PDA

Zobacz pełną wersję : Gra Zwierzoludźmi



Arroyo
14-07-2016, 06:39
Ds1ZsQAISeM
Roster:
Legendarni Lordowie:
-Khazrak Jednooki - 5+ do dyscypliny podczas walk z ludźmi i +10% dochodów z plądrowania ziem. Przedmioty unikalne - Bicz i Mroczna Kolczuga
-Malagor Mroczny Omen - +1 więcej Szamanów, Twoi dowódcy mają +5% więcej ruchu. Przedmioty unikalne - Symbole Oczernienia
-Morghur - FLC do Call of the Beastmen
Lord:
-Lord Bestii - od 15 lvl'a z rydwanem razorgorów
Bohaterowie:
-Zwiastun Rzezi
-Szaman (Domena Bestii)
-Szaman (Domena Śmierci)
-Szaman (Domena Dziczy)
-Szaman (Domena Cienia)
Piechota:
-Gromada Włóczników Ungorów
-Gromada Ungorów z Tarczami
-Gromada Włóczników Ungorów z Tarczami
-Gromada Gorów
-Gromada Gorów z Tarczami
-Gromada Bestigorów
Piechota strzelecka:
-Ungory Najeźdżcy
Dzikie zwierzęta:
-Ogary Chaosu
-Ogary Chaosu (trucizna)
-Gromada Razorgorów
Jazda:
-Centigory
-Centigory z wielką bronią
Jazda strzelecka:
-Centigory z toporkami do rzucania
Bestie:
-Minotaury
-Pomioty Chaosu
-Minotaury z Tarczami
-Minotaury z Wielką Bronią
-Olbrzym
Rydwany:
-Rydwan Razorgorów
Bestia artyleryjska:
-Cygor
Jednostki latające:
-Harpie - FLC do Call of the Beastmen

Ścieżka Zwierząt:
+Obrzydliwy rój - mocne na wielu wrogów, nieskuteczne na pojedynczą jednostkę (Lord/Legendarny Lord/Bohater)
+Ryk - mocne na stłoczoną grupę wrogów, nieskuteczne na pojedynczą jednostkę
+Przekazanie - mocne na stłoczoną grupę wrogów, nieskuteczne na pojedynczą jednostkę
+Zew Zdrady - mocne na oddział, nieskuteczne na pojedynczą piechotę
+Opończa Ghoroka - wzmocnienie (+58 do walki w zwarciu, +44% obrażeń)
+Dzika Dominacja - przywołanie Cygora


Dodatek "Zew Zwierzoludzi":
-Nowa rasa Zwierzoludzi dostępna w Wielkiej Kampanii i w bitwach multiplayer
-Dwóch nowych Legendarnych Lordów: Khazrak Jednooki i Malagor Mroczny Omen
-Nowa kampania fabularna "Oko za oko"
-Horda z unikatowymi jednostkami, bohaterami i magią

Kampania "Oko za oko" będzie toczyć się wokół Khazraka Jednookiego i jego zemsty wobec hrabiego elektora Middenlandu, Borysa Todbringera.
https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f391e20b7336331d5789078af53.ssl.cf1.rackcdn.c om/totalwar.vanillaforums.com/editor/cd/iz0mq2ov6wk9.png

W głównej kampanii obaj Legendarni Lordowie zaczynają w innym miejscu: Khazrak zaczyna pod Tobaro w Estalii, a Malagor na Bagnach Szaleństwa na południu Złych Ziem. Morghur z kolei na terenie Nordlandu.

Braki w jednostkach:

LEGENDARNI LORDOWIE:
-Taurox
-Gorthor
-Ślimaczy Język
-Księżycowy Pazur
-Ungrol Czterorogi
-Ghorros

LORDOWIE:
-Byk Zagłady
-Wielki Szaman (Magia Cienia, Bestii, Dziczy i Śmierci)

BOHATEROWIE:
-Wódz Gorów

MONSTRA:
-Gorgona

JEDNOSTKI LATAJĄCE:
-Dżaberslyt

RYDWANY:
-Rydwan Tuskgorów

Wierzchowce:
-Rydwan Tuskgorów (Dla Władcy Bestii, Wielkiego Szamana, Wodza Gorów, Szamana)

royal1410
15-07-2016, 17:09
Czy to już potwierdzony roster, bo na jednym ze zdjęć widać było coś ze skrzydłami to nie są przypadkiem harpie?
Arroyo mógłbyś podać link do rostera, bo na forum też piszą o rosterze tylko nikt nie podaje linków- mam nadzieję, że nie są to domysły na podstawie jednego filmiku.




http://cdn.akamai.steamstatic.com/steam/apps/404012/ss_679f6f24a1679f868f67fcd78c90c7a0429add2e.1920x1 080.jpg?t=1468509460

Arroyo
15-07-2016, 19:41
http://store.steampowered.com/app/404012/ Proszę i nie, nie jest to harpia, a wywerna.

royal1410
15-07-2016, 20:08
Dobra znalazłem. No to rzeczywiście poszli na łatwiznę, poprzednie nieco zmodyfikowane modele + krzyżówki człowieka z bykiem i konia z człowiekiem, to mało, aż prosi się o harpie i gorgony. Chyba zostawią to tak jak jest. Nie dadzą brakujących jednostek. Eh, a miało być tak pięknie...

Arroyo
15-07-2016, 20:14
Wiesz, wcale tak mało jednostek nie zabrali. No może poza LL'ami. Tak to brakuje tylko trzech jednostek. Nie jest źle :P

royal1410
15-07-2016, 20:24
Nie miałbym pretensji gdyby dali możliwość pózniejszego dołączenia tych brakujących- jak Krwawi Rycerze dla Wampirów. Wiem jestem subiektywny, ale jako fan mitologii greckiej, chciałbym zobaczyć oprócz-odpowiedników; centaurów i miniotaurów, również harpie i gorgony- wiem to nie H:M&M. A tak to jak dla mnie wszystko na jedną kupę- rogacizna. Dla fanów uniwersum, to też niezły zawód- odpada jeden latacz i kolejna jednostka dystansowa (chyba).

Shiroyasha
15-07-2016, 20:41
W oczy rzucają się: brak 8 z 10 LL'ów, brak Harpii, Gorgon i Dżaberslyta.
Kurde a tak liczyłem na Jabberslytha i Gorgona... Już teraz zniechęciłem się, a tak chciałem sobie popróbować Beastmenów w multi.
Cóż myślałem że w bohaterach znajdzie się również Doombull.

Arroyo
15-07-2016, 20:46
Doombull to Zwiastun Rzezi.
A co do "zawodu dla fanów uniwersum" - nie mów w ich imieniu. Sam jestem fanem uniwersum Warhammera i wcale tego za zawód nie uważam.

royal1410
15-07-2016, 20:53
No, ale chyba się zgodzisz,że wszystko zostało zrobione na (jedno) kopyto.

Arroyo
15-07-2016, 20:54
Nie zgodzę się. I co do tego - akurat 2 jednostek latających nie ma i jednej do walki w zwarciu - Dżaberslyt to jednostka latająca jak Harpia, a Gorgona to monstrum jak Minotaur.

royal1410
15-07-2016, 20:59
Mimo wszystko będą (chyba) tylko kopytni przedstawiciele. Mnie za to ciekawi, czy jednak mogą coś z jednostek dołożyć-nie tylko do zwierzaków, ale do wszystkich istniejących(grywalnych) frakcji?

Jsatrzab
15-07-2016, 21:46
Nie mogą nic dodać, przecież to nie ich gra...oh, wait!

Ituriel32
16-07-2016, 06:34
Na pierwszy rzut oka roster wygląda fajnie ale już jak się człowiek lepiej przyjrzy to nie wygląda to już tak różowo.
Zwierzaki mają chyba najmniejszy roster ze wszystkich ras. Te same jednostki w 3 wariantach: Minotaur zwykły (t3), Minotaur z tarczą (t4) i Minotaur z wielką bronią (t5).
Zaś Ungory i Centigory są rozbici na 3 rodzaje broni (włócznie, łuki tarcza lub włócznia).

Najlepiej będzie to widać na filmiku (ja widziałem jeden co były pokazane figurki poszczególnych jednostek) jeśli pokażą cały roster. Nędza.

Niby pozostałe rasy mają podobnie, ale tu to doskwiera bardziej bo zwierzaki polega bardziej na fikuśnych LL, których mają sporo, a w grze tylko 2.

Arroyo
16-07-2016, 07:49
Niby pozostałe rasy mają podobnie, ale tu to doskwiera bardziej bo zwierzaki polega bardziej na fikuśnych LL, których mają sporo, a w grze tylko 2.
Jak chodzi o LL'ów to zgadzam się. Mogli dać najlepiej czterech tj. Khazraka Jednookiego, Syna Morrslieba z wierzchowcem (bestią dwugłową), Morghura i właśnie Malagora. Na pewno byłoby lepiej. Jeden miałby tę swoją minikampanię, drugi byłby unikalny ze względu na wierzchowca (Zwierzoludzie wierzchowców chyba nie mają), trzeci też minikampanię (jakby już Leśne Elfy były) i czwarty jako zapychacz.

Z kolei co do rosteru - w bitewniaku Zwierzoludzie wcale tak dużo jednostek nie mają: Gory, Bestigory, Ungory, Ungory Najeźdźcy, Cygory, Minotaury, Razorgory, Centigory, Giganty Chaosu, Dżaberslyty, Gorgony, Harpie, Pomioty Chaosu, Ogary Chaosu, Rydwany Rogogorów.
Także sam roster musiał zostać poszerzony, nawet jeśli sztucznie. Faktem jest, że brakuje trzech jednostek, ale tutaj roster nadrabia podział na zwyczajnych, opancerzonych i "katów", czyli dwuręcznych.

royal1410
16-07-2016, 07:53
Wiem, że sami nie mogą dodawać co sobie wymyślili, chodziło mi o to co już było w AB- twórców/ fanów. Tzn. brakujące jednostki np. rycerze wilka dla imperium, czy właśnie harpie dla zwierzoludzi.
Ituriel32, właśnie o to chodzi- kilka jednostek w wielu wariantach. Chyba łatwiej zrobić jeden model i dodawać mu inne akcesoria niż dwa całkowicie się różniące modele.

Arroyo
16-07-2016, 08:01
Wiesz, tak zerkając już zauważyłem błąd. CA dał nam rydwan Razorgorów, a w bitewniaku jest Rydwan Rogowych Bestii.
Przy okazji przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post. Sam roster Zwierzoludzi w bitewniaku jest biedny. Tutaj rozszerzenie go, nawet sztucznie, wyjdzie na dobre.

royal1410
16-07-2016, 08:12
Ok przeczytałem. Dalej twierdze,że idą na łatwiznę- po co dawać harpie, gorgony czy to trzecie, jeśli można ściągnąć już istniejące- z rosteru chaosu; tzn. ogary, podmioty.

Arroyo
16-07-2016, 08:15
Bo pomioty i ogary chaosu to już GW dało w 7 edycji bitewniaka tej rasie. Stąd masz te jednostki. Harpie zapewne u Druchii się pojawią. Gorgony i Dżaberslyt to faktycznie braki, ale wg mnie niewielkie. Co do pójścia na łatwiznę. Zdecydowanie się nie zgadzam. Podział na te 3 możliwości wygląda lepiej - przede wszystkim powiększa roster, który był już biedny w bitewniaku i to idzie na plus.

royal1410
16-07-2016, 08:27
A będzie Druchia? Przecież nie twierdzę, że ich- podmiotów, ogarów; w rosterze nie ma. Tylko to,że łatwiej je skopiować z istniejących modeli z rosteru chaosu, niż stworzyć nowe- harpie,gorgony,dżaberslyt.

Arroyo
16-07-2016, 08:46
A będzie Druchia? Przecież nie twierdzę, że ich- podmiotów, ogarów; w rosterze nie ma. Tylko to,że łatwiej je skopiować z istniejących modeli z rosteru chaosu, niż stworzyć nowe- harpie,gorgony,dżaberslyt.
A łaskawie kupisz grę teraz, a nie później, by się przekonać? Mam już czasem dość odpowiadania na tak banalne pytania - na necie i na tej stronie z DLC'kiem masz wszystko, co winno Ci wystarczyć. Następne takie głupie pytanie z Twojej strony będzie w końcu karane ostrzeżeniem. A poza tym Druchii to Mroczne Elfy...

Ituriel32
16-07-2016, 08:53
Ja napisze tak, ja wolałbym by te nacje miały jak najbardziej poszerzony roster (znaczy jak największy) bo zazwyczaj jest to roster ostateczny. W poprzednich częściach były dlc z jednostkami (rome2 aż 2 paczki i to raczej ubogie) i czasami z mini kampaniami coś (1-2 jednostki) czasem skapnęło.

Tu jak na razie minikapania nie daje nic dla innych ras. Bursztynowy czarodziej i ten inżynier to flc. Tak więc zostają tylko lordpaki, a teraz nikt z nas nie wie jak mają one wyglądać, czy mają być rasowe (jednorodne), czy wymieszane. Czy powstaną dlc uzupełniające dlc? Na przykład z dwoma kolejnymi LL zwierzaków, plus Dżaberslyty, ale w tedy zabraknie gorgon.

royal1410
16-07-2016, 09:38
Dobra, dobra wrzucamy na luz. Ciekawe co pokażą 19 odnośnie do zwierzaków. Jeśli rozgrywkę mieszańcami to zobaczymy bitwy, a jeśli tak to mam nadzieję,że pokażą jaką rolę będą pełnić centygory ja stawiam na jazdę oskrzydlającą. A ha może w końcu skończymy te żałosne, dopytywania i domniemane sugestie: " kiedy kupię grę" - to się przekonam jak działa; ja ze swej strony będę starał się nie pytać o to, co można już zobaczyć po kupnie gry.

Arroyo
16-07-2016, 10:03
Dobra, dobra wrzucamy na luz. Ciekawe co pokażą 19 odnośnie do zwierzaków. Jeśli rozgrywkę mieszańcami to zobaczymy bitwy, a jeśli tak to mam nadzieję,że pokażą jaką rolę będą pełnić centygory ja stawiam na jazdę oskrzydlającą. A ha może w końcu skończymy te żałosne, dopytywania i domniemane sugestie: " kiedy kupię grę" - to się przekonam jak działa; ja ze swej strony będę starał się nie pytać o to, co można już zobaczyć po kupnie gry.
1. Centigory będą jazdą do walki w zwarciu.
2. Raczej co do pytania o kupno gry to się nie skończy, póki w końcu nie skończysz zadawać pytania o najdrobniejsze elementy gry. Lecz na to akurat nawet ja nie potrafię odpowiedzieć.

royal1410
16-07-2016, 10:19
Jeśli gra nie wyszła i nie mogę znalezć informacji w necie to pytam.

Arroyo
16-07-2016, 10:20
Ależ są informacje pod linkiem, który dałem w trzecim poście.
A teraz wracać do tematu.

royal1410
16-07-2016, 10:22
Centygory będą mogły rzucać toporkami. Czy na prawdę w rosterze w AB zwierzaków jest tak mało jednostek miotających?
Zresztą ważne,że są minotaury i one będą robić największą rozpierduchę wśród ludzi.

Arroyo
17-07-2016, 15:59
Zaktualizowano roster o ścieżkę zwierząt.

Wracając do tematu - tak, naprawdę tak mało ich mają: Ungory Najeźdźcy, Centigory z toporkami, Cygory (artyleria), Szamani.

royal1410
17-07-2016, 16:27
Przy czym Szamani to bohaterowie- pojedyncza jednostka, cygory artyleria. Ponawiam pytanie o ilość oddziałów miotacz w AB.

Asuryan
17-07-2016, 16:33
Po co znów się pytasz o coś, co doskonale sam możesz sprawdzić? Doprowadzisz tym tylko do tego, że w końcu nikt nie będzie udzielał Ci żadnych odpowiedzi.

royal1410
17-07-2016, 18:45
Gdzie? Jakiś link poproszę.

Asuryan
17-07-2016, 19:42
Przecież nie dam Ci na tym forum publicznie linka do pdf-a AB ze względu na prawa autorskie... a każdego kto to zrobi ukarzę ostem. Użyj czasami rozumu.

Chaak
17-07-2016, 21:32
Tak patrzę na ten rooster i jednak braki trochę rażą. Powinniśmy dostać na pewno brakujące tu potwory (Jabbera i Ghorgona) oraz bohaterów i lordów, w tym legendarnych. Brakuje mi lorda-szamana i, z tego co pamiętam, minotaury też miały swoich bohaterów/lordów. LL już nie pamiętam, ale Beastmeni mieli ich sporo, a tutaj tylko dwóch dostaniemy.
Co do jednostek pokazali już może Gorów? Z tego co tu widzę to ciężko określić ich wyposażenie, a powinni być do wyboru tarczownicy i wersja z dwiema broniami.

Ciekawi mnie też jaki ogólny gameplay dostaniemy. Na 100% będą hordą, co mi pasuje, chociaż Chaos strasznie słabo wyszedł, to mam nadzieję, że tu będzie dobrze. Z cech rasy fajnie byłoby oddać styl walki oparty na zasadzkach. Jednostki mogłyby mieć możliwość rozstawiania poza własną strefą w bitwie (jak Celtowie w Attyli) i jakiś tryb ruchu na mapie kampanii, który powodowałby zaczynanie bitwy od zasadzki na maszerującego przeciwnika (jak złapanie armii podczas przyspieszonego ruchu w Rome 2). Do tego spoko byłby bonus do walki w lesie.

Arroyo
17-07-2016, 21:43
Zwierzoludzie w bitewniaku mieli w lordach Władcę Bestii, w bohaterach z kolei Wodza Gorów, Szamana i Zwiastuni Rzezi. Nie mieli lorda szamana, tylko LL'a szamana i był nim Malagor. Brakuje tylko jednego - Wodza Gorów.

Chaak
17-07-2016, 22:30
Nie wiem jak to wyglądało w ostatnim armybooku, bo od jakiegos czasu nie mam do niego dostępu, ale sprawdziłem tu: http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Beastmen (na dole strony) i wychodzi że minotaur, szaman i zwykły wojownik mają zarówno wersje lordowskie i bohaterskie. A co do szamana to jestem pewny, że kiedyś był lordem bo pamiętam figurkę Great Bray-Shaman (wznowioną przy okazji ósmej edycji).

Il Duce
17-07-2016, 22:42
Ja mam AB do 7 edycji(ostatnia wydana) i brakuje następujących jednostek :

Lordowie:
- wielkiego szamana
- zwiastuna zagłady(lord minotaurów)

Bohaterowie:
- wodza gorów

Jednostki :
- rydwanu zwierzoludzi i jego cięższej wersji
- harpi
- gorgon
- dżaberslyta

Plus całej masy LL-ów,jak na DLC za 17 euro to są rażące braki,do tego minikampania z zaledwie jedną grywalną frakcją,innymi słowy cyrk...

Chaak
17-07-2016, 22:46
Czyli by się zgadzało, bo ten z siódmej to jest ostatni aktualny.
Jedna wersja rydwanu jest w roosterze.

Ituriel32
18-07-2016, 06:10
Czyli by wypełnić te braki powinien wyjść Lord pack...

Arroyo
18-07-2016, 06:34
A to faktycznie, mogłem coś przeoczyć. Wracając do tematu, jutro się dowiemy nieco o grze Zwierzoludźmi, dlatego polecam śledzić jutrzejszą transmisję live.

Arroyo
18-07-2016, 21:30
Odświeżony temat, poprawiono tłumaczenie - nie z pancerzem, a z tarczami.

Wozio102
19-07-2016, 08:56
Mam pytanie czy na tej mapie po prawej stronie jest taka mała prowincja z jednym zamkiem do kogo należy zielony mocny kolor ( imperium ,orki czy może leśne elfy ;) ). Pytam z ciekawości bo przykuła ta prowincja moją uwage .

Ituriel32
19-07-2016, 09:13
Tam są orkowie. W tej mini kampanii będą przedstawiciele tylko 3 ras: zwierzoludzi, ludzi (imperium) i zieloni.

Arroyo
19-07-2016, 15:20
Krótka "solucja" o Zwierzoludziach:
+mają 4 typy budynków: główny budynek hordy, podstawowa rekrutacja, zaawansowana rekrutacja (mocniejsze armie) i wsparcie (ekonomia).
+Wezwanie Hordy, które działa jak ŁAAA!!!
+Rozwój hordy taki sam, jak u Chaosu, lecz wspierany eventami
+nie mogą się osiedlać
+Zwiastun Rzezi w IV tierze budynków
+Podział Szamanów na 3 typy magii: Dzika Magia, Magia Bestii, Magia Śmierci
+Rozwój technologii podobny do tego od Wojowników Chaosu
+Khazrak ma 2 misje + wierzchowca: Rydwan Razorgorów.

Nie jest tak źle, lecz liczyłem na więcej czegoś innego niż u Chaosu. Głównie boli mnie to, że technologie są tak samo prawie jak u Chaosu, a także to, że mamy dalej jako drugiego LL'a gościa, którego można było zmienić na innego, dużo ciekawszego (głównie mam tu na myśli Morghura).

Chaak
19-07-2016, 15:29
A mnie ten filmik nastawił dość negatywnie. Jeśli dobrze widziałem, to moje ulubione gory nie będą miały "partyzantki", co jest całkowicie sprzeczne z tym, czym była ta jednostka w bitewniaku.
Mimo to plus za tryb ruchu armii pozwalający nam na atak z zasadzki. podobają mi się tez opcje po zdobyciu osady.

Ituriel32
19-07-2016, 15:31
Ja po filmiku mam takie zdanie że jest to taki łatwiejszy chaos.

Nie podobało mi się to co widziadłem, bo mapa w dole raczej nie została bardziej zaludniona, tak więc bardzo szybko zostanie zniszczona.

Nie wiem dlaczego ale podział na osobnych magów uważam za sztuczne optyczne zwiększenie liczby w tym przypadku agentów.

Arroyo
19-07-2016, 15:34
Po pierwsze frakcji masz dużo więcej, a przez to będzie gorzej na początku. Po drugie Chaos ma na początku już imponujące armie, a Zwierzoludzie? Jakoś mi się to nie widzi.

Ituriel32
19-07-2016, 15:37
Ta... Dużo trudniej...

1. Poruszasz się w trybie zasadzki i w zasadzce atakujesz wrogie armie????
2. Możesz trzymać cały czas armie koło siebie...
3. Czy może da dodatkowa z niby łaaa?
4. Czy to że za palenie osad mają dużo więcej punktów rozwoju hordy?
5. Na filmiku jednostki się uzupełniały podczas oblężenia... (chyba że to taki mój wymysł i to ta mała armia oblega).

Ta powiadasz że to nie są ułatwienia?

Arroyo
19-07-2016, 15:42
Chodzi mi o sam początek. Co innego późniejszy czas gry. Lecz jak tak naprawdę będzie się nimi grało, przekonamy się 28 lipca ;)

Ituriel32
19-07-2016, 15:44
Mnie ciekawi czy po wyjście Elfów leśnych zmienią im trochę warunki wygranej?

bukson98
19-07-2016, 15:45
Ituriel32
Jednostki uzupełniały się przez 1 turę jako nagroda za podjęte działania podczas eventu z Morrsliebem.

Chaak
19-07-2016, 15:50
Ufff. Jednak z gorami bedzie ok. Odpaliłem grę i porównałem ikonki specjalnych zdolności, także mamy partyzantkę:champagne:, ale nie opisaną w +/- jednostki.
Także zapowiada się fajna rasa, ale słabe DLC

Arroyo
24-07-2016, 15:45
https://www.facebook.com/TotalWar/vi...1033805638485/ (https://www.facebook.com/TotalWar/videos/1111033805638485/)
Prezentacja Gromady Gorów.

Chaak
24-07-2016, 16:05
Szału nie ma, na odczepnego są te gory zrobione. Powinni im bardziej uzbrojenie zróżnicować, poza toporami powinny być różnego rodzaju pałki, a jako broń w drugiej ręce najczęściej występuje nóż.

royal1410
29-07-2016, 20:11
Chciałbym się dowiedzieć która wersja Minotaura- waszym zdaniem; jest najlepsza na dobrze opancerzoną piechotę wroga np. Gwardzistów Krasnoludów, czy wybrańców chaosu?

Shiroyasha
29-07-2016, 21:38
Ogólnie każdy z rodzajów minotaurów ma taki sam współczynnik siły broni, która wynosi 104 i masz to podzielone tak:
28 siła broni,
76 przebicie pancerza
Ale warto wziąć pod uwagę, że tylko Minotaury z wielką bronią mają dodatkowo premie przeciw dużym przeciwnikom.
Osobiście w moich armiach posiadam Minotaury z tarczami i właśnie w wielką bronią.

royal1410
30-07-2016, 16:19
Teraz tak, czy centygory rzucające toporkami nadają się w ogóle do taktyki uderz i uciekaj. Bo jeśli tak to jestem w niebie, inaczej szykuje się idealna frakcja do gry w zasadzkach. Ungory najezdzcy atakują i wycofują się centygory wchodzą na flanki niszcząc strzelców i przetrzebiając obronę na koniec do szturmu pakują się minotaury plus gory dla niszczenia oddziałów bez pancerza.

Shiroyasha
02-08-2016, 16:30
Teraz tak, czy centygory rzucające toporkami nadają się w ogóle do taktyki uderz i uciekaj. Bo jeśli tak to jestem w niebie, inaczej szykuje się idealna frakcja do gry w zasadzkach. Ungory najezdzcy atakują i wycofują się centygory wchodzą na flanki niszcząc strzelców i przetrzebiając obronę na koniec do szturmu pakują się minotaury plus gory dla niszczenia oddziałów bez pancerza.

Nie miałem ich w moich armiach, więc nie odpowiem na twoje pytanie.

Jeśli chcesz więcej statystyk to odsyłam ----> http://www.honga.net/totalwar/warhammer/unit.php?l=en&v=warhammer&f=wh_dlc03_bst_beastmen&u=wh_dlc03_bst_inf_centigors_1

Ituriel32
09-08-2016, 12:26
Coś mi nie pasuje w armii zwierzaków, co prawda sam ich nie mam, ale w tych bitwach co z nimi stoczyłem to wypadli najgorzej w oblężeniach (bretki tu nie liczę, bo mam nadzieje że dostanie więcej jednostek).
W sumie nie wiem jak to opisać: niby są szybsi niż inne rasy, przez co szybciej docierają na muru, pomijam tu oczywiście wszystkie machiny (które pchają chyba w zwykłym tempie), a ostrzał ich po prostu niszczy.
Boli ich też brak latajki, (chyba że mają szamana ścieżki zwierząt) bo mają dużo ciężej by zgasić wrogich strzelców.
Ich własne jednostki strzeleckie jakoś nie wywarły na mnie dobrego wrażenia, właściwie porównywałbym ich do zielonych.
Cygora (ich artylerie) spotkałem jak na razie tylko raz i nie zdążył się wykazać, bo wbiłem go w ziemie ostrzałem z wieżyczek.

Szymblok
15-08-2016, 09:35
Mam pytanie - gdzie mogę sprawdzić jakie jednostki początkowe(te, które dostają od razu)mają w kampanii lordowie chaosu i zwierzoludzi na start, jeżeli nie posiadam obu dodatków?

Ituriel32
20-08-2016, 10:00
Wydaje się że zwierzaki sterowane przez si nie mają agentów w dużej kampanii, jest to spowodowane tym że nie żyją na tyle długo by jakiś zrekontrować.

Ja ich jeszcze nie mam i coraz bardziej się zastanawiam czy warto sobie nimi głowę zawracać. Z tego co widzę w kampanii jest to najsłabsza armia. Ten niski pancerz ich niszczy, bo nie mają środków by jakoś wyrównać ten minus.
- Podstawowa i średnia piechota szału nie robią, a nawet napisałbym że są po prostu słabi.
- Minotaury - Są naprawdę bardzo fajne, ale nie są wstanie wytrzymać walki z elitą.
- Strzelcy - Dla mnie są gorsi nawet od goblinów... Pokurcze się złamią i jest spora szansa że oddział wróci jeszcze do walki w jakiejś sensownej liczbie. Natomiast Ungory... może wróci 10 sztuk.
- Cygor - Czyli największa ich zabawka. Każdy kamień jest na wagę złota.
- Olbrzym, pomioty czy ogary - to to samo co ma chaos. Za bardzo ich nie widziałem podczas bitew w kampanii, ale raczej nie wnoszą tu nic nowego.
- Byczek i szamani - są potężni ale nie dadzą rady wyciągnąć bitwy kiedy normalne wojsko nie domaga.

Kuleje strasznie u nich obrona przeciw powierzana. Bo mają tylko szamanów i tych beznadziejnych strzelców. Niestety strzelców nam wybiją, a za szamanów wezmą się wrodzy bohaterowie. Gdyby chociaż mieli te harpie.

Naprawę nie widzę na razie sensu by ich kupić. Kampania hordą jest słaba w młotku. Wojsko nie domaga. I te braki w rosterze...

royal1410
24-08-2016, 07:32
Czemu Centygory są zaliczane do piechoty a nie do kawalerii? Jaką role pełnią w waszych armiach?

Chaak
24-08-2016, 18:06
Gdzie są zaliczane do piechoty, bo w grze są w zakładce jazdy (co w sumie jest błędem, bo na niczym nie jeżdżą)?
W armii spełniały mi rolę lekkiej lub średniej jazdy, czyli obrona skrzydeł, flankowanie przeciwnika, atakowanie wrogich strzelców, ściganie uciekających.

royal1410
24-08-2016, 18:20
Proszę bardzo:
http://www.honga.net/totalwar/warhammer/unit.php?l=en&v=warhammer&f=wh_dlc03_bst_beastmen&u=wh_dlc03_bst_inf_centigors_2

Chaak
24-08-2016, 18:52
Wynika to zapewne z braku wierzchowca w statystykach, które nie są dostosowane do nowych rodzajów jednostek. Minotaury, ogary chaosu itd. też powinny być w osobnej kategorii.

Ituriel32
25-08-2016, 11:45
Pytanko. Czy szamani zwierzaków też mają to irytujące wydarzenie że przez nie uwagę się ranią, tak jak szamani zielonoskórych?

Asuryan
25-08-2016, 19:29
Nie, nie mają. Widocznie są bardziej inteligentni/sprytni od zielonoskórych :D

Arroyo
01-09-2016, 19:42
Pytanko. Czy szamani zwierzaków też mają to irytujące wydarzenie że przez nie uwagę się ranią, tak jak szamani zielonoskórych?
Wpadłem dzisiaj, jak chodzi o te pytanie - jeden z moich szamanów też został zraniony w wyniku eventu z Cygorem.

Ituriel32
19-09-2016, 13:47
Wpadłem dzisiaj, jak chodzi o te pytanie - jeden z moich szamanów też został zraniony w wyniku eventu z Cygorem.

Czyli jednak jest ten event. Czyli skopiowali całą mechanikę zielonych. A z tego co wyczytałem ten szczególny event z szamanami czasami się buguje (zapętla tak że cały czas się aktywuje na tym samym bohaterze) i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zabicie tego bohatera i kupno nowego.

W przypadku zielonych da się ciągnąc bez szamanów, ale u zwierzaków to już jest bardzo duże utrudnienie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Takie pytanko czy spadek walczakowatości przeszkadza podczas regenerowania sił po bitwie? Znaczy czy w trybie obozu plądrujemy okolicę i ten współczynnik nam nie spada?

Asuryan
19-09-2016, 21:07
Nie, w trybie obozu nie plądrujemy okolicy, to mają tylko zielonoskórzy.

Ituriel32
20-09-2016, 07:49
A czy podczas czasu kiedy przebywamy w obozie, to spada nam walczakowatość?

Chodzi o to że np. przegrywamy bitwę (co automatycznie zmniejsza nam poziom walczakowości), to możemy spokojnie przejść w tryb obozu by uzupełnić oddziały i nie przejmować się tym wskaźnikiem.

Arroyo
20-09-2016, 08:23
Jak chodzi o szał Zwierzoludzi to, gdy obozujemy, tracimy szał. Przegrane bitwy z kolei potęgują ten spadek.

Asuryan
20-09-2016, 11:23
Zwierzoludźmi uzupełnienia to robi się nie za pomocą obozu, a wydarzenia związanego z pełnią księżyca. Obóz tak naprawdę służy im do stawiania nowych budynków i rekrutacji nowych jednostek.

Arroyo
20-09-2016, 12:01
Nie do końca. Uzupełniasz jednostki w obozie, ale za potężne wsparcie robi właśnie ten event z Księżycem Chaosu.

Arroyo
11-12-2016, 12:47
Odpaliłem sobie z nudów kampanię Morghurem i mam co do tego bohatera parę zastrzeżeń.
1. Brak drugiego questu z drugim dodatkowym przedmiotem (wycięta zawartość na potrzeby patcha?)
2. Jeśli ktoś myślał, że Zwierzoludzie dostaną za dodatkowy cel unicestwienie Leśnych Elfów... to się przeliczył. W celach kampanii nadal trzeba unicestwić frakcje Imperium i Bretonnię. W dużej kampanii dodatkowo Krasnoludy. Nadal więc brakuje tu utrudnienia w postaci ubicia Asrai...
3. Warunkiem do zwerbowania harpii jest zbudowanie "Skażonych Ziem" (Nora na tierze II). Zakładam zatem, że możliwa kontra na Terrorgheista od Wampirów będzie na IV-V poziomie hordy.

Ituriel32
18-01-2017, 11:50
Na oficjalnej wiki nie uaktywnili jeszcze listy więc aż zwątpiłem czy tego Morghur tym zwierzakom dodali.

Ale znalazłem parę filmików więc się upewniłem.
Podobno to najsilniejszy legendarny lord zwierzaków. Odporność na pociski i magię na poziome 75% i bardzo dobre statystyki fizyczne mają czynić z niego koksa. (choć to mogą być już nie aktywne dane).

Jego kampania/pozycja startowa jest naprawdę dużo trudniejsza niż pozostałych LL?

Kipanga
18-01-2017, 12:18
Morghur jest Bestią :] zabić go w zasadzie można jedynie blobując jakąś silną piechotą, do tego ma mocne czary (przyzwanie Chaos Spawnów, którzy "zastępują" uciekający oddział wroga).
Co do Elfów, to jeśli zaczynasz w Estalii, to tak czy inaczej musisz się bić z Elfami, bo o ile ty możesz nie chcieć tej wojny, to elfy prędzej czy później po ciebie przyjdą :]

Co do jednego questa, to przecież wielu LL ma tylko po jednym queście, i jednym itemie.

Arroyo
24-02-2017, 11:54
Zaktualizowano roster o Szamana Cienia.

Arroyo
02-04-2017, 23:00
Zaktualizowano o brakujące jednostki (Poza Legendarnymi Lordami).

Ituriel32
23-06-2017, 10:50
Kupiłem w końcu zwierzaki i...
Te ich podstawowe jednostki są naprawdę aż tak słabe?
Cała trójka, włócznicy, łucznicy i ci z toporkami łamią się na wszystkim. Gdyby nie to że mamy LL i byka (on dochodzi w 3-4 turze) to nie mielibyśmy wcale armii.

Czy jedyny budynek który się liczy to ten od Minotaur? I to jego powinniśmy stawiać w pierwszej kolejności?

Co do technologi to są najsłabsze ze wszystkich ras. Najbardziej nijakie.

Jak na razie ani razu nie odpaliła mi się zasadzka, bo oni mieli mieć wbudowaną szanse na zaskoczenie przeciwnika podczas zwykłego poruszania się?

SaperHeart
23-06-2017, 11:08
Kupiłem w końcu zwierzaki i...
Te ich podstawowe jednostki są naprawdę aż tak słabe?
Cała trójka, włócznicy, łucznicy i ci z toporkami łamią się na wszystkim. Gdyby nie to że mamy LL i byka (on dochodzi w 3-4 turze) to nie mielibyśmy wcale armii.

Czy jedyny budynek który się liczy to ten od Minotaur? I to jego powinniśmy stawiać w pierwszej kolejności?

Co do technologi to są najsłabsze ze wszystkich ras. Najbardziej nijakie.

Jak na razie ani razu nie odpaliła mi się zasadzka, bo oni mieli mieć wbudowaną szanse na zaskoczenie przeciwnika podczas zwykłego poruszania się?

Niestety tak. Dopóki nie będziesz miał minotaurów to będą Cię wszyscy ścigali po mapie i ledwo będziesz wychodził z każdej potyczki. Kim zacząłeś ?

Ituriel32
23-06-2017, 11:15
Jendnookim ale dostałem ostro wciry. Tak że przerzuciłem się na tego co nie lata.
I jestem mocno zdziwiony, bo garnizon dzikich orków zadaje straty rzędu 400 chłopa, gdy mam całą armię. A kiedy gram ręcznie to ratuję tylko 100 ludzików, bo i tak na koniec są na poziomie 300 zwierzaków.
Na razie tłukę zielonych więc nie jest tak najgorzej, ale powoli i krasnoludy zaczynają wypowiadać mi wojny i wysyłać armie. Rogatych mogę już werbować, tylko nie mam z czego, bo orki to biedaki.

SaperHeart
23-06-2017, 11:26
Niestety, Jednooki ma najtrudniejszy start z Beastmenów, ponieważ po pokonaniu Estali musisz czekać na najazd Chaosu. Bretonia jest za mocna aby ją ruszyć i każde wtargnięcie na ich tereny równa się porażka. Co do Nielota sytuacja wygląda fajnie do momentu aż Krasnoludy zaczynają rozrabiać. Orki dostają jak zwykle oklep od kurdupli i na tym kończy się zabawa.
Ja niestety robiłem metodę kampienia się w dobrym miejscy, gdzie wyczekiwałem na pojedyncze armię wroga i tak zbierałem kasę. Póki nie miałem Minotaurów i Bestigorów to nigdzie nie mogłem się ruszyć. Dużo pomaga inwazja chaosu, ponieważ komputer zaczyna się skupiać na Archaonie i to jest idealny moment żeby coś zniszczyć.

Ituriel32
23-06-2017, 11:38
Ja niestety chyba za bardzo sprawę przyśpieszyłem, bo bardzo szybko Wurzag wypowiedział mi wojnę, a ja nie lubię takiego braku szacunku, więc go pocisnąłem.
Później przyłączył się też i Grimgor, znaczy nie mam zielonego pojęcia po co, skoro ani osad, ani armii w pobliżu nie miał. Tak więc brodacze będą miały dużo łatwiej, ale już zabieram się i za nich.

Ze zwierzakami mam ten sam problem co z leśnymi elfami. czyli przeklikiwanie tur, w których nie dzieje się nic. Choć tu chociaż opracowują się beznadziejne technologie.

SaperHeart
23-06-2017, 12:07
Pamiętaj żebyś miał dwa byki. Jeden żeby buffował tylko ataki dla jednostek, a drugi obronę. Są to bardzo kluczowi bohaterowie bez których Twoje jednostki dużo nie zrobią.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
23-06-2017, 12:09
Stado bestigorów na tle elitarnej piechoty innych ras wypada całkiem nieźle. Z tego co pamiętam, jak ich testowałem to bez problemu wygrywali z gwardią elektorską. Najlepiej skupić się na jak najszybszym odblokowaniu minotaurów albo bestigorów, a do tego czasu po prostu spamować podstawowymi jednostkami.

Asuryan
23-06-2017, 21:25
Sporą pomocą jest możliwość rozbijania ukrytych obozów, dzięki czemu wrogie armie przestają Cię ganiać po mapie.

Turek
23-06-2017, 21:55
I pamiętaj, że możesz ruszać się i plądrować dzięki czemu zwierzaki są bardzo mobilne na mapie kampanii. Jak się trochę Jednooki podexpi to już częściej się mu będzie aktywować zasadzka. To jest o tyle fajne, że możesz armie 1v1 rozwalać nawet gdy stoją 3 obok.

Ituriel32
24-06-2017, 06:21
Jak na razie, to jedyne co mi się podoba w tej kampanii to zasadzki... i Minotaury.

Dalej nie podobają mi się te ich technologię. Mam 160 turę z właściwie kończę je opracowywać.


Za to ładnie podzieliłem sobie kampanię.
Ten co nie lata - Minotaury.
Jednooki - Gory i Centigory (znaczy jazda i piechota).
Toksyczny -Harpię, demony i cyklopy. Tego pana planuje na bardzo trudny. Znaczy pobiję boryska i spadam do norski.

Ituriel32
24-07-2017, 07:24
Jestem w trakcie scenariusza toksycznego i dalej coś mi się nie podoba.

Zdecydowałem się rozegrać ten scenariusz teraz, bo jak wyjdzie dlc z Norską to naprawdę nie będzie gdzie się schować...

Więc po kolei. Na początku pograbiłem trochę Nortland i spaliłem tą mniejszą osadę. Ale jak przybył Borysek i serek szwajcarski? (Ci też wypowiedzieli mi wojnę) to nie było wyjścia, tylko trzeba było uciekać. Więc udałem się do Norski, tak jak zakładał pierwotny plan. Niestety okolica biedna to za bardzo nie było zysków z plądrowania (co to jest za przychód +300).
Swoją drogą nie widziałem że zwierzaki cierpią na wyniszczenie na tej północy? Ale to chyba jest wyniszczenie za śnieg?
Bo paru turach Norsmeni się wkurzyli. 1 armie jakoś rozbiłem, ale żeby ledwo co sobie radzić z grasantami...
Niestety, jak za parę tur przyszli w 3 pełne armie, to znowu trzeba było zwiewać.

Tym razem do Bretonii.
Jak przystało na posiadłości króla, zyski z plądrowania od razu podskoczyły, ale bardzo szybko przestało to wystarczać bo unowocześniałem armie kiedy tylko mogłem.
Długo się bezpieczeństwem nie nacieszyłem, bo Bretka wypowiedziała mi wojnę i zaatakowała samym królem (zabiłem dziada), a później Borysek przybył, ale dostał po tyłku, a kilka tur później też bo zabiłem.

W między czasie wyskoczyło zadanie na zniszczenie osady zielonych, więc zabrałem się za tych białych orków. Niestety zapłaciłem za to stratą tej małej armii. Odrodzony Leoś udał się by ją zniszczyć, więc się ukryłem. Niestety Norsmeni wybrali sobie to miejsce na desant i KO.
Tak więc ja wybrałem się pognębić ziemie boryska, skoro uszczupliłem jego siły. I tak minęło 80 tur.

Cały czas mam dwa problemy: kasa i jakość wojsk. Jadę na zerowym przychodzie i nie mam już za bardzo za co kupować lepszych jednostek. Dalej jestem nie pocieszony tą piechotą zwierzaków. Więc tak:
- Tych z pierwszego poziomu (budynku piechoty) prawie wcale nie werbowałem.
- Te z drugiego poziomu (lepsi włócznicy i jakieś do walki w zwarciu), tylko parę sztuk podczas pobytu w Norsce, ale już podczas walk w Bretce zostali wybici do nogi.
- Te z trzeciego poziomu. Są w zasadzie podstawą mojej armii, ale na automacie pełny słupek imperialny ma wyraźną przewagę...
- Te z czwartego poziomu. Czyli bestigory? Ci sa całkiem całkiem, ale ich nie wybieram bo budują się 3 tury, a ja nie mogę sobie pozwolić by nie plądrować przez taką ilość czasu, bo bez tego trybu jest na minusie.
- W zasadzie mogę werbować jeszcze psy, Harpie i te potwory. Zastanawiam się czy nie zastąpić tymi demonami piechoty, bo toksyczny ma tańsze ich utrzymanie, ale jakoś nie zdobyły mojego uznania. Jako uzupełnienie wybrałem harpie, co prawda psy spisują mi się dużo lepiej, ale ptaszyskami łatwiej kierować.

W bitwach mam wielki problem z latającymi potworami. Niby mam 3 oddziały podstawowych łuczników i 2 oddziały Harpii (będą 4). Ale już w bretonii 1 oddział pegazów od Leosia wyśmiał tą moją obronę przeciw lotniczą.

Trochę zawiodłem się na toksycznym. Niby ma bufa do pomiotów chaosu, ale jest to wykluczające się i wzmacniamy albo atak albo obronę. Co nie byłoby wcale takie złe, ale nie mam podstawowego wzmocnienia siły broni o 15% jakie mają inni lordowie zwierzaków. I to jest niestety srogi minus.

Dopiero w bretonii załapałem czemu nie miałem zasadzek na wrogie armie. Co pokazuje że jestem raczej mało bystry, bo oglądem 1 kampanie, a sam zagrałem już jedna pełną tym co nie lata i mini kampanie...
Niestety taka ciągła żonglerka trybami poruszania jest męcząca. Wybieramy tryb zwykłego poruszania się kiedy chcemy atakować wrogą armie, a zaraz po tym przechodzimy (jeśli mamy jeszcze odpowiednią ilość punktów ruch) w tryb plądrowania.

Teraz zbieram na budynek od szamanów (i cygrów) bo może dzięki temu latacze przestaną tak mnie denerwować.


- - - - - - - - - - - -
Samym panem toksycznym jestem bardzo mocno rozczarowany. Ponieważ naoglądałem się filmików i naczytałem się że jest najsilniejszym? najcięższym do zabicia LL zwierzaków, a tu mi przegrywa 1 na 1 z boryskiem...
Gdyby nie to że zachowuje się jak łysy drasiaż i najczęściej atakuje z kumplem (bohaterem Minotaurem) to byłaby lipa...

SaperHeart
24-07-2017, 10:36
@Ituriel32
Na jakim poziomie grasz ?

Ja ostatnio znowu przeszedłem kampanię Beastmenami na Legendarnym, ponieważ z niewyjaśnionych powodów gra mi nie zaliczyła osiągnięcia za przejście kampanii. Wcześniej grałem Malagorem, teraz spróbowałem sił Jednookim. Od razu zniszczyłem całą Estalię i zabrałem się za Bretonię. To co zauważyłem grając kampanię to komputer boi się mnie zaatakować jak mam dwie Hordy koło siebie. Dodatkowo idealnym rozwiązaniem jest zrobienie konfederacji z którąś z Hord Zwierzoludzi, ponieważ koszt utrzymania ich jednostek będzie wynosił 0 (bug ?), a często mają 3 Cygory, 5 Minotaurów. Więc mamy darmowe jednostki bez konieczności rozwijania naszej Hordy. Jeżeli chodzi o rozwój bohatera to Ja rozwijałem najpierw niebieskie drzewko, wybierają to z bonusem do Rozwoju Hordy (trzy punkty) i nagłym atakiem (jeden punkt), ponieważ po wybudowaniu tego drzewka, które obniża nam utrzymanie chordy o 25% i 50%, rozwój Hordy będzie bardzo powolny albo niemożliwy. Piechota jest osłabiona, ponieważ są zmęczeniu po trybie plądrowania i dlatego dostaje sromotny wycisk od innych jednostek.

Ituriel32
24-07-2017, 11:11
Na bardzo trudnym. Przy czym ja nie wiem jak niszczycie tą Estalię, bo jak ja próbuje to zdycham z powodu bankructwa.

To w sumie mój największy problem cały czas jestem na minimalnym przychodzie
- więc plądruje,
- Komputer więc mnie atakuje,
- Ja ponoszę straty, ale przez to że zaraz przyjdzie następna armia komputera (znaczy widzą taką).
- Więc rekrutuje nowe jednostki.
- Znowu jestem bez kasy...
Koło się zatoczyło.

Nawet teraz po 80 turach nie mam pełnego słupka, bo starłem się z Norsmenami (gonią mnie jeszcze za to że 40 tur wcześniej trochę ich ograbiłem). Chyba będę musiał się zabrać za mniejsze osady. Ale pełno wszędzie pełnych słupków...

Przy czym nie wiem jak można utrzymać i wypełnić te początkowe armie (chodzi o te pierwsze tury). Ja nawet w głównej armii mam problem by ją wypełnić, bo kasy brak...

SaperHeart
24-07-2017, 11:33
Ja z kasą problemu nie miałem, ponieważ niszcząc duże miasta dostawałem około 10 000 lub nawet więcej. Najlepiej jest się przyczaić na jakąś samotną stolicę. W sumie jak masz 80 turę to czekaj na inwazję Chaosu i podążaj za nią. Wtedy powinieneś brać to co zostanie. Spróbuj konfederacji z jakimiś Hordami Beastmenów. Wtedy będziesz miał darmowe jednostki.

Ituriel32
29-07-2017, 07:04
Wychodzi mi na to że zwierzaki, podobnie jak chaos są nacją jednej jednostki, tam były slogoty (czy coś takiego) a tu są minotaury.

Przez co granie Morgulem było cięższe. Bo on ma droższe utrzymanie rogaczy, a tańsze dla pomiotów. Przy czym te demony nawet maksymalnie zbufowane, wydawały mi się przeciętne. Znaczy nawet nawet siekły słabą i średnia piechotę (zwłaszcza elfy), ale topiły się przy tym strasznie.
Tak że im dalej w turach, tak zmiejszała mi się ich liczba w armii.
Na koniec wyglądała ona tak.
Toksyczny, Minotaur bohater, 2 Cygory,2 łuczników, 2 pomioty, a reszta to bestigory. Z Harpi zrezygnowałem na kilka tur przed końcem dopiero.

Jakoś nie mogłem się cały czas dorobić 2-giej armii... A próbowałem kilka razy.
Konfederowałem 4 czy 5 razy i jedyne co trafiałem to max 2 jednostki rogaczy, a reszta to ci dziadowscy włócznicy i łucznicy.Wystarczyło tylko pokazać się na mapie i już Imperium, Elfy i czasem Bretka taką armie likwidowali. Natomiast możliwe jest że te skonfederowane armie są zabugowane na utrzymaniu.

Drugiej armii potrzebowałem do niszczenie szybko odbudowywanych osad, na poziomie 1 gdzie zysk za ponowne jej spalenie to 50 golda.

Na koniec stworzyłem jedną dodatkową hordę a drugą skonfederowałem i obie ukryłem (kasy miałem dużo za niszczenie miast Bretki), tak by postawić lepsze budynki.
A później zwerbowałem porządne jednostki. Efekt końcowy? Obie poszły w piach po 5 turach od wyjścia z ukrycia...

Kampanie wygrał mi chaos. Jak się pojawił to przeszedł się po imperium, tak że zostały im 2 osady. Ja udałem się wtedy do Bretki, by walczyć z rycerzami i elfami.
A później zwątpiłem, bo chaos zostawił Imperium a zabrał się za wampiry i Skarsnika (jedyna frakcja orków i goblinów która żyła po 100 turach).

Walka z Bretką była czasochłonna, te padalce cały czas podnosili spalone osady. A w tym samym czasie mapa robiła się coraz bardziej czerwona.
W pewnej chwili pomyślałem nawet że udało im się odeprzeć chaos. Więc chciałem się z wyznawcami mrocznych bogów sprzymierzyć, ale nie chcieli o tym słyszeć, cały czas mieli 1 pozycje w sile. Jak się okazało chaos niszczył krasnoludy.

A później wrócił, dobił wampiry, Skarsnika i Imperium. Ja może ze 3 miasta zdołałem im podebrać.

SaperHeart
29-07-2017, 09:02
To miałeś dużo szczęści, ponieważ krasnoludy bez problemu odpierają inwazję Chaosu. Dodatkowo, nie wiem dlaczego ale żadna frakcja nie potrafi zniszczyć stolicy VC, Zamku Drakenhof. Ja jak zniszczyłem Estalię i połowę Bretonii, zabrałem się za WE. Potem Krasnale i reszta Imperium. Najgorsze były krasnoludy, ponieważ ciężko było pokonać 7-8 spamów pełnych Armii w 1 turę. Dodatkowo, u mnie inwazja Chaosu kończy się zawsze na Krasnoludach.
Zdobywanie miast i stolic było dziecinnie proste, ponieważ mają 8 jednostek minotaurów + 2 gorebulle niszczyłem bramę i leciałem od razu na strefę obronną komputera. Zanim się zorganizował to środek miasta miał wycięty, a po uzyskaniu 200 punktów każda armia potem uciekała (jest to w pewnym sensie wykorzystanie ułomności komputera w bronieniu miasta).

Ituriel32
29-07-2017, 09:34
U mnie chaos zazwyczaj ora imperium, ale zaczyna odbijać się od wampirów i brodaczy.

Co do wampirów to u mnie dość często przegrywają, zwłaszcza na modach.

Natomiast u mnie największym utrapieniem są zazwyczaj leśne elfy. Gdzie co parę tur wysyłają od 1 do 4 pełnych armii. A najgorsze jest to że SI żadną miarą nie może? nie umie spalić im tych osad.
Grałem grę Belegarem, miałem sojusz z Imperium, Estalią i Tileą. Każda z tych nacji miała wojnę z elfami i każdej wyznaczyłem na cel inne miasto.
Kampanie zakończyłem po kilkunastu turach ciągłego odpierania i przeganiania pełnych słubków elfów z moich miast, kiedy w tym samym czasie w magicznym lesie stacjonowało 7-9 armii sojuszniczych.

W tej zwirzaczej kampanii było ciężko bo nie chciałem używać rogaczy (bo ten lord ma do nich minusy, a sam plusował mało używana wcześniej przeze mnie jednostkę) i olbrzymów. W ich przypadku trochę bawiłem się nimi podczas gry chaosem, a tu w przypadku bestii jakoś za żadne ta powolna jednostka nie pasowała mi do super szybkiej armii.

Turek
31-07-2017, 11:55
Ituriel, to tylko tak się wydaje, że Morghur jest najsilniejszy z LL Zwierzaków. Jeśli chodzi o stosunek koszt/wydajność to zdecydowanie Khazrak. Khazrakiem jesteś też w stanie zrobić więcej niż Morghurem kiedy ma już swój rydwan.

Ituriel32
30-05-2019, 17:45
Ja ma w sumie z hordami (zwierzaków i chaosu) jeszcze jeden problem. Ciężko tam testować.

Już tłumaczę. Chodzi o to że takimi mrocznymi elfami stawiam sobie gdzieś w małej osadzie budynek kryjówka szumowin a później go ulepszam w dom wygnańców. I od tego momentu mogę werbować widma i testować je w różnych kompozycjach.

A w przypadku hord nie ma na to czasu. Bo powinno się jak najszybciej odblokować potrzebne jednostki: Minotaury, cygory lub szamanów. Tak więc o takich harpiach można zapomnieć.
No i jest jeszcze drugie dno. wiele z tych jednostek jest nisko poziomowych i próbowanie używania ich w późnej grze przeciwko elicie mija się z celem.

radoslawzal
25-06-2019, 10:54
Zacząłem sobie grać zwierzoludźmi, niestety must have dla mnie to jest początek khazrakiem- darmowe minotaury, które potrafią zrobić dużą różnicę i w zasadzie są jedynym killerem w naszej armii na długi czas.
Zaczyna się z dwiema hordami, wystarczy przerzucić wszystko dla Khazraka i tym drugim lordem stanąć w trybie plądrowania znaczny kawałek od stolicy Estalii, a Khazrakiem w trybie ukrytego obozu, estalczycy wyjdą do tego samotnego lorda, klikamy odwrót i juz nie mają ruchu by powrócić za mury i zostają pod miastem w trybie szybkiego marszu, na co wjeżdża khazrak automatycznie jako udana zasadzka z tymi swoimi śmieciowymi jednostkami+minotaurami, w drugiej bitwie(bo ochłapy zawsze zostaną) można wybić w polu te niedobitki+garnizon miasta i tak w jednej turze praktycznie zapewnić sobie darmowe poziomy i kasę z miasta, pozostałe dwie mniejsze osady przeznaczyć na +8 do rozwoju.


Dodatkowo, u mnie inwazja Chaosu kończy się zawsze na Krasnoludach.


Jak grałem Bretką to porobiłem sobie sojusze z tymi różnymi Ostemarkami i Hochlandami itp i wyznaczając im cele do ataku praktycznie sami odparli mi chaos i jeszcze z wikingami z północy się bili z powodzeniem :D