PDA

Zobacz pełną wersję : Spolszczenie



wino
03-10-2016, 17:55
W najnowszej wersji patcha spolszczenie jest jego integralną częścią, nie trzeba go pobierać osobno.

STAN REALIZACJI: nie ma przetłumaczonych (i najprawdopodobniej nigdy nie będzie) opisów budynków i oddziałów wojskowych. Jest to zbyt pracochłonne a i tak mało kto to czyta.

wino
23-10-2016, 10:02
Przetłumaczyłem część cytatów, wszystkie cechy i całą świtę oraz poprawiłem kilka opisów. Link w pierwszym poście.

Araven
25-10-2016, 06:53
Dzięki wino za trud, mam nieco więcej czasu teraz, muszę coś pograć.

wino
26-10-2016, 14:58
Zgadza się - musisz :) Jak dla mnie mod z niezrozumiałych przyczyn niedoceniany i jakoś tak pomijany, a absolutnie rewelacyjny pod względem klimatu i grywalności miażdży. Do tego ani razu nie miałem CTD, ani nawet tyci błędu w logu. Ja odjechałem i gram w niego ciągle. Tury szybkie jak w podstawce, no po prostu nie ma wad :)

EDIT: poprawiłem słowo wykrywalności na grywalności ;)

wino
26-11-2016, 16:15
Dorzuciłem kilka poprawek. Link w pierwszym poście.

NocnyTajemnik
01-02-2017, 16:01
Witam.Mam wersję 3.06 tego moda, i mam pewien problem, a mianowicie po zainstalowaniu tego spolszczenia nic się nie dzieje(mam tylko polskie menu, ale to pewnie z powodu, że spolszczyłem podstawkę i dodatki).Najlepsze jest to, że nawet jeśli usunę katalog text całkowicie to mod się uruchamia, i jest tak jakby katalog tekst był oryginalny i był na swoim miejscu(tylko ciągle polskie menu reszta po angielsku i żadnych brakujących słów).Zapewne mod ma w jakimś miejscu wersję zapasową katalogu text.Ma ktoś jaki pomył by zmusić mod by zamiast używać tej wersji używał zmodyfikowanego katalogu text ze spolszczeniem(i tak reinstalowałem już moda)?

NiemiłosiernySamarytanin
01-02-2017, 16:25
Po wklejeniu spolszczenia wywal wszystkie pliki .bin z folderu text jeśli takowe są i plik map.rwm z Campaing, powinno pomóc.

NocnyTajemnik
01-02-2017, 16:40
Nic to nie daje.W katalogu text jest tylko same spolszczenie, resztę usunąłem.A plik map.rwn usunąłem(i mimo tego, że uruchomiłem nową grę i dałem kolejną turę nie pojawił się nowy, a chyba powinien).

PS.Naprawdę wygląda to jakby mod nie używał katalogu text, bo nawet po jego całkowitym usunięciu nic się nie zmienia i mod działa(Jak to robię w Third Age to się mod nawet nie uruchamia).

PS2. Zauważyłem, że część eventów(z moda) w modzie jest po polsku, nawet jeśli wywalę katolog text do kosza(reszta z wyjątkiem menu jest po angielsku).

wino
01-02-2017, 18:41
Wrzucasz to do katalogu text w modzie czy w medievalu? Czyli na pewno do ...\Medieval II Total War\mods\Last_Kingdom\data\text\?

NocnyTajemnik
01-02-2017, 19:09
Tak jestem pewien, że wrzucam to do dobrego katalogu text, zwłaszcza, że spolszczenia do DoCa i CoWa działają mi dobrze.:)

wino
01-02-2017, 20:34
To nie wiem, jesteś jedyny na świecie, który ma taki problem :) Zrób printscreena na którym będzie widać całą ścieżkę dostępu do katalogu text i jego zawartość. Zapisz tego printscreena jago plik jpg i wrzuć na jakiś serwer i podaj linka.

NocnyTajemnik
01-02-2017, 23:41
https://drive.google.com/file/d/0B6KtFp40p9s2Y3AyeFdtdVM1Qzg/view?usp=sharing proszę :)

wino
02-02-2017, 15:15
Widzę tylko dwa wyjścia, albo grzebałeś w pliku Configuration.cfg moda i nie masz tam tego:

[io]
file_first = 1
disable_file_cache = 1

albo widocznie trzeba jeszcze może milion razy napisać, żeby nie instalować tej gry do program files na C: :)

NocnyTajemnik
02-02-2017, 18:04
Dobra, zrobię reinstall gry do innego miejsca(no to mam kolejny wieczór z głowy), jak zadziała to napiszę.

PS.Dobra okazało się, że zamiast

[io]
file_first = 1
disable_file_cache = 1

miałem:

[io]
file_first = true
disable_file_cache = true

Czy jakoś tak(nawet po reinstalacji moda tak było), zmieniłem jak pokazałeś i działa, dzięki. :)
Ale i tak lepiej przeinstaluje medka w inne miejsce, by się upewnić, że w przyszłości nie będzie innych problemów :)

wino
11-02-2017, 21:09
Kolejna porcja poprawek, głównie cytatów/przysłów/tekstów z sag, które pojawiają się na loading screenach oraz kilka innych poprawek. Zostało zamienić 13 cytatów i będzie wtedy przetłumaczone wszystko oprócz opisów budynków i oddziałów wojskowych, których tłumaczyć nie ma sensu :) Link i opis instalacji w I. poście.

wino
04-03-2018, 19:20
Właśnie zainstalowałem sobie wersję steamową (bo chciałem zrezygnować z napędu DVD) i widzę ciekawą przypadłość - gra nie tworzy 3 plików .bin w katalogu text: battle.txt, shared.txt, strat.txt i tooltips.txt. Poza tym nadpisuje plik konfiguracyjny z Medka (trzeba zrobić go tylko do odczytu). Co za żenada ten steam.

Araven
05-03-2018, 05:37
Mogę Ci przesłać te pliki binarne.

wino
05-03-2018, 18:31
To podeślij jak możesz. A jaką masz wersję steam czy pudełko?

Araven
05-03-2018, 19:57
Ja mam pudełkową i spolszczenie z 1.8. Zaraz wstawię. Link: https://mega.nz/#!VMh0mLrR!KKR9XSqfcaQbrXRtd3emcghXzM34VOHXqOBIj6n 1JRc

wino
05-03-2018, 20:07
Dzięki. Jeśli to rzeczywiście wersja steam'owa nie odtwarza tych 4 plików .bin to nieźle, wszystkie spolszczenia jakie robiłem były bez tych plików :D

wino
22-04-2018, 12:21
Jeśli jeszcze ktoś pogrywa to zrobiłem kilka poprawek:
- Harald Kołtun, a nie Splątanowłosy,
- waluta obecnie to po prostu i zwyczajnie pięknie brzmiące słowo "złoto" (poprzednio sztuki złota i floreny, czyli funkcjonowały dwa opisy),
- początkowy władca Alby miał przydomek "Wino-Szczodry". Było to koślawe tłumaczenie z An Finn-Shoichleach (The Wine-Bountiful). Obecnie jest to "Wina Nieskąpiący",
- dodałem oprócz plików txt również pliki bin, bo zdaje mi się, że wersja steam blokuje tworzenie niektórych plików bin, przez co dotychczasowe tłumaczenia nie zawsze były kompletne dla posiadaczy właśnie tej wersji.

spolszczenie (http://www.mediafire.com/file/69lxedoqmtrqv5u/tlkPL.zip)

Araven
22-04-2018, 14:36
Ja gram ostatnio na ai 4.2 tym z Bellum 7.0 od Pitera. Fajnie jest.