PDA

Zobacz pełną wersję : Jak grać papieżem?



komodaobokpralki
07-01-2010, 15:48
Szukałem po całym forum i nic nie znalazłem...
Może napisać ktoś jak grać państwem papieskim?

MiChAl I wspaniały
07-01-2010, 16:09
Chyba nie da rady grać. Nie spotkałem się jeszcze z tym aby ktoś grał papieżem.

Andzia
07-01-2010, 16:12
Pamiętam że idzie w jakiś sposób odblokować papiestwo, ale nie pamiętam jaki.

Natomiast jeśli chcesz wiedzieć o samej rozgrywce, to najpierw zajmij Florencję, a później zajmij Sycylię, Mediolan i Wenecję (pomijając Bolonię żeby nie mieć wojnę z HRE), w ten sposób będziesz miał całą Italię, co oznacza że będziesz miał już dosyć mocne zaplecze gospodarcze (dużo mocno rozwiniętych miast)

janker92
07-01-2010, 16:17
Papiestwo można odblokować w descr.stat

Nezahualcoyotl
07-01-2010, 17:10
Oglos krucjate na...Rzym :twisted: :twisted: i walcz do upadlego :mrgreen: :mrgreen: :lol: :!:

komodaobokpralki
07-01-2010, 17:49
Papiestwo można odblokować w descr.stat
Trochę nie rozumiem, może nie znam się na takich trikach. Wiem chyba tylko, że to jest jakiś plik i zakładam, że trzeba w nim coś zmienić.

Niestety krucjaty na Rzym się nie da ogłosić.

kuroi
07-01-2010, 18:14
Za przeproszeniem:
http://www.sarkazmy.zafriko.pl/pics/japierdole.jpg

Punkt respektu dla Kuroia + SoN :D

FAQ (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=424)

Grandal
07-01-2010, 21:21
Papiestwo można odblokować w descr.stat
Trochę nie rozumiem, może nie znam się na takich trikach. Wiem chyba tylko, że to jest jakiś plik i zakładam, że trzeba w nim coś zmienić.
/reszta...ciach/[/quote]

data -> world -> maps -> campaign -> imperial_campaign -> otwierasz notatnikiem "descr_strat.txt", a w nim papal_states z nonplayable do playable.
Niestety na podstawce chyba nie pójdzie. Co innego na niektórych modach.

Bieniu
07-01-2010, 21:39
a i na youtubie, czarno na białym :D

righeira
08-01-2010, 01:09
Idzie grać papiestwem na podstawce. Wrzuć sobie moda na wszystkie frakcje.
http://www.speedyshare.com/files/202067 ... a_Iron.zip (http://www.speedyshare.com/files/20206764/MTW2_Regnum_Dei_All_Factions_v1.8.0a_Iron.zip)
Wypakować i podmienić oryginalne pliki w data -> world -> maps -> campaign -> imperial_campaign
Są nawet grywalni Aztekowie. :lol: Mod pewny na 100%. Niczego nie psuje i nie wywala. Zawsze go używam. Przy grze papiestwem trzeba tylko pamiętać, żeby nie wchodzić w genealogię frakcji, bo wtedy wywali. :) Nawet fajnie się gra. Papiestwo może np. używać inkwizytorów (komp robi ich z automatu, ale używa się ich jak zwykłych agentów.

SanSanus
15-01-2010, 12:58
Wpisz w google jak odblokować wszystkie nacje (odblokujesz przy okazji papieża)

komodaobokpralki
19-01-2010, 13:33
Dzięki Grandal i righeira. Moda może niedługo zainstaluję (tego co righeira podał).

OskarX
19-01-2010, 15:11
O matko, po co podawać tutaj mody do grania papiestwem, jak wchodzi się w descr strat i przenosisz papiestwo...

Tom McClaris
20-01-2010, 18:51
Gra papieżem jest nawet dość prosta. Na szczęscie nie mam problemu z wywalaniem. A tak przy okazji warto walczyć z Maurami?

Nezahualcoyotl
20-01-2010, 22:21
A czy warto walczyc z HRE :mrgreen: :mrgreen: :?:

komodaobokpralki
22-01-2010, 10:11
O matko, po co podawać tutaj mody do grania papiestwem, jak wchodzi się w descr strat i przenosisz papiestwo...
Coś ci to przeszkadza? Mod mi się bardzo przydał, a twój post chyba nikomu.

Jeszcze mam takie pytanie do tego moda. Już go zainstalowałem. Więc pytanie: Czy jak gram Mongołami lub Tatarami, to przyjdą te wielkie armie? Bo samym Sarkelem/Bołgarem zbyt wielkiego podboju nie zrobię.

Znacie jakiegoś moda do krzyżackiej kampanii, gdzie Norwegią można rekrutować wojska? Przeniosłem tą Norwegię w descr._strat. , ale nie można nic rekrutować i tak jak Mongołowie nie mają żadnych celów. Najbardziej by mi zależało na takim co tylko to zmienia, co napisałem i nic więcej.

Grandal
22-01-2010, 13:08
Ja mogę Norwegami grać bez problemu. Cele sam sobie znajduję... więc nie wiem po co Ci jakiś mod i do czego? :shock:
Co do Mongołów i Tatarów to nie wiem czy dostaniesz jakieś dodatkowe armie. Nie wiem bo mnie nie ciągnie do grania tymi frakcjami. Co zaś się tyczy podboju to trzeba spokojnie rekrutować wojska, wybadać co podbić i osiągnąć cel. Później rozbudowa, rekrutacja i znów na następny cel. Niczym się nie różni gra tymi frakcjami od innych, a czekanie na cud w postaci kilku pełnych armii trąci łatwizną.
Jeśli jednak nie przyjdą upragnione przez Ciebie wojska i żyć z tym nie będziesz mógł... to sam je stwórz otwierając konsolę "~". Wpisując odpowiednie kody masz w ciągu kilku minut wiele armii. To jednak trąci jeszcze większą łatwizną. :?

komodaobokpralki
22-01-2010, 14:31
No to może masz jakąś inną wersję, bo ja Norwegią (kamp. krzyżacka nadal) nie mogę na żadnym budynku nic rekrutować, chyba tylko agentów.

To z Mongolskimi armiami to tylko z ciekawości się pytałem, ale jeśli nie nadchodzą te armie jak nimi jest komputer, to trochę kiepsko, bo lubię walczyć z Mongołami.

olek77
30-01-2010, 11:59
Grając Mongołami nie będzie inwazji mongolskiej. Będzie zaś inwazja tatarów jednak 2x pózniej gdyz zauważ że tura trwa o połowę krócej normalnego czasu niż w podstawowej wersji gry.

Nezahualcoyotl
30-01-2010, 21:26
Grajac Panstwem Papieskim nalezy pamietac ze gra sie na kleczkach,po kazdej turze nalezy sie pomodlic a po kazdej bitwie gracz musi zadac sobie pokute za przelana krew(no chyba ze to byli saraceni to nie ;) ) :mrgreen: :lol:

pit
08-02-2010, 17:24
Witam
Czy istnieje możliwość grając papieżem zwoływać krucjaty ?
Jeśli tak, to jak?

Nezahualcoyotl
08-02-2010, 17:33
Wystarczy poszperac ;)
viewtopic.php?f=98&t=716&start=140 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=98&t=716&start=140)

czitER123
11-02-2010, 23:44
X/Program Files/SEGA/Medieval II Total War/data/world/maps/campaign/imperial_campaign/descr_strat

Wyświetli ci się tabela z frakcjami.

playable - To frakcje które są dostępne.

unlockable - To frakcje które trzeba odblokować by móc nimi grać, np: Podbijając je.

nonplayable - To frakcje którymi wogóle nie można grać.

papal_states to państwo papieskie.

kopiujesz papal_states z nonplayable do playable, pamiętaj żeby usunąć papal_states w nonplayable gdy skopiujesz i wyjdź z dokumentu.

Sabal00
19-05-2012, 16:55
Pozmieniać w desr strat i musisz całą mapę podbić i można grac papieżem.

A tak wogóle to na WWMWE można grać od razu papieżem.

kuroi
19-05-2012, 18:50
To jest temat z przed 2 lat...

19-05-2012, 21:03
To jest temat z przed 2 lat...

Zabronisz mu się wypowiadać? Przez takie " to temat z przed 2 lat " całe forum niedługo umrze :lol:

KrystianBorys
01-06-2012, 17:34
Mam pytanie: jak dowiedzieć się jakie mam stosunki z papieżem grając państwem papieskim bo nie mogę krucjaty zwołać, pisze, że papież odrzuca. Wiem że to jest zbugowane ale czy jest na to jakiś sposób?

Andrij Marszałek
14-01-2013, 07:26
Papieżem da sie grać wystarczy odblokować ich w descr strat czy jakoś tak.
ALe mongołami timurczykami aztekami i rebeliantami już nie.

Wald
14-01-2013, 16:27
Mam pytanie: jak dowiedzieć się jakie mam stosunki z papieżem grając państwem papieskim bo nie mogę krucjaty zwołać, pisze, że papież odrzuca. Wiem że to jest zbugowane ale czy jest na to jakiś sposób?
Chyba jest tak samo jak w RTW, kiedy gra się senatem i sprawdza się poparcie, czyli wydaje Mi się, że nie ma, a jeśli jest jakiś sposób to go nie kojarzę :D

chkaplan
18-02-2013, 15:33
O matko, po co podawać tutaj mody do grania papiestwem, jak wchodzi się w descr strat i przenosisz papiestwo...
..........
Znacie jakiegoś moda do krzyżackiej kampanii, gdzie Norwegią można rekrutować wojska? Przeniosłem tą Norwegię w descr._strat. , ale nie można nic rekrutować i tak jak Mongołowie nie mają żadnych celów. Najbardziej by mi zależało na takim co tylko to zmienia, co napisałem i nic więcej.

Cele możesz sobie sformułować poprzez edycję pliku win_condition (robisz to ze wzoru innych frakcji) - natomiast jak rekrutować norwegów ??? nie wiem - podobno ktoś coś edytował w jakimś pliku - ale nie widziałem tego pliku w zestawie z grą !!!!

Jak ktoś coś wie na ten temat to chętnie, ja na razie radzę sobie dodając liczbę jednostek w descr_strat dla generałów norweskich, ale to działa tylko do czasu, bo w trakcie kampanii giną - a nie można ich nawet uzdrawiać w miastach

Scooter
18-02-2013, 17:01
Papieżem będzie ciężko bo abdykował................

Kobrax
18-02-2013, 17:17
Papieżem będzie ciężko bo abdykował................
Racja. Trzeba poczekać aż nowego wybiorą.

Rotnis
18-02-2013, 18:16
Murzyna wezmą na papieża to trzeba będzie podbić wszystko i wszystkich :)

chkaplan
18-02-2013, 19:39
Wszyscy sądzą, że musi to być młody - tak zresztą sugeruje wyborcza - a najmłodszy jest arcybiskup Manilii ma tylko 55 lat !!!!

chkaplan
20-02-2013, 08:07
... wracając do głównego wątku !!!

Czy ktoś próbował grając Papieżem, np. wypowiadając wojnę innemu państw, dać się zabić (jako papież) np. w bitwie - co wówczas się dzieje ??? czy "zmartwychwstajesz" jako inny nowo wybrany na konklawe papież ???

A jeżeli tak, to co się dzieje, jeżeli z jakichś względów papież nie jest wybierany przez jedną lub więcej tur, bo np. nie ma kardynałów w seminarium ???

... czy przez te kilka tur "istniejesz" w niebycie ????

Zwiastun
20-02-2013, 15:47
Wszyscy sądzą, że musi to być młody - tak zresztą sugeruje wyborcza - a najmłodszy jest arcybiskup Manilii ma tylko 55 lat !!!!
Papieżem może zostać każdy pełnoletni katolik lub prawosławny. A ciekawe czy jest coś takiego w Medievalu, że jak skończą się biskupi katoliccy to wybiorą biskupa prawosławnego?

Rotnis
20-02-2013, 19:13
@up
Co ty, w tamtych czasach to było swieżo po Wielkiej Schizmie Wschodniej, wtedy prawosławni i katolicy nienawidzili się nawzajem. Teraz to już są takie czasy że jest trochę rozsądku i próbują się pogodzić, ale wtedy to nie było co liczyć na prawosławnego papieża.