PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozwijać prowincje



OHEND
19-12-2016, 10:29
Witam,

Po dłuższej przerwie wróciłem do Romka. Być może wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale tym razem zwróciłem uwagę na jeden szkopuł. Mianowicie, gram Icenami, podbiłem wyłącznie wyspy, więc poziom imperium jest niewielki, ale już mam problem z rozwijaniem prowincji. Pasek rozwoju wskazuje 0, pomimo posiadania budynków wspomagających rozwój, wydania edyktu i posiadania odpowiednich cech bohaterów. Suma wszystkich składowych wynosi około 30, ale pasek ani drgnie i przyrost wynosi 0. Do pełni szczęścia brakuje odblokowanie dwóch parceli. Ktoś pomoże? Jeżeli ma to jakieś znaczenie, centralny budynek osad rozwinąłem do 4 lvl.

:help:

Samick
19-12-2016, 15:18
Masz żywność?

OHEND
19-12-2016, 16:01
Oczywiście, pilnowałem nadwyżki. Jestem przekonany, że spełniłem wszystkie warunki, a jednak nie osiągnąłem celu. Po maksymalnej rozbudowie Camulodunon, prowincja przestała się rozwijać.

Samick
19-12-2016, 16:09
Porządek publiczny?

Asuryan
19-12-2016, 17:31
Ja podejrzewam osiągnięcie limitu odblokowania parceli. A tak swoją drogą jaki mod, bo chyba nie piszesz o podstawce w dziale modyfikacji?:nunu:

OHEND
20-12-2016, 23:13
Przepraszam, zabłądziłem i pokornie proszę o przeniesienie do działu nt. podstawki. Co oznacza osiągnięcie limitu odblokowania parceli?

Asuryan
21-12-2016, 13:59
Rozwój prowincji jest dobrze opisany w poradniku - http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9360-Poradnik-do-Rome-2-do-poprawek&p=280656&viewfull=1#post280656

Limit wszystkich parceli to 4 w osadzie i 6 w stolicy prowincji (wliczając już w to parcele zajęte przez budynki centralne).

OHEND
21-12-2016, 15:07
To rozumiem, ale co w sytuacji, gdy rozwój stolicy prowincji kończy się na 5 lub mniejszego regionu na 3, bo tego moje pytanie dotyczy?

Samick
21-12-2016, 15:44
Jedna parcela zawsze przeznaczona jest dla budynku morskiego, portu, stoczni czy wioski rybackiej. Jeśli region nie ma dostępu do morza to nie ma dostępu do tej parceli.
Sprawdziłem. Jest o tym w poradniku. To wspaniałe kompendium wiedzy i praca wielu ludzi może służyć dalej. :)

Ituriel32
22-12-2016, 06:51
Jeśli dobrze pamiętam, to na wyspach parcele powinny wyglądać tak:
- Londyn - 6
- Szkocja (Edynburg) - 5
- Walia, Irlandia, Kornwalia (west country)- 4
- York - 3.

OHEND
22-12-2016, 11:49
@ Ituriel32 (http://forum.totalwar.org.pl/member.php?1133-Ituriel32)

Dziękuję bardzo, dokładnie tak to wygląda. Dlaczego nie można ich rozwinąć do maksimum (stolice po 6, mniejsze po 4)?

Ituriel32
22-12-2016, 12:08
Bo maks to właśnie 5 dla dużych i 3 dla małych.
Porty są po prostu dodatkami (bardzo chcianymi), czyli +1.

OHEND
22-12-2016, 14:10
W takim razie się nie rozumiemy. Wytłumaczę to może jeszcze raz. Rozpocząłem nową kompanię - Macedonią i bardzo szybko opanowałem całą prowincję Thracja, która zawiera 4 regiony. Na tym etapie, pasek rozwoju prowincji rośnie bardzo szybko, ponieważ występują wyłącznie pozytywne zjawiska, napędzające ten rozwój (żarcie, zadowolenie, budynki, postacie, wydarzenia, technologie). W każdym z regionów mam 3 budynki wliczając w to porty, czyli w stolicy do odblokowania pozostały 3 parcele, a w pozostałych po 1. W stolicy i dwóch regionach prócz budynków mam nieaktywną ikonkę placu budowy ze strzałkami w czterech kierunkach, po najechaniu pojawia się info ile pkt brakuje do rozbudowy, natomiast w czwartym regionie w tym miejscu jest po prostu pusto.

Ituriel32
22-12-2016, 14:17
Tak bo on ma tylko 3 parcele... Znaczy centrum miasta i dwa na dowolne budynki.
4 ta to port i tylko port...

Identycznie masz przecież ze Spartą.


Nie wiem jak Ci to napisać.
Miasto małe ma tylko 3 parcele (centróm + 2 dowolne budynki, z wyłączeniem portu).
Porty są potraktowane specjalnie i mają osobną (dodatkową parcele) i ona zawsze jest odblokowana. Taka stała.
To taka sama sytuacja jak z murami. Cześć osad je po prostu ma, a cześć nie.



Więc jeśli w mieście masz port to ono będzie miało 4 lub 6 (te z murami).

OHEND
20-03-2019, 08:23
Pewnie zapracuję tym na złoty kilof roku, ale odkopuję.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to np. prowincja Africa maksymalnie może posiadać 6 parceli w stolicy oraz 4 parcele w pomniejszych osadach, ponieważ w każdym regionie znajduje się port morski. Natomiast np. Magna Graecia nigdy nie osiągnie 4 parceli w Cosentia, ponieważ ta osada nie posiada portu. Czy tak to działa?

Do tej pory wydawało mi się, że widywałem 4 parcele w regionach bez portu, ale nigdy tego wnikliwie nie sprawdzałem i pewnie stąd wątpliwość. Trochę słabo to rozwiązali.

radoslawzal
24-03-2019, 12:41
Pewnie zapracuję tym na złoty kilof roku, ale odkopuję.

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to np. prowincja Africa maksymalnie może posiadać 6 parceli w stolicy oraz 4 parcele w pomniejszych osadach, ponieważ w każdym regionie znajduje się port morski. Natomiast np. Magna Graecia nigdy nie osiągnie 4 parceli w Cosentia, ponieważ ta osada nie posiada portu. Czy tak to działa?

Do tej pory wydawało mi się, że widywałem 4 parcele w regionach bez portu, ale nigdy tego wnikliwie nie sprawdzałem i pewnie stąd wątpliwość. Trochę słabo to rozwiązali.

Dokładnie, każda mała prowincja będzie mieć 2 sloty, te z dostępem do morza mają dodatkowy, ale możesz tam wybudować port.

Nie możliwe by na podstawce była mała osada bez portu z trzema slotami.