PDA

Zobacz pełną wersję : [M2TW](1v1) Superliga



Romanos
15-01-2010, 11:54
To i ja dorzuce coś od siebie, myśle, że prawdziwą perełkę ;) - mecz, który decydował o zwycięstwie w całym sezonie ostatniej edycji Superligi na medku...

Romanos vs Spy

1v1

Nacje I bitwa: era początek: Romanos - Papiestwo Spy - Francja
Nacje II bitwa: era pełnia : Moja Dania, Spy - Papiestwo

10 k

Trawiasta równina

Mecz turniejowy

W drugiej niesamowitej bitwie, niefortunna szarża gena przekreśliła moje szanse w końcówce, choć z kolei w pierwszej bitwie mój generał miał trochę szczęścia.

Miłego oglądania

Amrod
15-01-2010, 13:40
Oj, pierwsza bitwa pokazuje tylko jak ta gra jest biedna na multi ;) Ten sam skład, ten sam "pomysł".
Druga już o wiele lepsza (można? można.), chociaż nawet i z tym generałem co tak niefortunnie padł szansę były raczej minimalne. Ciekawy pomysł Spya, chociaż Tobie udało sie zniwelować początkową przewagę strzelecką (w zamian za utratę zdecydowanej większości jazdy), co jednak z takim bonusem morale u przeciwnika na niewiele się przydało. Ale przyjemnie się oglądało tę drugą bitwę.

Seban
16-01-2010, 10:31
bardzo przednia bitwa=] szkoda tylko dunskiej jazdy- w sumie oile pamietam nie musiales jej tracic chba ze w zasadach byl atak spya=p genek troche z dupy padl tez... =p mila mila=]

Salino
16-01-2010, 14:04
Nie gram w multi, ale jestem ciekawy: po co ustawia sie piechote 'w srodku' jazdy (pobralem zdecydowana wiekszosc powtorek z tego forum i prawie wszyscy tak robili ;s)?

Co do samych bitew - pierwsza to to co zwykle, druga natomiast byla troche przydlugawa, ale fakt faktem ciekawa i przyjemnie sie ja ogladalo. Szkoda tylko glupiej straty genka ;s.

Pzdr.

Amrod
16-01-2010, 14:12
Na odwrót. To jazdę ustawia sie w piechocie (albo przed) celem jak najszybszego przeprowadzenia szarży, gdyż ustawienie za powoduje, że jazda musi się przebić dodatkowo przez swoją piechotę a to kosztuje i cenny czas i potrafi zepsuć szarżę. Szybkie dołączenie piechoty wspomaga natomiast jazdę, która jest już w zwarciu (zauważ jak późno wyprowadzona zostaje szarża). Do tego to się sprowadza.

Brave
16-01-2010, 17:20
Po szarży konnicą piechota ma być już tuż tuż i atakować, a cava się wycofywać i na flanki :)

Romanos
18-01-2010, 11:35
Nie zgodziłbym się Amrod, choć nie ma sensu nad tym zbytnio dywagować, to duńska piechota jest praktycznie najlepsza w całej grze, poza tym mimo że statystyki na obronę piechota ma teoretycznie lepsze to w tym przypadku spisała się beznadziejnie...
strata gena zwykle rostrzygała bitwy i tak tez było w tym przypadku.
Co do ubogości gry to wiadomo, że tak jest na erze początek, na innych już jest lepiej ;)