PDA

Zobacz pełną wersję : Mam pomysł na grę w świecie Warhammera Fantasy!



Kasquit
14-10-2016, 18:59
Mam pomysł na grę komputerową w świecie Warhammera Fantasy osadzoną tuż po zwycięstwie Aenariona Obrońcy nad I Hordą Chaosu!



Gra koncentrowałaby się na czwórce bohaterów, która wysławiła się podczas I Inwazji Chaosu: Człowieka, Elfa, Krasnoluda i Niziołka bądź Jaszczuroluda.

Gra byłaby wzorowana na takich grach, jak Władca Pierścieni: Wojna na Północy czy Śródziemie: Cień Mordoru, czyli byłaby takim RPG'iem.

W grze bylibyśmy w różnych miejscach świata Warhammera, gdzie występowałby Rogaty Szczur pod różnymi postaciami, np. Skavora, Krasnoludzkiego opisanego w Dzieciach Rogatego Szczura czy Ludzkiego czy Elfiego dygnitarza.

Nasi bohaterowie wykonywaliby w swojej nieświadomości wiele zadań dla niego (np. zdobyliby jaką potężną relikwię Chaosu w celu jej niby "oczyszczenia"), a ten nieraz będzie próbował ich uśmiercić, np. wysyłając ich na potężnego Orkowego Herszta, który posiadałby Topór nasycony Mocą Chaosu (zgadnijcie, od kogo owy Ork posiadałby ten Topór).

Bohaterowie pod koniec gry mogliby odkryć tożsamość swoich zleceniodawców i być może wygnać go z tego świata na pewien czas...

Co sądzicie o tym pomyśle na grę?

Jak zostałaby odebrana przez fanów i antyfanów Skavenów?

Ja bardzo chciałbym stworzyć taką grę, gdyż ja wierzę, że Rogaty Szczur nękał Świat od Zarania Dziejów. :)

Proszę, wypowiadajcie się! :D

Odrazu mówię, że jako że jestem Skavenem, to ten pomysł bardzo mi się podoba. :P

1672

Rhaegrim
14-10-2016, 19:29
Wspaniały pomysł.

Definitywnie gra warta czasu i uwagi.

Każdy fan uniwersum by ją chętnie przyjął.

Presidente
14-10-2016, 19:30
Nieeeee
Lepsza by była jakby po prostu się skaweny tłukło w dużych ilościach i na różne sposoby

Kasquit
14-10-2016, 19:44
Nieeeee
Lepsza by była jakby po prostu się skaweny tłukło w dużych ilościach i na różne sposoby

To przecież jest już Vermintide od tego...

Shay Ruan
14-10-2016, 20:27
Dokładnie, taka gra musi być przednia :P

Kasquit
15-10-2016, 11:14
Ciekawe, jakby fani Wampirów zareagowali, gdybym takiego wizerunku użyłbym, jak Ludzkiej formy Naszego Boga... :D

Pewnie byliby bardzo źli i wściekli na twórców gry... :P

1679

Pampa
15-10-2016, 11:17
:wall::wall::wall::wall::wall::wall::wall:

Lwie Serce
15-10-2016, 12:42
Gdyby uniwersum było jakieś ciekawe a nie Warhammer to może i gra by była fajna... :)

Asuryan
15-10-2016, 12:54
Akurat Warhammer to jedno z ciekawszych uniwersów, ja jednak takiej grze nie wróżę zbytniego powodzenia, chyba że tylko u fanów szczuroludzi. Ale Ci pewno woleli by grać skavenami, a nie krasnoludem, elfem, czy człowiekiem. A tak poza tym jakim człowiekiem w czasach tuż po zwycięstwie Aenariona Obrońcy nad I Hordą Chaosu? Barbarzyńcą nie potrafiącym sklecić porządnego zdania (takim typowym neadnertalczykiem), bo cywilizacji ludzkiej w tych czasach jeszcze nie było?

Kasquit
15-10-2016, 13:05
Akurat Warhammer to jedno z ciekawszych uniwersów, ja jednak takiej grze nie wróżę zbytniego powodzenia, chyba że tylko u fanów szczuroludzi. Ale Ci pewno woleli by grać skavenami, a nie krasnoludem, elfem, czy człowiekiem. A tak poza tym jakim człowiekiem w czasach tuż po zwycięstwie Aenariona Obrońcy nad I Hordą Chaosu? Barbarzyńcą nie potrafiącym sklecić porządnego zdania (takim typowym neadnertalczykiem), bo cywilizacji ludzkiej w tych czasach jeszcze nie było?

Sądziłem, że byli wtedy wyznawcy Solkana...

Arroyo
15-10-2016, 13:26
Sądziłem, że byli wtedy wyznawcy Solkana...
Chodzi o to, że to byli wtedy tylko barbarzyńcy, poskładani w plemiona. Co z tego, że wyznawali pana Sprawiedliwości, Solkana, skoro nie byli specjalnie mądrzy jak na tamten czas? Również ciężko widzę takową grę.

NiemiłosiernySamarytanin
15-10-2016, 15:16
Pomysł na taką grę to jakaś porażka, narzucanie BG na starcie tego że dali się skusić jakiemuś szczurowi to strasznie suabe.


Odrazu mówię, że jako że jestem Skavenem, to ten pomysł bardzo mi się podoba

Odnośnie tego to nie ma co nawet komentować.

Rhaegrim
15-10-2016, 15:31
Przecież to tylko wczesny koncept.

Kas to na pewno potem doszlifuje xD

Arroyo
15-10-2016, 15:34
Pomysł na taką grę to jakaś porażka, narzucanie BG na starcie tego że dali się skusić jakiemuś szczurowi to strasznie suabe.


Poczekajmy jeszcze ;D Jeden autor książki pt. "Zabójcy Skavenów" zrobił akurat ten pomysł dobrze. Tutaj nie wiemy ;D

NiemiłosiernySamarytanin
15-10-2016, 15:35
Wątpię, skoro nawet nie zna okresu w jakim chce ową grę prowadzić i BG człowieka chce skazać na poziom rozwoju jaskiniowca, ciekawe jak taki człowiek ma z czymkolwiek wygrać w rpgu.

Kasquit
15-10-2016, 15:35
Pomysł na taką grę to jakaś porażka, narzucanie BG na starcie tego że dali się skusić jakiemuś szczurowi to strasznie suabe.

Ale przecież oni na początku nie znaliby jego prawdziwej tożsamości i myśleliby, że jego wcielenia są po stronie tych dobrych!!!

Lwie Serce
15-10-2016, 18:05
A co jeśli nie daliby się nabrać?

Kasquit
15-10-2016, 18:59
A co jeśli nie daliby się nabrać?

Nie mówię, że gra byłaby zupełnie liniowa, ale postacie fabularnie ufałyby mu, niezależnie od woli graczy. :)

NiemiłosiernySamarytanin
15-10-2016, 19:03
To co to za gra skoro gracz ma coś narzucone nawet wbrew swej woli?

Kasquit
15-10-2016, 19:19
To co to za gra skoro gracz ma coś narzucone nawet wbrew swej woli?

Czepiasz się mnie!
Cień Mordoru też ma narzucone wiele rzeczy bez uwzględnienia woli gracza, np. ostatecznego dołączenia się do Saurona, gdyż nasz heros miał taką opcję (niby)...