PDA

Zobacz pełną wersję : Kampanie Warhammer - Dyskusja



Turek
24-01-2017, 15:52
Można by coś pomyśleć nad jakąś kampanią w Starym Świecie po wyjściu Bretonii (Luty). Co myślicie?

Wozio102
24-01-2017, 18:57
No spoko pomysł, ale kto się tym zajmie i trzeba wprowadzić zmiany itp...

Turek
01-02-2017, 16:25
Dobra, mam już zarys mini-kampanii. Mechanika została stworzona przeze mnie i nazywa się Warhammer Tactics. Póki co to są to zasady dla dwóch graczy. Scenariusz zostanie rozegrany na stworzonej przeze mnie mapie. Graczami testowymi będą Wozio i Jsatrzab.

Zasady:
- W grze bierze udział dwóch graczy,
- Gracze posiadają swoje terytoria i swoje armie, których wartości wyrażone są w złocie (Tym samym co w total war: warhammer)
- Gra podzielona jest na tury,
- W każdej turze każda armia może wykonać jedną akcję. Zadeklarowane akcje są tajne i wysyła się je MG (Mistrz Gry)
- Rodzaje akcji: Atak (Armia atakuje daną prowincję), Obrona (Armia szykuje się do obrony: +500 złota jednorazowo na czas bitwy jeżeli zostanie zaatakowana)
- Przegrana armia traci 500 złota. Jeżeli Armia "A" atakowała Armię "B", która zadeklarowała "obronę" to traci tylko 250. Przegrana armia ustępuje i wycofuje się do wskazanej przez MG prowincji, a armia, która ją pokonała zajmuje jej miejsce. Prowincje można zająć tylko w przypadku akcji "atak".
Unikatowe zdolności:
- Zielonoskórzy - Unikatowa akcja: Plądrowanie - Jeżeli armia przebywa w obcej prowincji, może zadeklarować plądrowanie i zyskać przez to na stałe 400 złota.
- Imperium - Unikatowa akcja: Do broni! - Armia traci na stałe 350 złota, ale na czas następnej bitwy zyskuje 2 oddziały włóczników

Arroyo
01-02-2017, 16:53
Podpiąłbym do unikatowej akcji "Do broni!" mieczników - a to ze względu na podobne koszta jednostki i tego, że również są werbowani z pospólstwa ;)
Drugie pytanie - jaki obszar mniej więcej chcecie dać do tej minikampanii?

Turek
01-02-2017, 16:59
Wolę włóczników. Nie chcę żeby ta akcja specjalna była za silna. Hmm... Jakiś nie duży obszar. 10 prowincji może? Sam Będę mapkę robił wkrótce. Będzie ona różnorodna i zawierała obszar imperium z pogranicza zachodniego.

Nikczemnik
01-02-2017, 20:30
Sam nie będę zainteresowany, ale pomysł wygląda ciekawie. Powodzenia :ok: !

Arroyo
01-02-2017, 20:38
Wydaje mi się, że na początek to zamiast zachodniej strony Imperium po prostu wziąłbym fragment taki: od przełęczy na dole Imperium do samego Altdorfu. Altdorf byłby główną siedzibą Imperium, a miasto pod Averheimem można zamienić na "Główne obozowisko Zielonoskórych".

Turek
01-02-2017, 21:30
Robiąc scenariusz dla dwóch osób bardziej miałem na myśli skalę makro-makro ;) Za chwilkę zrobię temat i zobaczycie jak to wygląda.

Turek
16-05-2017, 15:37
http://qs.lc/roe8mCześć,

Byłby ktoś chętny do zagrania mini-kampani w Warhammerze dla 4 osób? Mam już starą mapkę gotową i jeżeli będą chętni to dorobię jakieś krótkie, baaardzo proste zasady. Cztery frakcje, Imperium, Zielonskórzy, Krasnoludy i wampiry + kilka małych NPC.

Twój Mistrz
25-05-2017, 14:51
Ja jestem rzecz jasna :D

Arroyo
25-05-2017, 15:30
Można spróbować. Też się piszę.

Mist
25-05-2017, 15:44
ja też chętnie pomogę w takim razie ;)

Turek
28-05-2017, 19:10
No to super, że wreszcie ktoś napisał. Więc tak:

Chcę zrobić prostą kampanię narracyjną. Wcielamy się w role przywódców małych prowincji i prowadzimy wojny, dyplomację, rozmowy poprzez forum. Ja jestem Mistrzem Gry i będę odpisywał na Wasze działania. Można zrobić WSZYSTKO. Celem będzie wypełnienie Ambicji - Jednej złotej za 100 punktów i dwóch srebnych za 50. Na koniec kampanii będę opisywał Wasze wyniki. Także nie będzie chodzić o to żeby zniszczyć wroga do zera, ale żeby wypełnić nasze cele :) Cele będą fabularne, takie questy jakby.

Cennik i utrzymanie wojska będzie opisane. Utrzymanie to będzie 10% kosztu zakupów jednostek. Wszystko potem porozpisuję. Póki co podajcie mi jakimi frakcjami chcecie grać. Do wyboru:

1) Prowincja Imperium - Stoodhof, Bylorhof, Leichberg - ambicje militarno-gospodarcze
2) Klan Czarnej Szczęki - Wzgórza Duffa, Wzgórza Femonnhugel, Południowy Las Ghuli, Północny Las Ghuli - ambicje militarne
3) Wampirza Rodzina - Wieża Konrada, Drakenhof, Wartenhof - ambicje nekromanckie-inne
4) Klan Krasnoludów - Zhufbar, Straklaz Ungor, Kolaz Ungor - ambicje gospodarczo-inne

Zaklepcie sobie frakcje i ruszam z opisywaniem wszystkiego. Arroyo daj mi jakieś mini podforum.

Turek
29-05-2017, 07:31
http://wiki.totalwar.com/images/4/4f/VC_mon_64.png
Rodzina Van Herdel - Arroyo
Von Varsteinowie wybrali się z kampanią wojenną na północ pozostawiając Południową Sylvanię pod zarządem Rodziny Van Herdel. Wszystko to zbiegło się z dziwnymi anomaliami, które zaczęły występować w Wieży Konrada. Hrabia Yrynn będzie musiał się tym zająć.

http://wiki.totalwar.com/images/c/c0/GR_mon_64.png
Horda Krzywego Oka
Orki szemrają. A jak orki szemrają to wódz musi zrobić porządek. Czas wziąć chopaków na łupienie, plądrowanie i palenie.

http://wiki.totalwar.com/images/b/b3/Mon_64.png
Wschodnie Stirland
Hrabią Wschodniego Stirland jest lord Kimerick. Jego zadaniem jest ochrona tutejszej ludności i wyciąganie z tutejszych terenów jak najwięcej się da.

http://wiki.totalwar.com/images/7/72/DW_mon_64.png
Klan Zhufbar
Chciwość zmusza krasnoludy do ponownego wyjścia ze swych Twierdz. Na świecie jest zbyt wiele minerałów żeby mogli je wydobyć inni. Nadeszła pora aby Klan Czarnej Wody pod wodzą Króla Darbana wyruszył z Zhufbar i uciszył niespokojną okolicę.


Rozpoczęcie: Każdy z graczy zostanie poinformowany jak wygląda jego państwo, dochody. Dowie się również o ambicjach, które są tajne. Postaram się żeby wprowadzenie było jak najbardziej klimatyczne.


Przebieg gry: W grze werbujemy jednostki za złoto od razu. Jednakże ich utrzymanie płacimy dopiero od następnej tury. Koszt werbunku według danych z Total War Warhammer. Utrzymanie to 10% kosztu zakupu. W grze można robić dosłownie wszystko, za zgodą Mistrza Gry (MG). Można prowadzić negocjacjacje jawne, tajne. Wszystkie działania będą odbywać się poprzez korespondencje prywatną na forum z MG. Wojny i duże eventy będę rozpisywać w Podsumowaniu Tury. Bitwy oraz oblężenia będą rozgrywane w Total War Warhammer.

// Mist, Twój Mistrz - proszę Was o wybranie frakcji. Wziąć pozostaje miejsce dla JEDNEGO gracza.

Twój Mistrz
29-05-2017, 12:54
10 % kosztu utrzymania wydaje mi się trochę że to trochę za mało - chyba że koszty utworzenia będą na prawdę duże.

Nie ma Chaosu ani bretki ;( Osobom którym dane było przegrać ze mną kampanię łeb w łeb, znają moje zamiłowanie do Blitzkrieg-u. Tak też zgodnie z zasadą ową wybieram Hordę Krzywego Oka.

Śmierć wam ludziaki, kudóple i inne dzifne stfory, nastał czas ŁAAA. Benciem miaszczyć wasze czaszki rembakami, pżeszywać szczałami wasze głópie zproie, a nasz szefa bendzie najwienkszym szefa. Bendzie szefa wszystkich szefa i gobasów i chopakuf i dużych głompuf, a ŁAAA ogarnie cały świat!!!

Wozio102
29-05-2017, 14:32
Ja też się zapisuje :)

Turek
29-05-2017, 23:57
Dobrze Wozio, a jaką frakcję chcesz wziąć? Wciąż czekamy aż Mist wybierze. Czyli ktoś z Waszej dwójki musi wybrać :)

Wozio102
30-05-2017, 17:19
Wybieram Krasnoludy :)

Twój Mistrz
31-05-2017, 14:49
Kiedy z tym ruszamy ? :D

Turek
31-05-2017, 16:57
Ruszymy jak Mist da znać, że jest gotowy albo znajdzie się ktoś inny, chętny na jego miejsce.

Mist
31-05-2017, 22:29
Hej jestem jestem ;) info od Pirxa :P widzę że mi zostało imperium nie ma żadnego problemu jak dla mnie sprawdzimy jak wszystko wyjdzie :) czekam na dalsze info

Turek
01-06-2017, 10:24
Ok. Ja jestem na etapie myślenia nad ambicjami i questami oraz dyskutowania z administracją nt. Tajnych Forów. (Zobaczymy czy się uda) Wieczorem prawdopodobnie zrobię wstępny post z opisem fabularnym i krótkimi zasadami.

Mist
01-06-2017, 17:46
Fajnie dzięki za dużo pracy, zapowiada się ciekawie jak będzie tak jak myślę to można będzie z tego zrobić najlepszą i najciekawszą odsłonę w kwestii takich serii ze względu na sam świat i różne mechaniki które można fajnie zastosować i włączyć do zabawy. Mam nadzieję, że nasz mały test wypali i będzie można to zrobić na większą skalę i zachęcić więcej osób na warhammera

Arroyo
03-06-2017, 13:07
Heh, nie powinno być przypadkiem "Von Carsteinowie"? ;)
A co do gry to rozumiem, że dostaniemy na maila arkusze do wypełnienia?

Turek
03-06-2017, 23:40
Hej. Dostałem już fora. Dalsze informacje będą dzisiaj wieczorem :)

Turek
04-06-2017, 18:02
Ruszyło rozdawanie struktur początkowych. Dostał je póki co Mist. Na każdego przyjdzie pora, jeśli nie dziś to jutro.

Arroyo
07-06-2017, 11:11
Propozycja z mojej strony - darmowi Lordowie do każdej armii. Wybór Lorda w temacie inwazji. Wg mnie by to ułatwiło grę, niż przebijanie się przez setki modów, by trafić na odpowiedniego. Jeśli wysyłamy np. Kowala Run to Lordem może być Władca Run (o ile to DLC się posiada), tak przynajmniej ja uważam. Co Wy na to?

Szymblok
07-06-2017, 14:32
Jestem za

Twój Mistrz
07-06-2017, 15:09
Jest poważna różnica między kowalem run, a Władcą Run - po za tym nie musisz przeszukiwać jeżeli Turek daje wybór to i tak każdy wybierze wybieranie lorda w bitwie bo to zwiększa ( niestety) sztucznie poziom paska zwycięstwa. Po za tym o to właśnie chodzi by był jeden przywódca nacji ;)

Arroyo
07-06-2017, 15:36
Po za tym o to właśnie chodzi by był jeden przywódca nacji ;)
Nawet przywódca potrzebuje swą gromadę generałów, którzy będą wykonywać rozkazy w imię swego władcy. Więc sądzę, że Lordowie mogliby być dodani, ale całkowicie nierozwinięci.

Szymblok
07-06-2017, 16:07
A w ogóle ma ktoś moda na granie bez generałów? Bo takie chowanie w krzakach to najgorsze rozwiązanie. Ja jestem za nierozwiniętymi generałami, alba najlepszy byłby mod. Tylko czy ktoś taki ma?

Mist
07-06-2017, 16:14
popieram Twojego Mistrza, Lord (czyli my) ma być unikatowy i silny ;). Więc proponowałbym rozwiązanie z modem który daje możliwość wrzucenia jednostki jako generała np i jest po problemie czyli np jak wyślemy do boju Kapitana to on będzie generałem a jak samą armię to dobierzemy sobie jednostkę która będzie dowodziła w bitwie wojskiem.

Postaram się poszukać tego moda i wrzucić link bo gdzieś go już widziałem :P ale osobiście jeszcze nie używałem

Mist
07-06-2017, 19:19
Hej w sprawie moda proszę bardzo to pewnie ten nie wiem czy się sprawdzi ale może się nada:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=733516529

Turek
07-06-2017, 19:38
Sprawdźcie proszę czy działa na aktualnej wersji.

Szymblok
07-06-2017, 19:59
Mi działa

Turek
08-06-2017, 18:18
Fajnie, że działa ten mod. Panowie, nie będę mógł zagrać do poniedziałku-wtorku w warhammera. Dlatego proszę abyście zagrali wszystkie bitwy z innymi graczami (zamiast mnie) żeby gra nie stała. Jak tylko to zrobicie to zrobię podsumowanie tury na mapce (żebyście ogarniali co się dzieje xd) i zaczniemy drugą turę.

Turek
13-06-2017, 19:38
Wyznaczam termin na działania do... czwartku 24:00

Zaraz pojawią się eventy dla wybranych.

Arroyo
22-06-2017, 17:31
I co dalej z kampanią?

Twój Mistrz
24-06-2017, 08:39
Jak widać działa :D

Arroyo
28-06-2017, 23:28
Dyskusja odnośnie kampanii Warhammera nieco się na teraźniejszą chwilę przekształci w luźne przemyślenia co do prowadzenia kampanii, tego, co przydałoby się zmienić i jak to argumentuję. Zacznę od początku. Kampania jako tako mi się podoba, jest w miarę dobrze prowadzona, ale... no właśnie - parę przemyśleń przed możliwą moją kampanią.
Sprawa nr 1 to kwestia mechaniki finansowej. Pomysł 10% kosztu utrzymania jednostki mi się podoba, nie powoduje jakichś problemów, podobnie jak system dochodów i wydatków. Moim zdaniem jednak przydałoby się go nieco rozwinąć. Jako, że w mojej kampanii pierwszą ważną kwestią, bez której kampania się nie może odbyć to zmiana finansowa, to widzę to tak, że dojdzie jakiś początkowy budżet np. 10 000 - MG będzie co turę sprawdzał, czy gracz dobrze obliczył ilość kasy na nast. turę. Jest to o tyle ważne, że może urozmaicić rozgrywkę - zwłaszcza ze względu na to, że dojdzie coś takiego jak bankructwo itd. Możliwym pomysłem na dodatkowe urozmaicenie byłoby "wielkość skarbców miast" i jego przepełnienie zmuszające do wydania kasy, bądź podboju kolejnego miasta w celu powiększenia maximum kasy. Na pewno chcę wprowadzić ten konkretny budżet. Co do dalszej części tej sprawy to już wasza decyzja.
Sprawa nr 2 to kwestie klimatu - jako MG planuję podzielić rasy na rasy dobra i zła. W ostatecznej formie (nie uwzględniając na razie ras bez Army Booków) będzie to wyglądać tak:
Rasy Dobra (Imperium, Krasnoludy, Wysokie Elfy, Leśne Elfy, Jaszczuroludzie, Bretonnia, Tilea, Kislev)
Rasy Zła (Zielonoskórzy, Wojownicy Chaosu, Demony Chaosu, Krasnoludy Chaosu, Zwierzoludzie, Wampiry, Skaveni, Mroczne Elfy)
Kwestia ras: Królowie Grobowców i Ogry - nie mam do końca pojęcia, jak ich uwzględnić. Z jednej strony KG (TK) nienawidzą się z Wampirami, ale też nie mają bliskich stosunków z rasami dobra. Ogry z kolei napadają na wszystkich bez znaczenia, więc myślę, by dać ich obu do tzw. Neutralnych, z którymi każdy by mógł pertraktować.
Planuję zakazać sojuszów ras dobra z rasami zła i skoordynowanych ataków dwóch ras z przeciwnych sobie bloków na trzecią rasę. Jako, że nadchodzi tryb FFA to takie bitwy będą po prostu starciem 1v1v1. Ten tryb będzie idealnym rozwiązaniem. Już pierwszą kampanię takową planuję na Warhammerze 2, a potem na połączonej mapie. Zakaz ten powstaje po to, by zwiększyć ilość grających tryb FFA, ale i zwiększyć klimat rozgrywki. Zważając na to, że jestem fanem lore Warhammera, a to poniekąd i on miał wpływ na mój udział w grze to chyba nie muszę kryć tego, jak mi gęba opadła jak zobaczyłem, że ot tak Orkowie i Krasie skoordynowali atak na mnie. Wg mnie tego typu ataki tj. ras dwóch przeciwnych sobie bloków psuje całkowicie klimat rozgrywki. Co prawda sojusze będą dostępne tylko w obrębie własnych bloków i z blokiem ras neutralnych, ale sojusze już przeciwnych całkowicie sobie bloków (dobro-zło) ze względów klimatycznych zostanie przeze mnie zakazane w takiej kampanii.
Sprawa nr 3 to mapa - mapa bardzo mi się podoba, planuję zrobić podobną. Jak ktoś zna ciekawy program do tworzenia tych map to byłbym wdzięczny za podanie nazwy.
Sprawa nr 4 to ilość wojaków na polu bitwy - jako że do czasu premiery Warhammera 2 planuję zakupić lepszy sprzęt do zabawy, to planuję wprowadzić bitwy na ultra kosztach i wyżej. Pomysł będzie o tyle ciekawy, że spowoduje jeszcze bardziej ekstremalne bitwy, będą one dużo bardziej krwiste, a przy tym będzie się jeszcze ciekawiej oglądać powtórki.
Sprawa nr 5 to jeszcze większe uRPGowienie. Fani sesji RPG na orgu pewnie kojarzą sesje prowadzone przez kolegę Asuryana. Wszystkie rzeczy były tam losowe i był klimat. Tutaj planuję podobnie, długie, rozwinięte questy, często jeden będzie wynikać z drugiego, tworząc idealny wręcz klimat, ale i zabawę, w której MG będzie mógł również zagrać swe bitwy.

Asuryan
29-06-2017, 01:20
Co do sprawy nr 2 - sojusz takich krasnoludów z elfami czy z Bretonnią byłby niemal tak samo egzotyczny jak z orkami. Poza tym klimat według mnie został zachowany - sojusz nie powstał bez problemów, a i tak na bardzo krótki okres czasu. Nie wiem czy akurat sztywny zakaz to dobre rozwiązanie, wg mnie lepsze i zgodne z lore wybrał Turek. Nie chcę wchodzić w szczegóły dopóki nie zakończy się kampania. Po niej MG odblokuje ukryte fora i wtedy sam się przekonasz.

Arroyo
29-06-2017, 07:55
Co do sprawy nr 2 - sojusz takich krasnoludów z elfami czy z Bretonnią byłby niemal tak samo egzotyczny jak z orkami. Poza tym klimat według mnie został zachowany - sojusz nie powstał bez problemów, a i tak na bardzo krótki okres czasu. Nie wiem czy akurat sztywny zakaz to dobre rozwiązanie, wg mnie lepsze i zgodne z lore wybrał Turek. Nie chcę wchodzić w szczegóły dopóki nie zakończy się kampania. Po niej MG odblokuje ukryte fora i wtedy sam się przekonasz.
Tyle, że między Krasiami, a Elfami w jakimś stopniu się "ociepliły" stosunki od czasu Wojny o Brodę. Z Bretonnią to nie wiem, dlaczego uważasz taki sojusz za "egzotyczny". Z Orkami nienawidzą się od ich samego istnienia - już gdy Malekith był dobry (przed wojną domową w Ulthuanie) wraz z Krasnoludami gromili Orków, potem stosunki Krasnoludów z Zielonoskórymi wcale lepsze nie były. Tutaj nie ma szans na sojusz jakikolwiek. Tym bardziej że prędzej delikwent, który spróbuje sojuszu z Orkami/Skavenami to zgoli sobie brodę i pójdzie do szeregu zabójców, niż się na taki traktat zgodzi. Orkowie z kolei wolą się bić, niż zajmować się dyplomacją, a o ile pamiętam dobrze to u nich dyplomacja kończy się na wojaczce. Widać to w stosunkach między poszczególnymi plemionami. Nad tym punktem jeszcze pomyślę, ale na pewno mogę już podzielić te rasy na dwa bloki.

Asuryan
29-06-2017, 14:30
Z powodu religijności Bretończyków i broni palnej u krasnoludów. Dla wiernych wyznawców Pani Jeziora każdy kto posługuje się bronią palną nadaje się tylko na stos, a nie na sojusznika. U orków zależy jaki trafi się im wódz - jeśli na tyle silny by utrzymać hordę w ryzach, to z kim zawrą sojusz zależy tylko od niego. Owszem, bardziej sprytne i skłonne do sojuszu są gobliny, ale ciężko wymagać od gracza by odgrywał idiotę myślącego tylko muskułami. Co do krasnoludów zaś taki sojusz jest możliwym pod pewnymi bardzo szczególnymi warunkami - i warunki te zostały w tej kampanii zachowane.

Arroyo
29-06-2017, 14:54
To ten pomysł z zakazem sojuszy będę musiał jeszcze przemyśleć. Mam chyba pomysł na to, jak to zmienić. Podział na strony zostaje, ale ogólne stworzenie sojuszu pomiędzy rasami z przeciwnych bloków byłby ciężki do zrobienia, a tym bardziej do utrzymania, w obrębie własnego bloku trochę łatwiej. Przede wszystkim celem tego punktu jest wypromowanie trybu Free For All - każdy na każdego, wolnej amerykanki.