-03-2017, 20:12
Czyli co się właściwie dzieje po zdobyciu przez nią osady? Powstaje nowe "państwo"?

Chaak
12-03-2017, 20:21
Osada jest plądrowana i pozostaje w rękach poprzedniego właściciela.

Ituriel32
12-03-2017, 21:03
Nie.

Jeśli osada jest na terenach dozwolonych dla zielonych, to łaa je zdobywa dla gracza. Natomiast tereny ludzi łupi.

Chaak
12-03-2017, 21:28
A to mi w ogóle z głowy musiało wylecieć, ale w pewnym wieku już się zdarza:D. Co prawda dawno nie grałem Zielonymi, ale byłem pewien, że Łaa! nie może przejąć osad dla nas.

Turek
13-03-2017, 06:23
Zgadzam się z Iturielem. Łaa może przejmować dla nas osady.

Ituriel32
13-03-2017, 07:42
Teraz gram szamanem dzikich orków. łaa podbiłem połowę osad krasnoludów z dołu. Niestety nie mogę potwierdzić jak łaaa sprawuje sie w walce przeciwko ludziom bo chaos wszystko spalił. Jeśli dobrze pamiętam to łaa ludzkie osady pierw łupi (redukuje o 1 poziom) i później jak osiągnie 1 poziom to niszczy (ale tego nie jestem pewien).

Szymblok
19-03-2017, 11:53
Czy mogę zaliczać bitwy zadaniowe w kampanii? I jeżeli tak to jak?

Arroyo
19-03-2017, 12:00
Bitwy zadaniowe można zaliczać w kampanii. Po prostu co określony poziom dostajesz questa na przedmiot. Wykonujesz tą ścieżkę zadań i na koniec/ w połowie masz bitwę/bitwy zadaniowe.

mistergie
24-04-2017, 16:44
Mam kilka pytań odnośnie Warhammer Total War:
1.O co chodzi z Edycją Starego Świata?
2.Czy jest tam lepsza optymalizacja niż w Attili?
3.Czy AI jest lepsze niż w poprzednich częściach?
4.Czy istnieje państwo które może podbić połowę/większość świata?
5.Czy istnieje tam takie coś jak "głód" jak w Attili?

Czy odpowie mi ktoś na moje pytanie:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13823-Wymagania-sprz%C4%99towe-i-wasze-konfiguracje/page2

Arroyo
24-04-2017, 17:09
1. Podstawka + wszystkie dodatki darmowe (czyli DLC musisz dokupić, ale na płycie masz podstawkę + wszystkie patche + darmowe zawartości).
2. Tak
3. Przyznam, że tak. Nadal popełnia błędy, ale na pewno jest lepiej.
4. Tak - Leśne Elfy.
5. Nie
6. Odpisano, zerknij do tematu.

mistergie
24-04-2017, 17:39
1. Podstawka + wszystkie dodatki darmowe (czyli DLC musisz dokupić, ale na płycie masz podstawkę + wszystkie patche + darmowe zawartości).
2. Tak
3. Przyznam, że tak. Nadal popełnia błędy, ale na pewno jest lepiej.
4. Tak - Leśne Elfy.
5. Nie
6. Odpisano, zerknij do tematu.

A które DLC według Ciebie kupić jako pierwsze?Bo podstawkę chcę kupić przed końcem 2017 roku.

Arroyo
24-04-2017, 18:00
Jeśli rasowe to Leśne Elfy na początek idealne, choć bardzo drogie.

mistergie
24-04-2017, 18:07
Jeśli rasowe to Leśne Elfy na początek idealne, choć bardzo drogie.

A o co chodzi z tymi DLC: The King and the Warlord i The Grim and the Grave?

Arroyo
24-04-2017, 18:08
Dodatkowe jednostki, a przy tym nowe frakcje danych ras z innymi pozycjami startowymi.

mistergie
24-04-2017, 18:34
Dodatkowe jednostki, a przy tym nowe frakcje danych ras z innymi pozycjami startowymi.

Ogólnie to może kupię kiedyś wszystkie(nie od razu) oprócz Blood for the Blood God. A Ty jakie masz DLC?

Arroyo
24-04-2017, 19:29
Wszystko prócz krwi.

mistergie
26-04-2017, 18:09
Wszystko prócz krwi.

Czy w Edycji Starego Świata mam jakieś dodatkowe jednostki dla Bretonii? I czy Warhammer to Total War przy którym można spędzić wiele czasu dobrze się bawiąc i czy szybko się nie nudzi?

Arroyo
26-04-2017, 18:12
Nie, nic takowego nie dostajemy (w sensie jednostek - sama Bretonnia ma zupełnie mocno poszerzony roster). Sądzę, że gra Ci się nie znudzi. Zwłaszcza na modach na AI.

PS. Polecam inwestować w mniejsze modziki, niż w giganty typu Radious czy Lorehammer (ew. doczekać na Endless War) - może zmieniają mniej więcej część aspektów rozgrywki, ale zabawa przy ich używaniu o wiele większa :)

TypowyNoob
08-07-2017, 14:58
Jeśli w kampanii dla dwóch graczy host ma wojowników chaosu, a drugi gracz nie, to w jakiej formie pojawią się jako frakcja SI? Będą mieć 'pełen' roster, czy ten brutalnie okaleczony?

Kijkowaty
08-07-2017, 16:40
Na logikę powinien mieć roster hosta.
Poza tym, podejrzewam, że roster jest w plikach gry każdego, po prostu u nieposiadających DLC jest "uśpiony".

Niemniej nie sprawdzałem w praktyce.

MichalKruk
09-07-2017, 15:23
Jest jakaś edycja TW: Warhammer do kupienia która zawiera wszystkie DLC?

Turek
09-07-2017, 15:33
Nie ma takiej wersji. Pewnie dlatego, że kosztowałaby majątek :)

GRUHA
09-07-2017, 23:03
steam?

GRUHA
12-07-2017, 18:55
Gram Imperium
Miosto MONTFORT i moge zbudowac tam KUZNIE MISTRZA MIECZNICTWA.

Pytanie, perki są frakcyjnie czy na prowincje ?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
12-07-2017, 19:50
@UP
Prowincja.

GRUHA
12-07-2017, 19:59
przeciez to bezsens xd mam latac po prowincjach i werbowac dane jednostki ?

Turek
12-07-2017, 20:57
Taka jest unikatowość tego budynku. Chcesz najlepsza jednostki, werbuj w najlepszych miejscach.

GRUHA
13-07-2017, 16:54
Moge gdzies/ jakos uzyskac info o tym jaka jednostka ile obrazen/strat zadała ? statystyki po bniotwene jak to bylow poprzednich TW

MichalKruk
17-07-2017, 14:35
Po spełnieniu warunków zwycięstwa można kontynuować kampanie?

Arroyo
17-07-2017, 14:46
Tak.

Luc du Lac
29-07-2017, 23:54
Czołem,

takie pytanie - gram Imperium i nie mogę budować Stajni - W Altdorfie mam 3 lvl , 2 lvl poligonu, kowal 1 lvl i port 1
jak chce zbudować stajnie - to komunikat że nie zbudowałem określonych budynków?
wtf ?
ktoś coś ?
w żadnym poradniku nie ma słowa o tym że coś trzeba jeszcze dobudować

pozdrawiam,

Tomason
30-07-2017, 08:48
Skoro masz 3 lvl i wybudowane 3 budynki to by odblokowac kolejny slot miejsca budowy to musisz podwyzszyc lvl miasta do 4. Czekac na nadwyzke populacji.

Rajden
11-08-2017, 10:41
Pytanie. W jaki sposób ściągnąć
30 new Regiments of Renown for WARHAMMER.zalogowałem się na stronie i nie widzę z którego miejsca można pobrać ten klucz.
Mam wszystkie dodatki razem z warhamerem2 więc wszystkie warunki spełniam.

Ituriel32
11-08-2017, 10:57
W teorii po zalogowaniu się i przejściu do sekcji giftów? (tam gdzie za rytuał pobierało się to opowiadanie i zrzuty ekranu). I wtedy powinno automatycznie Ci to dodać do steama (do tego też trzeba się zalogować).

Xantor
02-10-2017, 13:15
W zasadzie stwierdziłem że może w końcu czas się dowiedzieć, bo jakoś tylko raz mi zadziałało a tak to cały czas jak dostaje zadanie typu "wstaw jakiegoś tam bohatera gdzieś tam" o mimo wysyłania go tam to nic się nie dzieje, więc byłbym wdzięczny jakby ktoś mnie oświecił no bo ileż można grać nie wykonując misji z takimi wytycznymi ^^

nazgool
02-10-2017, 13:44
Idziesz "bohatyrem" w konkretne wskazane miejsce i jak już jesteś w danej prowincji, to naciskasz ten przycisk w dole ekranu który powoduje że bohater wykuje swoją akcję (różne w zależności od bohatera) i w następnej turze powinna być ta część misji wykonana. W Młocie 2 musisz chyba zostawić bohatera w miejscu i go nie ruszać przez turę aby zaczął swoją pracę. Z tego co zauważyłem to nad bohaterem wyskoczy wtedy ikonka. Mój szczur zabójca w obcej prowincji miał głowę (ta co pokazuje ład publiczny) i jak się na nią najechało to wyskoczył dymek mówiący o tym, o ile jest zmniejszany ład publiczny.

Il Duce
02-10-2017, 14:47
To raczej nie zadziała. Umiejętności o których mówisz są pasywne,działają cały czas a w zadaniu chodzi o użycie jakiejś aktywnej,na przykład dołączenie do armii(najprostsze w realizacji) albo zabójstwo czy blokada armii wroga.

nazgool
02-10-2017, 14:58
Zależy czy pytanie było do W1 czy do W2. W Młocie1 w wielu przypadkach (szczególnie zadań na artefakty dla LL) trzeba było tylko wystawić kolesia w jakiejś konkretnej prowincji. Zazwyczaj wyglądało to jakoś tak "dotrzyj do punktu x i zbadaj teren ble ble ble....". Tylko że tam trzeba było to aktywować bo jednak to była aktywna czynność.
W W2 wydaje mi się że też miałem takie zadanie i po tym jak mój szczur przesiedział turę u wroga to zostało to zaliczone, ale za mało jeszcze grałem żeby dać sobie za to rękę odciąć ;)

Il Duce
02-10-2017, 15:01
Teraz prawie wszyscy grają w dwójkę więc byłem pewien że o to chodzi. W każdym razie jeżeli chodzi o W1 to tak,wystarczy "rozstawić" bohatera w prowincji. Ale w W2 jestem pewien,że mi zaliczyło dopiero po dołączeniu do armii,stanie w swojej prowincji(może prowincja wroga jest traktowana inaczej?) nic nie dało. Zresztą możemy mówić o dwóch różnych treściach zadania,jeżeli kolega chce dostać konkretną odpowiedź to niech da dokładną treść,bo przy "wstaw bohatera gdzieś tam" widać ile mamy spekulacji nie wiedząc nawet o którą część serii chodzi xD.

Xantor
02-10-2017, 16:03
Chodziło o 1 bo kiedyś doszłem do wniosku ze jak do wyjścia 2 tego nie wymyśle to napisze na forum (kolega też nie wiedział tylko że on stwierdził że to jakiś bug) ^^, i faktycznie dzięki wam odkryłem nowy przycisk u postaci którego nigdy nie widziałem do tej pory tzw "wstaw", a tyle razy się namęczyłem wysyłając bohatera na 2 koniec mapy tylko po to by się przeszedł ^^

GKruger
13-10-2017, 23:47
Dopiero sobie kupiłem teraz jedynkę i gram Wampirami. Miałem wojnę z tym von Krugerem na początku ale po kilku turach zawarłem pokój żeby iść spokojnie na północ. Teraz jego pełna armia wlazła mi bez pytania do mojej głównej prowincji i stoi obok stolicy i nic nie robi. Pisze że jest to armia neutralna. Nie kumam, może sobie tak śmigać po moich terenach bez dostępu wojskowego, którego nie ma ?

Xantor
14-10-2017, 01:26
może po prostu wtedy spadaja wtedy tylko pkt dyplomacji ;p

Maniek116
14-10-2017, 09:58
Generalnie rzecz biorąc to punkty dyplomacji spadają gdy my się komuś władujemy armią, bo jeśli oni postawią armię u nas to już my sami decydujemy, czy to wpłynie negatywnie na nasze relacje czy nie :P

GKruger
14-10-2017, 10:15
@Up W sumie masz rację, tylko zdziwiło mnie to bo pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. W takim Rome 2 spokojnie po naszych terenach chodziły sobie tylko armie z dostępem wojskowym lub te które idą na jakieś miasto mając wypowiedzianą wojnę.
Wychodzi na to że coś knuje ten van Kruger i pewnie będzie niedługo atakował chociaż dziwne bo stosunki z nim mi idą szybko w pozytywną stronę.

#edit: Ta armia siedzi w moim mieście i nie da rady wejść do miasta swoją :D

Xantor
14-10-2017, 11:18
Generalnie rzecz biorąc to punkty dyplomacji spadają gdy my się komuś władujemy armią, bo jeśli oni postawią armię u nas to już my sami decydujemy, czy to wpłynie negatywnie na nasze relacje czy nie :P

tak patrze w 2 i faktycznie już nie ma nastawienia nas wobec ich ale pamietam ze w rome 2 jeszcze coś takiego było ^^

a co do nich zrób se z nimi konfederacje lub ich walnij bo pewnie niedługo sami na ciebie uderzą tzw zależy jakie traktaty masz ^^

Piccolo_333
30-10-2017, 22:25
Hej,

Po pierwsze witam wszystkim - jestem całkowitą "świeżnką" i to jest mój pierwszy post.

Bardzo frapuje mnie jedno pytanie, na której nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi:
Czy zwiększając rozmiar oddziałów dodaje "ilość" ataków, gdy zmieniam wielkość oddziałów?

Już wyjaśniam o co mi chodzi - dla przykładu załóżmy, że dowolny oddział na ustawieniach średnich ma 80 jednostek, a na dużych 120 jednostek.
W momencie gdy zmieniam wielkość oddziałów zmienia się także automatycznie ilość punktów hp, które posiada zarówno oddział jak i bohaterowie.
W przypadku gdy oddział ma 80 jednostek to "upraszczając" ma na jednostkę czasu 80 ataków. Bohater ma konkretną ilość ataków (której nie jestem w stanie znaleźć w statystykach).
Jeżeli zwiększę wielkość oddziałów to odział ma 120 ataków na jednostkę czasu - czy tym samym zwiększam ilość ataków bohaterów (sprawdzałem na karcie i oprócz ilości hp nie znalazłem żadnej różnicy)?
Mam nadzieję, że zrozumiecie to co chciałem przekazać.

Serdecznie dziękuje za pomoc.

Janek
31-10-2017, 17:05
Hej,
Bardzo frapuje mnie jedno pytanie, na której nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi:
Czy zwiększając rozmiar oddziałów dodaje "ilość" ataków, gdy zmieniam wielkość oddziałów?


Ataki zadają tylko te "figurki", które mają kontakt z przeciwnikiem. Czyli oddział 120 osobowy ma hipotetycznie 120 "ataków", ale tak naprawdę praktycznie się nie zdarza żeby wszyscy mogli walczyć.
Natomiast im jest mniej figurek w oddziale to tym większą relatywnie siłę mają bohaterowie, potwory oraz kawaleria (im więcej szeregów w oddziale tym lepiej zatrzymuje szarżę kawalerii).
Teoretycznie potwory i bohaterowie mają przeskalowane HP, ale w praktyce jak jest mniej przeciwników, to trudniej bohatera czy potwora otoczyć i bić z wszystkich stron.

Arcziv
10-12-2017, 21:48
Witam, otóż mam taki ot problem, przy zakończonej bitwie mamy pokazane ile nasze oddziały zabiły jednostek wroga. U mnie jest coś takiego, że powyżej 99 pokazuje "1.." zamiast 100 itd, trochę to denerwuje, wie ktoś jak to ogarnąć?

Hadvar
10-12-2017, 22:51
Witam, otóż mam taki ot problem, przy zakończonej bitwie mamy pokazane ile nasze oddziały zabiły jednostek wroga. U mnie jest coś takiego, że powyżej 99 pokazuje "1.." zamiast 100 itd, trochę to denerwuje, wie ktoś jak to ogarnąć?

Jeśli grasz na jakichś modach to nic dziwnego, na modach gra często się buguje i to w sumie jest nasz problem. Jeśli modów nie masz to proponuję pokombinować z rozdzielczością, bo może tam się coś zbugowało, ale nie jestem pewien czy to zadziała. Ewentualnie zawsze możesz sprawdzić spójność plików gry/zreinstalować grę.

Jsatrzab
10-12-2017, 23:01
Witam, otóż mam taki ot problem, przy zakończonej bitwie mamy pokazane ile nasze oddziały zabiły jednostek wroga. U mnie jest coś takiego, że powyżej 99 pokazuje "1.." zamiast 100 itd, trochę to denerwuje, wie ktoś jak to ogarnąć?

W jakiej grasz rozdzielczości?

Arcziv
11-12-2017, 06:32
Rozdziałka full hd, no mam kilkanaście modów poinstalowanych.
To mam jeszcze jedno pytanie, z modów które wpływają na rozgrywkę i bitwy posiadam:

-Steel Faith http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=704361604
-Proper combat mod http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=691006940
-Animated combat mod http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=700177199

Moje pytanie czy mody się ze sobą nie gryzą? wszystko działa jak powinno?

Reszta to reskiny/kompilacje do jednostek i osad. Tzw zmiany graficzne:
Better Camera mod
Better Campaign map
Better LL unit cards
Better thicker, smoke mod
Building progression icons
Conquer Anywhere & Confederations
DRYRAIN'S RESKIN
Faction collection unit cards
Fear the chaos tide! better chaos invasion
GCCM wszystkie partie
Garrison commanders
Home region movement bonus
Immersive Battle Banners
Improved Borders / Border Colors
Improved Loading Screen Artwork!
Larger Font
More Gore! - 1.4.2
Skip Intro Logos
Total Unit Resize
Unique Empire States (Lore Friendly)
Vampire Night Battles
Varied Generals

Być może ten Larger font mod coś psuje i dlatego tak się dzieje.
Jakie byście do tego mody polecili/wyrzucili i dlaczego? chętnie wysłucham Waszych opinii.

@edit

Poczytałem trochę i proper niestety gryzie się ze steel faith, podobnie animated combat mod. Więc został steel faith.
Powiem Wam, że gra się świetnie, ale czy na samym początku gry jak się dopiero zaczyna przygodę z Warhammerem warto go modować? co o tym myślicie?

Jsatrzab
11-12-2017, 08:58
Tak długo jak nie zamierzasz grać na multi, mody nie mają znaczenia. Jeśli jakiś mod ci pasuje to jak najbardziej go używaj.

Arcziv
13-12-2017, 13:15
https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=738297617 ten mod zmienia lekko pogode w czasie bitwy i urozmaica rozgrywkę, jest to zbędny mod czy raczej w porządku? nie widzi mi się np walczyć cały czas na pustyni albo w lesie :P

Jsatrzab
13-12-2017, 13:24
Moim zdaniem nie ma modów niezbędnych. Jeśli lubisz takie smaczki, i masz zamiar grać dużo bitew ręcznie to śmiało próbuj tego moda, na papierze wydaję się całkiem spoko. Choć jest spora szansa, że kradnie kilka fpsów :]

pioruni
26-12-2017, 23:53
mam pytanie czy jesli kupie warhamera bez dlc to to takie rasy jak elfy lub zwierzoludzie beda w grze ??

Kijkowaty
26-12-2017, 23:55
Będą, ale nie będziesz mógł nimi grać

Tamudzin
27-12-2017, 14:48
Witam, miałem dłuższą przerwę z TWW, teraz dokupiłem zwierzoludzi, elfy i norskie i powróciłem intensywnie do gry. Obecnie jak gram do mam ciągłe problemy z niezadowoleniem, buduje wszystkie budynki, ale to średnio pomaga, chyba, że stacjonowałaby na stałe moja armia. Jakieś porady związku z tym problemem?
Gram obecnie kampanie zwierzoludzi, podczas bitew i działań zostali mi ranieni LL, Khazrak oraz szaman. Stadami obecnie dowodzą mi jacyś nisko lvl lordowie, chciał bym, żeby LL ponownie przejęli dowództwo, tylko nie widzie opcji wymiany tych lordów, jedyne co przychodzi mi do głowy, to żeby utworzyć nowe stado a potem powymieniać jednostki, ale to będzie kosztowało dużo pkt hordy, a po za tym rozwinięte stado i tak będzie dowodzone przez nisko lvl lorda.

Krzyhar21
27-12-2017, 16:44
Lorda w hordzie można zastąpić w menu, w którym zmienia się ekwipunek.
W prawym dolnym rogu jest ikonka buta, która na to pozwala.

Tamudzin
27-12-2017, 20:14
Wielkie dzięki, pewnie kiedyś bym znalazł, ale ile przy tym straciłbym nerwów.

SaperHeart
28-12-2017, 08:07
Wszystko zależy na jakim poziomie grasz. Aby zwiększyć ład publiczny możesz jeszcze stosować bohaterów oraz brać adekwatne zdarzenia losowe, które wpływają pozytywnie.

Ituriel32
16-02-2018, 21:01
Wie ktoś z jakiego powodu występuje Osmoza? Jest to wampiryczna korupcja.

Problem jest taki że w kilku osadach mam ją na 9 poziomie i nie wiem jak się tego pozbyć.

Turek
17-02-2018, 08:19
Eventy, bohaterowie albo sąsiadowanie z wampirzymi prowincjami. Buduj budynki religijne, które zmniejszają spaczenie. Niedawno zostało to zmienione i teraz powinieneś budować budynki, które daję "Bez spaczenia +X"

Chaak
17-02-2018, 10:54
Można też, o prostu, zaatakować sąsiednie prowincje, które generują to spaczenie.

Tamudzin
21-04-2018, 01:04
Witam zakupiłem dziś Total war warhammer 2 i mam pytanie czy w multi można grać wszystkimi rasami z 1 i 2. Do jedynki po za dlc dających nowych lordow mam wszystkie dodatki. W menu multi nie widziałem opcji wyboru norscy. Czy po ściągnięciu imortal emparer będę mógł grać wszystkimi rasa i?

Mist
21-04-2018, 12:06
Witam zakupiłem dziś Total war warhammer 2 i mam pytanie czy w multi można grać wszystkimi rasami z 1 i 2. Do jedynki po za dlc dających nowych lordow mam wszystkie dodatki. W menu multi nie widziałem opcji wyboru norscy. Czy po ściągnięciu imortal emparer będę mógł grać wszystkimi rasa i?

Tak mozna zagrać wszystkim rasami z I i II części z Norską jest ten problem, że CA zrobiło drobny psikus i będzie ona dostępna dopiero pod koniec maja tego roku ;]

rokai
02-01-2020, 14:03
Witam, jak mogę sprawić by w grze Warhamer 2 mieć liczbę jednostek podstawowych 120? W każdym oglądanym przeze mnie filmiku na youtube gracze mieli liczbę jednostek podstawowych po 120, nie wiem czemu ja mam 60, w każdej rasie. Mam podstawową wersje gry Warhamer 2, nie dokupywałem żadnych dodatków ze steama.
Przepraszam jeśli pytanie stawiam w nie odpowiednim temacie, przepraszam również jeżeli gdzieś na forum odpowiedz na nie padła a mi to umknęło.

Presidente
02-01-2020, 15:08
W ustawieniach grafiki zmieniasz rozmiar jednostek.

rokai
03-01-2020, 08:41
Presidente próbowałem w opcji grafiki zmieniać rozmiar jednostek (ustawiłem ten suwak maksymalnie w prawo czyli w domyśle na 120 jednostek) i zarówno jak wczytywałem starego save (gdzie wielkość oddziału był jeszcze 60) jak i gdy rozpoczynałem nową grę całkowicie, liczebność oddziałów dalej wynosiła 60. Czy nie jest przypadkiem tak że powinienem usuną grę zainstalować ją ponownie bo dopóki będą save ze starą opcja na 60 jednostek gra nie rozpocznie sie z opcja 120 jednostek?

Eutyches
03-01-2020, 08:58
Zobacz, czy ci z automatu w opcjach grafiki sama gra nie ustawia mniejszą grafikę, czasem robi tak i wyskakuje taki znaczek obok opcji graficznych.

Presidente
03-01-2020, 14:59
Na starym sejwie to nie zadziała. Ogólnie to opcja lubi się często zbugować i najlepiej po zmianie rozpocząć nową kampanię bez otwierania poprzednich sejwów

Proxima Centauri
12-04-2020, 15:03
Wita, Was serdecznie, nie wiecie czy jest jakiś mod albo opcja w kampanii wieloosobowej taka żeby zagrać we dwóch ale tak aby tury toczyły się w tym samym czasie ?

na początku to nie problem ale z czasem długość tury wydłuża się i zaczyna to być irytujące

Ituriel32
12-04-2020, 16:26
Z tego co wiem, to TW nie ma takiej opcji jak równoczesne tury. Po prostu silnik gry na to nie pozwala.

Proxima Centauri
12-04-2020, 20:22
rozumiem, tego się obawiałem. a szkoda, to by znacznie ułatwiło grę ;)

rainbowpony
28-04-2021, 13:23
Cześć, czy istnieje w WII opcja usunięcia armii/lorda? Doszukałem się jedynie możliwości zastąpienia go innym.

Ituriel32
04-05-2021, 18:33
Tak.
Jeśli jest to zwykły lord to musisz pierw rozwiązać jednostki i pozbyć się z armii bohaterów. A później możesz lorda rozwiązać.

Natomiast legendarnych lordów musisz zastąpić zwykłymi i lecisz z koksem.

Kometus
09-07-2021, 22:22
Witam. Mam takie pytanie. Gram Klanem Angrund i w w regionie "Krypty" mam obniżony rozwój o 25. Gdy najadę na szczegóły jest napisane: inne -25. O co może chodzić ? Dlaczego dostaje z du..y - 25 ptk rozwoju? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź