PDA

Zobacz pełną wersję : Ambasada Sparty



GoldeRoX
16-10-2016, 13:41
Ja Król Sparty, czekam na wojnę lub pokój.

Podaj swą propozycje, lecz dobieraj swe słowa mądrze ....

wszak możesz się nabić na włócznie naszych najlepszych wojowników.


1936

1801
WOJNY:
-Egipt
-Kartagina

1802
Zawieszenia Broni:



1803
Pakty o nieagresji:
-Galacja {do 15 tury}
-Icenowie {do 15 tury}
- Kimeria {do 13 tury }

1804
Sojusze:
-Kolchida
-Macedonia
-Królestwo Pontyjskie

1805
Traktaty handlowe:


Morskie:

-Sparta / Królestwo Pontyjskie
->Sparta - Troy
->Sparta - Sinope
->Sparta - Ordu
->Sparta - Rise
->Sparta - Batumi

-Sparta / Kolchida
->Sparta - Kot h
->Sparta - Lesbos

-Sparta / Galacja
->Sparta - Deliminium
->Sparta - Phyrgia
->Sparta - Lycia
->Sparta - Syria



Lądowe:

-Sparta / Mcedonia
->Sparta - Laconia

Andrij Marszałek
23-10-2016, 20:39
Królu Sparty... Doszły mnie słuchy że śmiesz się tytułować panem całej Grecji. Jakże to tak? Zapomniałeś już kto was poskromił nie tak dawno? Zapomniałeś kto pobił Persów? Odwiecznych wrogów Greków? Śmiesz się wywyższać ponad panowanie Antypatra Andrija? Spotka was zasłużona kara. Zostaniecie rozniesieni na naszych pikach. Macedońskie słońce będzie dla was litościwe i wskaże wam miejsce, do którego będzie uciekać po bitwie.

GoldeRoX
25-10-2016, 08:39
Bój się czcigodny władco ... . Lud Sparty zemści się za twoje "negatywne stosunki" . Lud Ateńsko-Spartański wyśle do ciebie posłów > lecz to od ciebie zależy : co mi powiedzą.

Zachar
01-11-2016, 11:39
1787 Witajcie . jeżeli posiadacie odpowiedni port proponujemy wymianę handlową morską

Pirx
01-11-2016, 17:04
Oferujemy handel morski - o ile macie już prowincję na 4 poziomie.

GoldeRoX
01-11-2016, 19:28
Niestety - takowych portów nie posiadamy. Lecz Mędrzec z Aten przedstawił nam projekty nowych portów, za niedługo będą gotowe {za 1 ture} / Niech wasza oferta przyjdzie dopiero wtedy , a nasz Król z radością ją przyjmie

rafjar
06-11-2016, 09:16
Nasi budowniczowie kończą już budowę portów i już niedługo będziemy mieli możliwość handlu morskiego. Czy jesteście zainteresowani towarami z dalekiego wschodu?

Nikczemnik
06-11-2016, 13:19
Czy równie bitni Spartanie zgodzą się na handel morski między naszymi ludami ?

Pirx
06-11-2016, 14:24
Również przybywam jako przedstawiciel kupców kartagińskich, aby zaoferować handel z naszą stolicą Carthage.

PawełGroźny
06-11-2016, 16:04
Pozdrawiam Cię Władco Sparty, Geci proponują handel morski.

Zachar
06-11-2016, 19:34
ponawiamy ofertę handlu
Port w Sardynii czeka na wasze statki

Nieznajomy
07-11-2016, 12:19
witaj wodzu, proponujemy handel morski

GoldeRoX
07-11-2016, 15:34
Zgadzam się na wszystkie oferty {prócz ofert Kartagińczyków} > pamiętajcie czcigodni, że kraje cywilizowane jak serce starożytnej kultury POSIADA 2 PORTY HANDLOWE. {proszę o zatwierdzenia handlów na steam > w formie chatu}

hdshovcase
07-11-2016, 21:38
Sparta czeka na egipskie wyroby, które poplyna do was szerokim strumieniem, kiedy tylko podpiszemy z nami umowę handlową

GoldeRoX
07-11-2016, 21:40
Zgadzam się na szczodrą ofertę Faraona.

Zachar
08-11-2016, 18:47
1829Wysłannicy Massalii przybyli na dwój króla Sparty z ofertą paktu o nieagresji na 12 tur. Niech cały cywilizowany świat widzi iż nasze ludy łączy przyjaźń w ciężkich czasach gdzie musza bronić swojej niepodległości

Nikczemnik
08-11-2016, 19:04
Choć odmówiliśmy królowi sparty gdy posłaniec przybył do nas proponując pona, prosić musimy o odnowienie propozycji wzajemnej nieagresji na okres 12 lat.
Jeżeli król Spartański się zgodzi skłonny jestem do zafundowania świątyni dla waszych dziwnych wierzeń które pielęgnują równierz nasi sojusznicy z Massali.

GoldeRoX
08-11-2016, 19:19
Jestem za paktem o nieagresji z Wielkim władcą ludu Germańskiego.

GoldeRoX
08-11-2016, 19:49
Massalijski władco , z przyjemnością przyjmuje twoją ofertę PON'u / jak mógłbym odmówić rodakowi w trudnych czasach.

Nikczemnik
15-11-2016, 06:43
Nasi budowniczowie ukończyli budowę portu w Galici. Oczekujemy na wasze statki.

GoldeRoX
15-11-2016, 14:16
Już wysłaliśmy nasze statki handlowe, barbarzyńco. Mamy nadzieję że nasze towary będą godne ceny.

Twój Mistrz
15-11-2016, 14:37
Nasz lud jest synami Pana Morza, nasze statki nie mają sobie równych, a handlarze z pewnością dotrą do waszych ziem jeżeli tylko wasz władca wyrazi taką chęć.

GoldeRoX
15-11-2016, 15:41
Wielki władco ze wschodu ! Wasze towary i datki w większości pójdą na ofiarę dla Ateny, zgadzamy się.

Nieznajomy
22-11-2016, 17:04
By zapewnić spokój na naszych wodach, mój Pan wypowiada wam wojnę Spartanie !

Andrij Marszałek
05-12-2016, 18:33
Spartanie, wiedzę że wasza ucieczka nie poszła na marne. Syrakuzy nas nie interesują i pragniemy zawieszenia broni oraz paktu o nieagresji na okres 3 lat.

GoldeRoX
05-12-2016, 18:36
Przyjmujemy

Andrij Marszałek
13-12-2016, 15:36
Spartanie. Grecy w tych trudnych czasach muszą się zjednoczyć. Nawała z północy i zachodu musi rozbić się na naszych hoplonach i sarissach. Zwracamy wam waszą dawną ziemię. Wtedy staniemy ramię w ramię by bronić cywilizowanego świata. Niech niedawne utarczki nie szerzą nienawiści wśród Greków a jedynie wzmacniają nasz wzajemny szacunek.


Sojusz formalnie plus handel Laconia-Sparta

GoldeRoX
13-12-2016, 16:01
Mój Król jest ci za to wdzięczny i oczywiście się zgadzam.

Nikczemnik
13-12-2016, 17:10
Zrywamy z wami pakt o nieagresji.

GoldeRoX
13-12-2016, 17:32
Będą tego konsekwencje Władco z biednej północy.

Zachar
13-12-2016, 18:03
Zrywamy sojusz
Nie liczymy na wasze wybaczenie i zrozumienie
Życzymy wam jednak powodzenia w walce o swój byt
Massalia dobrze zna znaczenie tego słowa

GoldeRoX
15-12-2016, 12:43
Pożałujecie tego!

Nasz król od razu wiedział, że coś jest z wami nie tak, gdy proponowaliście wino i wyroby greckie jakimś barbarzyńcom z Północy, lecz to wam wybaczyliśmy, ponieważ ten barbarzyńca okazał się godnym wojownikiem.

Lecz to! Nie licz na miłą odpowiedź ze strony Sparty!

GoldeRoX
22-12-2016, 11:23
Stało się jak nasz mądry król przewidział, kolejny desperacki desant Egipcjan. Sławna na całą Spartę armia elitarnych wojowników "pogromców Kartaginy", przybyła w wyznaczone tereny z rozkazu króla. Kiedy armie Egipskie zdesantowały się w okolicach miasta Syrakuz, Kapitanowie oddziałów Sparty zaczęli się śmiać z widoku armii wroga. Jedyny którym się nie śmiał, był generał wojsk. To co ujrzeli większość rozśmieszyło, lecz jednego zmroziło krew w żyłach. Zobaczyli młodych wojowników, podrostków którzy nie zaznali nawet życia małżeńskiego, jedynymi oddziałami wroga które były odpowiednio wyszkolone to oddział generała i 1 z 3 oddziałów Galicyjskich. Generał Sparty mógł to zrobić nie najprościej: najlepsi kontra średni.... lecz to nie droga honoru ; wysłał średnią piechotę na ich młodzików.... dał im szansę umrzeć z honorami. Druga połowa bitwy to tylko "formalności" ; biedni procarze z Egiptu mogli uciec z pola bitwy kiedy wynik był już łatwy, niestety tak nie było. Postanowili uciekać przed naszymi wojskami tylko dlatego, by w odpowiedniej odległości puścić jedną niecelną salwę.

Król Sparty otrzymawszy owy raport, zamyślił się w swej komnacie. "Co ten głupiec robi? Czy on chce nas wziąć na litość, wszak to on desantował i to on posłał poddanych na pewną śmierć..... a może to tylko przykrywka dla desantu na naszą stolicę? Co ten głupiec robi?"

Chwile po tym, do komnaty przybył generał osławiony zwycięstwami nad większością bitew z Egiptem a co najważniejsze ; zwycięstwem nad Kartagińczykami pod Lylibayon'em...

-"Witaj ojcze! Po co przysłałeś mnie do Sparty? Czyżbyś przewidział moje zwycięstwa jak przewidziałeś desant Egiptu ?.... czy może kryje się za tym coś więcej. Wszak czy nie jestem bardziej potrzebny na froncie, przy moich żołnierzach na Syrakuzach?"- powiedział młody, dobrze zbudowany mężczyzna.

-"Siadaj synu." -Generał przysiadł przy tronie swego ojca - "Dobrze się spisałeś podczas ostatniej bitwy z Egiptem... lecz to nie powód dla którego cię tu sprowadziłem." - Król spojrzał prosto w oczy generała swych głównych lądowych wojsk i zarazem syna. widok ten, nie wiedzieć czemu, zmroził krew w żyłach generała.

-"Co mam uczynić mój królu?"

-"Jak widzisz ....jestem za stary na wojaczkę. Sprawiłem za moich rządów wiele dobrego dla naszego ludu. Sprawiłem że lud Ateński zjednoczył się z naszym. Lecz ostatnie lata moich rządów pokazują wiele błędów popełnionych przez rozleniwionego władcę ..... sprawiłem że nasze wojska stały się słabe."

-"Mój królu?"

-"zamilcz!" - nastała minuta ciszy z przerwami na parę chrząknięć króla. Z pewnością król w owej chwili rozmyślał nad odpowiednimi słowami -"Nie jestem w stanie doprowadzić naszego ludu do świetności. Zhańbiłem się podczas wojny z Macedonią .... wykorzystali dobrze nasz okres lenistwa i słabości. A teraz, widząc jak wojownicy są skłonni oddać życie za swojego generała podczas bitew. Idą za twoim przywództwem, a był czas, że za moim przywództwem nasi poddani szli na "pewną śmierć", lecz zawsze wracali z niej zwycięsko."
- cisza narastała z każdą chwilą ... z czasem dźwięk palonych pochodni w komnacie królewskiej był głośniejszy niż kiedykolwiek. Król powstał i uderzył spodem włóczni o kamienną podłogę. Spartanie królewscy w sali królewskiej natychmiastowo przyklękli. Syn króla i trzech doradców królewskich powstali i położyli prawą dłoń na lewej piersi"
"Mój czas minął, a twój się zaczyna. Synu, teraz ty jesteś nowym królem Sparty. A teraz poprowadź nasz lud ku wielkości , napraw me błędy oraz pokaż wszystkim potęgę naszego ludu."-Poprzedni król wstał ze swego tronu i udał się na spoczynek w swym domu u podnóży wzniesienia w mieście. Nowy młody i pragnący zemsty król objął nowe rządy w Sparcie.