PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na bunty



UczSie
03-02-2017, 19:07
Zapytam was czysto z ciekawości, w medievala wracam dosłownie co chwile i podbiłem świat już każdą możliwą frakcją jednak zawsze stosowałem jedną sztuczke która wydaje mi się troszeczkę niesprawiedliwa, aczkolwiek konieczna. Teraz gdy Anglią podbiłem cały półwysep iberyjski, Frankistan, Mediolan, połowe germanistanu i oczywiscie wyspy brytyjskie osady na krańcach mają problem z utrzymaniem porządku. 30000 ludności w Edynburgu i niestety nie jestem w stanie tego opanowac w sposób "normalny"( btw. jakie sposoby wy macie? Mój sposób polega na przekazaniu miasta przeciwnikom w postaci daru. Garnizon wychodzi obok w miescie niestety pojawia się drobna liczba obrońców, aczkolwiek bezproblemowo można miasto oblegać i w końcu "wyeksterminować". chociaż obecnie bardziej kuszące są opcje plądrowania(20-50k florenów).

Nezahualcoyotl
03-02-2017, 20:21
-w pierwszej kolejności wznosić budynki zwiększające zadowolenie mieszczan
-zmieniać co kilkanaście tur generała w takich osadach
-nie trzymać w obrębach murów zbyt wielkiego garnizonu (lepiej niedaleko wznieść koszary i w nich ulokować "karną ekspedycję")
-trzymaj przynajmniej 2-3 szpiegów
-sprawdzaj poziom pobożności a w przypadku jej spadku skieruj tam klechę lub kilku
-czasem wystarczy drobna sztuczka polegająca na wyprowadzeniu z miasta generała/kilku oddziałów i wrzuceniu ich z powrotem w tej samej turze (patrz kolor emotki)
-odległość danej osady od stolicy również ma znaczenie

Ostatecznie bunt miasta ma tą dobrą zaletę że zawsze jest to dodatkowa okazja do nabicia doświadczenia dla naszych jednostek a po jego zdobyciu zazwyczaj mamy spokój na dłuższy okres gry.
P.S.Pamiętaj że po każdorazowym plądrowaniu spada kwota jaką można pozyskać z łupienia osady.

UczSie
03-02-2017, 22:15
Budynki mialem juz wszystkie możliwe z ta opcją, no cóż Edynburg a Paryz z ktorego zrobiłem stolice nie jest az tak daleko :D
Z doświadczeń wiem ze w turze 100+ kiedy stolice przeniesie się do Rzymu to większe miasta zaczną mieć problemy dlatego w sumie warto jest ta ludnośc ubić, im jej mniej tym łatwiej utryzmać w ryzach :)
Zawsze po krucjacie o samo się dzieje z Kairem/Jerozolimą zależy gdzie wyslą :D
przy 25 tysiacach ludności mało co mozna zrobic :D
a stolica daleko, oj daleko :D

GRUHA
04-02-2017, 20:13
graj w mody nie czysta podstawke :)

UczSie
05-02-2017, 12:53
Cięzko mi czasem znaleźc dobrego moda, jest w tej grze wiele niedociągnięc i mało który mod poprawia wszystkie które bym chciał.
Obecnie wlasnie zakończyłem Kampanie Hiszpani w dodatku ameryki i byłem strasznie znudzony, po zajęciu kazdego miasta które zdobywa się bez strat król nam rzuca 6 oddziałów konkwiskadorów. Straszne przegięcie pały że tak powiem, do tego dodatkowe jednostki co krok przybywają na okrętach :D w 40 tur się konczy kampanie meh.
Masz jakieś mody godne polecenia? Chciałbym nie dostawać jednostek z powietrza i zależałoby mi na odnawianiu się jednostek w sposób podobny jak w RTW 2. Irytujące jest to że po zrobieniu oddziału doborowych jednostek i wyslaniu ich na wojne po utracie połowy są już praktycznie bezuzyteczni, trzeba ich cofać do zamku 10 tur odnawiać i tak w kolko. Wszystkie kampanie praktycznie przechodze na podstawowych jednostkach :D

Piter
05-02-2017, 13:17
Cięzko mi czasem znaleźc dobrego moda, jest w tej grze wiele niedociągnięc i mało który mod poprawia wszystkie które bym chciał.
Obecnie wlasnie zakończyłem Kampanie Hiszpani w dodatku ameryki i byłem strasznie znudzony, po zajęciu kazdego miasta które zdobywa się bez strat król nam rzuca 6 oddziałów konkwiskadorów. Straszne przegięcie pały że tak powiem, do tego dodatkowe jednostki co krok przybywają na okrętach :D w 40 tur się konczy kampanie meh.
Masz jakieś mody godne polecenia? Chciałbym nie dostawać jednostek z powietrza i zależałoby mi na odnawianiu się jednostek w sposób podobny jak w RTW 2. Irytujące jest to że po zrobieniu oddziału doborowych jednostek i wyslaniu ich na wojne po utracie połowy są już praktycznie bezuzyteczni, trzeba ich cofać do zamku 10 tur odnawiać i tak w kolko. Wszystkie kampanie praktycznie przechodze na podstawowych jednostkach :D

Może na początek spróbuj podstawki z poprawioną sztuczną inteligencją:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4844-PiterAI-podstawka-3-1(ulepszona-dyplomacja-walka-itd)

kobraos
03-03-2017, 07:43
Cześć, mam pytanie co do buntów armii które są losowe i strasznie nie sprawiedliwe moim zdaniem. Mam armie rozlokowane w danych regionach kraju tak by miasta były bezpieczne i gotowi na ewentualny atak na wroga. Teraz mam taką turę że losowo buntuje mi się jedna z dwóch armii i nie mogę nic z tym zrobić, ostatnio jak tak się działo miałem możliwość schowania tej armii do miasta i już się nie buntowała. Z czego to wynika i jak temu przeciwdziałać ?

Asuryan
03-03-2017, 14:48
Dołącz generała do armii w polu. Bez wodza armie często się buntują poza koszarami.

NiemiłosiernySamarytanin
03-03-2017, 15:02
Dodam tylko, że i generał też czasem potrafi się zbuntować, więc nie jest to 100% pewny patent. W sumie nic nie daje 100% zabezpieczenia przed buntem armii, to losowe zdarzenie wpisane w grę.

Nezahualcoyotl
03-03-2017, 15:12
Cześć, mam pytanie co do buntów armii które są losowe i strasznie nie sprawiedliwe moim zdaniem. Mam armie rozlokowane w danych regionach kraju tak by miasta były bezpieczne i gotowi na ewentualny atak na wroga. Teraz mam taką turę że losowo buntuje mi się jedna z dwóch armii i nie mogę nic z tym zrobić, ostatnio jak tak się działo miałem możliwość schowania tej armii do miasta i już się nie buntowała. Z czego to wynika i jak temu przeciwdziałać ?
Jeżeli masz niedostatek generałów postaraj się budować forty (sprawdz zasięg pieszych jednostek (artyleria raczej się nie buntuje)) na drogach prowadzących do Twoich osad i w nich umieszczaj "bezpańskie" jednostki.

Il Duce
03-03-2017, 16:07
Generał z wysoką lojalnością niemal w 100% rozwiązuje ten problem(6+,poniżej 5 moim zdaniem wręcz zwiększa ryzyko). Ale i tak jest to zjawisko tak rzadkie że ja bym szczególnie się nim nie przejmował,jedynie w kampanii ameryk gdy grałem indianami osiągało to patologiczne rozmiary,w podstawce,modach i innych kampaniach zdarzało się to niezwykle rzadko i moim zdaniem spokojnie można używać armii bez dowódcy o bawieniu się w forty nie wspominając.

Asuryan
03-03-2017, 18:23
Mi Francją w podstawce zdarzało się dość często, gdy armia zdążająca z zamków by dołączyć do generała stwierdziła że woli grabić okolicę. Sytuację rozwiązał dopiero dodatkowy dowódca dostarczający posiłki i wracający po następne.