PDA

Zobacz pełną wersję : Seria Gothic



marcinus1002
10-01-2010, 18:51
Czyli Gothic, Gothic 2 + Noc Kruka, Gothic 3 i nadchodzące Arcania a Gothic Tale.
Osobiście mój pierwszy Gothic to była 2 gdzie czułem klimat. Ciągle pamiętam jak się cieszyłem gdy w pewną noc udało mi się dotrzeć do miasta i zostać czeladnikiem albo strach przed poszukiwaczami. Później zagrałem w Gothica 1 gdzie też czułem ten klimat. Potem nadszedł oczekiwany przez wszystkich Gothic 3 który nie był już tą grą co kiedyś. Najlepszym Gothicem jest wg mnie Gothic 2 z dodatkiem. Na Arcanie nie czekam przez inne studio i po zobaczeniu gameplayu sądzę że to będzie Gothic 3 made in Spellbound. A wy jak sądzicie?

Zib
10-01-2010, 19:07
Grałem we wszystkie części i też zaczynałem od 2.Moim zdaniem najbardziej zaskakującą, klimatyczną częścią była jedynka ,czysta poezja.G2 też spoko ale jakoś pomysł ze smokami nie była dla mnie do końca trafiony.

Inglorion
10-01-2010, 19:14
Też zagrałem najpierw w 2 część Gothic'a. Bardzo mi się spodobała (+ z dodatkiem jest najlepszą grą z serii). Potem był Gothic 1. Gdyby nie to, że gra jest skończona jedynie w 70% to pewnie byłaby to świetna gra (co nie zmienia faktu, że i tak jest fenomenalna). Co do klimatu pierwsze 2 części go mają. G3 - po zainstalowaniu patcha 1.73 jakoś dało się grać. Nie powiem, że gra się źle. Z patchami jest dużo trudniej, tylko fabuła jest strasznie skopana (taki sam schemat w każdym mieście - wbij 75%(pkt), pogadaj z wodzem i idź do następnego miasta). O G3Zb się nie wypowiem, gdyż nie grałem. Po przeczytaniu opinii użytkowników na wielu forach, doszedłem do wniosku, że to już nie jest Gothic.

Volomir
10-01-2010, 20:15
Tylko jedynka! Za klimat, za dorosłość swiata, za koniec konców najciekawsza fabule. Duzo ciekawych pomyslów, dobry rozwoj postaci no i swietnie zarysowane NPC! Pamietam jak w jedynce uwielbialem cala paczke przyjaciol + LEE;) A potem? Potem juz nikt ciekawy nie doszedl. Gothic 2 byl ok, ale bez rewelacji. Jakies to wszystkie bylo... minimalistyczne. Jedna duza farma, jedno duze (ha ha) miasto. Takie nic, chociaz dodatek byl bardzo ciekawy. No i potem juz gorzej. Gothic 3 czyli wieczna beta... Braki we wszystkim, a mimo to calkiem fajnie sie gralo. Takze jesli chodzi o oceny to:

Gothic - 9.5/10
Gothic 2 + Noc Kruka - 8/10
Gothic 3 - 7.5/10

W Zmierzch Bugów nie gralem i nie mam zamiaru. Na Gothica 4 raczej nie licze, tzn zagram, ale bez napalania sie. Jeszcze nawiązujac to calkiem, calkiem jest Risen, troche lepszy niz Gothic3, ale gorszy od jedynki;)

Piotruś Oprawca
11-01-2010, 14:04
Wszystko zaczęło się od Gothic'a 1, zakochałem się w tej grze, fabuła była genialna. Za pierwszym razem jak grałem dołączyłem do Starego obozu, potem to przejście do nowego, po prostu coś wspaniałego. Ten klimat obozu, gdy wieczorami jedni spali, inni siedzieli przy ognisku coś czego nie da się zapomnieć. 2 w porównaniu do jedynki była słabsza pod względem klimatu i fabuły. Co do fabuły 1 tutaj warto dodać, że gdy przeszło się więcej niż 5+ razy to nudziła się, natomiast w 2 można było grać i grać bez końca, sam przeszedłem ją z 18 razy. Ten rozwój postaci, za każdym razem inny i pomimo tego, że fabuła była dość płytka (smoki, oko innosa itd.) to jak się wkręciłem w nową postać to nie mogłem przestać grać. Gothic 3 dobra gra, ale bez rewelacji, po tylu latach czekania i czytania każdego newsa, plotki o grze oczekiwałem prawdziwej bomby, takiego połączenia klimatu z 1 z grywalnością 2. Może to właśnie dlatego, że oczekiwałem zbyt wiele ta gra nie przypadła mi do gustu. W dodatek nie grałem bo skoro mój kumpel fanatyk serii Gothic powiedział, że to chłam to ja nawet się nią nie interesowałem. Mimo wszystko tak podsumowując uważam, że Piranie odwaliły kawał dobrej roboty i dały mi wiele świetnie spędzonych godzin. Do dziś uważam, że Gothic i TES to 2 najlepsze serie tego typu gier w moim życiu.

OskarX
11-01-2010, 14:31
Skoro tylu tu fanów gothica, to zapraszam wszystkich, a szczególnie Volomira, do wspólnej rozrywki multiplayer. System został wykonany przez fanów pod g1. Nie ma czegos takiego ,ze zabijesz kupca i jestes najbogatszy:) trzeba dbać o każda bryłkę rudy, zeby uzbierać na spodnie kopacza xD serwer jest polski, wiec nie ma problemów jak ktos podejdzie i bedzie sie pytał o party;) zwiększony exp zapobiega szybkiemu nabiciu lvl. Ale pozostają nowe questy, wspólne rajdy i party :P zapraszam do wspólnej zabawy multi w swiecie g1 ;) EDIT- DODAJCIE do ankiety g3+Zb

Volomir
11-01-2010, 16:24
Co do fabuły 1 tutaj warto dodać, że gdy przeszło się więcej niż 5+ razy to nudziła się, natomiast w 2 można było grać i grać bez końca, sam przeszedłem ją z 18 razy. Ten rozwój postaci, za każdym razem inny i pomimo tego, że fabuła była dość płytka (smoki, oko innosa itd.) to jak się wkręciłem w nową postać to nie mogłem przestać grać.

Nie zgadzam sie. Jedynka przeszedlem chyba 3 razy jak sie ukazala +5 razy po premierze Gothica2. W Gothic2 gralem z 5 razy, a przeszedlem ze 3 razy. Kwestia gustu. Jedynka miala swietny klimat i granie w nowym obiezie, starym i bagiennym bylo za kazdym razem troche inne;) W 2 to wszystko bylo dla mnie takie hmm prymitywne:P No i warto nadmienic o Morcznej Trojcy, dobrym, troche nierownym modzie;)

OskarX, moze kiedys pogram, na razei sesja, potem czeka kolejne podejscie do Dragon Age i dokonczenie Risena:P

Dragonit
11-01-2010, 16:40
Moim zdaniem klimat 1 tak lepszy od 2 nie był, bo takie smaczki jak poszukiwacze, którzy stali na drodze kilkadziesiąt metrów przede mną i zarażali mnie klątwą uniemożliwiająca sen, były miażdżące. Ciekawe też jest pożarcie przez morskie potwory 8-) W 3 nie grałem, może kiedyś się skuszę, bo jakieś tam zalety pewnie ma, a potrafię się przestawić na niższy pułap, jeśli chodzi o wymagania względem gry, dzięki czemu prawie każda może dać mi trochę rozrywki 8-) Risen mi się nie podoba, w G4 zagram, ale jakiś wielkich nadziei nie mam.

marcinus1002
11-01-2010, 17:01
Skoro tylu tu fanów gothica, to zapraszam wszystkich, a szczególnie Volomira, do wspólnej rozrywki multiplayer. System został wykonany przez fanów pod g1. Nie ma czegos takiego ,ze zabijesz kupca i jestes najbogatszy:) trzeba dbać o każda bryłkę rudy, zeby uzbierać na spodnie kopacza xD serwer jest polski, wiec nie ma problemów jak ktos podejdzie i bedzie sie pytał o party;) zwiększony exp zapobiega szybkiemu nabiciu lvl. Ale pozostają nowe questy, wspólne rajdy i party :P zapraszam do wspólnej zabawy multi w swiecie g1 ;) EDIT- DODAJCIE do ankiety g3+Zb
Daj linka do tego multi to chętnie zagram

Volomir
11-01-2010, 17:09
Moim zdaniem klimat 1 tak lepszy od 2 nie był, bo takie smaczki jak poszukiwacze, którzy stali na drodze kilkadziesiąt metrów przede mną i zarażali mnie klątwą uniemożliwiająca sen, były miażdżące.

Nie wiem co w nich bylo miazdzacego... Pasowali do gry jak wół do karety, tak samo wepchnieci na sile jaszczuroludzie... W 2 fajne bylo tylko zwiedzanie starych lokacji w Kolonii Gorniczej.
A jedynk... ech. Koloni karna, kazdy chce ci spouscic lomot dla paru drobiazgow, to latanie i lizanie dupy. Tam czules sie poprostu nikim i z przyjemnoscia parzylo sie jak Twoja postac rosnie w sile. Dla mnie jedynka to jeden z najbardziej klimatycznych RPGów, a dwojka jest totalnie bez klimatu... ciagle jakies pola, wsie, jezira, wsie i pola.

Dragonit
11-01-2010, 17:18
Mi tam pasowali i to się liczy ;)

marcinus1002
11-01-2010, 17:29
Zapomniałem wspomnieć że najbardziej lubię Gothica I i II za możliwość robienia do nich filmów a to wydłuża życie grze gdzieś tak do dzisiaj

Furiusz
17-01-2010, 19:00
A grałeś w mody?


Nie wiem co w nich bylo miazdzacego... Pasowali do gry jak wół do karety, tak samo wepchnieci na sile jaszczuroludzie...
Jaszczuroludzie byli wepchnięci na siłę, to fakt ale z drugiej strony kto miał robić za obstawę smoków? orki? Wątpię :D
Natomiast poszukiwacze byli ok, dawało to klimat grze, tej takiej opresji w jakiej się bohater znalazł :D mi się podobało.


Koloni karna, kazdy chce ci spouscic lomot dla paru drobiazgow, to latanie i lizanie dupy.
Picz, takich agresywnych postaci to chyba w 2 było więcej, tam świat był dopiero twardy - w porcie, bójki dla szmalu albo o wejście do tawerny, na farmach burdy z najemnikami tylko dla zdobycia popularności, albo spuszczenie łomotu bolkowi :D czy temu dzieciakowi na farmie, jak mu tam Bronk?
W koloni byłeś właśnie kimś, zaczynałeś od razu jako gośc, nie ktoś od machania łopata, wpindol można było dostać tylko od krzykacza w nowym obozie, w starym burda była de facto niemożliwa, w nowym fajnie się było postawić Bloodwynowi :D

Trójka jest średnia, nareszcie większe połacie świata, nie powtarzają się już tak bardzo, pokochałem Nordmar - świetne miejsce :D Okolice Nordmaru - trelis, Geldern i klany to dopiero klimacik, jak na polowaniu :D
W Gothicu najbardziej lubiłem polowania :D przynosiły naprawdę nizeły dochód.

Volomir
17-01-2010, 19:09
Picz, takich agresywnych postaci to chyba w 2 było więcej, tam świat był dopiero twardy - w porcie, bójki dla szmalu albo o wejście do tawerny, na farmach burdy z najemnikami tylko dla zdobycia popularności, albo spuszczenie łomotu bolkowi czy temu dzieciakowi na farmie, jak mu tam Bronk?
W koloni byłeś właśnie kimś, zaczynałeś od razu jako gośc, nie ktoś od machania łopata, wpindol można było dostać tylko od krzykacza w nowym obozie, w starym burda była de facto niemożliwa, w nowym fajnie się było postawić Bloodwynowi

Chyba w inne gry gralismy:p W 2 jedna walka w porcie, jedna na farmie, bo to ze sie bijemy z najemnikami o poparcie to ma byc twarde? W jedynce bilismy sie na arenie, to samo jak dla mnie. Pare obic ale bez przesady. W jedynce ciagle ktos chcial nam wpier****. Od kopaczy, przez strazników, po bandytow. I ze niby bylismy kims? No sorry, dopiero w 2 ludzie nas pozanwali, a w jedynce trzeba bylo siedziec cicho albo lizac dupe. Bo zaraz ktos chcial sie "przykolegowac". Ja takiego, nazwijmy to zaszczucia jak w jedynce nie poczulem juz w zadnym Gothicu. No moze ten mod od poziomki, nie pamietam nazwy chyba mroczne tajmenice, byl bardziej "twardy";)

Furiusz
17-01-2010, 19:18
Fakt mody sa fajne :D


W 2 jedna walka w porcie, jedna na farmie, bo to ze sie bijemy z najemnikami o poparcie to ma byc twarde?
idziesz na farmę, obok drogi stoi Sentenza, prosi o kasę co robisz? Albo cicho i bez szemrania płacisz albo dostajesz oklep, pożyczasz kasę w mieście, nie zwracasz długu i co? Spotykasz potem po mieście kilku gostków pragnących Ci złoić dupsko :D
Wpadasz na farmę tę od roboty dla złodziei - i co burda :D
ten gostek z karczmy w okolicy vatrasa na v zapomniałem imienia - wkurw** Cie to go klepiesz, Roul z farmy, to samo, koleś z którym idziesz polować na polne bestie cię okpił, to z nim się tłuczesz, z Busterem przy drodze, to jedyna metoda, itd itd. walk było więcej niż w 1.


W jedynce ciagle ktos chcial nam wpier****
Ciekawe kto? Ja sobie przypominam tylko trzech i to 2 chciało nas klepać dopiero po tym jak nie zapłaciliśmy Bloodwynowi.


Od kopaczy, przez strazników, po bandytow
żaden strażnik w 1 nikogo nie zaatakował, chyba, ze mowa o późniejszym etapie gry, ty chyba rzeczywiście w co innego graleś, może myli Ci się z tym modem osadzonym w realiach XVI wieku.


dopiero w 2 ludzie nas pozanwali, a w jedynce trzeba bylo siedziec cicho albo lizac dupe
starzy znajomi, ci sami którzy rozpoznawali nas i w 1. W 2 nikt o nas nie wiedział.

Gerwand
18-01-2010, 11:59
Według mnie najlepsza była pierwsza część.Świetnie oddawała klimat całej kolonii, można było posłuchać opowieści jak to ciężko jest być kopaczem itp. Jedynka była taką ,,podstawą" gothica. Druga i trzecia część nie maja już w sobie tego ,,czegoś" Po prostu zrobił się z tego pospolity RPG. Albo robią z nas takiego ,,przynieś, wynieś pozamiataj" albo mamy kogoś zabić w sposób okrutny i bardzo bolesny xD No i jeszcze te historyjki o smokach :-/ Według mnie jest to już przeciąganie na siłę, byle tylko utrzymać historię beziego. Jedynka rządzi! :mrgreen:

Furiusz
18-01-2010, 15:32
można było posłuchać opowieści jak to ciężko jest być kopaczem itp.
W dwójce masz teksty jak to ciężko jest teraz na farmach, w kopalniach, albo jak ciężko jest żyć czy coś ukraść, albo jak ciężko jest polować.


Albo robią z nas takiego ,,przynieś, wynieś pozamiataj"
Bo w jedynce nie, np pierwsze z brzegu zadanie od Diega z dupy wziete - zanieś listę i przynieś z powrotem, dają hiper, super ważna listę kolesiowi co jest w kolonii 2h i nikt go nie zna, chwilę potem jak jest napad, to nikt nic zdrożnego w tym nie widzi.


albo mamy kogoś zabić w sposób okrutny i bardzo bolesny
Bo w jedynce nie :roll:


No i jeszcze te historyjki o smokach
Bo kogo miał pokonywać koleżka, który tydzień wcześniej rozbił hiper straszliwego demona? Gumisie? Trochę naciągane ale i tak nie za bardzo.

W dwójce podobał mi się zwłaszcza klimat polowania, jedynka tego nie ma.

Dragonit
18-01-2010, 21:37
To kolejny dowód na to, że ludzie często oceniają klasykę przez pryzmat sentymentu 8-)

Volomir
19-01-2010, 16:34
starzy znajomi, ci sami którzy rozpoznawali nas i w 1. W 2 nikt o nas nie wiedział.

Ale w jedynce nas nie rozpoznawali bo nas jeszcze nie znali;) To duza róznica.


żaden strażnik w 1 nikogo nie zaatakował, chyba, ze mowa o późniejszym etapie gry, ty chyba rzeczywiście w co innego graleś, może myli Ci się z tym modem osadzonym w realiach XVI wieku.

Bodajze Bloodwynn nas atakowal, nie musial, ale mogl, a to byl straznik.


Ciekawe kto? Ja sobie przypominam tylko trzech i to 2 chciało nas klepać dopiero po tym jak nie zapłaciliśmy Bloodwynowi.

Oj wiecej ic bylo, paru poukrywanych, paru czekajacych pod starym obozem.


idziesz na farmę, obok drogi stoi Sentenza, prosi o kasę co robisz? Albo cicho i bez szemrania płacisz albo dostajesz oklep, pożyczasz kasę w mieście, nie zwracasz długu i co? Spotykasz potem po mieście kilku gostków pragnących Ci złoić dupsko
Wpadasz na farmę tę od roboty dla złodziei - i co burda
ten gostek z karczmy w okolicy vatrasa na v zapomniałem imienia - wkurw** Cie to go klepiesz, Roul z farmy, to samo, koleś z którym idziesz polować na polne bestie cię okpił, to z nim się tłuczesz, z Busterem przy drodze, to jedyna metoda, itd itd. walk było więcej niż w 1.

Tylko wiekszosc tych walk polega na tym, ze to ty klepiesz ich;) Inna sprawa, ze na tak wychwalany przeze mnie klimat zaszczucia wplywa wiele innych skladników. Chocby slabosc bohatera przez dlugi czas, ogrom bestii czychajacych w lesie na miesko, te wpierdy (szczegolnie, ze na dzien dobry w intrze dostajemy po papie), lizanie dupy itd. Tego nie bylo w 2 i 3. Tam jak sie chwile rozwinales to przy lekkim samozaparciu byles w stanie pokonac kazdego.


Bo kogo miał pokonywać koleżka, który tydzień wcześniej rozbił hiper straszliwego demona? Gumisie? Trochę naciągane ale i tak nie za bardzo.

Akurat historia w 2 byla mooooocno naciagana. Poza tym bezio mogl sie bic z kimkolwiek, bo przeciez zostal przywrocny do zycia i nie pamietal swoich umiejetnosci;)


W dwójce podobał mi się zwłaszcza klimat polowania, jedynka tego nie ma.

Jaki klimat polowania? Tzn, nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jakie polowania? Latanie z lukiem po lesie? Cyz te kilka zadan co sie towarzyszylo chlopakom? W kazdym badz razie ja polowalem tylko dla kasy, bo nic ciekawego w tmy nie widzialem;)


To kolejny dowód na to, że ludzie często oceniają klasykę przez pryzmat sentymentu

Gdzie Ty masz tu sentyment?
Gothic pokazal, ze mozna troche inaczej podejsc do ideii RPG. Ze mozna pokazac doroslejszy swiat. 2 to tylko rozwiniecie ideii i moim zdaniem w zlym kierunku;)

Argaleb
19-01-2010, 16:45
Mnie w Gothicu zaskoczyło wszystko. To był inny cRPG. Zupełnie niepodobny. Najbardziej spodobała mi się druga część. Ten klimacik, to wyczekiwanie na śmierć i ogólnie było całkiem ciekawie. A potem jeszcze :twisted: Dwór Irdorath

Furiusz
19-01-2010, 19:22
Ale w jedynce nas nie rozpoznawali bo nas jeszcze nie znali;) To duza róznica.
:D dobra nic na to nie odparuję :D różnica żadna de facto ale dająca klimat :D


Bodajze Bloodwynn nas atakowal, nie musial, ale mogl, a to byl straznik.
Bloodwyn nas nie atakował, jeśli mu się nie okupiliśmy to jeden kopacz nas wyciągał za obóz i próbował złoić skórę i drugi przy garnku tez nas chciał tłuc, to wszystko.


Oj wiecej ic bylo, paru poukrywanych, paru czekajacych pod starym obozem
taa jasne, byli ale bandyci, wystarczyło się pokręcić po planszy w 2 i też być bandytów spotkał co nie miara.



Tylko wiekszosc tych walk polega na tym, ze to ty klepiesz ich;)
Odkrywcze, a w jedynce było inaczej chyba nie, bo nikt by w to nie grał ...


Chocby slabosc bohatera przez dlugi czas
Raczej nieśmiertelność niektórych postaci w niektórych rozdziałach gry. de facto po odnalezieniu Nek'a i po walce na arenie kiedy można było już jako tako wyszkolić nasza postać, to nie wychodząc z pierwszego rozdziału i nie wchodząc na tereny orków dało się sklepać każdego, poza nieśmiertelnymi npc.


ogrom bestii czychajacych w lesie na miesko
Pójdź z Bartokiem trochę dalej w las, też się zdziwisz, zresztą w dwójce bezdroży i lasów jest więcej, więc i polowania lepsza niż w jedynce. Dodatkowo w jedynce jeśli się człowiek poruszał bez większego kluczenia po okolicy to szansa na natknięcie się na coś większego niż ścierwojad jest zerowa, w dwójce idąc wzdłuż murów miejskich napotykasz na bestie których nie możesz ruszyć, w jedynce jest chyba 7-8 cieniostworów i trzy trole (albo cztery) w dwójce cieniostworów i troli jest od urwania głowy :D do tego dochodzą wargi, w jedynce niezbyt popularne.


te wpierdy (szczegolnie, ze na dzien dobry w intrze dostajemy po papie
Nie wiem jak grasz, ale ja dostałem tylko dwa razy - raz w intro (zero wpływu na akcje) dwa na arenie gdy chciałem wstąpić do starego obozu, gdy chciałem do nowego wybrałem miejscowego i jemu wpitoliłem :D więc nie przesadzaj z tym, że tak obijają nasza postać.


lizanie dupy itd
To już jest chyba twój wymysł i Twoje marzenie. Niczego takiego sobie nie przypominam, bezimienny ma cięty język a to, ze wykonuje się zadania dla innych, w dwójce tak nie jest?


Tam jak sie chwile rozwinales to przy lekkim samozaparciu byles w stanie pokonac kazdego.
W jedynce nie bo niektóre postacie były nieśmiertelne, zresztą co jest bardziej realne?


Akurat historia w 2 byla mooooocno naciagana.
Nie bardziej niż w jedynce :D już tekst w samym intro jest pełen błędów logicznych, ale to nic. jedynka jest ok, nie jest naciągana za to dwójka już tak :D sorki ale to dwa ma całkiem spójna opowieść.


Poza tym bezio mogl sie bic z kimkolwiek, bo przeciez zostal przywrocny do zycia i nie pamietal swoich umiejetnosci;)
Nie słuchałeś Xardasa nie został bezimienny przywrócony do życia jeno odkopany, on cały czas żył, tylko pod skałami :D zresztą przypomina sobie człowiek wszystko szybciej niż uczy na pamięć, choćby dlatego winno być lekko łatwiej.


Jaki klimat polowania? Tzn, nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Jakie polowania? Latanie z lukiem po lesie? Cyz te kilka zadan co sie towarzyszylo chlopakom? W kazdym badz razie ja polowalem tylko dla kasy, bo nic ciekawego w tmy nie widzialem;)
Czyli nie potrafisz docenić klimatu polowań, trójka też ma dobry w tym klimacik, ale to akurat może być tylko moje zboczenie, żadna inna gra rpg, nie ma takiego klimatu w tym elemencie :D
Latając tylko dla kasy to możesz latać z mieczem, łuk ma swój klimat po prostu. Mówisz o podstawie czy o dodatku? W podstawie było tylko dwóch myśliwych do towarzystwa :D zatem nie było tych kilku zadań z towarzyszeniem. :D ja po prostu lubię las :D


A potem jeszcze :twisted: Dwór Irdorath
Motyw na wyspie był całkowicie zmulony :D

Dragonit
19-01-2010, 19:26
Gdzie Ty masz tu sentyment?
Gothic pokazal, ze mozna troche inaczej podejsc do ideii RPG. Ze mozna pokazac doroslejszy swiat. 2 to tylko rozwiniecie ideii i moim zdaniem w zlym kierunku;)


Chodzi o to, że ludzie często przesadzają, mówiąc o starych grach, w które grali jako dzieci/młodzież. Nie chodzi mi o to, że Gothic 1 jest słaby, czy coś w tym guście 8-)

Volomir
19-01-2010, 20:46
Bloodwyn nas nie atakował, jeśli mu się nie okupiliśmy to jeden kopacz nas wyciągał za obóz i próbował złoić skórę i drugi przy garnku tez nas chciał tłuc, to wszystko.

Atakowal, atakowal. Pamietam bo w maju gralem najpierw w Gothica, a potem w Gothica z tym modem;) Za pierwszym podejsciem mnie zaatakowal.


taa jasne, byli ale bandyci, wystarczyło się pokręcić po planszy w 2 i też być bandytów spotkał co nie miara.

Mimo wszystko uwazam, ze w Gothicu jeden bylo ich wiecej:P


Odkrywcze, a w jedynce było inaczej chyba nie, bo nikt by w to nie grał ...

Oj chyba tak bylo, niech potwierdza to fakt, ze w Ameryce gra sie nie sprzedala:P


Raczej nieśmiertelność niektórych postaci w niektórych rozdziałach gry. de facto po odnalezieniu Nek'a i po walce na arenie kiedy można było już jako tako wyszkolić nasza postać, to nie wychodząc z pierwszego rozdziału i nie wchodząc na tereny orków dało się sklepać każdego, poza nieśmiertelnymi npc.

Raczej nie:P


Pójdź z Bartokiem trochę dalej w las, też się zdziwisz, zresztą w dwójce bezdroży i lasów jest więcej, więc i polowania lepsza niż w jedynce. Dodatkowo w jedynce jeśli się człowiek poruszał bez większego kluczenia po okolicy to szansa na natknięcie się na coś większego niż ścierwojad jest zerowa, w dwójce idąc wzdłuż murów miejskich napotykasz na bestie których nie możesz ruszyć, w jedynce jest chyba 7-8 cieniostworów i trzy trole (albo cztery) w dwójce cieniostworów i troli jest od urwania głowy do tego dochodzą wargi, w jedynce niezbyt popularne.

Bartok to ten mysliwy w miescie? Bo jak tak to zawsze na pierwszy ogien szedlem do samego konca;) Nadal mam inne odczucia. W jedynce szedlem zawsze na poczatku sciezkami, bo w lesie zwykle wilki sprawialy problem. W 2 to w sumie tylko cieniostwor byl problemem. Pomijam trole bo one sa specyficzne;)


To już jest chyba twój wymysł i Twoje marzenie. Niczego takiego sobie nie przypominam, bezimienny ma cięty język a to, ze wykonuje się zadania dla innych, w dwójce tak nie jest?

Duzo bardziej smieciowato czulem sie w jedynce. W 2 to bylo wszystko normalne. Bez popychania i tak dalej. W jedynce, jak smiec.


W jedynce nie bo niektóre postacie były nieśmiertelne, zresztą co jest bardziej realne?

A czy gothic jest/ma byc realny?


Nie bardziej niż w jedynce już tekst w samym intro jest pełen błędów logicznych, ale to nic. jedynka jest ok, nie jest naciągana za to dwójka już tak sorki ale to dwa ma całkiem spójna opowieść.

Gdzie spojna? Jedynka miala dobra fabule, 2 od poczatku do konca to naciaganie na cos epickiego i jeszcze ten neieszczesny dwor na koncu.

Furiusz
20-01-2010, 17:45
Atakowal, atakowal. Pamietam bo w maju gralem najpierw w Gothica, a potem w Gothica z tym modem;) Za pierwszym podejsciem mnie zaatakowal.
W modzie atakował w czystym nie, o ile go nie zaatakowałeś, grałem w wakacje, jak się wkurzę to odpalę Gotha po sesji.


Raczej nie:P
na pewno tak, w Gothicu 1 są postacie nieśmiertelne, którym choćby nie wiem co i tak nic nie zrobisz, one się zmieniają na przestrzeni rozdziałów ale są, w 2 nie ma żadnej nieśmiertelnej.


Bartok to ten mysliwy w miescie? Bo jak tak to zawsze na pierwszy ogien szedlem do samego konca;) Nadal mam inne odczucia. W jedynce szedlem zawsze na poczatku sciezkami, bo w lesie zwykle wilki sprawialy problem. W 2 to w sumie tylko cieniostwor byl problemem. Pomijam trole bo one sa specyficzne;)
Wilki też potrafiły zabić, nie wspominając o wargach :D Co do bartoka, tak to ten myśliwy, jak pójdziesz dalej to trafiasz na orka i cieniostwora, nie ma szans na przeżycie poza ucieczka.


Gdzie spojna? Jedynka miala dobra fabule, 2 od poczatku do konca to naciaganie na cos epickiego i jeszcze ten neieszczesny dwor na koncu.
Ty chyba nie słuchałeś intro do 1 :D
fakt dwór był zamulony przyznaje

kuroi
20-01-2010, 17:58
Raczej nie:P
na pewno tak, w Gothicu 1 są postacie nieśmiertelne, którym choćby nie wiem co i tak nic nie zrobisz, one się zmieniają na przestrzeni rozdziałów ale są, w 2 nie ma żadnej nieśmiertelnej.



w G2+NK
Lares - nieśmiertelny
Hagen - nieśmiertelny
Vatras - nieśmiertelny
Xardas - niesmiertelny
Lester - nieśmiertelny (chyba)
Milten, Gorn, Diego i Lee chyba też.
główny Arcymag kręgu ognia - to samo (zapomniałem imienia)

Piszę z pamięci bo dawno nie grałem. ;)

Furiusz
20-01-2010, 18:08
Wszystkie postacie jakie uznałeś za nieśmiertelne a poznałeś w poprzedniej wersji gry i możesz zabrac na statek z sobą są śmiertelne. Gdy jesteś w Dworze, to jak wracasz na statek, toczą się tam walki, widać, że kolesiom spada zycko :D
Diega możesz sprawdzić w ten sposób, że jak jest jeszcze w dolince podprowadzić pod niego orków albo inne tałatajstwo, dostaje obrażenie, podobnie z Lesterem. Larsa nigdy nie biłem ani nie brałem na statek więc nie wiem, tak samo Hagena. lee i milten patrz wyżej. Xardasa i Pyrokara nie atakowałem więc nie wiem. Lee jest śmiertelny mi nawet na statku zszedł :D
Inna sprawa, ze maja poprawione staty względem ciebie i to mocno

hyperboria11
20-01-2010, 18:10
Raczej nie:P
na pewno tak, w Gothicu 1 są postacie nieśmiertelne, którym choćby nie wiem co i tak nic nie zrobisz, one się zmieniają na przestrzeni rozdziałów ale są, w 2 nie ma żadnej nieśmiertelnej.



w G2+NK
Lares - nieśmiertelny
Hagen - nieśmiertelny
Vatras - nieśmiertelny
Xardas - niesmiertelny
Lester - nieśmiertelny (chyba)
Milten, Gorn, Diego i Lee chyba też.
główny Arcymag kręgu ognia - to samo (zapomniałem imienia)

Piszę z pamięci bo dawno nie grałem. ;)

Jeśli chodzi o nieśmiertelność to czytałem kiedyś na forum Gothica, że oni wszyscy są śmiertelni tylko ich zbroje mają 9999 ochrony a obrażenia przyjmują tylko od magii bodajże(Gothic), a co do Gothic II to patrz Dwór Irdorath. Tam podczas ataku orków na statek wszyscy mogą zginąć.

Furiusz
20-01-2010, 18:24
Co do Goth! to nie prawda, sa nieśmiertelni, jest nawet kod do wpisania w pilku z usyawieniami gry, w którym możesz skasowac im nieśmiertelnośc, sprawdzałem :D

Volomir
20-01-2010, 18:38
Wilki też potrafiły zabić, nie wspominając o wargach Co do bartoka, tak to ten myśliwy, jak pójdziesz dalej to trafiasz na orka i cieniostwora, nie ma szans na przeżycie poza ucieczka.

??? Idziesz i na poczatek pare krwiopijcow, proscizna. Potem wilki, moga zaskoczyc, ale do ubicia. Potem cieniostwór, ubity i na koncu Ork, ktoremu zabieram bron i daje kowalowi. Zawsze dochodze do konca i zabijam z Bartokiem to talatajstwo. Wiec nie wiem jaki w tym masz problem. I zaznaczam, ze jest to zawsze jedno z pierwszych zadan jakie wykonuje po przyjsciu do miasta;)

Furiusz
20-01-2010, 19:52
??? Idziesz i na poczatek pare krwiopijcow, proscizna. Potem wilki, moga zaskoczyc, ale do ubicia. Potem cieniostwór, ubity i na koncu Ork, ktoremu zabieram bron i daje kowalowi. Zawsze dochodze do konca i zabijam z Bartokiem to talatajstwo. Wiec nie wiem jaki w tym masz problem. I zaznaczam, ze jest to zawsze jedno z pierwszych zadan jakie wykonuje po przyjsciu do miasta;)
Taa jeśli wcześniej odwiedzałeś farmę. Ork, jest na tyle blisko, ze łapie mi sie z cieniostworem, więc jak bartok zaczyna pruć do cieniostwora, ten sie budzi podlatuje z orkiem i nas sieką, czasem jeszcze do tego jakis krwiopijca sie przypaleta.

Ponury Joe
20-01-2010, 19:59
Dlatego trzeba mieć minimum 30% we władaniu bronią, żeby móc skutecznie odciągnąć zarówno cieniostwora, jak i orka. Wtedy Bartok ściągnie ich z łuku, a jak nie to posieka maczetą.:P Zresztą mi się nigdy nie zdarzyło, żeby cieniostwór i ork wyskoczyli razem.

Volomir
20-01-2010, 20:32
Mi tez sie nie zdarzylo;) Zawsze najwiecej mialem problemow z wilkami;) Cieniostwór szedl na Bartoka, ja bilem potwora, kolega z luku i padal bez wiekszego problemu;) Ork, sytuacja adekwatna.
I nie odwiedzalem wczesniej farmy, zawsze zostawiam ja na koniec;) Pamietam, ze nie rozwijalem swojej postaci za bardzo, zreszta szedlem na to zadanie z tym nozem na wilki:P Tym samym co Bartok ma;)

kuroi
20-01-2010, 21:30
/cut/
W jedynce nie chodzi o pancerz. Oni są realnie nieśmiertelni. Nawet cheat "kill" na nich nie działa.
Nie są zawsze nieśmiertelni. Przy zmianie rozdziału nieśmiertelność u części z nich się wyłącza.


lol? ja jakoś nigdy nie miałem problemów podczas tego polowania. Najpierw Bartok zwabiał poklei zwierzaczki a potem je razem siekaliśmy. Nigdy nie miałem tak, żeby wszystko razem się na nas rzuciło.

Ituriel32
26-01-2010, 14:09
Gothic miał klimat, a za to w dwójkę się lepiej grało.
Trójka to porażka jako kontynuacja.
W Zmierzch Bogów nie grałem i nie zamierzam grać.
Lubię teksty starych znajomych o bezimiennym np.
Saturas: "Na Adanosa, dlaczego musiałeś spotkać akurat tego maga który cię nie znał" tak to chyba szło?

Gyras
01-04-2010, 19:21
Gothic wg. mnie jest najlepszy z serii:D.Ma ten klimat^^.Jakoś dwójka+NK średnio mi przypadły do gustu.Za to G3 jest średni pod względem fabularnym ale bije pozostałe częsci pod względem obszaru i walki:).Nie wiem jak wam ale mi się rewolucje w G3 podobają :twisted:

Romulus
02-04-2010, 17:09
Ja uwielbiam Gothica I i II. I za klimat a II za to że jest bardziej rozbudowany. Po I pozostaje uczucie nie wykorzystanego potencjału np Obóz bandytów w górach którzy mają imiennego dowódcę ale nic po za tym czytałem gdzieś że pod koniec tworzenia gry autorzy musieli przyśpieszyć bo obawiano się że gra się zestarzeję a wy jak sądzicie ma niewykorzystany potencjał jedynka?

Idill`a (MZ)
02-04-2010, 18:39
Najlepszymi częściami serii bez dyskusyjnie jest pierwsza i druga część po pierwsze za genialny klimat i wysoki poziom trudności, po drugie za bardzo dobre dialogi i dobrą grafike jak na tam te czasy.W Trzeciej części najbardziej dobijają mnie te prymitywne, orangutańskie dialogi, muzyka też jest kiepska, a o grafice i wymaganiach pozwole sobie nie wspomnieć.....

exar
02-04-2010, 18:48
Chodzi Ci o tych bandziorów kolo trola? Możliwe, że coś większego z nimi planowali.
A znacie/pamiętacie rodzimego moda do jedynki "mroczne tajemnice"? Twórcy na swojej stronie dali newsa, że ukończyli nową wersję ale nie opublikują jej bo strzelili focha na fanów. Czyżby prima-aprilisowy joke? link do newsa http://www.poziomkaz.pl/news/746/5

Romulus
02-04-2010, 19:59
Chciałem sobie zagrać w podstawkę w wersję 1.6 chyba i już na początku w czasie lub po dialogu z Xardasem gra się zacina i muszę resetować kompa wiecie co się dzieję?

Yaevinn999
02-04-2010, 21:32
A znacie/pamiętacie rodzimego moda do jedynki "mroczne tajemnice"? Twórcy na swojej stronie dali newsa, że ukończyli nową wersję ale nie opublikują jej bo strzelili focha na fanów. Czyżby prima-aprilisowy joke? link do newsa http://www.poziomkaz.pl/news/746/5

Doskonały mod - super klimat, maasa przedmiotów, ulepszona mechanika no i avatar innosa:). Co do newsa - miejmy nadzieję, że to rzeczywiście tylko joke:/.


W Trzeciej części najbardziej dobijają mnie te prymitywne, orangutańskie dialogi, muzyka też jest kiepska, a o grafice i wymaganiach pozwole sobie nie wspomnieć.....

No cóż, dialogi rzeczywiście płaskie i prymitywne ale IMO to właśnie muzyka i grafika ratują klimat tej części, nadają jej epicki charakter (te przestrzenie, lasy, zamki a wszystko to przy podniosłej, pięknej muzyce orkiestrowej i świetnemu HDR). Gdy zagrałem w G3 kilka miesięcy po premierze od strony graficznej i dźwiękowej nawet na średnich detalach wydawał mi się on doskonały.


Chciałem sobie zagrać w podstawkę w wersję 1.6 chyba i już na początku w czasie lub po dialogu z Xardasem gra się zacina i muszę resetować kompa wiecie co się dzieję?

Masz oryginał? Jeśli tak to jaką wersję? Czy pachtowałeś ją do 1.6? Jeśli już "od pudełka" jest 1.6 to nie wiem co zrobić bo 1.6 to (chyba) najnowszy patch. Jeśli masz (...) starszą wersję to spróbuj inne patche. Ja mam 1.6 z CDA i wszystko ładnie chodzi.


A co do tematu: zakochałem się od pierwszego wejrzenia w Gothic 2, po dziś dzień jest dla mnie Grą Wielką, Klasyką czy jak jeszcze można nazwa Grę Idealną:). Podobnie jak ja sądzi też wielu moich znajomych, jeszcze w gimnazjum zagrywaliśmy się w gothici, teraz w technikum moja klasa dzieli się na: a) osoby dla których gothic to klasyka i coś doskonałego, b) osoby które nie grały w gothica i c) osoby które prawdopodobnie nie przejdą do następnej klasy a ich opinia o gothicu wygląda tak: "gothic? ee tam, takie sobie, nie spodobało mi się".
Wniosek? Ludzie którzy nie lubią gothica są niezbyt inteligentni:D.

Romulus
03-04-2010, 12:01
Masz oryginał? Jeśli tak to jaką wersję? Czy pachtowałeś ją do 1.6? Jeśli już "od pudełka" jest 1.6 to nie wiem co zrobić bo 1.6 to (chyba) najnowszy patch. Jeśli masz (...) starszą wersję to spróbuj inne patche. Ja mam 1.6 z CDA i wszystko ładnie chodzi.
Też mam z CDA ale jak spojrzałem na płytę to jest strasznie porysowana i może dlatego

Idill`a (MZ)
03-04-2010, 12:23
Tak grafika rzeczywiście dobra, ale wtedy gdy masz dobrego kompa jak miałem stary sprzęt i usatwiłem na minimalne detale to grafika była tak okropna, obskurna, że ode chciało mi się grać wszedzie pustynie, jedynie wyjatkiem na, który można zobaczyć są ludzie i zwierzęta o grafice tekstury o słabej rozdzielczości.......
To tylko pokazało ile twórców obchodzą ich gracze ze słabym sprzętem komputerowtym......

koxus
03-04-2010, 22:43
Gothic 3 najlepszy jaki jest, ogromny świat masa questów postaci niezależnych 20h czystej mowy w ch*j skilli i co najwazniejsze na początku nie boimy się jakiś scierwojadów a dajemy rade orkom

choć pamiętam jak w nocy kułem miecze u Harada bo w dzien się wpierdalał na kowadło :P
albo jak zobaczyłem tego orka pod Khorinis
Ale i tak traume przezylem wracając do kolonii ten filmik na początku, noc, orkowie po prawo, topielce koło, rzeki zębacze na polanie i w ch*j orków koło zamku, bałem sie poprostu :D może z 10 lat mialem jak gralem w II (miło sobie powspominac)
ale otwieranie zamków w I i II to ...

podsumowując:
uwazam G3 za najlepszy ale przez momenty grozy w GII(czytaj wyzej) oba są kozackie

pozdro :)

exar
05-04-2010, 17:02
A jednak joke http://www.poziomkaz.pl/news/748

hyperboria11
05-04-2010, 17:33
A jakie jest wasze zdanie na temat Mrocznych Tajemnic??

Gyras
05-04-2010, 21:19
A może porozmawiamy o Arcani? Jak myślicie dorówna G1 czy bedzię kolejną porażka.Ja jako fan serii mam nadzieje ze będzie to niezbugowana i bogata w różne qeusty gra:D No i żeby był klimat jak w Gothicu 1 :)!

Yaevinn999
05-04-2010, 22:44
A może porozmawiamy o Arcani? Jak myślicie dorówna G1 czy bedzię kolejną porażka.Ja jako fan serii mam nadzieje ze będzie to niezbugowana i bogata w różne qeusty gra:D No i żeby był klimat jak w Gothicu 1 :)!

Ja nie traktuję arcanii jako gothica, dla mnie jest to próba wyłudzenia kasy na sprawdzonej marce. Zresztą nawet jeśli będzie to dobra gra (szczerze wątpię) to i tak NIE BĘDZIE to gothic. Z kultową serią łączyć ją będą tylko fabuła (dość luźno powiązana z serią) i świat (też luźno powiązany z tym co poznaliśmy w poprzednich częściach). Cała reszta - klimat, system walki, magia i cała otoczka będą inne ponieważ arcanię całkiem inne studio, Pirania Bytes to studio z niemiec, z kraju o bogatych "tradycjach" średniowiecznych. Z pewnością ta niemiecka świadomość o życiu w średniowieczu przełożyła się na "twardy" i surowy klimat 2 pierwszych części. Właśnie przez ten średniowieczny klimat gothic nie zdobył takiej popularności na zachodzie (USA itp.) gdzie ludzie po prostu tego nie rozumieją. Moim zdaniem 4 będzie wielkim zawodem dla fanów i zarazem przeciętnym crpg z tendencją w kierunku diablo (mordowanie mas mięcha w celu zdobycia XPa).


A jakie jest wasze zdanie na temat Mrocznych Tajemnic??

Super mod, niedawno do niego wróciłem po rocznej przerwie i gra się super, ogrom questów i wątków potrafi przytłoczyć, pod tym względem jest nawet lepiej niż w morrowindzie bo wszystko jest bardziej przejrzyste a świat pełniejszy. Fabuła i rozbudowane wątki poboczne bardzo wciągają, przebieg i zakończenie questów są często bardzo zaskakujące np. gdy dowiadujemy się co Melkor trzyma w swej jaskini:).

koxus
06-04-2010, 13:50
czekam na Arcanie ale jak na rpga ze światem który jest piękny, mam nadzieje że będzie jak najmniej powiązana z bezim i jego ziomami

Gyras
06-04-2010, 15:16
czekam na Arcanie ale jak na rpga ze światem który jest piękny, mam nadzieje że będzie jak najmniej powiązana z bezim i jego ziomami

To Cie zawiodę w Arcani na pewno będzie Rhobar III(Bezi z poprzednich częsci) i Diego. Jeszcze nie wiadomo czy bedą Lester ,Milten i Gorn.

exar
06-04-2010, 20:25
Do Arcani podchodzę z wielkim sceptycyzmem. To co, że w nowym produkcie z dopiską Gothic zobaczymy starych kumpli, mi to wygląda na haczyk by złapać fanów dawnych gothików. Jak już ten tytuł wyjdzie, ja poczekam popatrzę, poczytam recki i wasze komenty. Dobrze się zastanowię czy warto wydać kasę na ten produkt.

Co do modów do G1 - świetnie, że wychodzą przynajmniej widać że legenda żyje i ma się dobrze. W mroczne tajemnice zarwałem kilka miłych nocek. Dobrze, że poziomki kontynuują prace.

koxus
06-04-2010, 20:27
może i dobrze ze bezi będzie królem narazie o grze mało co wiem więc wypowiem się po zagraniu, narazie tylko przpuszczam :) a Wy na co liczycie?

Yaevinn999
06-04-2010, 20:36
Ja liczę na to, że w ostatniej chwili zmienią nazwy postaci (np. z z Diego zrobią Rodrigueza) i tytuł gry (np. The Island - wiem, że bez sensu ale to niema znaczenia:)). Po takim zabiegu nikt nie będzie przypuszczał, że ta gra ma coś wspólnego z serią Gothic.

NiePamiętam
11-04-2010, 19:03
A macie link z patchem do G2 1.6? Bo mam wersję 1.3 a czytałem tu że 1.6 jest najnowszy

OskarX
11-04-2010, 19:29
Stare historie-Król tyran [tu jako bezimienny, mysle ,ze odnajdzie amulet Śniącego i on go opęta, albo Xardas mu go da z rozkazu Beliara] Bohater-zwykły gość ze wsi, bezimienny, wybraniec bogów. Będą pewnie 2 opcje do wybrania-zabicie starego bezimiennego i wejscie za niego na tron, albo go uwolnic od klatwy czy cos takiego-fabula bedzie zakladala oczywiscie to 2. Ciekawe tylko co będzie robił Xardas, pewnie jak zwykle jakas tajemnica...Poza tym bedzie mozna pewnie robic q dla bezimiennego, albo na buntownikow, czy orkow [jak w g3] Diego bedzie, czytalem ,ze bedzie mozna go uwolnic.

Mi to za bardzo przypomina g3 i Risen...szkoda
PS. Pewnie zrobią niespodziankę i na końcu będzie normalna walka ze śniącym :D I juz nie będzie wygnany...

Marc d'Angers
14-06-2010, 17:34
Nie wiem za co niektórzy tak wyklinają G3... G i G2 tak to ten klimat z dawnych lat, prawda, ale Gothic3 jest po prostu lepszy (bugi i wczytywanie mapy to, że ja p......ę :lol: ) pod względem grafy, zadań, fabuły (tu to ledwo ledwo nadgania G1). W Gothic3 podoba mi się to że nawet na niskim lvl i niskich statach można coś zdziałać, a w G1, G2 to wszystko na początku tak zarzyna, że tylko do 10 lvl to tylko uciekanie ...

Volomir
14-06-2010, 17:57
Gothic3 jest po prostu lepszy

Nie jest lepszy.


względem grafy

ktora i ak odstawala zawsze do reszty gier i byla, ale to juz moje subiektywneodczucie, brzdka poprostu.


zadań

Mhm, kupa zadan w kazdym miescie, tylko ze tak w od polowy centralnej czesci to sie robilo masowki inei zwracalo uwagi na zadania, bo ciekawych bylo jak na lekarstwo...


fabuły

Coz ciekawego bylo w tej fabule? Coz zaskakujacego? Nic, zero, jeno powietrze.


W Gothic3 podoba mi się to że nawet na niskim lvl i niskich statach można coś zdziałać, a w G1, G2 to wszystko na początku tak zarzyna, że tylko do 10 lvl to tylko uciekanie ...

To "uciekanie" to byla moc tak na prawde.

Ja kocham jedynke, zabudowe swiata, za to uciekanie, za ta ponurosc kolonii karnej.

Janek
14-06-2010, 21:43
POlecam zagrac w G3 na najnowszym community patch (1.73) - poprawiono 90% bugow, poprawiono grafike, opytmalizacje (nadal zarzyna kazdego kompa, ale nie tak bardzo jak wersja sklepowa) - w ogole gra jest 3x lepsza. Tak jak podstawowy G3 mnie strasznie denerowwal, bo nic nie dzialalo tak jak powinno, tak tutaj gra sie juz w miare przyjemnie :)
Gdyby tylko w koncu Pirahnia Bytes odkryli, ze sa fajniejsze questy niz znajdz 5 czesci tego, a potem 10 czesci siamtego :?

Volomir
14-06-2010, 21:53
Ja ma raczej negatywny stosunek do tego patha... U mnie genearlnie zadnej roznicy nie bylo widac, zreszta nie tylko ja tak mam.

Marc d'Angers
15-06-2010, 08:38
Jeśli chodzi o pathce to od 1.6 w górę jest już przedobrzone, bo wilki na CP 1.73 załatwią paladyna w jakieś 6-7 sekund. Za bardzo poprawili AI.

Evanger
15-06-2010, 09:54
G3?
Z jednej strony kochana część serii, a z drugiej znienawidzona. Kiedy po raz pierwszy w nią grałem na starszym kompie pamiętam straszną grafikę w porównaniu do G2 :!: Po prostu nie rzucała się tak w oczy, była sztuczna, jasna i ogólnie słaba. Zwłaszcza animacje postaci np. głowa Diego w stosunku do reszty ciała wyglądała jak główka niemowlaka na ciele trolla. Fabuła? Orkowie podbili Myrtanę i teraz wybieram ścieżki 3 Bogów - tutaj jest plus bo w poprzednich częściach wyborów za dużo nie było ale przez to też fabuła ogranicza się do zadań i ich treści, a nie nowych rozdziałów i nowych wydarzeń.
Poza tym pamiętam że miałem błąd i kiedy ktoś mnie atakował pojawiał się wokół niebieski pył i nie dostałem żadnych obrażeń :? A nie miałem żadnych modów, patchów czy kodów. Drażniącym było to iż największego herosa w grze mógł pokonać... jeden dzik :!:

Spukologist
10-08-2010, 16:26
Nie tylko dzik, ale i wilk. To jest najbardziej wkurzające zwierzę w grze.
btw. ile czasu zajmuje przejście poszczególnych części gry?
edit. będąc paladynem w 2 lepiej grać mieczami jedno, czy dwuręcznymi?

Mefisto7
19-08-2010, 14:13
będąc paladynem w 2 lepiej grać mieczami jedno, czy dwuręcznymi?
Ja paladynem przeszedłem całą na jednoręcznych.( nie licząc kuszy i magii)

A że się nie wypowiedziałem w tym wątku, mimo że to moja ulubiona seria, to pozwólcie mi na monolog :P
Jedynka, Dwójka + Noc Kruka to są dla mnie istne arcydzieła tworzenia opowieści, inteligentnych, tworzących niespotykaną dotychczas atmosferę dialogów i powiązań, świetnej jak dla mnie i oryginalnej oprawy audio wizualnej... Po prostu miodna gra. Grałem w jedynkę 7 razy, w dwójkę z dodatkiem 5, heh. Chciałbym zagrać we wspominany mod do jedynki MT, ale mi nie działa odpowiednio. Po jakimś czasie wywala przy save'owaniu.

aha, ulubiona seria... no właśnie trójka pozostanie poza obrębem miłego wspominania i opiewania. Ta gra jest do dupy. Świat może i jest duży...taa. Ale znajdujemy w nim tylko masę debilnych i łysych postaci, nudne miasta, w których zawsze robi się to samo. Byle wilk sprawia nam przez całą grę problem, a wchodząc do obozu orków liczącego ok 120 "szaro"skorych( bo już nawet nie zielono) można ich wybić do nogi, i to stojąc w samym centrum zbieraniny. W jedynce czy dwójce trzeba było uważać na choćby jednego. System walki jest beznadziejny, może tylko strzelanie z łuku jest w niej nieco lepsze. Nie wiem czemu ludzie nie zwracają na to uwagi, ale TAM NIE MA GILDII. Co z tego że są jakieś bezbarwne strony konfliktu, skoro zadania można robić dla każdego i zmieniać upodobania jak rękawiczki co i tak nie wpływa rzeczowo i klimatycznie na świat gry. Co mogę zaliczyć na plus, to system czarów, gdyż wprowadzenie wiedzy starożytnej jako miernika siły czaru było czymś czego w poprzednikach nieco brakowało. Świat bez wyrazu, bez tej siły która przyciągała mne przed ekran u poprzedników. Jedynie Nordmar z tą swoja mgłą, zabójczymi wilkami, przejściami którymi nie da się przejść i klimatyczną nutą jest świetny. Reszta to gówno. Jak wróciłem z Nordmaru, bo nigdzie nie mogłem dojść i zobaczyłem ponownie te nudne miasta Myrtany, to prawie się zrzygałem i odłożyłem grę na półkę.
Powiem jeszcze takie cosik: W jedynce i dwójce, uwielbiałem podobnie jak kumpel zabawiać się w normalne życie, z robotą, śniadaniami, szatnią, polowaniami, rozmowami itd. Odłożyć sobie książkę na stolik, pospacerować, pogadać( o niczym bo o niczym :D ale...) z kolegami "z roboty". Heh To było dla mnie bardzo fajne urozmaicenie. A w trójce... Nie ma nawet takich możliwości. OK,

Ta Arcania to pewnie też będzie nie to, żaden powrót, spaliło się...

Oczko
10-09-2010, 17:37
Dla fanów (i nie fanów) gothica mam dobrą wiadomość niedawno wyszedł Quest Pack 4 do Gothic 3 :) Jest to paczka ciekawych kłestów, dodaje nowe armory i dużo wiecej. G3 nie jest wtedy takie nudne jak w podstawce :D

Marc d'Angers
11-09-2010, 06:59
Hmm dobrze wiedzieć, a zamieściłbyś jakiś link? Bo coś nie znajdują google mi...

OskarX
11-09-2010, 07:45
Witam, jak naprawie kompa to chciałbym sobie znów pograc w g3:) jeśli ktos ma sposob na ciekawy styl gry, jakies urozmaicenia typu nowe przedmioty, zadania, jednostki czy jakies większe mody moze sie pochwalić ;)

exar
11-09-2010, 14:49
G3? hmm... nigdy więcej :lol: Wole już wrócić do g1, co aktualnie uczyniłem i skrycie przed szefostwem w wolnych chwilach pogrywam w pracy 8-).

Jeśli jesteśmy już przy kontynuacjach gothica to przyznam, że fajny zaprezentowano zestaw kolekcjonerski Arcanii, szczególnie kufel z Tawerny pod Rozdartą Dziewicą (ostra dziewica musiała być :lol: ) zacnie wygląda.
http://www.gram.pl/sk2_8QvkH,61_Arcania ... newsletter (http://www.gram.pl/sk2_8QvkH,61_Arcania_Gothic_4_Edycja_Kolekcjonersk a.html?utm_source=sklep_gram&utm_medium=mail&utm_term=2010_09_10&utm_content=Arcania_Gothic_4_-_Edycja_Kolekcjonerska&utm_campaign=newsletter)

Mefisto7
11-09-2010, 15:59
No...nie wiem nic o tych tam, kolekcjonerskich edycjach, ale z pewnych dialogów które widziałem na gaminator.pl to ta gra to wielka klapa. Ktoś grał? Wie? Z tego co widze to zupełnie zeszło to na psy.

exar
11-09-2010, 16:04
Widziałem tylko "gramy" w tvgry.pl z Arcanii na targach gamescom i także nie mieli najlepszych opinii o tej produkcji, szczególnie narzekali na toporną animację postaci.
Osobiście nie kupię tej gry.

voitek
11-09-2010, 17:53
Tak jakby ktorykolwiek Gothic mial dobra animacje

Mefisto7
11-09-2010, 17:56
No co? Jedynka czy Dwójka... Co chcesz od tych animacji? Były swojskie, klimatyczne i nie zmieniłbym ich na żądne inne. Bardzo zapadły mi w pamięć :)

exar
11-09-2010, 18:09
Tak jakby ktorykolwiek Gothic mial dobra animacje
Widocznie Spellbound wziął sobie zbytnio do serca ze robi pełnoprawną kontynuacje. I tak by fan w ich grze czuł się "jak na starych śmieciach" postanowili zostawić nawet toporną animację 8-) .

Marc d'Angers
13-09-2010, 13:17
Ja i tak postanowię ją kupić, ponieważ podoba mi się ten kubeczek :) O ile wersja kolekcjonerska będzie dostępnaw Empikach itd. Samej gry na pewno nie kupię...

exar
14-09-2010, 09:17
Po przeczytaniu tego artykułu wiem już, że Arcania na pewno nie trafi do mojej kolekcji gier :? .
Fakt, to jeszcze artykuł z wersji beta, bądźmy jednak szczerzy został miesiąc do premiery i już za dużo raczej nie zmienią 8-) .
http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=6874&STR=3

Volomir
14-09-2010, 10:02
Nie no to musi byc jakas pomylka :? Co oni z ta gra zrobili?! Ja wiem, ze to beta (a moze alpha?), ale jesli to co pisza w tym artykule pozstanie do konca gry... To bedzie gorsze od Zmierzchu Bogow! Jak mozna Gothica pozbawic nauczcieli, korzystania z przedmiotow, jak mozna go przerobic na zwykla rabanke z elementami rozwoju postaci? Dla mnie Gothic byl zawsze wzorem gry, ktora "symulowala" zycie wirtualnego swiata. Ludzie chodzili spac, do pracy, my korzystalismi z garnkow, lozek, mlotow kowalskich. Uczylismy sie krasc, bilismy sie na ulicach, itd. A teraz co bedzie? ech... cos mi sie wydaje ze to bedzie kandydat do zenuy roku.
Ludzie prosze was, niech ktos cos zrobi z ta Ameryka! Przciez te ciumokowate dzieciory niszcza moj ulubiony gatunek gier! Niedlugo w RPG bedzie moza tylko uderzac mieczem:/

14-09-2010, 11:56
Nie no to musi byc jakas pomylka :? Co oni z ta gra zrobili?! Ja wiem, ze to beta (a moze alpha?), ale jesli to co pisza w tym artykule pozstanie do konca gry... To bedzie gorsze od Zmierzchu Bogow! Jak mozna Gothica pozbawic nauczcieli, korzystania z przedmiotow, jak mozna go przerobic na zwykla rabanke z elementami rozwoju postaci? Dla mnie Gothic byl zawsze wzorem gry, ktora "symulowala" zycie wirtualnego swiata. Ludzie chodzili spac, do pracy, my korzystalismi z garnkow, lozek, mlotow kowalskich. Uczylismy sie krasc, bilismy sie na ulicach, itd. A teraz co bedzie? ech... cos mi sie wydaje ze to bedzie kandydat do zenuy roku.
Ludzie prosze was, niech ktos cos zrobi z ta Ameryka! Przciez te ciumokowate dzieciory niszcza moj ulubiony gatunek gier! Niedlugo w RPG bedzie moza tylko uderzac mieczem:/
A, teraz będzie kolejna odsłona tzw. cRPG Dragon Age, itd....Gothic skończył się na drugiej części :(
Gry robi się teraz równocześnie na konsole i PC- ty, rozmawiałem ze znajomym informatykiem, prawi on, że z przyczyn mu nieznanych programistom nie chce się popracować nad konsolami, dlatego upraszcza się gry..Zastrzegam sobie, że nic nie mam do gier konsolowych! Fifka na konsoli, to raj dla sympatyka kopanej :lol:

Mefisto7
14-09-2010, 12:04
No...tyż przeczytałem ten artykuł... Nie spodziewałem się że po takim gównie jakim było/jest gothic 3, zrobią coś wybijającego się wyżej,(chociaż tliła się ta mała nadzieja) ale to co przeczytałem to szok. C o t o z a g ó w n o? :shock: Co za porażka. Gry droższe, a gorsze, chora tendencja rozwoju kapitalizmu komputerowego.

exar
28-09-2010, 18:38
Demo arcanii jest już dostępne od kilku dni.
http://gexe.pl/arcania-gothic-4/newsy/4 ... z-dostepne (http://gexe.pl/arcania-gothic-4/newsy/4778,Arcania-Gothic-IV-demo-juz-dostepne)

Janek
28-09-2010, 23:06
Gral ktos już może? Jak wrażenia?
Ja nie miałem czasu ściągnąć jak na razie. Niemniej z ewentualnym zakupem na pewno poczekam, aż będzie porównanie Arcania vs Two Worlds II :)

Dragonit
29-09-2010, 00:19
Jak Arcania ma być tak uproszczona, to Two world zje ją na śniadanie :) zresztą sam zapowiadany tryb multi > Arcania

voitek
29-09-2010, 09:02
Jaki jest najnowszy patch do Gothica 3? Czy trzeba je instalowac w jakiejs kolejnosci? Chodzi mi tez o patche, ktore robila nieoficjalna grupa, ale majaca blogoslawienstwo Piranha Bytes

exar
29-09-2010, 14:46
Jaki jest najnowszy patch do Gothica 3? Czy trzeba je instalowac w jakiejs kolejnosci? Chodzi mi tez o patche, ktore robila nieoficjalna grupa, ale majaca blogoslawienstwo Piranha Bytes
Ostatni już Community patch do g3 w wersji 1.74 "full" czyli nie trzeba instalować poprzednich.
http://www.gothic.phx.pl/news.php?id=1782

i może jeszcze coś takiego Cię zainteresuje. Quest pack4 Pl
http://www.gothic.phx.pl/gothic3/downlo ... ails&id=75 (http://www.gothic.phx.pl/gothic3/download.php?cmd=details&id=75)

29-09-2010, 15:16
Na tego patcha bym uważał, jest napakowany fanowskimi pomysłami, nie wszystkie zmiany mogą się spodobać :roll:

Janek
29-09-2010, 17:07
IMO gra jest dużo lepsza na tym patchu (grafika, stabilność, walka, usunięto większość bugów i zmieniono dużo pomniejszych rzeczy) - poczytaj sobie changeloga, jest dostępny w necie.

29-09-2010, 17:35
Grałem. ;)

Volomir
30-09-2010, 00:50
IMO gra jest dużo lepsza na tym patchu (grafika, stabilność, walka, usunięto większość bugów i zmieniono dużo pomniejszych rzeczy) - poczytaj sobie changeloga, jest dostępny w necie.

A w mojej opinii, to cale wychwalanie tego patcha jest bardzo mocno przesadzone:P Szczegolnie,chodzi mi o grafike, stabilnosc itd. roznicy praktycznie nie widzialem, no ale pewnie araz ktos powie, ze pewnie kompa mam cienkiego i mu juz nic nie pomoze;) Oczywiscie to nei prawda:P I ni jestem odosobniony w tej opinii.

voitek
30-09-2010, 03:46
No sorry, ale ty chcesz, ze by patch poprawial grafike? Gralem juz w G3 na jednym z Community Patch, nie pamietam, ktora wersja bo dawno to bylo i stabilnosc wzrosla zdecydowanie, chyba wszystkie questy wreszcie dalo sie ukonczyc, nie wywalalo. Ogolnie wielka poprawa. Nie wiem tylko po co dodali ta opcje zmiany grafiki na rysunkowa bo wyglada beznadziejnie :P

Janek
30-09-2010, 06:26
Stabilność wzrosła zdecydowanie - bez community patcha gra mi nie działa dłużej niż 10-15 minut bez CTD ("We know there are problems on some Radeons, sorry").
Poprawione są tekstury, dodano HDR (co czasami wygląda średnio), gra dalej mieli bez przerwy - ale tego już chyba żaden patch nie poprawi.
Co najważniejsze jednak, naprawione są prawie wszystkie questy - jak grałem pierwszy raz, to żeby ukończyć grę musiałem używać czitów, bo mi kilka questów w ogóle zaskoczyć nie chciało.
Zmieniono także trochę mechanizm walki (dalej jest średni, ale znów tego żaden patch nie naprawi) i odebrano zabójcze ataki wilkom i dzikom (w vanilla do końca gry dzik i wilk były groźniejsze niż jakiś pro-mega-uber-demon).
Dalej gra jest jaka jest, ale prawda jest taka, że podstawka była "broken beyond repair" - niemniej jak komuś gra się podobała, to teraz można ją ukończyć, bez ryzyka, że co chwile coś nie działa :?

Volomir
30-09-2010, 12:15
No sorry, ale ty chcesz, ze by patch poprawial grafike? Gralem juz w G3 na jednym z Community Patch, nie pamietam, ktora wersja bo dawno to bylo i stabilnosc wzrosla zdecydowanie, chyba wszystkie questy wreszcie dalo sie ukonczyc, nie wywalalo. Ogolnie wielka poprawa.

Moze nieprecyzyjnie sie wyrazilem:p Chodzilo mi przede wszystkim o stabilnosc (z ktora jakos specjalnie nigdy nie mialem problemow), przyciachy (ktore jak bez patcha byly tak potem nadal byly) i w mniejszym stopniu o grafike. Powiem tak, gralem w Gothica 3, jakos specjalnie mocno sie nie zaglebialem w niego (owszem przeszedlem calego, sporo bugow bylo, ale jakos mnie one nie wzruszaly specjalnie, ot male irytujace robaczki). Potem po jaims 1.5 roku gralem znowu na patchu i nie widzialem praktycznie zadnej roznicy. Moze tych bugow bylo mniej, trudno mi powiedziec, ale jesli chodzi o stabilnosc to zero poprawy (a bylo to tak szumnie zapowiadane). Jak dla mnie ten patch to pic na wode;)

Janek
30-09-2010, 16:34
Zdaje się, że szykuję się powtórka z G3 :?

http://www.youtube.com/watch?v=AqYSJMnF ... r_embedded (http://www.youtube.com/watch?v=AqYSJMnFzRM&feature=player_embedded)
http://www.youtube.com/watch?v=aLH9ZFKQ ... r_embedded (http://www.youtube.com/watch?v=aLH9ZFKQvlg&feature=player_embedded)

EDIT:
Zainstalowałem demo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://img203.imageshack.us/img203/2772/beztytuundoq.jpg


EDIT2:
Udało mi się odpalić. Gra wygląda i gra się bardzo podobnie do G3 i Risena, tylko jest ładniejsza graficznie i działa dużo lepiej niż G3.
Animacje postaci są dalej drewniane, niezbyt naturalnie wyglądają tez ruchy twarzy i ust przy rozmowach. Zmieniono trochę walkę - inaczej się robi uniki (można odskoczyć) i przynajmniej na początku jest bardzo łatwo. Atak można ładować (trzymąjc LMB), w tym ataki z łuku.
Usunięto interaktywność przedmiotów - w przeciwieńśtwie do G3 czy Risena nie wszystko da się podnieść, a tylko podświetlone przedmioty (wreszcie skrócono animację podnoszenia roślin z ziemi). Włączono także nietykalność niektórych postaci - nie da się zabić ludzi w wiose na przykład - nasze ataki ich w ogóle nie dotykają.
Co śmieszne, pojawiły się niewidzialne ściany (np. nie da się wejść w morze i utopić jak w G3), są też problemy z wykrywaniem kolizji z obiektami momentami (przez co można się zaciąć na jakimś kamieniu).
O questach mogę powiedzieć, że są - w demie trzeba pokonać jakieś gobliny i znaleźć grzyby, a wszystko to po to żeby móc się ożenić.
Generalnie gra zapowiada się jak dowolny Gothic - wygląda nieźle, ale jak będzie z fabułą dopiero się zobaczy.

Odośnie optymalizacji - na C2Q6600, 4GB RAM i Radeon HD4870 gram na ustawieniach high + 1650x1080.

EDIT3: Przeszedłem demo (ca. 40 minut grania). Walka jest BANALNA. Po prostu nie wiem jak to bardziej podkreślić - przeciwnicy są debilami, którzy praktycznie nie potrafią w nas trafić - w zasadzie jedyne przypadki kiedy otrzymywałem obrażenia, to gdy nie chciało mi się robić uników. To jednak nie Gothic 2 (czy nawet 3) czy Risen, gdzie na początku prawie wszystko było trudno pokonać. O fabule trudno coś powiedzieć na początek - questy wykonane są przyzwoicie. Niemniej ta gra nadal ma w sobie to coś, że chyba sie skuszę na zwiedzenie otwartego świata gry - na rewelację bym się jednak nie nastawiał.

Barsa
19-10-2010, 21:16
Nowy Gothic to porażka.... nie chcę mi się nawet dużo więcej pisać, kolejna gra dla hamerykańskich dzieci.

Janek
19-10-2010, 22:53
Początek jest słaby strasznie, ale potem gra ma swoje momenty, choć to zupełnie inna gra niż poprzednie Gothiki.
Niestety widać też, że w wielu aspektach developerowi brakło kasy lub umiejętności (zapewne jednego i drugiego) - przykładem np. niewidzialne ściany w wodzie czy brak moition capture przy nagrywaniu animacji, a czasami też wyobraźni (vide kretyński system teleportów).

Barsa
20-10-2010, 14:09
Ta gra to jest porażka, został tylko jeden Gothic na rynku, na imię mu Risen ;)

Czekałem na Arcanie trzy bite lata i co dostałem? Nie wiem jak to określić, szkoda słów....Nie chce mi się w to po prostu już grać, a wiem, że to tylko 20 godzin ale jak to jeden z profesorów z mojej byłej uczelni mówił: na niektóre książki nie warto tracić czasu, trzeba je przekartkować i postawić na półce... chyba to samo trzeba zrobić z tym szajsem.

Nic postanowiłem kupić sobie sagę GOTHIC(1,2 +nk), potem przejdę G3 i może jakoś do Wiedźmina II wytrzymam :roll:

OskarX
21-10-2010, 09:11
Jeśli to prawda, to szkoda:( ale jednak jako fan kupię go za 60 zl hehe mam nadzieje, bedzie ciekawy

exar
21-10-2010, 17:22
Z całej tej edycji kolekcjonerskiej arcani chciałbym ten kufelek z karczmy pod rozdartą dziewicą, fajnie byłoby popijać w nim portera.

A tak serio Barsa może będziesz umiał mi pomóc.
Zainstalowałem G2 z NK i gra mi momentami klatkuje na full ustawieniach. Mój pc core2duo e8400 3GHz, 4GB ram, radeon HD4870, XP z sp3. Fakt, po wyłączeni mgły, odbić itp. oraz ograniczeniu widoczności/zanikaniu obiektów do ok 180 można grać. Trochę nie daje mi to spokoju gdyż wydaje mi się, że bezimienny w korinis powinien śmigać na full.

Marc d'Angers
21-10-2010, 19:09
Ja chyba kupię sam kufel na allegro jak się uda.

Lena
21-10-2010, 19:16
W takim razie i ja o coś zapytam ;)

Zainstalowałam G2+NK, wszystko było ok, przez jakieś 3 dni. Od tamtej pory gra nie włącza się. Po otwarciu programu pojawia się czarne pole, a po chwili wraca do pulpitu i wyskakuje komunikat o błędzie i zamknięciu.
Zrobiłam reinstalkę i problem powrócił przy drugim uruchomieniu.
Wina Visty?

Marc d'Angers
21-10-2010, 19:42
Może powinnaś popróbować z patchami. Ale wszystko powinno być na ten temat na http://forum.gothic.phx.pl/. Niestety nie dam Ci dokładnego linku do posta, bo mecz się zaczyna. :D

Barsa
22-10-2010, 13:39
exar

Poszukaj na forach gothica... ja w g2+nk grałem jeszcze na starym kompie... teraz sobie mykam w G1 z modem Mroczne Tajemnice.

exar
22-10-2010, 17:02
Szukałem, i w sumie żadnej konkretnej odpowiedzi na ten problem nie znalazłem. Dlatego też postanowiłem zapytać tutaj. No nic, pobuszuje jeszcze w necie.

Elrond
04-11-2010, 00:19
Właśnie kilka dni temu zainstalowałem Arcanię. Od samego początku było kiepsko, ale gra miała swój urok, więc grałem. Po kilku godzinach grania niestety wymiękłem, choć chciałem kontynuować. Pół biedy mulenie kompa na najwyższych ustawieniach(pierwsza gra, która mi w ogóle przymulała od wymiany sprzętu), choć grafika wcale nie zachwyca, wyłączy się kilka bajerów i chodzi lepiej. Pół biedy trochę dziwny jak dla mnie ekwipunek, stosunkowo niewiele broni, nie-gothicowy rozwój postaci(i w ogóle jakieś też słabe drzewko rozwoju). Nawet pół biedy mało dialogów, mało NPC-ów, ubogi świat i jakiś taki ogólnie płytki klimat. Nawet z tym wszystkim dałoby się grę przejść, gdyby miała coś jeszcze do zaoferowania. Tylko system walki w Arcanii to to najgorsze g*wno, jakie widziałem w historii RPG, a w trochę w życiu grałem. Nie potrafię sobie przypomnieć niczego gorszego. W walce nie ma strafeowania, obchodzenia przeciwnika, albo biegamy, albo stoimy w jednej jedynej pozycji z blokiem. Jak chcemy zmienić pozycję z wciśniętym blokiem, to postać się... turla. Dowolną ilość, w dowolne strony. Atak polega na prostackim napieprzaniu jednego przycisku, nie ma mowy o jakiejkolwiek taktyce czy nawet zręcznościówce - przeciwnicy zawsze atakują tak samo: starają się "naładować" atak przebijający nasz blok, nawet jak w tym czasie zbiorą kilka ciosów, to atak wejdzie. A my dostaniemy go zawsze jak jesteśmy w pobliżu, nawet jak robimy unik(jeśli jesteśmy tylko w jakiejś abstrakcyjnej "strefie ataku", nawet jak już dawno jesteśmy wizualnie poza jego zasięgiem, to też wejdzie). Jak wygląda walka z więcej niż jednym przeciwnikiem :?: Też zawsze tak samo: turlamy się wokół grupki wrogów non-stop jak debil, zadajemy cios i turlamy się dalej, bo już ładują "mighty blow"(jak ogłuszymy jednego, to i tak jesteśmy "w zasięgu" następnych). W sytuacji, gdy wrogów nie da się "obturlać" jesteśmy w dupie: cios i turlanie się do tyłu, jak spóźnimy 0,5s. odturlanie, to "specjal" wrogom wejdzie, choć nas już i tak dawno nie ma w zasięgu ich broni. Tym sposobem jest się świadkiem sytuacji, w której rycerz w pełnej płytówce, z wielkim mieczem, turla się dookoła grupki nagich goblinów z kijami(nawet transformersy w filmie Bay'a a tak się zwinnie nie turlały), którzy potężnym atakiem goblinią pałką są w stanie go znokautować i zabrać mu spory % życia.
Arcania to gra "for downs by downs" ;) Jak takiego gniota można wydać, jeszcze z całą huczną kampanią marketingową, nie wiem. To nawet nie jest wina "braku kasy", tylko totalne bezmózgowie twórców albo potraktowanie graczy, jak małe upośledzone dzieci. Nawet przy sporo starszym Risenie(który też był daleki od ideału) ten tytuł to nędza. O co lepszych rpg-ach z ostatnich lat nie wspominam...
Jak ktoś to kupił, to mu współczuję, niech lepiej wystawia na allegro, póki da się odrobić choć część strat ;) Ja szczęśliwie najpierw postanowiłem przetestować wersję legalną inaczej, więc nie zmarnuję pieniędzy. Miejsca na dysku już również.

OskarX
04-11-2010, 12:47
Ja kupiłem od kuzyna za 60 zl, ale juz nie chce mi się w to grać. Ta gra to jedno wielkie gówno!!! Gothic 1 jest o niebo lepszy od tego!!! Jak mogli zrąbać tak wspaniałą grę, serię i fabułę. Wystarczyło trzymać się poprzednich części, dodac itemy to gra by bylo o polowe lepsza. Nie ma w ogóle kontaktów w NPC [np. nauka walki] wszystko samemu się robi. Żadnej swobody, jedno liniowa fabuła idź tu zrób to i jedziesz dalej. Taka wspaniała fabuła była, a teraz spieprzyli to wszystko

Gyras
05-11-2010, 22:14
Ja kupiłem od kuzyna za 60 zl, ale juz nie chce mi się w to grać. Ta gra to jedno wielkie gówno!!! Gothic 1 jest o niebo lepszy od tego!!! Jak mogli zrąbać tak wspaniałą grę, serię i fabułę. Wystarczyło trzymać się poprzednich części, dodac itemy to gra by bylo o polowe lepsza. Nie ma w ogóle kontaktów w NPC [np. nauka walki] wszystko samemu się robi. Żadnej swobody, jedno liniowa fabuła idź tu zrób to i jedziesz dalej. Taka wspaniała fabuła była, a teraz spieprzyli to wszystko


od początku było wiadomo że Arcania to nie będzie juz Gothic. Gra miała wyjsc na konsole wiec jest prosta jak konstrukcja cepa. Ja osobiscie Arcanii nie kupie ,bo aż żal pieniedzy. Poczekam aż bedzie w CD-Actionie .

OskarX
06-11-2010, 20:55
Mówili też, że gothic 3 robi inna firma i to juz nie będzie to samo i badziewie będzie, a jednak jest bardzo dobre [chodz niektórym nie przypadlo do gustu i gadają, że chodzi tylko o odbijanie miast] jakby w gothicu 4 dali swobodę to już lepiej, ale masz rację nie kupuj tego badziewia, ja po godzinie odpuściłem moze kiedys przejde do konca

Mefisto7
06-11-2010, 22:55
no...gothic 3 zrobiła ta sama firma co poprzednie części, a wyszło gówno. Mógłbyś wykazać jakikolwiek plus w tej odsłonie? Co było świetne w poprzednich częściach, to się tego pozbyli. Nawet grafy nie zaliczę na plus, bo bardziej podoba mi się ta z Nocy Kruka ( po prostu klimatyczna jest w poprzednich). Gildii nie ma( bo nie mówcie mi o tych tam, rebeliantach czy najemnikach jako o gildiach bo to śmieszne), system rozwoju postaci może poszerzony, ale zdobywanie umiejętności gorsze, zadania są słabe. To odbijanie miast/rewolty, które z początku tak dużo mi obiecywały, okazały się tak na prawdę wycinaniem samemu rzeszy orków - właśnie - częsta sytuacja ,kiedy samotnie wybijam 150 orków, wchodząc na chama do środka obozu jest groteską. W Gothicu 2 to trzeba było uważać na każdego jednego gnojka. Mimo że ta wiedza starożytna określiła wreszcie moc używanych zaklęć tak, że nie jest odgórnie zakładana, to też mi się ta rubryka nie podoba. Nawet własnego porządnego mieszkanka nie można mieć, które by się uzupełniało o akcesoria. Dialogi są do kitu, i to prowadzone z kiepsko animowanymi łysymi dziećmi, które przedawkowały sterydy i mają nieproporcjonalne części ciała...(btw system animacji dialogów z G2 i wcześniej mi się podoba, jest klimatyczny).Świat jest bardziej martwy. Gothic 3 to dla mnie lipa. ;)
Ale powiedz OskarX, co Ci się podoba, powiedz, bo nie mogę zrozumieć opinii pozytywnych.


EDIT (w związku z poniższymi): A, rzeczywiście, świat to jest duży, racja, w Gothicu 2 był troszkę za mały... W g3 to sobie można połazić, szczególnie na MOJE uznanie zasługuje "wejście" do Nordmaru i kluczenie po tych wąwozach przy świetnej oprawie muzycznej tamtamów i wiatru. (akurat soundtrack tego regionu jest świetny) Unikanie skupisk szablozębych to jest coś ...ale tylko to. Bo gdy miałem już wracać do Myrtany, o mało się nie zrzygałem od tego klimatu. Te same nudne miasta, z tymi samymi postaciami o innych imionach i z tymi samymi zadaniami i z tą muzyczką. Wtedy przestałem grać, do Varrantu nie doszedłem. Ponoć tam się nieco odradza gra, no ale mi to nie było dane.

kuroi
07-11-2010, 07:11
Ja aktualnie młócę G3 na Community packu i jedyne, co jest na plus względem G2+NK to zapewne większy świat bez doczytywania i wolność. Nie ma rozdziałów, nie ma przechodzenia z jednego regionu w drugi.
Powiem szczerze, że był taki czas, że jak pokazało mi się screena z G2 to byłem wstanie mniej więcej określić gdzie to jest. Tu, w G3 nie byłbym wstanie, bo świat gry jest po prostu zbyt wielki, zaś w G2 był tak naprawdę strasznie mały...

Ale jeśli chodzi o klimat, to G3 nie ma w ogóle prawa stawać w pobliżu G2, nie ta liga.

OskarX
07-11-2010, 09:48
no...gothic 3 zrobiła ta sama firma co poprzednie części, a wyszło gówno. Mógłbyś wykazać jakikolwiek plus w tej odsłonie? Co było świetne w poprzednich częściach, to się tego pozbyli. Nawet grafy nie zaliczę na plus, bo bardziej podoba mi się ta z Nocy Kruka ( po prostu klimatyczna jest w poprzednich). Gildii nie ma( bo nie mówcie mi o tych tam, rebeliantach czy najemnikach jako o gildiach bo to śmieszne), system rozwoju postaci może poszerzony, ale zdobywanie umiejętności gorsze, zadania są słabe. To odbijanie miast/rewolty, które z początku tak dużo mi obiecywały, okazały się tak na prawdę wycinaniem samemu rzeszy orków - właśnie - częsta sytuacja ,kiedy samotnie wybijam 150 orków, wchodząc na chama do środka obozu jest groteską. W Gothicu 2 to trzeba było uważać na każdego jednego gnojka. Mimo że ta wiedza starożytna określiła wreszcie moc używanych zaklęć tak, że nie jest odgórnie zakładana, to też mi się ta rubryka nie podoba. Nawet własnego porządnego mieszkanka nie można mieć, które by się uzupełniało o akcesoria. Dialogi są do kitu, i to prowadzone z kiepsko animowanymi łysymi dziećmi, które przedawkowały sterydy i mają nieproporcjonalne części ciała...(btw system animacji dialogów z G2 i wcześniej mi się podoba, jest klimatyczny).Świat jest bardziej martwy. Gothic 3 to dla mnie lipa. ;)
Ale powiedz OskarX, co Ci się podoba, powiedz, bo nie mogę zrozumieć opinii pozytywnych.

Teraz mi się nie chce tego wymieniać, bo jak mówiłem jednemu się podoba, drugiemu nie. Ale powiem tak-pograj w arcanię, to powinieneś inaczej pomyslec o g3.

exar
10-12-2010, 12:02
Zapowiedziano pierwsze rozszerzenie do Arcania: Gothic 4 (http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=55635)

Sador
13-12-2010, 14:50
Nie narzekajcie na Gothica 3, po patchach i Questpaku 4 jest całkiem znośny. A tu coś dla fanów pewnych dwóch serii: Gothic Total War
http://www.totalwar-zone.de/forum/gothi ... ress/f176/ (http://www.totalwar-zone.de/forum/gothic-total-war/medieval-2-total-war/modding/work-in-progress/f176/)
P.S. Wymagana znajomość niemieckiego.

Volomir
13-12-2010, 22:35
Nie narzekajcie na Gothica 3, po patchach i Questpaku 4 jest całkiem znośny
Ha-Ha
Te bajery nic generalnie nie daja. tzn chodzi mi o tego Community Patcha. Testowalem na trzech kompach, zero poprawy i do tego zwiechy i wywalanie do pulpitu od czasu do czasu, co nigdy mi sie nie zdarzylo.

Sador
14-12-2010, 05:27
Ha-Ha
Te bajery nic generalnie nie daja. tzn chodzi mi o tego Community Patcha. Testowalem na trzech kompach, zero poprawy i do tego zwiechy i wywalanie do pulpitu od czasu do czasu, co nigdy mi sie nie zdarzylo.
To twoja wersja, u mnie patch 1.74 poprawił wiele rzeczy takich jak buntownicy pod Monterą (pomoc w bitwie) , czy system walki (wilk nie jest potężną, niepokonaną bestią) . Na początku myślałem że te patche nic nie dają ale pózniej się przekonałem 8-) . Więc wieszanie się kompa nie należy do sprawek patcha.

kuroi
14-12-2010, 07:15
Nie narzekajcie na Gothica 3, po patchach i Questpaku 4 jest całkiem znośny
Ha-Ha
Te bajery nic generalnie nie daja. tzn chodzi mi o tego Community Patcha. Testowalem na trzech kompach, zero poprawy i do tego zwiechy i wywalanie do pulpitu od czasu do czasu, co nigdy mi sie nie zdarzylo.
MI G3 zwiesił się tylko 1 raz, a grałem na CP 1.73.
I grało się nawet w miarę przyjemnie, chociaż to już nie to samo co G2 :/

Volomir
14-12-2010, 10:08
To twoja wersja, u mnie patch 1.74 poprawił wiele rzeczy takich jak buntownicy pod Monterą (pomoc w bitwie) , czy system walki (wilk nie jest potężną, niepokonaną bestią) . Na początku myślałem że te patche nic nie dają ale pózniej się przekonałem . Więc wieszanie się kompa nie należy do sprawek patcha.

Bez patcha nic sie nie dzialo. Testowane na 3 kompach, o bardzo roznej konfiguracji, wiec to wina patcha. Poza tym ja duzych roznic nie widze. Bledy sa rozne, ot chodzby 'zatapiania" sie w podloge i pare innych. Ja dla mnie caly ten patch to rozdmuchana bujda, cos tam zmienia ale trudno to wylapac. Zreszta ogrom ludzi tak ja na to steka, wiec nie jest to wyssane z palca;) jak dla mnie, prawie nie ma roznicy miedzy tym patchem a gra bez niego.

Mefisto7
14-12-2010, 11:26
A tak generalnie to trójka i tak ssie... z patchem czy bez patcha...dajcie spokój. Gothic umarł po Nocy Kruka.

voitek
14-12-2010, 14:46
To twoja wersja, u mnie patch 1.74 poprawił wiele rzeczy takich jak buntownicy pod Monterą (pomoc w bitwie) , czy system walki (wilk nie jest potężną, niepokonaną bestią) . Na początku myślałem że te patche nic nie dają ale pózniej się przekonałem . Więc wieszanie się kompa nie należy do sprawek patcha.

Bez patcha nic sie nie dzialo. Testowane na 3 kompach, o bardzo roznej konfiguracji, wiec to wina patcha. Poza tym ja duzych roznic nie widze. Bledy sa rozne, ot chodzby 'zatapiania" sie w podloge i pare innych. Ja dla mnie caly ten patch to rozdmuchana bujda, cos tam zmienia ale trudno to wylapac. Zreszta ogrom ludzi tak ja na to steka, wiec nie jest to wyssane z palca;) jak dla mnie, prawie nie ma roznicy miedzy tym patchem a gra bez niego.

Masz jakies dziwne problemy, u mnie po patchu gra ani razu nie wywalila, nie zwieszala sie, wszystkie questy mozna bylo dokonczyc

Marc d'Angers
02-01-2011, 19:43
Właśnie dziś zainstalowałem G3 z najnowszym patchem 1.74 i z Questpackiem. Wszystko działa bez zarzutu, tekstury lepsze, nowi NPC, nowe, wspaniale stworzone zadania. Granie w Gothic3 teraz to czysta przyjemność. A jak chce ktoś udowodnić, że ta gra to gówno to zawsze jakieś minusy znajdzie.

Mefisto7
02-01-2011, 20:51
Ale chyba raczej nowi NPC, nowe zadania i tekstury nie zmienią podstawowych rzeczy takich, jak beznadziejna i niezbalansowana walka, brak prawdziwie działających gildii i kompletna martwota klimatyczno-gothicowa gry. Zależy na czym komu zależy. Mi tam grafikę o kant dupy rozbić. Ja bym chciał taką samą jak w Nocy Kruka, ten sam styl.

Marc d'Angers
02-01-2011, 21:36
Ja bym chciał taką samą jak w Nocy Kruka, ten sam styl

Ja we wcześniejsze części Gothic gram tylko z sentymentu, tęsknię za tą fabułą...

Wilk
05-06-2011, 14:20
Ja wczoraj, po dwóch latach zarastania kurzem na półce, zainstalowałem zmierzch bugów. Pierwsze wrażenie na wersji 1.0 ? "Dno!" Po zainstalowaniu oficjalnego patcha 1.089, "Eh, mogło by być lepiej, nie wszystko poprawili, grafika dalej zarzyna sprzęt". Po zainstalowaniu Comunity Patch 2.02 ? "Wolę grac na zabugowanej wersji 1.0". Mieli zrobić patcha a jeszcze bardziej skopali grę niż była w standardzie. :lol: No chyba że komuś odpowiada zręcznościówka na tym Alternatywnym AI zamiast gry z gatunku CRPG.
Komuś z was, fani serii, udało się w zagrać w zmierzch bugów dłużej niż 5 minut ? Się zastanawiam jak się wyłącza alternatywne AI ze zmierzchu bugów.

Aro137
05-06-2011, 18:40
ZB i Arcania są to najgorsze części z serii.

Wilk
06-06-2011, 02:46
Arcanii nie znam, nie grałem, może kiedyś zagram, jak znajdę wersję pudełkowa w empiku za 19,99 zł. Natomiast zmierzch bugów, miałem w opakowaniu wraz z Gothic iem 3. Taka była wrzawa na temat tych community patchów, myślałem że coś poprawiają. Że będe w końcu w stanie zagrać w tę parodię gry Gothic. Okazało się że w przypadku ZB, więcej pieprzą w samej grze i jej silniku, niż poprawiają.

Piranha jakiś rok temu wydała coś Gothico podobnego o tytule Risen, gdyż utracili prawa do nazwy. Warto to nabyć ? Jest to może gra na dłużej - kilkanaście dni, czy tylko na kilka godzin ?

Mefisto7
06-06-2011, 09:27
Risen - hm, dość ciekawe było do momentu stania się kimś ważniejszym. Później mi się odechciało. Na pewno to co ugrałem, a ugrałem niewiele - było dłuższe niż to kilka godzin. Na pewno bardziej mi się spodobało niż crap gópick3, ale do jedynki, dwójki i Nocy Kruka się tradycyjnie nie umywa.

06-06-2011, 09:44
Wilku :D
Zaznacz że to twoja ocena G3 wynikająca z twoich doświadczeń... ;) Co do błędów zaraz napiszesz(- że przereklamowane- od razu zaznaczam moim zdaniem), dwie pierwsze części, były bezbłędne w działaniu...(I ta liniowość.... :lol: - moim zdaniem)
Jak to mówił ktoś odnośnie innych spraw, nie ma złych gier tylko nastrój nie ten ;)
Zaznaczam od razu, ze nie jestem sympatykiem tej serii, mimo że pograłem w całą serię, dlatego moja opinia nie ma na celu wprowadzenia nikogo w błąd, a jest wyrazem moich subiektywnych porównań, do innych gier np. cRPG- ów :)

Wilk
06-06-2011, 15:20
Risen - hm, dość ciekawe było do momentu stania się kimś ważniejszym. Później mi się odechciało. Na pewno to co ugrałem, a ugrałem niewiele - było dłuższe niż to kilka godzin. Na pewno bardziej mi się spodobało niż crap gópick3, ale do jedynki, dwójki i Nocy Kruka się tradycyjnie nie umywa.


A błędy, bugi, jakieś może miejscowe problemy z silnikiem gry ? W gothicu 1, jedyny błąd jaki znalazłem to niewyświetlanie się ikonek ekwipunku na kartach ATI rodziny x1900. W G2 i NK jedyny bug jaki znalazłem to problemy z redendrowaniem tekstur wody na najnowszych kartach graficznych np. Saphire HD 5700 series. Objawiało się to makabrycznym spadkiem FPS do kilku klatek/sek gdy w polu widzenia mieliśmy wodę. W sumie ucieszyła by mnie informacja, że choć jeden produkt w dzisiejszych czasach wychodzi bez makabrycznych błędów, inaczej że twórcy poświęcili czas na beta testy.



Wilku :D
Ooo Kotołak ? :D
Jednak nie opuściłeś starego dobrego forum. :D


Co do błędów zaraz napiszesz(- że przereklamowane- od razu zaznaczam moim zdaniem)
Nie, napiszę że moim zdaniem, w porównaniu do C.P. 1.73 z G3, patcha do Z. Bugów, nie chciało im się całkowicie naprawiać tej spartolonej od nowości gry.
Lub też że patcha nie robili już fani serii gothic. Widać jak na dłoni, że kto inny robił system walki a kto inny go poprawiał a kto inny testował o ile w ogóle ktoś testował.


dwie pierwsze części, były bezbłędne w działaniu...(I ta liniowość.... :lol: - moim zdaniem) [/quote][/quote][/quote]
Były błędy, natomiast nie były to bugi, a przynajmniej nie takie, które uniemożliwiły by zakończenie fabuły. Niektóre błędy były nawet całkiem zabawne, dodawały specyficznego smaczku do gry. Wrzód wskakujący za nami do rzeki pod obozem bractwa i zabijający się na skałach :-P strażnik starego obozu, jak go wkurzyliśmy, potrafił nas pogodnić na drugi koniec mapy i drań nie chciał się zgubić, nawet przy użyciu akrobatyki :-P
Rozpętawszy burdę w zewnętrznym pierścieniu starego obozu, rozdział 6, Stone potrafił wyjść przez zamknięte drzwi z więzienia Gomeza i nas zaatakować - typ był nieśmiertelny i mocno potrafił przywalić :-P
Niektóre błędy były głupie, jak imprezka ze ścierwojadami w lochu starego obozu, lub inna przywołaną maszkarą z piekła rodem i pozostawiona żywą w dziczy kolonii.

[spoiler:2kz67x41]Mała dygresja.
Z tego wszystkiego, tych wspomnień aspektów starych gier, chyba przejdę sobie ponownie Fallouta 1 i 2 :-P
Uwielbiam grać jako child killer :twisted:
nie wiecie może czy wyszedł już jakiś nowy Restoration Project z poprawionymi błędami poprzedników i bez tzw. Cow Level ?[/spoiler:2kz67x41]

06-06-2011, 18:08
Wilk
Kotołak obecny ;) ledwo zipiący, w cieniu 32 stopnie :mrgreen:
Odnośnie bugów masz rację, co do patcha, był tam jakiś myk przy instalacji, co pozwalał go maksymalnie w dobrym celu wykorzystać, ale o co tam chodziło, nie powiem, bo nie pamiętam...Co do nowego patcha, nie wiem, ale wiem ze jeszcze kiedyś coś kombinowali, czy coś z tego wyszło? ;)

Mefisto7
06-06-2011, 22:46
A błędy, bugi, jakieś może miejscowe problemy z silnikiem gry ?

W Risenie widziałem jeden bug, właśnie dokładnie przed tym jak skończyłem grać. Chodziło o runy magiczne, które się powinno dostać w komplecie, a ja dostałem pomniejszony zestaw.

Wilk
07-06-2011, 16:55
Znaczy się wiesz Mefisto, nie chodzi mi o "bugi" jak niektórzy by to nazwali, że można sprzedać towar handlarzowi, natłuc go, okraść i sprzedać od nowa. Tego typu drobne błędy zaliczają się do kategorii, dodających smaczku grze. Chodzi mi o bugi typu niezoptymalizowany silnik i spadki FPS w jakichś krytycznych momentach gry, lub spartolone przedmioty tudzież questy których nie można wykonać a bez wykonania, nie posuniesz się w fabule naprzód. Choć z drugiej strony Risen to gra Piranii a nie jakiegoś Jowooda czy innego Trina. Gothic 1 i 2 z dodatkiem, były wolne od tego typu "perełek" w przeciwieństwie do pozostałych, może powinienem odzyskać wiarę w niemiecki ordnung ? Ok, przy najbliższej wizycie w empiku, zwrócę szczególna uwagę na ten tytuł.

Janek
07-06-2011, 18:30
Risen jest lepszy od G3, ale niestety tylko do pewnego momentu. Fajne są bodajże 2 pierwsze akty, gdy jest pełno zadań pobocznych, musimy dostać się do którejś z frakcji itd. W dalszej części gry musimy znaleźć 7 kamieni runicznych, potem 5 części zbroi czy czegoś w tym stylu a później jeszcze kilka części jakiegoś innego badziewia, co sprowadza się do latania po jaskiniach i mordowania wszystkiego co się rusza i jest na dłuższą metę strasznie nudne.

Mefisto7
07-06-2011, 20:14
No i właśnie już wtedy, gdy stałem się w klasztorze wojownikiem i Wielki Mistrz gadał ze mną, jakbym był nie wiadomo jakim herosem - obrońcą wszechświata - i kazał szukać jakichś kamieni , to sobie dałem spokój...

A takich baboli Wilku, to nie uświadczyłem.

Aro137
15-07-2011, 13:21
W najnowszym cd-action można dostać Gothic 3 i Gothic 3 Zmierzch Bogów za 15,99 zł. Plus do obu gier są patche które na prawdę dużo naprawiają :D Gram sobie właśnie w ZB i odwołuję to co pisałem, nie jest wcale taki zły ;) Aktualnie wykonuje misję w której muszę zabić Czarnego Maga :)

filippp69
21-07-2011, 14:50
Dopiero teraz zauważyłem ten temat bo glównie jestem obecny tylko w dziale z modami pod TW.
Ja zaznaczyłem Gothic 1
Uważam go za najbardziej klimatyczny a z modem "Mroczne Tajemnice" gra się wyśmienicie a sama rozgrywka ogóle sie nie nudzi.
Gothic 2 + Noc Kruka też jest fajny ale nie wiem dlaczego czegos mi w nim zawsze brakowało.
Gothic 3 z patchem 1.74 Wszystko ok poza zchrzanionym silnikiem graficznym. Ścina mi się przez pierwsze 10 minut i dopiero potem chodzi płynnie a z "Quest Packiem 4" gra się świetnie
Zmierzch Bogów i 4 pozostawie bez komentarza bo musiałbym tu przeklinać ...

Mefisto7
21-07-2011, 17:36
To w gothicu 2 NK czegoś Ci brakowało, a w trójce nic? :shock: Herezja!
A da się w Mrocznych Tajemnicach przeboleć brak dialogów? Dużo jest dodane?

exar
21-07-2011, 18:17
Sporo jest dodane, nowa kraina, zadania. Warto sprawdzić. Poziomki nawet o dubbing się postarały.

Gothic 3 od cd-action spatchowany jest do 1.6. Warto patchować wyżej?

kuroi
21-07-2011, 19:43
Sporo jest dodane, nowa kraina, zadania. Warto sprawdzić. Poziomki nawet o dubbing się postarały.

Gothic 3 od cd-action spatchowany jest do 1.6. Warto patchować wyżej?
Tak, do wersji 1.74 oraz dodaj do tego Quest Pack 4, warto. ;)

filippp69
21-07-2011, 20:08
To w gothicu 2 NK czegoś Ci brakowało, a w trójce nic? :shock: Herezja!
A da się w Mrocznych Tajemnicach przeboleć brak dialogów? Dużo jest dodane?

Napisałem Gothic 3 z patchem 1.74 i Quest Packiem 4

Do Gothica 2 nie ma żadnych fajnych modów aczkolwiem sam jest dosyć fajny ale wole Gothic 1 z Mrocznymi Tajemnicami
Co do Mrocznych Tajemnic wersji 2.02 to tak
Mroczne Tajemnice powstały przede wszystkim z myślą o graczach, którzy czuli niedosyt ukończywszy grę Gothic. Ideą modyfikacji było urealnienie Kolonii Karnej, do której trafił nasz bohater. Podniesiony został także poziom trudności. Modyfikacja zawiera:

- nowe lokacje (dokładnie cztery: stara, opuszczona kopalnia, podziemna świątynia, olbrzymia grota z podziemnym światem i naprawdę wspaniała wyspa z licznymi niespodziankami);
- nową fabułę główną pośrednio związaną z oryginalną fabułą gry (nie możliwe jest ukończenie głównej fabuły Gothica bez przejścia nowej fabuły. Główną fabułę moda można przejść na dwa sposoby, w zależności od tego, po której stronie opowie się nasz bohater);
- nowe obozy (Przemytnicy, Obóz Strażników przed Starą Kopalnią, Fanatycy - uciekinierzy z Obozu Bractwa i Łowcy Orków);
- zmieniony i odświeżony świat Kolonii Karnej (polecam zwiedzenie każdego zakątka bo czeka Was wiele niespodzianek, czasami nawet miłych);
- wiele nowych i ciekawych zadań (sporo zadań jest złożonych, z kilkoma zakończeniami);
- wielu nowych NPCów;
- nowe bestie;
- nowy oręż i zbroje, w tym także hełmy;
- nowe czary;
- nowy system tworzenia czarów;
- poprawiony respawn potworów;
- procentowa nauka walki orężem;
- nowe umiejętności specjalne;
- nowe textury podłoża, nieba, etc.;
- wiele oryginalnych rozwiązań skryptowych;
Czas gry jest porównywalny z dodatkiem NK dla Gothic 2. (Jest to dodatek do gry Gothic, stworzony przez grupę Poziomkaz)."

exar
22-07-2011, 08:54
filippp69 grałeś w tą najnowsza wersje MT? Podobno nie można ukończyć kilku zadań min. ze złodziejami rudy.

filippp69
22-07-2011, 09:16
To było w wersji 2.0 łatka 2.02 poprawia większość błędów ale ja to ściagnąłem dla tego że mamy nową walkę z Urizielem i jest kilka nowych zadań.
Ale nie ważne jaka wersja ta część rozmowy zawsze mnie rozśmieszała :lol: :
http://img718.imageshack.us/img718/1663/gothicmod20110720120428.png

A co do błędów w zadaniach to jedyny jaki zauważyłem to że w wersji 2.0 jak chcemy dołączyć do Starego Obozu i bijemy sie z Mordragiem to cały obóz się na nas rzuca w 1.03 tego nie było ;/

Bronisław_Wspaniały
06-08-2011, 13:30
zaznaczyłem, Gothic 1. Gdyby była w opcjach dwójka bez dodatku to ją bym zaznaczył. Noc Kruka zbyt podniosła poziom trudności. gra przestała być przyjemna a stała się nużąco-denerwująca. Może ktoś lubi takie coś, ale ja nie.

Mefisto7
06-08-2011, 13:51
Nie zauważyłem, żeby NK była jakaś wielce trudna. Taka powinna być, jaka jest. Jak zawsze robiłem wątek NK w 3ecim akcie, tak nigdy nie byłem za słaby, żeby mnie ten wątek wkurwiał i nużył.
Ale są różne gusta...
Jak pierwszy raz w Gothic'a 1 grałem, to na Królową Pełzaczy szedłem z niewykończonym mieczem, byłem słaby jak cholera i pełzacza zabić to było trudno... i mi się to wybornie podobało. Pomoc strażników świątynnych była nieoceniona. ;) A przy następnych razach, byłem już takim koksem z łomotaczem kości chociażby, że pełzacze problemu nie sprawiały, a szkoda. Niesamowity klimat kopalni razem z początkową grozą pełzaczy tworzyły niezapomniany mix.

filippp69
06-08-2011, 13:56
Ta. Pamietam jak pierwszy raz szedłem na królową pełzaczy tyle razy o krok od śmierci i wczytania gry ale jakoś się udało, w sumie to był chyba najfajniejszy wątek. W G1 jak już zaniosło się te kamienie ogniskujące Saturasowi to mi rozgrywka sie juz nie podobała. Niemal 0 questów pobocznych :/. Czyli nudy.

Bronisław_Wspaniały
06-08-2011, 13:57
Niesamowity klimat jedynki, obecny praktycznie wszędzie był jej największym plusem. Mnie osobiście najbardziej na kolana rzucała Świątynia Śniącego. Jak pierwszy raz ją przechodziłem to było zaiste epickie przeżycie. Kolejnym częścią w moim odczuciu nie udało się stworzyć czegoś porównywalnego. Gothic 1 to doskonały przykład na to, że grafika ma drugo czy nawet trzeciorzędne znaczenie wobec klimatu i grywalności :)

filippp69
06-08-2011, 14:00
Też tak sądze aczkolwiek sama grafika zła nie była. Największym dowodem na to jest Gothic 3 niby ładna grafika ale bez patchy i quest packów to raczej nie było żadnej przyjemnosci z rozgrywki. Już nawet pierwsza misja żeby Gorn nas zaprowadził do Reddock była z błędem :/

Mefisto7
08-08-2011, 10:36
Ze świątynią Śniącego to miałem zabawny epizod, gdyż do Cor Caloma doszedłem już w 5tym akcie. Myślałem, że to JUŻ ten finał! Tych apokaliptycznych strażników można było rozwalić używając ognistej burzy. Jaką niespodziankę miałem, kiedy jeszcze tyle zostało mi gry poza świątynią... :)
Grafika G1 jest i tak super. Ten silnik jest tak charakterystyczny, iż legendarny i nie ma tam nic, co mogłoby mi się graficznie nie podobać.
A w G2 NK to już niebo. Jak dla mnie, to na poziomie G2 grafika mogłaby się zatrzymać. Narzekanie na zaciśnięte pięści można o kant tyłka rozbić.

filippp69
08-08-2011, 10:58
No mnie rozwalają ludzie, którzy krytykują tylko i z powodu takich pierdół jak zacisniete pieści. Mi sie w G1 bardziej podobały teksturki bo G2 to ten sam silnik tylko że z innymi teksturkami. W G1 te mroczne tekstury bardziej mi się podobały, lepiej oddawały klimat koloni karnej, w G2 moim zdaniem jest za kolorowo ale to tylko moje zdanie i każdy lubi coś innego :D

kuroi
08-08-2011, 11:05
No mnie rozwalają ludzie, którzy krytykują tylko i z powodu takich pierdół jak zacisniete pieści. Mi sie w G1 bardziej podobały teksturki bo G2 to ten sam silnik tylko że z innymi teksturkami. W G1 te mroczne tekstury bardziej mi się podobały, lepiej oddawały klimat koloni karnej, w G2 moim zdaniem jest za kolorowo ale to tylko moje zdanie i każdy lubi coś innego :D
Ja mam odmienne zdanie, dla Mnie to właśnie G2 było mroczniejsze i ciemniejsze niż G1. Tekstury ziemi, drzew itd. są w dwójce ciemniejsze niż w jedynce. :)

Mefisto7
08-08-2011, 11:54
Ale jednak trzeba przyznać, że KHORINIS było bardziej kolorowe i jakby mniej mroczne, hm. G1 było surowsze, porównajmy las z G1 i z G2, to mocna się jawi różnica w mroczności.
Co do samej GÓRNICZEJ DOLINY w G2 to jednak mam inne zdanie. Ten pierwszy raz, kiedy się tam znalazłem, to było niesamowite uczucie, noc, orkowie, jakieś podchody ciągłe, bycie tak słabym, iż poza kretoszczurami to lepiej było niczego nie ruszać...Tam był mrok. :)

exar
11-08-2011, 21:37
Mam pytanie techniczne, czy działa wam gothic 1 i 2NK na windzie 7 64bit?

gothic tak jak baldur, nigdy nie umrze! ;)
http://www.gothic.phx.pl/news.php?id=2105

filippp69
12-08-2011, 09:59
Już na Vista są problemy ! Zainstalowałem kiedyś na laptopie rodziców i nie działała wogóle muzyka. Sądze, że na Win7 są jeszcze większe problemy.

Pampa
12-08-2011, 10:18
Seria Gothic do IINK była super, później 3...porażka, po którymś z patchów przestała mi w ogóle dziaąłć.:)

exar
12-08-2011, 13:05
Już na Vista są problemy ! Zainstalowałem kiedyś na laptopie rodziców i nie działała wogóle muzyka. Sądze, że na Win7 są jeszcze większe problemy.

Posiedziałem trochę nad tym problemem i podzielę się z Wami rezultatami.


Sprzęt do testów:
Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz
Asus P5q Pro
OCZ Technology 2x 2GB DDR2 800MHz
Radeon 4870 Gainward 512MB + NAJNOWSZE sterowniki
Zasilacz Tagan 500W

Windows 7 Ultimate 64bit z service pack 1


GRY:
Gothic (w ekstra klasyce, kupiony lata temu w jakimś markecie za śmieszne pieniądze)
Gothic 2NK (od CD-Action)

Rezultat jest taki, że gothiki działają na sprzęcie który przedstawiłem i windzie7 64bit. Pograłem dosłownie chwile w każdą ale nie było problemów i wszystko płynnie działało. Szperając wcześniej w sieci(szczególnie w gothic site) dowiedziałem się, że tak w ogóle problemem są stery do kart graficznych a nie sama 7mka. Do tego, największy problem może być przy kartach ze stajni geforca, posiadacze radków wystarczy, że zaktualizują sterowniki do najnowszej wersji.

Jeśli wystąpi brak filmików w gothicu tak 1 jak i NK, wchodzimy do folderu gry o nazwie System, odnajdujemy plik Gothic.ini i zmieniamy w nim scaleVideos=1 na scaleVideos=0

Bronisław_Wspaniały
16-08-2011, 03:22
te kanciaste twarze i zaciśnięte pięści budzą właśnie nostalgię i łezkę w oku :) dziś się już takich gier nie robi. Zgadzam się z opinią, że na grafice G2 można by się zatrzymać. Miła, kolorowa, nie razi w żaden sposób ale i nie oszałamia. Przez co uwaga skupia się na gameplayu. Odnoszę silne wrażenie, że w większości dzisiejszych RPG nacisk jest właśnie położony na coraz bardziej powalającą na kolana grafikę a grywalność, fabuła cierpią. Z tego co wiem Wiedźminy się tu wyłamują, ale to raczej wyjątek.

kirlan
16-08-2011, 08:21
(...)Odnoszę silne wrażenie, że w większości dzisiejszych RPG nacisk jest właśnie położony na coraz bardziej powalającą na kolana grafikę a grywalność, fabuła cierpią. Z tego co wiem Wiedźminy się tu wyłamują, ale to raczej wyjątek.

Posobnie myślę,z tym że ja to odnoszę do WSZYSTKICH gatunków gier. Gier tak grywalnych jak legendy typu Morrowind , Gothic1, Shogun1 , Red Alert 2, DiabloII , dziś się prawie nie spotyka.
Może dla tego że kiedyś gra mogła przyciągnąć właściwie JEDYNIE a przynajmniej GŁÓWNIE grywalnością , klimatem , fabuła itp. A to zmuszało do trzymania poziomu. 8-)

Aby gra dziś osiągnęła sukces wystarczy że robi wizualne wrażenie na 30 calowym monitorze, nawet jeśli to kompletny gniot :(

Dla tego teraz tak mało naprawdę dobrych NOWYCH gier.

--------------------------------------------
A sam gothic
Myślę że jeszcze długo będzie grany - byle ukazywały się reedycje na nowe kompy.

Bronisław_Wspaniały
16-08-2011, 20:38
Wydaje mi się w shooterach to się ma trochę inaczej. Tam jakby nie patrzeć lepsza grafika jest naturalną zaletą, zwiększa realizm symulacji działań żołnierza. Im realniej tym łatwiej i lepiej się wczuć, doznać przedsmaku realnej bitwy. Tak mi się w każdym razie wydaje. Wiadomo, że jak się chrzani inne aspekty gry to i grafika sama z siebie wiele nie pomoże.

Choć jak ktoś lubi klimaty wojenne, to nic nie da mu nawet takiej namiastki przeżyć co ASG w jakimś lesie czy opuszczonym kompleksie. Dobre repliki broni, mundury i realne skradanie się, podchody i walka. Wtedy jest prawdziwa adrenalina.

filippp69
17-08-2011, 10:20
Tak w strzelankach silnik graficzny akurat jest ważny. Nie wyobrażam sobie Crysisa na słabszym silniku. Ale w grach Action RPG grafika nie jest ważna. Gothic 1 z Mrocznymi Tajemnicami jest taki świetny, że pogramy se troche a tu z 14:00 na zegarku mamy nagle 21:30. A teraz weźmy dla porównania wszechnudnego Obliviona, którego grafika wręcz zachwyca, ale bez minimum 40 modów na urozmaicenie rozgrywki, usuwania level scalingu i nowych misji gra jest tak nudna, że nudzi się po kilku dniach. A żeby umrzeć to chyba trzeba zasnąc przed komputerem bo nasz bohater jest wręcz nieśmiertelny. W gothicu zawsze była ta adrenalina, człowiek bał sie zaatakować stada wilków bo jeden niewłaściwy ruch i wczytujemy grę od nowa.

Bronisław_Wspaniały
17-08-2011, 16:11
chyba, że grałeś lekkozbrojnym ;) może looser ze mnie, ale na normalnym poziomie trudności gra stawała się dla mnie nieznośnie trudna w okolicach 6-10 levelu. Trolle brały mnie na jeden hit, czasem dwa, ja im nie brałem prawie nic. Podobnie z czarnymi niedźwiedziami czy większością stworzeń. Will-of-the-wisp, zwykle prawie mnie zabijał (a w dwa zabiły strażnika do którego przed nimi uciekłem). Wtedy zwykle kończyłem grę. Level scaling w tej formie w jakiej go zrobili to porażka. Jak i kwestia lekkozbrojnych.
Na logikę lekki pancerz powinien pozwalać na szybszą walkę, jakieś uniki itp, coś co równoważyłoby minusy nie używania ciężkiego pancerza. A tak nie jest. Jego znaczenie jest czysto roleplayowe. A że ja lubię roleplaye a dawno temu znudzili mi się zakute w blachy Conany, szedłem zawsze w tym kierunku i zniechęcałem się do gry na wspomnianym przełomie 6-10 level

Volomir
18-08-2011, 21:08
Dnia dzisiejszego zainstalowalem Arcanie... i musze powidziec, ze tak topornego, nudnego i slabego RPGa nie widzialem od czasow Gorasula :? To co zrobiono z seria Gothic jest straszne! Fatalny system walki - gdzie w Gothicu zawsze na poczatku (w sumie do konca gry) bylo ciezko, trzeba bylo kombinowac, wyciagac przeciwnikow pojedynczo. Tutaj zas idziemy przed siebie jak opetany i nic poza tym. Umiejetnosci i rozwoj postaci - dno. Brak nauczycieli, tak charakterstyczna cecha cecha Gothica jest do wybaczenia, ale ten ubogi rozwoj? Zero statystyk, pare umiejetnosci na krzyz i koniec. Do tego tandeciarstwo wykonania, fatalny plecak, fatalne animacje, tandetna grafika. O fabule nie pisze, bo nie jstem w stanie usiasc do tej gry na dluzej. Nawet obecnosc dawnych znajomych mnie nie przyciaga do Gothica4... No i dodam jeszcze, ze chodzimy jakims lalusiem, ktory do piet nie dorasta bezimiennemu. Takze reasumujac moje przemyslenia. TW2 duzo lepszy:P No i gdybym nie gral w Wieska to dalbym 6/10, a tak daje 4/10 i wiecej tego gniota nie dotykam.

filippp69
18-08-2011, 21:14
Dnia dzisiejszego zainstalowalem Arcanie... i musze powidziec, ze tak topornego, nudnego i slabego RPGa nie widzialem od czasow Gorasula :? To co zrobiono z seria Gothic jest straszne! Fatalny system walki - gdzie w Gothicu zawsze na poczatku (w sumie do konca gry) bylo ciezko, trzeba bylo kombinowac, wyciagac przeciwnikow pojedynczo. Tutaj zas idziemy przed siebie jak opetany i nic poza tym. Umiejetnosci i rozwoj postaci - dno. Brak nauczycieli, tak charakterstyczna cecha cecha Gothica jest do wybaczenia, ale ten ubogi rozwoj? Zero statystyk, pare umiejetnosci na krzyz i koniec. Do tego tandeciarstwo wykonania, fatalny plecak, fatalne animacje, tandetna grafika. O fabule nie pisze, bo nie jstem w stanie usiasc do tej gry na dluzej. Nawet obecnosc dawnych znajomych mnie nie przyciaga do Gothica4... No i dodam jeszcze, ze chodzimy jakims lalusiem, ktory do piet nie dorasta bezimiennemu. Takze reasumujac moje przemyslenia. TW2 duzo lepszy:P No i gdybym nie gral w Wieska to dalbym 6/10, a tak daje 4/10 i wiecej tego gniota nie dotykam.

Ja uważam, że bohater Gothic 4 to Justin Bieber z zarostem a odciagniecie Piranha Bytes od projektu stworzyło z gry naprawdę słabego RPGa. Nawet twórcy Gothic TW tego nie uznają i zamiast Arcanii zrobili jakieś archipelagi wysp obok Khorinis czyli niemcy tez uważają że to syf, kiła i mogiła :D

exar
19-08-2011, 09:53
Saga gothic została przez JoWood zbezczeszczona. To co zrobili z marką, wypuszczając na siłę g3 a także chłam zmierzch bogów w którym od tandety zadań, historii człowiekowi ręce opadają, a z bezimiennego zrobili kapitana amerykę biegającego od wiochy do wiochy ratującego biednych i uciśnionych z okrzykiem na ustach "Za Myrtane i Jowood!". To wszystko zakrawa o pomstę do nieba, dlatego sam beliar chyba miał już tego dość i przyczynił się do tego: http://www.cdaction.pl/news-16957/firma ... uctwa.html (http://www.cdaction.pl/news-16957/firma-jowood-wydawca-serii-gothic-bliska-bankructwa.html) :twisted: .

Dla mnie, saga kończy się gdy bezimienny wraz z kompanią opuszcza dwór Irdorath.

A teraz słów kilka o Risen 2.
Na targach gamescom, piranie zaprezentowały wczesną wersję tej gry.
http://www.youtube.com/watch?v=GaF-axw86Vg
Powiem szczerze, że mam sceptyczne uczucia co do tej prezentacji, jednak jak to już było wspomniane jest do dopiero wersja alfa i mam nadzieję, że poprawią to naparzanie z tego muszkietu jak z karabinu ;) .

filippp69
19-08-2011, 11:03
Gothic 3 nie jest zły z patchem 1.74 Quest Packiem 4 i jeszcze jest teraz jakis Content mod 2.2 też se w najbliższym czasie zainstaluje. G3 samo w sobie jest niedopracowane i takie szczegóły jak Vatras w G2 czarny a ty nagle pigment w skórze stracił ... Zmierzch Bogów przeszedłem ale tylko raz bo jakoś mnie potem do niego nie ciągło i był o wiele bardziej niedopracowany od G3.

Gothic 4 to nie Gothic. W G1 były już jakieś ksiegi o Varancie, Myrtanie i wzmianki o Nordmarze, ale nie było nic o żadnej Arcanii a tu nagle wyspa powstała z morza niewiadomo w jaki sposób.

Kot
16-10-2011, 11:23
Jak dla mnie najlepszy jest gothic 1 bo tam czuć klimat gry:D
dobre sountracki,grafika i fabuła:D
Gothic 2 też jest dobry,ale wole bardziej go bez dodatku bo tam jest trudniej a Noc Kruka tylko mi ułatwiała:P
minus 2(podstawki)to to że jest dziura w fabule i nk musi to uzupełniać.

A jeśli chodzi o G3....to sie zawiodłem,nie czuje klimatu w ogóle a poza tym bez patcha 1.7 to grać nie idzie.
W zb nie grałem,wiem tylko że duuużo bugów było,a jeśli chodzi o Arcanie to dla mnie chyba najgorsza część..Do dupy grą jest i tyle:P

Lwie Serce
08-04-2012, 18:45
Ja tam wolę Gothic 2 za klimat, fabułę ( oczywiście krótką, to mnie najbardziej wkurza ) i fajnych przeciwników np. wojownicy cienia. G3 to fajna gra tyle że mocno się poirytowałem kiedy pomimo spełnionych wymagań zacinała mi się.

kuroi
11-04-2012, 22:36
[...] i fajnych przeciwników np. wojownicy cienia.
Wojownicy cienia? Kto to taki? Bo jeśli nie ktoś z Irdorath (który pamiętam trochę przez mgłę) to takie cuś nie istnieje. Chyba, że masz na myśli poszukiwaczy, chociaż ich ciężko nazwać wojownikami.

Lwie Serce
12-04-2012, 14:04
To szkielety w ciemnych zbrojach paladyna. Jak się idzie do kręgu w III rozdziale (po oko Innosa) na prawo jest taka jaskinia (jest tam dwóch takich). Jest jeszcze Archol (na Irdorath) i Inubis (w krypcie przy farmie Onara), mają taki sam wygląd i parametry jak wojownicy cienia.
Kuroi, czy masz NK?

kuroi
12-04-2012, 18:28
To szkielety w ciemnych zbrojach paladyna. Jak się idzie do kręgu w III rozdziale (po oko Innosa) na prawo jest taka jaskinia (jest tam dwóch takich). Jest jeszcze Archol (na Irdorath) i Inubis (w krypcie przy farmie Onara), mają taki sam wygląd i parametry jak wojownicy cienia.
Ah, Ci. Rzadko kiedy buszowałem po jaskiniach, więc ich zapomniałem. No i w sumie trochę już minęło od mojej ostatniej przygody z GII. Zastanawiam się nad odświeżeniem przygód, ale fakt, że z góry wiem co, gdzie i jak robić trochę zniechęca. :D

Lwie Serce
12-04-2012, 19:09
Właśnie liniowość rozgrywki jest najgorsza w Gothicach. Fajna fabuła, bohaterowie tylko potwornie krótko się gra. No cóż, fani Gothica zapewne pamiętają niektóre świetne teksty jak np "Powiedz no, czy to coś z przodu twojej głowy to twarz czy d__a". Właśnie z 2 podobały się najbardziej.

kuroi
12-04-2012, 21:54
A propo tekstów w Gothicach 1 i 2 to polecam.. Sklejamy (http://www.youtube.com/watch?v=PA_dRK5aPcY). Niby nic wielkiego, ale nawet zabawne. :D

Lwie Serce
13-04-2012, 15:55
No no, muszę przyznać że całkiem fajne, w pierwszym epizodzie zwłaszcza rozmowa z Parlanem. Dzięki za link jakimś cudem nigdy tego nie widziałem. Jeszcze muszę się przyznać że G2 był jedną z nielicznych gier w której używałem kodów, ale nie na zasadzie zrobię sobie nieśmiertelność i 100000000 siły tylko takie zabawy poza fabułę (właściwie to sam tworzyłem fabułę). Zrobiłem np. najazd wspomnianych wyżej wojowników cienia na Khorinis (może niektórzy pomyślą że poza temat wychodzę ale te tworzone przeze mnie bitwy wpłynęły trochę na moją ocenę). To było sporo godzin dodatkowej zabawy. Pewnie dużo osób to robi bo widziałem filmiki.

kuroi
13-04-2012, 22:04
Też tak robiłem. Do tego bawiłem się z efektami cząsteczkowymi na broni, płonące/błyszczące/elektryczne miecze, magiczne zbroje itd. Można też fajnie pobawić się ekspresją twarzy postaci. :)

Lwie Serce
13-04-2012, 22:07
Tylko jedna wada, twarze po wczytaniu znowu powracają do pierwotnej postaci, jest sposób aby temu zaradzić?

Mefisto7
14-04-2012, 13:23
To istnieją kody, które pozwalają synchronizować ruchy NPC'ów lub mobów? Zawsze mnie zastanawiała technika stworzenia np: Gothic - Prawdziwa Historia. Samym "o" i żmudnym łażeniem postaciami czegoś takiego się nie osiągnie. Zresztą - wychodząc z postaci, ona wraca do pierwotnej lokalizacji...

Lwie Serce
14-04-2012, 14:06
Kody w Gothicu stwarzają wiele możliwości np. możesz przywołać gościa który będzie za tobą chodził.

Kot
14-04-2012, 20:09
Eh Gothic - Prawdziwa Historia,jaki to był pikny gothicowy "serial":D

Lwie Serce
14-04-2012, 20:59
Taaak, albo Jedenastka Beziego, to były dobre seriale. A w kwestii prawdziwych historii polecam Oblivion-prawdziwa historia (no dobra, trochę poza tematem).

Kot
15-04-2012, 15:08
Jedenastki akurat nie oglądałem:P
z gothica jeszcze polecam Gothic - Fred i Gorn na urlopie(jeden z pierwszych filmów z gothica)by Bezin0:D

Gorn-95
21-08-2012, 05:47
Mi najbardziej podobał się G1 ze względu na fabułe,grywalność

Presidente
30-08-2016, 14:53
Odkopuję :D
Ostatnio wziąłem na warsztat modzik do G2NK: Returning. Jak dla mnie modzik lodzio-miodzio. Idealne rozszerzenie fabuły Nocy Kruka. Nowe gildie główne - możemy zostać magiem wody, guru, strażnikiem świątynnym, nekruskiem. Kilka gildii pobocznych. Wątek Opiekunów również niczego sobie. Standardowo kilka nowych umiejek, broni, opancerzenia. Tylko czasem trzeba uważać bo jak nie wykonamy paru qeustów albo wykonamy je w zły sposób i zamknąć sobie jakąś ciekawą drogę - np. zakończenie gry :P