PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o turnieju.



Andrij Marszałek
09-12-2016, 20:56
Zapraszam do dyskusji o trzeciej edycji bursztynowego szlaku :cool:

Samick
12-12-2016, 11:03
Życzę powodzenia wszystkich uczestnikom.

Andrij Marszałek
12-12-2016, 13:10
A może sam Samick wziął by udział ;)

Samick
12-12-2016, 22:48
Chcecie mieć po zawodach? Nie mogę na to pozwolić!

Nieznajomy
14-12-2016, 11:51
Fajna zapowiedz ale ewidentny push tarencka tuffa xd

Arroyo
14-12-2016, 11:53
Najwidoczniej po prostu odbił się fakt, że Tuff gra teraz w Cup of Nations, a tu mamy inne zasady i zdarza się pomylić każdemu ;)

Pirx
14-12-2016, 11:53
Nieznajomy, sprecyzuj moment na filmiku, w którym to następuje. Zawsze to jest dobre poglądowo pod dyskusję.

Nieznajomy
14-12-2016, 11:57
W CoN jazda na jazde tez nie mozna sie pushowac arroyo ;) . W kolejnej bitwie 2v2 Tuff o tym zapomina ale to narazie tylko sparingi .Wroce do domu to podesle czas.

Curse11
14-12-2016, 18:14
Zasady wyglądają na takie same jak w ostatniej odsłonie ligi Rome. Cieszy mnie to :)

Ituriel32
15-12-2016, 06:26
Pirx z Tuffem się dogadał, więc teraz czekamy jeszcze na Nieznajomego i Rajtara. I będzie można oglądać.

Nieznajomy
15-12-2016, 10:18
Pirx z Tuffem mocna para ;) , jak dla mnie faworyci

Curse11
15-12-2016, 17:10
Też tak myślę. Turniej zapowiada się bardzo ciekawie :)

tuff_gru
15-12-2016, 22:54
Chyba chodzi o ta szarze na rozciagnieta linie procarzy a potem wycofanie sie za ich linie 13:59 - to nie push...

rafjar
15-12-2016, 23:33
Bitwa świetnie rozegrana przez Was i zwycięstwo bezdyskusyjne. Jednak zerknij sobie Tuff na 11 min tego nagrania lub na 4 min przed końcem oryginalnej powtórki bo tu nie widać dokładnie. Wiem że to nie specjalnie - bo był kocioł spory i graliśmy na dwie flanki ze względu na posiadaną jazdę tarencką ale zbliża się turniej i na takie zagrania musimy uważać.

Pirx
16-12-2016, 06:30
Czyli ta hippeis złapała te 2 tarenckie, odcinając im drogę ucieczki na nasze tyły? Bo faktycznie tego nie widać na nagraniu.

W takim razie faktycznie push, aczkolwiek jako sędzia pewnie bym tutaj dał ostrzeżenie, bo przewaga była już na tyle duża, że utrata tych 2 jednostek nie odwróciłaby losów bitwy.

Ale słuszna uwaga, trzeba pokazywać praktyczne sytuacje. Szczególnie że Tuffowi np. nie pierwszy raz się to zdarza tarencką. To specyficzna jazda, lata poza głównym rejonem walk i często nawet się nie wie, że się robi pusha. Ale to jest takie sobie wytłumaczenie.

rafjar
16-12-2016, 09:18
19251926192719281929

Dokładnie tj mówisz hipki odcięły drogę 2 oddziałom jazdy tarenckiej - dało się je wyrwać ze zwarcia ale w odwrotnym kierunku niż to miało miejsce.

Pirx
16-12-2016, 09:58
Dyskusja szczególnie ważna z perspektywy nowych twarzy turniejowych, serdecznie witamy nowych kolegów. :)

rafjar
16-12-2016, 10:07
Jak najbardziej :) Witamy, witamy.

Pirx
16-12-2016, 16:17
Bardzo prężnie nam przebiegają zapisy :) To bardzo cieszy. Swoją drogą, podziękowania za zapowiedzi medialne Tuff i Remix.

tuff_gru
17-12-2016, 01:32
19251926192719281929

Dokładnie tj mówisz hipki odcięły drogę 2 oddziałom jazdy tarenckiej - dało się je wyrwać ze zwarcia ale w odwrotnym kierunku niż to miało miejsce.

Z tego co widze na powtorce. To ja zaatakowalem 2 oddzialami terenckiej jazdy jadacy rownolegle do nich oddzial hippeis. Po krotkiej walce wycofalem oddzialy pod katem mniej wiecej 45 stopni. Przeciwnik raczej nie zareagowal na atak, nie scigal mojej jazdy, a jak widac pojechal w przeciwnym kierunku (do lasu). Push tru byloby wtedy kiedy bym sie przebijal przez ta jazde zeby zniszczyc na przyklad oddzial procarzy... a ja sie nia po prostu wycofalem na swoje tyly, nawet nie szarzowalem tylow stojacych obok dwoch oddzialow wloczni rzymskich z czego jedna mrugajaca - niechybnie szarza spowodowalaby zniszczenie jednego oddzialu...
Moj atak na hipeis ani atak hipeis na moje oddzialy (jesli takowy byl) raczej nie spowodowal strat po obu stronach, ja przystopowalem hipeis zeby sie nie przedarli na moje tyly, ale wycofalem sie poniewaz nadchodzily oddzialy przeciwnika...
Ta sytuacja moim zdaniem nie miala wplywu na przebieg bitwy... Uwarzam ze push tru tu nie bylo.
Gdyby mnie ta jazda scigala to moglaby mi obic te terenckie w trakcie wycofywania sie ale odjechala w przeciwnym kierunku...

Podam wam przyklad w ktorym uwarzam ze wycofanie w "bok" jazdy z walki jest jak najbardziej naturalne (mam nadzieje ze tez tak uwarzacie).
Mamy dwoch graczy A i B. gracz A ma jednej odzial jazdy Ak. Gracz B ma dwa oddzialy jazdy Bk1 i Bk2. Gracze szarzuja na siebie czolowo jazdami Ak na Bk1 i Bk1 na Ak. dochodzi do walki, wtedy gracz B rzuca do walki drugi odzial jazdy Bk2. Ale żeby jego jazda nie szarzowala na tyl jazdy Bk1 wycofuje oddzial (ten Bk1). NAturalnym jest ze nie robi tego dokladnie do tylu bo tym samym zablokuje oddzial Bk2, a i wycpfanie sie bedzie dluzej trwalo bo jezdzcy musieli by sie obrucic o 180 stopni wiec robi to w bok tak zeby oddzial Bk2 mial czysta szarze...
Ta sytacja jest oczywiscie inna niz sytacja ktora widzimy na filmie. Ale nie wydaje mi sie zeby wycofywanie jazdy dokladnie w 100% w tym samym kierunku ktorym ZAATAKOWALA bylo az tak wymagane.

Przy push tru chodzi o to zeby nie naduzywac przeciskania sie na chama w celu znisczenia procarzy czy szarzowania na tyly walczacej piechoty... ja tu poprostu ucieklem w bok... a jazda z ktora walczylem mnie nie scigala (wydaje mie sie ze to wogle ja zaatakowalem to jazde, a przeciwnik zorientowal sie o tym dopiero jak juz sie wycofywalem...). Dodatkowo, gdybym nie wykonal tego ataku i tak bym uciekl terencka no swoje tyly. Efekt w gruncie rzeczy bylby ten sam...

Kolejna sytuacja. Oddzial jazdy hracownikow scigany przez lekka jazde do walki w zwarciu. Oddzial lekkiej jazdy "depcze po pietach" konnym hracownikom. Naturalnym jest ze kazdy z graczy zaczyna skrecac jazda harcownikow zeby sie nie zatrzymac w koncu po dlugim poscigu na czewonej linii. Czyli soro takie skecanie jest dowolne to ograniczanie walki jazdy w innych przypadkach bedzie bezsensem.

Wydaje mi sie ze push tru trzeba rozpatrywac ze wzgledu na "chamskosc zagrania". Jesli stosujemy poprostu "taktyczne manewry" to wszytsko jest ok, to ma byc symulacja taktyczna a nie warcaby :) (chodzi o przesywanie pionkow po liniach prostych).
Moim zdaniem jest to kwestia rozsadku - czyli nie mozna przeginac ani w jedna ani w druga strone.

Krótko - Czy oceniacie to zagranie w kategoriach "chamski wjazd" czy w kategoriach "manewr taktyczny"?. I chyba odpowiedz na to zamknie sprawe...

Rozpisalem sie tak dla nowych graczy.

tuff_gru
17-12-2016, 01:41
Bardzo prężnie nam przebiegają zapisy :) To bardzo cieszy. Swoją drogą, podziękowania za zapowiedzi medialne Tuff i Remix.

Super ze jest tak duzo nowych graczy!!!! licze na takich rafiara i nieznajomego :).

Nieznajomy
17-12-2016, 09:54
No mi sie wydaje ze niepowinno miec to miejsca, tam nie ma kąta 45° bo to by jeszcze przeszlo. Jazda przez jazde tym bardziej nie powinno sie przejezdzac niz przez piechote.
Zeby zlapac taka tarencka to trzeba sie sporo opracowac wiec nie robmy takich zagran ;)

Pirx
17-12-2016, 10:01
Jakoś nie mam teraz serca do ustosunkowania się do poszczególnych scenariuszy, natomiast TUFF w swoim zagraniu przedarłeś się przez linię jazdy, nawet jeżeli była ustawiona pod pewnym kontem. To jasno wynika z ss. Korzyścią tego zagrania było ... uratowanie dwóch tarenckich. A złapanie Twoich tarenckich jest bezcenne, bo świetnie nimi grasz (nawet jeżeli już nie mają oszczepów).

Wyjściem w pokazanej sytuacji było wyrwanie tarenckiej w kierunku czerwonej linii, ale wtedy już byś ryzykował, że dopadną Ciebie pędzące już oddziały włóczników Massalskich.

tuff_gru
17-12-2016, 19:44
Jakoś nie mam teraz serca do ustosunkowania się do poszczególnych scenariuszy, natomiast TUFF w swoim zagraniu przedarłeś się przez linię jazdy, nawet jeżeli była ustawiona pod pewnym kontem. To jasno wynika z ss. Korzyścią tego zagrania było ... uratowanie dwóch tarenckich. A złapanie Twoich tarenckich jest bezcenne, bo świetnie nimi grasz (nawet jeżeli już nie mają oszczepów).

Wyjściem w pokazanej sytuacji było wyrwanie tarenckiej w kierunku czerwonej linii, ale wtedy już byś ryzykował, że dopadną Ciebie pędzące już oddziały włóczników Massalskich.

Rozumiem wasze argumenty, nie dokonca sie z nimi zgadzam ale bede sie staral takich zagran nie robic. Jednakze jest to ciezkie w ferworze walki, zeby pamietac takie rzeczy skad dokladnie sie jakis tam atak wykonalo - ja to robie raczej odruchowo, mysle raczej o walce a nie o zasadach :).

Pirx
17-12-2016, 19:55
A to już zupełnie inna kwestia Tuff - to się może zdarzyć odruchowo, nieintencjonalnie. Ale chodzi o to, żeby potem mieć świadomość, że to może zaważyć na losach bitwy i że sędziowie mają prawo decydować np. o powtórce.

tuff_gru
18-12-2016, 19:20
Oczywiście zdanie zdaniem, ale i tak o wszystkim decyduja sedziowie i to nie podlega dyskusji.

Wald
18-12-2016, 19:47
Dziękuje za organizacje turnieju. :) Miło patrzeć, że ktoś to ciągnie dalej. :)

Pyrrus89
19-12-2016, 23:29
Panowie, trenujcie przed turniejem, bo z Curse11 nie zamierzamy tanio skóry sprzedać. ;)

Czekam na zgłoszenie do rozgrywek drużyny Rafjara oraz Nieznajomego. Bez Was to nie będzie to samo, a poza tym szanowny Pirx z z niemniej szanownym Tuffem mieliby zbyt łatwo, a tego chyba nie chcemy. Chcemy? :P

Edycja: Kolego Wald, nie widzę abyś zgłosił drużynę. Mam nadzieję, że dołączysz do zabawy. :)

Andrij Marszałek
20-12-2016, 06:38
Kolega wald nie ma czasu :P

Pirx
20-12-2016, 12:13
Pamiętajcie, że z wysokiego konia spada się najbardziej boleśnie. Jak wtopimy z Tuffem to dopiero ktoś będzie szczęśliwy. :)

PS: również liczę na udział drużyny rafjar/Nieznajomy. Jako taki substytut bojów w WKA, które nam przeszły obok nosa.

rafjar
20-12-2016, 12:20
Mówisz i masz ;)

Ituriel32
20-12-2016, 13:16
To bardzo ładnie. Teraz czekać na rozlosowanie i mieć nadzieje że da was Pirx/Tuff i rajtar/nieznajomy jak najdalej od siebie. Tak by finał był bardzo ciekawy.

Pyrrus89
20-12-2016, 14:11
Iturielu, a co z Tobą? Chyba nie przepuścisz takiej okazji, żeby namieszać w turnieju. :P

Pirx
20-12-2016, 14:13
Ituriel, ja bym tak szybko kart nie rozdawał. Mnóstwo zależy od samych graczy - jeżeli przysiądą i wdrożą konkretne plany treningowe (np. co wieczór 2-3 bitwy 2v2), to za 2 tygodnie mogą się okazać co najmniej równorzędnymi przeciwnikami dla starych wyjadaczy, którzy mają mało czasu na treningi 2v2. O to chodzi w czarnych koniach, co zresztą ostatnio pokazują rafjar i Nieznajomy w turniejach międzynarodowych.

Il Duce
20-12-2016, 15:00
Skoro mamy już 12 drużyn i sporą szansę że dojdzie kilka nowych to rozumiem,że nastawiać się na rozgrywki grupowe a dopiero potem klasyczną pucharową drabinkę?

PS: Było by to znacznie ciekawsze moim zdaniem :)

Pirx
20-12-2016, 15:17
Rozgrywki grupowe na pewno dostarczą ciekawych wrażeń nowym graczom, którzy w systemie pucharowym mogliby dosyć szybko odpaść i niewiele się nauczyć. Także również jestem za grupami, oby tylko nie było większe niż 4-zespołowe.

Andrij Marszałek
20-12-2016, 15:31
Tak jak jest wspomniane w ,,Formuła Turnieju'' - Tak będą grupy jeżeli pozwoli na to liczba drużyn. 12 to jak najbardziej wystarczająca liczba ;)

Nieznajomy
20-12-2016, 15:32
Lepiej jakby bylo 16 ;)

Andrij Marszałek
20-12-2016, 15:33
Wiadomo ;)

hdshovcase
20-12-2016, 15:45
Planujecie stream z losowania?

Pirx
20-12-2016, 15:48
No Stream musi być. :)

Pyrrus89
20-12-2016, 16:43
Oczywiście, całym sercem popieram pomysł postawienia na grupy. Jest jeszcze sporo czasu na zapisy, więc i drużyn przybędzie. Z tego co widziałem, to niektórzy nasi koledzy nie mają na razie partnera do turnieju, proponowałbym więc im w miarę możliwości pomóc (jeśli oczywiście wyrażą taką chęć) z dokooptowaniem kogoś do drużyny. Możemy się zabawić trochę w swatów, tyle, że zamiast kojarzyć pary do wspólnego życia, zrobimy to w celach bardziej przyziemnych. Tak czy inaczej, mechanizm pozostaje ten sam. :P

Edycja: Inkers chyba nadal szuka drugiego do pary?

Ituriel32
20-12-2016, 17:02
Ja odpadam. Czasu nie mam i co gorsza chęci. Jak pokazała mini kampania brak we mnie żądzy krwi, a bez tego nie ma szans na wygrany mecz.

Do tego poprzedni turniej 2na2 nie poszedł mi za dobrze.

Nieznajomy
20-12-2016, 18:02
bez strema bo nic nie przykapinujemy z grupami :D :D

Curse11
20-12-2016, 18:53
jak miło widzieć że rafjar z Nieznajomym dołączyli :)


Już nie mogę się doczekać rozgrywki. Byłoby super jakby 16 zespołów się zgłosiło.
Wtedy piękne 4 grupy po 4 zespoły i wychodzi 8 i dalej drabinka :)

Pyrrus89
20-12-2016, 18:55
Będzie więcej. ;)

Wald
20-12-2016, 21:31
Zgłosiłem się, że szukam pary ale robię to tylko z sentymentu dla turnieju. :D Jestem totalnym debilem w tej grze i na dobrą sprawę nie wiem za który koniec trzymać miecz i czy włócznia to strzała. :D

Pyrrus89
20-12-2016, 22:27
Waldzie, masz jeszcze 2 tygodnie na trening. Będzie dobrze, zobaczysz. A tak poza tym Inkers nie ma pary. ;)

Pirx
22-12-2016, 10:24
Pytanie do organizatorów - czy dopuszczacie możliwość udziału w turnieju międzynarodowych ekip?

Bo możemy oczywiście miło się pobawić we własnym gronie, ale możemy też wejść na trochę wyższy poziom i zaprosić tutaj zagraniczne teamy. Na pewno sporo byśmy się od nich nauczyli. Tylko że to oczywiście wymagałoby przetłumaczenia przynajmniej zasad bitewnych i głównych zasad turniejowych na j. angielski.

Pomysł mi wpadł do głowy, gdy wczoraj z Tuffem graliśmy 2v2 z Eye i HunnicWarrior i usłyszeliśmy od Hunnica że bardzo lubi 2v2 i z chęcią by pograł więcej tego typu bitew.

BolesławZapomniany
22-12-2016, 10:34
Fajny pomysł. Tylko żeby tych ekip kilka było, a nie że zapiszą się 2 i wszystkich skoszą.

Il Duce
22-12-2016, 10:42
Ja jestem zdecydowanie za,miło wspominam Olkimosa i Asserora z krwawych :)

Pirx
22-12-2016, 11:06
Realnie oceniam że zapisałoby się 3-6 nowych ekip.

Na pewno trzeba by to popromować na stronie, na której hostowany jest Cup of Nations. Teraz zagląda tam cała czołówka światowa.

Seba Fallus III Wielki
22-12-2016, 11:14
Mimo że nie biorę udziału to chętnie zobaczył bym zagraniczne ekipy, trzeba wzmacniać scenę Rome 2 :D

Andrij Marszałek
22-12-2016, 12:20
Niby turniej dla polskiej społeczności... Ale czemu nie? Niech się zapisują ;)

Pyrrus89
22-12-2016, 12:21
"Czołówka światowa"- czy to jednak nie za wysokie progi dla reszty graczy? Wiadomo, że przynajmniej dwie drużyny nie mają się czego obawiać, ale taki łomot, jaki może otrzymać spora część świeżych graczy (bo jest ich trochę w turnieju) zapewne ich skutecznie zniechęci w przyszłości do tego typu zabawy. Cup of Nations to turniej dla światowej czołówki, nasz "Bursztynowy Szlak" ma chyba troszkę inny cel i przesłanie. Poza tym jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że w turnieju, który mieni się "bursztynowym", mogliby pojawić się jacyś Anglosasi. :P Chociaż jakichś zaprzyjaźnionych z forum Czechów, Słowaków czy Rosjan z chęcią bym zobaczył. Oczywiście jeśli to nie jest jakaś utytułowana światowa czołówka, żeby słabsi czy mniej zgrani gracze nie odbili się od zwyczajowego muru. Taka moja opinia. ;)

Andrij Marszałek
22-12-2016, 12:26
No i w tym masz trochę racji Pyrrus.

Pyrrus89
22-12-2016, 12:54
I jeszcze troszkę pociągnę swoją myśl; "zagraniczniaki" przyjdą, pograją i sobie pójdą. Nie spotkamy ich na "Czwartkach z antykiem", nie będą emocjonować się rozgrywkami w "WKA", czy też niecierpliwie wyczekiwać kolejnego sezonu ligi. W mojej opinii ich udział nie będzie żadną wartością dodaną dla forum. Zanim zaczniemy podbijać świat, to chyba sami musimy stworzyć mocną lokalną scenę, a co za tym idzie, stawiać przede wszystkim na rodaków. A jak inaczej tworzyć własną siłę, jeśli nie wyłaniać ją w lokalnych bojach? I już na sam koniec, jak czuć ma się przykładowo GoldenRox, który wystartował w turnieju, aby podszkolić swojego ucznia, albo ja z Curse11? Nie ma co ukrywać, że ani Goldi trenując swojego podopiecznego dniami i nocami, ani moja drużyna, nawet gdybyśmy obaj z Curse11 porzucili prace i całkowicie poświęcili się treningowi, raczej do światowej czołówki się nie zbliży. Pozostaje nam więc rola statystów i turniejowych chłopców do bicia. ;)

Arroyo
22-12-2016, 12:55
Pomysł wg mnie średni. Z jednej strony dobrze, bo się nowi czegoś nauczą. Z drugiej nie uważasz, Pirx, że to tym bardziej zmniejszy szansę na jakąkolwiek wygraną przez nowych graczy i wszystko będzie zależne tylko i wyłącznie od tego, kto jakie ma doświadczenie?


I jeszcze troszkę pociągnę swoją myśl; "zagraniczniaki" przyjdą, pograją i sobie pójdą. Nie spotkamy ich na "Czwartkach z antykiem", nie będą emocjonować się rozgrywkami w "WKA", czy też niecierpliwie wyczekiwać kolejnego sezonu ligi. W mojej opinii ich udział nie będzie żadną wartością dodaną dla forum. Zanim zaczniemy podbijać świat, to chyba sami musimy stworzyć mocną lokalną scenę, a co za tym idzie, stawiać przede wszystkim na rodaków. A jak inaczej tworzyć własną siłę, jeśli nie wyłaniać ją w lokalnych bojach? I już na sam koniec, jak czuć ma się przykładowo GoldenRox, który wystartował w turnieju, aby podszkolić swojego ucznia, albo ja z Curse11? Nie ma co ukrywać, że ani Goldi trenując swojego podopiecznego dniami i nocami, ani moja drużyna, nawet gdybyśmy obaj z Curse11 porzucili prace, raczej do światowej czołówki się nie zbliży. Pozostaje nam więc rola statystów i turniejowych chłopców do bicia.

W tym wypadku całkowicie zgadzam się z Pyrrusem w tej sprawie.

Pirx
22-12-2016, 13:27
Przekonuje mnie argument o tym, że zagraniczniacy nie ubogacą nam na stałe polskiej sceny.

Natomiast kwestia "odbicia się od muru" to już indywidualna sprawa. Mnie np. porażki w ogólnym obrazie uczą, motywują do zwiększenia starań. Dużo bardziej niż zwycięstwa. Poza tym gram i na scenie polskiej i na scenie międzynarodowej od wielu lat i z własnego doświadczenia widzę ile to daje w kontekście nie tylko "skilla", ale też jak bardzo ubogaca człowieka kontakt z zagranicznymi graczami. A my tak naprawdę do niedawna cały czas kisiliśmy się we własnym sosie. Dopiero kilka miesięcy temu paru graczy zaczęło zapisywać się do turniejów międzynarodowych, a teraz przyszedł szczyt w postaci Cup of Nations. I jakoś nie słyszę reklamacji. Tak samo w przypadku zaproszenia kilku graczy, którzy zagrali w Krwawych Igrzyskach. Pełna kultura, ludzie na świetnym poziomie. I.. coś nowego. Wreszcie coś nowego, poza oklepanym standardem że ten i ten jest murowanym faworytem.

Ja tam sie upierać nie zamierzam, bo też tak czy inaczej turniej będzie fajny. Po prostu widzę, jak mocno ludziom otwiera oczy kontakt turniejowy z zagranicznymi graczami. I ponownie, pomimo często sromotnych porażek, płaczu nie słyszałem.

Andrij Marszałek
22-12-2016, 14:25
wszystko będzie zależne tylko i wyłącznie od tego, kto jakie ma doświadczenie?
Turniej to chyba turniej nie? Potrenować sobie można na czwartkach czy w lidze ;)

BolesławZapomniany
22-12-2016, 14:30
Zawsze można zrobić polski bursztynowy świat, a potem drugi turniej dla wszystkich. Szerzej reklamowany.

Nieznajomy
22-12-2016, 14:42
Ja proponuje zagrac we swoim gronie. Gralismy z rafjarem w międzynarodowym i kiepsko wyglada umawianie sie z nimi

Wiekszy poziom ale nie każda ekipa moze z nimi rywalizowac a ja bym wolal dac wykazac sie naszym graczom

Mozna pomyslec w przyszlosci o takim turnieju, reklama dla polskiej sceny ale nie teraz

Pirx
22-12-2016, 14:52
Spoko Panowie, to zaplanujemy coś na spokojnie, z udziałem zagraniczniaków.

Mnie tam chodzi po głowie CWB, to byłaby dopiero zabawa. Ale też organizacyjny koszmar. ;) Mimo wszystko mamy na to teraz środki osobowe, dzięki Waszemu zaangażowaniu. :)


Ale to już w przyszłości. Niech BS pozostanie więc miejscem, gdzie poszerzamy naszą polską scenę - bardzo na Was tutaj liczymy nowi koledzy. :)

I już teraz zapraszamy na Czwartki. Tam macie możliwość dostać najlepsze, przyjemne lekcje.

Nieznajomy
22-12-2016, 15:22
Cwb?

Pirx
22-12-2016, 15:57
Legendarny turniej z czasów Rome 1.

Uczestniczyły w nim poszczególne klany (wtedy scena klanowa była bardzo prężna i "kompetytywna"). Turniej był międzynarodowy, organizowany na ówczesnej największej platformie TW - twcenter.

Poszczególne mecze składały się z bitew:
- 2x 1v1 - 1 pkt za zwycięstwo
- 2x 2v2 - 2 pkt za zwycięstwo
- 2x 3v3 - 3 pkt za zwycięstwo

Była eliminacja nacji. Więc np. w 1v1 używało się słabszych nacji, bo te bitwy były mniej punktowane.

Ja nie grałem w takim turnieju, SB tam szalało swego czasu, ale chyba była liga a potem play-off.

Ja zrobiłem wersję 1v1 i 2v2 na Attyla.

http://totalwaronline.bbfr.net/f28-barbarian-team-tournament

http://totalwaronline.bbfr.net/t147-barbarian-team-tournament

Andrij Marszałek
22-12-2016, 16:07
Z tego co wiem to CWB jest zwyczajomy skrótem od używanych zasad na romku.
W czasach świetności mnóstwo było gier w lobby typu 1v1 CWB.
Albo jak się wchodziło to się pisało CWB rules. :P

Pirx
22-12-2016, 16:11
Te zasady bitewne zostały rozpowszechnione właśnie przez ten turniej.

Pyrrus89
22-12-2016, 20:37
Mamy już trzynastą drużynę zgłoszoną do turnieju. Jest moc panowie. :cool:

Seba Fallus III Wielki
23-12-2016, 10:39
O tak Rome 1 i zawsze nazwa bitwy 1v1 cwb :D
Jak przed turniejem w Rome 1 który był przed premierą Rome 2 organizowany, wbiłem żeby potrenować, to okazało się że trochę się te zasady zmieniły bo wprowadzili chyba max 2 rydwany. Zwyzywano mnie nie raz od cheaterów :D

Nieznajomy
23-12-2016, 11:37
Panowie bierzcie sie do roboty, Tuff z Pirxem codziennie ostro trenują wiec ruszac się ;)

Moj kompan tez odstaje z treningami niestety :)

Pyrrus89
28-12-2016, 13:24
Wybaczcie że tak strasznie przynudzam, ale jednak będę dalej mobilizował do zgłaszania kolejnych drużyn.:P Czasu jest coraz mniej do zamknięcia zapisów, a ciągle brakuje nam czterech zespołów do stworzenia "grup idealnych". Z tego co pamiętam to przykładowo sam Nieśmiertelnik szuka partnera do drużyny, a także w wątku "szukam gracza" przewinęło się kilka innych osób, które zgłaszały zainteresowanie rywalizacją. Cóż z Wami, Panowie, czyżby imię wielkiego władcy Epiru tak bardzo Was sparaliżowało, że chowacie się po kątach niczym owieczki? A może to dobrobyt spowodował, iż staliście się zniewieściali i słabi? Nie lękajcie się, pokonanych potraktuję łaskawie, a przy dobrym nastroju może i nawet osiedlę we własnych włościach oraz obdaruję ziemią. ;)

Ituriel32
28-12-2016, 13:28
Tu chłopaki troszkę przespali, bo w poprzednich turniejach w 1 poście była aktualizowana baza graczy którzy drożyny szukają. Tak że od razu było widać kto jeszcze nie ma pary.

Andrij Marszałek
28-12-2016, 13:35
Może i tak trzeba zrobić. Miałem nadzieje że jednak jeszcze ludzie włożą trochę inicjatywy więcej w poszukiwaniu partnera ;)

Pyrrus89
28-12-2016, 13:36
Andriju, nie te czasy i nie to pokolenie. ;)

Ituriel32
28-12-2016, 13:41
Andrij to nie był przytyk, a raczej smutne stwierdzenie rzeczywistości, gdzie wszystko powinno być jak najprostsze, tak by można było to zrobić jak najmniejszym wysiłkiem. W tym przypadku tylko kliknąć i zapisać się.
Inaczej się nie przebije.

Andrij Marszałek
28-12-2016, 13:43
No racja racja. :)


IMO pierwszy raz odpowiadam za coś takiego i jakieś drobne ,,wpadki'' mogą się przydarzyć :P

tuff_gru
28-12-2016, 13:51
Co do pomyslu zaproszenia zagraniczniakow do turnieju to tez o tym myslalem, jednak doszedlem do troche innych wnioskow.

Co do poziomu graczy zagranicznych to oczywiscie nie ma lekko, ci sławni gracza naprawde wymiataja... Jadnak po Cup of nations moge stwierdzic ze przekrój sceny zagranicznej jest baaaaardzo duzy. W fazach grupowych na 12 graczy 4 graczy bylo bardzo bardzo słabych (ale takich naprawde słabiakow - mi sie trafil jeden ktory wzial do bitwy onagery:)), 4-6 graczy bylo srednich, i 2-4 masterów nie do pokonania... Więc nie przejmowałbym sie tym "wysokim poziomiem" przeciez bysmy nie zaprosili tylko Assesora i Stradomskiego... Słabesze druzyny tez moglibysmy zaprosic :).

Pozatym turniej 2vs2 to nie 1vs1 - pokzały to nasze mistrozstwa polski.

Dzisiaj nawet wrzuciłem bitwe która sobie rozegrałem z PC J Law AIMA i jego kumplem z klanu, ja gralem z randomem, i wcale takiej masakry nie bylo...
https://www.youtube.com/watch?v=ubEThbvInKE

Ale jest jedno ale :)
Mysle ze najwiekszym problemem jest umawianie sie z graczami z zagranicy. Dla mnie to bylo nie do przeskoczenia - musialem grac w CONIE wiekszosc meczy z dzieckiem na kolanie :) bo po 21 to juz nie wielu chcialo stawać.
Głowny powód to strefy czasowe. Prawie wszyscy ruscy gracze mi odmawiali grania po 21:30 bo oni juz sie kładli spać wtedy...

Oczywiscie jest to do zorganizowania, ale tak jak mowi Pirx - trzeba sie do tego bardzo porzadnie przyłozyc zeby nie bylo kfasow.

Pozatym Bursztyn to taka juz nasza Polska tradycja wiec moze lepiej niech zostanie dla nas :).

Curse11
28-12-2016, 17:47
Jest pięciu oczekujących na drugą osobę.


- Nieśmiertelnik

- [ChR]Kaiser Junkers I http://steamcommunity.com/profiles/76561198042568460/

- Inkers http://steamcommunity.com/profiles/76561198122677311/

- Wald - http://steamcommunity.com/profiles/76561198059349806/

- radoslawzal - http://steamcommunity.com/id/radoslawzal

Panowie, dogadywać się. Z tego mogą być na już dwie drużyny, a jakby jeszcze jedna osoba doszła będą 3.

radoslawzal
28-12-2016, 20:37
Jest pięciu oczekujących na drugą osobę.

A Niesmiertelnik to steam nie ma?:rolleyes:

kolego @Wald wyczyść sobie wiadomości tutaj na totalwar.org , bo masz pełną skrzynkę, tak tylko mówię

Andrij Marszałek
28-12-2016, 21:04
Nie podał i nie mogłem znaleźć na ten moment. :>

Pyrrus89
01-01-2017, 13:44
Koledzy: Kaiser, Inkers, Wald oraz Radoslawzal- dogadaliście się już odnośnie występów w BS? Czas leci, mamy aktualnie zgłoszonych 14 drużyn, jeśli w końcu zdecydujecie się dołączyć, to będzie można stworzyć 4 grupy po 4 drużyny każda. Ciąży więc na was niejako presja, bo sam wasz akces do turnieju może znacznie uprzyjemnić wszystkim rozgrywkę. Nie mówię już o emocjach podczas losowania, bo to zapewne będzie istne szaleństwo. :P

radoslawzal
01-01-2017, 14:37
Kolega Wald ma niestety problemy techniczne z Rome2, Inkers z kolei zajęty życiem i nie loguje się na forum/steam już kilka dni
jak usiądę do komputera to napiszę do Kaisera, chociaż jego mentor GoldeRox chciał dla niego doslświadczonego partnera :P
tak że ja również apeluje o ściśnięcie pośladków i zachęcam do udziału jeśli ktoś się nad tym zastanawia

Nieznajomy
01-01-2017, 14:46
Nie ma to jak wziac sobie za mentora goldiego :D

Pyrrus89
02-01-2017, 14:15
Czekam jeszcze na ostatnią drużynę, która rzutem na taśmę zamknie zapisy. :P

BolesławZapomniany
02-01-2017, 15:50
Może przedłużymy zapisy o 2 dni np. Wydaje mi się, że przez ten czas raczej powinno się znaleźć jeszcze jedną drużynę.

radoslawzal
02-01-2017, 15:51
Nie ma to jak wziac sobie za mentora goldiego :D
Co chcesz zasugerować Nieznajomy? :rolleyes:

Tutaj już nie ma co czekać, tylko trzeba będzie w sposób siłowy zaciągnąć jakichś weteranów sceny total war do udziału:P

Andrij Marszałek
02-01-2017, 16:16
Weterani mają jeszcze 33h do zastanowienia. :>

Generalnie na dniach się wszystko ułoży. Zobaczę jak jutro będzie wyglądać sytuacja ;)

Nikczemnik
02-01-2017, 16:57
Co chcesz zasugerować Nieznajomy? :rolleyes

Nauka boxów z hoplitów :D .

Pirx
03-01-2017, 23:51
Mam propozycję zmiany zasady:


Obowiązuje eliminacja nacji tj: DRUŻYNA nie może w fazie grupowej/pucharowej wykorzystać 2 razy tej samej nacji. Po przejściu na drugi etap następuje reset nacji. Kolejny reset następuje w finale.


Większość z nas ma 29 grywalnych nacji. W fazie grupowej, przy 4-drużynowych grupach każda drużyna wykorzysta łącznie 12 nacji, w fazie pucharowej (1/4, 1/2) również max 12 nacji.

W praktyce, większość graczy będzie używać wykoksowanych nacji, co z kolei oznacza, że najmocniejsi gracze nie będą musieli ryzykować użycia słabszych nacji dla ich zachowania w kolejnych bojach - w przypadku bitew z nowymi kolegami.

Dlatego proponuję usunięcie resetu nacji na etapie zakończenia grup. Tzn. zrobienie tylko jednego resetu na finał. Wtedy mocniejsi gracze mogą oszczędzać mocniejsze nacje na późniejszy etap, zaś nowi koledzy - korzystając z mocnych nacji - mogą sprawić niespodziankę.

Jeżeli zaś komuś się skończą nacje (np. gdy nie posiada DLC), miałby miejsce reset.

Pyrrus89
04-01-2017, 00:09
Bardzo dobry pomysł Pirxa. Jestem na tak, bo jest to jak najbardziej w interesie mojej drużyny. ;)

Pozostaje pytanie, co zrobić, jeśli nie zgłosi się 16 drużyna do turnieju? Osobiście mam dwie propozycje:

1) Z grupy, w której będą tylko 3 drużyny, również awansują dwa najlepsze zespoły.

2) Drużyna z drugiego miejsca w grupie okrojonej, toczy bój o awans z trzecią drużyną z pozostałych grup, która zdobyła największą ilość punktów w dotychczasowych rozgrywkach.

Druga opcja wpłynęłaby zdecydowanie na atrakcyjność rozgrywki, bo każda bitwa toczyłaby się o "coś".

Co Wy na to?

BolesławZapomniany
04-01-2017, 08:46
Srednio podoba mi sie pomysl z brakiem resetu. Wydaje mi sie ze walki tylis na bojow sa ciekawsze niz seleucydow na baktrie, a juz na pewno ciekawsze od meczy tylis kontra seleucydzi. Silni gracze beda oszczedzac nacje na final a slabsi wiedzac ze i tak dalej nie zajda beda walic najmocniejszymi na poczatku. Bedzie to wyzwanie sla elity ale moim zdaniem to sztuczne utrudnianie rozgrywki. Sredni gracze beda mieli jeszcze gorzej. Poza tym w meczu trzeba i tak uzyc jednej zwyklej nacji.

Pirx
04-01-2017, 09:32
Mam w 100% odmienne zdanie. Może wynika to z tego, że już mnóstwo gier rozegrałem i:
- na widok Bojowie vs Tylis ziewam,
- granie Bojowie gracza SL vs Tylis gracz III Ligi będzie z góry oczywiste jeżeli chodzi o wynik,
- granie Seleucydzi gracza SL vs Tylis gracza III Ligi będzie już dużo mniej oczywiste i przez to ciekawe.

Ituriel32
04-01-2017, 09:44
Ja jak widzę takie nacje jak Bojowie, Tylis czy Arvenowie to mam dość, od samego loga tych nacji. Wszystko co usunie mi ich z widoku jest dla mnie mile widziane. Niech te op klocki walczą w finale, a mi w fazie grupowej niech będą oszczędzone.

rafjar
04-01-2017, 10:45
Moment, przecież na tych zasadach Stare nacje OP nie są już OP. Obawiać się można bardziej nacji ze Starego pakietu nacji silnych. Ja np będę zjeżdżal z Nieznajomym najpierw z takich nacji jak Bojowie, Arwernowie czy Nerwiowie lub wcale z nich nie korzystał. Co do resetu to popieram stanowisko Pirxa.

Il Duce
04-01-2017, 10:46
Także popieram Pirxa,ciekawy pomysł,który zmusi do bardziej różnorodnego grania :).

PS: Jakoś bardzo op nie są,ale zapki zapkami pozostają :P.

Andrij Marszałek
04-01-2017, 11:26
Generalnie jestem tak. Ostatecznie ogłoszę z wieczorka bo nie mam teraz zbytnio możliwości na ogarnięcie tego.

Ituriel32
04-01-2017, 11:52
A w sumie dopiero teraz doczytałem że Op mogą wziąć tylko 6 jednostek do walki w zwarciu... To wysuwana do przodu pozostałych barbarzyńców (z rzymem).

Pirx
04-01-2017, 11:58
Tak, pozostałe Silne nacje mogą sporo namieszać, aczkolwiek nacji OP bym nie skreślał. Nadal są potężne, poza Nerwiami, którzy są słabi jak barszcz. Niestety...

Nieznajomy
04-01-2017, 12:01
Ale kombinujecie ;)

Ituriel32
04-01-2017, 12:03
Ktoś musi.

Nieznajomy
04-01-2017, 12:34
Chcialbym juz widziec grupy :)

A z tym pomyslem to tak srednio to widze. Najbardziej skorzystaja na tym sredni gracze ktorzy wiedza na czym polega gra w romka i wykorzystaja to na starych wyjadaczy ktorzy beda oszczedzaj frakcje. Niektore frakcje nie radza sobie z rzymem, galacja itp. I niewazne kto by nimi gral

rafjar
04-01-2017, 12:47
Nie mogę się z Tobą zgodzić Nieznajomy. Reset po fazie grupowej sprawi, że będziemy w kółko grać tymi samymi nacjami. Zasady są równe dla wszystkich więc nie widzę problemu. Pomysł Pirxa z pewnością urozmaici rozgrywkę.

Seba Fallus III Wielki
04-01-2017, 13:19
Popieram mimo że nie biorę udziału :D Granie w grupie i w fazie pucharowej znowu tymi samymi nacjami będzie nudne. I na tych zasadach różnice między nacjami są niewielkie, a na pewno nacje op nie są silniejsze dokładnie tak jak napisał rafjar. Ja bym najpierw użył frakcje jak Galacja,Pont,Baktria,Kolchida.

Z resztą ja bym nie pisał o nacjach lepszych/gorszych bo to może nowych graczy trochę wprowadzić w błąd. Jedne nacje mają jakieś silne jednostki które je wyróżniają (galaccy legioniści, szlachetni hoplici ilirijscy, jazda kapadocka) i dają im przewagę a inne mają ich mniej lub dają one mniejszą przewagę przez co gra się nimi trudniej trzeba pokombinować, urozmaicać skład (np. Ateny, Syrakuzy, Macedonia, Seleucydzi itd.)

Andrij Marszałek
04-01-2017, 16:32
Pomysł ma sens. Jednak nieco zapisanych nie zabrało jeszcze głosu a bądź co bądź akceptowali oni taki stan rzeczy jak jest teraz. Zrobimy ankietę ;)

Curse11
04-01-2017, 18:28
Mam może i oczywiste pytanie, ale wolę się upewnić. Wykorzystana nacja liczy się na drużynę czy na osobę?
np. Pyrrus wykorzysta w pierwszym meczu Partię, to czy ja w drugim ją mogę wziąć czy nie?
Zakładam, że nie ale wolę się dopytać.

Andrij Marszałek
04-01-2017, 18:56
Cytacik ;)

,,DRUŻYNA nie może w fazie grupowej/pucharowej wykorzystać 2 razy tej samej nacji.''

Curse11
04-01-2017, 19:18
Dzięki.

Czyli jeśli w grupie gramy 3 mecze to daje nam 12 nacji użytych w samej fazie grupowej (w 4 osobowych grupach w systemie mecz-rewanż używamy 4 nacje na mecz i gramy 3 mecze), które nam odpadną z pucharowej.
Trochę sporo.

Andrij Marszałek
04-01-2017, 19:21
W fazie pucharowej do rozegrania będzie ćwierćfinał i półfinał bez zużytych nacji. Maksymalnie odpada 6 nacji czyli 18. Na finał i trzecie miejsce jest reset.

Pyrrus89
04-01-2017, 19:28
Witam wszystkich. Bardzo proszę o jakieś póżniejsze streszczenie losowania w formie tekstu. Jestem obecnie w pracy i nie mogę śledzić relacji wideo, a ciekawość mnie wprost zżera. ;) Byłoby super, gdybym również mógł zobaczyć losowanie jutro z odtworzenia.

Curse11
04-01-2017, 19:49
Pyrrus, jeśli nic nie pomyliłem to jesteśmy w grupie numer 4, gdzie są 3 drużyny.

Andrij i Twój Mistrz
Curse11 i Pyrrus89
Arris i Nieśmiertelnik

Nikczemnik
04-01-2017, 19:49
UWAGA SPOJLER !

Grupa 1 : Zachar i Iron Duke, Pirx i Tuff, Nikczemnik i Remix, Itruel i Radoslaw

:D

Pyrrus89
04-01-2017, 20:03
No to chyba można grupę 1 określić mianem tej w której boje będą szczególnie krwawe. :p

Nikczemnik
04-01-2017, 20:06
Wg. mnie najbardziej krwawe będą o 2 miejsce.

Curse11
04-01-2017, 20:11
Zdecydowanie walka o 2 będzie krwawa.
Koniecznie trzeba nagrywać bitwy :)
Czy zostało ustalone jak będzie grać trzyosobowa grupa w przypadku gdy nikt więcej się nie zgłosi?

Arroyo
04-01-2017, 20:12
Rozpiska drużyn w ogłoszeniach. Jutro będą dodane wszystkie subfora, tematy i tabelki na challonge'u.

Grupa D będzie mieć tak, że jeśli nie zapisze się więcej osób to będzie i tak dwóch zwycięzców - w sensie 2 teamy wyjdą.

Andrij Marszałek
04-01-2017, 20:18
Tak. W grupie 4 przejdą 2 teamy. Inaczej pucharowa by się posypała i nie nie ustaliłem tego sam po losowaniu ;)

Pirx
04-01-2017, 20:31
Najciekawsza grupa to B moim zdaniem. Brak zdecydowanego faworyta.

Nieznajomy
04-01-2017, 20:34
tez tak uwazam, bachus z tyberiuszem sa dla mnie faworytami tej grupy, Hd z ingvarem ciekawa para, arroyo z lylu duzo trenuja ostatnio wiec tez latwo skory nieoddadza. A golde bedzie czarnym koniem :D

Andrij Marszałek
04-01-2017, 20:35
Moim zdaniem to jednak delikatnie przed szereg wystają tyberiusz z bachusem. Jeśli tyber nie popełni głupich błędów a bachus nie potknie się przez brak praktyki w ostatnim czasie to myślę że mają to pierwsze czy drugie miejsce.

Curse11
04-01-2017, 20:56
Rozumiem. Wtedy w przypadku braku zgłoszenia się czwartej drużyny te dwie co przejdą dalej będą musiały odrzucić po 4 nacje, correct?

Druga grupa jest najbardziej nieprzewidywalna, mam nadzieję że nasi youtuberzy będą komentować wiele bitew z tego turnieju :)

Czy wiemy już jak wyglądać będzie rozpiska fazy pucharowej?

Np. 1 z grupy A gra z 2 z grupy D,
2 z grupy A gra z 1 z grupy C,
1 z grupy B gra z 2 z grupy C,
2 z grupy B gra z pierwszym z grupy D.

Ciekawy jestem czy jeśli Pirx/Tuff i rafjar/nieznajomy zajmą pierwsze miejsca w swoich grupach to spotkają się przed finałem :D

Il Duce
04-01-2017, 21:51
Ja z Zacharem mam grupę śmierci ale postaramy się powalczyć o pierwsze :D.

Remix
04-01-2017, 22:34
No ładnie :D

Ituriel32
05-01-2017, 06:40
Mi najbardziej podoba się grupa 2-ga, bo na koniec każdy wynik jest możliwy.
Natomiast moja czyli 1-sza nie podoba mi się wcale. Nie jest fajnie być chłopcem do bicia. Żeby chociaż trenować mi się chciało, to mogłoby być dużo ciekawiej, co nie zmienia faktu że jakieś punkty postaramy się zdobyć.
W sumie to walka o drugą lokatę będzie ciekawsza w grupie 3ciej.

Pirx
05-01-2017, 10:28
Kolejność meczów jest dowolna, czy też ustalona, jak w przypadku tabeli grupy D?

Niesmiertelnik
05-01-2017, 13:54
Jeżeli nie zgłosi się czwarta drużyna do grupy D proponuję rozważenie wprowadzenia w niej systemu mecz + mecz rewanżowy. Zamiast dwóch bitew wyłaniających drużyny awansujące będziemy mieć cztery mecze, przy trzech meczach w innych grupach. Zliczanie z czterech wygląda tak jakoś lepiej niż z dwóch :drunk:

rafjar
05-01-2017, 14:16
Można też ustalić 3 bitwy w meczu. Wtedy 2x3x2=12 nacji zużytych tj w pozostałych grupach.

Pyrrus89
05-01-2017, 14:17
Nieśmiertelnik ma oczywiście rację. Poza tym im więcej meczy, tym rozgrywka ciekawsza. Tylko jak to będzie się potem miało do wykorzystanych nacji? Nie będziemy troszkę pokrzywdzeni?


Edycja: Propozycja Rafjara wydaje się najbardziej rozsądna i sprawiedliwa.

Andrij Marszałek
05-01-2017, 15:45
Kilka informacji - Generalnie do jutrzejszego ranka wszystko powinno być ustalone.

Grupa D - Poczekamy z decyzją gdyż propozycja rafjara niestety wyklucza zaistnienie remisów ;)

Nacje - Poczekamy jeszcze troszkę z ogłoszeniem wyników

@Pirx - kolejność meczy dowolna. Do 19 stycznia macie czas ;)

Pyrrus89
05-01-2017, 17:13
Można gdzieś obejrzeć losowanie, bo nie mogę się jakoś odnaleźć na kanale Legionisty? :(

Curse11
05-01-2017, 17:27
mam nadzieję, że ktoś jednak zgłosi się do grupy D i nie będzie trzeba kombinować.

Nieznajomy
06-01-2017, 11:18
dobra Pany :P umawiajcie sie na mecze, ja wiem ze jeszcze sporo czasu ale niech zacznie sie dziac ! :cool:

Pyrrus89
06-01-2017, 12:38
Patrzcie jaki niecierpliwy. ;)

Pirx
07-01-2017, 01:16
Jedna istotna uwaga skierowana do nowych kolegów - dotarły mnie słuchy, że niektórzy pozwalają sobie na dziwne teksty i żarciki rodem ze społeczności memowej czy też gimnazjalnej w kontaktach z innymi uczestnikami.

Żeby była jasność - coś takiego w tej społeczności nie przechodzi. Tak można sobie "żartować" jak już się kogoś pozna i jeżeli ten ktoś wyrazi chęć tego typu "żartowania".

W przeważającej mierze tę społeczność tworzą ludzie pracujący i studenci, więc odpowiedni poziom jest trzymany. I tak pozostanie, a jeżeli komuś to nie odpowiada, to nikogo na siłę trzymać nie będziemy.

Nieznajomy
11-01-2017, 22:13
mamy pierwszy mecz rozegrany :) gratki Panowie ;)

Curse11
12-01-2017, 09:38
O nice :)
Może teraz turniej ruszy pełną parą :)

Zastanawia mnie tylko czy w pierwszej bitwie byli Bojowie i Arwernowie na Tylis i Arwernów, a w drugiej Massalia i Ardiajowie na Syrakuzy i Massalię czy to po prostu kwestia zapisu i Bojowie/Arwernowie walczyli z Syrakuzami/Massalią a w drugiej bitwie Massalia/Ardiajowie z Tylis/Arwernami?


Tyberiusz & Bachus 2:0 Arroyo & Bolesław Zapomniany

Arwernowie, Bojowie | Massalia i Ardiajowie : Tylis, Arwernowie | Syrakuzy, Massalia

Andrij Marszałek
15-01-2017, 08:25
No to jedna grupa zakończona. Całość rozegrana w 6 godzin i 30 minut ;)

Curse11
15-01-2017, 09:34
jakby nie lagi było 5 h :D

rafjar
15-01-2017, 09:40
No właśnie, straszne lagi wczoraj były. U nas nie dało się grać i musieliśmy przełożyć mecz.

tuff_gru
15-01-2017, 11:44
My w piatek tez mielismy lagi w obydwu meczach, ale w miare znosne :/

W kazdym razie dziwne to bylo...

Arris
15-01-2017, 12:15
O, to ja zamierzam zwalić winę na lagi. Tak brzmi oficjalna wersja (nawet jeśli Nies jeszcze o tym nie wie). To wszystko wina lagów. Gdyby nie one to byłoby 6:0. ;)

A tak na poważnie nie pamiętam komu się śmiałem, że z hukiem wylecę z Bursztynowego ale widać miałem rację. Niemniej fajnie się grało a naszą najlepszą bitwą okazała się ta jedna gdzie zagraliśmy na lol strategię Partia + Armenia. Bitwa chyba trwała pół godziny.

Andrij Marszałek
15-01-2017, 13:21
Ospałość Andrija i chęć koniecznej wygranej zmusiła nasz team do zrobienia czegoś w stylu boxa. Na szczęście wesoły mistrzu dostarczył rozrywki tracąc gienka w szlachetnych łukach w 2 minucie bitwy. ;)

Nieznajomy
15-01-2017, 13:38
Zaduzo przebywania z Golde :D . A to ze Mistrz stracil to pewnie Twoja wina bo napewno nie jego :D

Andrij Marszałek
15-01-2017, 14:43
A czemuż to? ;)

Nieznajomy
15-01-2017, 15:00
No Mistrz tak lubi tłumaczyc :P

Andrij Marszałek
15-01-2017, 15:03
Fakt :P

Pyrrus89
15-01-2017, 15:24
Mieliśmy bardzo zgraną grupę, przez co udało się zagrać wszystkie bitwy w jeden wieczór, za co składam kolegom serdeczne podziękowanie. Możemy się teraz na spokojnie przyglądać rozwijającej sytuacji u konkurencji oraz potrenować w wolnej chwili. Życzę powodzenia i cierpliwości wszystkim uczestnikom Bursztynowego Szlaku, którzy postanowią rozegrać większość bitew 19 z wieczora. Wczorajsze problemy z lagami pokazały jak ryzykowna to może być decyzja. ;)

Ituriel32
16-01-2017, 06:50
U nas wczoraj też słabo było i zamiast zagrać cały mecz, to daliśmy radę tylko 1 bitwę zagrać (dopiero za 3 razem nikogo nie wywaliło, ale gra była mocno spowolniona).


Pytanie podczas wybieranie wybieramy nacje dla gracza czy dla strony?
Chodzi mi o jak moja drużyna zaczyna, potem są przeciwnicy i na koniec znowu my. Czy po wybraniu drugiej nacji to można się zamienić?

Andrij Marszałek
16-01-2017, 08:22
Pierwszy raz chyba ktoś poruszył tą kwestię. Generalnie jeśli wszędzie jest mowa o drużynach to można się zamienić. :P

Niesmiertelnik
16-01-2017, 09:37
Cóż, dobrym Graczem to ja nie jestem, ale czasem mam dodatkowo wrażenie, że moja gra żyje własnym życiem i wysyła wszystkie pakiety na Marsa, bo jak wróg atakuje jednostką, której właśnie używam, to ta jednostka wyrzyna moich ludzi, ale jak ja biorę tą jednostkę, którą posługiwał się mój wróg, sytuacja wydaje się być podobna (kładę nacisk na słowo wydaje) ale znów to moja jednostka jest wyrzynana :). Może nieświadomie ściągnąłem "Nie zabijaj mod" z serwerów Watykańskich ??

Seba Fallus III Wielki
16-01-2017, 10:02
To jest skomplikowane :D To zależy od szarży, ostrzału, jednostki które obniżają morale itd...

Niesmiertelnik
16-01-2017, 10:34
Akurat o modyfikatorach wiem sporo, ale jakoś tu nie pomaga mi to zbytnio:D. Żeby wygrać, trzeba grać.... jakiś geniusz to hasło wymyślił:ok:

Ituriel32
16-01-2017, 10:51
Ja się już przyzwyczaiłem, że u kogoś (pod inną ręką) jednostki działają lepiej.
Tylko czasem gdy widzę jak szermierze Pontyjscy; Partyjscy; czy w kolczugach stoją gdy moi barbarzyńscy pouciekali...
Reszta jakoś przestałą wzbudzać moje uczucia.

Pirx
16-01-2017, 18:46
Uczulam na sytuację w Grupie C. Nasi nowi koledzy przejawiają znikomą aktywność na forum. Warto im przypomnieć, że tutaj są poważni ludzie z obowiązkami życiowymi i mogą nie mieć czasu żeby grać na ostatnią chwilę.

rafjar, Nieznajomy i Paweł dobijają się o gry i zero odzewu. Myślę, że należy się z nieaktywnymi graczami skontaktować przez Steam i wyjaśnić zasady zabawy tutaj.

rafjar
18-01-2017, 14:44
Czy Blood Angel & Loczi biorą nadal udział w turnieju? Zbliża się deadline a tu zero meczy rozegranych z ich strony. Powiedzieli, że z nami na końcu zagrają ale jakoś tego nie widzę. Ja w nd/pn jestem do 22.00 poza domem więc miejcie to na uwadze Panowie. Cały czas czekamy na propozycję terminu.

Pirx
18-01-2017, 14:50
To może dodam od siebie, jako koordynator multi, że osoby przejawiające znikome zaangażowanie w tym turnieju będą automatycznie wykluczane z rozgrywek w przyszłych turniejach organizowanych przez towalwar.org.pl.

Szachiści mają już Czarną Listę użytkowników, którzy kolejnej szansy nie dostaną. Nie chcielibyśmy jej poszerzać.

Pyrrus89
18-01-2017, 16:47
No nic, taka trochę nauczka, żeby szczególnie gorliwie sprawdzać nowych graczy, zanim udostępni się im możliwość wystąpienia w turnieju. Ciągle jednak liczę (choć może naiwnie), że Panowie pokażą klasę, tocząc wszystkie planowane bitwy w przewidzianym terminie.

Ituriel32
18-01-2017, 17:19
Ja ogólnie nie cierpię umawiać się na mecze. Zwłaszcza w przypadku większej liczby graczy. Bo 4 to już tłok.

radoslawzal
18-01-2017, 18:38
No nic, taka trochę nauczka, żeby szczególnie gorliwie sprawdzać nowych graczy, zanim udostępni się im możliwość wystąpienia w turnieju. Ciągle jednak liczę (choć może naiwnie), że Panowie pokażą klasę, tocząc wszystkie planowane bitwy w przewidzianym terminie.


w jaki sposób chciałbyś sprawdzać graczy? to właśnie to czy wypełnią zobowiązanie jakiego się podjęli, w tym przypadku jest to umówienie się z innymi i rozegranie x bitew w gierce jest sprawdzeniem, jesteśmy dorośli(przynajmniej większość) i jeśli okazało się, że mi się nie chce, nie mam czasu, to było się nie zapisywać, a co do karania takich graczy wyeliminowaniem z następnych turniejów to się zgadzam

Pyrrus89
18-01-2017, 18:47
Przykładowo ustalić jakąś barierę postów na forum(np. minimum 20), co byłoby wyznacznikiem aktywności i w jakimś stopniu zmniejszało ryzyko trafienia na osoby niepoważne. Dla gracza zainteresowanego rozgrywkami nie będzie to żaden problem, natomiast może zniechęcić tych "znudzonych".

Pirx
18-01-2017, 19:06
Każdy dostaje szansę. I nie bierzemy tutaj pod uwagę ilości postów na forum czy temu podobnych mierzalnych danych. Po prostu, każdy nowy gracz ma szansę pobawić się razem z nami. Jeżeli nie chce (i bez satysfakcjonującego wyjaśnienia olewa temat), to dziękujemy i więcej nie zapraszamy. Proste.

Curse11
18-01-2017, 19:43
Grajcie, grajcie! Gdyż już nie mogę się doczekać fazy pucharowej (a dalej kolejnego sezonu Ligi Rome 2) :)
Czy wiadomo kiedy i czy w ogóle można się spodziewać filmików wrzucanych na yt?
Jakby ktoś potrzebował i chciał skomentować jakieś nasze bitwy z grupy D to zapraszam, chętnie prześlę powtórki (zwłaszcza jedna bitwa była mocno wyrównana, gdzie na końcu zostały same jednostki miotające :D ).

Andrij Marszałek
18-01-2017, 20:27
I coś jeszcze :P

tuff_gru
18-01-2017, 20:54
Napewno cos nagramy

Ituriel32
19-01-2017, 07:19
My z radkiem na razie mamy tylko 3 bitwy zrobione, dwie dobre i jedna nie warta nawet zerknięcia. Jak utrzymamy te proporcje to będzie bardzo fajnie.

Pirx
19-01-2017, 15:51
Pytanie brzmi - co w związku z eliminacją 1 drużyny z Grupy C zrobić z liczbą rozegranych meczów i awansami?

rafjar
19-01-2017, 16:00
A) możemy dograć po 1 bitwie
B) możemy odrzucić po 4 nacje z puli

Andrij Marszałek
19-01-2017, 16:14
Pytanie brzmi czy panowie są w stanie dograć po 1 bitwie. Zróbmy tak że prosiłbym o rozegranie ich ale w przypadku braku możliwości i czasu po prostu wybierzecie nacje, które wam odpadają. Koniec końców efekt będzie ten sam.

BolesławZapomniany
19-01-2017, 16:51
NIe do końca ponieważ mając pełen wybór można powyrzucać bezużyteczne nacje jak np. Pergamon.

Nikczemnik
19-01-2017, 17:00
Ej, pergamonem rozegrałem dotychczas swój najlepszy wg. mnie mecz :P

rafjar
19-01-2017, 17:01
NIe do końca ponieważ mając pełen wybór można powyrzucać bezużyteczne nacje jak np. Pergamon.

Pergamon jest ok. Nie ma nacji bezużytecznych tak btw.

Z naszej strony będziemy się starać rozegrać wszystkie mecze.

Ituriel32
19-01-2017, 17:18
A nerwiowie?

rafjar
19-01-2017, 17:38
Nerwiów już uzylismy, dają radę. Odpowiadam na kolejne pytanie... Kimmerie również uzylismy. :P

Okazuje się, ze nacje które w singlu są teoretycznie słabe w bojach 2v2 spisują się całkiem nieźle jak już ktoś wcześniej chyba zauważył. Takie mam przynajmniej odczucie.

Andrij Marszałek
19-01-2017, 17:42
,,NIe do końca ponieważ mając pełen wybór można powyrzucać bezużyteczne nacje jak np. Pergamon.''

Przecież grać będą też słabymi nacjami bo nie muszą tych bitew wygrywać. Logiczne nie? ;)

PawełGroźny
19-01-2017, 17:57
Dokladnie, te mecze i tak niczego nie zmienią bo jedna drużyna przegrała wszystkie mecze. ;)

BolesławZapomniany
19-01-2017, 18:45
Nie zgodzę się. Załóżmy, że do teoretycznego półfinału powinny zostać drużynie np, 2-3 nacje silne, tymczasem drużyna moze wpisac tylko nacje przecietne i automatycznie zostanie jej większy wybór nacji silnych(a jest roznica czy komus zostana luzytanie, arewakowie i nerwiowie, czy to plus bojowie,ko i swebowie), i nie chodzi mi tu o daną nacje. MOnza sie klocic o selkow czy nerwiów, ale ogl chodzi o to, że to ułatwienie. Dla mnie to by było duże ułatwienie. Od razu wyrzuciłbym nacje którymi nigdy bym nie zagrał lub nimi grac nie umiem lub ich nawet nie mam.

Andrij Marszałek
19-01-2017, 18:48
Przecież nie zagrali by nacjami silnymi w meczu no. ;)
Chodzi o trzecią bitwę tak jak my w grupie D.
To nie jest już z reguły bitwa o punkty.

Pyrrus89
19-01-2017, 19:18
W mojej opinii trzecia bitwa ma tylko sens, jeśli padł w poprzednim starciu wynik 2:1. Inaczej to będzie gra dla fanu, jak w naszym przypadku.

radoslawzal
19-01-2017, 20:01
Ale u was w grupie z racji trzech drużyn rozgrywaliście po trzy bitwy, u nas były po dwie, więc jak w tej grupie są jakieś remisy to ten dodatkowy mecz może coś zmienić

Andrij Marszałek
19-01-2017, 20:05
No ale o to chodzi że nie ma remisów :P

Curse11
19-01-2017, 20:29
I coś jeszcze :P

Tarencką traktuję jako jednostkę miotającą. A że jeszcze mieli konie to już inna sprawa :)

Pirx
22-01-2017, 13:35
Panowie, zepnijcie 4 litery, nie przeciągajmy tak tego turnieju, bo straci swój smak.

rafjar
22-01-2017, 14:10
Prawie 3 tygodnie na rozegranie 3 meczy. Nieźle :)

Szybka analiza:

GRUPA A:
1miejsce: Pirx/Tuff
2miejsce: zależne od 2 bitwy Ituriel/radoslawzal vs Nikczemnik/Remix. W razie wygranej zespołu Ituriel/Radoslawzal 3 zespoły mają identyczny bilans/ w razie remisu Nikczemniki mają 2 miejsce

GRUPA B:
1 miejsce:Tyberiusz/Bachus
2 miejsce: bezpośredni mecz pomiędzy Arroyo/Bolesław vs hd/Ingvar77 wyłoni zespół, który awansuje z drugiego miejsca

GRUPA C:
1 miejsce: rafjar/Nieznajomy
2 miejsce: NogaodPaczka/Paweł

GRUPA D:
1 miejsce:Andrij/TM
2 miejsce: Pyrrus/Curse

Reasumując: czekamy na 2 mecze w grupach A i B i wszystko będzie już jasne. Dawać Panowie:)

Pyrrus89
22-01-2017, 15:02
To już trochę przesada, żeby tak przeciągać tę fazę rozgrywek. Moja grupa potrafiła się jakoś zmobilizować i rozegrać wszystkie mecze w jeden wieczór, pomimo tego, że wszyscy zapewne mamy swoje życie prywatne. Ech...

Nikczemnik
22-01-2017, 19:10
Jestem świeżo po rozegraniu drugiego meczu z Iturielem i Radkiem. Na szczęście dla mnie - remis. Fazo pucharowa - nadchodzimy :D !

Ituriel32
22-01-2017, 19:35
Ja dziękuje za fajne bitwy. Nie liczę tylko starcia z parą Pirx/Tuff gdzie kompletnie mi się nie chciało i 90% przegranej to moja zasługa.
Zaś radoslawzal (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?8826-radoslawzal) może być bardzo dobrym zawodnikiem w następnych solowych turniejach/ligach, tu mu traszkę przeszkadzałem.

Pirx
22-01-2017, 19:44
Radek to poziom I Liga/SL. Dla mnie największe pozytywne zaskoczenie jak do tej pory w turnieju.

Nieznajomy
22-01-2017, 20:08
Dużo chlopak trenuje ostatnio ;)

radoslawzal
22-01-2017, 21:02
ach no tak zapomniałem wcześniej wywrzeć psychicznego nacisku na przeciwników, że ostro trenuje w romka udostępniając moje medale steamowe w sygnaturce, strach się bać:D:D

http://i.imgur.com/nE2BARr.png

Andrij Marszałek
22-01-2017, 21:06
40 bitew w 7 dni? - xD - To już nieznajomy mniej rozgrywa :P

Pirx
23-01-2017, 17:03
W dniach 31 stycznia - 7 lutego jestem na wakacjach więc losowanie powinno się odbyć we czwartek żeby można było rozegrać nasz ćwierćfinał w weekend.

Andrij Marszałek
23-01-2017, 17:08
Najpewniej tak to zrobimy. W miarę możliwości losowanie przeprowadzone zostanie nawet w środę ponieważ raczej nie będzie z tego live.


Odnośnie przedłużek. Przepraszam że to tak wyszło no ale nic już na to nie poradzę. Ten jeden mecz z gruby B po prostu musi się odbyć. Ten drugi no to będzie walkower raczej w 90% chyba że dzisiaj coś się wydarzy...

Pirx
23-01-2017, 17:13
W sumie to nie wiem co stoi na przeszkodzie dla takiego losowania już teraz. Jedna para może czekać na rozstrzygnięcie jednego meczu grupowego. Reszta par ćwierćfinałowych mogła by już zacząć umawiać mecze.

Andrij Marszałek
23-01-2017, 17:18
Myślałem o jakiejś presji psychicznej grających ostatni mecz :D

Wobec tego już niedługo. ;)

Andrij Marszałek
23-01-2017, 17:53
Losowanie przeprowadzone. Musicie mi uwierzyć na słowo że wszystko było fair. Możecie się umawiać na mecze itd. Czekamy jeszcze na kilka wiadomych spraw i ruszamy w 100%.

radoslawzal
23-01-2017, 18:07
Fajnie byłoby zobaczyć wszystkie rozgrywki pucharowe na kanale totalwarorgpl na youtube:rolleyes:

tuff_gru
25-01-2017, 10:36
Pomysle o tym :)

BTW, o jakie losowanie chodzi o jaki jest jego wynik?

Andrij Marszałek
25-01-2017, 10:48
Ogłoszenia :)

tuff_gru
25-01-2017, 10:49
Ale powiem wam ze grupa C to jakas masakra - 2 druzyny nie stawiajace sie na mecze...

Jestem zawiedziony panowie...

Pyrrus89
25-01-2017, 11:25
To daje do myślenia, czy w przyszłości warto dawać szansę osobom, które nie są aktywne lub w ogóle nie istnieją w życiu forum. Wolę mniej graczy, ale za to odpowiedzialnych, a nie płaszczenie się przed dzieciakami, co by łaskawie chcieli zagrać z nami bitwę turniejową. Mnie taka sytuacja na szczęście nie spotkała, ale rozumiem irytacje w mniej szczęśliwych grupach. I zdaję sobie sprawę, że to co napisałem może wydać się kontrowersyjne, ale nie znam innej metody na walkę z tą patologią. Nie pokazujesz się na czwartkach, nie udzielasz się na forum, nikt ze stałych użytkowników nie może za Ciebie poręczyć? Sorry kolego, masz czas, żeby to zmienić i się wykazać. Przechodziłem dokładnie tę samą drogę całkiem niedawno i nie uważam tego za jakieś duże wyrzeczenie.

Andrij Marszałek
25-01-2017, 11:44
Pomysł całkiem ciekawy. Ale z drugiej strony zmienia to charakter turnieju z ,,ogólnopolskiego :rolleyes:'' na wewnątrz forumowy. Na pewno warto to przemyśleć.

Tymczasem czekamy na 1 mecz i jedziemy z fazą pucharową ;)

Pyrrus89
25-01-2017, 11:48
Jak na razie ci "ogólnopolscy" pokazali w jakim poważaniu mają graczy związanych z forum. ;)

Andrij Marszałek
25-01-2017, 11:51
Żebyś wiedział ;)

Ituriel32
25-01-2017, 12:13
To wcale nie jest takie proste.
My żeby zagrać 2 głupie bitwy z Remixem potrzebowaliśmy 2 tygodni, bo prace na zmiany (problemy z netem) dały nam mocno popalić.

Zaś z drugiej strony bez dopływu nowych ludzi nie da się rozwijać. Zobacz na radka jak śmiga.

Mam nadzieje że liga szybko ruszy po zakończeniu turnieju, bo ciekaw jestem jak poradzi sobie w walce 1na1.

Pyrrus89
25-01-2017, 12:31
Ale ja też jestem nowy, a moje propozycje mogą pomóc tylko odsiać ziarno od plew. :P Poza tym nigdzie nie kładę jakiejś tamy dla przypływu nowych graczy, a raczej staram się ograniczyć do minimum pewne nieprzyjemności i zgrzyty, jakich byliśmy ostatnio świadkami. A wspomniany kolega Radosław potwierdza tylko słuszność moich twierdzeń, wszak jest aktywny na forum oraz znamy go ze sceny multi. Z drugiej strony jestem prawie pewien, że z niedoszłych "gwiazd", które okazały olewczy stosunek do kolegów z grupy, pożytku dla forum nie będzie. Chłopaki się zapisali do turnieju, naubliżali innym użytkownikom i sobie poszli. Dobry plan.

Poza tym kij już z nimi, najważniejsze, żeby zapobiec takim przypadkom na przyszłość (lub chociaż znacznie ograniczyć).

Pirx
25-01-2017, 13:56
To wszystko zależy od organizatorów danego turnieju, natomiast ja osobiście nie zamierzam zamykać dostępu do turniejów graczom spoza forum. Po prostu tutaj będzie gra do jednej bramki. Jak dadzą ciała na starcie, to kolejnej szansy nie dostaną. I tyle.

W każdym, dosłownie każdym turnieju są problemy z brakiem aktywności. I tak u nas, na naszej wąskiej scenie większość ludzi podchodzi poważnie do tematu. Za granicą jest dużo gorzej.

radoslawzal
25-01-2017, 15:55
Co do odsiewania ziarna od plew to nie zmieniam mojego stanowiska, o czym pisaliśmy kilka stron wcześniej, czyli, że weryfikacją gracza będzie dopiero wywiązanie się z rozegrania x spotkań w x terminie na turnieju, może ktoś nie ma ochoty bywać na np czwartkach, albo po prostu nie chce się udzielać na forum




To wcale nie jest takie proste.
My żeby zagrać 2 głupie bitwy z Remixem potrzebowaliśmy 2 tygodni, bo prace na zmiany (problemy z netem) dały nam mocno popalić.

Zaś z drugiej strony bez dopływu nowych ludzi nie da się rozwijać. Zobacz na radka jak śmiga.

Mam nadzieje że liga szybko ruszy po zakończeniu turnieju, bo ciekaw jestem jak poradzi sobie w walce 1na1.

No niestety było też trochę takiego niepotrzebnego przekładania... i liche łącze internetowe Nikczemnika
Ale już mi tak nie słodź Iturielku:) na razie to jeszcze nawet nie rozegrałem przynajmniej jednej bitwy każdą nacją, nie wspominając o mikrozarządzaniu i dynamice bitwy 1v1 :o

Andrij Marszałek
25-01-2017, 15:59
Masterujesz jakąś konkretną? :P

Pirx
25-01-2017, 16:05
Mam nadzieje że liga szybko ruszy po zakończeniu turnieju, bo ciekaw jestem jak poradzi sobie w walce 1na1.

Po BS rusza turniej na Warhammer. Po nim możemy zastanowić się nad Ligą Rome 2, kolejnym sezonem.

Dla spragnionych atrakcji w 1v1 na Rome opcją może być testowa kampania WKA na nowych zasadach. Pewnie niedługo coś takiego ruszy.

BolesławZapomniany
25-01-2017, 16:14
Ze swojej strony chciałbym przeprosić za zwłokę w tym decydującym meczu, ale też kiedy jedni mogli grać inni nie mieli czasu. Ja ostatnio dużo spraw ważnych miałem na głowie i przez to mniej czasu. Zazwyczaj dosyć długo i często jestem na steam, a ostatnio byłem rzadziej co potwierdza to co mówię. Na czwartkach zazwyczaj nie bywam bo jak już sporo osób wie na tsie nie działa mi mikrofon nie wiem czemu, ale jak jestem w czwartek w romku to i tak pogram sobie czasem z kims z czwartkow. Niefortunnie złozylo sie ze koncowka czasu na rozegranie bitew wypadla w momencie sesji, studniowek itp przez co u niektorych osob zasob czasu okresowo sie zmniejszył.

Pirx
25-01-2017, 20:56
Prośba o rozpisanie meczów pucharowych.

Curse11
26-01-2017, 18:16
Będą rozgrywane mecze o miejsca 5-8? Zawsze byłoby to jakieś uatrakcyjnienie rozgrywek :)

Andrij Marszałek
26-01-2017, 18:37
Może zagrać for fun :P

Pyrrus89
26-01-2017, 18:43
Raczej kiepski pomysł, do walki o 3 miejsce to jeszcze można się zmotywować, ale wszystko poniżej, to chyba jednak strata czasu. ;)

radoslawzal
26-01-2017, 21:17
Tych szesnastu(realnie mniej) pozostałych graczy miałoby mieć rozpisaną tabelkę i walki o 5-8 miejsce? BLE :P



edit: o! wreszcie nie jestem chłopem :D

Pirx
26-01-2017, 22:09
Ja uważam, że jeżeli tylko drużyny, które nie wyszły z grup, chcą grać, to powinny mieć taką możliwość.

PawełGroźny
29-01-2017, 10:54
Ciężki melanż oraz majestatyczny zgon xD

1981

1982

Pirx
29-01-2017, 12:23
Spora niespodzianka w Waszym ćwierćfinale. Graty.

Nieznajomy
29-01-2017, 12:29
Mialem to pisac Pirx. Tak się kończy lekceważenie przeciwników ;) widac to bylo po wybranych frakcjach

Pyrrus89
29-01-2017, 13:05
My swoich nie lekceważyliśmy. :P

Andrij Marszałek
29-01-2017, 14:06
Mój komentarz do wyniku wszystko wyjaśnia ;)

rafjar
29-01-2017, 14:08
Ej tam to nie żadne lekceważenie przeciwnika. To po prostu moc pojedynków w grupie C i zacięte zmagania od pierwszego do ostatniego dnia fazy grupowej doszlifowaly te dwa diamenty, które teraz znalazły się w półfinałach :P gratki chłopaki - gr C rules :champagne::champagne:

Andrij Marszałek
29-01-2017, 14:15
Zobaczyłbyś powtórki :P


Jeszcze raz gratulacje ;)

Nieznajomy
29-01-2017, 14:22
Po prostu Mistrz po raz kolejny przekombinowal :D

Pirx
29-01-2017, 14:46
Mialem to pisac Pirx. Tak się kończy lekceważenie przeciwników ;) widac to bylo po wybranych frakcjach

Właśnie o to chodziło w braku resetu nacji po fazie grupowej. Żeby "czarne konie" miały większe szanse w starciu z faworyzowanymi drużynami, oszczędzającymi najlepsze nacje na półfinały. Chociaż Andrij i TM użyli również mocne nacje.

Andrij Marszałek
29-01-2017, 16:04
Powiedzmy że nie były to nacje, na których my czulibyśmy się pewnie.

Zwyczajnie Arwernami nie mogłem się przez ten Rzym przekopać :P

Nikczemnik
29-01-2017, 17:05
Jak wygląda sprawa z rozgrywaniem finałów i półfinałów ? Jak szybko będzie trzeba je rozegrać ? Bo 1wszego wyjeżdżam i nie będzie mnie około tydzień.

Pyrrus89
29-01-2017, 18:36
Wybór Baktrii w decydującym meczu jednak dość ryzykowny.

Seba Fallus III Wielki
29-01-2017, 18:49
Jak dla mnie wszędzie użyto dobrych nacji. Baktria ma najlepszą jazdę w grze więc przy 2v2 jest to bardzo fajna nacja. ;)

Andrij Marszałek
29-01-2017, 19:02
Co kto lubi :P

Nikczemnik - Czasu na rozegranie nie będzie mniej niż tydzień. - Coś koło tego.

PawełGroźny
29-01-2017, 19:43
Właśnie się zdziwiłem ze baktrią wziął dość mało jazdy.

Il Duce
29-01-2017, 19:47
To,że Baktria ma najlepszą jazdę to jeden z największych mitów na tym forum - ich szlachetna jazda do ww,ma statystyki porównywalne do jazdy kapadockiej a jest o 60 droższa,zaś ich jazda szturmowa jest w cenie i na poziomie hetajrów Epiru. Nie wiem,gdzie Wy tu widzicie najlepszą jazdę w grze,niewątpliwie jest dobra ale są dużo lepsze nacje do wyboru zwłaszcza jeśli mowa o decydującym o awansie meczu.

Nikczemnik
29-01-2017, 20:12
Kompletnie się nie zgadzam - jb ma porównywalne staty do jk oraz lepszy pancerz. Piszę to świeżo po pierwszym wygranej bitwie z Tyberiuszem i Bachusem, który wygraliśmy Baktrią właśnie.

Edit: Bitwie nie meczu :D

Andrij Marszałek
29-01-2017, 20:44
hohoho - Nowa niespodzianka? :)

Seba Fallus III Wielki
29-01-2017, 21:19
Dokładnie Nikczemnik. Jazda Baktryjska ma nieco mniejszą walkę w zwarciu ale większą obronę w zwarciu i znacznie wyższy pancerz.
Pisząc najlepsza jazda miałem na myśli 1 jednostkę , nie całą kawalerie Baktrii. Z resztą jeżeli chodzi o wybór jednostek kawalerii to ciekawszy jest tylko:
- Pont (Jazda Szlachetnej Krwi,Kapadocka)
- Armenia(Jazda Szlachetnej Krwi, Jazda Perska, Katafrakci, Katafrakci Królewscy,Szlachetni Łucznicy Konni)
- Partia (Jazda Mediańska, Jazda Szlachetnej Krwi, Jazda Perska,Katafrakci, Katafrakci Królewscy, Szlachetni Konni Łucznicy).
Szlachetnych Konnych Łuczników wymieniłem razem z kawalerią do walki w zwarciu i szturmową ze względu na ich statystyki w walce i pancerz ;)

Pirx
29-01-2017, 22:18
No to mamy półfinały. Mnie z Tuffem czeka niesamowicie ciężka przeprawa. Myślę, że starcie z rafjarem i Nieznajomym będzie o tyle interesujące, że niemal idealnie się równoważymy:
- rafjar i Tuff to maniacy piechoty, którzy jednocześnie nie przepadają za jazdą (no, ostatnio rafjar trochę chyba zaczyna się przekonywać),
- ja i Nieznajomy jesteśmy znani z porządnej walki jazdą.

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja niestety we wtorek rano wyjeżdżam na tygodniowe wakacje i będę mógł zagrać dopiero w kolejną środę najwcześniej.

rafjar
29-01-2017, 23:12
:eek: ależ ja zawsze uwielbiałem i nadal uwielbiam jazdę.. jak tak można powiedzieć że "rafjar nie przepada za jazdą" oj nie ładnie, nie ładnie ktoś dawno ze mną chyba nie grał ;)

Z pewnością będzie to ciekawy pojedynek, zresztą drugi półfinał również zapowiada się ciekawie. Zatem czekamy z niecierpliwością i oczywiście życzymy udanego wypoczynku.

Pirx
30-01-2017, 05:32
A to wybacz. Po prostu zawsze w parze z Nieznajomym to on idzie w kawalerię, a Ty w piechotę. Ot, człowiek jest nawykły do upraszczania.

Nieznajomy
30-01-2017, 20:32
Co za obraza rafjara xd . Podciagnolem się w walce piechoty ;)

Pirx
10-02-2017, 08:36
I tak doszliśmy do Finału.

W ramach podsumowania:
- drużyna Tyberiusz + Bachus w drodze do finału stoczyła 11 bitew, zanotowała 10 zwycięstw i jedną porażkę,
- drużyna Tuff + Pirx w drodze do finału stoczyła 10 zwycięzkich bitew.

Zarówno w jednej, jak i drugiej drużynie zarysowuje się podział na graczy lubiących grać kawalerią (Pirx, Bachus) i graczy lubiących gracz piechotą (Tuff, Tyberiusz).

Następuje reset nacji, więc na polu bitwy zobaczymy najmocniejsze armie. Gra będzie do 3 zwycięstw, zobaczymy ile to zajmie.

Proponowałbym nie przedłużac rozgrywki i finał zagrać w niedzielę, o 21. Jeżeli byliby chętni do streamowania finału z komentarzem, byłoby pewnie miło.

Pyrrus89
10-02-2017, 12:16
Mi w niedziele pasuje, żeby po raz kolejny zobaczyć bitwy na żywo. :P Półfinał był świetny, a finał wcale gorzej się nie zapowiada.

Seba Fallus III Wielki
11-02-2017, 12:57
Ja niemal odkopałem się z łajna w postaci sesji więc też chętnie obejrzę finał ;)

rafjar
11-02-2017, 18:05
Ciekawie zapowiada się ten mecz finałowy. Ja już w momencie zapisania się do turnieju pary Bachus/Tyberiusz mówiłem Nieznajomemu, że będzie to bardzo mocny team. Sporo też chłopaki trenowali i widać tego efekty. Czy to wystarczy do pokonania Tuffa i Pirxa, którzy są w świetnej formie - zobaczymy. Bachus/Tyberiusz (w mojej ocenie) prezentują też inny styl gry niż np ja i Nieznajomy i nie pójdą w typowy rush. To może przynieść dobry rezultat i zwiększyć ich szanse na zwycięstwo. Jestem pewien, że mecz będzie stał na wysokim poziomie. Powodzenia Panowie!

Nieznajomy
11-02-2017, 19:18
mam propozycje :D może bys komentował finał rafjar :P

PawełGroźny
11-02-2017, 19:22
Ano panowie właśnie nas takim stylem gry nieźle załatwili ;)

Pyrrus89
12-02-2017, 13:23
Panowie, i jak, będzie ten finał dzisiaj? Fajnie byłoby już wiedzieć, co by na spokojnie wygospodarować sobie te kilka godzinek wieczorem. :D

Pirx
12-02-2017, 13:38
Jeszcze Bachus musi potwierdzić.

Pirx
14-02-2017, 22:43
Niniejszym zachęcam graczy Romkowych do wzięcia udziału w indywidualnym Turnieju Końca Czasu na Warhammer.

Czeka nas kolejna długa przygoda z Romkiem, w postaci WKA, a pewnie i niedługo kolejnej odsłony Lig Rome 2. Warto zrobić sobie odskocznię od tej gry i spróbować sił na Warhammerze, szczególnie gdy ktoś ma po dziurki w nosie spaghetti lines (które są niemożliwe w W:TW). ;)

tuff_gru
15-02-2017, 14:38
Finaly i polfinaly postaram sie wrzucac na youtube orgowy i swoj do konca tygodnia. Sory ze tyle to trwa ale jestem strasznie przemeczony, pozatym musialem troche odetchnac po przegranej w finale :).

Pyrrus89
02-03-2017, 13:03
Przypominam, że w najbliższą sobotę odbędzie się mecz o 3 miejsce. Byłoby miło, gdyby ktoś zechciał przeprowadzić transmisję, gdyby to się jednak nie udało, to Nieznajomy nie będzie miał pewnie nic przeciwko udostępnieniu kilku miejsc do obserwowania zmagań. ;)