PDA

Zobacz pełną wersję : Zgłaszanie błędów i problemów z modem:



wino
03-10-2016, 18:06
Błędy w grze i problemy techniczne

W katalogu ...\Medieval II Total War\mods\Last_Kingdom\log\ po każdej rozgrywce tworzony jest plik log.txt. Aby zgłosić problem z grą i ułatwić uzyskanie odpowiedzi jak go rozwiązać, proszę wykonać następujące czynności:

1. Podać wersję moda (patcha), który mamy zainstalowany.

2. Opisać problem/występujący błąd.

3. Skopiować i wkleić zawartość pliku log pod opisem zastanego błędu (chyba że nasz błąd/problem nie jest rejestrowany w logu, to oczywiście ten punkt pomijamy).

4. Czekać na pomoc i modlić się do Odyna lub Thora prosząc o łaskę, aby udało się ten problem rozwiązać :)


Znane błędy i problemy:

- brak informacji o możliwości rozbudowy wioski do miasteczka (błąd prawdopodobnie nienaprawialny, gdyż występuje też w innym modzie, zatem jest to prawdopodobnie błąd samego Medievala II)

MARCINEQ
10-10-2017, 14:25
Gdy włączam gre, wczytuję lub chce rozegrać bitwę to wywala mnie z gry i pokazuje mi komiunikat poniżej.

15:20:26.392 [system.rpt] [always] CPU: SSE2
15:20:26.392 [system.rpt] [always] ==== system log start, build date: Feb 25 2008 version development ===
15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_0.pack
15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_1.pack
15:20:26.392 [system.io] [always] mounted pack packs/data_2.pack
15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/data_3.pack
15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/data_4.pack
15:20:26.407 [system.io] [always] mounted pack packs/localized.pack
15:21:53.822 [system.rpt] [error] Odynie, pomoz nam! Cos poszlo nie tak i tylko Thor moze wiedziec co!

wino
10-10-2017, 17:56
Jaka wersja moda?

MARCINEQ
10-10-2017, 20:40
3.06 z patchem 4.0

wino
11-10-2017, 16:15
Ciężko powiedzieć co to, bo skoro masz po polsku informację o błędzie, to mod i patch zainstalował się w prawidłowej lokalizacji i potwierdziłeś przy instalacji usunięcie plików tekstowych, muzy i map.rwm.

Inne mody chodzą? Kampania też się nie odpala?

MARCINEQ
12-10-2017, 14:36
Odpala się zazwyczaj, chodzi mi o to, że wywala mi ten błąd dosyć często. I zawsze kiedy chce rozegrać bitwę.

wino
12-10-2017, 19:17
Zadałem 2 pytania. Chcesz żeby Ci pomóc to odpowiadaj precyzyjnie. Co znaczy zazwyczaj? Co znaczy dosyć często? Jak często? Inne mody chodzą? Inne gry chodzą?

MARCINEQ
13-10-2017, 07:17
Jak mam Ci precyzyjnie odpowiedzieć skoro gra wyrzuca w randomowych momentach. Raz wyrzuci mnie przy samym ładowaniu gry, raz przy ładowaniu zapisu albo rozegraniu bitwy. I nigdy nie stało się to tak po prostu, zawsze wyrzuca mnie kiedy ma się pokazać ekran ładowania. Tak, inne gry chodzą.

Araven
13-10-2017, 10:54
Masz zainstalowany tzw. Patch 4Gb ? Słuzy do przerabiania pliku kingdoms.exe tak aby korzystał z większej ilości pamięci niż normalnie. To często poprawia także stabilność gry. W necie patch jest dostępny z opisem tego jak się go używa. A Kolega wino zadał precyzyjne pytania nadal nie odpowiedziałeś na nie konkretnie.

MARCINEQ
16-10-2017, 20:14
Nie mam, spróbuję zainstalować. Napiszę jeszcze raz po kolei: grę wyrzuca mi podczas ekranu ładowania, po prostu kiedy ma się włączyć ekran ładowania, to wyrzuca mi grę i pokazuje ten komunikat; grę wyrzuca mi różnie, czasami podczas ładowania gry zaraz po jej włączeniu, po wczytaniu sejwa lub podczas ładowania mapy bitewnej. W przypadku dwóch pierwszych (ładowania gry, wczytywaniu sejwa) wyrzuca mi nie zawsze, a gdy chcę rozegrać bitwę - zawsze. Na razie próbowałem kilka razy rozegrać tą samą bitwę i za każdym razem mnie wyrzucało. Inne mody chodzą.

wino
17-10-2017, 21:22
Masz chyba coś źle zainstalowane. Spróbuj odinstalować moda, potem usuń jego katalog (bo po odinstalowaniu zostają niektóre pliki) i potem zainstaluj go ponownie. Najpierw wersję torrentową 3.06b, a potem patcha.

Poza tym skąd masz wersję 4.0 jak jej nie ma już do pobrania? Nie ma też wersji 3.06, tylko 3.06b. Chyba że masz jakieś archaiczne wersje i moda i patcha, które się gryzą.

MARCINEQ
18-10-2017, 14:24
Tak, mam wersję 3.06b, nie dopatrzyłem po prostu. A 4.0 chyba pobrałem z Total War Center ;p

wino
18-10-2017, 15:21
Pobierz wszystko zgodnie z opisem z sąsiedniego wątku "Ogólny opis oraz linki do pobrania MODa". Czyli najpierw odinstaluj obecnego moda, usuń cały katalog moda, potem zainstaluj torrentową wersję 3.06b, potem patch 4.1 i na koniec 4.3. Powinno grać.

No tak, przypomniało mi się, że te patche już usunęli z serwera. Ech, spróbuję coś na dniach wrzucić.

EDIT: wersja 4.5 wgrana na mediafire, więc już nigdy nie zniknie, bo mam tam konto.

MARCINEQ
23-10-2017, 06:53
Zainstalowałem torrentową wersję 3.06b i potem ten nowy patch 4.5. Poprawiło się jedynie tyle, że już nie wyrzuca mnie gdy próbuję wejść do gry lub wczytać sejwa. Gdy chce rozegrać bitwę to nadal wyrzuca mnie z gry.

wino
23-10-2017, 10:05
1 - przy uruchamianiu moda masz planszę, z info że to Unofficial 4.5 version?
2 - wyrzuca z pojedynczych bitew tylko czy z tych które rozgrywasz w czasie kampanii też?

MARCINEQ
25-10-2017, 12:57
Przeinstalowałem całego medievala z królestwami, wgrałem całego moda od nowa i wszystko śmiga. Dzięki za chęć pomocy i przepraszam za zawracanie głowy :D

Arrim
01-01-2023, 11:21
Wątek od dawna nieużywany, mod pewnie mało popularny, ale może ktoś będzie w stanie pomóc.

Wersja moda 5.1 (stworzona przez wino)
W pliku log brak wpisów

Podczas grania Danią wioska Bremon (na południe od Jutlandii) została zdobyta przez Madziarów jako ich pierwsza osada (pojawiło się też powiadomienie, że się osiedlili). Od razu w następnej turze podbiłem tę wioskę. Gra wyrzuca do pulpitu po kliknięciu na nią LPM z komunikatem, że coś poszło nie tak i tylko bogowie mogą wiedzieć co.

Mam save'a sprzed zdobycia tej wioski i powtarzałem to samo - niestety nic się nie zmienia. Dopóki nie klikam na tę wioskę, to gra działa normalnie. Próbowałem przejść też do podglądu wioski z innych menu i również wywala do pulpitu.

Czy ktoś wie co może być przyczyną wywalania do pulpitu i jak to naprawić?

wino
05-01-2023, 10:32
Już nie bawię się tym, więc ciężko powiedzieć. Trzeba by było przy tym posiedzieć, a nie mam niestety na to ochoty, poza tym nie mam już zainstalowanego medka II.

Arrim
07-01-2023, 17:40
Spoko, pominąłem zdobycie tej wioski i dało się grać dalej.

Eutyches
08-01-2023, 17:29
Spoko, pominąłem zdobycie tej wioski i dało się grać dalej.
Niestety ludzie, co kiedyś się tym zajmowali, są odpowiednio starsi i proza życia ich często tarmosi, tudzież przesyt serią TW. Jedyna nadzieja w graczach nowych, co TW jest nowo poznawana serią gier. Sugeruję, zerkać po discordach, bo z twcenter tez ostatnio jest różnie.