PDA

Zobacz pełną wersję : Rowery, downhill i wszystko o pedałowaniu



Rafa
10-01-2010, 21:43
No, w końcu jest temacik dla lubiących pedałowac :mrgreen:

Jeździcie na rowerze? Coś konkretnego? Osobiście preferuję downhill, choć zwykłą jazda po wybojach nie pogardzę. Ostatnio nie jeżdżę zbyt często, gdyż kolega się wykruszył a samemu to frajda jest o wiele mniejsza, no i z trasami u mnie średnio.

Poza tym odkładam już na nowy sprzęt i poluje na ramę. Myślę o carbonowej, do alu nie jestem przekonany, za bardzo się wygina, nie stać mnie na jej eksploatacje : P. Do wakacji powinienem już mieć rowerek zmontowany i jakby był ktoś chętny pozjeżdżać w forumowym towarzystwie to ja się pisze.

Chwalić się sprzętem, foty mile widziane ;)

Clear
11-01-2010, 10:16
Karbon w DH , wyginajace sie alu i drogie w eksploatacji......bardzo ciekawe stwierdzenia ;)....Z tego co wiem aktualnie 99% zawodnikow jezdzi na ramach alu. W karbonie do DH nie ma wogole wyboru poniewaz sie w tej dyscyplinie nie sprawdza. Enduro , all mountain czy przede wszystkim maratony i XC daja pole do popisu producentom lekkich ram .Narazie GT z malym powodzeniem stara sie wcisnac rame karbonowa, ale szytwnoscia nie ustepuja jej ramy alu. Oczywiscie nie rozmawiamy o marketowych ramach ,tylko o powaznych firmach, ale skoro piszesz ze interesuje Cie rama karbonowa do DH to rozumiem ze orientujesz sie w cenach sprzetu do tego sportu ;)
Obecnie dosiadam zrebakow o nazwie NOX Startrack DH + Fox 40( http://www.noxcycles.com/cms/components ... b98887.jpg (http://www.noxcycles.com/cms/components/com_virtuemart/shop_image/product/Startrack_DH_9.5_4a8415cb98887.jpg) ) , oraz do fr i enduro GHOST FR + Fox 36van ( http://www.pinkbike.com/photo/2276470/ ). Jako ze mieszkam tez w austrii mam dobry dostep do bikeparkow w Leo i na Semmering, wiec na brak tras nie narzekam. W jakim rejonie Polski jestes? Wszedzie sa trasy tylko trzeba znac ludzi co je budowali bo przewaznie sa nielegalne lub traktowane z przymrozeniem oka przez lesniczych ;)
Pozdrawiam

Rafa
11-01-2010, 16:13
Aktualną ramę alu musiałem prostować mase razy, pewnie też dlatego że nie była typowa pod DH. Mimo wszystko chcę teraz spróbować z carbonową, jak się nie sprawdzi to trudno, mój błąd i może czegos sie naucze : P. Ceny są, jakie są, niemałe, lecz akurat jak zaczną się wakacje powinienem już miec uzbierane na większość roweru.

Mieszkam na pomorzu, i to dość niedaleko morza. Jest parę tras, lecz spory kawałek odemnie.

Clear
11-01-2010, 16:37
A mozesz prosze napisac co to za rama? Ciekawi mnie jaka rama tak sie gnie i pozwala sie prostowac. Mnie udalo sie zlamac rame przy glowce , ale nie skrzywic. Hmmm....karbonowa rama to naprawde bezsensowny wydatek ponad 8000zl , no ale jak napisales , jak sie nie sprawdzi to bedzie kolejne doswiadczenie ;) Oby sie to nie okazalo tylko podczas jakiegos zjazdu 8-) . Dogadaj sie z chlopakami na dh.zone i napewno pokaza Ci jakies fajne traski :P

siorpek
11-01-2010, 17:56
Carbonowa rama jakoś mi sie nie widzi w DH , w końcu nie chodzi tam o to żeby rower był lekki, sam preferuje bardziej klasyczne kolarstwo górskie, bardziej chodzi w nim o kondycje , dh to jakby zaprzeczenie ideii jazdy na rowerze;p, sam śmigam na meridce matts tfs xc

pozdrower;p

Clear
11-01-2010, 18:15
Oczywiscie ze chodzi tez o wage roweru , ale przy np 18 kg +/- 0.5kg nie robi wielkiej roznicy.


sam preferuje bardziej klasyczne kolarstwo górskie, bardziej chodzi w nim o kondycje

Hmm..wczesniej jezdzilem 4 lata w xc teraz pare lat dh i fr. Jesli uwazasz ze do tego typu kolarstwa gorskiego nie potrzeba dobrej kondycji to sie bardzo mylisz. Tak bardzo "aktywna" jazda na rowerze wymaga podobnie jak xc bardzo dobrej kondycji fizycznej.


dh to jakby zaprzeczenie ideii jazdy na rowerze

Jest wielka roznica pomiedzy jazda rowerem po bulki , jezdzeniem na rowerze a extremalnymi "dyscyplinami" jazdy na rowerze. To jak z motorami - fan wielkich maszyn i dlugich wycieczek moze stwierdzic ze motocross zaprzecza idei jazdy motorem. Niestety oprocz sprzetu (mam na mysli rower lub motor jako taki) niewiele te "dyscypliny" laczy.
Pozdrawiam

siorpek
12-01-2010, 17:52
Moim zdaniem jednak jazda w DH wymaga jednak więcej umiejętności i techniki niżeli kondycji, myślę że niewiele tam pedałowania, choć też nie chciał bym być ignorantem w tej sprawie, bo sam sie nie bawie w DH więc też nie moge się na ten temat fachowo wypowiadać.