PDA

Zobacz pełną wersję : Best of the Best



Pirx
12-03-2017, 21:01
Dobra, gratka dla wszystkich fanów zmagań na światowym poziomie.

Wolf of Ikcheria zorganizował turniej dla najlepszych graczy na świecie. Osobiście zaprosił pierwszą szesnastkę, wedle jego uznania. I na ten moment 14 miejsc jest zajętych.

Turniej jest na 32 graczy, więc zostało 18 miejsc. Kto pierwszy ten lepszy.

Szykuje się ostra walka, mecze do 3 zwycięstw, system pucharowy, eliminacja nacji.

Rejestracja:
http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5898

Radzę nie zwlekać.

Zasady:
Restrictions
5 same max
12 infantry max(shooters don't count as infantry)
5 melee infantry max(swordsmen, axemen, falxmen)
6 pikemens max
1 elephant or chariot max
3 HA
No artillery.
No deployables(defencive fortifications)

Rules in battle
Javelins to be turned off on all barbarian spears except most expensive ones for each fraction and spear-peltasts(guerrilla spears for Lusitani)
Prohibited PTs: infantry-through-infantry, cavalry-though-cavalry
Controlling elephants and berserks while they are "out-of-control" is prohibited.

Nieznajomy
12-03-2017, 21:17
Zapisujesz sie?

rafjar
12-03-2017, 21:26
Pirx został zaproszony. To my się możemy co najwyżej zapisać :P

radoslawzal
12-03-2017, 21:42
5- słownie - pięć jednostek do walki w zwarciu
Turniej dla kawalerzystów:D

Nie rozumiem też tego ich radzieckiego zawzięcia co do zakazu rzucania bez rozkazu oszczepami u włóczników barbarzyńskich i nie rozumiem ostatniego podpunktu- zabronione jest kontrolowanie słoni i berserkerów, jeśli znajdują się one poza kontrolą? Wszak znajdują się one poza kontrolą, to jak niby...:F

rafjar
12-03-2017, 22:09
Wydając komendę grupie jednostek w której znajdują się słonie"poza kontrolą" słonie reagują na tą komendę, czyli de facto są pod naszą kontrolą. To jeden z exploitow. To samo tyczy się Bersekerow.

Pirx
12-03-2017, 22:10
Wow, nie miałem o tym pojęcia. Grubo...


5- słownie - pięć jednostek do walki w zwarciu
Turniej dla kawalerzystówhttp://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_biggrin.gif


Tak, Rosjanie uwielbiają kawalerię i zawsze premiują ją w swoich turniejach, które oczywiście później wygrywają. :P Ale i tak robią najlepsze turnieje pod kątem organizacyjnym.

Pyrrus89
12-03-2017, 22:19
Taką bym widział reprezentację z Polski; Pirx,Tuff, Rafjar, Nieznajomy, Tyberiusz(?). Spokojnie będziecie mogli namieszać. Zasady pod Nieznajomego. ;)

radoslawzal
12-03-2017, 22:31
I Bachus;)

Nieznajomy
13-03-2017, 08:23
Zapisałem się. Proponuje wstawic sobie portret Żółkiewskiego jako emotke/awatar czy jak tam to sie zwie :D na tym ruskim forum


Ktoś chętny wieczorem posparowac?

Pszemek Biatch
13-03-2017, 09:53
Wgl da się wyłączyć oszczepy ? :D Np u poborowych ? Nieznajomy Dobry troling można jeszcze sobie ustawić Batorego ustawić :)

Nieznajomy
13-03-2017, 10:39
Da sie, strzelanie bez rozkazu sie wylacza.

Cieszy mnie to że teraz ruski nie beda jak to bylo w CoN "dziwnym trafem" grali najlepszymi nacjami bo teraz wybieramy :) i nie będą az tacy mocni

Batory jak najbardziej xd

Nikczemnik
13-03-2017, 14:36
Da się wyłączyć oszczepy, wyłączając ikonę swobodnego ostrzału. Co do zasad to wg. mnie są strasznie odrzucające.

bachus81
13-03-2017, 14:43
Zapisałem się. Kto chętny do trenowania ?

Pisać :)

Il Duce
13-03-2017, 15:11
Zasady promujące spam kawalerii,do tego to push through...Ja też zdecydowanie podziękuję,im więcej widzę tych zagranicznych zasad tym większe mam wrażenie że to nasze forumowe są najbardziej rozsądne.

Pyrrus89
13-03-2017, 15:12
Jak coś Bachusie, to mogę Ci pomóc w treningach, tylko bez tych głupich blokad na oszczepy i na 6 mieczy, bo 5 to już trochę przesada. :P

Edit:
W mojej opinii najlepiej wypośrodkowane są te nowe: 6 mieczy, 12 piechoty, 4 takie same. Na starych to znowu spam piechotą był dość uciążliwy ( boje Pirxa ze Spartą pod wodzą GoldeRoxa z WKA się kłaniają ;) ), choć i na nowych nadal stawiam głównie na tę formację.

bachus81
13-03-2017, 15:17
Bardzo dziękuję za odzew. Jeśli bardzo cię poproszę to zagramy na ich zasadach ? Trening na naszych jest bardzo dobry, ale odnośnie ligii.

Nikczemnik
13-03-2017, 15:21
J
W mojej opinii najlepiej wypośrodkowane są te nowe: 6 mieczy, 12 piechoty, 4 takie same. Na starych to znowu spam piechotą był dość uciążliwy ( boje Pirxa ze Spartą pod wodzą GoldeRoxa z WKA się kłaniają ;) ), choć i na nowych nadal stawiam głównie na tę formację.

Na naszych najlepszych :D zasadach da się na spokojnie pokonać Spartę Kartaginą, jedyna bolączka była w tym że Golde robił boxy.

Pyrrus89
13-03-2017, 15:31
W porządku Bachusie. Jak to pisał Radek- ktoś, kto chce się uważać za dobrego gracza, musi radzić sobie na każdych zasadach. Dla mnie to też będzie ciekawe doświadczenie.
Nikczemniku, tylko przy max 12 piechoty ciężej jest zrobić skutecznego boxa, a pokusa jakby mniejsza.;) W moim przypadku to tylko Ardiajami przekraczałem te 12 piechoty, więc przekwalifikowanie na nowe nie było dla mnie dużym problemem. Jeśli jednak ktoś chce grac poza naszą sceną, to chyba musi się przyzwyczaić, że wszystkie międzynarodowe turnieje to różne wariacje 12/6/4.

Pirx
13-03-2017, 15:40
Jak już pisałem, rosyjskie turnieje zdecydowanie premiują nacje kawaleryjskie. Żeby chociaż wspomnieć, że Cup of Nations zdecydowanie wygrał Wolf of Ikcheria grając ... Epirem. Nie powiem, ciekawa nacja, ale wcale nie jakaś topowa. Ale na zasadach, gdzie można nabrać spam kawalerii szturmowej, strzelców, taniej piechoty, jazdy tarenckiej i .. słonia, taki zestaw druzgocze.

Także też jestem fanem naszych podwórkowych zasad, które w miarę równoważą siłę poszczególnych nacji. I na pewno jestem przeciwnikiem push through przez piechotę.

Mam nadzieję, że Wolf Ciebie dopisze Bachus. Bo on widzę wybiórczo patrzy na zgłoszenia, pod kątem udziału w turniejach międzynarodowych. Zobaczymy.

Pyrrus89
13-03-2017, 15:47
A nie możesz Pirxie wstawić się za Bachusem? Może gdyby wiedzieli, że to jest aktualny mistrz jednego z bardziej prestiżowych turniejów w naszym kraju, to pewnie inaczej by na niego popatrzyli. Tylko ktoś im musi o tym powiedzieć.

Nasze stare zasady tak równoważą siłę poszczególnych nacji, że w turniejowych meczach o stawkę praktycznie wszyscy grają barbarami. Tymczasem na nowych Nieznajomy omal nie wygrał prefekta, grając Grekami, którymi na co dzień nie trenuje.

Pirx
13-03-2017, 16:03
Postaram się.

Nieznajomy
13-03-2017, 16:18
E Ty, Pyrrus jestes moim sparing-partnerem :D

Pyrrus89
13-03-2017, 16:20
W porządku, postaram się pomóc każdemu w treningach, o ile tylko czasu starczy. :P

Nikczemnik
13-03-2017, 16:41
@Pyrrus - Pokusa robienia boxów ;) ? Wydaje mi się że zależy to wyłącznie od gracza. Co do barbażyńców - nie wydaje mi się. Jedyne większe turnieje w które graliśmy to wka 1.1 i bs. W wka wyboru nie mieliśmy, w Bs sprawa wygląda inaczej. W meczach 2v2 brało się albo 2 nacje z silną piechotą ( np barbary i sparta ) lub jazda i piechota ( barbary i pont). Chyba takto nie mieliśmy turnienu 1v1 na tych zasadach. Co do Aten - wiem że je uwielbiasz Pyrrusie, ale na tych zasadach wcale nie są lepsze niż poprzednie. Wystarczy spojrzeć w rozgrywki Con, tam też prawie nikt nimi nie grał.

Seba Fallus III Wielki
13-03-2017, 16:48
Mieliśmy ligę na tych zasadach ;)

Nikczemnik
13-03-2017, 18:30
Serio :D ? Mam chyba sklerozę :P .

Edit : Miałem rację, nie graliśmy na tych zasadach podczas ligi. Najpodobniejsze były zasady z 1 sezonu, ale tam nie było limitu na miecze powyżej 1k oraz na max 6 mieczy u Barbarów.

bachus81
14-03-2017, 09:56
Nie udało mi się załapać do turnieju. Piszę się na sparingpartnera. :)

Pirx
14-03-2017, 10:37
Jak to nie...

http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5896

Napisałem Wolfowi to i owo, puściłem powtórkę z naszych gier finałowych i zostałeś dodany.


PS: zbierają jeszcze listę rezerwową. Jeżeli dojdzie kolejnych 16 graczy, to będzie 48 uczestników.

Na ten moment skład turnieju to praktycznie pełna pula najlepszych graczy Rome 2 na świecie na chwilę obecną.

rafjar
14-03-2017, 10:37
Co Ty opowiadasz Bachus. Jesteś w turnieju..

Nieznajomy
14-03-2017, 10:54
Juz wczoraj byłeś ;) . Ja dzis ostro trenuje wieczorem wiec jak ktos chce to zapraszam bo wczoraj zagrałem z Pyrrusem i dostalem becki xd opuscilem sie

bachus81
14-03-2017, 12:25
Jak to nie...

http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5896

Napisałem Wolfowi to i owo, puściłem powtórkę z naszych gier finałowych i zostałeś dodany.


PS: zbierają jeszcze listę rezerwową. Jeżeli dojdzie kolejnych 16 graczy, to będzie 48 uczestników.

Na ten moment skład turnieju to praktycznie pełna pula najlepszych graczy Rome 2 na świecie na chwilę obecną.

Źle kliknąłem widocznie. Dzięki za wstawiennictwo. :)

Pyrrus89
14-03-2017, 12:47
Tyberiusz nie jest zainteresowany?

A TUFF?

Po małej inwigilacji, już wiem, że poza naszą reprezentacją będę kibicował Klayton. :P

bachus81
14-03-2017, 13:14
Na jakich zasadach będą wybierane nacje ?

rafjar
14-03-2017, 13:54
Gracz rozstawiony wyżej w drabince wybiera jako pierwszy nację, mapę oraz jest stroną atakującą. W przypadku remisu 2-2 gracz, który przegrał 4-tą bitwę wybiera jako pierwszy. Formuła Bo5. Eliminacja nacji.

rafjar
16-03-2017, 18:23
http://clancommunity.ru/showthread.php?t=5904

Rozpiska.. Łatwo nie będzie :) Najgorzej ma Bachus potem na równi Pirxon i Nieznajomy. Swojego przeciwnika nie kojarzę, więc nie wiem czego się spodziewać. Nieznajomy w drugiej rundzie zagramy przeciwko sobie, jak nie dasz d.. :P

Edit: już się zorientowałem w sytuacji - RIP rafjar

Nieznajomy
16-03-2017, 18:36
Co Sol Invictus... do niedawna top 1 na swiecie xd . Ja to umiem trafic :D

Pirx
16-03-2017, 19:17
Pięknie. To będzie wyjątkowo szybki turniej. Nawet jeżeli jakimś cudem przejdę Hunnica, to w kolejnej będzie ulda albo Wolf. Spoko, szybciej się skupię na WKA.

Sol i Erijami (nie kojarzę typa) są do przejścia. Także spinać poślady Panowie. Stradomski - przechlapane.

Nieznajomy
16-03-2017, 19:24
Nawet jesli zepniemy poslady z rafjarem to trafimy później na siebie :/

rafjar
19-03-2017, 11:13
Powodzonka Panowie! Ja niestety swój udział zakończyłem na pierwszej rundzie. Skopałem ostatnią bitwę i przegrałem 2-3 :confused:

Pyrrus89
19-03-2017, 11:42
Rafjarze, i jak Ci się grało na tych dziwnych zasadach? Czy rzeczywiście gracze spamują kawalerią na potęge?

rafjar
19-03-2017, 12:08
Nie było spamu kawalerii. Push natomiast był i z tym miałem problem, bo ja nie nawyklem do takiej gry kawaleria. Grało mi się źle ze względu, że 8.30 w niedzielę to dla mnie czas gdzie zazwyczaj jestem jeszcze nieprzytomny :P Przypuszczam, że jak Nieznajomy przejdzie Sola to poradzi sobie w drugiej rundzie bez problemu.

Macedonia-Bojowie 0-1
Partia-Baktria 0-2
Getowie-Galacja 1-2
Ateny-Massalia 2-2
Tylis-Rzym 2-3

Nieznajomy
19-03-2017, 14:34
Kurde to kiepsko :/ . Jakimi nacjami najlepiej grac ?

Nieznajomy
21-03-2017, 21:02
Przeszedlem dalej, tak sie dygalem przed meczem ale pozniej na spokojnie. Wziolem Epir a on skontrowal Ardiajami, myslalem ze bedzie ciezko i pewna przegrana ale rozklepalem go jazda :) bylo 1500 : 1000 killi i wyszedl z gry.
Poddal sie, nie jestem z tego zadowolony bo przygotowalem sie na te bitwy. Sol uwaza ze malo gra i nie jest przygotowany na walke w turniejach.

Pirx
21-03-2017, 22:33
Ja gładko przegrałem. Nie miałem już siły grać, a ten mecz się przeciągnął na 3 kolejny wieczór i już chciałem to mieć za sobą. Zmiażdżył mnie, chociaż wczoraj się z nim potykałem jak równy z równy, a nawet lepszy. Ale wczoraj typ był też po całym dniu na uczelni, więc mieliśmy wyrównane szanse. Dzisiaj nie miał zajęć, ja po robocie i po zabawie.

Generalnie, w tych turniejach międzynarodowych jakoś granie nie sprawia mi tyle frajdy, co na naszym podwórku. I nie chodzi o to, że tam są lepsi i z reguły jest pojechane. Po prostu za bardzo się jakoś spinają na to zwycięstwo. Wczoraj jak grałem z tym Hilem, to wygrywałem ja Nerwiowie na on Ateny. To znalazł gdzieś moment że niby zrobiłem pusha jakąś mało znaczącą jednostką. I wstrzymał grę i nie chciał grać dalej. A dzisiaj, jak okazało się, że może zmienić armię, to już Aten nie wziął, tylko Pont. Takie małe sprawy, a jakoś człowieka zniechęcają. U nas tego nie ma. Ludzie lepiej biorą porażki na klatę.

rafjar
21-03-2017, 23:57
To prawda jest jakieś niezdrowe ciśnienie w ludziach na turniejach międzynarodowych. Poczynając od ustalania terminów gier, poprzez zwykłą gadkę podczas meczu. Dopiero jak taki delikwent wygra to rozmawia jak człowiek z człowiekiem. Szkoda Pirx. Ale nie ma tego złego - będziesz miał więcej czasu na Kampanię ;) Aaaaa, jeszcze jedno! Czyli rozumiem, że jak odpadniesz z WKA to nie będzie Ci bardzo przykro (bierzesz to na klatę) :P

Pirx
22-03-2017, 06:30
Będzie mi przykro, ale wezmę to na klatę. :)

Nikt nie lubi przegrywać. :lol2:

Nieznajomy
25-03-2017, 17:09
przegrałem 3:1 zagrałem tragicznie we wszystkim byl ode mnie lepszy. Znowu odpuszcze sobie granie na jakis czas pewnie :/ te mecze o stawke zle na mnie dzialaja

Pirx
25-03-2017, 18:14
Nie przejmuj się Nieznajomy, tylko odbijesz sobie w WKA. ;)

Nikczemnik
25-03-2017, 20:38
Powodzenia życzę :D .

Pyrrus89
25-03-2017, 21:08
Zawsze ktoś musi przegrać. Głowa do góry. ;) Kto jest według was faworytem turnieju?