PDA

Zobacz pełną wersję : DLC Zew Zwierzoludzi - kampania "Oko za Oko". Dyskusja Ogólna



Arroyo
14-07-2016, 16:50
Kampania "Oko za oko" będzie tyczyć się zemsty Khazraka Jednookiego na Borysie Todbringerze z Middenlandu. Dostajemy nową mapę i frakcję.
https://15254b2dcaab7f5478ab-24461f391e20b7336331d5789078af53.ssl.cf1.rackcdn.c om/totalwar.vanillaforums.com/editor/cd/iz0mq2ov6wk9.png
Frakcje:
Khazrak Jednooki -> grywalna
Middenland
Hochland
Marienburg
Carroburg
Orkowie z Czarnej Dziury
Orkowie z Ponurego Lasu
Plemię Postrzępionego Rogu
Shadowgore Herd
Ripper-horn Tribe
Redhorn Tribe
Skrinderkin Herd
Synowie Ulryka

Arroyo
17-07-2016, 14:22
Poszerzono temat o mapę minikampanii i frakcje. Nie wszystkie dało się przetłumaczyć.

Asuryan
17-07-2016, 14:56
Ja mam tylko nadzieję, że w tą mini kampanię będziemy mogli grać więcej niż dwoma nacjami. Oprócz Khazraka grywalny pewno będzie Middenland, ciekawe co (i czy) jeszcze.

Arroyo
17-07-2016, 15:02
The new Campaign Map for the Beastmen story “An Eye for an Eye”, how big is it/who can I play as?
It’s 52 regions and can take between 10-20 hours to complete. We are quite pleased with how it’s turned out, a nicely escalating frenzy of a challenge as you hunt down and confront Todbringer. You’ll play as Khazrak the One Eye, with the NPC factions of Jagged Horn Tribe, Skrinderkin Herd, Shadowgore Herd, Ripper-Horn Tribe, Redhorn Tribe, Middenland, Hochland, Marienburg and the Greenskins will also make an appearance as Gloomywoods and The Black Pit.

Joey will be livestreaming it next Friday if you’d like to see more, in the meantime here’s the map (Khazrak's start position is the large icon on the left, the icons with spiked borders mark horde factions that will start approximately' in those locations).
Obawiam się, że tylko Khazrakiem.

Asuryan
17-07-2016, 15:15
Gdyby rzeczywiście tak się okazało, to faktycznie cena tego DLC będzie jakąś ponurą kpiną.

KLAssurbanipal
18-07-2016, 08:25
Na pewno tak jest - tylko banner Khazraka Jednookiego jest większy od innych nacji. Zatem jedna frakcja grywalna.

royal1410
18-07-2016, 11:33
Mi to i tak zwisa, jeśli kupię WTW- a, kupię, to na pewno z zwierzakami. Myślę, że Wampiry i zwierzaki będą u mnie rządzić. Niech żyje spaczenie.

Amrod
18-07-2016, 14:29
DLC cenowo pół gry. Teraz przykro mi, że SEGA przejęła Endless Space od Amplitude. Ciekawe na ile mogą zwiększyć cenę, żeby nadal im się opłacało i ludzie dalej kupowali. Nie no serio, tyle to kosztowały (prawie) dodatki w stylu Napoleona, Barbarian Invasion czy FOTS.

Ituriel32
19-07-2016, 09:15
Jak patrze na tą minimapę to na niej chyba będzie zniesione ograniczenia podbojów, ponieważ za bardzo nie widzę tam gór i zieloni mają tylko dwie odsady (jak na 2 plemiona to strasznie mało).

Jsatrzab
19-07-2016, 10:23
Mi to i tak zwisa, jeśli kupię WTW- a, kupię, to na pewno z zwierzakami. Myślę, że Wampiry i zwierzaki będą u mnie rządzić. Niech żyje spaczenie.

Zanim ty kupisz WTW to my już będziemy ogrywać jego drugą albo i trzecią część...

Jedna grywalna frakcja w tej kampanii to naprawdę jakiś żart, bo nawet na multi nie będzie można zagrać tej kampanii...

royal1410
19-07-2016, 11:00
Dzięki za miłą odpowiedz. Mam kompa jakiego mam i nie zamierzam dla jednej, nawet najlepszej gry go modernizować-karta ; a krztuszenie i przycinka to nie granie.
Wracając do tematu, mogliby od razu podać ten DLC jako Race Pack, a nie wymyślać kampanie jedną frakcją. Dobrze,że przynajmniej dadzą nowego LL i jednego bohatera, dla imperium.

Ituriel32
19-07-2016, 11:02
Dobrze,że przynajmniej dadzą nowego LL i jednego bohatera, dla imperium.

A dadzą tego LL dla imperium?

Asuryan
19-07-2016, 14:30
Nie teraz, przecież Todbringer już w grze jest, jako władca Middenlandu (zresztą prawidłowo). Darmowy LL będzie następny, patrząc z grafiki dla krasnoludów, raczej dopiero przy okazji następnego DLC.
Teraz dla imperium będzie new hero i new lore of magic.

Arroyo
19-07-2016, 14:36
Nie teraz, przecież Todbringer już w grze jest, jako władca Middenlandu (zresztą prawidłowo). Darmowy LL będzie następny, patrząc z grafiki dla krasnoludów, raczej dopiero przy okazji następnego DLC.
Teraz dla imperium będzie new hero i new lore of magic.
Co do darmowego LL'a - nie zgodzę się, bo na grafice jasno widać budowlę Wampirów. Potem znów Hero (chyba dla Ludzi, albo Chaosu (?)), znów Hero z tym razem ścieżką magii, LL od Orków (pewno Wurrzag), Bretonnia, znów ścieżka magii i znów bohater. Potem pewnie wyjście Elfów z Jaszczurami i znów lista FLC, a potem albo Skaveni z Ogrami i znów lista FLC, albo ta "kampania dla podzielonego Chaosu".

royal1410
19-07-2016, 15:20
Nie zgadzam się FLC FLC-ami, ale między rasami z DLC będą Lord Packi z lordami, jednostkami itd.
Lord Packs Themed on a specific rivalry or conflict from the Warhammer Lore, Lord Packs contain brand new Legendary Lords and supporting units and characters for existing playable races. They typically include:
• 2 new playable Legendary Lords with their own narrative quest chains, campaign bonuses and quest items.
• 2 new Lords to serve as generals.
• A new unique Unit.
• New elite Units of Renown*.

Memnon[pl]
19-07-2016, 15:25
Po obejrzeniu nowego gameplaya stwierdzam ze DLC nie jest warte swojej cany.Faktycznie w mini kampani mamy tylko jenda rase do wyboru-i tyle na tym.
Ponadto nie zauwazylem aby zmienil sie roster-czyli mamy 70 % dostepnych jednostek-ciekawe czy pozmieniaja troche wyglad dla Middelhaimu i Tilei-pewno tez nie.
A skoro pierwszym filmiku o Bestemanch byly widoczne chelmy takie same jak wczesniejszych pokazach mialo Imperium tzn ze film tak jak i cale DLC bylo zrobione juz bardzo dawno przed premiera.Jeszcze tydzien i sie okaze.

royal1410
21-07-2016, 16:21
Widziałem nowy zwiastun, DLC i jak dla mnie to gra Zwierzakami najbardziej przypominać będzie grę orkami- słabe jednostki piechoty wspomagane przez Minotaury. No i oczywiście bitwy są za szybkie, nie to co mozolne parcie naprzód w Napoleonie- przynajmniej można było popatrzeć na animację walczących jednostek, a tu jedne czar, czy oddział elitarny oddział jednostek- kilka sekund i po wszystkim;, E hm stare dobre czasy....

Arroyo
21-07-2016, 16:38
Memnon, akurat Księstwo Middenlandu i Middenheimu nie winno mieć innego wyglądu jednostek, bo to część Imperium. Za to z Tileą się w pełni zgadzam, że winna mieć inny wygląd przywódcy. W bitewniaku mamy Borgio Oblężyciela, który nadaje się idealnie do tego.


Lecz rozchodzimy się zbyt daleko od głównego tematu, czyli tylko i wyłącznie kampanii "Oko za Oko".

Ituriel32
21-07-2016, 17:16
Znaczy samouczka?

Arroyo
21-07-2016, 17:41
To nie samouczek, a osobna kampania. Idąc tym tropem Hannibal u Bram to samouczek dla Kartaginy, Rzymu, Luzytan, Arewaków i Syrakuz, a to jest sprzeczne z logiką.

Ituriel32
21-07-2016, 17:47
Akurat tu się mylisz.
Samouczek ta taka mała mapa gdzie możesz grać tylko jedną narzuconą nacją, resztą steruje si. Tam gdzie może wybrać kim chcesz grać to kampania. W rome2 grałeś takim jednym co broniłeś przed Galami chyba? W rome 1 było podobnie.

Nie będę pisać więcej, bo w sumie nie ma sensu marnować czas dla samouczka.

Arroyo
21-07-2016, 18:04
Ty z kolei mylisz się w tym, by porównywać grę jedną frakcją jako samouczka. Takie założenie to nic innego jak uznanie, że kampania w każdej strategii to tylko samouczek, co jest absolutną bzdurą. Poza tym zamierzam przejść tę kampanię.

royal1410
21-07-2016, 19:14
To nie będzie samouczek tylko prolog jak gra USA w Empire

Arroyo
21-07-2016, 19:20
No nie do końca. Tak właściwie jest to dużo bardziej powiększony konflikt z Todbringerem. To, co na głównej kampanii zrobisz Khazrakiem z Todbringerem to będzie właściwie nic. ;)

Asuryan
21-07-2016, 19:20
Tylko że Prolog w Empire składał się aż z 4 rozdziałów, z czego pierwsze trzy były niczym innym jak samouczkiem :mrgreen:
Minikampania tylko jedną frakcją jest przede wszystkim kpiną.

Chaak
21-07-2016, 22:20
Jak dla mnie ta nowa kampania to całkowita porażka i zamiast takiego czegoś powinien wyjść, po prostu, Race Pack. W innych mini kampaniach dostawaliśmy coś innego niż w głównej a tutaj nawet osobnego LL nie będzie (zwłaszcza, że jest z czego wybierać). Wybór tylko jednej rasy też jest słabym pomysłem, całkowicie wyklucza to grę na multi, pomimo ceny wyższej niż za pełnowartościowy produkt. Na takie DLC powinniśmy dostać przynajmniej dwie rasy, oprócz Zwierzoludzi mogłyby dojść np. Leśne Elfy i kampania skupiona na ich konflikcie (jak dobrze pamiętam to Morghur pasowałby tu na LL).

A tak btw

W rome2 grałeś takim jednym co broniłeś przed Galami chyba?.
W Romku 2 samouczek był walką z Samnitami.

Ituriel32
22-07-2016, 06:31
Wydaje mi się że w romku2 w samouczku były też miasta greckie i galowie, ale mogę nie pamiętać bo grałem go chyba 2 lub 3 razy by osiągnięcie odblokować, bo normalnienie gram takie rzeczy tylko ras.

A tak na poważnie to ile jest ras/nacji to tyle razy przechodzę grę. A skoro jest tylko 1 rasa to to jest dla mnie tylko samouczek.

Kampania której celem jest tylko niszczenie, jakoś mnie nie zachęca do zakupu. Wystarczy mi już pustych regionów w głównej kampanii.

Chaak
22-07-2016, 15:39
Faktycznie, w końcowym etapie samouczka byli Grecy i Galowie, ale raczej jako tło dla głównych wydarzeń.

"Oko za oko" pewnie kiedyś przejdę, bo szybciej przechodzę kampanie niż nowe rasy wychodzą. Także zostaje tylko nadzieja na jakieś ciekawe questy, wydarzenia czy inne urozmaicenia, bo na razie zapowiada się to samo co w głównej, tyle że w ubogiej wersji.


Nawet sobie podkład muzyczny znalazłem:mrgreen:
oswtp2151ec

royal1410
22-07-2016, 15:49
Oj tam oj tam. Przecież wiadomo,że to i tak wstęp do rozwałki- Futro członkami; wielkiej kampanii. To na tym jak będą się prezentować gorowaci na tle chaosu czy krasnali w WK, będą zależały ich szanse na zwycięstwo i zezwierzęcenie innych. Niech żyję spaczenie i owłosione pyski gorów.

Ituriel32
23-07-2016, 06:25
Wczorajszy stream/twicz upewnił mnie w przekonaniu że ta mini kampania (samouczek) jest nie warta nawet wspominania, bo graniu w niej to będzie tylko wielka nuda.

Arroyo
23-07-2016, 08:40
Wczorajszy stream/twicz upewnił mnie w przekonaniu że ta mini kampania (samouczek) jest nie warta nawet wspominania, bo graniu w niej to będzie tylko wielka nuda.
Zależy dla kogo się będzie nudzić w tej minikampanii. Ja z kolei uświadomiłem sobie, by tej baby nie zapraszać do transmisji na Twitchu - wkurzały mnie te durne jej granie na rogu....

royal1410
28-07-2016, 18:08
Ściągnął już ktoś? Jeśli tak jak spadają imperialne głowy?

Aryann
28-07-2016, 20:36
Pierwsze wrażenie.
Na wstępie uprzedzam, że mój post może nie być dla wielu z was wartościowy, dlatego że:
- ukończyłem dopiero kampanie Wampirów i Krasnoludów i nie sposób będzie mi się odnieść chociażby do gry Chaosem
- nigdy wcześniej nie grałem hordą (za wyjątkiem krótkiego epizodu z Attylii)
- ukończyłem dopiero pierwsze zadanie, czyli zniszczyłem cztery osady i wygrałem kilka bitew
- nie śledziłem wszystkich informacji o tym dlc (celowo, żeby gra sama mnie zaskakiwała) i część spostrzeżeń, która dla mnie jest nowością, dla was będzie już oczywistością

Jeśli kogoś to nie zraża to kilka luźnych myśli:
- w mini-kampanii możemy grać tylko Khazrakiem, zaczynać z jednego miejsca
- złe wrażenie zrobiło na mnie to, że po zniszczeniu tych pierwszych ludzi dostajemy kolejne zadanie o tej samej treści, czyli mamy zniszczyć osady i wojska następnych ludzi. Mogli to urozmaicić
- i urozmaicają zalewając nas co 2 tury okienkami z wydarzeniem, gdzie musimy wybrać rozwiązanie A lub rozwiązanie B, które daje nam bonusy i/lub kary. Bardzo częste te wydarzenia, ale traktuje je na plus, bo są klimatyczne
- no i właśnie - KLIMAT. Mimo dużej sympatii do tego uniwersum wiele o Zwierzoludziach wcześniej nie wiedziałem, ale ta mini-kampania w bardzo przyjemny sposób przybliża nam ich zwyczaje, styl walki
- a skoro jesteśmy przy walce - na tle tych ras którymi grałem i z którymi walczyłem Zwierzaki zdecydowanie wyróżniają się szybkością (i zresztą technologie też to zwiększają i skille bohatera). Podstawowy oddział łuczników jest w stanie bez trudu gonić uciekającą piechotę imperium i zasypywać ich gradem strzał. Myślę, że mogą nawet do pewnego stopnia pełnić tę samą rolę co jazda z bronią dystansową. Szybkość to też domena innych jednostek Zwierzoludzi. Centigory (jazda) szybko szarżuje na oddziały, ale jeszcze szybciej przeprowadza następną szarżę. Świetnie spisują się minotaury (chyba mają trochę inną nazwę). Ich szarża wyrzuca piechotę wroga daleko i są silni w zwarciu. Podstawowa zaś piechota Ungorów jest bardzo słaba. Brakuje pancerza i dyscypliny. Wyróżnia się tutaj również Szaman Zwierzoludzi - pierwsza ze ścieżek jego rozwoju to zaklęcia ofensywne skierowane przeciwko grupie wrogów. Bez większej przesady mogę powiedzieć, że w czasie bitwy zdjął mi 3 oddziały piechoty ludzi. Innych jednostek jeszcze nie poznałem.
- tryb ruchu na mapie - podstawowy nasz ruch, zasadzka zwierzoludzi czy jakoś tak, daje nam szansę na atakowanie wrogich oddziałów tak, jak gdyby wpadł w zasadzkę. Na papierze wydaje się to być grubą przesadą, ale na tym poziomie jednostek nie czułem by dawało mi to dużą przewagę a wręcz powiedziałbym, że to prawie konieczne, żeby wynagrodzić ułomność Ungorów
- horda. mi się to nie podoba raczej. Taki styl gry. Kiedy muszę przejść w tryb obozu i czekać dwie tury w miejscu bez żadnych akcji, żeby wybudować budynek czy wyszkolić jednostkę to czuję jakbym zmarnował turę. Przeszkadza też to, że jednostki się nie leczą tak jak w innych rasach, gdy jesteśmy w osadzie/ na przyjaznym gruncie.
- stada. Co kilka tur dostajemy komunikat, że dołącza do nas stado - sojusznicza armia. Nie możemy nimi bezpośrednio sterować czy rekrutować wojsk. Działa to dokładnie tak samo, jak wyznaczenie celu sojusznikowi. To akurat też średnio mi się podoba, bo te armie mają już wiele jednostek do których ja nie mam dostępu,a w czasie walki te jednostki nie są kierowane przez AI tylko zostajemy rzuceni na głęboką wodę z nowymi nie poznanymi jeszcze jednostkami i 40 oddziałami do kierowania. Wolę sam odkrywać grę i poznawać jedną jednostkę naraz by poznać jej słabe i mocne strony. Szczerze, to wolałem w takich sytuacjach robić auto-resolve, żeby nie psuć sobie przyjemności.
- nowa mapa od zasadzek - niesamowicie klimatyczna, graficy wykonali kawał dobrej roboty.

Tak na koniec to bawię się dobrze grając w to dlc, ale dupy nie urywa, przynajmniej kampania. Natomiast rasa Zwierzoludzi jako taka już widzę, że będzie ciekawa do kierowania. I pytanie, któy każdy sobie zadawał: czy to jest warte tych pieniędzy? Szczerze, to chyba nie. Czy żałuję, że je kupiłem? Nie, bo cholernie lubię Warhammera, a ta gra jest już na pewno moim GOTY. Każde urozmaicenie, każda nowa rasa tylko pogłębia to doświadczenie. Kto ma pozaczynane inne kampanie i mu się nie śpieszy niech poczeka z kupnem. Kto już zrobił wszystko co było do zrobienia niech kupuje.
Ktoś jeszcze kupił?

Asuryan
29-07-2016, 02:33
Kupiłem, trochę pograłem. W kampanii "Oko za oko" szybko padłem, w wielkiej kampanii zaś Khazrakiem zniszczyłem Estalię i pół diukostw Bretonni.

Wozio102
29-07-2016, 08:03
Ja też pograłem troche w nową kampanie :) (Gram na B. Trudnym jakby ktoś pytał )
Po pokonaniu Middenlandu wojne wypowiedział mi Hochland . Wszystko spoko dopuki nie zobaczyłem 4 odziałt demigryfów w jednej z armi Hohlandu troszke się zdziowiłem musze powiedzieć. No ale armie miałem dosyc spoko więc pokonałem ich w dosyć wyrównałej walce (centigory 2 odziały nie mają zbytnich szans z demigryfami trzeba pomóc piechotą albo i i czymś więcej ale kto grał w TW Warhammera dla tego jest to oczywiste ;) ) . Po bitwie dostałem za szał wsparcie takie jakie orki dostają za walczakowość więc ich stolica odrazu padła ( stolice nie są pełne wojsk jest po 8 -9 oddziałów ) . Po pokonaniu Hochlandu po kilku turach wojne wypowiedział mi Carroburg początkowo jedna armi która wpadła w półapke więc straty miałem małe 10 polego hehe kolejne miasto padło . Miałem już atakować kolejne a tu nagle 4 armie 2 pełne i 2 do połowy . Np w każdej z nich jest przynajmniej 1 bohater i mnóstwo arty :( a w inej są aż 3 czołgi parowe :( :( juz nie wspominam o gwardi elektorskiej i demigryfach.
Teraz moja kampania wygląda tak że uciekam przed tymi armiami bo nie mam szans w rozwaleniu ich .
Nie potrzebuje rad co zrobić( gram juz długo w TW ) chciałem opowiedzieć co mi się przytrafiło w kampni i wam też może się to przytrafić .
Ogulnie mówiąc mi DLC się podoba chociaż cena troche wysoka i może odstraszyć to warte jest zagrania

tuff_gru
29-07-2016, 08:29
Mi sie gralkiem spoko
Jak ktos chce rzucic okiem to prosze

https://www.youtube.com/watch?v=lxRiyZ3RSu4

Sara Temer
30-07-2016, 15:41
Nagrałem podsumowanie moich pierwszych wrażeń z tej kampanii ;)
cuRh2PShRoY

Chaak
30-07-2016, 17:55
W nagrodę za przejście kampanii "Oko za oko" dostajemy Borysa, do użycia jako lord w bitwach na singlu i multi.

http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/446239101706341033/A1A5533096A4D87F652800C90922AD57F2F3574A/

Arroyo
30-07-2016, 18:47
Miło, że tak nagradzają graczy multi i tych, co chcą na multi spróbować potem ;)

Il Duce
30-07-2016, 20:45
Mi to raczej wygląda na mizerne próby naprawy reputacji po tym jak nie dali szansy zagrania Borysem w tej kampanii.A raczej w tym...Czymś,bo nazywanie tego kampanią było by na wyrost zwłaszcza porównując choć by do Ostatniego Rzymianina czy Karola Wielkiego. Więc danie go tylko na multi jest trochę jak rzucenie ochłapu z pańskiego stołu żeby "plebs"* się cieszył i nie narzekał na wysoką cenę i mizerną zawartość,no bo przecież dostaliśmy Borysa...

*Żeby była jasność,to nie moje zdanie o graczach a to jak moim zdaniem postrzega klientów CA.

Ituriel32
30-07-2016, 21:03
To i tak dobrze że nie jako: "niewdzięczne roszczeniowe ...", w miejsce ... wstaw dowolne określenie jakie przychodzi Ci do głowy.
Ja się powstrzymam od tego bo żadne cenzuralne słowa jakoś nie chcą mi w tych ... pasować ;)

Aryann
03-08-2016, 19:19
Drugie wrażenie

Skończyłem mini-kampanię i moje zdanie o niej bardzo się poprawiło. Świetna odskocznia od standardowej mapy świata.
Wiele osób mówi, że to taki samouczek trochę. Moim zdaniem jeśli czegoś tu zabrakło to właśnie samouczka. Dla kogoś kto pierwszy raz gra hordą wiele rozwiązań nie jest oczywistych. To, jak zdobywać punkty rozwoju, jak tworzyć inne stada, co się stanie gdy tracimy stado, jak prowadzić ekonomię. Niektóre z tych rzeczy łatwo odkryć już na początku, ale do niektórych dochodzimy dopiero pod koniec kampanii. Może są ode mnie zdolniejsi gracze, ale w moim przypadku właśnie tak było.
W grach bardzo dużą uwagę przywiązuję do klimatu. Choćby gra miała najcudowniejszą mechanikę na świecie, ale była "o niczym" to nie wysiedziałbym przy niej dłużej jak godzinę. Khazrak i jego koledzy tworzą klimat mistrzowsko. O ile kampania krasnoludów świetnie opowiada nam drogę do zjednoczenia klanów i odbudowę królestwa, tak ta mini-kampania doskonale pozwala nam się wczuć w plagę, która morduje i pali Stary Świat. Niszczenie miast, zasadzki, chowanie się w ukrytych obozowiskach, klimatyczne wstawki, zwierzęca natura tej hordy - to wszystko pozwoliło mi odkryć kolejną ciekawą twarz tej gry. Skończyłem długą kampanię a i tak mam jeszcze ochotę pograć więcej tą rasą.
Forumowicze już w większości pewnie pokończyli swoje gry, ale dla tych co tego nie zrobili mogę powiedzieć, że te 60 złotych z hakiem to nadal dużo, ale ja kupiłbym to ponownie. Warto dla tego klimatu. A jeszcze tyle ras przed nami. :)

Krwawy_Baron
03-08-2016, 19:25
Mam pytanie do posiadaczy "Zwierzoludzi" - czy w głównej kampanii grając tą nacją można liczyć na taryfę ulgową do relacji z Wojownikami Chaosu kiedy ci zaczynają inwazję?

Chaak
04-08-2016, 00:07
Jak grałem, to nie wypowiedzieli mi wojny przy pojawieniu się, frakcje z Norski też nie. Ogólnie relacje z Chaosem były dobre, dopóki ich ie zaatakowałem.

A co do "Oko za oko" i klimatu to nie ma porównania do głównej kampanii, w której to mordujemy i palimy cały Stary Świat, a nie jego kilka prowincji:D. Do tego, zamiast bić cały czas tych samych przeciwników jesteśmy zagrożeniem dla całej ludzkości (i nie tylko). Do pełni szczęścia brakowało mi tylko Leśnych Elfów i Skavenów, którzy są dość częstymi przeciwnikami Futrzaków.

Aryann
04-08-2016, 08:57
A co do "Oko za oko" i klimatu to nie ma porównania do głównej kampanii, w której to mordujemy i palimy cały Stary Świat, a nie jego kilka prowincji:D.

I to właśnie między innymi stanowi dla mnie o sile tej kampanii. Jest ciasno, mglisto, wszędzie lasy a miasta ludzkie nie straszą tutaj swoją potęgą i ogromem a są raczej mizernym schronieniem gdy wokół zło czai się za każdym rogiem. ;) Konstrukcja mapy pokazuje, że ludzie są tu tylko gośćmi i wcale nie podoba się to mieszkańcom zapuszczonych lasów. :)

Ituriel32
04-08-2016, 09:02
Tylko szkoda że tymi ludźmi nie możemy jednak tych lasów podbić i pozbyć się tych mrocznych mieszkańców...

Poczwaros
04-08-2016, 09:23
Az dziwi mnie tak diametralnie rozne zdania o tym DLC dwoch liderow tego forum. Ja na pewno poczekam do promocji duzej jakiejs. Mi jakos nie odpowiada ciagle palenie i niszczenie. Lubie osiedlic sie i pobudowac

Ituriel32
04-08-2016, 09:26
A teraz to jestem aż ciekawy tych dwóch liderów forum?

royal1410
04-08-2016, 09:59
Jeśli o mnie piszecie, oto jestem. A teraz na temat: przeczytałem recenzje kampanii oraz śledziłem dyskusję w tym temacie i z ciekawości zapytam: czy jest tam coś rzeczywiście tak ciekawego,żeby tworzyła- tak kampania; coś wciągającego np. ciekawa rozbudowana fabuła, ciekawsze zadania dla bohaterów (LL), mechaniki zwierzaków- wiem, ściągnięte od chaosu i orków, ale całość może tworzyć coś ciekawego; niesamowita magia?

Poczwaros
04-08-2016, 10:33
A teraz to jestem aż ciekawy tych dwóch liderów forum?

Pomylilem kolege Assuryan z innym kolega na A. Druga osoba to Temer ktorego recenzje na glownej mozna przeczytac. Nie mniej jednak wielkie roznice w opiniach o tym saym DLC :)

Chaak
04-08-2016, 10:51
Aryann, ja w klimacie Warhammera, a dokładniej w Starym Świecie, najbardziej lubię globalny zasięg i ogrom wszystkich konfliktów. Frakcje "dobre" są zagrożone z każdej strony, tu Orkowie wpadną, z drugiej strony Skaveni, a nad tym wszystkim wisi widmo Chaosu w wielu różnych formach. I ze strony "złych" podobnie, walczą z różnymi rasami jednocześnie. I mam nadzieję, że następna mini kampania lepiej to odda dając nam wielostronny konflikt, a nie coś około pojedynku.

Asuryan
04-08-2016, 17:11
Wywołany do tablicy. Ja także kupił bym to DLC gdybym wiedział o jego dokładnej zawartości (pospieszyłem się i kupiłem przed pojawianiem się dokładniejszych informacji), ale za maksimum 1/4 ceny (czyli za -75% na steam). Bo tylko tyle według mnie to DLC jest warte.

Sara Temer
04-08-2016, 17:48
Ja także nie kupił bym to DLC

Zjadłeś "nie" Asur :P

Asuryan
04-08-2016, 18:01
Nic nie zjadłem, kupił bym je z pełną świadomością, tak jak Aryann - ale za max 1/4 obecnej ceny :mrgreen:

Sara Temer
04-08-2016, 18:10
A dobra, dziwnie to zdanie napisałeś, nie było tematu xD

Arroyo
04-08-2016, 18:12
Dlatego jest jedna niepisana zasada, obowiązująca każdego gracza - nigdy nie kupuj gier, bądź dodatkowej zawartości, nie wiedząc, co konkretnie zawiera. Akurat sam tę zasadę złamałem rok temu, kupując Heroes VII - niby gra nie taka zła, jak ją opisują, lecz tnie jak Attyla. Do tego dodatek z Krasnoludami za 130 zł :C
Wracając do tematu - moim zdaniem sama ta kampania to strzał w stopę od CA i SEGI. Lecz zapewne wkrótce wszystko wam wyjaśnię, czemu ;) Póki co wyszedł 350 MB Hotfixa, więc może coś zmienili w tej minikampanii.

Ituriel32
11-08-2016, 12:28
Miałem już tu nie pisać więcej, bo to jest jak kopanie lezącego. Ale już chyba wiem czemu nie dali Middenlandu i Brysa do gry.
W wielkiej kampanii zwierzaki radzą sobie bardzo źle, znaczy dość szybo są niszczone przez SI (o człowieku nawet nie wspomnę), i jak piszą chłopaki w recenzjach podobnie jest też i w tej mini kampanii. Główna horda której przewodzi jednooki od zniszczenia jest ratowana masą skryptów, bez której gracz chyba nawet by jej nie zdołał znaleźć, jeśli grałby Boryesm.

Tamudzin
29-09-2016, 15:21
Ukończył ktoś zwierzoludzmi główną kampanię? W total war interesuje mnie tylko przeważnie główna kampania bo lubię bawić się w sandboksa i zastanawiam się czy warto kupić ten dodatek dla samej Nowej grywalnej nacji. Nie ukrywam, że 80 zł to trochę dużo, zakładając, że ostatnio kupiłem rainbow six siege za 60 zł a wszystkie dodatki są gratis.

Asuryan
29-09-2016, 18:48
Tak, ukończyłem i mini i główną kampanię Khazrakiem. Możesz sobie darować zakup tego DLC, dopóki nie będzie porządnej obniżki ceny.

Ituriel32
30-09-2016, 06:24
Ja podpadam pod maniaka a jednak nie zdecydowałem się na zakup tego dlc. Pytanie jest inne czy masz Choas, jak masz to będzie łatwo wyjaśnić czemu się nie zdecydowałem.
1. Armia zwierzaków.
+ Rozbicie na podział broń zwykła, tarcza, wielkie bronie i łuki. Bardzo im pomaga bo to malutka rasa jest.
- Braki w jednostkach i bohaterach, zwłaszcza latajki.
- Legendarni Lordowie. Zwierzaki mają naprawdę bardzo fajnych i unikalnych LL, ale CA wybrała tych najbardziej ludzkich, co by jak najmniejszym kosztem ich zrobić. Jeśli masz chaos to odpal kampanie lub bitwę z Pożeraczem Słońc i zobacz jak on wygląda i kosi, i teraz pomyśl sobie że zwierzaki tez mają takie koksy. Mają tez i takich bardziej pokrętnych.
2. Mechanika.
- Horda i spaczenie chaosu.
- Łaaaa od zielonych.
- Poruszanie się po lasach które działa identycznie jak to od brodaczy i zielonych.
+ Własny tryb poruszania i obozu.
+/- Cykl księżyca.
+/- Bitwa na zakończenie.
+ Dwie pozycje startowe
Tam gdzie masz +/- chodzi o to że niby fajnie że mają coś unikalnego ale w praniu wrażenie nie jest takie do końca super jakby się mogło wydawać.
3. Mini kampania.
- Oskryptowany samouczek.
+ Mapa wygląda bardzo fajnie...
- ale spaczenie chaosu odbiera urok tej mapie.
- Tylko zwierzaki.

Całościowa wycena wojska to 5-6 euro, mechanika rasy to 1-2 euro i mini kampania 1-2 euro. Więc cena jaką ja mogę za to dać to 7-10 euro.

Polecam poczekać chociaż do końca roku. Bo wtedy powinny być już darmowa Bretonia, która może zaspokoić apetyt na nową rasę i mechanikę. A dodatkowo powinno też wyjść dlc z Elfami leśnymi. Które może być lepsze ale nie musi, więc będziesz mieć wybór która rasa bardziej podpasuje. I na koniec roku będą już pierwsze promocje koło -25%.

Tamudzin
30-09-2016, 16:39
Chaos mam i była to pierwsza kampania,którą ukończyłem. Gra hordą trochę nudna była, bitwa straty w armii a potem czekanie kilku tur by odbudować siły. O co chodzi z tym cyklem księżyca?
Chyba poczekam z kupnem, zresztą nie ukrywam, że elfy bardziej mnie interesują. Zwierzoludzi chciałbym głównie z uwagi na multi. Jak będę miał nadmiar gotówki to kupie sobie chyba dlc z tymi nowymi LL i jednostkami, bo dość ciekawie wygląda.

Asuryan
30-09-2016, 18:13
Cykl księżyca dotyczy tylko Zwierzoludzi - co kilkanaście tur mają związany z nim wybór (między innymi automatycznego uzupełnienia sił kosztem przyrostu ludności w hordach).

Ituriel32
01-10-2016, 08:04
Dzięki cyklowi księżyca nie musisz tracić czasu na regeneracje armii po bitwie, przez co kampania toczy się jeszcze szybciej.

W dziale obywateli masz kampanie ziwrzaków http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?14292-Zwierzoludzie-Kampania-Khazraka-Jednookiego-filmy-Full-HD&p=416534#post416534
Więc możesz zerknąć na ten cykl i resztę. Ja oglądałem trochę ich game plaja po angielsu, co zniechęca.

A co do Ponurego (bo to o to dlc chodzi). To patrząc na cenę to ja daje 4,5-5 na 10. A jak przymknąć na nią oko, to 8 na 10. Gdyby zamiast tego nekrosa dali jakiegoś innego LL to byłoby lepiej. Więcej można znaleźć w moich recenzjach na steamie (wypadałoby ją w końcu zaktualizować).

Przy czym polecam poczekać to 2-3 tygodnie na info z nowym dlc, bo najpewniej będzie to albo LL-pack zieloni-brodacze albo leśne elfy. Tak czy siak będzie można się zastanowić co lepsze i bardziej warte zakupu.

rockzop
23-09-2021, 12:03
Jedna grywalna frakcja w tej kampanii to naprawdę żart, ponieważ nawet wielogra nie będzie możliwa w tej kampanii Roblox Guides (https://techzpod.com/roblox-guides/) get-mobdrovip.com (https://get-mobdrovip.com/)