PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskriminowanie kobiet !!!



anna223
07-01-2010, 20:08
Otóż na pm zostałam oskarżona jakoby jestem mężczyzną a to dla mnie wielka zniewaga , ja na pudełku gry nie widzę żeby pisało zakaz grania kobietom .

Aquila
07-01-2010, 20:34
ależ chyba nikt nie ma ci tego za złe, że jesteś kobietom ( może się nacinam i karmię trolla) po prostu ktoś nie wierzy i tyle :mrgreen:
jeśli na serio mamy kolejną panią, to witam :)

ponury
07-01-2010, 20:46
caluje rączkę

Bulbozaur277
07-01-2010, 20:47
Tzn. ktoś napisał do Ciebie 'Jesteś mężczyzną!!!' tak? Bo nie rozumiem. I nie rozumiem po co ten temat.

tomsn
07-01-2010, 20:53
ja też nie hehe - przecież to typowo inuickie forum! w ogóle nie powinnaś się wypowiadać, jeno parki szyć (dyskryminowana kobieto)

Marat
07-01-2010, 20:58
Straszne :!: Stanowczo protestuje przeciwko takim zachowaniom szowinistycznych świń 8-)

anna223
07-01-2010, 21:05
Straszne :!: Stanowczo protestuje przeciwko takim zachowaniom szowinistycznych świń 8-)
dziękuję :*
:cry: :(

tomsn
07-01-2010, 21:09
aha jeszcze coby dyskryminacyję wzmóc: u no na Ślonsku je tako piosneczka:

"Ana, Ana, Ana, Ana - jo Cie sowieso dostana, choćbyś wlazła mi pod stoł, jo Cie wezna sowieso!!"

buźka

Marat
07-01-2010, 21:10
No i zrobiło się śłitaśno :mrgreen:

A tak BTW, nagły wysyp kobiet na forum:

memberlist.php?mode=viewprofile&u=1652 (http://forum.totalwar.org.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=1652)

Albo cuda Tuska działają, albo Gorbaczowa 8-)

tomsn
07-01-2010, 21:21
to nie Michaił, ale Raisa Gorbaczowa!!

anna223
07-01-2010, 21:27
o co chodzii bo nie rozumiem? :roll:

Furiusz
07-01-2010, 21:36
Ehh ja się zawsze nacinam więc co mi tam,
to lepiej moja droga, że nei wiesz o kim mowa, pm olej, działaj dalej

Volomir
07-01-2010, 21:38
Prewencyjny ban dla tej Pani! To moze byc Dzik! :twisted:

Marat
07-01-2010, 21:43
Dzik, Gorbaczow... teraz to się dopiero bidulce pomiesza 8-)

Furiusz
07-01-2010, 21:43
Dajcie spokój, może od razu całe forum zbanujmy?

MiChAl I wspaniały
07-01-2010, 21:43
A kto ślązoka rozumie? Co prawda swój, ale jakiś dziwny lud. Również nie rozumiem tej dyskryminacji ale prawda jest taka że świat dzieli się na ludzi i kobiety :roll:

Dagorad
07-01-2010, 21:51
Straszne podaj jego namiary to go ukamienujemy :twisted: . Nie ma się czym przejmować Andzia jest ot dawien dawna dyskryminowana przez co musiała znaleźć w sobie ukrytą męskość, co nie jest zresztą takie złe bo niektórzy na forum cierpią chyba na braki w obcowaniu z kobietami, inna część forumowiczów jest za to feministkami i skoczy w ogień żeby bronić kobiet, tylko jedna osoba ma obsesję na punkcie UFOnianek, u innych występują podejrzenia o pedofilizm, gej też pewnie by się znalazł. Żeby nie było poprzednie zdanie nie jest "poważne" i nie powinno być jako takie odbierane ;) . Gorbaczowa poznasz prędzej czy później i będziesz jeszcze tęsknić za tą niewiedzą. A tak w ogóle miło powitać 17-18 (nie mam pewności) latkę :D .

Edit. Według tajnej paczuszki jaką przed chwilą otrzymałem masz 17 lat ale będziesz pełnoletnia już 16 stycznia (akurat na ferie :) ). I jeżeli zostałaś "oskarżona" o bycie mężczyzną to mężczyźni są dyskryminowani a nie kobiety :P .

Brave
07-01-2010, 21:55
Prewencyjny ban dla tej Pani! To moze byc Dzik! :twisted:
A słyszeliście plotki forumowe, że Lena to nie kobieta? ^^ (alee to tylko plotki !!! :lol: )

btw. Przypomniało mi się jak Marat powiedział że jestem spamerem, a teraz ma prawie 3 razy więcej postów :lol: :lol: :lol: :lol:

Marat
07-01-2010, 21:59
Ach widze do dziś ten niewinny żarcik cię kłuje, niczym cierń 8-)

A może to jest druga, kobieca jaźń Andzi ( Andziego? ) :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=r-v2QLmAmOs

Marek Aureliusz
07-01-2010, 22:50
Wy to macie jakąś obsesje na punkcie tzw banity Dzika. Forum robi się coraz bardziej dziadowskie i coraz bardziej "gejowskie" (nie obrażając zwykłych gejów). Gdzie te czasy, gdzie forum tętniło życiem, gdzie ten dobry klimat?
Zaraz pewnie zostanę zjechany. I ch**. Kiedyś bardzo lubiłem zaglądać na to forum ale obecnie już niezbyt. Bida z nędzą + niezrozumiałe dla mnie krucjaty na losowo wybranych użytkowników. Oto co pozostało.

Volomir
07-01-2010, 22:52
Forum robi się coraz bardziej dziadowskie i coraz bardziej gejowskie

Rozumiem, ze dzieki temu, jest Ci tu bardzo dobrze? ;)

Bronti
07-01-2010, 23:00
Bana dla dyskryminatora! Jak śmiał! Gdzie byli jego rodzice kiedy dyskryminował czy to biedną dziewczynę czy dzika czy to gorbaczowa!? :shock:

Volomir
07-01-2010, 23:03
Ja juz od dawna czuje sie dyskryminowany! Na starym forum bylem od listopada 2004 zarejestrowany i nadal nie mam rangi Stara Gwardia :evil: To na pewno spisek Marata!

Bronti
07-01-2010, 23:04
Ban dla wszystkich kobiet i Marata :P

Marek Aureliusz
07-01-2010, 23:06
Forum robi się coraz bardziej dziadowskie i coraz bardziej gejowskie

Rozumiem, ze dzieki temu, jest Ci tu bardzo dobrze? ;)
I to jest właśnie to o czym pisze. Jaranie się jakimiś bezsensownymi kłótniami oraz prowokowanie ich. No pojedź sobie po mnie pojedź. Kto jeszcze? Ja mam to gdzieś. Jeszcze tylko czekam aż ktoś nazwie mnie nowym wcieleniem tzw "dzika", a wtedy to już nigdy tu nie zaglądnę.

Bronti
07-01-2010, 23:08
Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma :)

Marudzisz jak byś był kolejnym wcieleniem dzika albo gorbaczowa :lol:

Volomir
07-01-2010, 23:26
Wrzuc na luz chlopie;) Nikt na nikogo nie jedzie, a jak juz czasem sie cos takiego dzieje, to robi sie przynajmniej pikantna atmosfera;)

roman zabawa
07-01-2010, 23:51
Jesteś nowym wcieleniem tzw "dzika"

Abu Yusuf
08-01-2010, 00:49
Hajże na S...nie! Hajże na Marata i kobiety! i Dzika! i wszystkie jego wcielenia! Bany dla wszystkich! : p
paranoja. ;D

Rapsod
08-01-2010, 00:57
Przywitalibyście nową Kobietę na forum, a nie.

Witaj Anno.

anna223
08-01-2010, 05:32
lol , hej xD jak cos to jestem Andżi XD dla znajomych :P

glaca
08-01-2010, 10:47
cześć Gorbi.

Tur
08-01-2010, 12:30
Lubie kobiety - zwłaszcza te średnio wysmażone. Chociaż na surowo też są niezłe. ;)

discpline83
08-01-2010, 13:02
Witam anne. To po pierwsze. Po drugie zgadzam sie nieco z aureliuszem, kiedys to forum bylo inne innni ludzie i jakies bardziej przejrzyste bylo, pamietam dyskusje np z templarem albo wercygiem. Od jakiegos czasu za to obserwuje tylko nikle wypowiedzi i ciagle to samo a najbardziej dobijajaj mnie kampanie ko, ludzie toz to makabra jakie to denne jest zwlaszcza te teksty i inne gadki nie majace nic wspolnego z jakims narodem tudziez jakims klimatem. A tempo ich powstatwania jest szybsze niz rozprzestrzenianie sie dzumy. Brak ciekawych aarow i brak ogolnie wielu rzeczy ktore tworzyly klimat starego forum eh.

Marat
08-01-2010, 13:18
A mnie dobijają ludzie, włażący do działów które ich wkurzają ( kampanie online ). To jakiś rodzaj masochizmu? A Wercyg nawet pisze w tym temacie ;) Widać niektórzy nie mają dystansu zarówno do siebie, jak i do sytuacji. Takimi luźnymi, żartobliwymi postami jakie tu były, chyba też po części tworzy się klimat?

Dagorad
08-01-2010, 13:20
My nic nie poradzimy na to ze forum stało się mniej żywe, admini nie zaczną pisać specjalnie ARR-ów ani nie zorganizują akcji napisz ARR-a żeby nie było nudno. Może po prostu ciekawe tematy zostały wyczerpane, jak nie to załóżcie jakiś. Fakt ludzie coraz mniej piszą ale zauważam to ostatni na każdym forum. Może szerzy się jakaś patologia typu czytanie książek, gadanie w realu :P .

discpline83
08-01-2010, 13:45
Maracie nie chodzi mi o brak dystansu,i takie tam. Nie jestem tez masochista, poprostu zagladnalem pare razy z ciekawosci itp itd, mam na mysli to ze jakos wiele rzeczy sie splycilo. Owszem temat mozna zalozyc, ale z tego co widze jesli ktos zaklada jakis w maire interesujacy temat czesto nie ma na niego odpowiedzi. A jesli chodzi o luz i humor owszem jest potrzebny wszedzie i zawsze, co nie znaczy ze kazdy ma takie samo poczucie humoru.
Kolejna rzecz co do ARROW, owszem pojawiaja sie interesujace, ale jakby troche kuleje ten dzial, takie jest moje wrazenie.
Zreszta postaram sie zalozyc jakis temat(z gatunkow ciekawych mam nadzieje) i sam zobazce jak to wyjdzie.
Osobna rzecza sa narzekanai an empire i ogolne zohydzienie do serii, a przeciez moglo byc gorzej. I ogolne nastawienie anty, a mi sie ta czesc calkiem podoba i moim zdaniem jest lepsza niz medieval2 ktory byl nieudana krzyzowka rome i medieval 1. Ale koniec offtopa.

Maharbal
08-01-2010, 14:05
Cześć Aniu, tu Wojtek. Też mam 12 lat. Chętnie Cię..... 8-) Żart oczywiście.

Wszyscy, którzy szukają tutaj nowego wcielenia Gorbiego niech lepiej dadzą sobie na wstrzymanie. Sprawdzałem ip. A jeśli to nawet on, to prędzej czy później to wyjdzie.

discpline83 :arrow: Z KO Marat ma rację: nikt Cię nie zmusza ani do uczestnictwa w nich, ani nawet do ich oglądania. Dział jest to specyficzny, ale mam nadzieję, że po zmianie regulaminu sprawy będą się miały lepiej. A Wercyg to teraz Glaca 8-)

discpline83
08-01-2010, 14:50
Dobra dajcie juz spokoj z tym ko. Ja poprostu ciezko sie dostosowuje do zmian a ko mialo byc tylko przykladem a nie celem samym w sobie. Coz w glownej mierze chodzilo mi o to ze wiele sie zmienlo nie wiem czy na lepsze czy na gorsze.Bywam tutaj sporadycznie, ale rozchodzi mi sie glownie o pewne fakty ktore mnie bola od szaty graficznej zaczynajac a konczac na innych aspektach. Ale moze zaloze oddzielny temat bo tearz zaczyna sie robic offtop. Zamiast o dyskryminacjii kobiet piszemy o tym co sie podoba a co nie.
A zeby nie byc goloslownym w temacie dyskryminacjii i zmian plci w internecie to powiem ze 80% kobiet w internecie to mezczyzni, wiec moze stad ten pm. Ja oczywiscie wierze ze Anna jest jednak kobieta. Wiec nie o dyskryminacje tu sie rozchodzi,a poprostu o niedowierzanie.

janker92
08-01-2010, 15:46
Wy to macie jakąś obsesje na punkcie tzw banity Dzika. Forum robi się coraz bardziej dziadowskie i coraz bardziej "gejowskie" (nie obrażając zwykłych gejów). Gdzie te czasy, gdzie forum tętniło życiem, gdzie ten dobry klimat?
Zaraz pewnie zostanę zjechany. I ch**. Kiedyś bardzo lubiłem zaglądać na to forum ale obecnie już niezbyt. Bida z nędzą + niezrozumiałe dla mnie krucjaty na losowo wybranych użytkowników. Oto co pozostało.

Tak jest jechanie po banitach, to jest, to co nasze forumowe "tigryski" lubią najbardziej ;) 8-)

CaiusCosades
08-01-2010, 15:57
http://img513.imageshack.us/img513/9167/tsts.jpg

glaca
08-01-2010, 16:10
seksista!

anna223
08-01-2010, 16:49
racja ,
a myśleć można by że to chłopak powinien być mądrzejszy ;) tak by wypadała prawda ??

Marat
08-01-2010, 16:52
No chłopaki sa mądrzejsze. Niby nie? 8-)

Dagorad
08-01-2010, 17:28
racja ,
a myśleć można by że to chłopak powinien być mądrzejszy ;) tak by wypadała prawda ??

Powinien to się wie :lol: . A teraz pojadę po twoim zdaniu :D po:
1. Gdzie jest duża litera?
2. "by wypadało"
3. Znaki interpunkcje stawia się bezpośrednio po słowie.
4. "a myśleć można by"- dziwnie to wygląda ;) .

Aquila
08-01-2010, 18:21
:lol: panie polonisto, lekcje już się skończyły. wkładali panu kosz na łeb ?

Dagorad
08-01-2010, 18:47
:lol: panie polonisto, lekcje już się skończyły. wkładali panu kosz na łeb ?

Są pewne granice olewania interpunkcji i ortografii tę granicę zazwyczaj wyznacza to czy zdanie jest zrozumiałe :ugeek: . Nikt mi kosza na łeb nie wkładał i polonistą nie jestem. Radziłbym się zapoznać ze znaczeniem takich słów jak sarkazm, ironia ;). Jakby te zdanie miało być serio odbierane to nie napisałbym "pojadę po twoim zdaniu :D".

Może by przenieść temat do Agory, Tawerny i naprawdę zacząć dyskusję o dyskryminacji kobiet :?:

Fumanchu
08-01-2010, 19:16
Może by przenieść temat do Agory, Tawerny i naprawdę zacząć dyskusję o dyskryminacji kobiet :?:
No nie przecież wiadomo że kobieta najlepszym przyjacielem człowieka jest. Po psie oczywiście :lol:

Jarl
08-01-2010, 19:34
Wychodząc z takiego założenia przygotuj się na to, że będziesz mieć niesymetryczne bicepsy.

Wracając do "tematu" (w cudzysłowiu, bo offtopic iście bezlitosny)...


mam na mysli to ze jakos wiele rzeczy sie splycilo.
Ten tekst słyszę już od początku 2006 roku.

Kolejna rzecz co do ARROW, owszem pojawiaja sie interesujace, ale jakby troche kuleje ten dzial, takie jest moje wrazenie.
Ja smykałki do ciekawego opowiadania nie mam, więc nie napiszę. Ilość AARów zależy wyłącznie od was.


Osobna rzecza sa narzekanai an empire i ogolne zohydzienie do serii, a przeciez moglo byc gorzej. I ogolne nastawienie anty, a mi sie ta czesc calkiem podoba i moim zdaniem jest lepsza niz medieval2 ktory byl nieudana krzyzowka rome i medieval 1.
Twoje odczucia, ale są ludzie, którzy kupili grę po niemałej przecież cenie i nie mają szansy nawet w nią zagrać "bo Steam". W dodatku wraz z wieloma udoskonaleniami i ulepszeniami (które cenię) mamy do czynienia z ogromną ilością niedoróbek i braku solidnego przemyślenia pewnych aspektów gry. Po prostu dostajesz dobrą zupę ze smarkami kelnera, obrazowo rzecz ujmując.

Tur
08-01-2010, 23:00
Dobra , przyznaję się - lubię od czasu do czasu po dyskryminować kobiety zresztą. Na swoją obronę mam to że gdybym nie urodził się facetem całkiem możliwe że był bym kobietą. Dyskryminacja to ogólnie ciężka sprawa jest, a to trzeba jej np. drzwi otworzyć, ponieś za nią coś ciężkiego itp. Pomóc ubrać płaszcz w kawiarni ewentualnie zdjąć no ale jak chce się dyskryminować to nie ma zlituj.

MiChAl I wspaniały
08-01-2010, 23:21
Może by przenieść temat do Agory, Tawerny i naprawdę zacząć dyskusję o dyskryminacji kobiet :?:
No nie przecież wiadomo że kobieta najlepszym przyjacielem człowieka jest. Po psie oczywiście :lol:

Jak sprawdzić kto jest najlepszym przyjacielem człowieka: kobieta czy pies. Wsadzić psa i kobietę do bagażnika na 30 minut i wypuścić ich. Zobacz, kto się będzie bardziej cieszyć .... :D

No wiesz Tur dyskryminacja potrafi zrobić szkodę w psychice człowieka. Murzyni byli dyskryminowani i teraz siedzą w tych plepsach i narzekają jak to źle ale i tak nic nie robią (weź powiedz na murzyna murzyn, możliwe, że będzie sprawa w sądzie, to jest Afroamerykanin ...). Nikt nie lubi być dyskryminowany, lecz wydaje mi się, że niekiedy ta sprawa jest naciągana. Np. w tym przypadku. No chłopak nie wiedział kto jest po tamtej stronie, napisał więc do niej "hej facet" (ogólnie mówiąc). Zamiast odpisać, że "wybacz, lecz kobietą jestem" to nie, trzeba było temat zrobić (czy to źle czy dobrze ... zależy z której strony patrzysz). Ogólnie drażni mnie to, że trzeba naprawdę ze słowami uważać jak się jest z dziewczyną/murzynem/karłem, bo zawsze winny jest biały mężczyzna. I do ja bym nazwał dyskryminacją mężczyzn. Facet powie coś o czym nie wiedział i od razu na stos z nim. Ludzie opamiętajcie się.

Witam Annę ;)

tomsn
09-01-2010, 08:07
taaa, ja też lubię kobietę podyskryminować - szczególnie w długie zimowe wieczory...


Murzyni byli dyskryminowani i teraz siedzą w tych plepsach

WTF means this?


Witam Annę

dajcie spokój, przecież anna to gorbi...

Fumanchu
09-01-2010, 08:42
Ogólnie drażni mnie to, że trzeba naprawdę ze słowami uważać jak się jest z dziewczyną/murzynem/karłem, bo zawsze winny jest biały mężczyzna.
W jakimś programie o USA jeden adwokat stwierdził że najlepiej być latynosem,homo i z jakąś choroba jeszcze i już jesteś nie do ruszenia w społeczeństwie, pracy i w ogóle każdą nieprzychylną opinię i czy sytuację możesz podciągnąć pod rasizm,nietolerancję,seksizm czy co jeszcze wymyślą. Natomiast biały męższczyzna po 30-tce to najlepiej pasuje do ...profilu seryjnego mordercy,heh.A kobiety niech nie narzekają,u Arabów mają pewno lepiej.

MiChAl I wspaniały
09-01-2010, 10:13
Murzyni byli dyskryminowani i teraz siedzą w tych plepsach

WTF means this?[/quote]

... plebsach ....

Napisane szczególnie ogólnikowo ;) Poza tym zdanie wyrwane z kontekstu (chyba, że tyczyło się to błędu).

Marat
09-01-2010, 10:16
Widać mamy socjologa na forum 8-)

Furiusz
09-01-2010, 10:23
Michał, chodziło chyba o to, że Tomsn nie zna takiego słowa, (znaczy się z kontekstu wynika co i jak ale...) bo plebs, to plebs, nie ma nic wspólnego z miejscem zamieszkania czy forma mieszkania.

Tur
09-01-2010, 10:49
Natomiast biały męższczyzna po 30-tce to najlepiej pasuje do ...profilu seryjnego mordercy..

Akurat to mnie nie dziwi. Jestem po 30 i faktycznie miał bym ochotę odesłać z tego świata co najmniej 100 kolesi , przepraszam nie doliczyłem wszystkich polskich partii i parlamentu ...Tylko że przy tej ilości to już chyba za zbrodniarza wojennego bym podszedł.

Co do dyskryminacji kobiet to czyste chamstwo że nie mogą np. pracować w kopalni na przodku a facetów tam przyjmują. Takie wredne przykłady można mnożyć...
Gdzieś słyszałem nawet że mało dyskryminowana kobieta staje się toksyczna.

discpline83
09-01-2010, 10:56
Co do dyskryminacjii to mialem przyklady wykorzystywania takich przepisow podczas pobytu w uk i szczerze wam powiem ze jest to chore bo jako bialy masz przerabane i to znacznie bardziej niz muuzulmanie , kolorowi czy jakies mniejszosci seksualne.
Po drugie jak wczesniej pisalem to 80% kobiet w necie okazuje sie mezczyznami podszywajacymi sie pod plec niewiescia.
Po trzecie przeciez jest rownuprawnienie i mysle ze to sie tyczy wszystkiego a nie wybranych tylko elementow jak kobiety czynia.

roman zabawa
09-01-2010, 11:26
Gdzieś słyszałem nawet że mało dyskryminowana kobieta staje się toksyczna.

Obrazuje to przysłowie kaszubskie, które podczas zbierania materiałów do magisterki znalazłem bodaj w "Przeglądzie Geograficznym":
gdy chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije.

glaca
09-01-2010, 13:58
że przemoc to zło widać na przykładzie tych co byli zbyt mocno bici po głowie w dzieciństwiem, i których z tego miejsca pozdrawiam!

Bronti
09-01-2010, 14:07
Kobiecie trzeba założyć chomąto. Tak robili do XII wieku polscy chłopi, zakładali babom chomąto i orali nimi pole!


Tradycje trzeba pielęgnować. To przecież nasz obowiązek! :D

Regulus
09-01-2010, 14:13
Kobiecie trzeba założyć chomąto. Tak robili do XII wieku polscy chłopi, zakładali babom chomąto i orali nimi pole!


Tradycje trzeba pielęgnować. To przecież nasz obowiązek! :D

Albo: "Wartość kobiety mierzy się w zdolności do czynności rozrodczych i robótek domowych", "Naturalną powinnością kobiety jest służyć mężczyznie". Ach ta mądrość ludzi średniowiecza ;)

09-01-2010, 14:25
– Ja też kiedyś zaufałem pewnej kobiecie.Wtedy dał bym sobie za nią rękę uciąć..
– I wiesz co? I bym teraz, k*rwa, nie miał ręki!

tomsn
09-01-2010, 14:45
na początku - proszę szanownych moderatorów o poprawienie nazwy tego tematu. Dziękuję.

Oczywiście pomiędzy żartobliwymi wypowiedziami świadomych i szczeniackimi młodych-nie(u)świadomionych, należy wyłuskać sedno sprawy. Kobieta w społeczeństwie jest o wiele ważniejsza od mężczyzn. (hi, Furiusz!) Zakładanie chomąta i tego typu mądrości to zagłuszanie próżnym, krzykliwym dzwonem męskich kompleksów, niedomogów. Próba ukrycia tego prostego faktu, o którym napisałem...

Tym niemniej, kobieta nie powinna się ścigać z mężczyznami w ich bzdurnych zawodach (na sześćdziesiąt metrów - uświadomieni powinni się uśmiechnąć). Powinna zachować swoją kobiecość i trwać na swojej dużo wyższej pozycji. Mężczyznom pozostaje szanować ją jaka jest i uznać, że bez niej świat byłby bezdennie głupi i gnojówkowy...

Jarl
09-01-2010, 14:54
Kobieta w społeczeństwie jest o wiele ważniejsza od mężczyzn.
Jakby to powiedzieć... polemizowałbym, ale na razie nie mam z czym :)

discpline83
09-01-2010, 15:01
Ogolnie rzecz ujmujac to wiele plemion celtyckich poczatkowo mialo matriarchalny charakter. Zreszta kobiety sa obiektem nieustajacego pozadania, i podziwu. Jak dla mnie cale to rownuprawnienie zrobilo wiecej zlego niz dobrego. Zdecydowanie wole kiedy kobieta jest kobieta. Niestety ostatnio zauwazam jakis dziwny trend ze mezczyzni staja sie kobiecy,a kobiety na odwrot, jak bedzie w przyszlosc tego nie wiem. Mam lekkie obawy czy przypadkiem nie zaczyna to przybierac jakiegos dziwnego obrotu sprawy.

tomsn
09-01-2010, 15:08
akby to powiedzieć... polemizowałbym, ale na razie nie mam z czym

deja vu z pradziejów na czasy obecne. ok. pierwszy z wielu argumentów: rola społeczna: wychowanie młodego pokolenia należy w zdumiewającej większości po stronie matek, opiekunek, przedszkolanek, nauczycielek... so... Was wszystkich i mnie takoż, (oczywiście poza wyjątkami, które potwierdzają regułę) ukształtowały kobiety!
tak, właśnie - tzw. "wasze stare" popularne wśród dzieciaków neostrady

Dagorad
09-01-2010, 15:33
Ale to ojciec jest zazwyczaj wzorem dla małego dziecka. Matki wychowują ale ojcowie, rówieśnicy, rodzina itd. też.

Niklot
09-01-2010, 16:00
A słyszeliście plotki forumowe, że Lena to nie kobieta?
Mi się zawsze wydawało, że Ljena to Kakaszi vel Master Czif :)

Elrendur
09-01-2010, 16:04
Ja osobiście przez cały czas (zanim zajrzałem do tematu, w którym użytkownicy wstawili swoje zdjęcia) byłem przekonany, że Witia, Andzia, Glaca, i parę innych użytkowników są kobietami. :D

Dragonit
09-01-2010, 16:19
Glaca? ahahahha faktycznie, typowo dziewczęcy nick :D

Tomsn - czy aby nie trzyma Cię ktoś pod pantoflem? Żona patrzy, jak posty piszesz? :mrgreen:

Niklot
09-01-2010, 16:21
Ja osobiście przez cały czas (zanim zajrzałem do tematu, w którym użytkownicy wstawili swoje zdjęcia) byłem przekonany, że Witia, Andzia, Glaca, i parę innych użytkowników są kobietami. :D
Taa... Kaligula, Attyla, Wania, Pasza, Sasza, Nikita, Nikola, Grisza i Misza to też kobiety :lol:
I jeszcze Kuba :D
Słyszeliście, że ponoć Wojewódzki ma dwie dziurki między nogami? :lol:

Tur
09-01-2010, 16:21
Ale to ojciec jest zazwyczaj wzorem dla małego dziecka. Matki wychowują ale ojcowie, rówieśnicy, telewizja, rodzina itd. też.


LOL.... jak będziesz starszy to zauważysz że to PRAWIE prawda ,żeby nie powiedzieć inaczej. Rola matki w wychowaniu jest nie do przecenienia i nie do podrobienia. Te bzdury o których piszesz mają zastosowanie ale tylko wtedy kiedy dziecko nie ma dobrego kontaktu z matką. Kawałek o telewizji sprawił że prawie straciłem oddech ze śmiechu , dopisz do tego jeszcze komputer i konsolę ( małe dzieci lubią pograć).

Elrendur
09-01-2010, 16:32
Glaca? ahahahha faktycznie, typowo dziewczęcy nick

Grając w Neverwinter Nights 2 multiplayer znałem wiele kobiet, które grały właśnie pod podobnymi nickami, i dlatego teraz zawsze podobne nazwy kojarzą mi się z płcią piękną ;) Takie moje skrzywienie :D

Dagorad
09-01-2010, 16:38
Ale to ojciec jest zazwyczaj wzorem dla małego dziecka. Matki wychowują ale ojcowie, rówieśnicy, telewizja, rodzina itd. też.


LOL.... jak będziesz starszy to zauważysz że to PRAWIE prawda ,żeby nie powiedzieć inaczej. Rola matki w wychowaniu jest nie do przecenienia i nie do podrobienia. Te bzdury o których piszesz mają zastosowanie ale tylko wtedy kiedy dziecko nie ma dobrego kontaktu z matką. Kawałek o telewizji sprawił że prawie straciłem oddech ze śmiechu , dopisz do tego jeszcze komputer i konsolę ( małe dzieci lubią pograć).

Ta jasne wychowują tylko matki a wpływ otoczenia nie ma znaczenia :lol: . Więc to czy ktoś urodził się w slamsach nie ma żadnego znaczenia wszystkiemu winna jest zawsze jakby co matka :lol: . Jeżeli dla ciebie wychowanie dziecka kończy się wtedy kiedy przestaje być małe to nie masz żadnego pojęcia o wychowaniu.

Dragonit
09-01-2010, 16:43
Grając w Neverwinter Nights 2 multiplayer znałem wiele kobiet, które grały właśnie pod podobnymi nickami, i dlatego teraz zawsze podobne nazwy kojarzą mi się z płcią piękną ;) Takie moje skrzywienie

Przecież większość z tych kobiet to faceci, jak już ktoś to powiedział :lol:

Tur - tv też wpływa :)

Elrond
09-01-2010, 16:48
Droga Anno, boleję nad problemem Twojej dyskryminacji, ale jest jeden sposób, by raz na zawsze zamknąć usta wszystkim niedowiarkom, którzy wątpią w Twą kobiecość.
Musisz zrobić "poka poka" :D

tomsn
09-01-2010, 16:51
Tur - tv też wpływa

szczególnie w wieku 1-3...

ps/ poprawi ktoś ten tytuł?

Furiusz
09-01-2010, 16:59
Oczywiście pomiędzy żartobliwymi wypowiedziami świadomych i szczeniackimi młodych-nie(u)świadomionych, należy wyłuskać sedno sprawy. Kobieta w społeczeństwie jest o wiele ważniejsza od mężczyzn. (hi, Furiusz!
No i to pech Tomsn, bo się nie zgodzę (oczko w kierunku znanego tematu), z przyczyn oczywistych (albo trochę mniej oczywistych) to mężczyzna początkowo niejako był w centrum zainteresowania, to on miał wyższą pozycje etc, zainteresowanych argumentacją odsyłam do tematu Dyskusja o kobietach na Agorze :D


Ogolnie rzecz ujmujac to wiele plemion celtyckich poczatkowo mialo matriarchalny charakter.
A wiesz to z....


Niestety ostatnio zauwazam jakis dziwny trend ze mezczyzni staja sie kobiecy,a kobiety na odwrot, jak bedzie w przyszlosc tego nie wiem
Naprawdę, a słyszałeś takie zwrot jak grecka miłość?


deja vu z pradziejów na czasy obecne
Błędne zresztą przeniesienie, w czasach pradziejowych to mężczyzna dominował, dopiero neolit to zmienił. Zaznaczę, że to moje zdanie.

Niklot, post super, uśmiałem się bo w sumie Sasza to też kobieta :D albo Masza :D


LOL.... jak będziesz starszy to zauważysz że to PRAWIE prawda ,żeby nie powiedzieć inaczej. Rola matki w wychowaniu jest nie do przecenienia i nie do podrobienia. Te bzdury o których piszesz mają zastosowanie ale tylko wtedy kiedy dziecko nie ma dobrego kontaktu z matką. Kawałek o telewizji sprawił że prawie straciłem oddech ze śmiechu , dopisz do tego jeszcze komputer i konsolę ( małe dzieci lubią pograć).
Nie tak do końca, zwłaszcza płeć męska potrafią wychowywać mężczyźni, człowiek to specyficzny twór - może wszystko.

tomsn
09-01-2010, 17:32
dopiero neolit to zmienił

zgoda, z zastrzeżeniem, że było dokładnie odwrotnie hehe


Nie tak do końca, zwłaszcza płeć męska potrafią wychowywać mężczyźni, człowiek to specyficzny twór - może wszystko.

jasne, jest tak w jakimś 0,1 proc.. - zresztą w skrajnych przypadkach nawet mężczyzna wykarmiał ponoć syna - vide historia Thorfinna Karlsefniego..

Ciężko tez mówić o jakimkolwiek wpływie telewizji czy podwórka, czy gier. Zważcie że w prawie wszystkich historiach np. serialach, grach czy filmach model matki, która wychowuje jest obecny. Zawsze potwierdza się stereotyp rodzinny. Oczywiście może teraz za lobby gejowskim będzie pojawiać sie nowy model, ale na razie on nie istnieje. Podobnie ciężko oderwać znajomych z podwórka od wpływu ich matek... Fakt realnie (nie medialnie!) wyższej pozycji kobiet jest dla mnie bezsporny

Niklot
09-01-2010, 17:49
Niklot, post super, uśmiałem się bo w sumie Sasza to też kobieta :D albo Masza :D
O Maszy nic nie pisałem, a Sasza to rzeczywiście może być imię męskie jak i żeńskie, po prostu tak się woła zarówno na Aleksandra, jak i na Aleksandrę. Ciekawe, że w Stanach serbski Mikołaj czyli Nikola jest uważany za żeńskie imię. A jeszcze ciekawsze jest to że w Stanach wschodnio - słowiańskie imię męskie Nikita jest uważane za imię żeńskie. Widać mają tam problemy z rozróżnianiem płci :)

Tur
09-01-2010, 19:28
Ale to ojciec jest zazwyczaj wzorem dla małego dziecka. Matki wychowują ale ojcowie, rówieśnicy, telewizja, rodzina itd. też.


LOL.... jak będziesz starszy to zauważysz że to PRAWIE prawda ,żeby nie powiedzieć inaczej. Rola matki w wychowaniu jest nie do przecenienia i nie do podrobienia. Te bzdury o których piszesz mają zastosowanie ale tylko wtedy kiedy dziecko nie ma dobrego kontaktu z matką. Kawałek o telewizji sprawił że prawie straciłem oddech ze śmiechu , dopisz do tego jeszcze komputer i konsolę ( małe dzieci lubią pograć).

Ta jasne wychowują tylko matki a wpływ otoczenia nie ma znaczenia :lol: . Więc to czy ktoś urodził się w slamsach nie ma żadnego znaczenia wszystkiemu winna jest zawsze jakby co matka :lol: . Jeżeli dla ciebie wychowanie dziecka kończy się wtedy kiedy przestaje być małe to nie masz żadnego pojęcia o wychowaniu.

Więc cieszę się że wśród użytkowników tego forum znalazł się w tym temacie taki autorytet jak ty, zapewne udzielisz mi jak i innym kilka cennych rad. Jeżeli będę miał jakiś problem podbiję do ciebie na pm - hm.. a może ty jesteś ta super niania i podajesz się dla zgrywu za faceta ?

Sam Fisher
09-01-2010, 20:37
A słyszeliście plotki forumowe, że Lena to nie kobieta?
Mi się zawsze wydawało, że Ljena to Kakaszi vel Master Czif :)
No to źle Ci się wydaje. Kiedyś byłem podejrzewany o to. Ówczesny moderator potwierdził moją wersję na podstawie rozbieżności adresów IP.

Furiusz
09-01-2010, 20:44
Taa gorbi tez ma zawsze rozbieżne adresy IP, na każdym koncie inny :D

Sam Fisher
09-01-2010, 20:45
Taa gorbi tez ma zawsze rozbieżne adresy IP, na każdym koncie inny :D
Tyle, że ja mam stałe IP ;) 88.156.13.213 ;)

Gajusz Feniusz
09-01-2010, 21:15
Otóż na pm zostałam oskarżona jakoby jestem mężczyzną a to dla mnie wielka zniewaga , ja na pudełku gry nie widzę żeby pisało zakaz grania kobietom .
Zaraz, chwila moment. Kobieta gra w totalwar? :shock:

/chwila zastanowienia/

... Wyjdziesz za mnie?

Dagorad
09-01-2010, 21:53
Tur i po co zaraz ten sarkazm? Nie masz żadnego argumentu więc musisz pisać od rzeczy i odwracać kota ogonem?

tomsn wychowanie nie trwa przecież tylko do 3 roku życia. A z tą telewizją to strzeliłem gafę :oops: . Gdyby tylko matka wychowywała to by nie było pytań typu "Gdzie popełniłam błąd?" ani tekstów typu "Twoi kumple mają na ciebie zły wpływ" a fakt że matka jest najważniejsza i ma największy wpływ jest raczej nie podważalny ja tylko napisałem że inni też jakiś wpływ mają choćby i 1%.

Tur
10-01-2010, 10:22
Tur i po co zaraz ten sarkazm? Nie masz żadnego argumentu więc musisz pisać od rzeczy i odwracać kota ogonem?

tomsn wychowanie nie trwa przecież tylko do 3 roku życia. A z tą telewizją to strzeliłem gafę :oops: . Gdyby tylko matka wychowywała to by nie było pytań typu "Gdzie popełniłam błąd?" ani tekstów typu "Twoi kumple mają na ciebie zły wpływ" a fakt że matka jest najważniejsza i ma największy wpływ jest raczej nie podważalny ja tylko napisałem że inni też jakiś wpływ mają choćby i 1%.

Sarkazm to nieodłączny element mojego życia. Nie mam zamiaru podawać tutaj jakikolwiek argumentów przeciw temu co napisałeś bo to nie temat o tym. Jestem po prostu praktykiem a ty chyba jeszcze nie. Teksty w stylu "twoi kumple mają na ciebie zły wpływ" znaczą że rodzic nie poradził sobie z rolą, nie potrafił stać się dla dziecka PRAWDZIWYM wzorem. Nie udało mu się wpoić dziecku zasad którymi miało się kierować.

Wracając do dyskryminacji kobiet - wydaje mi się że w kraju w którym jeszcze tak nie dawno całowano kobiety na przywitanie w dłoń to chyba nie aż tak bolesny problem.

Volomir
10-01-2010, 10:26
Dyskryminacja? Jaka dyskryminacja? Ustępujemy miejsca, pracujemy w kopalniach, mamy utrzymac dom, mamy je chronic, za glupi dowcip dostaej sie sprawe za molestowanie, jak kobieta podnosi reke na faceta to zasluzyl, jak facet to damski bokser. Gdzie tu dyskryminacja? :P

Sam Fisher
10-01-2010, 10:40
Ja zawsze powtarzam : równouprawnienie? OK! Jestem za! To do woja dziewczyny! :mrgreen:

tomsn
10-01-2010, 10:46
do woja już nikt nie idzie z poboru z tego co wiem.

Sam Fisher
10-01-2010, 12:25
do woja już nikt nie idzie z poboru z tego co wiem.
No ale ja tak mówię już od dawna. Jeszcze z czasów poborowych ;]

discpline83
10-01-2010, 12:53
I tutaj wam powiem ze kiedy odbywalem sluzbe pare ladnych lat temu, mialem przyklad kobiet zolnierzy, obie sluzyly w stopniu chorazego, wiec w wojsku pare kobiet jednak jest. Nie wiem co prawda jak duzo, ale z cala pewnoscia sa.
W judaizmie na ten przyklad przynaleznosc do narodu zawsze sie dziedziczy po matce. Furiuszu zrodel nie pamietam, wiem ze to bylo zwiazane w pewien sposob z mitologia, a dokladnie z celtyckim kultem matki i plemienia daanu. A co do greckiej milosci wiem o czym mowisz, ale ja na mysli mialem cos innego, wspolczesnego czego porownac do grecjii nie idzie, mianowwice o te cale metroseksualne wykwity i cale te wzorce czulych misiow pysiow, ja a akurat jestem zwolennikiem tradycyjnego wychowywania dzxieci i modelu rodziny i podzialu obowiazkow. Przez caly okres istnienia ludzkosci jakos pomagal nam w rozwoju i przetrwaniu naszego gatunku, wiec w jakis sposob skuteczny i uzyteczny byc musi.

Niklot
10-01-2010, 15:33
Taa gorbi tez ma zawsze rozbieżne adresy IP, na każdym koncie inny :D
Tyle, że ja mam stałe IP ;) 88.156.13.213 ;)
A jakie to ma znaczenie?
Przecież zawsze można na jeden nick wchodzić bezpośrednio ze swojego stałego ip, a na drugi na przykład przez proxy, albo z innego komputera :)



W judaizmie na ten przyklad przynaleznosc do narodu zawsze sie dziedziczy po matce.
A skąd Twa wiedza pochodzi? Od Szechtera? ;)

Sam Fisher
10-01-2010, 15:45
A jakie to ma znaczenie?
Przecież zawsze można na jeden nick wchodzić bezpośrednio ze swojego stałego ip, a na drugi na przykład przez proxy, albo z innego komputera :)
No teraz to wydziwiasz. To akurat śmieszne, że jeszcze NIKT NIGDY nie uczepił się, że mój brat pisał kiedyś z innego konta z tego samego komputera o tym samym IP. A jak już koleżanka Marlena z Olsztyna to jeszcze bardziej dziwna sprawa :shock: Przestań kręcić, bo nic Ci nie wyjdzie ;)

discpline83
10-01-2010, 15:51
Aj waj!! A kto ten szechter, musi byc goj jakis bo ja nie slyszalem o kims takim prosze pana. Jednak na powaznie powiem ci ze tak wlasnie jest, zeby zostac uznanym za zyda trzeba byc z matki zydowki, nie z ojca. Nawet jesli twoja matka bylaby tzw gojka a ojciec zydem, to nie bylbys uznany za zyda. Z kolei jesli matka bylaby zydowka a ojceiec gojem bylbys uznany przez wspolnote za pelnoprawnego zyda. Nie mam teraz czasu zeby poszukac uzasadnienia ale tak wlasnie jest w judaizmie, i tego faktu jestem sto procent pewien. Co do dyskryminacjii kobiet a szczegolnie ich obecnosci w wojsku, to pamietam ze jedna z tych pan chorazych doskonale panowala nad chlopami, i byla jak najbardziej an wlasciwym miejscu, od razu podkreslam ze nie byla babochlopem tylko atrakcyjna kobieta. Kiedys jak zeskanuje zdjecia z przysiegi wrzuce na forum jej foty.

Baal-Melkart
10-01-2010, 15:58
Aj waj!! A kto ten szechter, musi byc goj jakis bo ja nie slyszalem o kims takim prosze pana. Jednak na powaznie powiem ci ze tak wlasnie jest, zeby zostac uznanym za zyda trzeba byc z matki zydowki, nie z ojca. Nawet jesli twoja matka bylaby tzw gojka a ojciec zydem, to nie bylbys uznany za zyda. Z kolei jesli matka bylaby zydowka a ojceiec gojem bylbys uznany przez wspolnote za pelnoprawnego zyda.

Potwierdzam, przynajmniej na mój obecny stan wiedzy w tej kwestii. Przy czym przejście na Judaizm chyba także jest równoznaczne z przyjęciem takiej osoby do społeczności żydowskiej.

Dagorad
10-01-2010, 16:28
discpline83 czekamy na zdjęcie :lol: . Co to kobiet w wojsku czytałem kiedyś artykuł o gwałtach w wojsku, sprawa może wydawać się dziwna ale inaczej zapewne się na nią patrzy z perspektywy żołnierza wysłanego do Iraku (właśnie żołnierzy z misji z tego kraju dotyczył artykuł) konkretnie chodziło o Amerykanów a nie Polaków. Podczas wojny zawsze powszechne były gwałty tylko że misja rządzi się innymi prawami, a jak kończy się przespanie z islamistką (tak się to odmienia?), nieważne czy ona chciała czy też nie, jest powszechnie znane. Więc raczej nieunikniona jest sytuacja kiedy żołnierka przestaje być towarzyszem broni a staje obiektem seksualnym (ale to brzmi :lol: ) co zakończy się albo w miarę pokojowo (cieknącą ślinką :lol: ) albo mniej (gwałtem).

discpline83
11-01-2010, 07:50
Hmm zdjecie sie pojawi wkrotce. Co do przyjecia judaizmu z cala pewnoscia czyni cie to czlonkiem wspolnoty, ale podejrzewam ze warunkiem jest poznanie jezyka tradycjii oraz jak mnieman ukonczenie jesziwy, bo judaizm jest religia raczej pod tym wzgledem bardzo konserwatywna i stanowcza. Niestety od dawna nie zglebialem tematu judaizmu a moja wiedza ogranicza sie do tego co zapamietalem z mej nastoletniej fascynacjii ich kultura a zwlaszcza kabala.

discpline83
11-01-2010, 09:48
Tak wiec oto obiecane zdjecie. Nie wiem czy wszystko doda w spokoju bo pierwszy raz to robie.