PDA

Zobacz pełną wersję : krucjatowcy



anna223
03-01-2010, 19:57
Cześć , jestem nowa na forum ,więc jak wiadomo też w grze (noobka :) )
Mam pytanie o krucjaty i ich załogę tzn :

Co trzeba wybudować aby móc szkolić templariuszy , zakonną piechotę czyli ogólnie wojska zakonne wykorzystywane do krucjat ?

oraz czy jest jakiś program którym mogę wybierać sobie przywary i cnoty dla książąt swoich , generałów czy samego władcy ??

proszę o pomoc ,Anna Newbie :)

Dunkel
03-01-2010, 21:59
na podstawce bodajże wyskakują z samą krucjatą jednostki typowe dla danego kraju, który powołał krucjatę, templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
Natomiast w modzie XL jest inaczej - grając Królestwem Jerozolimskim trzeba mieć warsztaty konne i zbrojmistrza i będziesz mogła jakieś jednostki krucjatowe powoływać.
o takim programie dającym przywary/zalety nie słyszałem.

anna223
04-01-2010, 13:22
a w złotej edycji medieval total war + viking invasion ?
i btw gdzie znajdę jakiś plik w którym mogę zmienić% np zabójstwa czy dla inkwizytora osądzenie (%)??

Dunkel
04-01-2010, 17:19
ta złota edycja to dla mnie podstawka.
Nie wiem za bardzo o co Ci chodzi z tymi zabójcami, tzn. co chcesz zmienić? Bo naprawdę nie wiem czy da się to w ogóle uczynić.

Stopa
04-01-2010, 18:22
templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
Sycylijczycy też.

W Złotej edycji nie można dowolnie rekrutować krzyżowców, chociaż można w plikach to zmienić

Przywary i cnoty można ustawić (również w plikach) dla postaci historycznych, bodajże jedną można.

A skuteczność zabójców i inkwizytorów można poprawić tylko poprzez ciężki trening :) dlatego warto przeznaczyć jedną prowincję na rozbudowywanie budynków związanych z zabójcami i szpiegami, żeby nie trzeba było ich tak długo szkolić zanim będą mogli sprzątnąć liczącą się osobę

anna223
04-01-2010, 19:33
templariuszy możesz mieć chyba tylko we Francji i Anglii.
Sycylijczycy też.

W Złotej edycji nie można dowolnie rekrutować krzyżowców, chociaż można w plikach to zmienić

Przywary i cnoty można ustawić (również w plikach) dla postaci historycznych, bodajże jedną można.

A skuteczność zabójców i inkwizytorów można poprawić tylko poprzez ciężki trening :) dlatego warto przeznaczyć jedną prowincję na rozbudowywanie budynków związanych z zabójcami i szpiegami, żeby nie trzeba było ich tak długo szkolić zanim będą mogli sprzątnąć liczącą się osobę
w jakich plikach mogę to zmienić z krzyżowcami ?
oraz z tymi zabójcami to znaczy że co mam zrobić aby ich potrenować ? I czy działa to również na inkwizytorów ??

była bym wdzięczna za odpowiedź :*****

Dunkel
04-01-2010, 19:49
poprzez rozbudowanie budynku, bodajże burdelu możesz uzyskać, że szpieg czy zabójca będzie miał od razu jakieś doświadczenie na początku.
by móc rozbudować burdel/tawernę (?) to trzeba chyba mieć wyższy poziom twierdzy.
Inkwizytorem bym się nie przejmował, niech gienków obcych śledzi az do skutku - wtedy doświadczenie mu wzrośnie nawet do 5. Tak czy inaczej nigdy nie spali na stosie członka rodziny królewskiej.
co do tych plików i cech królów to także jestem ciekaw.

Stopa
05-01-2010, 15:13
W pliku CRUSADERS_UNIT_PROD11 w odpowiedniej kolumnie dopisz budynki, które umożliwią ich rekrutację i warto dać też listę krajów, które mogą je produkować (żeby nie było, że np Egipcjanie mają na swych usługach Krzyżaków). Najlepiej do tego ściągnij program GnomeEditor, bo w notatniku ciężko się połapać gdzie co jest.
Żeby mieć wielkiego inkwizytora, należy mieć relikwiarz. Bardzo się to opłaca, bowiem początkujący wielki inkwizytor ma skuteczność porównywalną do inkwizytora z 4 gwiadkami. Raz grając Hiszpanią miałem wlk. inkwizytora z męstwem równym 6, a na starym forum widziałem kilka screenów dotyczących spalenia na stosie samego papieża. Jednak gdy zależy nam na szybkim pozbyciu się głowy państwa i następców, dobrze wyszkoleni zabójcy są najlepsi.

anna223
05-01-2010, 16:22
a ile gwiazdek wystarczy na głowę państwa czy księcia ?

@EDIT: próbuję ściągnąć ten gnome editor ale pobiera mi same pliki jakiś data itp :( a masz może taki plik już podmieniony :(??

Stopa
06-01-2010, 14:38
Jak chcesz gotowy plik, to najlepiej ściągnąć cały mod, od razu będziesz mieć nowe jednostki, nacje i w niektórych prowincje.

5 męstwa zabójcy starczy na słabego króla (1-2 gwiazdkowego), oczywiście istnieje ryzyko niepowodzenia, ale to jest urok tej gry

anna223
06-01-2010, 22:19
ale który to ten plik ?? i czy nie zangielszczy mi gry ?

Stopa
07-01-2010, 14:42
Pisałem wyżej, chociaż wklepujesz w niego angielskie nazwy, wszystko w grze będzie po polsku

anna223
07-01-2010, 15:15
neiwiem czemu nie mogę go znaleźć , w jakim katalogu on się znajduje ??

Stopa
09-01-2010, 19:08
Od razu w pliku Total War czy jak go masz nazwanego

anna223
09-01-2010, 21:28
a powiedz mi co dokładnie ma w nim zmienić i gdzie bo tam dziwnie pisze

Stopa
10-01-2010, 12:27
W wierszach 71 oraz 88-92 masz kolejno piechotę zakonną, krzyżackich sierżantów, Joannitów, rycerzy św. Jakuba, Templariuszy i Krzyżaków.
W kolumnie 17 dajesz budynki potrzebne do rekrutacji. Trzeba je pisać wielkimi literami i w nawiasach {}, jeżeli dasz kilka budynków, to w cudzysłowie, np "{ROYAL_COURT2, ARMOURER2, HORSE_BREEDER2, CHAPTER_HOUSE, MONASTERY}".
W kolumnie 50 dajesz nacje, które mogą je produkować, np FN_POLISH dla Polski. Jeżeli dasz kilka nacji, piszesz je po przecinku i w cudzysłowie, np "FN_POLISH, FN_ITALIAN, FN_ENGLISH"

Dunkel
10-01-2010, 18:17
a co mogę uzyskać zmieniając te wartości:
"CATH_REBELS(15), CATH_LOYALISTS(5), CATH_PEASANTS(10), CATH_BANDITS(12), CATH_ZEALOTS(10), ORTH_REBELS(15), ORTH_LOYALISTS(5), ORTH_PEASANTS(10), ORTH_BANDITS(12), ORTH_ZEALOTS(10), CATH_HERETICS(15), ORTH_HERETICS(15)"
albo te:
"POVERTY_STRICKEN(80), DESPERATE_DEFENCE(160), CATHOLIC_EXPANSIONIST(128), CATHOLIC_NAVAL_EXPANSIONIST(128), CATHOLIC_TRADER(160), CATHOLIC_CRUSADER_TRADER(160), CATHOLIC_EXPANSIONIST_CRUSADER(128), CATHOLIC_DEFENSIVE_CRUSADER(192), POPE(240), CATHOLIC_DEFENSIVE(192), CATHOLIC_ISOLATIONIST(240), ORTHODOX_DEFENSIVE(192), ORTHODOX_EXPANSIONIST(128), ORTHODOX_STAGNANT(160), MUSLIM_PEACEFUL(160), MUSLIM_EXPANSIONIST(128), MUSLIM_DEVOUT(128), BARBARIAN_RAIDER(64), REBELS(160), CLOSE_TO_SUPPORT_LIMIT(48)"
chodzi oczywiście o ten sam plik...
w sensie, w która stronę te cyfry przesunąć? czy są jakieś górne i dolne granice?

anna223
11-01-2010, 13:17
W wierszach 71 oraz 88-92 masz kolejno piechotę zakonną, krzyżackich sierżantów, Joannitów, rycerzy św. Jakuba, Templariuszy i Krzyżaków.
W kolumnie 17 dajesz budynki potrzebne do rekrutacji. Trzeba je pisać wielkimi literami i w nawiasach {}, jeżeli dasz kilka budynków, to w cudzysłowie, np "{ROYAL_COURT2, ARMOURER2, HORSE_BREEDER2, CHAPTER_HOUSE, MONASTERY}".
W kolumnie 50 dajesz nacje, które mogą je produkować, np FN_POLISH dla Polski. Jeżeli dasz kilka nacji, piszesz je po przecinku i w cudzysłowie, np "FN_POLISH, FN_ITALIAN, FN_ENGLISH"
A jak liczyć te wierze :(??

Stopa
13-01-2010, 15:20
Jeśli chcesz zmieniać bezpośrednio w pliku, trzeba po prostu odszukać odpowiednie kolumny, natomiast w 'Widok' możesz ustawić pasek stanu i odnalezienie odpowiednich wierszów nie będzie problemem. Właśnie dlatego najlepiej jest posługiwać się programem GnomeEditor.

Co do tych liczb pierwsze oznaczają skłonność do "uczestniczenia" danej jednostki w danym buncie, zaś drugie skłonność nacji o takim charakterze do jej szkolenia, kolejność w ustalaniu listy posiłków, AI. Są to tylko moje przypuszczenia. Granic ani zależności nie znam, ale myślę, że im mniejsza liczba (także ujemna), tym większa szansa na pojawienie się jednostki w danym buncie.

anna223
13-01-2010, 19:46
a masz może plik gotowy tylko dla państw katolickich ?? i tak aby każde państwo mogło każdych rekrutować krzyżowców ??