PDA

Zobacz pełną wersję : Ambasada Massalii



Zachar
16-10-2016, 09:30
1689 Rozgośćcie się przybysze, nasze winnice oferują najlepszy trunek w tej części świata. Zanim więc rzucicie oszczepem na znak wojny zastanówcie się czy nie lepiej żyć z nami w zgodzie. Nic więcej nie pragniemy jak tylko bogacić się jak również napełniać wasze kieszenie Drachmami.



Wojny:

1684Pont ( wojna wypowiedziana przez Pont w 8 turze)



Zawieszenia broni:

1686

Pakty o nieagresji:

1685
Królestwo Ilirii na 8 lat ( do 313 r.p.n.e = 8 tur)1-8
Egipt na 7 lat ( tury 3-9)
Macedonia na 5 lat ( tury 6-10)


Sojusze:

1683Swebowie
Arwernowie
Kartagina



Porozumienia Handlowe:

1682

Królestwo Ilirii
Swebowie
Galacja
Kolchida
Egipt
Getowie
Kartagina
Arwernowie


Nie jesteśmy sami na tych ziemiach. Nasi Bogowie są daleko, jednak mimo odległości od naszych braci nie opuściliśmy żadnej olimpiady a nasz czempion w zapasach Zacharion massaliski , najprzedniejszy generał wojsk dowodzi iż prawdziwi Grecy potrafią sławić Zeusa nawet na zachód w kierunku słupów Herklesa.Nie jesteśmy tyranami, w naszych domach , w naszych wojskach żyją dzielni Galowie. Nikt im nie dyktuje jak żyć i w co wierzyć. Jesteśmy ostoją sprawiedliwości i demokracji. Niech nikt nie wazy się tego zniszczyć!!


Oprócz Zachariosa Massalia w razie jego problemów zdrowotnych posiada równie uzdolnionego generała Ironiosa Dukiosa. Bedzie on prowadził wojska massalskie w czasie nieobecności naszego głównego czempiona - jednak miejmy nadzieje że nasze państwo.nie będzie miało potrzeby toczyć żadnej bitwy...

Niesmiertelnik
16-10-2016, 10:15
Ale tu ładnie.....

BolesławZapomniany
16-10-2016, 11:51
Proponuję pakt o nie agresji na 3 tury

Zachar
17-10-2016, 16:00
Witaj celtycki posłańcze
Pakt na tak krótki okres jest zwiastunem przyszłych ciemnych chmur nad naszym niebem
czy czasem wasi kowale już nie szykują mieczy na wojnę z nami?
Musimy się zastanowić nad waszą propozycją , jednak nie zostawimy was z niczym. Oferujemy

1695handel naszymi znanymi na cały świat wyrobami między prowincjami Tolosa i Baskia. Sprawdzimy czy iberyjskie są połowę warte co nasze !!

BolesławZapomniany
17-10-2016, 16:03
Niech i tak będzie.

Zachar
23-10-2016, 18:54
1722Zebrali się naokoło ognia a w ich przymrużonych oczach widniał niepokój.
Niski, niepozorny człowiek w głębokim kapturze rzekł:
- Tak panie w okolicach rzek Allier i Loary zaobserwowaliśmy niezliczone armie Gałów w pełni gotowe do szerzenia śmierci i pożogi. Ich wódz Herr Pszemek ogłosił się władcą wszystkich Galów i w płomiennych mowach na wiecach ogłasza , że odbierze siłą resztę galijskich ziem, naszych ziem…
- Nie mamy więc żadnego wyboru, od wieków nasze ziemie były oazą spokoju a teraz jesteśmy zmuszeni wezwać ludzi do broni
- Wyruszę natychmiast na granicę by zapewnić państwu bezpieczeństwo. Zabiorę młodego Ironiosa Dukiasa i Leonidasa Dukiasa, moich bratanków by poznali żołnierską dyscyplinę.
Wszyscy spojrzeli na Zachariosa w pełni akceptując każdą jego decyzję. Ogień odbijał się w jego szarych źrenicach tworząc jego dość nierealną postać czymś w rodzaju Boga wojny.

Nikczemnik
23-10-2016, 19:01
O wodzu celto-greków Zachariosie !
Oboje zaobserwowaliśmy duże skupiska galów przy naszych granicach - a wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
Dlatego proponuje sojusz który przyniesie dużo korzyści do walki z wspólnym wrogiem.

Mam nadzieje że król Zacharios zaakceptuje naszą propozycję.

Zachar
23-10-2016, 19:05
1726Wódz Massalski wyruszył już w drogę. Zacharios ma włądzę niczym król lecz nie nosi korony. Wystarczy mu uwielbienie swojego ludu
Nasi dyplomaci minęli się po drodze..za wiele dróg wybudowaliśmy w swoim kierunku widać..
Rada w imieniu Zachariosa przyjmuje tą propozycję którą i my spieszyliśmy się złożyć
Niech żyją dzielni Swebowie!!!!
Niech ich siła będzie nie do powstrzymania!!

Arroyo
24-10-2016, 17:45
Senat pragnie z wami tymczasowy sojusz. Rzym wie już o plotkach odnośnie burzy na terenach Galów. Z chęcią przyłączymy się do walk o Galię po waszej stronie. Oczywiście zaraz po rozprawieniu się z Galami pragniemy wrócić do paktu o nieagresji.

http://cdn3.dualshockers.com/wp-content/uploads/2013/12/Caesar_in_Gaul_FINAL_alter_1385565070.jpg

Zachar
24-10-2016, 17:56
1727Przyjmujemy tą hojną propozycje. Nasze granice są dla was otwarte, wasi żołnierze zostaną wyżywieni, konie napojone. Razem damy odpór temu galijskiemu najazdowi

Pirx
31-10-2016, 15:35
Wodzu Zachariosie,

na wieść o Twoich ranach osobiście przybywam na twe ziemie, aby ulżyć odrobinę Twym troskom i zaoferować Pakt o Nieagresji na najbliższych dziesięc lat. Wiem, że toczysz twardy bój z plemionem Arwernów. I z Wami Grekami i z barbarzyńcami Kartaginie bywało nie po drodze, ale nie jest naszym celem ingerować w Wasz konflikt. Mam też nadzieję, że szybko obie strony dojdą do wniosku, że lepiej ze sobą handlować, niż się nawzajem palić.

Jednocześnie, oferuję Ci władco massalski prawo do handlu z prowincją Baskia, która już teraz rośnie ekonomicznie pod nowymi, światłymi rządami.

A w przyszłości, gdy nasze porty to umożliwią, oferuję Massali handel morski.

Hmlqr II

Zachar
31-10-2016, 16:14
Witamy Hmlqr II
Przyjmujemy twoją ofertę
Na drogę powrotną przyjmij jako prezent grot strzały która utkwiła w oku młodego Leonidasa Dukiasia by było to przestrogą byś nigdy nie ufał zdradzieckim Galom
Nie cofną się przed niczym by zdobyć dobra których sami nie potrafią wytworzyć
Strzeżcie się i niech bogowie będą z Tobą

rafjar
06-11-2016, 09:18
Nasi budowniczowie kończą już budowę portów i już niedługo będziemy mieli możliwość handlu morskiego. Czy jesteście zainteresowani towarami z dalekiego wschodu?

Zachar
06-11-2016, 10:27
oczywiście przyjmujemy tą propozycje

Andrij Marszałek
06-11-2016, 11:10
Witaj Zachariosie. Proponujemy handel morski. Nasze towary czekają w Odomantike.

Zachar
06-11-2016, 11:19
Witamy
Przyjmuję propozycje

rafjar
06-11-2016, 11:46
Phyrgia i Lycia będą odbierać towary massalskie. Jak zakonczysz w roku obecnym swe wojny Panie, daj nam znać, gdzie mamy wysłać statki nasze.

Zachar
06-11-2016, 11:51
niech zacumują w Sardynii

Nikczemnik
06-11-2016, 13:14
Handel morski między naszymi narodami jest już dostępny ! Jaki kurs mają obrać nasze statki kupieckie ?

Zachar
06-11-2016, 13:34
Sardynia sojuszniku

PawełGroźny
06-11-2016, 16:06
Witaj Zachariosie, pamiętam propozycję handlu morskiego, pragnę ogłosić Ci iż port jest gotowy by przyjąć waszych kupców.

Zachar
06-11-2016, 19:37
przyjmujemy propozycje
nasz port jest w Sardynii a wasz?

PawełGroźny
06-11-2016, 19:45
Zapraszamy do portu w Britolages.

Nikczemnik
07-11-2016, 15:00
Niestety handel morski pomiędzy naszymi ludami nie jest możliwy...

Twój Mistrz
15-11-2016, 15:32
Wieści o trunkach tworzonych przez osadników z Fokaji doszły i do naszego ludu, wspaniały nasz władca dla dobra ludu postanowił by wysłać poselstwo,by i nasz kraj mógł się cieszyć dobrodziejstwami owymi. Nasze państwo obfituje w surowce naturalne, które z pewnością zainteresują waszych kupców.

Zachar
15-11-2016, 16:18
tak zawitajcie do Portów w Sardynii jak i Cisalpinie

Pirx
20-11-2016, 08:16
Wodzu Zachariosie,

w obliczu intensywnych działań wojennych, jakie podejmujesz wespół z Rzymianami oraz Swebami przeciwko sojusznikowi Kartaginy, niniejszym uważam nasz Pakt o Nieagresji za nieważny.

Od przyszłego roku nasze wzajemne relacje cechować będzie niepewność.

Zachar
20-11-2016, 09:28
Rozumiemy ze zrywacie pakt o nieagresji
oczekujemy zatem że zgodnie z "obyczajem" w następnym roku nie podejmiecie żadnych działań

my w odpowiedzi na to zamykamy przed wami porty, handel nie może być mozliwy

Zachar
20-11-2016, 18:00
1873Otaczały ją opary wydobywające się z wnętrza podziemnej rzeki. Miała przymknięte oczy a sylwetka wygięta była nienaturalnie, także w żaden sposób nie przypominała istoty ludzkiej.
Wszystko stanie się pyłem, obraz świata odbija się i faluje w tafli krwi. Nasze oczy ponad drzewami lasów w Rhenii. Widzimy marsz legionistów w pełnej krasie wycofujących się z tych terenów.
Ich sztandary dumnie niesione w pierwszych liniach. Śmiech co chwilę zagłusza sen śpiących Galów w pobliskich wioskach.
Jestem pyłem, obracam się i widzę każde nowe narodziny, widzę każdą śmierć lecz nie widzę nim twojej śmierci Panie, lecz na twojej szyi wisi łańcuch spleciony ze zdrad i chciwości tych co nazywali się ludźmi Tobie życzliwymi
Byłam nicością, nic nie znaczącym okruchem w odmętach królestwa którego nie ma.
Pamięć o dzielnych i bojaźliwych również popadnie w zapomnienie?

Zachar
20-11-2016, 18:09
Hmlqr II podpisałeś pakt o nieagresji z państwem Massalii które już od lat było w stanie wojny z Galami. Wiedziałeś też ,że Swebowie od początku pomagają nam zachować niepodległość
Dlatego traktujmy wasze zerwanie paktu jako czyn niehonorowy a twoje imię posłuży Grekom jako synonim łamania umów.
Dzieci będą spluwać na ziemie słysząc imię Hmlqr II
Przestrzegamy zatem inne narody by nie ufały twoim słowom ponieważ nie mają one żadnej wartości!!

Nikczemnik
20-11-2016, 18:17
Przypominam Zachariosowi - symbolem łamania umów stał się Arroyusz Pyszny. Hmql 2 piorun stanie się symbolem błyskawicznej ucieczki z pola bitwy ( lub jak kto woli piorunującej szybkości :P ). ;)

Arroyo
20-11-2016, 18:50
Senat zrywa z wami sojusz, Grecy. Wojska Rzymu natychmiast zostaną wycofane z waszych ziem.

Nikczemnik
20-11-2016, 19:00
Już uciekły w popłochu dawno temu...

Arroyo
20-11-2016, 19:04
Zdaje się, że nikt nie prosił ambasadora chciwych German o prawo zabrania głosu.

Zachar
20-11-2016, 19:16
będziemy płakać za waszą bitnością i odwagą Rzymianie
I tak długo już udawaliście mężczyzn. ale każdy teatr ma i swój koniec
tutaj była wystawiana tragikomedia lecz aktorom nie należą się oklaski.
Pytia dobrze przewidziała wasz fałsz

wódz
Germanów jest wzorem lojalności i traktujemy lud z północy niemal jak braci
w naszej ambasadzie stały pobyt ma siwobrody stary mędrzec z Germanii
wolno mu wypowiadać swoje zdanie

Nikczemnik
20-11-2016, 20:02
Chciałem zauważyć że nie jestem ambasadorem tylko wodzem..
Przez co reprezentuje interesy sojuszu Swebów i Massali, sądze też Zacharios nie ma nic przeciwko temu.

Pirx
20-11-2016, 22:47
Wodzu Zachariosie,

kazałem utopić w wodach Morza, w miejscu do którego spływają wszystkie ścieki naszej stolicy, najwyższego kapłana Baal Hammona, który wprowadził mnie w błąd odnośnie woli Boga Najwyższego. Okazało się, że kapłan ten otrzymał sowite dary od nieustalonego dyplomaty, celem skłonienia mnie do zerwania naszych relacji dyplomatycznych. W istocie masz rację, wodzu Zachariosie, że mój postępek nie znajduje uzasadnienia ani w oczach ludzi, ani w oczach Bogów. Niestety, prowadząc wojnę w Iberii nie wystarczająco widać doglądałem spraw w swojej stolicy i uległem podszeptom niegodziwego człowieka.

Dlatego też - jakkolwiek rozumiem wszelką Twoją nieufność pomiędzy nami od tego nieszczęsnego roku - jeżeli zechcesz zezwolić mi na cofnięcie pochopnej decyzji o zakończeniu Paktu o Nieagresji, niniejszym chciałbym to zrobić i zapewnić o przestrzeganiu naszych układów jeszcze przez najbliższych 6 lat.

Nasze drogi się rozminęły wodzu Zachariosie, nasze sojusze nas poróżniły, ale nie chcę walczyć z Tobą jeśli nie muszę. Decyzję o zerwaniu stosunków handlowych rozumiem.

Andrij Marszałek
21-11-2016, 08:43
Wódz Swebów chyba zażył za dużo grzybów i ma rozdwojenie jaźni. Wydaje mu się że jest równocześnie wodzem i ambasadorem a nawet ma problemy z określeniem miejsca pobytu.

Nikczemnik
21-11-2016, 09:35
To chyba władcy macedonii wino odbija do łba bo w ambasadzie byłem przejazdem, w drodze na front.
Doczytal lepiej posty..

Andrij Marszałek
21-11-2016, 09:42
Sam zacharios uznał że przemawia ambasador... I nie jestem władcą lecz dyplomatą...

Zachar
21-11-2016, 10:44
Hmql 2
Oczywiście zgadzamy się przywrócić pakt o nieagresji
Ostatnim co chciałby lud Massalii to walczyć z kolejnym wrogiem
Nigdy nie pragnęliśmy wojny z wami

Pirx
21-11-2016, 10:55
Cieszy mnie ta decyzja Wodzu Zachariosie.

Andrij Marszałek
24-11-2016, 15:49
Witajcie greccy przyjaciele. Nasz handel kwitnie z roku na rok. Przypieczętujmy pokojowe relacje paktem o nieagresji.


​5 tur

Zachar
24-11-2016, 15:50
Przyjmujemy z zadowoleniem

Pirx
01-12-2016, 14:50
W obliczu zablokowania moich akcji ofensywnych na Swebów, wypowiadam Wam PoN.

Pirx
01-12-2016, 20:41
A co tam, wypowiadam Wam też wojnę, żebyście nie musieli się fatygować do naszych progów. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń nadanych przez Bogów.

GoldeRoX
05-12-2016, 13:18
Po dłuższej rozmowie z radą królewską, Król Sparty zadecydował że więzi między naszymi nacjami są na tyle silne, że możemy związać nasze siły i krew naszych wspólnych rodaków w walce ze wspólnymi wrogami.

Proponuje trwały i owocny sojusz.

Jak odpowie Massalia?

Zachar
05-12-2016, 17:31
Lud Massalii głosem wodza Zachariosa przystaje na tą propozycję
zważając na szaleństwo Kartagińczyków będzie to roztropny ruch

Nikczemnik
05-12-2016, 17:40
Wódz germański ostrzega króla spartan że sojusz jest tylko i wyłącznie dla wspólnej walki z kartaginą i nie ma szans na zaowocowanie na większą skalę.

Zachar
05-12-2016, 17:43
I my potwierdzamy że taki charakter obronny ma ten sojusz.
Jeżeli kiedykolwiek wasze interesy zagrożą naszym północnym braciom nasze drogi się rozejdą

Pirx
13-12-2016, 17:03
W obliczu stale narastającego, śmiertelnego niebezpieczeństwa ze Wschodu, jak również w obliczu uległości części Nacji Greckich i Bałkańskich, proponujemy Ci wodzu Zachariosie zakończenie wyniszczającej wojny i wejście w sojusz militarny mający na celu powstrzymanie nawałnicy, jej zgniecenie i późniejszy marsz na Wschód.


W trakcie ostatnich lat zmagań wojennych daliście się Massalczycy poznać jako wymagający przeciwnik i na polu bitewnym, i na polu dyplomacji. Czas połączyć siły, aby na Zachodzie pojawiła się potęga gotowa stawić czoła Wschodowi.


Dodatkowo, oferujemy Massalii prawa handlowe morskie.

Pszemek Biatch
13-12-2016, 17:12
Podpisuje się pod słowami Pirxa :D

GoldeRoX
13-12-2016, 17:38
Pamiętaj Massalijczyku, że ta decyzja będzie mieć swoje konsekwencje!

PawełGroźny
13-12-2016, 17:47
Powtórzę to jeszcze raz Kartagiński dyplomato, śmieszne jest nazywanie pomocy Massalii oraz Swebom nawałnicą.

Zachar
13-12-2016, 18:01
Zacharios znużony wieloletnią walką przystaje na propozycje Kartaginy i Arwernów
Dobro naszego narodu tego wymaga. Prosimy jednak o potwierdzenie władcy Arwernów iż stolica Massilia powróci pod nasze panowanie w roku 312 PNE

Automatycznie z przykrością musimy oznajmić Władcy Sparty iż zrywamy nasz sojusz jak i pakt o nieagresji. Nie żywimy do was nienawiści jednak nie ma możliwości pozostania w sojuszu z dwoma walczącymi ze sobą państwami

Pszemek Biatch
13-12-2016, 18:07
oki

Seba Fallus III Wielki
13-12-2016, 18:29
Pszemek daruj, zachar stara się ,buduje klimat ,a ty odpowiadasz "oki" :clap:

Nieznajomy
14-12-2016, 17:11
przekaż swojemu tchorzliwemu panu że Wielki Pont wypowiada wam wojnę !! Zapewne zakryjecie się sojusznikami przed naszym gniewem, raczej nie starczy wam odwagi samemu stanąc na przeciw armiom Pontu

Zachar
14-12-2016, 17:45
Panie mój, do komnaty wkroczył obdarty szaleniec który podaje się za wysłannika królestwa Pontu. Pianą z ust zabrudził wasze dywany, podarowane w geście zawarcia pokoju przez przywódcę Kartaginy.
Nie rozumiemy bełkotliwego jego jazgotu. Lecz jedno jest pewny że przyszedł was obrażać
co z nim uczynić?
Nakarmcie go i wypuście. Być może jest jeszcze za młody lub zbyt pijany by zrozumieć na czym polega dbanie o dobro swojego narodu

Andrij Marszałek
14-12-2016, 18:24
Niestety nie rozumieją tego też wielmożni ,,władcy'' z Fenicji nazywając króla Macedońskiego ,,wasalem''. Najbardziej jednak klasę pokazali, jak zwykle, Swebowie nazywając Macedonię, Kolchidę i Getów, ,,przydupasami''. Ech, Z kim związali się nasi greccy bracia... - Zapisał w swym pamiętniku macedoński ambasador.

Nikczemnik
14-12-2016, 18:32
Rzeczy trzeba nazywać po imieniu :devil: .

Nieznajomy
14-12-2016, 18:33
Nikczemnik zmieniles tylko wlasciciela ;)

Nikczemnik
14-12-2016, 18:34
Co być może wyszło mi na lepsze ;) W odróżnieniu od Andrija ja z moim ,,właścicielem'' walczyłem przez co wie że ma w swojej kompani tykającą bombę ;) .
Nie kłóćmy się bo zaśmiecamy ambasadę.