PDA

Zobacz pełną wersję : Ambasada Kart Chadaszt



Pirx
16-10-2016, 09:23
My, lud kartagiński, spadkobiercy wielkich Fenicjan - Zorosa i Karchedona, od zawsze miłowaliśmy pokój i dobrobyt. Od wieków niesiemy kaganek cywilizacji fenickiej w najdalsze zakątki świata. Jeżeli więc, drogi Gościu, przybyłeś tutaj w celu nawiązania stosunków handlowych, wiedz że jesteś mile widziany.

Jeżeli jednak przybyłeś z groźbami, pamiętaj, że Kartagińczycy są dumni ze swojej wielowiekowej tradycji i gotowi są jej bronić do ostatniej kropli krwi. Nie czuj się też zachęcony naszymi ostatnimi porażkami na Sycylii. Wiedz bowiem że ten konflikt jest już za nami, wiele z niego wynieśliśmy, bo naszą maksymą jest uczyć się na błędach - tak czyiś jak i własnych.

Nadeszła nowa era.


Hmlqrt II

__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________________________


Wojny:
Galacja - od 317 r. pne
Pont - od 317 r. pne
Macedonia - od 316 r. pne
Kolchida - od 316 r. pne
Getowie - od 315 r. pne
Sparta - od 314 r. pne

Zawieszenia broni:


Pakty o nieagresji:


Sojusze:
Arwernowie - od 317 r. pne
Massalia - od 313 r. pne
Swebowie - od 313 r. pne

Porozumienia Handlowe:
Egipt: Carthago-Libue
Arwernowie: Baskia-Tolosa
Arwernowie: Cantabrium-Acquitannia
Arwernowie: Casurgis-Uburzis
Ardiajowie - handel morski
Massalia - handel morski
Swebowie: Casurgis-Galicia
Swebowie: Casurgis-Suebia
Swebowie: Casurgis-Frisia

Pszemek Biatch
16-10-2016, 11:02
Ja Wielki Wódz Arwernów składam Ci propozycję Paktu o nieagresji na okres 10 tur. Niechaj nastanie zgoda pomiędzy naszymi Ludami.

BolesławZapomniany
16-10-2016, 12:11
Proponuję umowę handlową między Lusitanią/Olispo - a Beaticą oraz między Numantią - a Quar Hadash

Pirx
16-10-2016, 12:31
Proponuję umowę handlową między Lusitanią/Olispo - a Beaticą oraz między Numantią - a Quar Hadash

Lud kartagiński akceptuje Waszą hojną propozycję.

Pirx
16-10-2016, 14:08
Ja Wielki Wódz Arwernów składam Ci propozycję Paktu o nieagresji na okres 10 tur. Niechaj nastanie zgoda pomiędzy naszymi Ludami.

Lud kartagiński wyznaje zasadę, zgodnie z którą najpierw handlujemy, a potem dopiero - w miarę poznania się - decydujemy o pogłębieniu wzajemnych relacji.

Dlatego też na chwilę obecną Kartagina jest zainteresowana wyłącznie wymianą handlową. Tyczy się to wszystkich jej bliższych i dalszych sąsiadów.

hdshovcase
16-10-2016, 16:32
Faraon przesyła pozdrowienia ludowi Kartaginy. Pragnie zaoferować pakt o nieagresji na 5 turystyczne oraz prawa handlowe.

Pirx
16-10-2016, 16:50
Władca Kartaginy odwzajemnia życzliwy gest Wielkiego Faraona. Jak jednak już wspomniał wcześniej, nie jest jeszcze gotowy na podejmowanie dalekosiężnych decyzji co do braku agresywnych działań.

Tak więc udzielone zostają następujące prawa handlowe:
Carthago-Libue

Arroyo
23-10-2016, 19:29
Senatorzy pragną zawrzeć z Wami sojusz, który połączy póki co nasze narody. Przyszłość pokaże, czy nasz sojusz spełni oczekiwania świata.

BolesławZapomniany
23-10-2016, 19:38
Nasz nadworny mag miał zatrucie pokarmowe po rybach z Kartaginy. Dostał jednak wizji, która głosiła, iż Hamilkar Piorun utonie w rzece Ebro, i że to w Iberii zacznie się upadek Kartaginy. Nasze kopalnie nigdy nie będą wasze chciwusy.

Pirx
23-10-2016, 19:38
Kartagina jest zaszczycona propozycją Senatu Rzymskiego.

Biorąc jednak pod uwagę naszą wspólną burzliwą historię, proponujemy podejście krok po kroku.

Dlatego na chwilę obecną proponujemy Pakt o Nieagresji na najbliższe 10 tur, tj. od 320pne do 310pne.

Arroyo
23-10-2016, 19:42
Senat zgadza się. Póki co i tak nie zamierzamy mieć z Wami zwady. Wystarczą nam ostatnie boje.

Zachar
01-11-2016, 11:43
1789 Utraciliśmy Massilie ale nie utraciliśmy naszego największego skarbu. Niezliczonych zapasów wina. Zostało ono ewakuowane a winnice spalone by Galowie nie poznali sekretu greckiego wina.
Nowe winorośla rosną już na innych terenach
Oferujemy wam handel morski

Pirx
01-11-2016, 16:57
Przyjmujemy Waszą hojną ofertę.

GoldeRoX
15-11-2016, 16:18
Witaj wodzu ! Słyszałem że wojna z Galacją uszczupliła twój skarbiec > proponuje pakty handlowe. + proponuje PON trwający do 10 tury.

Pirx
15-11-2016, 17:59
Władco Zjednoczonej Grecji, przyjmuję Twoją hojną propozycję. Nasze porty stoją przed Tobą otworem.

GoldeRoX
20-11-2016, 15:05
Władco Kartaginy !

Ja król Sparty niestety muszę odmówić porozumienia handlowego na przyszłe wiosny, jak wiesz konflikt w Grecji mógłby zagrozić waszym statkom handlowym, na co ja nie mogę przymknąć oka. Dla bezpieczeństwa i sympatii do twego ludu, jestem zmuszony zaprzestać na jakiś czas paktu handlowego, lecz pakty o nieagresji pozostaną wierne {do omówionej 10 tury}.


///Liczymy na przyszłe traktaty

Pirx
20-11-2016, 15:54
Władco Spartan,

Ty lepiej módl się do swych Bogów, bym to ja dochował naszych paktów o nieagresji. Zbrzydły mi one ostatnimi czasy, bo były i jak widać są nadal nadużywane.

Nikczemnik
20-11-2016, 22:30
Jeżeli już o bogach mowa..
Mimo Twojego niedawnego wypowiedzenia wojny hmlqr 2 musimy zaproponować tymczasowe wstrzymanie działań wojennych do roku 315. Nasi druidzi wyczytali z gwiazd i wszystkich innych możliwych sposobów że jeżeli nie wstrzymamy się z walkami Kartagińczyków, Swebów i Massalijczyków czeka głód, zaraza, powodzie i inne klęski.
Więc pytam jakie stanowisko w tej sprawie ma Hmlqr 2 piorun ?

Pirx
20-11-2016, 22:51
Nie widzimy powodów do wstrzymywania działań wojennych Wodzu Swebów. Nasze nacje nigdy nie były połączone żadnymi więzami dyplomatycznymi. Bogowie co najwyżej rozstrzygną komu przypadnie laur zwycięstwa, a kto ucieknie w popłochu z pola bitwy. W ambasadzie Massalii zapewniłeś naszego dyplomatę, że to Kartagińczycy umykać będą. Czas pokaże. Już kiedyś napisałem Ci Germaninie, że każdy ląd zna swój kres. I ja zamierzam poznać kres Twego obecnego dominium.

Arroyo
22-11-2016, 22:48
Lud Rzymu oferuje sojusz przeciwko swym wrogom. Zachłanni Lagidzi i brudni Swebowie muszą pożałować swych słów wylanych na Rzym, a skoro Germanie toczą również z Wami wojnę, nie widzę powodu, by w ogóle odrzucić propozycję przymierza.

Pirx
22-11-2016, 22:57
Senacie Rzymski,

niestety sam sobie jesteś winien. Dlatego właśnie o wojnach nie powinni decydować ludzie nigdy nie mający do czynienia z krwią, brudem i śmiercią. Zraziłeś do siebie wielu i teraz za to płacisz.

Być może Kartagina przybędzie Ci na ratunek, ale w momencie, który uzna za stosowny. Na razie gotuj swoich legionistów i oby tym razem lepiej sprawili się w boju.

GoldeRoX
01-12-2016, 19:50
Witaj władco i spadkobierco Fenicjan !

Ja Król Sparty, jako twój nowy sąsiad, nie chcę cię niepokoić moją obecnością. Mało tego możemy być nawet bardzo pomocni. Proponuje przedłużyć nasz PON o 4 tury oraz o ile łaskawy władca tak Majestatycznego i wielkiego kraju jakim jest Kartagina, zapragnie, oferujemy nasze skarby które przywieźliśmy z rodzonych ziem. {traktat handlowy {lądowy}}.

Czekamy na łaskawą odpowiedź wielki władco.

Pirx
01-12-2016, 20:18
Zaproponowaliście wcześniej PoN i pakty handlowe. Zaakceptowaliśmy. Po 1 turze zerwaliście pakty handlowe. I teraz znowu proponujecie przedłużenie PoN i pakty handlowe? Macie tupet. W głowach Wam się poprzewracało od tych PoN-ów.

Zrywamy PoN ze Spartą.

GoldeRoX
01-12-2016, 21:06
Niech i tak będzie. Pragnę tylko przypomnieć że stoimy po tej samej stronie balisady na przeciwko wspólnym przeciwnikom.

GoldeRoX
08-12-2016, 09:53
Szyku się Kartagińczyku !

Najmłodszych mieszkańców którzy przeżyli max. 3 wiosny z zachodniej Scylli damy do spartańskiego treningu / koniec końców zobaczycie własnych poddanych na pierwszych liniach naszego oddziału. Jak znam waszego niegodnego władcę: wyda rozkaz ostrzału bez namysłu.

Ja król ludu Spartańskiego i potęgi która wyleje się na wasze terytorium, wypowiadam wam wojnę!

Pirx
08-12-2016, 11:26
Rzekła mysz zapędzona w kąt pokoju. Z Sycylii już nie uciekniecie, o Wy niegdyś waleczni Spartanie.

GoldeRoX
08-12-2016, 13:12
Nie zapominaj się, władco rybackiej wsi!

Jeżeli chodzi o naszą "ucieczkę", choć wolałbym to nazwać zmianą kierunku ataku. Nie zapominaj że Sparta ma Sojuszników ujawnionych i także uśpionych którzy mogą nas przetransportować przez akweny morski.