PDA

Zobacz pełną wersję : Divide and Conquer ver.4.5.6 Spolszczenie!



SzymonDeath
04-08-2016, 02:08
Jest to spolszczenie do obecnie najnowszej wersji submoda Divide and Conquer v4.5.6
Spolszczenie jest niedokończone ale można śmiało wgrywać wszystko działa jak należy :)
instalacja
1.Zrób kopie folderu text z X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\ (opcjonalnie)
2.Wgraj i zamień pliki text z archiwum RAR do X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text
3.Z folderu text z katalogu X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text usuń pliki w formacie BIN
4.Odpal grę i ciesz się :P

Jeśli ktoś ma nadal problem z instalacją to jest oto mój poradnik w formie filmu: https://www.youtube.com/watch?v=0eDYOWdZIZw

Zapraszam do również do zgłaszania różnych błędów :)

Linki do pobrania
Zippy: https://www5.zippyshare.com/v/CTPO28R8/file.html
Mega: https://mega.nz/file/VvwVwCqK#Pj4uAJ6nDCDh4CNUeLOLlvSrU_ZQwrQR48GQz4z1-3s

Zapraszam do pobierania:)


SzymonDeath (K2Death)

KrystianBorys
04-08-2016, 12:22
Co jest do zrobienia? Chętnie pomogę. Od poniedziałku mniej więcej

wino
04-08-2016, 20:32
Jakby co to możecie częściowo skorzystać z uniwersalnego, ostatnio dodałem kilka plików i teraz jest tam ich aż 17 :) No ale z racji tego, że tu macie sporo zmian to duża część nie będzie pasować. Z drugiej jednak strony dużą część możecie wykorzystać. Sporo rzeczy tam poprawiłem, bo nawet w podstawce czy Kingdomsach były niektóre opisy niepoprawne.

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?7092-Spolszczenie-uniwersalne&p=411001&viewfull=1#post411001 (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?7092-Spolszczenie-uniwersalne&p=411001&viewfull=1#post411001)

KrystianBorys
04-08-2016, 20:48
Czyli nie robiłeś nic z moim spolszczeniem? Bo nie trzeba robić wszystkiego od zaraz, np. Budynkow czy opisow frakcji

SzymonDeath
05-08-2016, 01:38
Czyli nie robiłeś nic z moim spolszczeniem? Bo nie trzeba robić wszystkiego od zaraz, np. Budynkow czy opisow frakcji

Do spolszczenia użyłem twojego spolszczenia ale nie wszystko pasowało i nie wszystko sprawdzałem bo nie miałem czasu ale to co tu jest wstawione to jest na tym etapie ciągle.
Też użyłem trochę spolszczenia uniwersalnego ale to chyba ze starej wersji bo miałam ja na kompie.
Pliki export_VnVs , export_ancillaries są w nich tylko przetłumaczone te efekty np: +2 morale wojska itp.


SzymonDeath (K2Death)

SzymonDeath
05-08-2016, 17:56
Aktualizacja 05.08.2016r

Zostało poprawione kilka błędów i został cały spolszczony plik "quotes"

LordDWM
08-08-2016, 12:14
Wielkie dzięki :)

Andrij Marszałek
04-11-2016, 18:55
Właśnie pobieram submoda. Coś można wgrać. Jak ma się ze spolszczeniem sprawa obecnie?

Patrykovsky
05-11-2016, 11:27
Spolszczenie aktualne z aktualną wersją moda ?

Andrij Marszałek
05-11-2016, 13:14
Tak. Dzisiaj sprawdziłem.

:ok:

SzymonDeath
11-12-2016, 19:44
Aktualizacja 17.12.2016r

Został spolszczony plik "imperial_campaign_regions_and_settlement_name s"

http://www111.zippyshare.com/v/A1tLcZwQ/file.html

Zapraszam do pobierania

LordDWM
17-12-2016, 13:07
Pobieram :) Wielkie dzięki SzymonDeath

lolek18
13-06-2017, 10:13
Zrobiłem wszystko jak trzeba i nie ma nic spolszczonego.

Zwracam honor wrzuciłem pliki z obu folderów i dlatego nie działało jak dam z jednego to jest ok.

SzymonDeath
26-04-2020, 23:44
Aktualizacja !!! Spolszczenie dostosowane do wersji DAC V4.5.6
Zapraszam na pobierania

kielll
05-05-2020, 13:27
Chciałbym zwrócić uwagę na tłumaczenie pewnego rodzaju budynków - w każdej frakcji przyspieszających budowę i zmniejszających koszt - w tłumaczeniu jest że :" zwiększają porządek publiczny" - a to nie jest prawda

SzymonDeath
05-05-2020, 19:09
możesz mi dokładnie napisać jak ten budynek się nazywa? jaki to rodzaj.

Eutyches
08-05-2020, 17:14
Jest to spolszczenie do obecnie najnowszej wersji submoda Divide and Conquer v4.5.6
Spolszczenie jest niedokończone ale można śmiało wgrywać wszystko działa jak należy :)
instalacja
1.Zrób kopie folderu text z X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\ (opcjonalnie)
2.Wgraj i zamień pliki text z archiwum RAR do X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text
3.Z folderu text z katalogu X:\Program Files (x86)\SEGA\Medieval II Total War\mods\Third_Age_3\data\text usuń pliki w formacie BIN
4.Odpal grę i ciesz się :P
Jeśli ktoś ma nadal problem z instalacją to jest oto mój poradnik w formie filmu: https://www.youtube.com/watch?v=0eDYOWdZIZw

Link do pobrania
https://www59.zippyshare.com/v/ARkEVdyX/file.html

Zapraszam do pobierania:)


SzymonDeath (K2Death)
Dobra robota, aż mnie zanęciłeś :P , by moda pobrać. Lajki dla tego Pana proszę :)

Rozumiem, że skorzystasz p z spolszczenia pod TA z MOSem? Bo tam chyba dużo się pokrywa? Sam się nie znam i brak czasu robi swoje, ale może ktoś, kto ma chwilę czasu zerknie i pomoże Ci?

SzymonDeath
08-05-2020, 19:12
Rozumiem, że skorzystasz p z spolszczenia pod TA z MOSem? Bo tam chyba dużo się pokrywa? Sam się nie znam i brak czasu robi swoje, ale może ktoś, kto ma chwilę czasu zerknie i pomoże Ci?

Wiem na pewno, że brałem dużo ze spolszczenia z dac z wersji chyba 0.52, które wcześniej zrobił KrystianBorys i z spolszczenia uniwersalnego też, ale z mosa chyba nic nie brałem.
Ogólnie jak na razie nic nie dodawałem nowego do spolszczenie tylko aktualizuje żeby do najnowszej wersji dac działało, bo co nowsza wersja to są delikatne zmiany i trzeba korekty porobić.

kielll
10-05-2020, 07:59
możesz mi dokładnie napisać jak ten budynek się nazywa? jaki to rodzaj.

Master Carpenters Hut
Carpenters Hut

SzymonDeath
20-05-2020, 19:08
Spolszczenie trochę poprawione, między innymi budynki "Master Carpenters Hut" i "Carpenters Hut", które były źle przetłumaczone, zauważył to użytkownik o nicku "kielll", któremu dziękuje za to i zachęcam również innych użytkowników/testerów spolszczenia do zgłaszania błędów.
Link został zaktualizowany i zapraszam do pobierania :)

Araven
29-05-2020, 19:04
Mój antywirus stwierdził zagrożenie w pliku spolszczenia z 1 postu można to wrzucić na inny serwer np. mega?

SzymonDeath
30-05-2020, 18:12
Mój antywirus stwierdził zagrożenie w pliku spolszczenia z 1 postu można to wrzucić na inny serwer np. mega?

Chciałem wrzucić to na MEGA ale ta strona coś mi nie działa, wiec przykro mi, ogólnie sam mam antywirusa kasperskiego i żadnego wirusa w nim nie wygrywa.

SzymonDeath
13-06-2020, 16:30
AKTUALIZACJA

Może nie dużo, ale zawszę coś. Zostały przetłumaczone takie pojedyncze słówka u generałów i agentów takie jak: moralne, pole widzenia, dochody z podatków itp.
Są to pliki export_ancillaries i export_VnVs, które po rozpakowaniu archiwum, znajdują się w folderze o nazwie "D&C v4.5.6 Spolszczenie niepełne".
Wystarczy tylko te dwa pliki wgrać i usunąć odpowiadające im pliki .bin.
Zapraszam do pobierania i testowania --- Link został zaktualizowany!!!
Również zachęcam do zgłaszania różnych błędów związane ze spolszczenie.

Pozdrawiam
SzymonDeath [K2Death]
:

Araven
15-06-2020, 14:06
Witam. Dzięki za Twój trud. Pisałem Ci na maila ale nie wiem czy dotarło. Cechy generałów w 4.5 uległy zmianie mamy zarządzanie zamiast dawnej pobożności i sławę zamiast szlachetności lub terroru. (Albo na odwrót, nie pamietam na 100% bo piszę z pamięci i jestem poza domem). U Dunedainów brak info o narodzinach potomka, jest coś o tym, że to niegrywalna frakcja (jako aztecs). Jak zagram w weekend to zacznę zapisywać konkretne błędy i precyzyjnie podawać gdzie je znalazłem. Generalnie błędów jest mało, fajnie, że masz siłę i chęci do dalszego rozwijania spolszczenia. Pozdrawiam.

khazmor
26-03-2021, 16:25
Cześć,

Dzięki za spolszczenie! Bardzo mi się przydało, bo wcześniej odbijałem się od D&C (zupełnie niesłusznie zresztą, to świetny submod :D).

Trochę sam posiedziałem nad tym i dzisiaj skończyłem expanded.txt, może komuś się przyda. Starałem się, żeby było mniej więcej zgodne z dotychczasowymi spolszczeniami do Third Age'a i MOSa.
https://mega.nz/file/7wdSHToK#oHMBqqU8E0CGXkR43EgB6EpfHtW-6_7nvgCHgInNERY

Pozdrawiam

Be6he6mo6th
07-01-2023, 15:01
Cześć,

Dzięki za spolszczenie! Bardzo mi się przydało, bo wcześniej odbijałem się od D&C (zupełnie niesłusznie zresztą, to świetny submod :D).

Trochę sam posiedziałem nad tym i dzisiaj skończyłem expanded.txt, może komuś się przyda. Starałem się, żeby było mniej więcej zgodne z dotychczasowymi spolszczeniami do Third Age'a i MOSa.
https://mega.nz/file/7wdSHToK#oHMBqqU8E0CGXkR43EgB6EpfHtW-6_7nvgCHgInNERY

Pozdrawiam

Witam, masz jeszcze ten plik? bo wygasł.
Co z tym spolszczeniem, ktoś się tym rzetelnie zajął, i zrobił do końca? W dzisiejszych czasach to nie trzeba być jakimś lingwistą, wrzucasz na google translator, tłumaczy, (nawet teraz wziąłem google translate ze zdjęciem i przetłumaczyło mi wsio co ja chce, ale nie będę z telefonem sterczeć co chwila..), a Ty poprawiasz błędy językowe z "polakiego" na polski, ale rozumiem, że na to potrzebny jest czas. Ale z drugiej strony ile to lat mineło, od założenia tego tematu? Pozdrawiam i mimo to dzięki za jakiekolwiek spolszczenie, bo naturalnie mnie by się nie chciało:)

WIem że odkopuje trochę temat, ale teraz gram w tego moda i uważam że spolszczenie jest co najmniej beznadziejne. To tak jakby ktoś skopiował z normalnego medivala te teksty spolszczenia, a unikatowe rzeczy z trzeciej ery zero. Zero opisów postaci, historii, tylko przetłumaczone słówka co daje budowla, w sumie wszystko co jest związane z podstawą gry bez dodatków, czyli medivalem II.
No albo ja coś nie tak robię przy instalacji, ale zrobiłem tak jak jest w opisie i w filmiku instalacji. No chyba że jest jakaś aktualizacja??

Eutyches
08-01-2023, 17:31
Witam, masz jeszcze ten plik? bo wygasł.
Co z tym spolszczeniem, ktoś się tym rzetelnie zajął, i zrobił do końca? W dzisiejszych czasach to nie trzeba być jakimś lingwistą, wrzucasz na google translator, tłumaczy, (nawet teraz wziąłem google translate ze zdjęciem i przetłumaczyło mi wsio co ja chce, ale nie będę z telefonem sterczeć co chwila..), a Ty poprawiasz błędy językowe z "polakiego" na polski, ale rozumiem, że na to potrzebny jest czas. Ale z drugiej strony ile to lat mineło, od założenia tego tematu? Pozdrawiam i mimo to dzięki za jakiekolwiek spolszczenie, bo naturalnie mnie by się nie chciało:)

WIem że odkopuje trochę temat, ale teraz gram w tego moda i uważam że spolszczenie jest co najmniej beznadziejne. To tak jakby ktoś skopiował z normalnego medivala te teksty spolszczenia, a unikatowe rzeczy z trzeciej ery zero. Zero opisów postaci, historii, tylko przetłumaczone słówka co daje budowla, w sumie wszystko co jest związane z podstawą gry bez dodatków, czyli medivalem II.
No albo ja coś nie tak robię przy instalacji, ale zrobiłem tak jak jest w opisie i w filmiku instalacji. No chyba że jest jakaś aktualizacja??
Nie chcę wprowadzać w błąd, ale wersja DAC i submodów do niego, już dawno wyewoluowała i spolszczenie jest nieaktualne i do obecnych wersji nie ma spolszczenia.

Be6he6mo6th
08-01-2023, 17:39
Nie chcę wprowadzać w błąd, ale wersja DAC i submodów do niego, już dawno wyewoluowała i spolszczenie jest nieaktualne i do obecnych wersji nie ma spolszczenia.
Wydaje mnie się, że to nie ma nic do rzeczy. Bo gdy zainstalowałem spolszczenie to faktycznie mi spolszczyło część rzeczy. To jest rzeczy które się powtarzały w podstawce medievala 2, takie jak "doskonałe morale" albo "-5% do niepokojów społecznych".
A z samego modu, przetłumaczone zostało praktycznie zero, nie ma nawet nazw frakcji przetłumaczonych, no jak dla mnie żałosne, takie tłumaczenie mógłby zrobić KAŻDY, wystarczyłoby zamienić pliki spolszczenia z podstawki medievala prawdopodobnie.
A nawiasem mówiąc. To czyli jakbym zainstalował wcześniejszą wersje DACa, to by mi spolszczyło WSIO ? Bo jeśli tak to chyba poszedłbym na taki układ, bo wątpię, że aż tak dużo ważnych rzeczy zmienili, co by mi rozgrywkę popsuło, niż brak czytanie w ojczystym języku smaczków opisanych przez oryginalnych autorów angielskiej wersji.

Eutyches
08-01-2023, 18:10
Wydaje mnie się, że to nie ma nic do rzeczy. Bo gdy zainstalowałem spolszczenie to faktycznie mi spolszczyło część rzeczy. To jest rzeczy które się powtarzały w podstawce medievala 2, takie jak "doskonałe morale" albo "-5% do niepokojów społecznych".
A z samego modu, przetłumaczone zostało praktycznie zero, nie ma nawet nazw frakcji przetłumaczonych, no jak dla mnie żałosne, takie tłumaczenie mógłby zrobić KAŻDY, wystarczyłoby zamienić pliki spolszczenia z podstawki medievala prawdopodobnie.
A nawiasem mówiąc. To czyli jakbym zainstalował wcześniejszą wersje DACa, to by mi spolszczyło WSIO ? Bo jeśli tak to chyba poszedłbym na taki układ, bo wątpię, że aż tak dużo ważnych rzeczy zmienili, co by mi rozgrywkę popsuło, niż brak czytanie w ojczystym języku smaczków opisanych przez oryginalnych autorów angielskiej wersji.Spolszczenie było niepełne i wtedy, z tego co pamiętam. Pełne, wręcz profesjonalne spolszczenia masz do innych modyfikacji, ta nie doczekała się takiego, co by obejmowała teksty samych zmian. edit:
możliwe, że w tym niedostepnym było juz lepiej, nie wiem, nigdy nie używałem spolszczenia, bo nie grałem zbyt dużo w tego moda.

khazmor
10-01-2023, 15:01
Cześć,

Wrzuciłem na google drive'a co miałem. Link tutaj https://drive.google.com/drive/folders/1t3nBPlUIA9HhUSTbTDVM2KWFwnr_VL0T?usp=sharing

Trochę faktycznie na to czasu schodzi, pewnie są na to jakieś narzędzia a ja walczyłem w notepad++ i "zamień wszystko" ;) A nie chciało mi się spędzać nad tym X godzin jak 5.0 widniało na horyzoncie. Teraz jak znajdę trochę czasu to może spróbuję to na nową wersję przenieść (albo komuś pomóc jak już zaczął).