PDA

Zobacz pełną wersję : Ćwierćfinały (mecz D) - Jarl vs Kaim 2:1



Amrod
06-01-2010, 22:36
Witajcie! Dotrwaliście do tego momentu gdzie Wasze umiejętności zostaną poddane próbie. W ćwierćfinałach i półfinałach gramy trzy bitwy, natomiast w meczu o 3. miejsce oraz finale rozgrywamy 5 bitew. Wykorzystana nacja w pucharze przepada. Czas na rozegranie pierwszej fazy pucharowej to 17 styczeń.
Powodzenia!

Jarl
07-01-2010, 09:40
Cześć, będę w weekend w domu. Masz wtedy czas na grę?

Brave
08-01-2010, 16:35
Repki mile widziane :)

Brave

kaim
10-01-2010, 02:28
Hej, tak najwcześniej to za 4 dni mi pasuje. pozdro

Jarl
15-01-2010, 14:45
Proponuję zagrać pojutrze wieczorem, tak o 20.

Jarl
17-01-2010, 11:53
Ping...

Amrod
18-01-2010, 10:52
Walkowerem do następnego etapu przechodzi Jarl.

Werdyktem sędziowskim wylosowane zużyte nacje to: Partia, Numidia, Macedonia. Losowanie nastąpiło na zasadzie takiej iż kolejność nacji została zaczerpnięta z angielskiej wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Rome_Total_War#Factions) a następnie za pomocą strony randomizer.org zostały wylosowane 3 cyfry (7, 11, 16).

kaim
18-01-2010, 14:13
Hej, a dlaczgo został uznany walkover? ja przez 2 tygodnie mogłem zagrać nemal każdego dnia. Jarl nie mógł jednak grać od poniedziałku do piątku. uzgodniliśmy termin gry, na wczoraj niedziele wieczorem. niestety nie mogłem wtedy zagrać ze względu na niezależne od mnie okoliczności. Nie jest to pierwszy raz kiedy gra przez jakieś nagłe zdarzenie jest przekładana, nie stosowano jednak do innych zawodników takich konsekwencji. ja szanuje to że jarl nie mógł grać w tygodniu, nie można jednak uznać że uchylam się od rozegrania gry skoro zgłaszałem do niej chęć w terminie jednak nieodpowiadającym przeciwnikowi. z drugiej strony dlaczego w takich okolicznościach, kiedy jarl nie mógł zagrać w tygodniu kiedy ja mogłem, a ja nie mogłem zagrać wczoraj kiedy On mógł został w ogóle jest uznany mój walkover. dzisiaj rozmawiałem z jarlem i uzgodniliśmy że zagramy dzisiaj, ewentualnie jutro. Nie my jednak organizujemy ten turniej więc proszę o przywrócenie terminu. Niech ten turniej jest przyjemnością od początku do końca chłopaki.

Rafi
18-01-2010, 14:34
Sry że sie wtrącam ale popieram Kaima w 100%

Jarl
18-01-2010, 14:45
Oczywiście nadal zgadzam się na rozegranie meczu, jednak parsknąłem pod nosem, jak przeczytałem

ja przez 2 tygodnie mogłem zagrać nemal każdego dnia.
Ten temat został założony 6, 7 w czwartek zaproponowałem grę w weekend (piątek wieczór, sobota, niedziela). W niedzielę raczyłeś odpisać, że dopiero za 4 dni możesz (czyli od czwartku). Potem echo. W piątek zaproponowałem niedzielę (chociaż mogłem grać i w sobotę, przy czym wolałem niedzielę ze względu na umówione spotkanie na BI z LD, nie lubię grać dwóch meczów jednego dnia). Znów echo, dopiero w niedzielę odpisałeś, że "dzisiaj wieczorem". Siedziałem do 1 w nocy, kilka razy pisałem na gg. Rano napisałeś powód twojej nieobecności (mniejsza o to jaki, nie wnikajmy w szczegóły - problemów technicznych nie miałeś na tyle wielkich, żeby nagle nie móc znaleźć 5 minut na odpisanie mi na gg).

Czyli de facto to ja mogłem grać w 5 dni podczas 10-dniowej rundy (8, 9, 10, 16, 17), a ty w 3-4 (21, 22, 23, 24, biorąc pod uwagę czwartek). Jeżeli uwzględnimy również 7, to też wychodzi 5 dni. Twój argument o niemal nieustannej zdolności do gry się niemiłosiernie sypie.

Nie przesadzaj zatem ze zrzucaniem odpowiedzialności na mnie, bo głupio się poczułem, jak subtelnie zrobiłeś ze mnie kozła ofiarnego (już bez zbędnego napinania się, ale zgoda na rozegranie meczu mimo decyzji to i tak gest mojej dobrej woli - gdybyś to ty został wystawiony przeze mnie, to nie wiem czy byłbyś taki skory do gry). Od Amroda będzie zależeć czy podtrzyma swą decyzję, czy przedłuży termin.

edit:

Sry że sie wtrącam ale popieram Kaima w 100%
Obaj wiemy dobrze dlaczego, więc niepotrzebnie się wtrąciłeś.

Piotruś Oprawca
18-01-2010, 15:14
Przepraszam, że się wtrącę, ale czemu wszyscy mają problem z tymi datami, zamiast jak prawdziwi mężczyźni umówić się na dany termin i zagrać. Ja rozegrałem mecze w grupie w ciągu tygodnia, a Wy męczycie się z 3 bitwami... co w formie któregoś dnia nie jesteście? Ręka was boli i nie możecie grać? To nie są sporty fizyczne, że się jest w formie lub nie. Ale co ja tam mogę wiedzieć w końcu jestem prostym szaraczkiem ;) Mimo wszystko uważam, że Amrod powinien dopuścić do rozegrania bitew, żeby zrobić to po męsku i rozstrzygnąć, który rzeczywiście jest lepszy.

Rafi
18-01-2010, 15:34
Ok to napisze coś więcej. Deadline minął dopiero wczoraj, Kaim nawet nie doszedł do głosu, nie mial szansy się wytlumaczyc i juz Jarl przechodzi do 1/2. Moze troche wiecej wyrozumialosci, w fazie grupowej deadline chyba mogl byc przedluzony a teraz nie? Dziwne. Ta sa tylko 24 godziny wiec chyba nic by sie nie stalo jesli mecz zostalby zagrany dzisiaj i nie ma potrzeby zaslaniac sie regulaminem.

Obaj wiemy dobrze dlaczego, więc niepotrzebnie się wtrąciłeś.
No bo to też jest oczywiste. Nie dośc ze ktos nie zagra meczu ( nie zwalam ofc winy na Ciebie) to jeszcze ma swego rodzaju fory, bo słabych nacji jest więcej, i pod losowanie podchodziły takie które nie miałby zadnego zastosowania w turnieju. Stawia to mnie z góry na pozycji przegranej. Czyli wychodzilo by na to ze lepiej udawac aktywnego niz rozegrac mecz (mowiac ogółem)

kaim
18-01-2010, 15:38
po pierwsze niepotrzebnie jarl się uniósł, jak już napisałem szanuje to że nie mógł w tygodniu. wyskoczył też z jakimiś datami więc wziął sprawe b. ambicjonalnie, spoko , choć ni w ząb nie dotyczy to tej sprawy, czyli przywrócenia terminu. ale ok, moje daty rozmów z gg to 9.1.2009, od jarla kiedy gramy, moja odp, tego samego dnia że można jakoś w tygodniu. nastepna, 10.1.2009, jarl że w tyg. nie da rady, że może w weekend, ja na to tego samego dnia ok, to next week. 17.1 ja zagaduje i pytam sie czy można wieczorem, jarl że ok(innych rozmów do tego czasu nie było). wpadła do mnie laska na whisky, była max dobra, dla mnie siła wyższa. rzeczywiście jarl czekał na mnie wieczorem i ma prawo być zły, spoko. nie można mi jednak zarzucać uchylania się od gier. dla jarla siła wyższa to kolokwia czy coś tam w tygodniu, dla mnie niespodziewana wizyta ślicznotki na chacie. co jest ważniejsze, kwestia indywidualna.inna strona medalu to to że nikt nie informował kiedy jest deadline gier pucharowych. skąd miałem wiedzieć że w niedziele. grupowe trwały w nieskończoność.

aha, te epitety z dzisiejszej rozmowy Jarl pomine, ale to był krzywy klimat.

kaim
18-01-2010, 16:09
aha, żeby już nie było czepiania się. rzeczywiście coś pamiętam że mówiłem że za 4 dni(chyba na samym początku fazy pucharowej) ale nie mam tego w archiwum gg, ale coś gdzieś było, może w lobby, nie wiem. ja nie mogłem tego dnia, a jarl nie mógł za 4 dni i wyszedł weekend. jakoś tak, piszę tylko dlatego bo często bywa że ludzie łapią się rzeczy drugorzędnych co powoduje zmianę torów rozmowy na tematy nieistotne.

Jarl
18-01-2010, 16:10
aha, te epitety z dzisiejszej rozmowy Jarl pomine, ale to był krzywy klimat.
Dość ciężki zarzut, nie sądzisz? Aż chciałoby się zobaczyć, na jakich podstawach go opierasz... ale skoro wolisz pomijać, to ok.


rzeczywiście coś pamiętam że mówiłem że za 4 dni(chyba na samym początku fazy pucharowej) ale nie mam tego w archiwum gg, ale coś gdzieś było, może w lobby, nie wiem.
Gwoli ścisłości
viewtopic.php?p=52262#p52262 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=52262#p52262)

Furiusz
18-01-2010, 16:18
Z dupy macie problemy - Jarl godzi się grać, kaim chce grać, ustalacie jeden termin, nie wiem piątek czwartek cokolwiek i gracie, jak się jeden nie pojawia walkover i tyle. Będzie i uczciwiej w stosunku do Rafiego i zabawa będzie lepsza a o to przecież idzie. zamiast sprowadzać to do kłótni, myślcie tak :D

DonVega
18-01-2010, 17:04
Drogi Raficzku - a jakie Ty to nacje zurzyłeś w ćwierćfinale. - Partie, Kartagine i Galie. No po za Karatgina to raczej słabe zurzyłeś. Jaka tu stracona pozycja.............

Rafi
18-01-2010, 18:34
Danielu przeczytaj prosze jeszcze raz co napisałem ;)
Poza tym nawet Jarl, kiedy rozmawiałem z nim na gg sam przyznał że ja tu jestem w jakims stopniu poszkodowany

kaim
18-01-2010, 19:19
czy termin przywrócony czy nie zagraliśmy. wtopilem 2-0 + jeden win dla mnie ale co tu duzo mówić nie oddający umiejętności graczy. moje nacje: armenia, egipt, partia, jarla:macedonia,kartagina,galia. przed grami wyjaśniliśmy sobie wszytskie sprawy więc wątku nie ciągne. dzieki za gry.

Amrod
18-01-2010, 19:36
Ok, szkoda tylko że w trochę nerwowej atmosferze, niepotrzebnie. Dodam, że wiążące jest tylko to co jest na forum. O wszelkich pozaforumowych wynikach umawiania należy informować na bieżąco. Po drugie to nie organizator ma pilnować rozgrywania meczy a samym uczestnikom powinno na tym zależeć. A w momencie zakładania tematów termin ostatecznego rozegrania meczy był podany.

Jarl 2:1 Kaim