PDA

Zobacz pełną wersję : Empire a Windows 7



Sherab
16-01-2010, 14:51
Czołem!
Dawno mnie tu nie było i zdaje się, że w ogóle przestałem istnieć na tym forum (albo po prostu zapomniałem loginu i hasła).
W każdym bądź razie, mam problem następujący problem:
Obecnie mam Windowsa 7. Ostatnio, po długiej przerwie, postanowiłem powrócić do Empire - zobaczyć, jak to po tych wszystkich patch'ach wygląda etc. Jest jednak taki dylemat, że właściwie chyba jak w zegarku, po pewnym czasie gry komp mi się totalnie zwiesza. To nawet nie jest jakieś zacięcie się, czy wyrzucenie do wina. Po prostu wszystko robi się czarne, a monitor sygnalizuje brak obrazu. Kom w sensie mechanicznym chodzi, ale ekran zachowuje się tak, jakby był wyłączony. Spotkał się ktoś z czymś takim? Wie jak z tym walczyć?
Nadmienię, że dokładnie to samo dzieje mi się z The Sims 3. Natomiast nie mam np. takich problemów np. z o wiele przecież starszym the Elders Scroll III Morrowind.

Please help!
:/

ponury
16-01-2010, 14:59
u mnie na winie7 wszystko ok

arturro
16-01-2010, 15:49
nie zapomniałeś loginu i hasła, stronka miała crasha:)
spróbój zaktualizować sterowniki do karty graficznej to po pierwsze. Jak to nie pomoże pomyślimy dalej. no i podaj swoją konfiguracje.

zonk
16-01-2010, 20:35
viewtopic.php?f=143&t=2793 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=143&t=2793)

imo ten sam problem

Sherab
16-01-2010, 21:19
Hmmm, może to kwestia współpracy nowego windowsa z moją kartą graficzną.
Generalnie ja tylko zmieniłem system - wszystkie bebechy mam te same co wcześniej, a pod xp-ekiem gra mi się tak nie zachowywała.
Specyfikacja:
Windows 7 Ultimate 64-bitowy,
Intel Core Duo CPU E8400 3 Ghz obydwa rdzenie,
grafa: Ati Raedon HD 4800.

Brzoza
16-01-2010, 23:38
To raczej na bank problem z kartą graficzną. Czu jest przetaktowana? Koniecznie zainstaluj najnowsze stery. Jak to nie pomoże to mozliwe że grafa się sypie. Możesz to łatwo sprawdzić instalując 3Dmark Vantage. Puść go kilka razy pod rząd. Ten program wyciskaja wszystko z karty graficznej. Jak po godzinie nie pojawi sie czarny ekran to znaczy, że karta jest spoko. Co do Empire gram w niego bez problemów na windows 7 64bit.

Sherab
16-01-2010, 23:43
Ok. Wystarczyło trochę pomyśleć (i słuchać dobrych rad) - w każdym razie mi pomogło zainstalowanie najnowszych sterowników do karty graficznej (zgodne z Windows 7). Nie prowadziłem jeszcze żadnych bitew morskich, ale generalnie udało mi się pograć całkiem długo bez żadnego crasha.

Dzięki więc za wskazówki.
Pozdro!

Sherab
17-01-2010, 10:54
Wygląda na to, że moja radość była przedwczesna. Faktycznie, wczoraj po instalce nowych sterowników grałem dość długo, ale dzisiaj, wprawdzie po dłuższym czasie gry, ale problem się powtórzył.
Kiedy powtórzył się już raz, potem powtarzał się już mniej więcej z taką częstotliwością, jak na początku (przed instalką nowych sterowników). Co ciekawe, mi nigdy jeszcze nie wywaliło w trakcie bitwy (teoretycznie graficznie bardziej wymagającej) - jedynie na mapie kampanii. Gierzę sobie w Drogę do Niepodległości, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Mój problem pozostaje więc otwarty. Macie jakieś pomysły? Możesz obniżyć jakość grafiki? Komp niby nie ma z nią problemów - wszystko chodzi płynnie.

Pozdro!

Pele
17-01-2010, 12:05
Na pewno problem leży po stronie gry, sam gram w Empire na Windows 7 i wszystko jest OK, wcześniej miałem taką wersje gry że co kilka tur miałem wyrzut do windy...

Sherab
17-01-2010, 13:20
Hmm...
Być może, ale ja mam od premiery tę samą kopię gry (plus wszystkie zassane przez Steam'a patche oczywiście) i wcześniej pod XP-ekiem działała mi bez zarzutu. Chyba jako jeden z nielicznych nie miałem z nią żadnych (poza drobnymi przy instalacji) problemów zaraz po premierze.
Poza tym, to nie jedyna gra, która się tak zachowuje. Jak do tej pory napotkałem to jeszcze w the Sims 3 - wygląda to dokładnie tak samo.
Problem na pewno nie jest globalny, bo niektórych gier się nie ima. W tym np. TES IV: Oblivion, który już troszkę ciągnie z grafiki.
Nie wiem, co z tym zrobić.

Na necie napotkałem coś takiego:
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... ierci.html (http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81012,7317232,Uzytkownicy_Windows_widza_czarny_e kran_smierci.html)

Ale to chyba nie do końca to, co mi się przytrafia.

Poza problemami z Empire i Sims 3 nie mam problemów z tym systemem (poza oczywiście niekompatybilnością większości starszych programów jakie posiadam, np. Nero, czy Corel).

Zgłosiłem swoje zjawisko do Microsoftu - nie spodziewam się, że mi pomogą, ale może ktoś miał podobne problemy i też do nich pisał, więc może zbadają sprawę i uwzględnią w którymś z updatów.

Szkoda, bo właśnie sobie kupiłem Na Wojennej Ścieżce, ale chyba gra będzie musiała poczekać na lepsze czasy.

:/

W każdym razie dzięki za rady,
Pozdro!