PDA

Zobacz pełną wersję : Sentymentalnie przez lata...



Ruda
25-07-2016, 21:38
1594
Co prawda, na forum nie jestem jakoś długo, ale z pewnością są tutaj osoby które spędziły tutaj wiele lat...
Nie wiem też czy każdy wie, o stronie która archiwizuje wygląd starszych wersji przeróżnych stron, w tym totalwar.org.pl
Dla zainteresowanych podaje link http://web.archive.org/web/*/http://totalwar.org.pl/
Miłej zabawy

Nezahualcoyotl
25-07-2016, 21:50
Łooo w mordę aleś wynalazła temat:ok:.Szacuneczek i wielki dzięki za możliwość posurfowania po tym netowym antyku ;).

Pampa
25-07-2016, 22:12
O, pamiętam, na tym się rejestrowałem :D

Nezahualcoyotl
25-07-2016, 22:41
Były ze dwa lub trzy porządne crashe na tamtym "czarnym" Forum a pózniej wszystko od nowa.Ech tyle starych użytkow(nicków) tam się odnalazło.Stara Gwardia to teraz przetrzebiona jak mięsny za komuny :devil:.

Ruda
26-07-2016, 00:35
Trzeba przyznać, że poprzednia wersja była znacznie ładniejsza, czytelniejsza...
Oraz forum samo w sobie wydawało się znacznie żywsze...
Na obecnym dla mnie znalezienie czegoś bez używania opcji wyszukaj, jest czymś praktycznie niewykonalnym

Pampa
26-07-2016, 07:49
Jeden jeyny crash z 2009 pogrzebal wszystko, bo nie dopilnowano kopii zapasowej. Swoja droga to czarne bylo ladniejsze, i caly casz mam ogromny sentyment. A co do zywotnosci, to w sumie sie nie dziwie ze czesc odeszla, kiedy wszystko co osiagnieto poszlo w krzaki przez jeden blad. :)

Polemajos
26-07-2016, 09:57
13 Maj 2007 rok - siedemnastu redaktorów :eek::>:svir: To więcej niż dzisiaj redakcja i szachiści razem wzięci (jedenaście osób).

Pampa
26-07-2016, 10:12
Dlatego też 2009 rok uważa się za apokalipsę dla forum. :P

Polemajos
26-07-2016, 10:16
Wszyscy wiemy, że takowa nastąpi dopiero po wydaniu Medievala 3 :P

Nezahualcoyotl
26-07-2016, 10:22
13 Maj 2007 rok - siedemnastu redaktorów :eek:http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_smile2.gif" smilieid="37" class="inlineimg">" smilieid="37" class="inlineimg">:svir: To więcej niż dzisiaj redakcja i szachiści razem wzięci (jedenaście osób).
I popatrz że panował porządek i spokój a nikt nikomu nie właził w podporządkowane jemu działy.


Jeden jeyny crash z 2009 pogrzebal wszystko, bo nie dopilnowano kopii zapasowej.
Były drobne crashe jeszcze przed Apokalipsą starego forum jak również i po jego wskrzeszeniu (parę razy znikały posty w dość znacznej ilości oraz były problemy z samą stroną Forum).

Pampa
26-07-2016, 10:54
No, ale mówię o tym totalnym i najbardziej tragicznym w skutkach. :C

Ruda
26-07-2016, 14:51
Ale czy wtedy dosłownie wszystko zostało utracone?
Gdzie kopie zapasowe forum?
Przecież pphpbb3 na którym stało ma wbudowane tworzenie kopii zapasowych

Samick
26-07-2016, 15:01
Temat do zamknięcia.

Samick Trollu zara Cie zamkne w karcerze :devil::devil::devil:. Pan Koala :lol:

Ruda
26-07-2016, 17:20
Temat do zamknięcia z powodu? Bo nie rozumiem, zwykła dyskusja...

Pampa
26-07-2016, 17:26
Nic się nie zachowało, trzeba było nowe konta tworzyć, szukać w archiwach niektórych tematów. Może z 5% zostało.

Samick, też nie wiem czemu do zamknięcia.

Nezahualcoyotl
26-07-2016, 17:34
Dajcie @Samickowi miesiąc wakacji.Przed crashem z takimi namolnymi osobnikami się nikt nie patyczkował :devil:.
Zaś wracając do tematu już sobie porobiłem screenshoty z przeglądu jednostek do Rome to pózniej je wrzucę w odpowiednim dziale bo tego nam wszystkim brakuje.

Ruda
26-07-2016, 17:52
Przykra sprawa w sumie tym crushem, jestem naprawdę zdziwiona że Twórcy się wtedy nie poddali, to co przez lata tworzyli szlag trafił xD

Pampa
26-07-2016, 17:58
Duża część się poddała. :P Powiedziałbym nawet że większość.

Ruda
26-07-2016, 18:05
Racja, ale nadal forum żyje, nadal jakiś ruch jest ^^
Ja bym się osobiście poddała, gdyby moje forum padło nieodwracalnie, a na nim jest mało postów, to co dopiero z forum takich rozmiarów :D

Nezahualcoyotl
26-07-2016, 18:40
Owszem był wielki żal o te wszystkie tematy,posty i godziny spędzone na Forum a jeszcze większa wściekłość że to się stało w tak banalny sposób ale z drugiej strony również była wielka frajda kiedy wspólnie odtwarzaliśmy to wszystko w zasadzie z własnej pamięci.No i jak widać na dzień dzisiejszy warto było ;).

chochlik20
26-07-2016, 18:42
Nie wszystko zostało wówczas utracone ;) ocalały te AAR-y, które zostały już przerobione do pdf-a :)

Nie przesadzałbym, że dużo osób się poddało. Pamiętam, że jak forum wróciło to ludzie wracali.

Bronti
26-07-2016, 18:49
Szczególnie mocno zapadły mi w pamięć temat historyczne gdzie dyskusje przeciągały się już na sto kilkanaście stron.

Również galeria wojowników liczyła tyle stron.

Zdaje się, że po crashu większość z tych dyskutantów nie wróciła już na forum.

Kojarzę, że KWidziu zawitał na chwilę ale już nie udzielał się tak jak kiedyś.

Cieszy powrót użytkownika Napoleon7, który tak jak kiedyś tak i dziś toczy zacięte dyskusje w Agorze

Pampa
26-07-2016, 21:39
Był PK, Roman, Furvus, Marat, mossin, herod, i wielu wielu innych którzy bardzo szybko przestali być aktywni. :)

Samick
26-07-2016, 21:53
Samick Trollu zara Cie zamkne w karcerze :devil::devil::devil:. Pan Koala :lol:

Jeśli podbuduje to Twoje ego... Pominę niegodną moderatora pisownię i składnię.


Temat do zamknięcia z powodu? Bo nie rozumiem, zwykła dyskusja...


Samick, też nie wiem czemu do zamknięcia.

Bo takie tematy to pożywka dla stetryczałych użyszkodników, chcących ponarzekać na teraźniejszość. Dowód na to macie poniżej:


Dajcie @Samickowi miesiąc wakacji.Przed crashem z takimi namolnymi osobnikami się nikt nie patyczkował :devil:.

Bronti
27-07-2016, 18:50
Roman Zabawa czasami lubi tutaj wpaść i napisać jakiegoś posta

Marat chyba jeszcze całkiem niedawno był aktywnym userem?

Jak mogłem zapomnieć o mossinie. Zawsze podziwiałem jego wiedze na temat II WŚ

Ruda
02-08-2016, 13:03
@Samick Tutaj się mylisz, po prostu niektórzy pamiętają tamte czasy, gdy forum było bogatsze w informacje... Ale nikt tutaj nie narzeka

Marat
03-08-2016, 04:01
Pampa dziadygo stara, demencja Cię już bierze:drunk:
Ja to jeszcze z dobre 2-3 lata pisywałem na forum, aktywnie uczestniczyłem w odbudowie ( order orła białego, budowniczych pyyryl mi się należy! ), jeszcze potem nawet adminowałem ze dwa razy.
PK, Mossin czy zabawny Romek to już przed kraszem się mniej udzielali.
Z tego co pamiętam, to była wtedy ogromna mobilizacja, żeby przywrócić forum do dawnej świetności i częściowo się to udało. Jakiegoś większego exodusu nie było ( nie licząc sporadycznych przypadków ), kto się wykruszył, to raczej jak w przypadku ww. panów, pisywał sporadycznie od dłuższego czasu.
Ja osobiście przestałem się udzielać z powodu nawału obowiązków w tzw. realu. Taka już kolej rzeczy, przychodzi dorosłe życie, praca, rodzina, inne obowiązki i człowiek po prostu nie ma czasu na wiele rzeczy. Dodatkowo wykruszyły się osoby które były aktywne w moich czasach, a z którymi wiązały mnie wspomnienia. Częściowo się znało ich życiorysy, ich charaktery i poglądy. Wtedy zupełnie inaczej się pisze i uczestniczy w życiu forum. A teraz człowiek wejdzie i widzi samych nołnejmów, same obce twarze, te nicki nic mi nie mówią. Taka już kolej rzeczy, kiedyś my tworzyliśmy nowe "elyty", a starsi użytkownicy odchodzili w niepamięć ( legendarny Czulu ), a dziś role się zmieniły.
Miło wspomnieć ten okres 2006-2009, dla mnie złote czasy tego forum ( wcześniejszych lat nie pamiętam, ale też było ponoć ciekawie ).

PS: Przypomniały mi się kłótnie z Roninem ( to już na "nowym" forum ) i jego wietrzenie spisków wśród administracji, przy okazji głosowania nad rangami. I to trollowanie typa przez, bodajże, Samicka. A ten to wszystko łykał jak młody pelikan:lol2: Wygrała opcja rang z czasów rzymskich, no to głosujemy na Sarmatów, jeszcze nie wszystko stracone! Zresztą z tego co widzę, jedynie słuszna opcja w końcu weszła w życie. Sukces bracia!

Poczytałbym to teraz, tak do poduszki przed snem.

PS2: A słynny rusofil Igor to jeszcze pisuje? Pamiętam, że po kraszu forum ktoś się zalogował na jego nick ( celowo ) i musiał wybrać inny ( tylko już nie pamiętam, czy Igor to był ten pierwotny nick, czy zmieniony ).

Pampa
03-08-2016, 07:56
2A tak, ronin i walka o SG. :p Może też nostalgia za mną przemawia. Aż się ciśnie na usta ,,kiedyś było lepiej" :)

Igora niestety od dawna nie widziałem. Glacy też.

Nezahualcoyotl
03-08-2016, 09:36
No byli jeszcze takie ancymony jak Dziku czy Gorbaczow (a może to ten sam osobnik?),oprócz tego wiele dołożyli dobrego Eutyches i Witia a także Zakapior którego Pampalinex skazał ba banicję.

Pampa
03-08-2016, 10:18
I niech tam się smaży razem ze swoimi mulitkontami. :P

Bronti
03-08-2016, 14:18
Taka już kolej rzeczy, kiedyś my tworzyliśmy nowe "elyty", a starsi użytkownicy odchodzili w niepamięć ( legendarny Czulu )

Dobrze pamiętam, że Czulu miał na awatarze Jabbe? ;)

Samick
03-08-2016, 15:48
@Samick Tutaj się mylisz, po prostu niektórzy pamiętają tamte czasy, gdy forum było bogatsze w informacje... Ale nikt tutaj nie narzeka

Znasz pierwsze bezprawie Samicka?