PDA

Zobacz pełną wersję : [Mod] Podstawowa mapa rozbudowana o nowe prowincje?



Kuzyn
27-10-2016, 00:52
Cześć!
Z racji tego, że mam ochotę na odświeżenie podstawowej mapy Medievala II, to chciałbym się spytać czy i wy pogralibyście sobie na podstawce gdzie zmieniona jest sama mapa? A i zmieniłbym bieg tur, jedna tura to jeden rok oraz ewentualne warunki wygranej.

Czekam na propozycję zmian, poniżej będę opisywał te, które planuję wprowadzić i te co są już wprowadzone:

Plany:

Dodać Cork (podzielić Irlandię na pół) [REBELIANCI]
Dodać Gdańsk (wydzielić granice jak dzisiejsze pomorskie + kawałek zachodniopomorskiego) [REBELIANCI]
Dodać Truso (zagospodarować trochę terenu od Torunia i Wilna, utworzyć silny ośrodek pogański) [REBELIANCI]
Dodać Poznań (zagospodarować teren Wrocławia, Krakowa, Magdeburga i Torunia) [POLSKA]
Dodać Malmo (zagospodarować trochę terenu Sztokholmu) [REBELIANCI]
Dodać Varad (wydzielić z regionu Budapesztu) [WĘGRY]
Przemianować Halicz na Wołyń i zmienić właściciela (skurczyć północne granice w zamian za południowe) [REBELIANCI]
Przerobić Wrocław na zamek i zmienić właściciela (teren na zachód od Wrocławia pójdzie do Magdeburga) [POLSKA]
Zmniejszyć teren Torunia (przekazać część regionu do Gdańska, Truso i Poznania) [REBELIANCI]
Oraz wiele innych.


Dzięki tym zmianom, Polska zyska dwa nowe ośrodki (w rezultacie ilościowo tylko jeden). Granice Polski będą bardziej odpowiadały rządom Władysława I Hermana. Irlandia nie będzie się już składała tylko z jednego miasta. Tereny Pomorza i Prus będą ciekawsze dla Polski, Danii, HRE i Rusi. Duńczycy natomiast będą mieli po drodze jedno miasto więcej by Skandynawia nie była taka pusta. Na razie to tyle, piszcie komentarze i propozycje!

Kuzyn
28-10-2016, 01:29
http://i.imgur.com/bn0fzvX.png
Na razie mapa wygląda tak, jakie były zmiany?


Nowe miasto Cork [REBELIANCI], zachodnia część Irlandi.
Nowe miasto Malmo [REBELIANCI], południowa Skandynawia.
Nowe miasto Poznan [POLSKA], nad Wroclawiem.
Nowe miasto Gdansk [REBELIANCI], wydzielone z terenów Torunia i Szczecina.
Nowe miasto Truso [REBELIANCI], stolica pogaństwa na północ od Torunia.
Nowe miasto Ragneta [REBELIANCI], kolejne pogańskie osiedle na południe od Rygi.
Nowe miasto Reval [REBELIANCI], odpowiednik dzisiejszego Tallina.
Nowe miasto Kozelsk [REBELIANCI], pomiędzy Kijowem, Razaniem a Smoleńskiem.
Nowe miasto Varad [WĘGRY], wydzielone jako północna prowincja.
Nowe miasto Amsterdam [REBELIANCI], teren w Niderlandach.
Nowe miasto Atil [REBELIANCI], urozmaicenie na dalekich stepach.
Nowe miasto Benghazi [REBELIANCI], urozmaicenie Afryki Północnej.
Halych stał się Wolyniem i trafil do rebeliantów.
Wroclaw trafił do Polski.


Na razie tyle. Jeśli macie więcej propozycji to piszcie. Postaram się też wprowadzić frakcje z Kingdoms (Litwa, Norwegia, Nowogród, Jerozolima, Irlandia) jesli ogarnę dobry poradnik.

Piter
28-10-2016, 05:35
Ale są już takie mody i to nie jeden.

Kuzyn
28-10-2016, 10:24
Ale są już takie mody i to nie jeden.
Gdzie? Bo jedyne jakie znalazłem to z jakimiś zmienianymi jednostkami, frakcjami itp. Ja tutaj chce na razie zrobić czystą edycję mapy bez zbędnych rzeczy.

Araven
28-10-2016, 13:51
Ten mod zobacz http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13843-KingdomsMod . Jak pisał Piter kilka takich modów z rozbudowaną mapką z podstawki istnieje. W żadnym wypadku Cię nie zniechęcam. W Bellum Crucis 6.3 i 7.0 Polska ma wszystkie prowincje z podstawki + te jakie zamierzasz jej dodać. Gdańsk jest zbuntowany.

NiemiłosiernySamarytanin
28-10-2016, 16:34
W żaden sposób nie neguję owego pomysłu, ale niestety ma nikłe szansa na osiągnięcie popularności. Jeśli ktoś gra w mody, to niestety, ale ma większe wymagania odnośnie owych niźli tylko pododawanie prowek. Jeśli mogę coś podpowiedzieć to oprócz dodania prowek doradzam samo dopracowanie mapy, a mianowicie zalesienie, surowce itp. No i oczywiście nie dodanie tylko paru prowincji, ale dobicie pod limit 199 xD

Kuzyn
28-10-2016, 20:44
@Araven
BC dodaje zupełnie nowe frakcje, modele itp. a ja chcę tego uniknąć. A mod, który podałeś spakowany w 7z ma ponad 250mb~.

Rozumiem wasz sceptycyzm, ale ten mod kieruję raczej do osób, które nie chcą bawic się w ściąganie kilku paczek po 500MB. Tylko do tych, którzy lubią podstawkę, ale czują, że mapa jest nieco upośledzona w paru miejscach ;)

@Edit
Ah i jeszcze w tym linku tak jak myślałem, są frakcje typu Szwecja, których w ogóle nie było w żadnej części. Także mimo wszystko wciąż mój pomysł byłby inny od tego. Nie lubię po prostu frakcji robionych całkiem od zera (poza przenoszeniem z kingdoms do podstawki) bo każdy robi inaczej niż robi to CA i to wtedy zbytnio odstaje, czasami czegoś brakuje i tak dalej.

Lwie Serce
28-10-2016, 20:56
Fajnie, że masz zapał, i że coś robisz w modowaniu Medievala ;) Ja osobiście jednak nie wypróbuję takiego moda, bo odstrasza mnie słaby klimat podstawki (średniowiecza nie czuć ani trochę) oraz brzydkie jednostki, nie wspominając o beznadziejnych ich statystykach.

wino
28-10-2016, 21:36
Podzielam zdanie poprzedników. Chodzi o to, że piszesz w dziale modów. Tutaj niemal każdy gra w mody, gdyż są one sto razy lepsze, dopracowane, jednostki dopieszczone, skrypty rozbudowane, mapy poprawione itd itp. Najlepsze i najpopularniejsze mody miażdżą jakością i wykonaniem podstawkę. Zatem nikłe szanse, żeby ktoś wracał do znacznie słabszej podstawki, tylko dlatego, że zrobisz kilka nowych regionów. To nie zmieni obrazu całości. To tak jakbyś miałbyś się przesiąść z Lamborghini do odświeżonej wersji Insigni, bo Opel wrzucił do niej silnik 2.2 turbo ;) Zmiana fajna, ale Lambo to Lambo ;)

Znacznie lepiej by było, jakbyś swoje chęci moderskie wykorzystał do modów już istniejących. Medieval 2 to fajna platforma do modów więc lepiej grzebać przy Lambo niż Insigni ;)

Aczkolwiek Twoja decyzja. W każdym razie nie zniechęcaj się, bo moderów jest deficyt i każdy chętny do modowania jest na wagę skrzyni złota :)

HellVard
28-10-2016, 22:48
Kuzynie drogi, muszę poprzeć słowa moich przedmówców, że taki mod nie będzie się cieszył dużą, o ile jakąkolwiek, popularnością. Ale :) Twórz pan te prowincje, jak opanujesz już to, próbuj czegoś nowego, zmieniaj teren, powiększaj mapę, spróbuj dodać kilka jednostek z innych modyfikacji lub sam przemaluj chociażby te stare z podstawki M2. Każdy modder zaczynał od takich drobnych pierdół ;) Jeżeli już odczuwasz jakąś dumę z dodania tych prowincji, to każda kolejna zmiana wprowadzona przez Ciebie do gry będzie Ci dawała radochę. Albo szarpała nerwy, gdy coś nie będzie działać, a nie będziesz wiedział dlaczego ;)

Kuzyn
28-10-2016, 23:29
Jak już mówiłem, mod kieruję do osób, które nie chcą pobierać kilkuset mbajtowych paczek. Ale dzięki za komentarze.

Poczyniłem kolejne zmiany i na razie to koniec. Teraz będę próbował przenieść frakcje (na pewno chcę Irlandię, Norwegię, Litwę i Jerozolimę, a na pewno nie chcę Krzyżaków, zobaczymy jak z Walią, Antiochią czy Nowogrodem (wtedy Nowogród stałby się główną frakcją a Ruś byłaby Rusią Kijowską)).

Co zostało zmienione:

Nowe miasto Belgrad [REBELIANCI], wydzielony z Zagrzebu.
Nowe miasto Sinop [REBELIANCI], wydzielone z Nicei.
Dyplomacja:
Francja: 0.00 -> -0.20 HRE
HRE: 0.00 -> -0.20 Dania
Hiszpania: 0.00 -> 0.20 Francja
Wenecja: 0.00 -> -0.20 Węgry
Szkocja: -0.20 -> -0.45 Anglia
Bizancjum: 0.00 -> 0.20 Ruś
Ruś: 0.00 -> -0.20 Dania
Turcja: 0.00 -> -0.20 Papież
Egipt: 0.00 -> -0.20 Papież
Maurowie: 0.00 -> -0.20 Papież
Dania: 0.00 -> 0.20 Polska
Aztekowie: 0.00 -> -0.20 wszyscy


To tyle. Link do downloadu będzie za jakiś czas (może już z nowymi frakcjami, a jak nie podołam to bez).

Asuryan
30-10-2016, 11:40
Posty usunięte. Następna reklama innych modów w tym temacie będzie skutkowała dodatkowo ostami.

Piter
01-11-2016, 10:59
Pokazałem tego moda, bo był mniej więcej tym samym co twórca tego robi, a reklama modów to co z tego, przecież na tym nikt nie zarabia.

Asuryan
01-11-2016, 12:56
Na swoje mody macie swoje odpowiednie tematy (a jak nie macie, to możecie takie założyć). Ten temat dotyczy moda Kuzyna.

Sergio
02-11-2016, 18:52
Dla mnie bomba. Szukam od dłuższego czasu takiego moda na podstawową wersję, bo właśnie nie chcę ściągać nie wiadomo jak wielkich plików, a dodatkowo nie mam dodatku Królestwa. Proponowałbym jeszcze np. urozmaicić Bałkany. Tylko taka sugestia:)
Życzę powodzenia!

Kuzyn
02-11-2016, 23:38
Dla mnie bomba. Szukam od dłuższego czasu takiego moda na podstawową wersję, bo właśnie nie chcę ściągać nie wiadomo jak wielkich plików, a dodatkowo nie mam dodatku Królestwa. Proponowałbym jeszcze np. urozmaicić Bałkany. Tylko taka sugestia:)
Życzę powodzenia!
A to chyba niestety nie pójdzie u Ciebie :/ Z racji tego, że dodałem swojego Medievala na Steama, to mam Kingdoms i podstawkę scaloną. Zmuszony byłem użyć wtedy Bare_Geomoda na Kingdoms. Chociaż zawsze możesz spróbować bo plik .exe ma opcję uruchomienia na medieval2.exe, po prostu sprawdź :)

Mapa wygląda tak:
http://i.imgur.com/GVLeJuk.png
Dla przypomnienia, nowe regiony: Cork (Irlandia), Malmo (Szwecja), Amsterdam (Holandia), Sinop (Turcja), Belgrad (Serbia), Varad (Węgry), Benghazi (Cyrenajka), Atil (daleko na wschodzie), Kozelsk (Rosja), Reval-Ragneta-Truso-Gdańsk (od Estonii po Zatokę Gdańską), Poznań (wielkopolska). Halicz stał się Wołyniem i jest barbarzyński, Węgry dostały nowy Varad, a Polska Wrocław i Poznań. Były zmiany w stosunkach dyplomatycznych, dodatkowo zalecam zrobić poprawkę pliku descr_faction_standing.txt, którego CA nie poprawiła do dzisiaj (http://t-a-w.blogspot.com/2009/11/why-everyone-hates-you-in-medieval-2.html).

Download:
https://mega.nz/#!NpwBFQBL!VwpyVdTj5WTPkk5xRsM3txCsThPIoZmtgXHxRUw nu58
Wszystko wrzucić do folderu mods. Testowane na Medieval2+Kingdoms (złota edycja?) na Steam.

HellVard
03-11-2016, 14:24
Mapka prezentuje się teraz znacznie lepiej, na wschodzie jest teraz dużo miejsca, może pokusiłbyś się o dodanie Rusi Kijowskiej? ;) Co do innych propozycji, mógłbyś dodać w Skandynawii Visby i Roskilde, a na Balearach Palmę, może jakąś drugą osadę na Sycylii? Problem z oryginalną mapą Medievala 2 jest taki, że jest ona strasznie mała, przy dodaniu jeszcze z kilkunastu prowincji będzie po prostu ciasno.

Kuzyn
03-11-2016, 21:51
Mapka prezentuje się teraz znacznie lepiej, na wschodzie jest teraz dużo miejsca, może pokusiłbyś się o dodanie Rusi Kijowskiej? ;) Co do innych propozycji, mógłbyś dodać w Skandynawii Visby i Roskilde, a na Balearach Palmę, może jakąś drugą osadę na Sycylii? Problem z oryginalną mapą Medievala 2 jest taki, że jest ona strasznie mała, przy dodaniu jeszcze z kilkunastu prowincji będzie po prostu ciasno.

Z jednej strony ciasno, z drugiej jak pójdziesz do Afryki czy na stepy to pusto. Miejsca jest jeszcze na ponad 70 prowincji (tego maksymalnego). Mogę rozważyć dodanie czegoś na Sycylii i w południowej Italii oraz Afryce północnej. Skandynawia czy Ruś zostanie powiększona jeśli uda mi się dostać informacje jak konwertować frakcje z Kingdoms do Medka.