PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking frakcji



hyperboria11
06-01-2010, 17:30
Rozegrałem wszystkie wielkie kampanie w Rome (tj.19) i pokusiłem się o sporządzenie rankingu frakcji sterowanych przez komputer.
Podczas każdej rozgrywki przydzielałem punkty od 20 w dół wg rankingu ogólnego. Warunkiem "zapunktowania" było przetrwanie frakcji.
RANKING FRAKCJI STEROWANYCH PRZEZ KOMPUTER:
1. RÓD SCYPIONÓW 197
2. EGIPT 189
3. RÓD BRUTUSÓW 179
4. RÓD JULIUSZÓW 168
5. BRYTANIA 111
6. MIASTA GRECKIE 92
7. SCYTIA 66
8. PARTIA 55
9. GERMANIA 48
10. HISZPANIA 46
11. DACJA 45
12. TRACJA 41
13. KARTAGINA 36
14. NUMIDIA 27
15. PONT 24
16. ARMENIA 22
17. GALIA 21
18. MACEDONIA 11
19. MONARCHIA SELEUCYDÓW 1

Prosiłbym o wszelkie komentarze i zapraszam do dyskusji :)

Lisek
06-01-2010, 18:10
Witam.
Według mnie trafny ranking. Ja bym tylko usadowił Egipt pod Rzymem i u mnie Germania byłaby trochę wyżej.
Ja też przeszłem wszystkimi frakcjami i jak widać odczucia mamy podobne. (oprócz dwóch powyższych frakcji)
Większość kampanii jest podobna. Ale są też wyjątki:
- raz Pont podbił całą Azję Mniejszą, i Afrykę aż po Kartaginę.
- raz Monarchia Seleucydów zdobyła tyle samo ziem co powyższy Pont
- raz Tracja zobyła całe Bałkany.
Reszta kampanii wygląda prawie tak samo: Rzym rozjeżdża wszystko dookoła, Germania i Brytania mocno się rozrastają, po czym
są niszczone przez rzymian, a Egipt rozrasta się strasznie, po czym masakruje ich Rzym (co prawda nie tak szybko jak inne frakcje, ale jak poczekać około 20 - 30 tur to okazuje się że Scypionowie poczynają sobie w najlapsze)
Pozdrawiam.

Furiusz
06-01-2010, 18:18
Może jako nacje w kampanii to tak na multi to się zmienia diametralnie :D

hyperboria11
06-01-2010, 18:38
Germania byłaby trochę wyżej.
u mnie niestety była notorycznie rozjeżdżana przez brytanię albo Brutusów


Ale są też wyjątki:
- raz Pont podbił całą Azję Mniejszą, i Afrykę aż po Kartaginę.
- raz Monarchia Seleucydów zdobyła tyle samo ziem co powyższy Pont
- raz Tracja zobyła całe Bałkany.

wyjątki też jak najbardziej były :) wspomniany Pont może nie podjechał aż pod Kartaginę ale zapukał aż do Egiptu.
Dacja miała całe stepy oraz Bałkany, Hiszpanie podbili Galię itp.

Seba Fallus III Wielki
06-01-2010, 19:10
Ja raz miałem bardzo ciekawą kampanie najpierw tracja podbiła całą wshodnią i środkową europe :o i podeszła pod sam rzym . W gali przed alpejskiej chyba doszło do 17 wielkich bitew i rzym się obronił . Nagle ruszyła hiszpania i zniszczyła całą trację :twisted: oraz zostawiła juliuszą tylko arminium :o . Mimo to rzym się obronił ale nie podbił europy. Została podzielona między traków a hiszpanów . Ja w tym czasie rozniosłem egipt i kartagine scypionami.

Furiusz
06-01-2010, 19:22
Tak naprawdę kampania jest bardzo przewidywalna, o ile nie będziemy w nic ingerować brytowie, rozjadą Germanów itd, fajnie jest właśnie tak ingerowac tzn nacje słabsze wspomagac własnym wojem - kiedyś rzymiakami wyeliminowałem Brytów i scytów mocno osłabiłem - Germania była potega :D

kuroi
06-01-2010, 22:01
Ja raz miałem bardzo ciekawą kampanie najpierw tracja podbiła całą wshodnią i środkową europe :o i podeszła pod sam rzym . W gali przed alpejskiej chyba doszło do 17 wielkich bitew i rzym się obronił . Nagle ruszyła hiszpania i zniszczyła całą trację :twisted: oraz zostawiła juliuszą tylko arminium :o . Mimo to rzym się obronił ale nie podbił europy. Została podzielona między traków a hiszpanów . Ja w tym czasie rozniosłem egipt i kartagine scypionami.
Bujdy. Jestem pewien, że kłamiesz w żywe oczy. Żadnej frakcji nie sterowanej przez gracza nigdy się nie uda wygrać z Rzymem. Tak już ta gra jest zrobiona. Chyba, że im pomożesz. (a jak twierdzisz, grałeś Scypionami więc jak?)

Fallen
07-01-2010, 07:53
daj screna wtedy uwierzymy

hERTAM
09-01-2010, 09:48
U mnie się zdarzyło, że Armenia rozjechała Azję mniejszą, Seleucydów, Egipt i Partię :shock:

kuroi
09-01-2010, 10:39
A ja mogę powiedzieć, że Numidia sterowana przez komputer raz zajęła całą mapę poza jedną prowincją stepową na wschodzie gdzie bronie się rozpaczliwie przed 30 pełnymi armiami...
Mówienie "A u mnie..." to takie trochę czcze gadanie jak nie ma się nic na poparcie tego ;)

hyperboria11
09-01-2010, 10:59
Mówienie "A u mnie..." to takie trochę czcze gadanie jak nie ma się nic na poparcie tego ;)

kuroi nie unoś się tak :) to że coś jest mało prawdopodobne to nie znaczy że nie mogło mieć miejsca...
Relax \rilaks\ :lol:

pete
10-01-2010, 14:45
Dobry ranking, zasadniczo zgadzam się z nim. Chociaż oczywiście nie wzięte są pod uwagę osobiste odczucia gracza i jego styl gry. Jak ktoś szybko czyści mapę, to w zasadzie o tym kto przeżyje decyduje gracz. W rankingu widać, że lubisz Rzym:) Ja zawsze najsilniejsze nacje - Rzym i Egipt niszczę w pierwszej kolejności, a słabsze nację ignoruje o ile nie są bardzo blisko. Gratulacje wytrwałości i ukończenia gry wszystkimi nacjami 8-)

Ajris
10-01-2010, 21:02
Ranking dobry, tylko nie zgodzę się z tak wysoką pozycją Grecji, sam ją uwielbiam ale jak komp nią steruje to zwykle jest rozjeżdżana :roll:

kuroi
10-01-2010, 21:20
Ranking dobry, tylko nie zgodzę się z tak wysoką pozycją Grecji, sam ją uwielbiam ale jak komp nią steruje to zwykle jest rozjeżdżana :roll:
Różnie to bywa. "U mnie to" Grecja rozjeżdża Macedonię ;) Zazwyczaj. To co się dzieje na mapie kampanii jest dość losowe.

hyperboria11
10-01-2010, 22:38
W rankingu widać, że lubisz Rzym:) Ja zawsze najsilniejsze nacje - Rzym i Egipt niszczę w pierwszej kolejności, a słabsze nację ignoruje o ile nie są bardzo blisko.

Moja rozgrywka zawsze wyglądała tak, że tuż po rozpoczęciu kampanii z góry ustalałem jakie prowincje zajmę. Jeżeli Rzym się rozrósł a jego podbicia w planach nie miałem to trudno, gra toczyła się dalej razem z Rzymianami :)

ChozenOne
11-01-2010, 13:37
No to z ciekawych sytuacji "A u mnie" - Armienia... rozjeżdża Egipt! Ma marne 6 prowincji(Egipt z 15), ale Egipt nie atakuje moich prowincji w A. Mniejszej, a to oznacza u nich kłopoty. W Rankingu zresztą też spadają. Jak Scypioni ich zaatakują to niestety mój sojusznik(Egipt!) padnie jak mucha.


Moja rozgrywka zawsze wyglądała tak, że tuż po rozpoczęciu kampanii z góry ustalałem jakie prowincje zajmę. Jeżeli Rzym się rozrósł a jego podbicia w planach nie miałem to trudno, gra toczyła się dalej razem z Rzymianami :)
A, też tak mam... a zdarzyło się komuś kiedyś, że była już wojna domowa między Rodami?

Ranking - Ok, Ale Julki zamiast Scypionów. Armenia wyżej, Scytia niżej. Hiszpania wyżej a Partia trochu niżej :)

hyperboria11
11-01-2010, 18:00
A, też tak mam... a zdarzyło się komuś kiedyś, że była już wojna domowa między Rodami?

Tylko raz podczas gry Partią.

Ituriel32
12-01-2010, 19:44
Niestety u mnie grecy są bardzo słabi.
A o przeżyciu frakcji decydują zdrady. :) :)
Ja sam nie atakuje sojuszników, ale kiedy tylko postanowią mnie zdradzić (dyplomacja w Romie :( :( ),
wtedy niszczę ich nie miłosiernie.

chochlik20
19-01-2010, 11:07
Ja bym przesunął Pont ze 4 miejsca w gore, niezłe radził sobie zawsze z Egiptem, raz sie zdarzyło mi nawet ze ich rozwalił :shock: Miasta Greckie niżej, szybko zazwyczaj padają. Germanów dal bym wyżej niż Partów i Scytów, rzadko sie zdążało jak grałem ze sie rozwinęli nie wiadomo jak.

hyperboria11
16-02-2010, 11:55
Miasta Greckie niżej, szybko zazwyczaj padają.
To zależy czy zdążą się rozwinąć w Azji Mniejszej, jeżeli tak to powalczą potem z szarańczą Egipską.

Germanów dal bym wyżej niż Partów i Scytów, rzadko sie zdążało jak grałem ze sie rozwinęli nie wiadomo jak.
Nie chodziło o ich potęgę ale o przetrwanie. Scytia i Partia mają niedostępne prowincje i dlatego więcej razy dotrwały do końca.

Kessair
18-02-2010, 15:23
Egipt u mnie wygląda jak państwo Mameluków które powoli i z trudem roznoszę. Jest rok około 180 p.n.e i Macedonia ciągle się broni. Juliusze ani Brutusi tego nie mogą pchnąć, więc roznieśli się po północnej Europie. Ta Macedonia po podbiciu Greków tak się mocno trzyma, że jak obserwuje moich przyjaciół, to wątpię, czy kiedykolwiek złamią Macedończyków, no chyba, że z moim wsparciem.

kamilios
18-02-2010, 20:12
Ja raz miałem bardzo ciekawą kampanie najpierw tracja podbiła całą wshodnią i środkową europe :o i podeszła pod sam rzym . W gali przed alpejskiej chyba doszło do 17 wielkich bitew i rzym się obronił . Nagle ruszyła hiszpania i zniszczyła całą trację :twisted: oraz zostawiła juliuszą tylko arminium :o . Mimo to rzym się obronił ale nie podbił europy. Została podzielona między traków a hiszpanów . Ja w tym czasie rozniosłem egipt i kartagine scypionami.

Wiem, że ten post napisany był dawno, ale kłamiesz Seba... tracja czy hiszpania nie dały by rady z 1 rodem rzymskim, a co dopiero z 2 czy 3. A u mnie to na plansze nagle przyleciało UFO i pokonało 1500 moich pełnych armii.

A co do rankingu do fajny i dobrze zrobiony.

Yaevinn999
18-02-2010, 20:39
No fakt Rzym ZAWSZE będzie największy. Dzisiaj odpaliłem sobie romka po 1,5-rocznej przerwie, ustawiłem rzymianom po 1000 denarów na start, innym zwiększyłem budżet startowy do 10k a sąsiadom Rzymu jak np. Kartaginie, Galii po 20-30k. Zaczynam grę Armenią, po 10-20 turach w Rzymie stagnacja, sąsiedzi Rzymu rozwijają się bardzo prężnie aż tu nagle po chyba 30 turach patrzę na ranking a tam Rzymianie (oprócz brutusów bo zatrzymali się na macedonii) wbijają się do pierwszej piątki kosztem dobrze rozwiniętej Galii i Kartaginy :shock: i jak tu się na nich nie wkurzyć :evil: .

kuroi
18-02-2010, 21:10
Nie bez powodu ta gra nazywa się ROME: Total War a nie np. CARTHAGE: Total War ;)

Yaevinn999
18-02-2010, 21:22
Jutro dam im tylko po jednej prowincji na start i podniosę im koszt utrzymania jednostek - ciekawe czy to powstrzyma ich przed podbojem świata:).

kuroi
18-02-2010, 21:44
Jeszcze dodatkowo zmniejsz im ilość ludu w miastach i zabierz flotę odraz oddziały ;p

Yaevinn999
18-02-2010, 21:49
Nad tym też się zastanawiałem, chociaż myślę, że i tak się podniosą:).
Aha, no i zapomniałem dodać, że dzisiaj już dałem im niższą populację w miastach ale jak widać nic to nie dało:).

Czik
18-02-2010, 22:43
Jakby kombinować dalej w descr_strat, może dałoby radę zaradzić dominacji Rzymian, żeby grało się ciekawsze kampanie. A mianowicie: każda nacja ma swój ustalony z góry typ zachowania. Np. Religious Caesar da nam duży nacisk na religię i agresję w podbojach - taki typ mają Egipcjanie. Może jakby wszyskim Rzymianom wkleić typ zachowania z jakiejś defensywnej, mało aktywnej nacji, a sąsiadom - na pewno nie wszystkim, bo trzech potężnych wrogów będzie większym zagrożeniem, niż dziesięciu słabszych - typy zachowania agresywne + bonusy kasy + armie na start :). Potem koniecznie trzeba by było zagrać kimś daleko od Rzymu i zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja.

Odpowiednim typem zachowania dla przygaszenia Rzymian wydaje mi się "Fortified Henry". Do tego tysiąc denarów na start dla Rzymian i naprawdę Duuuuuuuuuuuuuuużo kasy dla Greków, Kartagińczyków i Galów. Do tego porządna armia Kartagińska na Sycylii, Grecka... No, w Grecji :D i Galijskaw Alpach. Dlaczego tak dużo kasy? Bo inaczej zbankrutują musząc utrzymać we wczesnej fazie gry taką armię. Zagrać jakąś Partią, Scytią, Egiptem czy inną Armenią i zobaczyć co z tego wyjdzie.

Yaevinn999
19-02-2010, 11:21
Właśnie też to zauważyłem i miałem sprawdzać dzisiaj ale Czik mnie uprzedził:). Spróbuję dać Kartaginie taki typ jak Julkom bo ostatnio nawet numidia mi ich jedzie:(. Grecję zostawię ale za to brutusom dam "coś tam trader" - mają to tracy a każdy wie jak sobie radzą:). Z takimi ustawieniami tylko juliusze powinni dać sobie radę w galii ale w końcu natrafią na rozrośniętą kartaginę i grecję lub macedonię (któreś z nich powinno w późniejszym czasie dominować na bałkanach bo kontynentalna dacja ma zazwyczaj za mało kasy na rozwój) i taka kampania bez całkowitej dominacji Rzymu może być całkiem udana:).

kamilo251196
19-02-2010, 14:16
Jak będziesz juz miał tak stuningowane to mógłbyś wrzucić descra na speedyshare i podać linka?

Czik
19-02-2010, 16:27
Yae: właśnie nie do końca. Rzym jak się rozwinie pojedzie każdą nację, więc trzeba zrobić tak, żeby od początku walczyli o przetrwanie. Zobacz na przykład na Egipt, zawsze jest rozwinięty w cholerę mnóstwo armii a i tak nie ważne ile dasz im czasu - Rzymianie ich rozjadą, jak już do nich dotrą. Po prostu przebieg auto battle wyliczany jest ze statystyk jednostek, a jednostki Rzymskie mają przegięte statystyki. Do tego najbardziej wredną rzeczą u Rzymian jest to, że mają bonus przy auto battle, tak że potrafią "pojechać" nawet sporo silniejsze armie innych sterowanych przez kompa nacji. Jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie jak ten bonus usunąć to niech da znać :).

Edit: Tracja nie radzi sobie tak tragicznie, po prostu jest otoczona przez potężnych sąsiadów. Zobacz na Seleucydów - dobre jednostki, dużo prowincji, ale otoczeni przez wrogów słabo sobie radzą. Tu kolejna ogromna zaleta Rzymian - każda rzymska nacja ma trzech potężnych sojuszników za plecami, więc mogą się skupić na podbojach. No i do tego ten ich stały, duży dochód z wzajemnego handlu.

kuroi
19-02-2010, 17:03
Można by po prostu osłabić ich jednostki. Np. zmniejszyć morale, um. obrony, atak, cenę itd. U mnie Hasati są na poziomie piechoty iberyjskiej a mimo to są drożsi, zarówno w rekrutacji jak i utrzymaniu. Oczywiście nie są to różnice wielkie, ale jakiś tam wpływ mają.

Czik
19-02-2010, 17:28
Ale takie coś będzie miało wpływ na grę on-line. A tego byśmy nie chcieli :).

Yaevinn999
19-02-2010, 17:52
Ale takie coś będzie miało wpływ na grę on-line. A tego byśmy nie chcieli :).
Na szczęście można wyedytować descr_strat tylko na potrzeby jednej kampanii, zacząć grę, zapisać i przywrócić oryginalny descr_strat. W takim przypadku zmienia się tylko ta kampania w savie, a o to nam przecież chodzi by osłabić rzymian tylko w kampanii.


Po prostu przebieg auto battle wyliczany jest ze statystyk jednostek, a jednostki Rzymskie mają przegięte statystyki
Niekoniecznie przegięte statystyki, po prostu na początku tak jak mówiłeś mają taki bonus, że walczą max. z jedną frakcją naraz a już później robią masowo pełne armie złożone z wielu rodzajów silnych jednostek podczas gdy inne nacje rzadko tworzą elitę, najczęściej dają pełne armie ale słabych milicji i dlatego rzymianie wygrywają w auto battle. Dlatego chyba najlepiej byłoby oprócz obniżenia kasy na początku, zmiany zachowania i zmniejszenia początkowej armii podwyższyć także znacznie kosz utrzymania ich jednostek, szczególnie legionistów.


Jak będziesz juz miał tak stuningowane to mógłbyś wrzucić descra na speedyshare i podać linka?
Jak osiągnę cel (czyli poprzez osłabienie rzymian uczynię kampanię ciekawszą:)) to wrzucę, na razie jestem na 30 turze testu, jak dojdę do 100 to już będę wiedział mniej-więcej jak się sprawy mają.

Czik
19-02-2010, 18:03
Ale dużo z czymś takim zabawy. Wolę mieć jeden descr_strat. I móc go używać w różnych kampaniach bez zakłócenia gry on-line.

Ituriel32
19-02-2010, 18:38
Tracja radzi sobie różnie.
2 razy rozjechała Macedonie i Grecje, ale dostawała baty od Rzymian.
Ze 3 razy poszła w stepy (tereny Dacji, część Scytii, a nawet wojowała z germanami).
Niestety mimo swoich podbojów była podbijana prze zemnie lub Rzymian

Yaevinn999
19-02-2010, 18:46
No właśnie, przez tych CHOLERNYCH rzymian - psują kampanię bo nie mona powalczyć z elitą innych frakcji bo innych frakcji już niema.
U mnie Tracja co najwyżej utrzymywała 2 prowincje, oczywiście zawsze atakuje mi macedończyków ale w końcu i tak przegrywa.

Ituriel32
19-02-2010, 20:58
Grekami, Macedonią, Kartaginą można szybko Zniszczyć Rzymian.
A z Wojen Greko-Macedońsko-Trackich raz wygrywają jedni raz drudzy.
U mnie z Dacji Tracji Scytii, najlepiej radzi sobie Tracja.

Yaevinn999
19-02-2010, 21:06
Grekami, Macedonią, Kartaginą można szybko Zniszczyć Rzymian.
Oczywiście, że można, ja tak zawsze tak robiłem ale chodzi gdy gramy frakcjami dość odległymi to Rzym rozrasta się do rozmiarów molocha. Nie fajnie by było gdybyś grając partią po 100-200 turach spotkał się na środku mapy z dajmy na to potężną Kartaginą lub Brytanią? Byłaby fajna odmiana i do tego właśnie dążą moje działania na rzecz zoptymalizowania kampanii romka:).

kuroi
19-02-2010, 21:45
Gdyby scalić Rzym w jedno państwo tak, jak w niektórych modach to nie byłoby problemu z tym, że tak się rozrastają. Wie ktoś jak to zrobić? ^^

Yaevinn999
19-02-2010, 22:16
Potrafiłbym to zrobić, prowizorycznie ale zawsze coś :D. Wystarczy najpierw "wyzwolić" rody z pod panowania senatu, potem dać z 2 rodów po jednym mieście trzeciemu rodowi (i oczywiście ustawić jakoś armie żeby garnizon julków nie stacjonował w mieście (o)scypków - byłoby to trochę dziwne:)). Rezultat tych działań będzie taki, że 1 ród podbije 2 pozostałe i senat i będzie jedna frakcja rzymska:).

Czik
20-02-2010, 10:45
Spróbuję. Liczba frakcji w grze jest stała. Dlatego w modach kiedy Rzym jest scalany często pojawiają się nowe grywalne Polis i takie tam.

kamilios
20-02-2010, 11:00
Najlepiej byłoby aby Juliusze podbili pozostałe rody, bo Rzym zielony czy niebieski to nie to samo.

Czik
20-02-2010, 12:14
Japier%#**! Siedziałem 1.5 h grzebiąc w descr_strat i teraz nie mogę odpalić kampanii w Rome. Gdzieś tam głęboko musiałem walnąć literówkę... I Teraz będę musiał przekopać się przez cały plik szukając jej. Masakra. Co zrobiłem


Rzymianie:
-Zmniejszona populacja miast
-Usunięte niektóre budynki np. drogi czy farmy z miast
-Osłabione cechy generałów i innych postaci, zwiększony wiek
-Osłabione wszystkie armie
-Kasa startowa 100

Galowie, Macedonia i Kartagina:
-Ulepszone farmy we wszystkich miastach
-Ulepszenie i napakowanie dobrymi cechami wszystkich postaci, dodatkowo porządne odmłodzenie
-Kasa startowa 30-50 tys. denarów
-Dodano dodatkowe oddziały armiom
-Wszystkie oddziały mają dużo expa + ulepszenia broni i zbroi
-W wielu miastach dodano budynek "misji handlowej"


To powinno sprawić, że - jeśli zagramy jakąś nacją dalekiego Wschodu - Rzymianie dostaną porządne baty otoczeni przez trzy imperia. Ale coś się nie chce odpalić. Mogę wrzucić na serwer zmodyfikowany descr_strat, jak chcecie pogrzebać i zobaczyć, co może być źle. Mi się totalnie nie chce.

kuroi
20-02-2010, 12:58
Na pewno powodem jest wiek postaci. U mnie zawsze jak go zmienię to gra nie działa. Jeśli masz zapasowy plik to nie powinno być problemu, po prostu ustaw wiek na taki, jaki był.

Yaevinn999
20-02-2010, 16:14
To powinno sprawić, że - jeśli zagramy jakąś nacją dalekiego Wschodu - Rzymianie dostaną porządne baty otoczeni przez trzy imperia. Ale coś się nie chce odpalić. Mogę wrzucić na serwer zmodyfikowany descr_strat, jak chcecie pogrzebać i zobaczyć, co może być źle. Mi się totalnie nie chce.

Jam możesz to wrzuć. Podobnie jak kuroi sądzę, że problemem może być wiek postaci bo niedawno go zmieniałem i mi nie chciało chodzić tylko nie byłem pewien czy przez to. Bardzo możliwe, że nie chodzi również przez dodane lub zmienione cechy postaci bo też się kiedyś tym bawiłem i nie chodziło ale było to bardzo dawno i mogłem po prostu coś źle wpisać,

Czik
20-02-2010, 17:42
Ok, spróbuję z tym wiekiem.

Vonihidilix
13-04-2010, 18:41
Ok, spróbuję z tym wiekiem.
I jak tam tobie z tym poszło? Jestem ciekaw efektów twoich prac, wstaw ten swój descr_strat. :)

Szkoda trochę że tego tematu wcześniej nie zauważyłem, ja rozwiązałem problem trzech rodów (oraz Egiptu przy okazji) po prostu usuwając te frakcje. Wszystkie jednostki i miasta są pod kontrolą buntowników. Załączam tutaj efekt mojej edycji. ;)

kuroi
13-04-2010, 18:48
A mógłbyś napisać tu, lub na PW jak usunąć Scypionów, Brutusów oraz Senat a ich miasta oraz armie oddać Juliuszom? :oops:

kamilo251196
13-04-2010, 19:07
Najlepiej tutaj a jakby sie nie dało to do mnie na pw jakbyś mógł również :D

Vonihidilix
13-04-2010, 19:37
A mógłbyś napisać tu, lub na PW jak usunąć Scypionów, Brutusów oraz Senat a ich miasta oraz armie oddać Juliuszom? :oops:
Pamiętam jak sam nic wiedziałem odnośnie edytowania takich rzeczy, ty mi wskazałeś właściwy plik gdzie to można zrobić (czyli descr_strat). :D Edytowanie tego pliku jest znacznie prostsze niż wydaje początkowo, a przy okazji wszystko jest intuicyjne.
Co do twojego problemu, sam coś takiego kiedyś zrobiłem, tylko że wszystkie miasta i jednostki oddałem senatowi. :D

A więc:
1. Żeby usunąć daną frakcje starczy po prostu "wyczyścić" ją w desc_strat, musi zostać tylko coś takiego (na przykładzie Brutusów)

faction romans_brutii, balanced stalin
superfaction romans_senate
denari 5000

2. Przy "wyczyszczaniu" danej frakcji zawsze używam opcji "wytnij" i wklejam do innego pliku tekstowego, który wcześniej przygotowałem (nazywam go zawsze "plik pomocy").
A więc zobaczmy co mamy w pliku pomocy, po wyczyszczeniu Brutusów:

settlement
{
level large_town
region Apulia

year_founded 0
population 4500
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
building
{
type core_building governors_villa
}
building
{
type equestrian stables
}
building
{
type barracks muster_field
}
building
{
type port_buildings port
}
building
{
type defenses wooden_pallisade
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
building
{
type hinterland_farms farms
}
}

settlement
{
level large_town
region Bruttium

year_founded 0
population 4300
plan_set default_set
faction_creator romans_julii
building
{
type barracks muster_field
}
building
{
type core_building governors_villa
}
building
{
type defenses wooden_pallisade
}
building
{
type hinterland_roads roads
}
building
{
type hinterland_farms farms
}
}

character Tiberius Brutus, named character, leader, age 52, , x 114, y 57
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 1 , GoodAttacker 1 , PoliticsSkill 2 , Intelligent 1
ancillaries drillmaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

character Aulus Brutus, named character, heir, age 34, , x 111, y 68
traits GoodCommander 1 , PoliticsSkill 2 , Rabblerouser 2 , GoodAdministrator 2
ancillaries quartermaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Marcus Attius, admiral, age 29, , x 120, y 64

army
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit naval biremes exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Luca Antonius, spy, age 23, , x 116, y 62
traits GoodSpy 4

character Caius Flaminius, diplomat, age 23, , x 112, y 63
traits GoodDiplomat 3

character Amulius Brutus, named character, age 31, , x 116, y 64
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 2 , PoliticsSkill 1 , Intelligent 2
ancillaries doctor
army
unit roman generals guard cavalry early exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman light cavalry exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

character Vibius Brutus, named character, age 30, , x 114, y 63
traits GoodCommander 1 , GoodAdministrator 2 , PoliticsSkill 1 , Intelligent 2 , MathematicsSkill 2
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 0 armour 0 weapon_lvl 0


character_record Cassius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 14, alive, never_a_leader
character_record Titus Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 10, alive, never_a_leader
character_record Cornelius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 7, alive, never_a_leader
character_record Oppius Brutus, male, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 3, alive, never_a_leader
character_record Galla, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 50, alive, never_a_leader
character_record Hostia, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 30, alive, never_a_leader
character_record Lucilla, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 28, alive, never_a_leader
character_record Paulina, female, command 0, influence 0, management 0, subterfuge 0, age 12, alive, never_a_leader

relative Tiberius Brutus, Galla, Aulus Brutus, Amulius Brutus, Vibius Brutus, end
relative Aulus Brutus, Hostia, Paulina, Titus Brutus, Oppius Brutus, end
relative Amulius Brutus, Lucilla, Cassius Brutus, Cornelius Brutus, end
a). tam gdzie jest "settlement" to miasta, kopiujemy je wszystkie do odpowiedniego miejsca u Juliuszów
b). pod sekcją miast są linie od armii. Jak chczesz to możesz przekopiować wszystko "po chamsku" do odpowiedniej sekcji u Juliuszów, ale pierw polecam pewną edycję. Otóż, żeby wszystko ładnie wyglądało, powinneś usunąć generalów Brutusów i zmienić na zwykłych kapitanów, bowiem oni i tak nie będą w "rodzinie". Weźmy przykład pewnego generała Brutusów:

character Tiberius Brutus, named character, leader, age 52, , x 114, y 57
traits GoodCommander 1 , NaturalMilitarySkill 1 , GoodAttacker 1 , PoliticsSkill 2 , Intelligent 1
ancillaries drillmaster
army
unit roman generals guard cavalry early exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

Zmieniamy na:

character Tiberius Brutus, general, age 52, , x 114, y 57
army
unit roman hastati exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
unit roman velite exp 1 armour 0 weapon_lvl 0

Usunęłem mu wszystkie cechy, odjąłem straż przyboczną (nie trzeba tego robić, ale tak głupio jak jest taka "sama" straż przyboczna) oraz zmieniłem "named character" na "general". Gościu był akurat liderem frakcji, to "leader" musiałem usunąć.
c) dwa poniższe usuwamy w ogóle, na nic to się nie przyda

Adekwatnie robisz ze Scypionami oraz Senatem. ;) Pamiętaj także o zachowaniu odpowiednich ostępów pomiędzy poszczególnymi działami (jak zapomnisz to najwyżej zajrzyj jak to wygląda u innych frakcji).

Ps. piszę w tym temcie, bo może się jeszcze komuś przydać. ;)

enKage
19-05-2010, 21:13
Wiem, że ten post napisany był dawno, ale kłamiesz Seba... tracja czy hiszpania nie dały by rady z 1 rodem rzymskim, a co dopiero z 2 czy 3. A u mnie to na plansze nagle przyleciało UFO i pokonało 1500 moich pełnych armii.

A co do rankingu do fajny i dobrze zrobiony.

Czyżby?

Aktualnie gram jeszcze Egiptem (już po zdobyciu Rzymu i 50 prowincji i co się okazuje:
Hiszpania rządzi całą Iberią i Francją wypierając z Francji Brytanię, która przejęła ją od Juliuszów właśnie. Julki musiały wybrać się na Germanię, żeby się jakoś odgryźć :) - choć i tak nędza nędza patrząc na liczbę prowincji :D

Na wschodzie drugie zaskoczenie - Dacja :] Niemal bez przerwy miała wojnę z Brutusami, a mimo to nie straciła żadnej prowincji, a 2 nawet Brutkom zajęła. Co prawda tu trochę pomogłem angażując Brutków, co nie zmiania faktu, że przez całą grę Brutusi wobec Dacji byli całkowicie bezradni.

W momencie zakończenia dużej kampanii ranking był:
1) Egipt - czyli ja xD
2) Hiszpania
3) Dacja / Juliusze - mocno wyrównani i raz jeden prześcigał drugiego - zależnie od tego, kto akurat rozszarpywał resztki Germanii

No ale tak :) to wyjątki :) Ale zdarzają się wtedy, kiedy damy rodom "wolną rękę", tzn naszymi podbojami nie narzucamy im z góry kierunku ekspansji.

Zrzuty mam cząstkowe tylko ;/ z sytuacji z teraz - gdy już nie ma prawie Dacji - dzięki mnie i gdy Juliusze odbili się od dna bo zrobiłem wjazd w hiszpańską Marsylię - za karę za złamanie przymerza :P
Brutków już nie ma dawno wykończonych przeze mnie i częściowo Dację, a Scypionów mi się nie chce ganiać po 4 prowincjach w Afryce
==========

Czik
25-05-2010, 03:33
To daj te screeny jak jakieś masz.