PDA

Zobacz pełną wersję : Warhammer - propozycje nowych zasad turniejowych



Arroyo
18-09-2016, 15:30
Ostatnio miałem okazję zagrać w jednym z turniejów na ESL'u - niestety przegrałem go. Lecz poza tym zauważyłem pewne zasady, które można przetestować tutaj na turniejach. Postanowiłem je trochę połączyć z tymi, co mamy u nas. Pomysł taki:
max 6 tych samych jednostek
max 2 Demigryfów i Krwawych Rycerzy
max 1 Upiorny Relikwiarz (Urządzenie Mortis) lub max 1 Szpon Nagasha lub max 1 Ścierwowóz z Piekielnym Magnetytem
max 1 Czołg Parowy
max 3 Giganty
max 3 bohaterów (max 2 tych samych, ale i max 1 mag (jeśli lordem jest mag, nie możesz wziąć bohatera maga i vice versa), Lordowie nie wchodzą w limit)
max 2 Cmentarne Poczwary

Co Wy powiecie na takie zasady?

Turek
18-09-2016, 16:09
Ja bym jednak pozostał przy 4 takich samych jednostkach. W Warhammerze dodatkowo można kupować bohaterów przez co tych jednostek jest mniej i jeżeli ktoś weźmie 6 takich samych to to będą wojny klonów. Wątpliwości mam do bohaterów - uważam, że 2 bohaterów + lord to wystarczająca liczba. Jeszcze jest sprawa gigantów, po co ich ograniczać jak wcale nie są super mocni? (jak na swój koszt)

Mist
18-09-2016, 17:55
co do gigantów to zasada jest bardzo dobra dla nie wtajemniczonych graczy, chodzi o ich spam który niszczy wszystko .... była to spora plaga na wcześniejszym patchu z zielonymi np

Arroyo
18-09-2016, 17:58
Wiesz, akurat co do bohaterów to uważam, że ta zasada, którą na ESL'u zaproponowali jest bardzo dobra, bo nie tylko unikasz spamu magów, ale i jeszcze możesz sobie pozwolić na w miarę dobre stworzenie teamu bohaterów dodatkowych. Poza tym zasada z magami ogranicza ich ilość, zatem jak wziąłbyś Gelta, tak innego maga wziąć nie możesz. Co do gigantów, zgodzę się, ale przytrzymują mocno gracza na jednej flance.

YoshieeSB
20-09-2016, 10:26
Pomysł jest niezły tylko również zostałbym przy max 4 tych samych jednostkach bo przy 6 to już może pojawić się spam

Arroyo
20-09-2016, 12:07
Ok, więc póki co są takie zasady:
max 4 tych samych jednostek
max 2 Demigryfów i Krwawych Rycerzy
max 1 Upiorny Relikwiarz (Urządzenie Mortis) lub max 1 Szpon Nagasha lub max 1 Ścierwowóz z Piekielnym Magnetytem
max 1 Czołg Parowy
max 3 Giganty
max 3 bohaterów (max 2 tych samych, ale i max 1 mag (jeśli lordem jest mag, nie możesz wziąć bohatera maga i vice versa), Lordowie nie wchodzą w limit)
max 2 Cmentarne Poczwary

Co Wy na to?

Turek
20-09-2016, 12:47
Dla mnie spoczko, chociaż postawiłbym jeszcze limit, że nie mogą być Ci sami bohaterowie. Karl Franz + 2 Kapitanów na pegazach to też troszkę zbyt mocny skład do gry.


Nie przeklinamy na forum tak na przyszłość.

Arroyo
20-09-2016, 13:12
Pomysł dobry, można to zrobić. Ew. dałoby się zasadę, że drugi taki sam bohater nie mógłby używać wierzchowca latającego.

Turek
08-10-2016, 21:21
Mam tutaj kilka pomysłów do przemyślenia i do możliwego sprawdzenia na turniejach o tytuł Marszałka Imperium:

1) Losować wspólną, jedną mapę dla całej kolejki,
2) Ustalić od jakiej liczby graczy gramy drabinkę turniejową,
3) Ograniczyć liczbę Gwardii Elektorskiej do 3 oddziałów,
4) Gracz wyżej w tabeli/drzewku pierwszy wybiera frakcję i ma prawo zbanować na jeden mecz jedną frakcję przeciwnikowi. Przykład: Gracz 1 wybiera krasnoludy i banuje przeciwnikowi Wampiry, Gracz 2 wybiera zatem Wojowników Chaosu.

Arroyo
11-10-2016, 15:45
1) Nie wiem, czy jest sens. Nie lepiej ze wszystkich dostępnych w zasadach dokładać kolejne (powstające z ramienia CA) mapy?
2) Myślę, że od min. 8 graczy drabinkowy system byłby ok. Jeśli graczy jest pon. 8 to ligowy byłby ok :)
3) Czemu chcesz ograniczyć liczbę Wielkich Mieczy (Gwardii Elektorskich)?
4) Ten pomysł mi się podoba.

Turek
12-10-2016, 17:06
1. Chodziło mi o to, żeby w 1 rundzie wszyscy grali tą samą mapę. Nie byłoby wtedy problemu z "kto wybiera mapę", bo byłaby narzucona.
3. Propozycja nerfu dla Imperium, które teraz jest chyba najsilniejszą rasą.