PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Zarządzanie miastem i zamkiem



thulee
17-01-2010, 12:26
Witam, zacząłem grać w MTWII i spodobało mi się. Nie ukrywam jednak, że jest mi ciężko, dopiero co poznaję grę.

Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych graczy. Czytałem już sporo o systemie gry. Dowiedziałem się, że proporcja między zamkami, a miastami powinna wynosić 70%miast 30% zamków, że zamki należy wznosić przy granicach, a z miast tworzyć ekonomiczne zaplecze w głębi kraju.

Mam pytanie czy korzystać z automatycznego zarządzania miastem? Jeśli tak to jak go ustawić, na rozwój, dochód etc? Bo nie wiem czy podbijając kolejne miasta jest się w stanie samemu budować i rekrutować? Czy też dać tam namiestnika (członka rodziny np.) i ustawić aut. zarządzanie?

Po drugie odnośnie bitwy, jaki skład wojska preferujecie? Wiem, że jest on różny w zależności od nacji. Ale czytałem że dobrym układem jest 1/4 każdego typu armii, oraz 4xciężka kawaleria, 2xlekka, 2xpiechota, 2-4x łucznicy.

Dzięki z góry za pomoc i jeżeli ktoś będzie miał jakieś uwagi i rady to chętnie skorzystam..

Pozdrawiam,
thulee

Seban
17-01-2010, 12:48
raczej staraj sie zarzadzacsam miastami- i jesli jestspokojnie to rozbudowuj najepierw gospodarke- czyi farmy plodozmiany punkty handlowe drogi itp dopiero potem inne rzeczy. w zamkach buduj koszary i statniny przydatne sa kowale. buduj w pierwszej kolejnosci to gdiz mozna budowac jednoski ktore stanowia o sile danej nacji- o rusi np buduj stajnie bo majazde, w polsce masz tenkomfort zestrzelcowi szlachte budujeszc od razu prawe dlatego mozna pozwolic sobie na budowe koszar itd ( to samo sie tyczy rusi zaraz potem) w miastach buduje sie slabe jednostki chyba ze to sa miasta wloskie ktore dysponuja silnymi wlocznikami i dobrymi kuszami- spokojnie mozna obejsc sie bez zamkow grajac wlochami ( aczkolwiek ich " elitarne jednostki" czy feudalni wymagaja juz dobrych zamkow)
na singlu armie rob ogolnie z jazdy bo szarza konczy wszystko- piechota tez musi byc. ciezko zrobic jakis staly model bo na poczatku nei zawsze masz kase na to i gra sie tym co da sie zbudowac ale ogolnie dobrze jest miec armie tak z 6- 8 cav ( lub wiecej- ja grajac biz praktycznie piechoty nie uzywam do powstania waregow i spieszonej konnicy bizantyjskiej i gtam tylko ha i lekka bizantyjska ale trzeba sie duzo naklikac) tak z 8 piechot i luki albo kusze ( bo komp jest glupi)=p