PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólna.



29-08-2009, 21:53
Expended Greek Mod - Diadochi! XGM - Diadochi!O takich modach mówi się, że mają pecha, bo żyją sobie spokojnie, bez rozgłosu w cieniu innych, bardziej "głośnych" modyfikacji, a są czasami bardziej zaawansowane i rozbudowane, niż ich wygadani "koledzy".
O to On:
XGM - Diadochi! Kto woli bardziej okres hellenistyczny!!! Powstał na bazie Greeka, ale jest osobnym , samodzielnym modem, duuużooo większym....

Nie jest to może jakaś tam rekomendacja, ale gram w niego jakiś czas i dla mnie bomba, może dlatego, że lubię tą epokę i kulturę, powiem tak, założenia podobne jak E.B, (np. uwzględniono greckie reformy wojskowe...mniam, mniam, np. Iphikrateana - generała greckiego z IV wieku...gdyby nie on, to ojciec Aleksandra Wielkiego, nie miałby z kogo brać przykładu, mam na myśli modernizację wojska, sławetna falanga zachowuje się w bitwie, prawidłowo, myślałem, że mam przewidzenia, ale udało im się odtworzyć, to tak, że można być zadowolonym, na ile pozwala silnik gry), jest inne zbalansowanie rozgrywki...
potężny mod, na bazie j.w. opowiadający o wojnach diadochów, czyli, tych następców Aleksandra Wielkiego, którzy chcieli uszczknąć, jak najwięcej z tego, co ten geniusz pozostawił.
Oczywiście Rzymianie też, są...
Wykreowano ogromny świat, na big mapie, ale mod chodzi, jak żyleta...Możliwość ustawienia wielkich ilości jednostek, włączenie i wyłączenie na początku kampanii np. zmęczenia naszych wojsk Wink itp..Co ja będę się rozpisywał, sami sprawdźcie .

http://www.twcenter.net/forums/forumdis ... dedc&f=536 (http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=536)





P.S. Do MODA

Dopowiem jeszcze, że ma opcję kampanii regionalnej np.
Epirem z Pyrrusem w roli głównej.
Ustawienia w opcjach gry:
poza zmęczeniem, to włączenie[/b], lub
wyłączenie kosztów utrzymania wojsk,
wł. lub wyłączenie limitu amunicji...
AI komputera jest agresywne, grając Macedonią, czuć potęgę sąsiadów, bitwy są trudne i metoda ruska, na przód masą ich zabijemy, tutaj się nie sprawdza
Parę obrazków
http://www.twcenter.net/w/images/9/9c/Mundusmagnus.PNG
http://i130.photobucket.com/albums/p263/HeroSK/0036.jpg
http://img407.imageshack.us/img407/4769/image001lo6.jpg
_________________

Tulor
11-10-2009, 15:14
Screeny sa SUPER, dobra robota KLA!

Furiusz
11-10-2009, 16:39
Dobra da się jakoś zrobić by jednostki były jaśniejsze ew. by podświetlały się w inny sposób?

13-10-2009, 19:23
Dobra da się jakoś zrobić by jednostki były jaśniejsze ew. by podświetlały się w inny sposób?
Hmmm...nie odpowiedziałem od razu, pomyślałem sobie, żartuje człowiek, zerknę co wypisuje na forum ;) Poczytałem, i tu zdziwienie, ty nie żartujesz...dziwny problem, nie wydaje mi się, żebym spotkał się z tym, rozwiązanie może być banalne, jaki sterownik karty (?), i ten nazwijmy bug, czy ciemniejsze barwy są tylko w tym modzie, i jemu podobnych modyfikacjach? Jeszcze jedno, podswietlają ci się jak na screenach, czy inaczej? :roll:

Furiusz
13-10-2009, 21:42
W ogóle się nie podświetlają (chodzi o mapę bitewna) w TGAW nie mam tego problemu (choć tez jest ciemno ale da się wytrzymać) w RoP też jest ok, ale tu mam problem, bo wojo rozpoznaje tylko po banerkach nad głowami i tracę kontrolę nad bitwą. na scr z mapy bitewnej nie widać za bardzo podświetlenia jednostki.

14-10-2009, 14:35
W ogóle się nie podświetlają (chodzi o mapę bitewna) w TGAW nie mam tego problemu (choć tez jest ciemno ale da się wytrzymać) w RoP też jest ok, ale tu mam problem, bo wojo rozpoznaje tylko po banerkach nad głowami i tracę kontrolę nad bitwą. na scr z mapy bitewnej nie widać za bardzo podświetlenia jednostki.
Podaj informacje, o te które zasugerowałem ;) Zobaczymy, o co chodzi..
pozdro

Furiusz
14-10-2009, 22:44
inne pytanie dopiero teraz zauważyłem, grając Epirem nie mogę ponownie przeszkolić mojej piechoty w miastach Italii, kawaleria nie ma problemów piechoty nie mogę. Co jest?

16-10-2009, 14:51
inne pytanie dopiero teraz zauważyłem, grając Epirem nie mogę ponownie przeszkolić mojej piechoty w miastach Italii, kawaleria nie ma problemów piechoty nie mogę. Co jest?
Budynki ;)

Furiusz
16-10-2009, 15:22
TZN? Bo mam budynek pozwalający na rekrutowanie Deuteroi w Tarencie ale nie mogę ich ponownie przeszkolić, mogę wyszkolić nowych ale starych ponownie już nie. początkowo myślałem, że to jest uhistorycznienie na sile - tzn by doprowadzić do przysłowiowych pyrrusowych zwycięstw ale to chyba nie może o to chodzić?

18-10-2009, 21:10
TZN? Bo mam budynek pozwalający na rekrutowanie Deuteroi w Tarencie ale nie mogę ich ponownie przeszkolić, mogę wyszkolić nowych ale starych ponownie już nie. początkowo myślałem, że to jest uhistorycznienie na sile - tzn by doprowadzić do przysłowiowych pyrrusowych zwycięstw ale to chyba nie może o to chodzić?

Mieli takie plany, gdy grałem w wersję beta, by uhistorycznić, ale czyżby im się udało? Nie znalazłem na ich stronie opisu , że to bug, może ktoś lepiej się orientuje? ;)
pozdrawiam

kuroi
19-10-2009, 06:27
Nie wiem czemu, ale ta różnorodność jednostek trochę mnie odpycha :D W czystym rome wystarczy, że raz spojrzę na jednostkę i już wiem co to za jedni. Tutaj muszę sprawdzać w informacjach :D

Furiusz
19-10-2009, 16:39
Przesadzasz wystarczy znać odrobinę historii by domyśleć się, że piesi towarzysze to falanga etc :D Poza tym oprócz urealnienia rozgrywki ma to swój wielki bonus umożliwia ciekawszą rozgrywkę. Grając Epirem największymi kilerami u mnie nie są słonie (ale te straciłem w pierwszej bitwie bodaj), a zaraz po nich piechota agriańska. Otwieram falangę deuteroi do boku,przyjmując na ich piki próbującą flankować mnie piechotę rzymską (inna też) i w tym momencie moi agranie wyjmują swoje toporki i atakują odsłoniętą flankę wroga. Rzeź aż miło. Potem już obracasz falangę a piechotą zachodzisz wroga od tyłu i po zabawie. To pozwala skoncentrować jazdę na jednym skrzydle i zwiększyć efekty jej ataku :D o ile kojarzę to jakiś grek tak właśnie postąpił kiedyś :D a mi się to bardzo spodobało. Dopiero teraz mogłem to powtórzyć.
drażni mnie niemożność ponownego prze rekrutowania piechoty falangickiej i ogromnie wysokie współczynniki, np tacy falangici z poboru, mają chyba z 47 w obronie:D To trochę wypacza zabawę. wziełem kiedyś piechotę rzymian w kleszcze, z przodu falanga z tyłu za plecami moja falanga, boki blokuje kawaleria i oszczepnicy a te chamy dopóki nie spadła im liczba woja z 200 do 40 walczyli nadal. Bitwy sa czasem cholerinie długie.

kuroi
19-10-2009, 16:48
Co do długości bitew, to ja wolę to, niż sytuacja gdzie jednostki uciekają na sam widok :D
Raz, w Rome miałem taką sytuację.
Atakowałem miasto Rzymian, grałem Grecja. Wchodzę przez wyłomy w murze "Hoplitami" i chwila walki. z oddziału 160 hasati robi się 100 i ucieka... No nic, idę dalej. Następny oddział, to samo, kolejny. I tak chyba z 5 oddziału uciekało w połowie walki. Uciekli do centrum i chcieli wrócić. No to ja powoli idę jednym oddziałem opancerzonych hoplitów. Uciekali na sam ich widok. Nawet nie dobiegali, zbliżyli się trochę, nawet nie na rzut oszczepem i już uciekali. Kompletna panika. A niby nie maja "słabe morale".
Więc mi się podoba to duże morale, choć może ta obrona jest troszkę przegięta ;) Jak spartanie staną w uliczce to możesz być pewien, że nie przejdziesz :p

Furiusz
19-10-2009, 17:42
Co do długości bitew, to ja wolę to, niż sytuacja gdzie jednostki uciekają na sam widok :D
Raz, w Rome miałem taką sytuację.
ja też, nawet kilka razy. Grałem sobie makedonami, ustawiłem falangę, lansjerów z tyłu, wróg Galowie sami drużynnicy. zaszarżowali i bardzo szybko zaczęli uciekać. Czasem to chyba jest najlogiczniejsze wyjście :D


Uciekali na sam ich widok.
Norma, tu szarżujesz, nic to nie daje to komp ucieka :D


Jak spartanie staną w uliczce to możesz być pewien, że nie przejdziesz :p
Ot sposób na nich też jest, zwłaszcza grając tymi wrednymi rzymiakami :D Greckie miasta mają to do siebie, że są dość rozbudowane i mają boczne uliczki. jednym oddziałem bawisz się w obrzucanie wroga pilum od przodu drugim od tyłu, jak się amunicja wyczerpie to szarżujesz i nagle spartan nie ma ;D
A Bitwy są przegięte, hastati potrafią zrobić wyrwę w oddziale pieszych towarzyszy atakując czołowo. nierealne :D

kuroi
19-10-2009, 19:13
A co z dwoma oddziałami ustawionymi w dwóch ulicach/ jednej ale w dwie strony (daleko od siebie, żeby w plecy pilów nie rzucali ;)) W każdym razie, spartanie to uber koxy, czyli tak, jak być powinno :D

patwas
20-10-2009, 18:16
Mam pewien problem. Wyłącza mi sie ten mod podczas gdy w niego gram i wraca do windowsa. Mam BI, lecz nie mam Alex. Moze dlatego nie działa?
Robilem reinstalke i sciagnalem patch do tej gry, na nic. Wie może ktoś jak temu zaradzić?

kuroi
20-10-2009, 19:20
Ja też nie mam alexa a mod działa bdb.

tworas
04-11-2009, 01:04
witam
po instalacji DTW nie mam pliku exe, co z tym zrobic\
z gory dzieki

rafalPUA
27-11-2009, 16:42
Witam, i ja mam pewien problem. Instalacja przebiegła prawidlowo ale kiedy potem klikam na ikonke diadochi wyskakuje mi tylko okno - Diadochi...itd..- po czym spowrotem wsakuje pulpit.. Co robic?
Dodam ze mam tez zainstalowany mod the great ancient world 2 i chodzi , tak samo jak podstawowa wersja RTW.

Ituriel32
28-11-2009, 11:56
Nie wiem dlaczego ale w tym modzie wyrzuca mnie do windowa po upływie kilku minut jak grałem niektórymi frakcjami. Kartagina Numidia. A innymi nie :cry:
Nie dam rady sprawdzić jakimi jeszcze bo się zdenerwowałem i odinstalowałem.

Furiusz
28-11-2009, 13:00
Spróbuj przeinstalowac, u mnie nie ma takich problemów, to czasem pomaga :D

atari
08-12-2009, 18:44
witam
od niedawna gram w tego moda i przeglądając ten temat rzuciło mi wie w oczy:
po primo u mnie macedonia którą gram ma kolor czerwony, a nie czarny
po drugie jakim cudem można osiągnąć 10k przychodów z byzancjum?
po trzecie jak można zdobyć dowódców z wysokim skilem dowódczym ( na którym screenie widać ze ma sporo gwiazdek) kiedy u mnie najlepszy dowódca ma raptem 4 gwiazdki max

Furiusz
08-12-2009, 21:33
po primo u mnie macedonia którą gram ma kolor czerwony, a nie czarny
bo ona ma po prostu czerwony kolorek??


po drugie jakim cudem można osiągnąć 10k przychodów z byzancjum?
odpowiednia nacja, duza infra gosp, tuż po wyrżnięciu miasta.


o trzecie jak można zdobyć dowódców z wysokim skilem dowódczym ( na którym screenie widać ze ma sporo gwiazdek) kiedy u mnie najlepszy dowódca ma raptem 4 gwiazdki max
Banalnie - wygrać pare bitew. Po trzeciej bitwie mój pyrrus, miał maks w gwiazdkach, tak samo zachowywali się inni gdzieś w okolicach 5 zwycięstwa.

atari
08-12-2009, 22:24
eee, tak to co piszesz to racja. Z tym, że po przegraniu 20h jak nie więcej, mój wódz osiąga maksymalnie tyle gwiazdek. Z zarządzaniem nie mam problemu, bo nierzadko mają maksymalne skile, tak samo jak ze szpiegami, zabójcami, a nawet z aadmirałami bo ostatnio posiadałem takiego który miał 6 gwiazdek, co mnie mocno zdziwiło.

a teraz mam kolejny problem.
odinstalowałem rome, pobrałem ponownie mod, reinstal rome, chce zainstalować mod, a tu proszę zonk:
http://img109.imageshack.us/img109/2571/beztytuuks.png (http://img109.imageshack.us/i/beztytuuks.png/)


a co do koloru nacji, to jka to możliwe, że w tym samym modzie są 2 różne kolory ;>
nie ukrywam, że macedończykom w czarnym jest do twarzy ;)

Furiusz
09-12-2009, 15:58
Grałeś epirem? Jak sobie radziłeś z brakiem możliwości rekrutowania falangi na półwyspie?

Macedonia jest tylko w czerwonym :D

atari
09-12-2009, 16:26
udało mi sie zainstalować i zaraz powiem Ci jak z tym epirem, bo jak na razie to macedonią sie zmagałem


edit:
http://img705.imageshack.us/img705/6050/beztytuuin.png (http://img705.imageshack.us/i/beztytuuin.png/)
epirus w tarentum
o to chodziło?

a co do koloru to przecież na screenach macedonia jest czarna ;p

Furiusz
09-12-2009, 17:03
Obrazek nie czytelny. owszem chodzi o Tarent ogólnie rzecz ujmując. W opisie jednostek jest, ze nie można ich formować na terenach nie posiadających dużych społeczności greckich, bo nie ma tam ethosu hoplity, ale to kit, bo przecież Tarent jest grecki :D

atari
09-12-2009, 18:01
http://img229.imageshack.us/img229/7875/beztytuuxw.png (http://img229.imageshack.us/i/beztytuuxw.png/) http://img229.imageshack.us/img229/beztytuuxw.png/1/w887.png (http://g.imageshack.us/img229/beztytuuxw.png/1/)

lepiej zrobić nie mogę, bo na w7 nie idzie robić screenów z Rome

Furiusz
09-12-2009, 18:03
ok. Możesz rekrutować pieszych towarzyszy w Tarencie?

atari
09-12-2009, 18:23
jasne. nie ma z tym żadnych problemów
http://img230.imageshack.us/img230/2644/beztytuux.png (http://img230.imageshack.us/i/beztytuux.png/)

Furiusz
09-12-2009, 18:42
a jakie budynki masz w mieście? Bo ja ni kija nie mogę, musiałem chamstwo do Epiru wysyłac by ich prezerekrutowac ponownie :D zabierało to sporo czasu ale było klimatyczniejsze :d

atari
09-12-2009, 19:38
hmm tylko koszary rozbudowane.
http://img341.imageshack.us/img341/4889/beztytuuve.png (http://img341.imageshack.us/i/beztytuuve.png/)

chochlik20
29-12-2009, 15:29
spotkaliście się z taką sytuacją, że wasza armia jest zablokowana w jakieś prowincji i ni za cholerę się nie ruszy :/dopiero pi kilkunastu turach może się ruszyć!! podobnie jest z generałami. Grałem Macedonia w któryś kampanii prowincjonalnych i po zdobyciu miasta buntowników mój lider frakcji jest unieruchomiony.
Drugą sprawąśą wojska na starcie. Czemu inne nacje mają nadzień dobry wyszkolone odziały z ulepszeniami a moje nie?! i Czemu zmienia się liczba wojsk na starcie?? Grając np Tracją przeciwko Dacji , ta druga nacja ma od razu lepsze jednostki, w których do wyszkolenia potrzeba wyższego poziomu koszar. Nie ma szans grać frakcją słabszą. Chyba jedynie Seleukidzi mają coś do powiedzenia w tej grze..

Furiusz
29-12-2009, 16:17
Epir również kosi :D
Dlaczego niektóre nacje mają silniejsze wojo? Dla uhistorycznienia. W realu Epir przegrał z Roma? Patrzymy jakie wojo miał Pyrrhos na starcie, takie takie takie i słonie hmm no to dajemy. Ale chwila moment, gracz zawsze pokona kompa, bo co człowiek to człowiek, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. No więc jak tu utrudnić grę człowiekowi? Ano nie dość, że dać historyczne trzy duże bitwy z Rzymiakami to jeszcze do tego możliwości takie by Rzym bez problemu mógł wystawić 5 takich armii a gracz, żeby miał problemy z ponownym wytrenowaniem jednostek nadgryzionych przez wroga. Tak to działa, podobnie w przypadku innych nacji, jeśli okazuje się, ze związek achajski miał coś do powiedzenia to i w grze trzeba go dopakować. Jeśli w realu Seleucydzi utrzymali się niewiele krócej niż inne państwa hellenistyczne (no może Egipt) to i w grze trzeba zrobić tak by się trzymał. Dlatego niektóre nacje na starcie mają przerąbane a inne mają bonusy.

Ja osobiście lubie przechodzic grę epirotami :D maja przerabane na starcie to fakt ale za to jaka potem ejst satysfakcja :D

Danek944
29-12-2009, 16:38
Siema,mam pytanie : Żeby ten mod zadziałał to trzeba go zainstalować w folderze RTW czy ? usunąć całkowicie RTW ? Sory za takie pytanie trochę głupie.

chochlik20
29-12-2009, 18:09
no tak, ale grając tak jak pisałem nie miałem na starcie tych jednostek, miałem podstawowe, a tu wywaliła mi Tracja mi 3 turach pełną armię :/ rozumiem uhistorycznienie ale bez przesady. Niektórymi frakcjami nie da się grać. Grając Dacja dawałem sobie radę z Tracja bo miałem kasę, grając Trację szybko dostałem w dupę od Daków. Grając Galią czy Hiszpanią nie ma szans z Celtami nawet mając przewagę liczebną dostajemy w tyłek. Nie jestem żółtodziobem w romie, ale dostawałem baty. Mój generał nie mógł sobie poradzić z lekka jazdą celtów z trzema kreskami doświadczenia, ulepszona zbroją, srebrną zbroją,i to na samym początku już dysponowali taką jednostką. Albo mi się wydaje albo komp szkoli każda nową jednostkę z dośw., ulepszeniami. Ja po zajęciu jego miasta tak nie mogę. I gdzie tu sprawiedliwość???

chochlik20
29-12-2009, 18:10
instalujesz w folderze RTW a potem dodatkowo instalujesz pacha

Furiusz
29-12-2009, 23:32
no tak, ale grając tak jak pisałem nie miałem na starcie tych jednostek, miałem podstawowe, a tu wywaliła mi Tracja mi 3 turach pełną armię :/ rozumiem uhistorycznienie ale bez przesady
No cóż to jest jakaś metoda, grałem Epirem a potem dla ciekawości Roma, myślałem, ze będzie fajnie z takimi możliwościami jakie mieli w kampanii rzymiaki, szybko rozwalę Epir i jazda podbijać Grecję jedna armia, jedna Kart Hadasz a trzecia Galię, a tu pupa, bo okazało się, że nawet jak ściągnę wszystkie garnizony z miast, to wystawie max 2 pełne legiony, ale miasta się pobuntują, Ot taka ciekawostka by było trudniej dla gracza - bo znowu, dać takie możliwości graczowi jakie dano kompowi na starcie, to gra byłaby baaardzo szybka. trochę jest to robione na siłę, ale to metoda dość znana. Osobiście nawet mi się to podoba, Epir ma bowiem przerąbane ( a to moja ulubiona frakcja) -co by się nie stało rzymiaki wystawią trzy pełne legiony i co by się nie stało z tyłu achajowie mnie dojadą :D a i Macedonia tez nie próżnuje :D


Niektórymi frakcjami nie da się grać
da się, ino trzeba przyzwyczaić się do specyfiki modu, i odpuścić sobie utrzymywanie wszystkich skrawków ziemi na siłę :D


Nie jestem żółtodziobem w romie, ale dostawałem baty
Tu gra się zupełnie inaczej, znów wchodzi urealnienie rozgrywki, mi tam taki sposób nie odpowiada, gigantyczny pancerz i nie mniejsze morale sprawiają, że nawet okrążone jednostki dają rade się wybronić przez dłuuugi czas, pancerz na poziomie 40 to potęga. Ma to na celu - osłabienie miotaczy (udało się), wydłużenie rozgrywki tak by oddać bitwy na wiele tysięcy ludzi, które potrafiły potrwać troszkę (udało się ), urealnić rozgrywkę (nie udało się), czasem wychodzą po prostu kwiatki, ja na ten przykład okrążyłem gościa z dwóch stron (rzymiaka) moja falanga deuteroi, a tu nic, koleś się bronił do upadłego w zasadzie, zero załamania morale. Inny przykład, to starcie dwóch falang, zwarcie na całej, dłuuugiej linii, udało mi się wmanewrować słonie tak, że przebiegły idealnie po linii wroga wzdłuż od jednego końca do drugiego i z powrotem a tu nic, kolesie jak stali tak stoją, straty owszem były ale takie coś powinno druzgotać armie, zwłaszcza falangę. Mnie osobiście najbardziej podoba się model przyjęty w TGAW.


Ja po zajęciu jego miasta tak nie mogę. I gdzie tu sprawiedliwość???
nie ma, zresztą nie o sprawiedliwość tu chodzi, a o to by jak najbardziej zbliżyć się do historii.

30-12-2009, 01:16
Zapominasz o istocie rzeczy.Jakim jest stopień doświadczenia jednostki.Czy składa sie (na ten moment losowo) z weteranów ( wet. 50% reszta to tzw.mieszańcy w boju,jedni już walczyli i mają na swoim koncie kilku zabitych itp.) czy weteranów i rekrutów( wet. 20% reszta to żółtodzioby badz mieszańcy z różnorakim dośw.).Każdy żołnierz zdobywa doświadczenie po zabiciu wrogów bądz przeżyciu na polu bitwy.Jest jeszcze tzw. fanatyzm (ja to tak nazywam...czesto losowy), dzięki nim jednostka ze sporym doświadczeniem(i z żyjącym generałem) może bić sie do oporu nawet do nogi.TU twórcy moda zrobili dobrą robotę( starali odwzorować charyzmę, konkretnej nacji i jednostki ,trzeba pamiętać ze np.Rzymianie wyuczoną mieli odwage na polu bitwy i śmierć w glorii ..powiedzmy ;) ).
Kolejny aspekt to jak ustawiasz sobie ,poziom trudności bitwy??Jeśli V\H to komputer dostaje koksy dla swoich jednostek (dwukrotnie w bonusach, nic po za tym, sugeruje zawsze grać na H albo M ..kampanie na H).Więdz nie dziw się że często walczy do końca.Według mnie, Diadochi ma jeden z najlepiej zrobionych historycznie balansów na polu bitwy,jest tu wszystko na miejscu.CO za tym idzie nigdy do końca nie możesz być pewien co cie spotka(nawet dobry lekki odział piechoty, odpowiednio kierowany zdziała cuda,bądz na jakiś czas powstrzyma wroga).Konkurencją może być jedynie EB w tej dziedzinie(gdzie rozwinięto troszeczkę inaczej balans jednostek np. Na korzyść Falangi). Dlatego ja bym nie płakał na tymi 40 punkcikami.Pozdrawiam

chochlik20
30-12-2009, 23:03
już się nie czepiam :) podoba mi się dodanie nowych frakcji Bityni i Pergamonu, tylko brakuje mi Brytów i Numidii ;)

Ituriel32
05-01-2010, 13:27
Ja wróciłem do tego moda, bo bolało mnie to że w nim dostawałem baty.

Komp szkoli jednostki normalnie, ale ściąga do walki z graczem te z doświadczeniem.
A te bonusy są do przeżycia u jednych nacji (Kartagina, Egipt, Scytowie),
a u innych nie Epir, Miasta Grecji, i ci piekielni Ae...(ci z posągiem zeusa).
Próbuje nimi grać już 8 raz i ciągle dostaje baty: 3razy od Sparty. 1 od Aten, 2 razy od Macedonii, 1 od mego sojusznika Epiru.

05-01-2010, 13:41
Szczególnie jeśli sie instaluje ..z modem bonusy dla komputera(dwukrotne, kolejno ustawia sobie trudność bitw na VH bądz na H) a potem publicznie płacze, że jednostki przeciwnika potrafią do nogi bić sie w okrążeniu( i na tarczy 40, co nie ma takiego głebszego znaczenia...bo już w innych modach stosowano takie ulepszenia z dobrym rezultatem).Następnie nie włącza sie trybu zmęczenia dla wojska(bo w DTW naturalnie jest wyłączony).Pozdrawiam

Ituriel32
05-01-2010, 15:23
Jeśli to było do mnie, to ja zazwyczaj gram na normalnym poziomie trudności.
A tego moda instalowałem z odznaczonymi bonusami.

05-01-2010, 15:57
Nie do ciebie ;) ,tak ogólnie.Sam wiesz że bez bonusów mod wymiata..a miałeś włączony tryb zmęczenia na polu bitwy.

Furiusz
05-01-2010, 17:57
ja miałem włączony, w parę modów pod romka też grałem, w podstawkę tez nieźle mi szło, gram na h/h przy normalnych jednostkach bez dysproporcji (np pentadopai walczą z pezhetairoi) rozbijam kompa jak chce, a mimo wszystko uważam, że pewne rzeczy są przegięte. Wiem z czego to wynika, pisałem o tym trochę wyżej, ale mimo wszystko, zwalanie wszystkiego złego na userów jest błędem. (zwłaszcza pracy kamery). Ogólnie modzik mi się podoba, widać, ze robiony z pewnymi założeniami, z niezłą wiedza o okresie etc, jednak nie ma produktów pozbawionych wad (poza piwem i wódką i ogóreczkiem :D). Tu albo w opisie tej gry w bibliotece andzi, napisałem co mnie w nim boli :D

ituriel32 kim grasz? Bo Epir jest świetny, Rzym pada po średnio 8 latach, w tedy atakuje Macedonia da się ja załatwić garnizonami Epirockimi na przełęczy potem już jazda w strone półnacną wybrzeżem adriatyku i atak na bogate i liczne prowincje greckie :D no i jesteśmy potęgą światową :D

Ituriel32
06-01-2010, 11:05
Ja nie lubię grać molochami np. Seleucydzi, Egipt, Kartagina,
Wole nacje małe.
Niestety nie ma tu Numidii i Syrakuz, ale jest to do przeżycia.
Teraz gram Partami :P
Zniszczyłem Baktrię, zająłem 3 zbuntowane prowincję i od kilku nastu lat walczę zwycięsko z Seleucydami.
Bawi mnie to że oni zawsze atakują moją stolice. Wiedząc o tym zaraz no początku ją przeniosłem.
Ale i tak ją zaatakowali (stolicę tą nową).
Zastanawiam się czy komp to widzi

Ituriel32
06-01-2010, 11:49
Moja kompania Epirem wyglądała tak:
Wygrałem bitwę początkową, a straty uzupełniłem załogą z Tarentu. Zacząłem oblegać jakieś miasto Rzymian. KLEPSYDRA.
Zaatakowała mnie pełna armia RZ. wygrałem ale z dużymi stratami, a potem jeszcze jedna, i się wycofałem.
I wtedy popełniłem największy błąd w tej kompani czyli przerzuciłem wojsko z Grecji.
Dołączyłem ich do Pyrrusa, pobiłem tamtą armię i znowu zacząłem oblężenie miasto. KLEPSYDRA
I jeszcze jedna pełna armia Rzymu, wycofałem się. Ponowili atak, Bitwę jakoś wygrałem i wycofałem się do Tarentu.
BO pokazała się następna pełna armia Rzymu.
A w Grecji poszło mi jeszcze gorzej: mój pierwszy sojusznik na AE... Złamał sojusz i zaatakował moją osadę i po kilku turach ją zdobyli.
Macedonia mój drugi sojusznik poparł AE... i zaatakował drugie miasto Epiru w Grecji.
Wyłączyłem kompanie po chyba 12 turach

Furiusz
06-01-2010, 17:53
Ja nie lubię grać molochami np. Seleucydzi, Egipt, Kartagina,
Wole nacje małe.
Wzmocnienie Kartaginy w stosunku do podstawki wcale nie oznacza, ze jest ona mocna, nawet podstawowa falanga z kilkoma łukami i agrianami rozbija w proch i pył Kart Hadasz. Dodatkowo w porównaniu do podstawki najmocniejsze jednostki Kartaginy uległy osłabieniu.


Niestety nie ma tu Numidii i Syrakuz, ale jest to do przeżycia.
Syrakuzy są w jakiejś lidze greckiej, dlaczego nie ma Numidii opisywałem w opisie gry - efekt pustki cywilizacyjnej na zachodzie, sa za to plemiona Celtów :D Baktria jest słaba jak siedem nieszczęść.


Ale i tak ją zaatakowali (stolicę tą nową).
Zastanawiam się czy komp to widzi
Nie ma wpisane w algorytmie, że ma atakować stolicę.


Wygrałem bitwę początkową, a straty uzupełniłem załogą z Tarentu. Zacząłem oblegać jakieś miasto Rzymian. KLEPSYDRA.
I tu podstawowy błąd - mi udało się rozbić deciusa mus a ze stratami rzędu 150, u kompa zostało może z 30, da się przy dobrym manewrowaniu kawaleria, lekką piechota i przede wszystkim słoniami, zostało mi parę słoni więc szturmowałem miasto bo tam tylko palisada, bez większych strat się obyło, potem przesunąłem załogę Tarentu do Aprium bo tak chyba zwie się to miasto a Pyrrhosem wyszedłem z niego, w turze kompa zostałem zaatakowany, nie obyło się bez strat ale nie za wielkich, potem oblężenie Kapui.


Zaatakowała mnie pełna armia RZ. wygrałem ale z dużymi stratami, a potem jeszcze jedna, i się wycofałem.
I wtedy popełniłem największy błąd w tej kompani czyli przerzuciłem wojsko z Grecji.
Rzaden bład, ja w tym czasie oblegałem Kapue, tez sciagałem posiłki z Grecji, zostało mi tam dwa jazdy (jeden generał), cztery pantadopai, jeden deuteroi, jeden argianin, jeden peltastów. zaatakowała jedna niewiele większa armia Macedonii, zablokowałem ja na przełęczy, niestety, jedno miasto pozbawione garnizonu się mi zbuntowało. Macedonię szybko wybiłem, potem nieudane oblężenie tego miasta - pomogli buntownicy maja silne armie niestety. W tym czasie zdobyłem juz kapuę, i byłem w trakcie obleżenia Rzymu, jedna tura i Romom zostały dwa północne miasta :D
Etolowie nawet mnie nie ruszali, zreszta nawet jakby poszli nic by to nie dało - zajełem szybko potem cały półwysep apeniński, w tarencie mogłem przerekrutowywac pezhetairori, no i ich rekrutować oczywiście, miałem więc dwie gołe pezhetairoi i cztery na silver, miałem wolna armie - Galowie nie śpieszyli się z atakiem, rzym z jego możliwościami sam by sobie dał radę z nimi, bogate prowincje, dochód na plusie, podbiłem wybrzeże adriatyckie i zacząłem wtedy podbijać Grecję : zanim zajełem peloponez wszystkie pezhetairoi mieli co najmniej 1 silvera w walorach :D jazda też wymiatała, ogólnie zatrzymałem sie dopiero na Seleucydach :D

Ituriel32
06-01-2010, 18:57
Widzisz, każdy wie jakim jest generałem.
I jeśli dobrze pamiętam to w pieszej bitwie straciłem ponad 400 chłopa i słonie. :( :(
To była moja druga kompania w tym modzie, wcześniej pograłem sobie chwilę Pontem co by zobaczy co i jak się tu je.
Wcześniej grałem w jakiegoś innego łatwego moda, i nie byłem przygotowany psychicznie na tego.
Teraz radze sobie dużo lepiej, nauczyłem się kogo kim bić i jest dobrze.

Ituriel32
07-01-2010, 16:58
Zmotywowałeś mnie do kompani Epirem. :D :D
Gram na H/M z liczebnością oddziałów 200.
Bitwę początkową wygrałem z stratami ponad 400, generał i łucznicy wycofali się do apu..., które z marszu zdobyłem,
zostawiłem tylko jeden oddział i udało mi się dojść do Kapui(1 pełna armia) którą obległem.
W swojej Rzym mnie zaatakował obrońcami którzy zostali wybici.
3 pełna armia obległa już moją Kapuę i czekam na ich szturm.
Zaś ostatnia (4) flaga Rzymu hasa sobie pomiędzy Rzymem a Ap...,
w ich miastach stacjonują tylko generałowie.
Chyba można powiedzieć że na razie wygrywam :)

Furiusz
07-01-2010, 17:45
Moim zdaniem trochę błąd, nigdy nie czekam w miastach tylko w polu, rozbijasz wroga i automatycznie pościg.
zacznij się też szykować do inwazji macedonii, blokuj na przełęczach :D

Ituriel32
12-01-2010, 19:56
Rzym nie istnieje. A ja uderzyłem na Ilirie. (takiej armii jeszcze nie widziałem: prawie wszystkie oddziały z srebrnym doświadczeniem,
ulepszenia zbroi i broni, nawet jeden oddział na złocie).
Macedonia dostaje wciry od Greków, a ci od Ae.... :lol: :lol:
Na razie się do tego nie mieszam

Furiusz
12-01-2010, 22:46
To błąd, Epidamnos dłuugo Ci jeszcze nie zagrozi, ja od razu waliłem na Greków ;) wkroczyli w etap wojenny, trzeba tylko się wbić i ustanowić porządek. Ogólnie zdobycie rzymu, już po podbiciu samego miasta jest pryszczychem :D
radze Walić na Greków - trzeba się nimi zająć, zanim któreś się za bardzo rozrośnie bo wtedy może być nieprzyjemnie :D
armie wymiatają to fakt, ale to nie ma aż takiego znaczenia :D
a i radze zostawić sobie na granicy północnej jakiś garnizon, niedługo Galowie się odezwą :D

Ituriel32
13-01-2010, 18:39
Tak więc walczę sobie w Grecji.
Macedonia i Ae... sami mnie zaatakowali.
Iliria broni się w ostatnim mieście.
Problemem są:
1. Kasa, mam bardzo mały przychód.
A garnizony w miastach mam minimalne 1-2 oddziały, 1pełną armię na Peloponezie (oblega ostatnie miasto Ae...),
1 małą (8 jednostek) w Macedonii, i 1 mała w Ilirii (5 jednostek). :( :(
2. To Kartagina (cała Sycylia, 1 pełna armia w Ma....) której małe oddziały panoszą się po moich Włoszech

13-01-2010, 18:58
Siema ..kurcze ja z wami nie pogadam :) bo jak grałem w DTW Rzymem.Trudno natomiast tą nacją walczyć przeciw plemionom Galijskim.Nie dają spokoju ci barbarzyńcy.Pozdrawiam

Furiusz
13-01-2010, 19:41
No fakt, Rzymem nie jest łatwo, ale tak ma byc :D

Ituriel co do pierwszego -
jednostki hellenistyczne kosztują gigantyczne sumy, najemnicy to w ogóle tragedia - najlepiej ich rozwiązywać szybko bo nie ma sensu trzymać, nie rekrutuje nigdy mimo gigantycznych możliwości na terenie Grecji. Italia, z Epidamnos, na odpowiednim poziomie rozwoju infrastruktury (chyba z 6 lat potrzeba ciągłych inwestycji) jest w stanie utrzymać 2 pełne armie i nie za duże garnizony, podbój Grecji daje gigantyczne dochody z łupienia miast, więc na rozwój nie powinieneś narzekać ani na brak kasy, szybko się zwróci :D
co do drugiego punktu trzeba było zostawić sojuszników nietknietych dawali rade.

13-01-2010, 23:14
No łatwo nie jest ..szczególnie jak grasz na Alexandrze.Jak zdobyłem Sycylię ,to dopiero w tedy miałem poważne zaplecze gospodarcze .Do dalszych podbojów na północy.Zwykle to raczej powstrzymywałem na granicach barbarzyńców,po zwycięstwach i łupach z Sycylii.Mogłem już poważnie kopać im zady.Pozdrawiam
Edit:Gra ktoś może w DTW na Antologii???Czyli domyślnie mod ustawia się na silnik Alex.exe .

Ituriel32
14-01-2010, 10:12
Ja gram przez Alexa.exe. Chyba tak.(domyślny alex). gra nie sprawia problemów technicznych.
Jak skończę wojować z Macedonią, dopiero wtedy uderzę na Sycylię.
Tu jest ciężko wszystkimi poza Scytami i Partami. :D

Furiusz
14-01-2010, 19:04
Ja siepie na Aleksie właśnie przez antologie :D


Tu jest ciężko wszystkimi poza Scytami i Partami. :D


Nie pwoiedziałbym Egipt bije, Cartago miazdży a baktria jest potega :D

Ituriel32
14-01-2010, 19:09
Jak mówiłem nie gram wielkimi nacjami (Egipt Kartagina).
A w przypadku Baktrii i Partów to ich celem początkowym jest zniszczenie się, gdyż tylko wtedy mają szanse w walce z Seleucydami.
Bardzo lubię Jazdę Baktrii

Ituriel32
15-01-2010, 10:45
PYTANIE???
Czy Ai w modzie jest różne dla frakcji??
Chodzi mi o wycofanie się z bitwy.
Rzymianie wycofywali mi się 3 razy.-1 w pierwszej bitwie Generał wraz z łucznikami ustawili się na górce daleko od bitwy, a kiedy piechota przegrała wycofali się za mapę. -2 Gienek Rzymu walczył cały czas z moimi, ale jak doszły moje posiłki to spokojnie potruchtał do końca mapy. -3 ostatni bawił się manewrami, ale po rozbiciu jego lewego skrzydła porzucił wojsko i się wycofał.
A wodzowie hellenistyczni (Baktria, Macedonia, Seleucydzi, Ae...) walczą do śmierci lub złamania morale straży Generalskiej.
:?: :?:

Furiusz
15-01-2010, 18:38
Nie przypominam sobie, np w mojej pierwszej bitwie pyrrhosem wraży generał zaszarżował na moje słonie :shock: wiadomo jak się skończyło.

Ituriel32
21-01-2010, 10:25
WIEM za co lubię tego moda najbardziej :D :D :D
Tym czymś jest ciężkość zabicia generała.
Na dwie długie i 3 krótkie nie straciłem generała w bitwie (poza przegranymi obronami miast)

Furiusz
12-02-2010, 14:36
Pykam sobie etolami, pisze, że kampania trudna, a tu od razu zdziwko :D w trzeciej turze bez większych problemów zajmuje Sparte potem desant morski i podbój Epiru, i wykańczanie Macedonii (właśnie przystępuje :D) nacja wbrew pozorom bardzo mocna.

12-02-2010, 16:42
Polecam tego moda tym graczom , którym EB nie pójdzie.Bardzo podobny projekt,choć większość jednostek (jak Galowie np.) są jeszcze z podstawowej wersji gry.Trudny (szczególnie przez dodatek Alexander), realistyczny i historyczny.Pozdrawiam

Furiusz
12-02-2010, 23:35
No cóż, muszę zmienić zdanie, ta kampania jest jednak satysfakcjonująca :D
PO podboju Sparty i Aten oraz wybrzeża epirockiego stwierdziłem, że teraz będzie łatwo i najechałem Macedonię, a tu zonk. Co prawda podbicie Koryntu to była jedna szybka bitwa, ale potem jest tylko trudniej. Macedonia poradziła sobie z najazdem Celtów i nawet chyba z nimi sojusz podpisała i teraz najeżdża bezlitośnie mnie :D Walki w Grecji właściwej to trzy poważne bitwy - wróg ma więcej woja niż ja i to lepszego jakościowo i dwie potyczki, gdzie ja górowałem i żadna zdobycz! Co prawda nie bieduje ale przydałaby mi się chwilka na przetrenowanie jednostek bo ledwo zipią, jadę więc w zasadzie na najemnikach :D Teraz przeniosłem się na macedońską Eubeę, prowadzę oblężenie ale już wylądowały dwie pełne armie kompa, plus to z miasta :D
Druga rzecz to to, że Epir podpisuje pokój z Roma i robi mi rekonkwistę swego dawnego wybrzeża, jedno miasto już odbili teraz szykują się na Ambracię ale łatwo nie sprzedam go :D Zabrałem z miast garnizony i posłałem je na odsiecz, ale o odzyskaniu tego co straciłem nie ma nawet mowy :D
Zaniedbałem też dyplomacje, teraz dopiero wysyłam poselstwo do traków i innych ludów północnych coby troszku odciążyli mnie w wojnie z Macedonią. dodatkowo dodam, ze nie mam żadnych sojuszników, a wszystko co ze mną kiedyś sąsiadowało ma ze mną wojnę :D
ogólnie bardzo fajna kampania.

Furiusz
13-02-2010, 10:22
Historii związku etolskiego ciąg dalszy :D
Po kilkuletnim oblężeniu Chios i ciężkiej bitwie z Macedończykami zająłem wyspę, niezbędni okazali się jednak najemnicy, więc skarb cierpi. By się odbić od dna postanowiłem zaatakować Larisse, niestety po drodze stoi armia macedońska. Nie spodziewałem się jeszcze jakiegoś znaczącego oporu więc nie wziąłem armii o pełnej sile a tu zonk, bo na wprost mnie stoją pezhetairori, argyraspidai i agema hypaspist czyli bitwa będzie co najmniej bardzo ciężka, mam też tutaj świetnego generała - 3 gwiazdki, dobre cechy do morale i dowodzenia, nieźli ludzie w obstawie oraz dwie wykluczające się cechy - dobry obrońca - plus 2 przy obronie minus 2 przy ataku i dobry atakujący - plus dwa przy ataku, minus 2 przy obronie :D
Dobre wieści napływają z frontu Epirskiego, Pyrrus poszedł na północ, zostawił mnie :D a z jego armia (pezhetairoi na silverach we wszystkim - walory, atak, obrona) zjadłby mnie).
Planuje w najbliższym czasie zając Kretę :D

Ituriel32
13-02-2010, 12:43
W diadochach Macedonia jest straszna, prawie zawsze podbija Grecje. A później idzie do Azji mniejszej.

Związkiem w miarę łatwo jest zająć Spartę i Korynt.

Furiusz
13-02-2010, 15:05
Dobra skończyłem kampanie etolami. Ogólnie kampania całkiem przyjemna, wymagająca, wojska są fajnie odwzorowane, zakończyłem ją szybko, po podboju Larissy i krety miałem wystarczająco hajsu by wystawić trzy w miarę równorzędne armie. Podbiłem miasta kluczowe, zająłem parę prowincji trackich i buntowników i już, ale było trudno, zwłaszcza walki z Macedonią, miała niesamowite klimaty. Teraz zagram makami właśnie

Danek944
19-02-2010, 10:54
Nie wiem czemu jak pobiorę ten mod to on ma wirusa.Jaki patch potrzebuję żeby mod działał ? mam wersje chyba 1.1

19-02-2010, 15:22
Odinstaluj Avasta???

Wiktor_Lechki
20-02-2010, 23:20
Co daje zaznaczenie, a co odznaczenie pola "Fatigue" przy rozpoczynaniu kampanii?

21-02-2010, 00:54
Zaznaczenie daje realizm pola walki.Czyli Zmęczenie itp.Odznaczenie tej funkcji daje nam arkadowy system bitew(czyli bieganie po całej mapie i walkę bez zmęczenia,co ujmuje trudności grze).

Wiktor_Lechki
21-02-2010, 12:07
Ok, zacząłem grać z zaznaczonym, więc wszystko gra.

Czemu (grając Rzymem) wyskakuje mi wiadomość, że mogę upgrade'ować miasto, a jak wchodzę w miasto to nie mam żadnego budynku do zbudowania, aby to zrobić? :P

21-02-2010, 13:19
Na tym właśnie polega dodatkowa trudność.Trzeba o ile się nie mylę.Wybudować Market ,forum itd.Co na początku, gdy jeszcze nie prowadzimy stosunkowo dużo wojen, jest łatwe .Pozdrawiam

Wiktor_Lechki
21-02-2010, 20:48
Siema ..kurcze ja z wami nie pogadam :) bo jak grałem w DTW Rzymem.Trudno natomiast tą nacją walczyć przeciw plemionom Galijskim.Nie dają spokoju ci barbarzyńcy.Pozdrawiam

Na czym polega dokładnie ten problem? Chodzi o mnogość wojsk Galów, czy o co? : P
Po zdobyciu większej części Ilyrii, Epiru i dwóch macedońskich miast szykuję się na podbój północnej Italii ^^

Furiusz
21-02-2010, 20:58
Hmm wiesz, Pyrrus, Gallowie robią swoje jeszcze kartago chyba się włącza. nie grałem Rzymem, ale tak wynikało z ataków na moje imperium epirockie :D
Pokonałes pyrrusa?
na jakim poziomie grasz?

Wiktor_Lechki
21-02-2010, 22:30
Gram na m/m, pokonałem Pyrrusa oczywiście, teraz prowadzę walki w Macedonii i zacząłem wraz z Grekami rozbierać północną Italię.
Sprzymierzyłem się z Pergamonem i Egiptem, ale nie wiem jeszcze, czy sojusze są tutaj coś warte. : P

Furiusz
21-02-2010, 22:41
Sa, grałem kilka razy na vh/h i niewiele razy mi ktoś łamał sojusz (chyba tylko raz, na samym początku)
W której bitwie pojechałeś Pyrrusa? lubię ta postać i w DTW rozbijałem nim Rzym z piec razy :D

Wiktor_Lechki
21-02-2010, 22:48
Nie zwróciłem uwagi :P
A bitwa z Pyrrusem nie jest przypadkiem tą od której się zaczyna grę?

Co do sojuszy- zdarzyło się, żeby sprzymierzone wojska pomogły Ci w bitwie/zaatakowały wroga, ktory oblegał Twoje miasto? :D

Ituriel32
22-02-2010, 06:29
Pomagają (ale z przypadku, po prostu stoją obok bitwy i się przyłączają).
W Grecji i Azji Mniejszej (tam jest zagęszczenie nacji).
Zaś same sojusze są raczej trwałe.

gelo05
22-02-2010, 14:10
Czy ten mod ma większe wymagania od podstawki ?
Wszystkie mody mi chodziły normalnie(oprócz EB), bitwy rozgrywane na średniej liczcbie żołnierzy, i na najmnijeszych dedalach, i mody smigały.
A tutaj jak wezmę nawet 25 żołnierzy w oddziale to mi sie tnie jak nie wiem co.
prosze o odpowiedz

Wiktor_Lechki
22-02-2010, 19:03
Kiedy można się spodziewać jakiejś reformy wojskowej grając Rzymianami?

23-02-2010, 00:10
Reforma zawodowców Mariusza nie występuje .Natomiast po wybudowaniu (jak w podstawce) imperialnego pałacu,pojawia nam się reforma" Polybian"Pozdrawiam

Wiktor_Lechki
23-02-2010, 07:45
Gram sobie dalej tym Rzymem i mam coraz więcej wrogów.
Bez powodu wojnę wypowiedziały mi niepodległe greckie miasta, Dakowie i Kartagina. Z wojny z Kartaginą wyszedlem zwycięsko, bo zdobyłem Sycylię, a później musieli mi jeszcze płacić reparację wojenną :D Dakowie zajęli moje 2 miasta w Illyricum, wysłałem jedną armię z połową flagi do odzyskania ich, ale z mgly wojny wyszły 3 pełne, dackie armie ze srebrnymi belkami. Grecy zajęli mi Mediolanium i szykują się pewnie na Genuę. Słabo z kasą, już dawno mam na minusie i zastanawiam się tylko, kiedy osady mi się zbuntują. Kartagina się rozjebała na większość wybrzeży Afryki, Iberię i część Galii, więc niedługo dotrą do mnie i wtedy chyba już ostatecznie rozsypie mi się państwo i zakonczę grę :P

Zauważyłem, że komputer bardzo rzadko dotrzymuje sojuszy. Przykład? Dakowie zażądali, żebym został ich protektoratem. Zgodziłem się, bo planowalem inwazję na Kartaginę. Po 2 turach Dakowie zaczęli zdobywać moje miasta, z których zabrałem wojska do inwazji Kartaginy.
Wiernie dotrzymuje sojuszy tylko Królestwo Pergamonu. Pozostałe nacje wciąż mnie zdradzają, wiec chyba nie warto zawiązywać nowych sojuszy.

23-02-2010, 15:34
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=333690 .Poprawka odnośnie cech itd.Niestety trzeba zacząć grę od nowa.Mod b. fajny.Trudny szczególnie na dodatku Alexander!!!!Pozdrawiam

Danek944
27-02-2010, 11:39
Siema,mam problem : zainstalowałem RTW i RTW BI ale jak pobieram patcha 1.6 i instaluje go to mi wyskakuje takie coś : http://img690.imageshack.us/img690/3597/rtw.jpg
Instaluje DTW ale wogóle nie ma ikonki : tak jakby mod się nie zainstalował,Proszę pomóżcie mi.

Wiktor_Lechki
11-04-2010, 16:48
Jakieś porady dla osoby grającej Egiptem?
Już ledwo zipię, od kiedy oprócz Seleucydów walczę również z Pontem.
Jak zakończyć wojnę z Seleucydami nie podbijając ich rozległego państwa?

Oreius11
05-05-2010, 15:10
Mam takie małe pytanko. W modzie do Alka(w Diadochi Total War), w kampanii w miastach(oprócz stolicy) nie ma w ogóle możliwości szkolenia najważniejszych(choć nie tylko, są też zwykłe jednostki) jednostek. Nie chciałbym mieć tak. I tu rodzi się moje pytanko: jaki plik odpowiedzialny jest za przypisanie jednostke do regionu? Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o przypisanie jednostek do frakcji, ale do regionów(żeby można było rekrutować wszystkie jednostki w każdym regionie. I jeszczę dodam(ale chyba jest to zbędne), że w w tym modzi są takie same pliki co w normalnym Alexie czy Romie, więc jak ktoś nawet się orientuje jak to zrobić w Romie, to tak samo będzie tutaj.

Dziękuję :D

Lucius
04-06-2010, 07:02
Jaka jest wg was najlepsza jednostka w grze? Wg mnie Mjolnir Spartans. Co prawda jest ich w oddziale tylko 12 (mam ustawione jednostki na 100) ale mają śmieszne różowe kombinezony, hełmy kosmonautów, rzucają granatami i mają (chyba) 3 hitpointsy :mrgreen:

Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi - wybierasz custom battle, wybierasz frakcję buntowników, w jednostkach na samym dole są Mjolnir Spartans. Nie wiem czy występują w kampanii, raczej nie, byłoby to przegięcie.

k@mil1995
07-07-2010, 15:05
Może mi ktoś podać link by ściągnąć tą grę bo u mnie pisze 404 - NOT FOUND,chyba linki wygasły.

Matatjahu
09-07-2010, 09:54
Chyba jakiś problem na twc http://img638.imageshack.us/img638/123/beztytuumkr.png
Się nakręciłem na tego moda grę Epirem (przez was) a tu się nie da ściągnąć :cry:
Pytanie jak wy gracie i jak jest realistyczniej z bonusami dla kompa czy bez?

Yeah już się ściąga :D

k@mil1995
09-07-2010, 20:39
Ja też już mogę ściągać i to zrobiłem.Pojawił się jednak kolejny problem mianowicie gdy próbuje włączyć kampanię wywala mnie do pulpitu nawet nie zdążę frakcji wybrać.
Czy ten mod działa na samym romie bez BI lub Alexandra??
Czy trzeba ściągać patcha 1.1 czy może być 1.5???

Lucius
10-07-2010, 10:03
@Matatjahu - ja grałem bez bonusów dla kompa i jest ciężko. Ale to tylko kwestia rozgryzienia moda. Po kilku batach wiesz już jak grać. Nie trzymasz garnizonów w miastach, na maksa najemników i heja. Na początku do tyłu z kasą ale trzeba łupić miasta. Jeśli chodzi o bitwy - greckie i rzymiańskie :) formacje są twarde. Szczególnie falanga potrafi być przegięta. Otoczona z kilku stron bije się do końca. Jak jest bardziej realistycznie - ani tak, ani tak, ta gra nie jest realistyczna. W rzeczywistości grecka falanga rzeczywiście była twarda, ale macedońska po złamaniu szyku szła pod nóż jak młode wieprzki :) Tutaj możesz otoczyć ją z 4 stron i zajmie ci jeszcze trochę czasu zanim zostanie ich pięciu, którzy się domyślą że już chyba nie wygrają tej bitwy i pora wiać. Polecam tego moda. Trzeba się do niego przyzwyczaić jak do każdego innego.

k@mil1995
10-07-2010, 15:09
A czy ten mod wymaga BI lub Alexandra???

Matatjahu
12-07-2010, 13:03
Nie mogę za nic zainstalować ściągałem kilka razy kilka razy usuwałem i ciągle błąd przy bodajże barbarian huge city czy czymś takim spróbuje jeszcze raz przeinstalować rome z alexem.

k@mil1995
12-07-2010, 15:32
U mnie działa kampania prowincjonalna, ale gdy chce włączyć kampanię właściwą to wywala mnie do pulpitu.

Matatjahu
12-07-2010, 16:51
Nie instaluje się :D zawsze mam warning: ex.....(chodzi o wypakowywanie) i zawsze coś z barbarzyńcami nie ruszy nic nie zrobi :(

k@mil1995
13-07-2010, 18:06
Mi już gra działa :D
wystarczyło ściągnąć patcha 1.5 i zainstalować.

16-10-2010, 13:32
Troszkę zaktualizowałem pierwszego posta, dodałem linka...

KAMELEON2222
17-10-2010, 12:40
Gram w tego moda już od dłuższego czasu i musze stwierdzić że jest że to jeden z lepszych w jakie zdarzyło mi sie grać. Moja ulubiona frakcja to macedończycy.
Rzymianie faktycznie maja w tym modzie ciężko, ja nieustannie musiałem odpierać ataki ilyrów, greków, kartagińczyków, pózniej doszli galowie więc lekko nie było. W miarę postepów stworzyłem 1 silną armię i przeżucałem ją po całym półwyspie. Po jakimś czasie i sam nie wiem ilu bitwach z takimi weteranami bez trudu rozbijałem po 2,3 armie wroga sam nie ponoszac ciezkich strat.
Jak ktoś chce grać Seleucydami lub Egiptem to musi sie od razu nastawić na walkę miedzy tymi frakcjami. Ja grajac Egiptem też zebrałem na początku 1 armię i nia operowałem w judei odpierajac kolejne ataki Seleucydów a w miedzyczasie wzmacniałem gospodarkę i handel bo to podstawa.
Grając tymi państwami lepiej zamiast na podboju najpierw skupić sie na gospodarce, uporządkować finanse, wzmocnić sie a dopiero potem ruszyć do walki.

k@mil1995
18-10-2010, 14:39
Mi mod się podoba ma jednak 1 poważny minus:Grając Selkami walczyłem z Macedonią, która miała nie skoczenie dużo armii gdy rozbiłem 1 przychodziła druga pełna armia i tak przez około 50 tur

KAMELEON2222
19-10-2010, 09:08
Ja miałem tak samo, troche mnie to dziwi bo skoro mnie stać na wystawienie tylko 1 armii bo tylko na tyle starczało mi na poczatku kasy to jak komputer może w jednej chwili wystawić 3 lub wiecej bo miałem taka sytuacje grajac syrakuzami. Na kazdą rozbitą jednostkę rzymska komputer słał 2 kolejne i tak ileś tur pod rząd. Regium z 20 razy przechodziło z rąk do rąk.
Wielkosć armii miała byc uzależniona od ilości posiadanych prowincji z tego co pamietam czy też stopnia rozwoju a wydaje mi sie że w tym przypadku tak nie jest.
Starałem sie podkopać ekonomię rzymian robiąc rajdy flotą i wysadzajac desanty które plądrowały miasta i niszczyły wszystko w nich ale i to nie pomogło dalej słali na mnie armie za armią.

Viterbo
26-04-2011, 18:19
a teraz mam kolejny problem.
odinstalowałem rome, pobrałem ponownie mod, reinstal rome, chce zainstalować mod, a tu proszę zonk:
http://img109.imageshack.us/img109/2571/beztytuuks.png (http://img109.imageshack.us/i/beztytuuks.png/)




Dawno dawno temu ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu z ponowną instalacją, ale nie opisał jak to zrobił.
Mam z tym modem ten sam problem, czyli jakieś resztki starej instalacji blokują nowa instalację :cry:
To chyba jakis ukryty pliczek, bo rejestr z 10 razy czyściłem :D
Jeśli to moja impotencja umysłowa to proszę, żeby mnie ktoś olśnił ;)
Z góry dzieki za odpowiedź.

28-04-2011, 14:36
Odinstaluj grę, a nie rób reinstalacji, i jeszcze raz pobierz pliki instalacyjne, czasami błąd jest w instalkach. ;)

Mateusz Sz
03-05-2011, 14:41
Odinstaluj grę, a nie rób reinstalacji, i jeszcze raz pobierz pliki instalacyjne, czasami błąd jest w instalkach. ;)
Eutyches ma rację. Sam kiedyś miałem problem z instalacją tego moda. Ponowne pobranie instalek pomogło.

filippp69
22-05-2011, 15:36
Ściągnąłem zainstalowałem i na początku zrobiło na mnie dobre wrażenie fajna mapa i styl walki falangi greckiej jest taka no realistyczniejsza niż np. w EB gdzie wygląda troche sztucznie ale potem zobaczyłem pierwsze minusy mianowicie Kartagina nie ma dorobionych obrazów w opisach jednostek a tego nie zcierpie bo Kartagine uwielbiam koniec kropka :D

radoxx4
22-05-2011, 16:07
filippp69 to nie do końca "niedorobienie" swego czasu też mnie to irytowało w RS II i na twcenter znalazłem odpowiedź. Pisali, że to wina silnik :? a Rome.

filippp69
22-05-2011, 16:29
Ale nie tym razem szukałemnawet w plikach .tga i zgodnie z przewidywaniami obrazki są złe a nie chce mi się obecnie samemu robić screenów ustawiać przezroczystych warstw i podmieniać może w przyszłym miesiącu ale teraz poprostu mi się nie chce :D

lol1998
25-05-2011, 16:48
Mod jest bardzo ciekawy i trudny, ale wojska wroga( nawet nie musi być to falanga) trzymają się i potrafią wybić pół atakującego je od tyłu oddziału kawalerii. Więc pobawiłem się w plikach i dałem każdej jednostce po 2 pkt. życia, a jeżdzie 2 razy silniejszą szarżę.Efekt:grając na rozmiararze bitwy 100 pedzetajrowie zaatakowani od tyłu uciekją licząc 100 ludzi.

21-08-2011, 17:31
Moderatorzy!!! Nie śpijcie :D Normalnie bym się nie odzywał, ale bardzo lubię tę modyfikację i żałować należy że jest tak mało popularna
Mod jest dobry, cały czas poprawiany. Jeden z lepszych:) Rome zawsze młode :D , co do innych aktualizacji, to już nie moja bajka ;)
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=132115
Jest nowy patch kumulujący poprawki, a to przynosi ostatnia wersja. To jest najnowsza wersja moda w ślicznym instalatorze! :D
v1.20
-) New aor units: Eastern Spearmen Archers, Iberian Infantry, Iberian Cavalry, Indian Cavalry, Italian Velites, Tarantine Cavalry, Nubian Spearmen, Nubian Cavalry, Ethiopian Axemen, Barbarian Archers, Eastern Archers
-) All units now have sprites
-) Bactria can now recruit Archers, Slingers and Thureophoroi
-) Basilikon Agema use Hypaspist model instead of Thureophoroi
-) Greek Cataphracts now use Hetairoi horsemen and armoured horse
-) Parthian Immortals replaced by Companion Cavalry (elite cataphracts)
-) Changed skin of Spartan Royal Guard, less anachronistic and similar to normal Spartiates
-) Campaign map expanded a little north.
-) Added Red Sea channel.
-) Fixed ground types in North Italy.
-) Four more regions: Dura Europos, Pelusium, Malaca*, Saldae*, Sabratha* (*=removed regions from germania).
-) New eastern and barbarian settlement strat models (thanks to Suppanaut).
-) Patavium now has a port in Pyrrhic Wars campaign.
-) Drilling Fields converted to Local Garrisons.
-) Ports no longer give experience bonus (cause of an evil CTD).
-) New hinterland building, Town Square. It should guarantee recruitment. of basic levy units, to prevent the revolt CTD.
-) Fixed barbarian music.
-) Pyrrhus and Decius Mus engage automatically at the start of Pyrrhic Wars campaign.
-) Population growth option during installation works properly and now gives a much more reasonable bonus.

lol1998
22-08-2011, 10:46
Ta wersja moda nie działa.

25-08-2011, 15:09
Ta wersja moda nie działa.
Totalne bzdury napisałeś. Mod chodzi jak brzytwa, ma nową kampanię z Diadochami, a że chodzi tylko pod Aleksandrem ta wersja, cóż :lol:

Mateusz Sz
25-08-2011, 19:34
...ma nową kampanię z Diadochami...

Niezauważyłem, żadnej nowej Kampanii. Co najwyżej poprawiono stare (tradycyjną Imperialną, słabo zbalansowane Wojny Diadochów, Wojny Pyrrusa i przypominającą betę Synowie Marsa DTW). A sformułowanie
Mod chodzi jak brzytwa... świetnie opisuje finalną wersję Diadochi TW :)

25-08-2011, 20:04
...ma nową kampanię z Diadochami...

Niezauważyłem, żadnej nowej Kampanii. Co najwyżej poprawiono stare (tradycyjną Imperialną, słabo zbalansowane Wojny Diadochów, Wojny Pyrrusa i przypominającą betę Synowie Marsa DTW). A sformułowanie
Mod chodzi jak brzytwa... świetnie opisuje finalną wersję Diadochi TW :)
Hmmm....mam inne odczucia względem balansu itd...bo grałem jeszcze, a raczej zacząłem przygodę z modem od wersji gdy w tytule miała to, co zostało w temacie tego moda, później twórcy to zmienili. Ale cieszę się że ktoś w niego gra, z tego co mi gdzieś się obiło ;) o oczy, to dalej będą go aktualizować, i bardzo dobrze :D
pozdrawiam

Mateusz Sz
25-08-2011, 20:26
Ja swoją przygodę zacząłem od bety 0.92 (także z nazwą XGM) więc też wiem co nieco na temat powstawania tego moda ;) Miło, że oddali chociaż kawałek północy w najnowszej wersji :)

21-10-2012, 11:26
Kocham tą modyfikacje :D
Niedawno wyszła wersja 1.20 :lol: Pisało że to chyba ostatnia wersja tego moda...szkoda :(

Pele
29-10-2012, 19:22
Do wersji 1.20 jest tez patch opatrzony numerem 1.21 :) jeśli grał ktoś ostatnio to piszcie jakie macie wrażania wyniesiony z gry w Diadochi! :)

03-11-2012, 18:10
Do wersji 1.20 jest tez patch opatrzony numerem 1.21 :) jeśli grał ktoś ostatnio to piszcie jakie macie wrażania wyniesiony z gry w Diadochi! :)
Taak bardzo fajnie :D
Mam pytanie jak grać jednostkami Rzymu Polybian domyśliłem się że po zbudowaniu pałacu cesarskiego nastąpi jak go już zbudowałem (bez kodów) i czekałem jakieś 10 tur i nic sie niedziało trzeba do jakiegoś roku czekać?
A ps. dasz link do niego bo nie umien znaleść

16-01-2013, 10:35
Do wersji 1.20 jest tez patch opatrzony numerem 1.21 :) jeśli grał ktoś ostatnio to piszcie jakie macie wrażania wyniesiony z gry w Diadochi! :)
Taak bardzo fajnie :D
Mam pytanie jak grać jednostkami Rzymu Polybian domyśliłem się że po zbudowaniu pałacu cesarskiego nastąpi jak go już zbudowałem (bez kodów) i czekałem jakieś 10 tur i nic sie niedziało trzeba do jakiegoś roku czekać?
A ps. dasz link do niego bo nie umien znaleść
Lepiej późno niż wcale :lol:
Tutaj są zawsze aktualne linki do tej mnodyfikacji, co jakiś czas aktualizowane przez twórców moda :D
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=132115

karollo8686
24-01-2013, 15:05
szczerze powiedziawszy przy tym modzie spedzilem najwiecej czasu gdyz byl dla mnie najtrudniejszy ;] mod fajny ale po pewnym czasie sie nudzi (przynajmniej mi) bo istnieje zbyt duze podobienstwo do siebie nacji
jednakze kto w niego nie gral goraco polecam

Rzyminin
13-02-2013, 20:22
Bardzo fajny mod, ale jak zmniejszyć lagi ? Ta sytuacja mnie dobija Battlefield 3 działa mi na wysokich detalach bez lagów, a stary dobry Romek robi mi pokaz slajdów :(
Da się to jakoś zmienić ?

15-02-2013, 22:57
Bardzo fajny mod, ale jak zmniejszyć lagi ? Ta sytuacja mnie dobija Battlefield 3 działa mi na wysokich detalach bez lagów, a stary dobry Romek robi mi pokaz slajdów :(
Da się to jakoś zmienić ?
viewtopic.php?f=368&t=12080 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=368&t=12080) :D

Krzywousty
23-02-2013, 15:53
Fajny Mod Polecam :D Troche trudno z kasą jak się wyjdzię całą Armią ,ale da się przeżyć :P

25-02-2013, 21:25
Do wersji 1.20 jest tez patch opatrzony numerem 1.21 :) jeśli grał ktoś ostatnio to piszcie jakie macie wrażania wyniesiony z gry w Diadochi! :)
Taak bardzo fajnie :D
Mam pytanie jak grać jednostkami Rzymu Polybian domyśliłem się że po zbudowaniu pałacu cesarskiego nastąpi jak go już zbudowałem (bez kodów) i czekałem jakieś 10 tur i nic sie niedziało trzeba do jakiegoś roku czekać?
A ps. dasz link do niego bo nie umien znaleść
Lepiej późno niż wcale :lol:
Tutaj są zawsze aktualne linki do tej mnodyfikacji, co jakiś czas aktualizowane przez twórców moda :D
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=132115

Dzięki ;) A powie ktoś co do tej reformy?

03-03-2013, 14:25
Hmmm....a o co ci sympatyku Rome chodzi? Jakbyś mógł doprecyzować zadane pytanie, byłbym ci wdzięczny ;)

04-03-2013, 18:09
Hmmm....a o co ci sympatyku Rome chodzi? Jakbyś mógł doprecyzować zadane pytanie, byłbym ci wdzięczny ;)
Bo chodzi mi o to że jak grasz Rzymem to na początku masz jednostki : hastati,Principes,Triarii to mają przydomek Camilian a liście jednostek w własnej bitwie mają jeszcze te same pod nazwą polibian mają lepsze statystyki da sie ich odblokować w kampanii?

16-03-2013, 10:10
SH150Tradycyjnie, ci co grają jak zawsze nie odpuszczą i tyle jest postów pomocnych że nie wiadomo, co wybrać...Jeżeli do tej pory sam nie znalazłeś odpowiedzi, to w tym nawale informacji masz takową.By mieć wszystkie te śliczne jednostki synów wilczycy, musisz podbić wszystkie miejscowości, wtedy zajdą reformy, które pozwolą odblokować reformy a co za tym te jednostki...Jeżeli się mylę, wybacz ale dawno nie grałem w tego moda ;)
monitor_conditions I_TurnNumber >= 90
and I_SettlementOwner Tarquinii = romans_julii
and I_SettlementOwner Ancona = romans_julii
and I_SettlementOwner Rome = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Aleria = romans_julii
and I_SettlementOwner Caralis = romans_julii
and I_SettlementOwner Lilybaeum = romans_julii
and I_SettlementOwner Syracuse = romans_julii
and I_SettlementOwner Messana = romans_julii
and I_SettlementOwner Croton = romans_julii
and I_SettlementOwner Tarentum = romans_julii
and I_SettlementOwner Arpium = romans_julii
and I_SettlementOwner Beneventum = romans_julii
and I_SettlementOwner Genua = romans_julii
and I_SettlementOwner Mediolanium = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Carthago = romans_julii
and I_SettlementOwner Hadrumetum = romans_julii
and not I_CompareCounter reform_trigger = 1
set_counter reform_trigger 1
terminate_monitor
end_monitor
Czyli:
po 90 kolejkach musisz być właścicielem wszystkich tych osiedli. Jeżeli podbijesz je wszystkie przed 90 turą, otrzymasz reformy w 90 turze. :D A co za tym możliwość jednostek j.w.
-
Ewentualnie może być tak, że trzeba będzie pogmerać w plikach gry, jeżeli się nie odblokują ale przecież możesz zobaczyć w przeglądarce budynków jakie jednostki są budowane i kiedy? ;)

26-03-2013, 09:32
SH150Tradycyjnie, ci co grają jak zawsze nie odpuszczą i tyle jest postów pomocnych że nie wiadomo, co wybrać...Jeżeli do tej pory sam nie znalazłeś odpowiedzi, to w tym nawale informacji masz takową.By mieć wszystkie te śliczne jednostki synów wilczycy, musisz podbić wszystkie miejscowości, wtedy zajdą reformy, które pozwolą odblokować reformy a co za tym te jednostki...Jeżeli się mylę, wybacz ale dawno nie grałem w tego moda ;)
monitor_conditions I_TurnNumber >= 90
and I_SettlementOwner Tarquinii = romans_julii
and I_SettlementOwner Ancona = romans_julii
and I_SettlementOwner Rome = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Aleria = romans_julii
and I_SettlementOwner Caralis = romans_julii
and I_SettlementOwner Lilybaeum = romans_julii
and I_SettlementOwner Syracuse = romans_julii
and I_SettlementOwner Messana = romans_julii
and I_SettlementOwner Croton = romans_julii
and I_SettlementOwner Tarentum = romans_julii
and I_SettlementOwner Arpium = romans_julii
and I_SettlementOwner Beneventum = romans_julii
and I_SettlementOwner Genua = romans_julii
and I_SettlementOwner Mediolanium = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Carthago = romans_julii
and I_SettlementOwner Hadrumetum = romans_julii
and not I_CompareCounter reform_trigger = 1
set_counter reform_trigger 1
terminate_monitor
end_monitor
Czyli:
po 90 kolejkach musisz być właścicielem wszystkich tych osiedli. Jeżeli podbijesz je wszystkie przed 90 turą, otrzymasz reformy w 90 turze. :D A co za tym możliwość jednostek j.w.
-
Ewentualnie może być tak, że trzeba będzie pogmerać w plikach gry, jeżeli się nie odblokują ale przecież możesz zobaczyć w przeglądarce budynków jakie jednostki są budowane i kiedy? ;)

Dzięki chyba "odkurzę" tą gre :)

Pan Toranaga
19-04-2013, 13:17
Własnie odkryłem tego ciekawego moda. Gram Scytami i tak sie zastanawiam , czy im troche nie zrobic wiekszego zasiegu przy strzelaniu z łuku, o ile to mozliwe, w ktorym miejscu w plikach musialbym cos zmienic , jakbym chcial zwiekszyc im zasieg?

20-04-2013, 09:57
Własnie odkryłem tego ciekawego moda. Gram Scytami i tak sie zastanawiam , czy im troche nie zrobic wiekszego zasiegu przy strzelaniu z łuku, o ile to mozliwe, w ktorym miejscu w plikach musialbym cos zmienic , jakbym chcial zwiekszyc im zasieg?
Tutaj masz przykład z Medka 2, ale identycznie odczytuje się liczby w modach pod Rome, akurat w tym przypadku..., musisz wejść w odpowiedni plik, odszukać daną nację i jednostkę, zmienić podobnie jak w tym przykładzie, tradycyjnie skasować map.rwm i sugerowałbym od nowa kampanię, nie zawsze może dać efekt na starym zapisie
viewtopic.php?p=255090#p255090 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=255090#p255090)

Pan Toranaga
20-04-2013, 17:36
Znalazłem ten plik, tylko , ze sa one dwa, jest : export_descr_unit i export_descr_unit2, i w jednym i w drugim mam tą jednostke, która mnie interesuje. Mam zmienic ten zasięg w jednym i drugim pliku?

20-04-2013, 19:52
Zmień w tym export_descr_unit, nie mam teraz tego moda na dysku, ale powinno to wystarczyć- nie zapomnij kopii zrobić pliku ;)

Pan Toranaga
23-04-2013, 16:31
Świetny mod. Gram Sytami na vh/vh i lekko nie ma. Komp i na mapie kampanii i na mapie bitewnej calkiem dobrze sie zachowuje. Jedyne, co moge sie na razie przyczepic, to ze chyba niektore jednostki sa zbyt przypakowane i dodałbym w kilku miejscach mapy jeszcze pare prowincji, ale to kwestia gustu. Chodzi tez dobrze, z 3 razy mnie wywalilo, ale robie sejvy i wykasowuje ,,map rwm'' i moge grac dalej.


Takie male pytanie. Jak instaluje grę , to na poczatku instalacji pojawia sie chyba cos takiego jak pytanie o dodatkowe bonusy dla kompa, czy trzeba bylo to odznaczyć, czy nie odznaczac, zeby komp nie mial tych dodatkowych bonusów? Czy jest mozliwosc- jezeli dalem te dodatkowe bonusy dla kompa przez przypadek-zeby jakos wrócic do tego i zrobic tak, zeby komp nie mial tych dodatkowych bonusów.


Kolejna sprawa. Jak czytalem wczesniejsze posty to komp dostaje w bitwie na v/h dodatkowe bonusy, na czym one polegaja? Czy komp dostaje tez dodatkowe bonusy na mapie kampanii jak gram na v/h?

ryczek11
30-05-2013, 17:11
Czy mógł bym prosić o podsumowujące linki do Diadochi ,tego submodu oraz spolszczenia ( czytałem że za jakiś czas powstanie )

buger13
30-05-2013, 17:16
Ave przyjacielu spolszczenia nie ma i nie będzie, tam chodziło o opis zmian jakie wprowadził ostani patch.
Pozdrawiam

ryczek11
30-05-2013, 18:00
A czy istnieje jakieś uniwersalne spolszcznie do modyfikacji na RTW ,wiem że takowe było i jest do Medievala 2

buger13
30-05-2013, 18:17
Niestety nie ma takowego.

Pan Toranaga
10-07-2013, 13:33
Kilka moich odczuc po grze na tym modzie. Grałem różnymi frakcjami. Dość długo Egiptem , Macedonią, a teraz gram bardzo długo Rzymem. Gra jest na prawde bardzo trudna. Bitwy na różnych poziomach trudności są do wygrania z kompem (grałem na vh, h, n), choć uważam, ze komp calkiem niezle sobie radzi na mapie bitewnej. Na mapie kampanii jest natomiast bardzo ciężko- grając takim Rzymem albo Macedonią, ciągle ktos mnie atakuje, a po jakims czasie sojusznicy łamią sojusze i tez atakują. Te sojusze to chyba jedna ze slabszych stron tego moda, komp dosc czesto oferuje mi swój protektorat, ja go przyjmuje, staje sie jego wasalem, a juz w tej samej turze wypowiada mi wojne, co jest dla mnie bez sensowne.

Wydaje mi sie, ze powinno byc cos takiego jak jakas pula zasobów ludzkich, ktora się jakos powoli uzupelnia,ale nie za szybko, bo tak mam taka sytuacje, że niszcze ciagle armie wrogów, a oni ciagle wystawiaja nowe jednostki. Np. grajac Rzymem zniszczylem tyle wojsk Galów, ze podejrzewam, ze normalnie to unicestwilbym caly ich naród, a tak co chwila pojawiaja sie nowe armie.

Kolejna sprawa to masowe uzywanie jednostek np. greckich przez barbarzyńców. Rozumiem , ze mog sobie zaciagnac jakis najemników w sile jednego czy dwóch oddzialow(oczywiscie placac za niego ekstra kase), a tak to dosc czesto pojawiaja sie greckie jednostki w sile 4-6 czasami wiecej oddzialów w armiach takich Getów czy innych barbarzynców. Wydaje mi sie, ze jak jacys barbarzyncy zdobeda jakies miasto greckie, to powinni miec ograniczone rekrutowanie greckich oddzialów.

Jeremi Wiśniowiecki
29-07-2013, 20:18
Wydaję mi się, że waść niepotrzebnie pozaznaczałeś te dodatki przy instalacji i dlatego tak jest. Choć mogę się mylić. U mnie na n/n mają jedną dużą armię przeważnie np Grecy czy sojusz Achajów. Za to ja mam inne pytanie - ma ktoś dobry sposób grając Rzymianami na falangę ? Jak się nie obrócę tam dupa z tyłu, a zwycięstwa jeśli są to okupione ogromnymi stratami. Staram się tak manewrować by nie atakować od czoła ale komp jest tutaj inteligentny do czego nie przywykłem w normalnej wersji ;) Wcześniej grałem Grekami, Macedończykami i Pegamonem, nie było tak ciężko.

Pan Toranaga
30-07-2013, 22:11
Witam
Wydaje mi sie, ze tych dodatkow przy instalacji chyba nie oznaczałem. Jezeli oznaczyłem, to co trzeba zrobić, zeby bylo bez tego??? Jezeli chodzi o falangi, to zawsze jak grałem Rzymem to staralem sie wystawic wroga falange na ostrzał łuczników albo oszczepników. Pozniej od przodu atakowałem piechotą a od tyłu jazdą. Musze jednak przyznac, ze falangi w tym modzie sa dosc ciezkie do rozbicia i zdarzalo sie, ze ponosilem wysokie straty przy ich rozbijaniu.

p.s. zapomnialem dodac, ze jest juz chyba jakas poprawka do tego moda o numerze 1.22(?)

13-08-2013, 08:26
Witam
Wydaje mi sie, ze tych dodatkow przy instalacji chyba nie oznaczałem. Jezeli oznaczyłem, to co trzeba zrobić, zeby bylo bez tego??? Jezeli chodzi o falangi, to zawsze jak grałem Rzymem to staralem sie wystawic wroga falange na ostrzał łuczników albo oszczepników. Pozniej od przodu atakowałem piechotą a od tyłu jazdą. Musze jednak przyznac, ze falangi w tym modzie sa dosc ciezkie do rozbicia i zdarzalo sie, ze ponosilem wysokie straty przy ich rozbijaniu.

p.s. zapomnialem dodac, ze jest juz chyba jakas poprawka do tego moda o numerze 1.22(?)
Ustala się to przy rozpoczęciu gry, co do samej rozgrywki, ja z kolei grałem Macedonią, te boje z Rzymem to było to ;) Co do patcha, dzięki za informację :D

Lwie Serce
20-12-2013, 12:03
Ave!
Widzę że temat o tym niewątpliwie zacnym modzie zamarł ostatnio :) Ja sobie ostatnio do niego powróciłem, i znów dobrze się przy nim bawię. Na początek tradycyjnie, rozegrałem sobie kilkanaście własnych bitew, dla przypomnienia balansu. Jest świetny, żołnierze się długo biją dosyć. Falanga tu jest bardzo silna, ciężko ją przełamać, co sprawia że starcia armii hellenistycznych zazwyczaj sprowadzają się do uzyskania przewagi na skrzydłach, gdzie ściera się kawaleria i lżejsza piechota, oraz przypuszczaniu szarży od tyłu na falangitów wroga, oczywiście po rozbiciu flanek przeciwnika. Takie bitwy są niezwykle ciekawe, zwłaszcza jak dojdą do tego słonie czy rydwany :D

Oczywiście zacząłem też kampanię - Rzymem. Na początek ciężkie starcie z Epirem, niby siły wyrównane ale jakościowa przewaga zdecydowanie po stronie wroga, falangici potrafili skutecznie walczyć nawet w okrążeniu! Musiałem mnóstwo się na manewrować, co było utrudnione bo kawaleria nieliczna. Wojownicy Epiru nie załamali się nawet po śmierci króla. Koniec końców oberwałem, ale zaiste wróg odniósł nade mną pyrrusowe zwycięstwo :D Później zebrałem niewielką armię i dołożyłem tym co pozostali przy życiu w poprzedniej bitwie, było ich naprawdę niewielu, większość poległa co mogę uznać za sukces mimo utraty całej armii. Widzę że może być trudno dalej, jest ciekawie. Polecam tego moda, jest bardzo fajny.

Majpa
12-01-2014, 20:24
Dla mnie fenomen to "optymalizacja" tego moda.
Jednostki są liczniejsze, bitwy dłuższe i.. żadnej ścinki. Żadnej, maluteńkiej.
A na czystej podstawce przy mniej licznych bitwach komputer czasem lubił chwilę poklatkować. Fenomen jakiś?!

marengo
20-01-2014, 07:44
Tak, ten mod jest wyjątkowy, także dla mnie. Dlatego też mam przyjemność ogłosić pojawienie się kumulatywnego patcha nr 1.23, który zawiera w sobie wszystkie poprawki, hotfixy począwszy od wersji 1.20. Nie potrzebujemy niczego więcej.

Changelog:


RedFox:
-) A substantial amount of missing unit cards fixed
-) Numerous missing textures fixed
-) Huge unit stat and cost rebalancing accross all factions
-) Unit formation depths updated to avoid wide formations when playing on Huge unit sizes
-) Reduced insane AI money bonus to enable crippling their economy. If the AI coffers run negative, they only get +3000 bonus to get them out of recession.
-) Reduced AI nation wide recruits experience bonus from 3 to 1. When stacked with temples, this gave the AI an unfair edge in unit experience.
-) AI Unit Quality options in the installer:
* Default Bonuses +1: (+1exp, +1wep, +1arm, +1mor)
* Remove Bonuses 0
* Hard Bonuses +3: (+3exp, +1wep, +2arm, +2mor)
* Insane Bonuses +5: (+5exp, +2wep, +2arm, +3mor)
-) Fixed independent Greeks AI formations, which used to be barbarian instead of Hellenic.
-) Diplomats now spread your culture and are available from third tier settlements. -- Experimental feature.

Download, wystarczy kliknąć w link poniżej, inicjując pobieranie:

http://dtw.ateh10.net/DTW_Patch_v1.23.exe

Cedryk
10-10-2014, 09:30
Witam.

Jeśli ktoś to w ogóle przeczyta :) proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Mianowicie kawaleria w tym modzie jest okropnie słaba. Miarka się przebrała gdy szarża ,,katafratów'' na tradycyjnych hoplitów( z krótkimi włóczniami) kończy się masakrą tych pierwszych. Konnica ma świetne statystyki a pada w kilka sekund. Gram na Aleksandrze, Patch_v1.23.exe (http://dtw.ateh10.net/DTW_Patch_v1.23.exe). Poziom n/n a przy instalacji, bonusów do AI nie dawałem, ani nie odejmowałem. Można jakoś to poprawić? Informacyjnie patch ten faktycznie niweluje spam armii :)

McAbra
10-10-2014, 16:12
Nie grałem w moda, więc nie wiem czy rzeczywiście kawaleria jest za słaba - tak czy siak w pliku export_descr_unit możesz zmienić statystyki jednostki. Odnajdź tam interesujące cię jednostki i podnieś wartości w linijce stat_pri_armour ​na takie, jakie ci odpowiadają. :)

Aryman
17-11-2014, 21:55
cześć,

gram w tego moda Partami, na vh, vh, mam rok około 236 p.n.e. w przybliżeniu odbudowałem zasięg terytorialny państwa Achemenidów, no i mam problem pomimo posiadania blisko 70 prowincji moje przychody z handlu wynoszą około 7000 na turę... w miarę możliwości rozbudowuje gospodarkę ale nic to nie daje mój handel cały czas maleje, w szczytowym okresie dochody wynosiły 40000 potem zaczął spadać i nic z tym nie mogę zrobić, ktoś się z tym spotkał ? ktoś miał podobny problem, sporo czasu poświęciłem na tę grę da się to jakoś naprawić ?

EDIT:

grałem w starszą wersję tego moda, z większą mapą jak z EB, za brak kasy z handlu odpowiadały budynki "Import Zborza" takie z kłosami, po ich wyburzeniu w 3 tury mój handel przynosił 190 000 na turę..., w wersji 1.23 też są one dostępne zmniejszają nieco handel w zamian za bonusy do porządku, ale nie rozegrałem żadnej kampanii więc nie wiem w jakim stopniu ograniczają handel.

Cedryk
05-12-2014, 10:15
Witam.Ostatnimi czasy grałem w tego moda bardzo długo. Stabilny, dopracowany, trudny. Duże frakcje typu ,,Selucydzi'' potrafią co turę spamować pełną armią najlepszych wojsk, ale te mniejsze już nie. Więc stosunkowo to realistyczne. Drogi Aryman, ja nie zauważyłem niestety wpływu "Import zboża" na obniżenie handlu ( pewnie dlatego, że w opisie nic nie pisało o pogorszeniu handlu tylko o korzyściach do porządku, więc nie zagłębiałem się). Zasadniczo finansowo ciężko w tym modzie. Najlepiej trafić prowincje z trzema kopalniami, wtedy można sporo dochodu generować. Handel tylko wewnętrzny bo sojusze nie są trwałe. Warunki kampanii stosunkowo łatwo frakcjami hellenistycznymi osiągnąć( dużo miast o wspólnej kulturze, mało buntów). Inne frakcje ( w szczególności Rzym) dla mnie za trudne. Galów wygnałem za Mediolanum, skupiłem się na podboju Kartaginy i po początkowych sukcesach w Afryce przyszły bunty ludności w miastach, problemy finansowe :). I niestety powtórzę się - fatalna kawaleria. Bez ingerencji własnej oddział słoni, rydwanów jest rozbijany przez podstawowy oddział piechoty. Mimo to podsumowując gorąco polecam !

Lwie Serce
05-12-2014, 18:51
Kilka szarż na lekką piechotę np. hetajrami wystarczy, by ją pokonać. Twórcy poszli w realizm, kawaleria po prostu nie przebije się przez ciężka piechotę a i na lekką musi szarżować kilka razy, bo nie ma strzemion. :) I tak jeźdźcy w tym modzie zawsze byli u mnie kluczową siłą, bez nich się nie obejdzie. ;)

Torguan
02-01-2015, 12:36
Tradycyjnie, ci co grają jak zawsze nie odpuszczą i tyle jest postów pomocnych że nie wiadomo, co wybrać...Jeżeli do tej pory sam nie znalazłeś odpowiedzi, to w tym nawale informacji masz takową.By mieć wszystkie te śliczne jednostki synów wilczycy, musisz podbić wszystkie miejscowości, wtedy zajdą reformy, które pozwolą odblokować reformy a co za tym te jednostki...Jeżeli się mylę, wybacz ale dawno nie grałem w tego moda ;)
monitor_conditions I_TurnNumber >= 90
and I_SettlementOwner Tarquinii = romans_julii
and I_SettlementOwner Ancona = romans_julii
and I_SettlementOwner Rome = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Aleria = romans_julii
and I_SettlementOwner Caralis = romans_julii
and I_SettlementOwner Lilybaeum = romans_julii
and I_SettlementOwner Syracuse = romans_julii
and I_SettlementOwner Messana = romans_julii
and I_SettlementOwner Croton = romans_julii
and I_SettlementOwner Tarentum = romans_julii
and I_SettlementOwner Arpium = romans_julii
and I_SettlementOwner Beneventum = romans_julii
and I_SettlementOwner Genua = romans_julii
and I_SettlementOwner Mediolanium = romans_julii
and I_SettlementOwner Patavium = romans_julii
and I_SettlementOwner Carthago = romans_julii
and I_SettlementOwner Hadrumetum = romans_julii
and not I_CompareCounter reform_trigger = 1
set_counter reform_trigger 1
terminate_monitor
end_monitor
Czyli:
po 90 kolejkach musisz być właścicielem wszystkich tych osiedli. Jeżeli podbijesz je wszystkie przed 90 turą, otrzymasz reformy w 90 turze. :D A co za tym możliwość jednostek j.w.
-
Ewentualnie może być tak, że trzeba będzie pogmerać w plikach gry, jeżeli się nie odblokują ale przecież możesz zobaczyć w przeglądarce budynków jakie jednostki są budowane i kiedy? ;)

Wiem że tego użytkownika już tutaj nie ma ale gdzie znajdują się owe linijki? I czy jak usunę Alezje z tej listy to dostane reformy bez niej?