PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc techniczna !! FAQ !!



Strony : [1] 2

19-01-2010, 14:01
FAQ
Witam, wraz z ogromnym zainteresowaniem tą modyfikacją oraz ciągłymi pytaniami "jak" i "dlaczego" "czy dobrze". Oczywiście mam na myśli wszelkie pytania dotyczące instalacji (a jest ona troszeczkę trudna, dla przeciętnych "zjadaczy" znaczy się użytkowników).
Zakładam oddzielny temat, aby nie zaśmiecać głównego wątku o EB, tymi samymi pytaniami jak instalować ,jak ogarnąć itd.
Mam nadzieje że wszelakie pytania, odnośnie kraszy ,instalacji i wszelkiej maści problemów technicznych, będziecie zamieszczać w tym temacie.
Pozdrawiam
Edit: Mam nadzieje że tych kilku wyjadaczy , znających problematykę moda, bedzie wam udzielać wyczerpujących odpowiedzi ;)


Linki

W tym temacie (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=7813#p7813)

Instrukcja instalacji:

Instalujemy po kolei:

1. Rome Total War wersja 1.5 (najlepiej Antologię z oboma dodatkami i wszystkimi patch`ami)

Przed instyalacją EB uruchamiamy przynajmniej raz Rome i dopalamy kampanie
oraz wyłączamy porady komputera w oknie wyboru frakcji.

2. EB 1.1 do folderu Rome
3. EB 1.2 do folderu Rome (trzeba usunąć angielski napis z okna wyboru miejsca instalacji)
4. Poprawki (fixy) wrzucamy do folderu .../EB/Data
http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... re-posting (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?109936-1-2-fixes-you-should-try-before-posting)

Inne .exe:

a) EB na BI.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Barbarian Invasion)
totalwar.org (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?95664-New-installer-for-Europa-Barbarorum-with-Barbarian-Invasion)
Banalny instalator.

b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
TWCenter (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=134572)
totalwar.org (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?94861-ALEXANDER-EB)
Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć ALX engine files (http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/), rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
Powinno to wygladać tak:
"...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander

Czym są EAEM i ALX engine files?

EAEM i ALX engine files to dwie różne rzeczy.
EAEM jest samodzielnym modem, który sporo zmienia w EB (choć jego podstawową funkcją pozostaje możliwość gry w EB przez ALX.exe).
Natomiast tz. engine files pozwalają jedynie grać w EB pod Alx.exe nie zmieniając prawie nic w EB. Dlatego polecam raczej korzystać z tego wariantu żeby grać w EB na Alx.exe

Skrypt kampanii

Przy każdym rozpoczęciu gry czy to nowej kampanii czy od zapisu trzeba go aktywować! Robi się to za pomocą ikony pomocy w lewym górnym roku ekranu. Klikamy na nią, a następnie na ikonkę show me how. Ikona pomocy powinna się pojawić po klikniecju na osadę lub armię.

Czy jest spolszczenie?

W tym temacie znajdziesz wszystkie aktualne projekty polonizacyjne związane z EB: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4693-Europa-Barbarorum-spolszczenie

CTD?!

(CTD = crash to desktop - błąd powodujący nagłe wyłączenie się programu (gry), powrót do pulpitu windows`a)
Niestety trudno coś na to poradzić, ponieważ każdy CTD może być wywołany przez inna przyczynę. Jednak najczęściej jest nią błąd przy instalacji np. brak któregoś z fix`ów lub nie włączanie skryptu przy każdym load`zie (załadowaniu seve`a) i rozpoczynaniu kampanii.

Opis reform występujących w grze:

Celtowie (Eduowie/Arwernowie/Brytowie): 2
1.Czas wojowników
-Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 4 (Duże Targowiska)

2.Czas żołnierzy
-Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Targowiska)
-Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą mieć łącznie, co najmniej 4 (Duże miasta)
-Eduowie/Arwernowie/Brytowie zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Świątynie)

Sakowie: 1
-Musisz zająć i utrzymać Baktra, Marakanda, Alexandreia Eschate, Antiocheia Margiane, Alexandria Ariana i Taksashila przez 4 kolejne tury.

Rzym: 3
1.Polibiusza
Reforma Polibiusza polegała na zmianie taktyki i uzbrojenia, które zostały przyjęte w wyniku wojen z Kartaginą i Celtami.
-Nie wcześniej niż w 242 roku p.n.e.
-Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast (Segesta, Mediolanum, Patavium, Bononia)
-Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast(Lilibeo, Messana, Syracuse)
LUB
-Zaczekaj, do 210 roku p.n.e.
(Otrzymasz nowe jednostki dopiero po rozbudowie koszar).

2.Mariusza
Reforma Mariusza oznaczała powstanie armii zawodowej, do której mogli wstępować wszyscy obywatele bez względu na status majątkowy, ponieważ to państwo opłacało żołd i uzbrojenie żołnierzy. Była ona wynikiem ogromnej ekspansji terytorialnej Rzymu i braku rekrutów obywateli, którzy spełniali wymagania finansowe, by wypełnić rosnące zapotrzebowanie na żołnierzy.
-Nie wcześniej niż w 172 roku p.n.e.
-Masz więcej niż 6 Latyfundiów zbudowanych w Italii
- Masz, co najmniej 45 prowincji
-Musisz stoczyć ponad 250 bitew
-Masz postać, która spełnia:
Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
Popularny
Konsul lub Były Konsul
Wpływy większe niż 2
Dowodzenie większe niż
LUB
- Podbij 90 prowincji.

3.Augusta
Jeśli w Republice pojawi się człowiek, gotów obalić władzę Senatu, reformy te będą miały miejsce. (Ta reforma nie jest nieunikniona i wystąpi tylko, gdy pojawi się odpowiednia postać.)
-Nie wcześniej niż w 125 roku p.n.e.
- Masz, co najmniej 90 prowincji
- W co najmniej 45 miastach masz II Typ Rządów
-Musisz stoczyć ponad 400 bitew
-Masz generała, która spełnia:
Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
Co najmniej Sprawny Biurokrata
Co najmniej Arogant
Co najmniej Ekspert rekrutacji
Nie może być bezinteresowny
(Jeśli warunki te są spełnione, Dziedzic otrzyma cechę z informacją, że chce przejąć władzę. Reforma nastąpi jak Dziedzic frakcji zostanie liderem.)

Seleucydzi: 1
Przyjęcie Katafraktów
-Nie później niż w 253 rok p.n.e.
-Dwaj różni generałowie muszą przegrać po dużej bitwie (straż generała musi ponieść straty w walce) przeciwko frakcji, która korzysta katafraktów (Partia, Armenia lub Baktria).
Po bitwie na mapie kampanii muszą się pojawić skrzyżowane miecze z informacją o starciu.

Armenia: 2
1.Reforma Imperium Pan-Kaukaskie
Etap 1:
- Armavir jest, co najmniej dużym miastem
-W Armavir musisz wbudować (rynek), (drogę), (garnizon miejski) oraz (proste osuszanie).
= (Ojczyzna pojawi się w Armavir)

Etap 2:
-Zbuduj I Typ rządu w Armavir
= (Pojawieniu „Ojczyzny” lub „Region ekspansji” w prowincjach Kaukazu)

Etap 3:
-Wybuduj III lub wyższy typ rządu w tych miastach (Armavir, Karkathiokerta, Ani-Kamah, Phraaspa, Kotais, Trapezous, Kabalaka i Mtskheta)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Amaseia i Mazaka)

2.Perska Reforma
- Wybuduj III typ rządu w tych miastach (Arbela, Seleukeia, Babylon, Ekbatana, Charax, Susa i Persepolis)
- Wybuduj(persiapart) w tych miastach (Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Suzie i Persepolis)

Zachodnia Ekspansja 2:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)

Zachodnia Ekspansja 3:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Palmyra, Edessa i Arbela)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Palmyra, Edessa i Arbela)

Zachodnia Ekspansja 4:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Tarsos, Antiocheia i Damaskos)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Palmyra, Edessa, Arbela, Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Tarsos, Antiocheia i Damaskos)

Wschodnia Ekspansja 2a:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Zadrakata, Apameia i Gabai)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Zadrakata, Apameia i Gabai)

Wschodnia Ekspansja 2b:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Karmana i Gabai)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Karmana i Gabai)

Wschodnia Ekspansja 3a:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Asaak, Hekatompylos i Alexandreia-Ariane)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Asaak, Hekatompylos i Alexndreia-Ariane)

Wschodnia Ekspansja 3b:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)

Wschodnia Ekspansja 4:
- Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)
-Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia, Alexandreia-Ariane, Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
= (Pojawieniu „Region ekspansji” w Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)

Kartagina: 1
-Nie wcześniej niż w 235 roku p.n.e.
-Rozbuduj w 5 prowincjach „Koszary wojsk sojuszniczych” do najwyższego możliwego poziomu w tych miastach(Lepki, Garama, Adrumeto, Kirtan, Ippone, Tuat, Siga, Lixus, Sala, Gader, Mastia, Sucum-Murgi, Baikor, Arsé, Oxtraca, Numantia, Emporion, Tyde, Pallantia, Vellika, Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Rhegion)
-Masz 3 z tych miast(Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Emporion, Arse, Mastia, Gader)
LUB
-Zaczekaj, do 200 roku p.n.e.

Swebowie: 1
Druhtitīdiz
Reformy Swebów wystąpi, gdy handel w Germanii będzie dobrze rozwinięty i zostaną zbudowane budynki wojskowe w prowincji z rudami żelaza.
-Co najmniej 190 rok p.n.e.
-Zbuduj Duże Targowiska w prowincjach: Kimbriolandam, Swebolandam, Rugolandam, Herusklandam, Habukolandam, Mrog Actagone (wpierw Hattolandam)
- (army_barracks_U1)(L4 Regional MIC) w prowincjach: Luvarottea, Sarmiszegethusa, Burdava, Eburonum, Vindobona, Iuvavoaeta, Veldideno, Aventicos, Vindelicoppidos, Vienna


Typy rządu?

Rząd typu I – umożliwia rekrutację najlepszych jednostek frakcji, którą gramy:
> Wojska frakcji / poziom koszar 5
> Wojska regionalne/ poziom koszar 2

Rząd typu II:
> Wojska frakcji / poziom koszar 4
> Wojska regionalne / poziom koszar 3

Rząd typu III:
> Wojska frakcji / poziom koszar 3
> Wojska regionalne / poziom koszar 4

Rząd typu IV – umożliwia rekrutację najlepszych regionalnych jednostek:
> Wojska frakcji / poziom koszar 2
> Wojska regionalne / poziom koszar 5

Piotruś Oprawca
19-01-2010, 18:31
Mam mały problem pomimo, że gram na alexie, co 2-3 duże bitwy takie na 4000+ żołnierzy po rozegraniu podczas ładowania mapy strategicznej wywala mi do pulpitu, kiedy pasek dojdzie do końca. Jest to trochę irytujące, że muszę rozgrywać takie duże bitwy 2 razy, a zabierają one sporo czasu(w moim przypadku cennego dla mnie czasu), może jakaś rada jak temu zażegnać?

CaiusCosades
19-01-2010, 19:10
A mnie na BI wywala losowo. Raz mnie wywaliło po heroicznej wygranej - gdy wchodziłem na mapę kampanii. Drugim razem gdy wcisnąłem przycisk rozstawiania wojsk. Najgorsze jest to, że im późniejszy rok, tym więcej crashów się pojawia.

Piotruś Oprawca
19-01-2010, 19:14
Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x

19-01-2010, 23:40
Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x
Czy grasz tylko na Alexandrze czy zainstalowałeś coś jeszcze???jakieś sub-mody.Często dzieje się tak (nawet grając przez Alex.exe),że po zdobyciu twojej prowincji przez wroga,odbijasz za kilka tur to samo miasto, bądz w tedy pewny że ci skraszuje grę podczas zmiany tury.TO niedoróbka twórców niestety.Moc EB przez Alexandra polega na tym ,że wchodząc z auto-zapisu (i dopalając skrypty) będziesz grał nadal(oczywiście jeśli sytuacja się powtórzy,ten sam schemat,ci co grają przez BI czy RTW mogą sie już prawie pożegnać z grą).Ale wszystko bedzie brykało.
Następnym problemem mogą być ,zbyt duże ustawienia graficzne i sprzętowe.CO powoduje też błędy CTD(właśnie kiedy masz duże starcia).Jeszcze jedno pytanie, twoja wersja EB ma jakiegoś towarzysza w wersji switch (inny mod)????
.
A mnie na BI wywala losowo. Raz mnie wywaliło po heroicznej wygranej - gdy wchodziłem na mapę kampanii. Drugim razem gdy wcisnąłem przycisk rozstawiania wojsk. Najgorsze jest to, że im późniejszy rok, tym więcej crashów się pojawia.
Powiedz na jakiej wersji EB grasz.BO chyba na BI można grać w wersji 1.1 (chyba że coś udoskonalili) >????

Piotruś Oprawca
20-01-2010, 00:03
Teraz mam inny problem, trochę gorszy bo przy zdobywaniu osady za każdym razem wywala mnie do pulpitu... :x
Czy grasz tylko na Alexandrze czy zainstalowałeś coś jeszcze???jakieś sub-mody.Często dzieje się tak (nawet grając przez Alex.exe),że po zdobyciu twojej prowincji przez wroga,odbijasz za kilka tur to samo miasto, bądz w tedy pewny że ci skraszuje grę podczas zmiany tury.TO niedoróbka twórców niestety.Moc EB przez Alexandra polega na tym ,że wchodząc z auto-zapisu (i dopalając skrypty) będziesz grał nadal(oczywiście jeśli sytuacja się powtórzy,ten sam schemat,ci co grają przez BI czy RTW mogą sie już prawie pożegnać z grą).Ale wszystko bedzie brykało.
Następnym problemem mogą być ,zbyt duże ustawienia graficzne i sprzętowe.CO powoduje też błędy CTD(właśnie kiedy masz duże starcia).Jeszcze jedno pytanie, twoja wersja EB ma jakiegoś towarzysza w wersji switch (inny mod)????

Nie mam żadnych innych modów, specjalnie by zainstalować EB przeinstalowywałem całą antologie. Spróbuje na najniższych ustawieniach, zobaczę czy to w ogóle robi różnice. A co do tego miasta to ja je zdobywam pierwszy raz i nie wiem co teraz zrobić bo wywala mnie w momencie w którym mam do wyboru co z nim zrobić (spalić, wejść, czy w niewole) i jak coś wybiorę to mam pulpit i błąd gry. Co do submodów używam Mini mod Packa, extended office mod, i RS textury i wiadomo te fixy od twórców moda. Nic więcej nie mam, było by miło gdybyś pomógł mi znaleźć rozwiązanie tego problemu z miastem. Bo z tymi crashami już przeboleje.

Kyuzo
20-01-2010, 09:45
A co do tego miasta to ja je zdobywam pierwszy raz i nie wiem co teraz zrobić bo wywala mnie w momencie w którym mam do wyboru co z nim zrobić (spalić, wejść, czy w niewole) i jak coś wybiorę to mam pulpit i błąd gry. Co do submodów używam Mini mod Packa, extended office mod, i RS textury i wiadomo te fixy od twórców moda. Nic więcej nie mam, było by miło gdybyś pomógł mi znaleźć rozwiązanie tego problemu z miastem. Bo z tymi crashami już przeboleje.

Widzę, że grasz na prawie identycznym zestawie modów (nie wiem jak u ciebie z phalanga mod`em, ale on nie ma wpływu na nmapę kampanii) jak ja. Niestety ze swojej strony muszę stwierdzić, że nigdy na tej konfiguracji jeszcze nie zdarzył mi się CTD przy wyborze losu zdobytej osady. Choć pamiętam, że kiedyś miałem CTD w podobnej sytuacji ale wyłącznie jak zdobywałem (też po raz pierwszy) miasto po wielkiej bitwie i w czasie tury AI. Po wczytaniu autosave`a miasto miałem zdobyte tyle, że ludność nie wybitą.
Hmm skoro gramy na niemal takim samym EB może wrzuć do tematu swojego save`a to bym go spróbował odpalić ? Moze wtedy będę bardziej pomocny.

20-01-2010, 13:30
Problem polega na tym panowie, że te sub mody mogą zawierać błędy.Zauważyłem że one próbują dostosować sie do silniczka Alexandra.Są jednak zrobione na zwykłym EB 1.2.Różnice widać już po samych detalach graficznych.EB 1.2 grana tylko na Alexandrze(bez dodatków) różni się w kolorystyce np. pola bitwy(wiadomo można zmienić mapę kampanii na te z RS,też tak kiedyś robiłem).Dlatego polecam grać na gołym dodatku.Problemów zero.EB to mod bardzo czuły na wszelkie dłubaniny i paczki.Szczególnie te które są zrobione pod EB 1.2 a nie pod EB 1.2 przez Alexandra,a tylko przerobione by były kompatybilne.Jak widać zawsze coś może umknąć twórcą, że jednak coś się sypie .Jeśli próbuje się dostosować silniczek Alex.exe na ten z RTW.Zrozumiał mnie ktoś???
EDIT:
Mój sposób na uniknięcie kraszy(choć nie zawsze skuteczny):
-Instaluje Antologię (wszystkie części!!! Razem jednak im lepiej),pamiętajmy też jeśli mieliśmy wcześniej zainstalowanego moda czy podstawkę, o całkowitym wyczyszczeniu rejestru i plików z usuniętej gry ,aby nic nam ne zostało ...totalny cleaner ;)
-wchodzę w menu kampanii ,wyłączam porady i wychodzę do ustawień graficznych( tworzy się w tedy folder preferences, co w jakiś stopniu nie wiem dlaczego stabilizuje grę)
-po ustawieniu detali graficznych itp. wychodzę z podstawki
-uruchamiam ponownie komputer
-instaluję daną modyfikacje
-po instalacji wchodzę w EB(czy innego zainstalowanego moda),stosuję ten sam proces co przy podstawce(dla danej modyfikacji też powstaje folder preferences,)
-wychodzę z gry,
-uruchamiam ponownie komputer i robię dwukrotną defragmentację dysku!!!
-Gram ;) i pozdrawiam
.

Kyuzo
20-01-2010, 13:49
Zrozumiał mnie ktoś???
Tak.

EDIT:
Faktycznie jest w tym coś. Wystarczy włączyć EB Configuration od razu po instalce EB i spróbować zapisać jakieś zmiany - wyskoczy błąd.

Dobrze jest każdej instalacji nie tylko pozmieniać ustawienia, ale i odpalić kampanie po czym wyjść z gry nic więcej nie robiąc. Dopiero teraz można zacząć właściwą grę. Jakkolwiek mało znaczące mogą wydawać się te działania na pewno nie zaszkodzą.

Oczywiście wyłączenie porad komputera w oknie wyboru frakcji także jest bardzo istotne w każdym zmodowanym TW :idea:


-uruchamiam ponownie komputer i robię dwukrotną defragmentację dysku!!!
To już totalna zapobiegliwość ;)

Piotruś Oprawca
20-01-2010, 16:04
Dzięki za pewną sugestie, bo rzeczywiście do zdobywania miasta dochodziło w momencie tury przeciwnika. Wtedy dochodziło do starcia 700 z miasta + 200 atakujacych na moje plecy, na moje 2000 żołnierzy. Postanowiłem zrezygnować z oblężenia ale nadal stać pod miastem przeciwnik znowu mnie zaatakował w swojej turze, postarałem się to by w trakcie bitwy nie uciekł ani jeden żołnierz i w ten sposób miasto zostało puste, więc w swojej turze po prostu do niego wszedłem ;) . Mam nadzieję, że dalszych problemów nie będzie, chociaż to dziwne bo większość miast zdobywam właśnie w ten sposób, że ustawiam armię i czekam, aż zaatakuje drugą armią polową i w bitwie wykaszam garnizon miasta i w ten sposób miasto jest moje. No cóż pozostaje grać dalej, wam Kyuzo i BlackWood dziękuje za pomoc ;) .

Seraphin
25-01-2010, 17:17
No i znowu ja, kolejne pytanie mam ;)

Nurtuje mnie sprawa gwiazdek dla dowódców - strasznie mozolnie im przychodzą. Mimo, że stoczyłem jednym generałem wiele bitew nie przybyła mu ani jedna gwiazdka i właściwie tylko "infulence" ma +3...

Najwyższa ilość gwiazdek jaką posiada najlepszy mój generał to dwie i jest to przywódca frakcji... stary dziadzio, którego szkoda nawet na wojnę wysyłać, bo umrze zanim dojdzie.

Tak patrząc na inne frakcje (walczę obecnie głównie przeciwko Seleucydom), to ich dowódcy są bogato nacechowani różnymi profitami - domyślam się, że jest to ułatwienie dla komputera, żeby był bardziej wymagający, ale bez przesady... mi ani jedna gwiazdka nie chce wskoczyć :P

Za to nie narzekam na Zarządzanie i Wpływy... Po zostawieniu w mieście gienka szybko nabiera odpowiednich umiejętności w rządzeniu niestety z wojną żaden sobie nie radzi za dobrze :P

Czy to problem natury technicznej, czy też może tak mozolnie ma to wyglądać?

Z tego co wyczytałem to Mini Mod Pack miał to korygować:


* Some trait changes (command stars & cursus honorum) by konny - poprawki w cechach postaci np. nasi generałowie wreszcie zdobywają gwiazdki dowodzenia jak należy, rzymscy dowódcy startują jako senatorowie (oczywiście tylko niektórzy)


Zaczynam się powoli zastanawiać czy dobrze mam zainstalowanego tego mini moda, bo część zmian działa, a część jakby chciało, ale nie mogło ;)

Od razu takie pytanie - reinstalacja MMP wiąże się z przeinstalowaniem całego EB? Czy da się to tak jakoś sprytnie zrobić bez mozolnej instalacji wszystkiego od nowa? ;)

Kyuzo
25-01-2010, 17:40
Co do 'gwiazdkowania' naszych gienków i przepakowania tych kompa w czystym EB było na ten temat sporo pisane w temacie o EB gdzieś od tego posta (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=28841#p28841) :arrow:

Natomiast, co do MMP to u mnie wszystko jest jak należy. Generałowie którzy mają mniej niż trzy gwiazdki praktycznie po każdej większej bitwie mogą liczyć na awans. Jednak im więcej gwiazdek tym trudniej zdobyć kolejne. Najlepiej opisane jest to w temacie o tym konkretnym mini modzie (http://forums.totalwar.org/vb/showthread.php?t=98407) będącym częścią MMP.

MMP, aż tak wiele w grze nie zmienia jeśli kampania odpala się przez Alx (a wcześniej nic się w tej kwestii nie kombinowało) to raczej nie ma szans, ze się źle zainstalował (w końcu ma instaler,a nie luźno spakowane pliki).
Co do reinstalki to sądzę, że ponowna instalacja MMP i wszystkich innych mini modów, które się wgrywa po nim raczej nie powinna nic popsuć poza save`ami :twisted:
Tak czy inaczej po takiej akcji trza zaczynać kampanie od nowa...
Osobiście zawsze w przypadku błędów z modami polecam pełną reinstalacje Romka od podstaw (dlatego zawsze mam skopiowany folder czystego RTW+dodatki).

ottoman
05-02-2010, 14:39
elo, zaisntalowalem moda ale jak go uruchomic ;d Nie mam pliku zeby to uruchomic o0 to trzeba podpiac pod cos czy co?

Seraphin
05-02-2010, 15:00
Jeśli zainstalowałeś samo EB 1.2 to powinieneś mieć osobną ikonę. Pod Alexandra masz opis jak zrobić odpowiedni skrót...

Aquila
05-02-2010, 15:03
troszkę nie na temat.
widzę, że po Eutychesie wyrasta nowy użytkownik, który ma wiedzę o modach. tak trzymaj BlackWood.

ottoman
05-02-2010, 15:12
Jeśli zainstalowałeś samo EB 1.2 to powinieneś mieć osobną ikonę. Pod Alexandra masz opis jak zrobić odpowiedni skrót...
zainstalowałem EB 1.1 potem 1.2 potem fixy. I klikam start-programy- EB-un EB i wyskakuje blad ze nie znalleziono czegos i zebym recznie zaznaczyl ;/ co to jest Validate?

Seraphin
05-02-2010, 15:27
Wszystko na pewno dobrze poinstalowałeś? W start->program-> Europa Barbarorum powinieneś wejść w ikonę "Play Single Player" i gra bezproblemowo powinna odpalić...

Jeśli nie działa to coś zainstalować musiałeś źle... Ważne, żeby dokładnie instalować, jak jest w instrukcji!

05-02-2010, 15:49
troszkę nie na temat.
widzę, że po Eutychesie wyrasta nowy użytkownik, który ma wiedzę o modach. tak trzymaj BlackWood.
Dzięki za pochwałę ale jest też Kyuzo. ;)

Jeśli zainstalowałeś samo EB 1.2 to powinieneś mieć osobną ikonę. Pod Alexandra masz opis jak zrobić odpowiedni skrót...
zainstalowałem EB 1.1 potem 1.2 potem fixy. I klikam start-programy- EB-un EB i wyskakuje blad ze nie znalleziono czegos i zebym recznie zaznaczyl ;/ co to jest Validate?
Wszystko musisz dokładnie zrobić.Stwórz folder RTW.Najlepiej jeśli bedzie na dysku C.
Zainstaluj tam caluśką Antologię.
-Wejdz w podstawową wersje Romka.Wejdz do menu wyboru frakcji i wyjdz(wyłacz porady).
-Nastepnie uruchom ponownie komputer.
-Uruchom instalator EB 1.1
-Pokieruj ścieżkę instalacji do folderu RTW( instalator bedzie też pytał gdzie ma dodatkowo zainstalować skróty w menu autostart ,pokieruj do Creative Assembly,wszystkie inne skróty tak samo)
-po instalacji ,pojawią ci się zaznaczone trzy dodatkowe opcje ,kliknij dalej i wszystkie te dodatki instalujesz do folderu RTW(nie do EB,tak samo skróty autostart do Creative Assembly)
-Następnie zainstaluj patch 1.2 (wybierz ścieżkę instalcji folder RTW nie EB , zanim klikniesz dalej, usuń te napisy po angielsku tak aby zostało tylko c\RTW i w tedy możesz kliknąć dalej).Zostanie do wybrania opcja autostart wiedz tak samo robisz kierujesz ją do Creative Assembly
-Kolejny krok to wklejanie fixsów(jest ich trzy) ,wypakowujemy je za pomocą winrara (czyli prawym na poprawce i wypakuj pliki...).Poprawna ścieżka do której pakujesz to RTW\EB\data (zamieniasz)
-Jeśli chcesz grać na dodatku Alexander (bo posiadasz podstawkę z wszystkimi dodatkami np.Antologię) pobierasz to: http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/
-Tam bedziesz miał folder EB.Kopiujesz ten folder i wklejasz do głównego folderu RTW (nie do EB) ,zamieniasz
-Następnie klikasz prawym na ikonce Alex.exe(który masz na pulpicie ,ten dodatek do podstawowej wersji gry) .Wybierasz "właściwości".Tam gdzie pisze "element docelowy"
nadpisujesz ten skrót -mod:eb -show_err -nm -noalexander
-Powinno być tak C:\RTW\RomeTW-ALX.exe -mod:eb -show_err -nm -noalexander i bierzesz zastosuj.Po porostu do tej nazwy w elemencie docelowym czyli C:\RTW\RomeTW-ALX.exe doklejasz to -mod:eb -show_err -nm -noalexander tylko nie jedno obok drugiego,zrób spacją jeden odstęp.Teraz jeśli chcesz grać w EB ,wchodzisz przez skrót Alex.exe.
Pozdrawiam.
EDIT:Jesli rozpoczynasz nową kampanie ,zawsze odpalaj skrypty w grze.Klikasz na miasto i w lewym górnym rogu wyskakuje ci doradca.Klikasz na jego świecący portret i na czarno-zieloną ikonkę pod nim.Robisz tak zawsze jesli zaczynasz grę (od zapisu też)

ottoman
05-02-2010, 15:54
troszkę nie na temat.
widzę, że po Eutychesie wyrasta nowy użytkownik, który ma wiedzę o modach. tak trzymaj BlackWood.
Dzięki za pochwałę ale jest też Kyuzo. ;)

Jeśli zainstalowałeś samo EB 1.2 to powinieneś mieć osobną ikonę. Pod Alexandra masz opis jak zrobić odpowiedni skrót...
zainstalowałem EB 1.1 potem 1.2 potem fixy. I klikam start-programy- EB-un EB i wyskakuje blad ze nie znalleziono czegos i zebym recznie zaznaczyl ;/ co to jest Validate?
Wszystko musisz dokładnie zrobić.Stwórz folder RTW.Najlepiej jeśli bedzie na dysku C.
Zainstaluj tam caluśką Antologię.
-Wejdz w podstawową wersje Romka.Wejdz do menu wyboru frakcji i wyjdz(wyłacz porady).
-Nastepnie uruchom ponownie komputer.
-Uruchom instalator EB 1.1
-Pokieruj ścieżkę instalacji do folderu RTW( instalator bedzie też pytał gdzie ma dodatkowo zainstalować skróty w menu autostart ,pokieruj do Creative Assembly,wszystkie inne skróty tak samo)
-po instalacji ,pojawią ci się zaznaczone trzy dodatkowe opcje ,kliknij dalej i wszystkie te dodatki instalujesz do folderu RTW(nie do EB,tak samo skróty autostart do Creative Assembly)
-Następnie zainstaluj patch 1.2 (wybierz ścieżkę instalcji folder RTW nie EB , zanim klikniesz dalej, usuń te napisy po angielsku tak aby zostało tylko c\RTW i w tedy możesz kliknąć dalej).Zostanie do wybrania opcja autostart wiedz tak samo robisz kierujesz ją do Creative Assembly
-Kolejny krok to wklejanie fixsów(jest ich trzy) ,wypakowujemy je za pomocą winrara (czyli prawym na poprawce i wypakuj pliki...).Poprawna ścieżka do której pakujesz to RTW\EB\data (zamieniasz)
-Jeśli chcesz grać na dodatku Alexander (bo posiadasz podstawkę z wszystkimi dodatkami np.Antologię) pobierasz to: http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/
-Tam bedziesz miał folder EB.Kopiujesz ten folder i wklejasz do głównego folderu RTW (nie do EB) ,zamieniasz
-Następnie klikasz prawym na ikonce Alex.exe(który masz na pulpicie ,ten dodatek do podstawowej wersji gry) .Wybierasz "właściwości".Tam gdzie pisze "element docelowy"
nadpisujesz ten skrót -mod:eb -show_err -nm -noalexander
-Powinno być tak C:\RTW\RomeTW-ALX.exe -mod:eb -show_err -nm -noalexander i bierzesz zastosuj.Po porostu do tej nazwy w elemencie docelowym czyli C:\RTW\RomeTW-ALX.exe doklejasz to -mod:eb -show_err -nm -noalexander tylko nie jedno obok drugiego,zrób spacją jeden odstęp.Teraz jeśli chcesz grać w EB ,wchodzisz przez skrót Alex.exe.
Pozdrawiam.
EDIT:Jesli rozpoczynasz nową kampanie ,zawsze odpalaj skrypty w grze.Klikasz na miasto i w lewym górnym rogu wyskakuje ci doradca.Klikasz na jego świecący portret i na czarno-zieloną ikonkę pod nim.Robisz tak zawsze jesli zaczynasz grę (od zapisu też)

O KURCZE :D! Widze ze robilem kilka bledów dzieki

edit
UDALO SIE! KOCHAM WAS :)

Seraphin
05-02-2010, 17:06
No, brawo BlackWood :D
Dokonałeś niemożliwego, stworzyłeś najbardziej toporną instrukcję do EB, gratulacje :)
Ciekawe czy jeszcze się da prościej... :roll: heheh.

Fortitude
16-02-2010, 20:59
MaM ogromną prośbę. Jak dotąd z modami radziłem sobie sam. Mam od paru dni nowy komp. na którym jest windows 7. Beropa Barbarorum jak dotad tzna na innych moich kompach działała bez zarzutu. Na win7 działaja tylko bitwy, kiedy kliknę po wyborze kraju gra wyskakuje bez zadnego komunikatu do windowsa co poradzić?? Z góry dziękuje za pomoc

17-02-2010, 01:07
MaM ogromną prośbę. Jak dotąd z modami radziłem sobie sam. Mam od paru dni nowy komp. na którym jest windows 7. Beropa Barbarorum jak dotad tzna na innych moich kompach działała bez zarzutu. Na win7 działaja tylko bitwy, kiedy kliknę po wyborze kraju gra wyskakuje bez zadnego komunikatu do windowsa co poradzić?? Z góry dziękuje za pomoc
Ja też od jakiegoś czasu, posiadam nowy komputer.EB chodzi na wysokich detalach aż miło.Natomiast wole starego dobrego XP.Powodów jest mnóstwo , dlaczego zostałem przy starym(znam go lepiej a moim zdaniem goście od Microsoftu ,ostatnio robią jakby na siłę te nowe systemy).EB to modyfikacja ,nie produkt komercyjny który ma działać jak należy z każdym nowym systemem(zresztą sam RTW to juz troche starsza gra).Raczej na pewno coś gryzie się z resztą nowego "lepszego wind 7".Są juz wątki na głownym forum TW o problemach z modyfikacjami na wind 7ce.Wychodzi na to że :albo coś zle instalujesz ,albo niestety nowy system gryzie się ze zmodyfikowanymi plikami.
Poszukam popatrzę ,może znajdę rozwiązanie na tą dolegliwość .Bo jak pisałem, na XP nie ma takich problemów i chyba nigdy nie było.Chciałeś nowe to masz .
Pozdrawiam

Kyuzo
17-02-2010, 07:55
Fortitude napisz gdzie masz zainstalowanego Rome (mam nadzieje, że nie w program files), czy masz win7 64bitowego, czy instalowałeś wszystko od początku czy może coś kopiowałeś ze starego kompa, wyłączyłeś porady komputera przy wyborze frakcji ?
Im więcej informacji tym większa szansa rozwiązania danego problemu.
Może wystarczy reinstalka na innej partycji - warto sprawdzić.

Fortitude
17-02-2010, 10:07
Wielkie dzięki za zainteresowanie. Tak RTW mam zainstalowanego w program files i oczywiscie stosowna ścieżką zaintalowałem EB. I wszystko tzn np bitwy na najwyższych detalach działają ale nie włcza sie kamapnia. Jak wiec mam zainstalowac to aby bylo ok? Można jakoś inaczej?

Fortitude
17-02-2010, 10:10
Nic nie kopiowałem ze starego kompa. Próbowałem na właczonych i wyłaczonych poradach ( to ma znaczenie?). Mam windows 7 32 bit

Fortitude
17-02-2010, 10:18
Jeszcze jedno uzywam EB w wersji 1.1 bo mi najbardziej odpowiada. Zainstalowałem nawet Roma na lapku gdzie nigdy tej gry nie było i działa tam jest oczywiście windows XP. Czy jest ktos kto ma win 7 i ma EB działające?

Amrod
17-02-2010, 10:21
Windows 7 - 64bit, EB działa bez zarzutu. Rzadko kiedy winny jest system.

Fortitude
17-02-2010, 10:42
Ok dzięki mam więc nadzieję. Jak masz to zainstalowane itp?

17-02-2010, 13:35
EB(czyli też RTW) nie instalujemy w folderze Program files!!!Wersja 1.1 jest strasznie niestabilna.Dlatego powstał patch 1.2 i wszelkie fixsy to tej wersji.
EDIT:na poprzedniej stronie, wyjaśniłem jak instalować EB(nawet z wersją na Alexandra).

Fortitude
18-02-2010, 14:47
Wielkie dzięki bede próbował

mariusz84
21-02-2010, 01:06
Od czasu do czasu podczas bitwy z Egiptem kamera ucieka do góry i jedyne co pomaga to alt+F4...(na Aleksandra).
Wszystko by było w porządku, tylko nie wiem czy jak się robi zapis w trakcie tury przeciwnika to skrypty dalej działają....

07-03-2010, 23:41
Sorry że tak po czasie,jaki system masz zainstalowany???Windows 7.Mój znajomy ma podobny problem z kamerą a ma 7kę.Ja od kiedy gram w EB nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem( posiadam XP).Pozdrawiam

Seraphin
08-03-2010, 05:36
Mnie się to zdarza sporadycznie, gram na XP. Kamera w bitwie ucieka do góry i trzeba po prostu wyłączyć grę i uruchomić jeszcze raz, ale tak jak mówię - dzieje się to sporadycznie.

mariusz84
08-03-2010, 21:32
Też korzystam z XP.
Jest dokładnie tak jak piszesz, Seraphin...
Nie zdarza się to zbyt często i nie jest to specjalnie uciążliwe, ale mimo wszystko to zjawisko ma miejsce.
Przy okazji też pozdrawiam Blackwood.

09-03-2010, 14:19
Zmienialiście konfiguracje kamery w ikonce "configuration".Już po rozpoczęciu kampanii???Tzw.Minimal UI???

Fallen
26-03-2010, 18:31
Wiecie co mam takiego dziwnego buga, część lasów jest fioletowa :D

ChozenOne
03-04-2010, 17:42
God damn it. Nie dość że miałem Rome w Programy files i musiałem reinstalować, to teraz jeszcze coś się chrzani. Zainstalowałem 1.1 z tymi dodatkami, poza jednym, który kochana instalacja pominęła ;) Niemniej - już na 1.1 się zwisło. Potem 1.2 - zwisło. Wiecie o co może chodzić? Reinstal czy co?

Był reinstal. I instalowałem "po bożemu" - poza tym, że RTW jest w F:, nie C:. Wszystko (tak mi się wydaje przynajmniej...) jest w najlepszym porządku. Tylko, że przy starcie kampanii zawsze wywala do windowsa - nero wywaliłem, plik w files już nie jest... fixy były, ale nic nie dawały. WTF?! O co może chodzić?

Edytujmy posty... Kyuzo

farnabazos
16-05-2010, 23:10
Hej chciałbym się spytac co może powodowac niemożnośc przeprowadzenia reform w poszczególnych frakcjach? Mm wszystkie wymagania do reformy u Casse a niestety nic sie nie dzieje :(

Kyuzo
17-05-2010, 07:38
God damn it. Nie dość że miałem Rome w Programy files i musiałem reinstalować, to teraz jeszcze coś się chrzani. Zainstalowałem 1.1 z tymi dodatkami, poza jednym, który kochana instalacja pominęła ;) Niemniej - już na 1.1 się zwisło. Potem 1.2 - zwisło. Wiecie o co może chodzić? Reinstal czy co?

Był reinstal. I instalowałem "po bożemu" - poza tym, że RTW jest w F:, nie C:. Wszystko (tak mi się wydaje przynajmniej...) jest w najlepszym porządku. Tylko, że przy starcie kampanii zawsze wywala do windowsa - nero wywaliłem, plik w files już nie jest... fixy były, ale nic nie dawały. WTF?! O co może chodzić?

Hmm... Jeśli faktycznie wszystko zainstalowałeś od nowa wg. właściwej kolejności i we właściwe miejsca to musi działać. Więc coś nie jest tam gdzie powinno. Jaką masz wersje Rome, bo musi być z patchem 1.5.
Przy pierwszej reinstalce odinstalowałeś Trivial Script? W dodaj/usuń program jest jako osobna aplikacja 'EB Trivial Script 0.125'.

Hej chciałbym się spytac co może powodowac niemożnośc przeprowadzenia reform w poszczególnych frakcjach? Mm wszystkie wymagania do reformy u Casse a niestety nic sie nie dzieje
Wygląda na to, że nie został aktywowany skrypt. Chodzi o ten, który włącza się za pomocą ikony pomocy, która powinna się pojawiać po każdym 'loadzie' w lewym górnym rogu. Nawet jeśli raz się o tym zapomni i zapisze grę to raczej na pewno wystąpią jakieś problemy.

farnabazos
17-05-2010, 21:30
Dziękuje za odpowiedź, a czy jest coś co mógłbym z tym zrobi teraz??

Kyuzo
18-05-2010, 11:39
Niestety chyba już się nie da tego naprawić. Choć można spróbować poczekać parę tur byle by skrypt był opalony. To może reforma zaskoczy...

Lechu
19-05-2010, 20:27
ja jak odpalam EB to mi się zatrzymuje na tym 1. obrazku tytułowym i dalej nie rusza...
to też wynik że mam roma na c/program files ??

Kyuzo
20-05-2010, 06:29
Miejsce instalacji podstawki nie powinno mieć większego znaczenia wygląda, że mod się źle zainstalował...

Baal-Melkart
20-05-2010, 15:01
ja jak odpalam EB to mi się zatrzymuje na tym 1. obrazku tytułowym i dalej nie rusza...
to też wynik że mam roma na c/program files ??

A jak długo czekasz? EB potrzebuje dużo więcej czasu na "rozruch".

sebek82
21-05-2010, 08:29
Witam fanów EB czy któryś z was może grał na sub modzie EAEM? Jest świetny ale bardzo niestabilny czy ktoś może mi coś w tej sprawie pomóc. Oczywiście gram na antologi mam zainstalowany fix i odpalam scrypt.

Jakub123
24-05-2010, 16:28
Witam! Jestem nowy na forum i nie jestem pewien czy pisze w dobrym temacie za co z góry przepraszam. Nie tracąc czasu przechodzę odrazu do mojego problemu, gram Seleukidami w EU 1.2 na Alexandrze, jestem w 125 roku i dalej nie mogę werbować Katafraktów ani Basilikoi Aegma (czy jak się ta jednostka nazywa) czy jest jeszcze jakaś nadzieja ze pojawi się możliwość skaptowania tych jednostek? Oczywiście cały czas gram ze skryptem, proszę o jak najszybszą odpowiedz i pomoc w razie możliwości. Pozdrawiam Jakub.

Kyuzo
24-05-2010, 16:38
Witamy!

Seleucids: 1
Cataphract Reforms
-At least year 253BC
-Two different generals must loose a large battle (including a loss to the general's bodyguard) against a faction that uses cataphracts (Pahlav, Armenia, Baktria).
Czyli wynikało by z tego, że reforma dotycząca Katafraktów u Selków następuje po przegraniu dwóch dużych bitew (różnymi generałami) wliczając w to straty wśród straży generalskiej z którąś z nacji wykorzystujących katafraktów (Pahlav, Armenia, Baktria). I nie nastąpi to przed rokiem 253 p.n.e.

ottoman
12-06-2010, 13:15
siema instaluje EB 1.1 i wyskakuje mi takie cos po pewnym czasie ten dymek w prawym dolnym ogu wyskakuje co chwile podczas instalacji, keidys Eb mi działało ;/

http://img824.imageshack.us/img824/3756/ebproblem.jpg (http://img824.imageshack.us/i/ebproblem.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Kyuzo
12-06-2010, 15:49
Kiepsko to wygląda.
Albo masz skopany instalator EB (mało prawdopodobne) albo coś ci się dzieje z dyskiem twardym (możliwe, że coś poważnego). Na wszelki wypadek zrób 'scandisk', defragmentacje lub użyj jakiegoś programu diagnostycznego do sprawdzania HDD.
Ewentualnie skopiuj folder ROME na inna partycję i tam zainstaluj EB.
Daj znać czy coś zdziałałeś.

ottoman
14-06-2010, 16:55
http://forum.tibia.org.pl/showthread.ph ... 677&page=2 (http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=366677&page=2)

tutaj toczy sie dyskusja na ten temat ząłożyłem tam temat jesli amcie jakies sugestie, piszcie

zamek9
01-07-2010, 09:08
Witam, w jakim pliku mogę zmienić rozdzielczość by EB mi sie uruchamiał w 1680 na 1050 a nie 1280(najwyzsze ustawienie w grze)...
grę mialem zainstalowaną na dysku D,wgralem windowsa ponownie i o dziwo gra dziala(mimo ze nie jest zainstalowana).. jest tylko jedno ale.. zainstalowanej jej nie mam i sie uruchamia w mniejszej rozdzielczosci niz moj ekran, można temu jakos zaradzic czy trzeba gre zainstalować ?
dzięki i pozdrawiam

Kyuzo
01-07-2010, 11:07
Rome z reguły działa bez większych problemów nawet jeśli nie ma go w rejestrze windows`a.
A co do rozdzielczości to zajrzyj do foldery RTW i wejdź w \EB\preferences tam będzie plik preferences.txt
W linijkach BATTLE_RESOLUTION: i STRATEGY_RESOLUTION: wpisz swoją rozdzielczość powinno zadziałać.

arcyżużel
28-07-2010, 14:35
ma problem, gdy próbowałem przejść z EB klasycznego na EB pod Aleksandra wyskakuj mi poniższy błąd, wie ktoś jak go naprawić, z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.
http://a.imageshack.us/img230/9431/11885046.png

BlackWood
28-07-2010, 15:52
;)

zaorek
03-08-2010, 16:59
Witam...
Szukałem na całym forum i albo robiłem to źle albo po prostu takich informacji nie ma. Interesują mnie następujące sprawy:
1. Wiem, że mieszając w skryptach można przyśpieszać reformy rzymskie...udało mi się to z reformą Mariusza. Problem tkwi w tym, że nie mogę sobie poradzić z przyśpieszeniem reformy Augusta. Liczę na pomoc kogoś znającego się na skryptach. (Uprzedzając różnego rodzaju negatywne wpisy chciałbym dodać, że przejście EB na zasadach danych nam przez twórców mam już za sobą. Teraz chce się tylko pobawić.
2. I to co mnie interesuje chyba najbardziej...kwestia REIGN OF ARES pod EB. Kiedyś ktoś pisał, że grał natomiast na chwilę obecną jak znajduję w internecie linki do ściągnięcia okazują się felerne. Jakieś info na ten temat i będę happy...
Pozdrawiam...

BlackWood
04-08-2010, 01:15
;)

zaorek
19-08-2010, 22:14
Więc tak...tamta wypowiedź wpadła mi kiedyś w oko i nie pomogła. Liczyłem na pomoc od kogoś kto naprawdę śmiga przy tych sprawach i jest w stanie mi dać 100% trafną odpowiedź.
Poza tym tam gdzie kazałeś mi szukać nie było chyba poruszanej kwestii REIGN OF ARES...
Dziękuję Ci za chęci ale z przykrością muszę napisać, że dalej czekam na czyjąś pomoc...
Pozdrowionka...

Dudki, mam pytanie...
Chodzi mi o tą kwestię: viewtopic.php?f=248&t=5732 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=248&t=5732)
Mianowicie czy jest możliwość żebym mógł NP. jako Rzym rekrutować jednostki NP. typowo Iberyjskie np. Loricati Scutari a co więcej...czy jest możliwość tak dziabnięcia skryptów żeby rekrutować jako Rzym mógł w.......Rzymie...
Wiem, że kilka razy było to na forum w innych tematach poruszane ale nie działa...wprowadzałem zmiany już w pliku export_descr_unit na tyle co wiedziałem i nic. Jeszcze grzebałem w export_descr_buildings ale już bardziej na czuja. Jeśli jest ktoś kto bawił się w takie rzeczy i mu się to UDAWAŁO proszę o podpowiedź co zrobić...

Hern86
27-08-2010, 17:22
Witam miałbym następującą prośbę, chcę zagrać sobie w EB z kilkoma minimodami niestety linki do tych minimodów wygasły, może ktoś je posiada i mógłby mi jej jakoś podesłać. Podam tytuły, które mnie interesują:
Some trait changes (command stars & cursus honorum)
Roman Allied Legions
Aha jeżeli ktoś byłby zainteresowany dlaczego tylko te minimody :) to powiem, że to jedna z moich pierwszych, najstabilniejszych i ulubionych wersji instalacji EB bo na minimoda packu dedykowanym pod Alexa i innych submodach jak EOM działy mi się dziwne historie. Będę wdzięczny za pomoc, Pozdrawiam

BlackWood
31-08-2010, 17:12
;)

Kyuzo
01-09-2010, 06:30
Niestety wyżej wspomniane mody faktycznie raczej trudno już było by znaleźć. Poza tym nie ma sensu grać na innym exe niż Alx w EB :twisted:
Jakby ktoś chciał się pobawić minimodami do EB pod Alx.exe (choć część modów go nie wymaga) to wrzuciłem na megaupload zestaw (149.24 MB) jaki testowałem jakiś czas temu (dołączyłem do nich krótką instrukcję instalacji): http://www.megaupload.com/?d=8ZB02C5S
Zestaw zawiera:
mini mod pack Alx.exe + fix
Phalanx Mod
RS Textures
EOM 4 Carthaginian Governors Edition
Atraphoenix' RS Legions Adaptation for ALEXANDER EB
Getting Rid Of The Giant Trees Mod

Hern86
03-09-2010, 10:39
ad Kyuzo. Gram oczywiście na exe Alexa i też nie wyobrażam sobie gry na innym :) tylko gram poprzez kopiowanie plików enginowych i tworzenie skrótu a nie przez packa pod Alexa

ad Black Wood. W tej instalacji co nie działała do końca wrzucałem: minimod packa pod Alexa Eom 4 i Phalanx moda ale z tego co widzę w poście Kyuzo mogłem ominąć fixy do mini mod packa pod Alexa bo fixy do EB 1.2 wgrywam na bank
A co do problemów to po prostu wydaje mi się że crashe były dużo częstsze i stały się irytujące a póki co jak gram w swoją starą instalacje tzn z podmianą plików enginowych to nie przydarzył mi się od miesiąca żaden. Aha i z packiem pod Alexa miałem problem jeszcze jeden zmieniał interfejs bitwy co też było drażniące :? i nie mogłem go nigdzie przestawić :evil: a przyzwyczaić się do nowego interfejsu też nie mogłem

A tak btw Panowie dziękuje za odpowiedź i chęć niesienia pomocy :D Pozdrawiam

Kyuzo
03-09-2010, 11:56
Nie ma sprawy 8-)

Ja zazwyczaj gram w EB pod Alx.exe bez żadnych minimodów, bo ostatecznie żaden z nich jakoś nie przypadł mi go gustu ( a jak wiadomo 'De gustibus est non disputandum' ;) ) Co nie zmienia faktu,że u mnie nie było problemów z CTD przy korzystaniu z MiniModPack`a plus inne modyfikacje. Może jednak spróbuj go jeszcze kiedyś zainstalować w końcu zawiera on w sobie te minimody, których szukałeś :idea:
A co do fix`ów do MiniModPack`a to raczej należy je instalować.

BlackWood
03-09-2010, 14:50
;)

03-09-2010, 19:05
Najlepszą, najstabilniejszą jest gra w tego moda, pod Alexa, wersja full tej modyfikacji pod Alexa, ma swoje bolączki, ale w opisie, jest zaznaczony etap jej instalacji...W wersji pod wspomniany dodatek, zawarte są już inne zmieniające drobne modyfikacje. W przepisie przez mnie podanym pod wersję 1.2, jest to wyraźnie zaznaczone. U naszych zachodnich sąsiadów cieszy się niesłabnącą popularnością :)

jokerzbawca
06-09-2010, 18:42
Witam serdecznie,
Nie jestem pewien czy pytanie umieszczam w odpowiednim dziale, jeśli nie to przepraszam najmocniej moderatora i proszę o umieszczenie tematu w odpowiednim miejscu

Zainstalowałem mod Europa Barbarorum (1.1 i 1.2) - wszystko działa ładnie jednak gdy chcę rozegrać Custom Battle pojawia się problem :(

Wybieram np Rzym i mam wrażenie, że nie mogę wybrać wszystkich jednostek dostępnych dla Rzymu :( Jest cała masa barbażyńców itd oraz jednostek, które dostępne są dla każdej frakcji jednak nie mogę tam znaleźć choćby kohorty pretorianów itd.

Co ciekawe kiedy pozwolę aby komputer automatycznie wybral mi armię to "brakujące" jednostki w zaproponowanej mi przez komputer armii jak najbardziej się pojawiają :(

Nie wiem co z tym zrobić :(

Mariooooo
07-09-2010, 09:23
Mam to samo wie ktoś czemu tak jest?

Amrod
07-09-2010, 09:36
Taki limit EDU. Musicie grę uruchomić w trybie Multiplayer.
Start -> Europa Barbarorum -> Play Multi Player

ALEXANDER
08-09-2010, 17:52
mam ten sam problem, ale nie mam też PLAY MULTIPLAYER. :( :x :?: :!:

danieldamian PL
10-09-2010, 21:32
Może nie ten dział :cry: , ale muszę się oto spytać :oops: ! Proszę o szybką odpowiedź :? . Mam Rome Total War polskojęzycznego i chcę sobie zagrać na europa barbarorum. A oto pytania:
1) Czy barbarorum będzie działać na polskojęzycznym Rome,
2) Czy nie zmieni się język,
3) jeśli zmiani to co trzeba zrobić by był polskojęzyczny.
Sorka jeśli nie ten dział :cry: .

BlackWood
10-09-2010, 22:01
;)

OskarX
26-10-2010, 21:17
Witam, jak w ogóle zainstalować tego moda? Mam rome antologie 2 dodatki patch 1.6 pierwszy raz normalnie sciagam instalator i instaluje na BI ale potem wlaczam BI i wszystko normalnie, po Polsku itp chce kliknac wielka kampanie ale pise "wybierz przedmiot z listy" i dupa, usunalem instaluje drugi raz według wskazówek z pierwszego posta i to samo, próbowałem na Alexandra też to samo. Więc czego nie zrobilem?

exar
26-10-2010, 21:35
BlackWood napisał kiedyś dokładną instrukcje instalacji, może ona Ci pomoże.


Wszystko musisz dokładnie zrobić.Stwórz folder RTW.Najlepiej jeśli bedzie na dysku C.
Zainstaluj tam caluśką Antologię.
-Wejdz w podstawową wersje Romka.Wejdz do menu wyboru frakcji i wyjdz(wyłacz porady).
-Nastepnie uruchom ponownie komputer.
-Uruchom instalator EB 1.1
-Pokieruj ścieżkę instalacji do folderu RTW( instalator bedzie też pytał gdzie ma dodatkowo zainstalować skróty w menu autostart ,pokieruj do Creative Assembly,wszystkie inne skróty tak samo)
-po instalacji ,pojawią ci się zaznaczone trzy dodatkowe opcje ,kliknij dalej i wszystkie te dodatki instalujesz do folderu RTW(nie do EB,tak samo skróty autostart do Creative Assembly)
-Następnie zainstaluj patch 1.2 (wybierz ścieżkę instalcji folder RTW nie EB , zanim klikniesz dalej, usuń te napisy po angielsku tak aby zostało tylko c\RTW i w tedy możesz kliknąć dalej).Zostanie do wybrania opcja autostart wiedz tak samo robisz kierujesz ją do Creative Assembly
-Kolejny krok to wklejanie fixsów(jest ich trzy) ,wypakowujemy je za pomocą winrara (czyli prawym na poprawce i wypakuj pliki...).Poprawna ścieżka do której pakujesz to RTW\EB\data (zamieniasz)
-Jeśli chcesz grać na dodatku Alexander (bo posiadasz podstawkę z wszystkimi dodatkami np.Antologię) pobierasz to: http://www.zshare.net/download/51697518abdc7e31/
-Tam bedziesz miał folder EB.Kopiujesz ten folder i wklejasz do głównego folderu RTW (nie do EB) ,zamieniasz
-Następnie klikasz prawym na ikonce Alex.exe(który masz na pulpicie ,ten dodatek do podstawowej wersji gry) .Wybierasz "właściwości".Tam gdzie pisze "element docelowy"
nadpisujesz ten skrót -mod:eb -show_err -nm -noalexander
-Powinno być tak C:\RTW\RomeTW-ALX.exe -mod:eb -show_err -nm -noalexander i bierzesz zastosuj.Po porostu do tej nazwy w elemencie docelowym czyli C:\RTW\RomeTW-ALX.exe doklejasz to -mod:eb -show_err -nm -noalexander tylko nie jedno obok drugiego,zrób spacją jeden odstęp.Teraz jeśli chcesz grać w EB ,wchodzisz przez skrót Alex.exe.
Pozdrawiam.
EDIT:Jesli rozpoczynasz nową kampanie ,zawsze odpalaj skrypty w grze.Klikasz na miasto i w lewym górnym rogu wyskakuje ci doradca.Klikasz na jego świecący portret i na czarno-zieloną ikonkę pod nim.Robisz tak zawsze jesli zaczynasz grę (od zapisu też)

maciej
27-10-2010, 15:12
Mam wielka prośbę o pomoc...

Gram Rzymem w EB 1.2 (bez Aleksandra) z wszystkimi fix'ami (do 1.1 i 1.2), po mniej więcej 70 latach czyli 280 turach doszedłem już do całkiem miłego etapu rozwoju i pojawił się DRAMAT...

Gra wylatuje do pulpitu w trakcie przechodzenia między turami zawsze na Baktrii lub Sarmatach! Co ciekawe cofnięcie się w save'ach o kilka tur i granie od tego miejsca powoduje uniknięcie błędu.
Najdziwniejsze jest to, że przenosząc save'a na starszą instalację EB 1.2 zachowaną na innym dysku (sprzed reinstalki Windows'a) gra działa... Albo inaczej działała do wczoraj, teraz już nie działa...

Moje pytanie brzmi...problem leży w save'ie czy w instalce??

Dopóki save działał na innej instalce sądziłem, że problem leży w instalce...teraz już nie wiem, bo jak wytłumaczyć, że starsze save'y działają?
W porywie rozpaczy uruchomiłem EB też pod Aleksandrem...ponoć niezwykle stabilnym. Save nie działa - wywala się tradycyjnie na Baktrii lub Sarmatach...

Czy ktoś z Was dobrzy ludzie może mi coś poradzić? Co się knoci?
Może pomoże jakiś patch, fix?

27-10-2010, 15:23
hmmmm....sava zachowaj sobie, ja bym zrobił tak, że jeszcze raz moda bym zainstalował w tej wersji jak doszedłem do takiej ilości tur...Szkoda gry...Na razie bym nie szukał fixów o ile są, bo podejrzewam, że może w trakcie instalacji coś umknęło się jakiemuś plikowi...Jak ponowna instalacja nie pomoże, to poszukamy jakiegoś rozwiązania...Pod Alexa to trzeba od początku grać by zmiany miały miejsce, więc uruchamianie sava pod wersją pod aleksa, gdy grało się w normalną nie zmienia nic...

maciej
27-10-2010, 21:23
Na spokojnie przeinstalowałem całe EB (1.1, 1.2 i ich fix'y - wcześniej na nowo instalując podstawkę). Niestety problem nie zniknął. Nadal wywala pomiędzy turami gdy zaczyna obrabiać Baktrię lub Sarmatów.
Jest to o tyle dziwne, że cofając się o kilka save'ów i tym samym tracąc ok 1,5 h gry (bo zapisuję dość często) do następnej tury przechodzi...
Wygląda to tak jakby w samym save'ie zawarte były jakiś dane powodujące zapętlenie przy obliczaniu pewnych losowych parametrów przy każdej turze.
Sytuacja ta ma już miejsce drugi raz (już raz musiałem się cofnąć w rozgrywce) aby skrypt poobliczał dane inną drogą (to moja hipoteza). Jest to dość irytujące delikatnie mówiąc tym bardziej, że mam wrażenie, że problem narasta. Tak jakby z każdą turą kumulowały się jakieś błędy.
Następnym razem zacznę rozgrywkę oczywiście pod Aleksandrem, ale chciałbym mimo wszystko ratować moje rozwinięte państwo z tej rozgrywki...
Możecie cokolwiek poradzić? Eutyches, BlackWood, inni fachowcy?

BlackWood
27-10-2010, 22:53
;)

maciej
27-10-2010, 23:19
Tak mam Antologię, jako fan starożytności nie wyobrażam sobie inaczej ;)

Odpalam skrypty - jasna sprawa. Przeprowadziłem też testy tzn. na wysypujacym sie save'ie świadomie nie odpalałem skryptu. O dziwo gra szła dalej i mijała ten feralny moment, ale szczęście trwało tylko 6 tur...potem następowała momentalna wysypka do pulpitu (i tak przy kilku próbach). Uruchomienie skryptu w czasie tych 6 tur również skutkowało od razu pulpitem.

Sprzęt jest ok tzn. IntelCore 2 Duo E4400; GForce 8600GT; 2 Gb RAM; gra śmiga(ła)

Mod jest na 100% w wersji 1.2 (widać na głównym ekranie) poza tym już kiedyś przerobiłem nieudaną próbę patchowania do 1.2 więc jestem wyczulony.

Nie dodałem jeszcze tylko, że pomajstrowałem sobie w reformach (tak jak napisałem w głównym wątku o EB) tylko, że to działało całe 280 tur...i teraz nagle przestało?! Zatem to chyba nie przez to...

Coraz bardziej zdaję sobię sprawę, że mam chyba faktycznie przesrane... Pozostaje jeszcze tylko jedna prośba. Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić mojego save'a na swoim kompie (ale nie pod Aleksandrem)? Jak się wywali to faktycznie będzie bagno totalne.

Kolejną kampanię rozpocznę oczywiście pod Aleksandrem...

28-10-2010, 20:08
Czy na pewno dobrze zrozumiałem, że instalowałeś fixy do 1.1, instalując wersję 1.2? Może tu jest pies pogrzebany, to znaczy choroba moda. Instalujesz wersję 1.1, ale bez fixów i instalujesz 1.2, plus fixy...
edit:
Wszystkie poprawki plus nowości są ujęte w wersji 1.2, ale niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę, trochę już czasu upłynęło od gry w tego moda ;)

BlackWood
29-10-2010, 15:47
;)

maciej
29-10-2010, 19:15
Idąc za Waszą radą nie instalowałem (a raczej nie przekopiowywałem, bo trudno to nazywać instalacją) już fix'ów do EB 1.1. Na laptopie (nadającym się do grania) zainstalowałem jeszcze raz całe EB aż do fix'ów 1.2 ale bez fixów 1.1. Gra się kaszani w tym samym miejscu...zatem prośba o test save'a na innym kompie jest niekatualna. Na bank by się wysypał.

Przeprowadziłem serię kolejnych testów i okazało się...że nie rozgrywając pewnej wielkiej bitwy z buntownikami gra idzie...!
W tej chwili gram dalej, ale musiałem odpuścić pewnej buntowniczej prowincji obok moich granic. Troszkę pogram, żeby podelektować się rozwiniętym państwem, a potem oczywiście przesiadka na Aleksandra.

Dziękuję za instrukcję - już sobie sprawdziłem jak to działa i jest ok. Jedyną dostrzegalną różnicą jest mały napis AleXander na pierwszym ekranie, potem w menu gółwnym już go nie ma.
Co ciekawe Alex na laptopie 17" mi sie wysypuje gdy w opcjach graficznych przełączam opcję 'wide screen'. No ale mniejsza o to...byleby kampania chodziłą stabilnie. Następną grę rozpocznę tylko z tego .exe

Dziękuję za pomoc i dobre chęci!!
Pozdrowienia

BlackWood
29-10-2010, 19:39
;)

leinad77
04-11-2010, 10:11
Hej,

Mam mały problem. Nie mogę ściągnąć tego pliku - ALX engine files - nie wiem czemu :/ - pół dnia się męcze. Proszę dobra duszę o przesłanie mi tego pliku na maila karogaj@poczta.onet.pl Z góry dziękuję.


to nie wina przeglądarki :(

EDIT:

Dzięki Kyuzo :) teraz już poszło.

Ale i tak sobie dzisiaj nie pogram bo po ściągnięciu EB1.1 okazało się że mam walnięty plik :/ muszę poczekać do jutra i w pracy jeszcze raz go ściągnąć.

Kyuzo
04-11-2010, 13:55
Spróbuj stąd http://www.sendspace.pl/file/7c549f8d3af6a1b9e312de9

syroppp
19-12-2010, 18:28
Gdzies wylapalem w tym temacie ze jest roznica miedzy instalowaniem moda pod Barbarian Invasion a Alexander. Czym to sie rozni i ktora wersje mam zainstalowac? Mam oba dodatki.

Dzieki pozdrawiam

MicCal
19-12-2010, 18:38
Z tego, co się orientuję chodzi przede wszystkim o stabilność - pod Alexem wywala podobno znacznie rzadziej, a nawet jak wywali, to sejwa nie psuje i można grać z niego dalej. Podobno jest też jakaś różnica w zachowaniu AI (znów na korzyść Alexa), ale że grałem tylko pod Alexem, to nie wiem jak to się dokładnie przedstawia. Najlepiej poczekać na Blackwooda, on ma całe EB w małym palcu i na pewno udzieli dokładniejszych wyjaśnień ode mnie :P

BlackWood
19-12-2010, 19:01
;)

syroppp
19-12-2010, 19:11
Aha, dzieki za pomoc, zainstaluje pod Alexa.

Czyli:

Instaluje Antologie. patchuje do 1.3, nastepnie do 1.5.
Instaluje moda ( jak wybrac czy instaluje pod Alexa?) EB 1.1, patchuje 1.2
Wrzucam fixy, zmieniam to - "...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander" do tego jeszcze Tekstury mapy kampanii z Roma Surrectum

i to wszystko?

A jakies inne submody warte polecenia? Czy to juz wystarczy by w pelni cieszyc sie i docenic moda? :)

BlackWood
19-12-2010, 19:26
;)

syroppp
19-12-2010, 19:38
Wielkie dzieki za szybka pomoc :)

Pozdrawiam

edit:

Mam problem przy zmianie miejsca docelowego dla skrotu. Wpisuje tak jak pisales i mam

"E:\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe -mod:eb -show_err -nm -noalexander"

ale kiedy klikam apply wyskakuje blad:
Problem with shortcut
The name 'E:\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe -mod:eb -show_err -nm -noalexander' specified in the Target Box is not valid. Make sure the path and file names are correct.

BlackWood
19-12-2010, 20:46
;)

syroppp
19-12-2010, 20:59
Probowalem bez cudzyslowia ale tez nie dziala. Oczywiscie spacje dalem tak jak opisales i dalej lipa... :/
Dziwne bo sciezka sie przeciez zgadza, nie czaje.

19-12-2010, 21:30
"E:\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -noalexander
to jest tak? skopiuj do swego
jeszcze masz drugą, rozpocznij w:, tam jest jak?

syroppp
19-12-2010, 22:03
wow, dziala :)

Zapomnialem o restarcie przy pierwszym uruchomieniu i w Configuration Preferences jakis blad wyskoczyl ale i tak odpalila sie gra. Ale wyszedlem, restartnalem i juz nie ma bledu przy Preferences.

Dzieki!

BlackWood
20-12-2010, 00:21
;)

Matiux
22-12-2010, 14:15
Witam, jakim programem otworzyć te pliki EB1.2 EB1.1 chodzi o instalatory

Seraphin
22-12-2010, 15:26
Prawdę powiedziawszy, to system powinien sam Ci ten plik otworzyć, jest to instalator w formacie .exe, czyli samorozruchowym.

Problem tkwi w Twoim systemie, spróbuj poszukać na google, może jakiś wirus...

K A M 2150
04-01-2011, 02:03
Witam, czy Windows 7 jakoś nie lubi się z EB? Gram w EB jeszcze od wersji 0.8, nigdy nie miałem problemów z instalacją jak i z błędami. Dziś po długim czasie odkąd przeniosłem się na nowy system nie mogę przebrnąć przez nawałę błędów. Gdy włączam EB lub próbuję zapisać ustawienia w pliku configuration to wyskakuje mi pełno linijek errorów kończących się zawsze (error 5: access is denied.). Mimo to moda da się odpalić.

Kolejny problem spotykam, gdy chcę otwierać EB przez skrót od Aleksa. Robiłem wszystko według instrukcji blackwooda, ale gdy klikam na skrót to pojawia mi się loading screen ze zwykłego RTW po czym pojawia się błąd, że nie można odczytać pliku chat.sap.

Generalnie kampania mi działa, ale jednak otwiera się pod RTW, więc crashe są co i rusz.
Mógłbym nawet przeboleć crashe w kampanii i granie w EB na RTW, dla samych Custom Battles, ale mimo odpalania z ikonki Muli Player kończy się tym, że i tak otwiera mi się Single Player. Próba zmienienia tego ręcznie poprzez EB Config kończyła się tymi errorami, które opisałem wyżej.

Kyuzo
04-01-2011, 08:41
Ale nie instalowałeś w program files i masz wyłączony UAC (User Account Control) :?

Ewentualnie możesz jeszcze (po powyższych krokach) wejść we właściwości skrótu EB i w opcjach ustawić żeby odpalać jako administrator.

K A M 2150
04-01-2011, 09:08
Dzięki Kyuzo, okazało się, że to jednak sprawka Windows 7. Odpalanie skrótu, jako administrator pomogło ; ) Za bardzo przyzwyczaiłem się do XP ; P Myślałem, że skrót nie mu tu nic do gadania, bo przy plikach z errorami miałem zaznaczone te same haczyki, które mają ustawienia administratora. Tak czy siak dzięki jeszcze raz :)

radoxx4
24-01-2011, 15:30
Hmmm mam jeszcze jedno pytanko: instaluje patcha 1.2 do folderu z EB a w menu i tak pisze ver 1.1??

Kyuzo
24-01-2011, 17:27
Instalujemy do folderu Rome, a nie EB :idea:

BlackWood
24-01-2011, 18:38
;)

radoxx4
28-01-2011, 18:20
Hilfe! Grałem Rzymem miałem całą galię, hiszpanię poł germanii wyspy brytyjskie i płn afrykę i mi się save scrashował :((( ma ktoś może save rzymem??

BlackWood
28-01-2011, 18:53
;)

radoxx4
28-01-2011, 19:12
Tia zawsze skrypty odpalam i gram na Alex.exe :ugeek:

BlackWood
28-01-2011, 19:43
;)

radoxx4
31-01-2011, 17:05
Mam dwa pytania i nadzieję że to dobry dział :D
1. Jak rekrutować artylerię mam reformę Polibiusza i koszary budujące się 15 tur a to nie daje artylerii, a więc który budynek musze rozbudować? Alx.exe 1.2 i fixy
2. Mini mod pack 1.3 mam zainstalować do folderu Rome czy EB/data ? Jak odpalam to mi się instalator włącza i pyta kaj to zainstalować :p

BlackWood
31-01-2011, 17:15
;)

radoxx4
31-01-2011, 19:12
Dzięki BlackWood jesteś w tym dziale nieocenioną pomocą xD Gdyby na tym forum była taka możliwość dostałbyś zgrzewkę piwa :)

BlackWood
31-01-2011, 19:42
;)

Danek944
27-02-2011, 16:11
Cześć, mam problem, chcę zagrać w EB na Aleksie, ale linki z tematu o EB na ALX, wygasły. Dokładnie ten : http://rapidshare.com/files/124634347/R i ten : http://rapidshare.com/files/145936605/F

Wicie gdzie można je pobrać ?

radoxx4
28-02-2011, 14:55
Hmmm powiedz mi tylko nazwy tych plików to jak tylko będę miał czas to postaram się wrzucić dobra? :D

Danek944
28-02-2011, 15:02
Właśnie, że Ja nie wiem jak one się nazywają ;] bo linki wygasły, a rapidshare syf nie pokazuje nawet nazwy pliku.

radoxx4
28-02-2011, 15:05
To ja tak dziś albo jutro pod wieczór wrzuce fixy, alx. Engine. Rozumiem że EB i patche masz?

A próbowałeś może z tematu głównego o EB to ściągnąć?

Danek944
28-02-2011, 16:39
Zaciąłem się w 2) punkcie pod EB 1.1 w drugim linku z rapidshare. : viewtopic.php?f=57&t=180 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=180)

Dokładnie o te mi chodzi, zresztą filesfront też wygasł...

http://img543.imageshack.us/img543/2913/35461221.th.jpg (http://img543.imageshack.us/i/35461221.jpg/)

28-02-2011, 17:04
Panowie, przecież temat jest zamknięty, bo docelowo cały temat EBe, jest omawiany pod Aleksa, macie to w temacie - pierwszy post.
viewtopic.php?f=57&t=797 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=797)
Dlatego niczego w zamkniętym temacie się nie aktualizuje, zaraz on zniknie ;)

Danek944
28-02-2011, 17:08
Ale tam nie ma napisanej dokładnej instrukcji na Aleksa ;x

28-02-2011, 17:11
Ale tam nie ma napisanej dokładnej instrukcji na Aleksa ;x


b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
TWCenter
totalwar.org
Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć to, rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
Powinno to wygladać tak:
"...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander


Ostatnie 4 strony tematu, to podawanie kompilacji pod Aleksa, praktycznie tylko podaje się instalatorowi ścieżkę swojej gry.
viewtopic.php?f=57&t=797&start=940 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=797&start=940)

Danek944
28-02-2011, 17:13
Zainstalowałem już EB 1.1, w głównym folderze RTW z Aleksem, a te inne wszystkie pliki trzeba podmieniać w utworzonym folderze EB, czy nadal do głównego ?

28-02-2011, 17:18
Zainstalowałem już EB 1.1, w głównym folderze RTW z Aleksem, a te inne wszystkie pliki trzeba podmieniać w utworzonym folderze EB, czy nadal do głównego ?

Instalujemy do folderu Rome, a nie EB :idea:

Nie przesadzasz? Masz tekst na stronie ;)

Danek944
28-02-2011, 17:20
Sory nie zauważyłem, mam ostatnie pytanie, które to są lub gdzie są fixy pod EB 1.2 ?

28-02-2011, 17:37
Sory nie zauważyłem, mam ostatnie pytanie, które to są lub gdzie są fixy pod EB 1.2 ?

TWCenter
Patch 1.2
TWCenter IItotalwar.org

EB fixy:
TWCenter II totalwar.org


http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=208081

Danek944
28-02-2011, 19:10
Dzięki.

[IG] Misiak
01-03-2011, 17:32
Hmm.... gram sobie ładnie od jakiegoś dłuższego czasu (4 miesiące?) w EB a tu dziś nagle klikam na ikonę alexandra i trach. Błąd alex.exe od razu? Jakieś pomysły? I drugie pytanie czy mogę odpalić EB przez ikonę EB? I czy to będzie EB na Alexie czy na zwykłym Rome wtedy?:| Poratujcie Bracia szlachta, ponieważ zwątpiłem.

BlackWood
01-03-2011, 22:20
;)

[IG] Misiak
02-03-2011, 07:38
No to reinstall mnie czeka:| Dzięki za odpowiedź BlackWood

BlackWood
02-03-2011, 10:57
;)

02-03-2011, 14:10
Dodam od siebie, ze jak nie wpiszesz do skrótu liter nm, to będziesz miał filmiki z moda EB, intro autorów i filmiki do niektórych nacji, np. Pahlawi ;)

BlackWood
02-03-2011, 14:18
;)

[IG] Misiak
03-03-2011, 10:35
No właśnie sęk w tym, że wszystko było robione jak w instrukcji. No cóż musiało się to gdzieś posypać. Zobaczymy jeszcze raz. ;)

radoxx4
03-03-2011, 17:32
Mam jedno pytanie-jak wgram tekstury z RS II to musze kampanię od nowa robić, oraz czy jak wgram na podstawkę save z teksturami z RS II to nie będzie działać? Proszę o szybką odpowiedź

BlackWood
03-03-2011, 18:12
;)

radoxx4
03-03-2011, 18:17
! Ale jak szanowny Kyuzo wrzucił save na RS II to na mojej szanownej podstawce chodzi bez szwanku. W każdym razie dzięki za pomoc, jeszcze upewnid się tylko bo ja uparty i musze się na własnej skórze przekonać :p

W razie czego backup Daty zrobiony ;)

BlackWood
03-03-2011, 19:47
;)

03-03-2011, 19:57
Szlachetny BlackWood ma całkowitą rację :D , mega modyfikacja
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=417686 zresztą bardzo dobra ma tę bolączkę, że zasięg ruchu jest ogromny, i jak kogoś to denerwuje można to zmniejszyć, co zapewnia większy realizm, a biorąc rzeczy zawarte w tejże modyfikacji, czyni ja jeszcze lepszą, ale to zostawiam do oceny czcigodnych sympatyków tego moda.

radoxx4
03-03-2011, 21:07
Ja wgrałem sobie RS II textures i odpukać na razie na starych save gra, zobaczy się czy i w drugą stronę. Kombinować musze jak wyrobić gienkowi cechy na imperialne reformy. Z s/ch/v oraz unselfish nie na problemu natomiast nie wiem jak zdobyć biurokrate, mistrza rekrutacji oraz arrogant ;(

hunvert
04-03-2011, 08:17
Witam ponownie.
Czy po zaintalowaniu Jirisys' Europa Barbarorum Mega Mod Pack for EB 1.2 można jeszcze dołożyć spoils of war?
Pozdrawiam
H.

BlackWood
04-03-2011, 11:27
;)

zamek9
04-03-2011, 13:59
Witam
czy znalazł ktoś sposób na uruchomienie EB w oknie ? można wpisać "-ne" ale uruchamia się tylko zminimalizowany na pół ekranu(bez ramki), a mi chodzi by był na cały ekran ale z "ramką"

04-03-2011, 14:59
Witam
czy znalazł ktoś sposób na uruchomienie EB w oknie ? można wpisać "-ne" ale uruchamia się tylko zminimalizowany na pół ekranu(bez ramki), a mi chodzi by był na cały ekran ale z "ramką"
spróbuj tego, bez ne
Powinno pomóc, jak nie pomoże, to nie może ;)
wejdź tutaj, u mnie jest tak, u ciebie poczatek inny, ale reszta ta sama:
e:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\EB\preferences\
otwierasz i edytujesz plik
preferences.txt

i w spoilerze to co zmieniasz odznaczyłem na czerwono, masz false, ma być, tak jak zaznaczyłem.
pozdrawiam


[spoiler:2wui8fff]SAFE_REFRESH:TRUE
USE_TRIPLE_BUFFER:TRUE
USE_WIDESCREEN:TRUE
SUBTITLES:FALSE
MORALE:TRUE
FATIGUE:TRUE
LIMITED_AMMO:TRUE
SUPPLY:TRUE
FOG_OF_WAR:TRUE
RESTRICT_CAMERA:FALSE
DEFAULT_BATTLE_CAMERA:DEFAULT
EVENT_CUTSCENES:TRUE
SMOKE:TRUE
DESYNC:TRUE
SPLASHES:TRUE
GLINTS:TRUE
REFLECTIONS:TRUE
SHADOWS:TRUE
VEGETATION:TRUE
DETAILED_UNIT_SHADOWS:TRUE
GLOSS_MAPPING:TRUE
STENCIL_SHADOWS:TRUE
MULTI_TEXTURE:TRUE
AUTO_SAVE:TRUE
SHOW_BANNERS:TRUE
UNIT_EXPERIENCE_UPGRADE_EFFECT:TRUE
UNIT_SIZE:40
MASTER_VOL:100
SPEECH_VOL:100
SFX_VOL:100
MUSIC_VOL:100
CAMERA_ROTATE:50
CAMERA_MOVE:50
CAMERA_FOV:75.000000
ENABLE_AUDIO:TRUE
ENABLE_MUSIC:TRUE
ENABLE_UNIT_SPEECH:TRUE
DISABLE_BACKGROUND_FMV:FALSE
DISABLE_ARROW_MARKERS:TRUE
AUDIO_3D_PROVIDER:Miles Fast 2D Positional Audio
CLOUD_TRANSITIONS:TRUE
GRASS_DISTANCE:75
AA_QUALITY:AA_OFF
STRATEGY_RESOLUTION:1024x768
STRATEGY_MAX_RESOLUTION:2048x1536
STRATEGY_32_BIT:TRUE
BATTLE_RESOLUTION:1024x768
BATTLE_MAX_RESOLUTION:2048x1536
BATTLE_32_BIT:TRUE
UNIT_DETAIL:ULTRA_HIGH
BUILDING_DETAIL:ULTRA_HIGH
TGA_CAPTURE_WIDTH:1024
TGA_CAPTURE_ASPECT:1.333333
TGA_CAPTURE_INPUT_SCALE:1
TGA_CAPTURE_RESERVE_SPACE:FALSE
LABEL_CHARACTERS:FALSE
LABEL_SETTLEMENTS:TRUE
MINIMAL_UI:FALSE
CAMPAIGN_MAP_MAX_SCROLL_SPEED_MIN_ZOOM:30
CAMPAIGN_MAP_MAX_SCROLL_SPEED_MAX_ZOOM:30
FIRST_TIME_PLAY:FALSE
ADVISOR_VERBOSITY:0
MUTE_ADVISOR:FALSE
BLIND_ADVISOR:FALSE
CAMPAIGN_MAP_CAMERA:SKIP_AI_FACTIONS
CAMPAIGN_MAP_SPEED_UP:FALSE
CAMPAIGN_MAP_GAME_SPEED:57
DISABLE_EVENTS:0
MICROMANAGE_ALL_SETTLEMENTS:TRUE
ADVANCED_STATS_ALWAYS:FALSE
UNIT_USE_SHADERS:TRUE
TERRAIN_QUALITY:HIGH
EFFECT_QUALITY:HIGHEST
VEGETATION_QUALITY:HIGH
KEYSET:0
UNLIMITED_MEN_ON_BATTLEFIELD:TRUE
CAMPAIGN_MAP_CAMERA_SMOOTHING:TRUE
CHAT_MSG_DURATION:10
USE_QUICKCHAT:FALSE
GS_PIDS:FALSE
GS_PIDS_FULL:FALSE
GS_PIDS_CUR:TRUE
ALWAYS_LOGFILE:FALSE
TIMESTAMP_LOGFILE:TRUE
32BIT_UI:FALSE
GS_LOG_RESULTS:FALSE
CHAT_COLOURS:name=ffffa0,private=ff7707,game=94aad c,public=fff777,system=ffffff,lobby=fff777,setup=9 4aadc,playing=ff0707
EDIT_SETTLEMENT_NAMES:FALSE[/spoiler:2wui8fff]

zamek9
04-03-2011, 15:41
dzięki ale w preferences txt nie miałem false ale właśnie już USE_WIDESCREEN:TRUE :(
więc jednak nie można, trudno... chyba o tym nie pomyśleli

a ja mam tak
[spoiler:n0kegf2w]SAFE_REFRESH:TRUE
USE_TRIPLE_BUFFER:TRUE
USE_WIDESCREEN:TRUE
SUBTITLES:FALSE
MORALE:TRUE
FATIGUE:TRUE
LIMITED_AMMO:TRUE
SUPPLY:TRUE
FOG_OF_WAR:TRUE
RESTRICT_CAMERA:TRUE
DEFAULT_BATTLE_CAMERA:RTS
EVENT_CUTSCENES:TRUE
SMOKE:TRUE
DESYNC:TRUE
SPLASHES:TRUE
GLINTS:TRUE
REFLECTIONS:TRUE
SHADOWS:FALSE
VEGETATION:TRUE
DETAILED_UNIT_SHADOWS:FALSE
GLOSS_MAPPING:TRUE
STENCIL_SHADOWS:FALSE
MULTI_TEXTURE:TRUE
AUTO_SAVE:TRUE
SHOW_BANNERS:TRUE
UNIT_EXPERIENCE_UPGRADE_EFFECT:TRUE
UNIT_SIZE:160
MASTER_VOL:100
SPEECH_VOL:100
SFX_VOL:100
MUSIC_VOL:70
CAMERA_ROTATE:50
CAMERA_MOVE:50
CAMERA_FOV:75.000000
ENABLE_AUDIO:TRUE
ENABLE_MUSIC:TRUE
ENABLE_UNIT_SPEECH:TRUE
DISABLE_BACKGROUND_FMV:FALSE
DISABLE_ARROW_MARKERS:FALSE
AUDIO_3D_PROVIDER:Miles Fast 2D Positional Audio
CLOUD_TRANSITIONS:TRUE
GRASS_DISTANCE:75
AA_QUALITY:AA_HIGH
STRATEGY_RESOLUTION:1024x768
STRATEGY_MAX_RESOLUTION:2048x1536
STRATEGY_32_BIT:FALSE
BATTLE_RESOLUTION:1680x1050
BATTLE_MAX_RESOLUTION:2048x1536
BATTLE_32_BIT:TRUE
UNIT_DETAIL:ULTRA_HIGH
BUILDING_DETAIL:ULTRA_HIGH
TGA_CAPTURE_WIDTH:1024
TGA_CAPTURE_ASPECT:1.333333
TGA_CAPTURE_INPUT_SCALE:1
TGA_CAPTURE_RESERVE_SPACE:FALSE
LABEL_CHARACTERS:FALSE
LABEL_SETTLEMENTS:TRUE
MINIMAL_UI:FALSE
CAMPAIGN_MAP_MAX_SCROLL_SPEED_MIN_ZOOM:30
CAMPAIGN_MAP_MAX_SCROLL_SPEED_MAX_ZOOM:30
FIRST_TIME_PLAY:FALSE
ADVISOR_VERBOSITY:0
MUTE_ADVISOR:FALSE
BLIND_ADVISOR:FALSE
CAMPAIGN_MAP_CAMERA:FOLLOW_AI_FACTIONS
CAMPAIGN_MAP_SPEED_UP:FALSE
CAMPAIGN_MAP_GAME_SPEED:99
DISABLE_EVENTS:0
MICROMANAGE_ALL_SETTLEMENTS:FALSE
ADVANCED_STATS_ALWAYS:FALSE
UNIT_USE_SHADERS:FALSE
TERRAIN_QUALITY:HIGH
EFFECT_QUALITY:HIGHEST
VEGETATION_QUALITY:HIGH
KEYSET:0
UNLIMITED_MEN_ON_BATTLEFIELD:FALSE
CAMPAIGN_MAP_CAMERA_SMOOTHING:TRUE
CHAT_MSG_DURATION:10
USE_QUICKCHAT:FALSE
GS_PIDS:FALSE
GS_PIDS_FULL:FALSE
GS_PIDS_CUR:TRUE
ALWAYS_LOGFILE:FALSE
TIMESTAMP_LOGFILE:TRUE
32BIT_UI:FALSE
GS_LOG_RESULTS:FALSE
CHAT_COLOURS:name=ffffa0,private=ff7707,game=94aad c,public=fff777,system=ffffff,lobby=fff777,setup=9 4aadc,playing=ff0707
EDIT_SETTLEMENT_NAMES:FALSE[/spoiler:n0kegf2w]

BlackWood
04-03-2011, 17:53
;)

radoxx4
04-03-2011, 22:33
Ponawiam pytanie o cechy do imperial reformy- jak je "wyrobić", jednak te środowisko z RS nadaje takiej świeżości w EB, nawet nie wygląda zbytnio jak romek xD ale to że w grach nie liczy się tylko grafa to się jednak tyczy, tyle że gra musi mieć swój klimacik. Na steamie teraz pokazuje demo shoguna 2 to jest ranking najlepszych modów pod WSZYSTKIE total war to na 1. EB a na 2. RS

zamek9
05-03-2011, 14:30
TO o czym piszecie,chyba da się załatwić przez ikonkę "EB configuration"??W głównym folderze z grą.Poprzez jej naciśnięcie,niektóre ważne opcje,da sie tam ustawić od ręki, zaznaczając badz odznaczając.Odpowiednie okienka.Oczywiście jeśli się "EB configuration" zainstalowało,podczas głównego odpalenia,pliku instalatora modyfikacji :!: Pozdrawiam
ja niestety chyba nie mam, mam jakis niby plik w głównym Rome "ebconfig XML" ale to chyba nie to....

Hasan ibn Sabbah
07-03-2011, 20:58
Dzięki za zainteresowanie i pomoc w głównym temacie EB. Po reinstalce zaaplikowałem Jirisys' Europa Barbarorum Mega Mod Pack for EB 1.2, i odpukać, śmiga jak należy. W poprzedniej sytuacji musiał to być jakiś bug, który dodawał ok 200k co turę, więc po paru latach mogłem kupić niemal cały świat buntowników 8-). Dlatego napisałem o pomoc, bo nie wydawało mi się możliwe zachować równowagę, zresztą nie wiem czy komp też dostawał taką pomoc. Pogram w to cudo, a po jakimś czasie przetestuję konfigurację poleconą przez kyuzo na 3-ciej stronie tego wątku, bo mimo wszystko po 2-ch dniach grania MMP3.1 bardzo mi się spodobał.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc i gratuluję nerwów ze stali, są czasem potrzebne do opornych :roll:.

matmat2000
10-03-2011, 15:16
Witam mam problem a mianowice po instalacji rome barbarian invasion i alexandra w dwa dodatki moge pograc natomias rome podczas wczytywania sie (pierwszy obrazek) wylacza sie bez zadnego bledu. Moge na to instalowac EB i czy bedzie normalnie dzialalo? dodam ze mam windowsa 7

BlackWood
10-03-2011, 17:29
Chciałbym ci pomóc,ale nie rozumie co napisałeś.... :| Napisz czy instalujesz antologię,czy pirata :twisted: :?: w dodatkach. Co posiadasz :arrow: :?: .Wiem wyjdę na hipokrytę,bo moja pisownia jest do bani :) .Jednak używaj przecinków i kropek.Pozdrawiam

glaca
14-03-2011, 07:48
Witam mam problem a mianowice po instalacji rome barbarian invasion i alexandra w dwa dodatki moge pograc natomias rome podczas wczytywania sie (pierwszy obrazek) wylacza sie bez zadnego bledu. Moge na to instalowac EB i czy bedzie normalnie dzialalo? dodam ze mam windowsa 7

działa ci BI? Wątpie czy mod pójdzie skoro gra nie chodzi ;]

dorwall
10-04-2011, 15:50
Grecka falanga nie ma trybu falangi O.o

WielkodusznyBezduszny
10-04-2011, 21:24
Grecka falanga nie ma trybu falangi O.o
Bo hoplici nie powinni walczyć w falandze macedońskiej. Twórcy RTW dali im tą możliwość nie wiadomo po co ;/ Hoplitami użyj trybu strażniczego, żeby walczyli jak w realu.

BlackWood
10-04-2011, 23:48
;)

dorwall
17-04-2011, 19:43
Nie musi walczyć w trybie falangi macedońskiej. Niech walczy w trybie falangi greckiej. A nie tak, bez falangi. Co za żenada.

BlackWood
18-04-2011, 01:53
;)

dorwall
18-04-2011, 07:23
Nie umiem przeczytać, co napisałeś, ponieważ Twoja wypowiedź nie spełnia nie tylko podstawowych warunków poprawnego budowania zdań, lecz nawet podstawowych zasad czytelności tekstu. Po drugiej kropce rozbolały mnie oczy. Nie jesteś partnerem do dyskusji.

Tłumaczę: nie chcę, żeby walczyła w trybie falangi macedońskiej. Falanga ma walczyć w trybie falangi :). Tarcza jest od trybu defensywnego i ofensywnego, a nie od formacji i nie życzę sobie, aby było to zmieniane. Tyle w temacie :).

18-04-2011, 08:28
Wyjaśnij mi łopatologicznie, realizm w grze to dobrze czy źle, bo nie rozumiem o co ci chodzi? Co do sposobu walki, są submody, ale wszystko masz w temacie EB.

dorwall
18-04-2011, 11:21
Realizm - dobrze. Jestem właśnie orędownikiem realizmu. Mamy tu falangę grecką, która nie walczy w trybie falangi greckiej (nie chodzi mi o tryb falangi macedońskiej ;) ), ponieważ nie ma guzika, który włączałby ją w tryb falangi. Mamy przycisk stanu ofensywnego i defensywnego, ale on do włączania trybu falangi nie służy (bo służy do przełączania trybu ofensywnego i defensywnego ;) ), zatem nie jest on brany teraz pod rozwagę.

Dobrze, podsumujmy dotychczasowa dyskusję:
Falanga w tej modyfikacji nie ma trybu falangi, co do tego wszyscy się zgadzamy i jest to sprawa bezsporna, więc jest to sytuacja naprawdę żenująca. Naprawdę, poprzestańmy na tym, nie chcę się sprzeczać, ani wywoływać kłótni. Utnijmy dyskusje w tym momencie i rozejdźmy się w zgodzie, apeluję :peace:

18-04-2011, 11:52
Przecież masz submody, to naprawiające, więc w czym problem? ;) Nie uważam że rozmowa z dozą krytycyzmu odnośnie jakiekolwiek modyfikacji jest złą rzeczą, dla mnie wręcz pożądaną, zapraszam do głównego tematu EBe :D

BlackWood
18-04-2011, 14:54
;)

dorwall
18-04-2011, 18:52
Nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy, ponieważ nie umiesz złożyć poprawnie zdania.

To raz. Dwa - ustaliliśmy kilka faktów, co do których wszyscy się zgodzili i powzięliśmy decyzję, aby więcej się nie sprzeczać, lecz Ty, jak widzę, wciąż zmierzasz do kłótni, dlatego mam nadzieję, że moderatorium poweźmie wobec Ciebie odpowiednie kroki. Nie życzymy sobie na tym forum pieniaczy takich jak Ty.

BlackWood
18-04-2011, 21:29
;)

18-04-2011, 22:16
Panowie istnieje PW, następne posty wykasuję, zastanowię się czy nie zrobić tego z dotychczasowymi. :D

Aredon
19-06-2011, 17:41
Witam.
Zainstalowałem Europa Barbarorum wszystko tak jak opisane w pierwszym poście, wszystko ładnie gra i chodzi - wchodzę do Custom Battle, wybieram dowolną frakcję np Rzymian i mam do wyboru wszystkie jednostki najemne, ale nie mam ani jednej jednostki "oficjalnej" np hasati czy pierwsza kohorta legionu... Czasem jak wybieram losową armię pojawi się jakaś rzymska jednostka... Mam Rome Total war antologia.
Bardzo proszę o pomoc - a może po prostu tak jest oryginalnie..
Z góry dziękuję :)

filippp69
19-06-2011, 17:55
wchodzisz do folderu EB masz tam foldery "sp game edu backup" i "mp game edu backup" jak chcesz grać w bitwy kopiujesz plik tekstowy "export_descr_unit" z "mp game ..." do folderu "Data" a jak chcesz grać w kampanie to z folderu "sp game edu backup"

Aredon
19-06-2011, 18:04
niestety nic nie pomaga, ciągle mam same jedostki najemne :/

filippp69
19-06-2011, 18:12
To moze na screenach bo widze że niekumaty troszeczke jesteś :P
[spoiler:33pwjp8z]http://img560.imageshack.us/img560/4338/eb1.pnghttp://img535.imageshack.us/img535/5240/eb2l.png[/spoiler:33pwjp8z]

Aredon
19-06-2011, 18:20
Zrobiłem ponownie to samo (wcześniej dobrze robiłem :D) i zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Jak już skopiuję ten plik, to po ponownym uruchomieniu gry przywraca mi się automatycznie ten z kampanii. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane...

Aredon
19-06-2011, 18:25
ok, doszedłem już do tego :) problem polegał w tym że trzeba było zmienić nazwę folderu sp game edu backup na jakąś inną, bo eb automatycznie przywracał z tamtąd plik do folderu data :)
dziękuję za pomoc, pozdrawiam

radoxx4
25-06-2011, 17:46
Witam wszystkich! Jak z EB problemów żadnych czysto technicznych nie miałem ostatnio coś się dzieje:
Podmieniłem w EDU tekst tak by mieć jako jednostkę generalską Eqvites Singvlares i od tego momentu jak ładuje mi się bitwa z Armenią jak pasek dochodzi do połowy rozlega się dźwięk ostrzeżenia z Windows i komp wariuje, a dokładnie mam nadal loading screena tylko że widzę kursor na nim i ani alt F4 ani manager zadań nie pomaga, tyko reset. I moje pytanie brzmi- czy to spowodowane jest tymi zmianami w EDU czy może zrobić reinstall EB?

filippp69
25-06-2011, 18:52
Jesli słyszałeś dźwięki windowsa to raczej nie jest błąd gry tylko systemu gdyby to była gra to zwiesiłaby sie muzyka przy wcyztywaniu i tyle. Według mnie albo gruntowny skan kompa (tylko nie antywirus typu avast bo to nic nie da), albo czas sformatować komputer :D. Tym bardziej że sam mówiłeś że ostatnio miałeś blue screena. A zmiany w plikach nie maja tu nic wspólnego tylko zwyczajny zbieg okolicznosci :(

radoxx4
25-06-2011, 20:18
Skan kompa nie jest mi potrzebny a blue screen to był jednorazowy incydent. To błąd gry raczej bo przed zmianami w plikach nic nie było. Gdyby to od Windowsa było to by wywalił jakiś wspaniałomyślny komunikat. Raczej a ze swojego komputerowego stażu wiem że jak miałem coś z Windowsem to nie były to takie banalne dźwiękowe komunikaty ale poważne problemy z działaniem systemu więc to odpada.

A Avarst'a używam tylko do szybkich skanów bo jakbyś mnie uważniej słuchał to byś wiedział, że innego antywira używam :P

Zmiany w plikach mają tu znaczenie bo to pliki związane z jednostkami. Jak przez przepadek usunąłem linijkę tekstu odpowiedzialna za evocata to mi save nie chodził więc o tym że pliki tu znaczenia nie mają mi nie pisz :D

W tym przypadku zawiniły zmiany jak wgrałem stary plik to wszystko poszło ok.
Dzięki wszystkim za pomoc

filippp69
25-06-2011, 21:34
Więc następnym razem wykonując zmiany w pliku obejrzyj linijki 10 razy zanim zapiszesz :P

Tytaneks
27-06-2011, 17:19
Mam pewien problem (praktycznie nie wiem czy to problem czy tak jest) no więc tak kiedy zainstalowałem Europa Barbarorum chciałem sprawdzić bitwę gracza wybieram mapę frakcje Rzym(nie pamiętam pełnej nazwy) i coś zaczęło mi nie grać ponieważ wyświetliło się dużo rodzai jednostek ale tylko 1 czy 2 pasowały do Rzymu.Tak jest ze wszystkimi frakcjami!Proszę o pomoc!

filippp69
27-06-2011, 19:21
Nie łaska przeczytać 6 postów wyżej ??

Tytaneks
28-06-2011, 12:26
Bardzo przepraszam ale twój sposób pomógł dzięki :)

filippp69
29-06-2011, 09:24
Nie ma za co :D

Jakub123
31-08-2011, 18:18
Hej. Mam pytanie odnośnie reformy w państwie Potomków Seleukosa,a mianowicie z tego co pamiętam koło 253 roku powinni się u nich pojawić Katafrakci i ta wymiatająca jednostka piechoty, oczywiście pod warunkiem z przegra się dwie duże bitwy(z Partami na przykład), i sprawy mają się tak mam rok 252 i przegrałem więcej niż te dwie bitwy ale mimo to wspomniana dwie jednostki nie pojawiły się....czy jest szansa ze się pojawią? cz raczej już nie? kiedyś dotarłem do roku 150 czekając aż się pojawią więc można sobie wyobrazić moją frustracje. Gram na Mega Modzie. Z góry dzięki z jakąś odpowiedz.

filippp69
31-08-2011, 19:01
Skoro je przegrałeś to powinno już być. Powiedz czy na miejsccu tych przegranych bitew są skrzyżowane miecze.

Jakub123
01-09-2011, 11:47
o tym nie pomyślałem, w miejscu jednej jest ale jeszcze ze dwie takie podobne rozmiarowo bitwy przegrałem, zapewne tutaj właśnie leży problem. Powiedz mi czy wpływ na ten aspekty, czyli na wprowadzenie reformy, ma również śmierć generała? gdzieś wyczytałem ze istotne są straty w jego gwardii przybocznej ale tekst był po angielsku i nie jestem pewny czy dobrze go zrozumiale.

Kyuzo
01-09-2011, 21:10
[spoiler:14mhp4iz]
Seleucids: 1
Cataphract Reforms

-At least year 253BC
-Two different generals must loose a large battle (including a loss to the general's bodyguard) against a faction that uses cataphracts (Pahlav, Armenia, Baktria).[/spoiler:14mhp4iz]
Zapewne chodzi o ten tekst.
Czyli, że reforma nie nastąpi przed rokiem 253 i dwaj różni generałowie muszą przegrać duże bitwy z nacjami takimi jak Pahlav, Armenia, Baktria przy czym ich gwardie przyboczne muszą ponieść starty w walce.

Jakub123
04-09-2011, 14:57
Dokładnie o ten. Czyli jednak dobrze zrozumiałem, lecz mam dalej ten sam problem, przegrałem trzy duże bitwy (skrzyżowane miecze są) z Partami walcząc dwoma innymi generałami, z czego jeden padł w walce, a mimo to znowu mam rok 252 i dodatkowych jednostek brak. Jest jakaś możliwość uzyskania dostępu do tych jednostek po przez jakieś modyfikacje plików?bo jak nie to przychodzi mi do głowy tylko pomysł ażeby spróbować przegrać z Armenią te bitwy, ktoś ma jakąś lepszą sugestie?z góry dzięki.

radoxx4
05-09-2011, 19:57
Tak najlepiej wpisz kod na te cechy, bo żeby dostać impressive by cataphracts to trzeba kombinować. Grając Seleucydami przegrałem z 15 bitew (specjalnie) i to po 8k ludu i nic. Wszystko według wymogów. A tak mam 81 pne i katafrakci są w armii i gra się miło i przyjemnie :D

Jakub123
21-09-2011, 12:52
Kuzwa... jak jest taka możliwość to możesz zapodać ten kod?wiem ze to pójście na łatwizne ale szczerze mówiąc nie mam czasu ani ochoty na takie kombinowanie. Dzięki z góry!

radoxx4
22-09-2011, 15:06
Niestety kodu nie pamiętam, ale wpisz w google EB cataphracts reform problem i powinno być ja jakoś na TWCENTER rozwiązanie znalazłem.

Maksimuss
12-10-2011, 09:05
Witam
Chciałem zapytać dlaczego w bitwie gracza wybierając frakcje spqr nie mam ani jednego oddziału legionistów co więcej nie mam ani jednej jednostki rzymskiej przy wyborze armii

Herod
12-10-2011, 11:36
Musisz uruchomić wersję "multi" (bardzo fajną, szkoda iż mało kto chce ze mną grać, za dobrze mi idzie...).
To osobny skrót. I tam dostaniesz wszelkie narodowe jednostki.

Andsztal
06-11-2011, 23:33
Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak dodawać cechy generałom? Próbuję i próbuję ale nic mi nie wychodzi, a czuję, że los nie będzie na tyle łaskawy, żeby mi dać ex konsula, populara o dowodzeniu i wpływach większych niż 2, który jest wymagany do reform Mariusza.
Z góry dziękuję.

araneus
13-11-2011, 13:54
Czy ma ktos i może udostępnić plik eaem.exe? Linki tw center już dawno nie działają.

sebek82
02-12-2011, 17:32
gdzies go mam na starym dysku jak znajde to przesle ale nie wiem czy warto zawracac se glowe tym modem jest swietny ale bardzo niestabilny

kuba123x123
11-02-2012, 20:19
Jak przywrócić klasyczny panel dowodzenia?

Mam teraz na mapie bitewnej mapę w prawym górnym rogi, ikony jednostek na dole i tyle!

Coś chyba przekombinowałem i za cholere tego nie mogę przywrócić.. nawet zainstalowałem kolejny raz.. i co? I nic...

Bardzo proszę o pomoc ! :)

13-02-2012, 08:56
Jak przywrócić klasyczny panel dowodzenia?

Mam teraz na mapie bitewnej mapę w prawym górnym rogi, ikony jednostek na dole i tyle!

Coś chyba przekombinowałem i za cholere tego nie mogę przywrócić.. nawet zainstalowałem kolejny raz.. i co? I nic...

Bardzo proszę o pomoc ! :)

Odszukaj w głównym katalogu gry EB folder , wejdź w niego i otwórz następnie folder o nazwie preferences!
Wewnątrz powinieneś mieć dokument tekstowy o nazwie preferences.txt , otwórz go i w linijkach ustawień znajdź taką nazwę MINIMAL_UI:TRUE
Teraz musisz zmienić to TRUE na FALSE .Czyli musi być tak MINIMAL_UI:FALSE .Jeśli tak zrobiłeś zamknij plik i zapisz zmiany. Pozdrawiam
-------------------------------------------


gdzies go mam na starym dysku jak znajde to przesle ale nie wiem czy warto zawracac se glowe tym modem jest swietny ale bardzo niestabilny

Mod jest bardzo stabilny jak grasz na dodatku Aleksandra, do wcześniejszych wersji można by się zgodzić. Jak masz to prześlij pliki, na pewno chętni się znajdą i wdzięczni za okazaną pomoc.
pozdrawiam

kuba123x123
13-02-2012, 12:25
Eutyches - dzięki wielkie :D Teraz mogę dokończyć dzieła romanizacji wschodu :D

sebek82
24-02-2012, 14:39
Witaj Eutyches powiedz jak mam wam przesłać EAEM bo nie wiem.Zawsze go instalowałem zgodnie z instrukcją z tego forum i często miałem pulpit po bitwie instalka zawsze na alexa i EB 1.2

24-02-2012, 14:56
Witaj Eutyches powiedz jak mam wam przesłać EAEM bo nie wiem.Zawsze go instalowałem zgodnie z instrukcją z tego forum i często miałem pulpit po bitwie instalka zawsze na alexa i EB 1.2
Wrzuć tutaj,
http://www.gamefront.com/files/upload

zuploaduj najbardziej szybki i przystępny, byłbym ci bardzo wdzięczny, jak i inni :)

sebek82
27-02-2012, 12:51
Prosze bardzo http://www.gamefront.com/files/21374287/EAEM.exe i jeszce mała poprawka http://www.gamefront.com/files/21374571 ... 4172009.7z (http://www.gamefront.com/files/21374571/EAEM+fixes+04172009.7z)

27-02-2012, 16:02
Prosze bardzo http://www.gamefront.com/files/21374287/EAEM.exe i jeszce mała poprawka http://www.gamefront.com/files/21374571 ... 4172009.7z (http://www.gamefront.com/files/21374571/EAEM+fixes+04172009.7z)
Wielkie dzięki :D

Medievalmaster
04-03-2012, 14:03
Mam pewien problem otóż jakiś tydzień temu grałem kampanię Casse, grałem i grałem aż nagle po bitwie miałem CTD...(oczywiście po bitwie nie po automacie). Więc postanowiłem rozegrać nową kampanię i włączam kampanie Pahlava i nawet nie rozpoczyna się ładowanie, od razu CTD (a jeszcze niedawno wszystko działało jak należy). Co dziwniejsze jedyne frakcje, którymi mogłem grać to Saka Rauka i Epirus. Postanowiłem przeinstalować wszystko jeszcze raz, lecz nadal mogłem zagrać tylko Saka Rauka i Epirusem. Przeinstalowałem wszystko jeszcze raz-efekt ten sam. Grę zainstalowałem prosto do dysku C (czyli C:\Activision\Rome - Total War). Grę włączam przez zwykłęgo Rome'a, a gram na Windowsie 7. Jeszcze na żadnym forum nie widziałem by ktoś miał podobny problem. Proszę o szybką odpowiedź.

Ps. jeszcze pytanie bo w postach tu pisanych są wzmianki o jakiś fix'ach, jakich? Bo na stronie EB nie moge ich znaleźć.
Pozdrawiam

04-03-2012, 15:01
Mam pewien problem otóż jakiś tydzień temu grałem kampanię Casse, grałem i grałem aż nagle po bitwie miałem CTD...(oczywiście po bitwie nie po automacie). Więc postanowiłem rozegrać nową kampanię i włączam kampanie Pahlava i nawet nie rozpoczyna się ładowanie, od razu CTD (a jeszcze niedawno wszystko działało jak należy). Co dziwniejsze jedyne frakcje, którymi mogłem grać to Saka Rauka i Epirus. Postanowiłem przeinstalować wszystko jeszcze raz, lecz nadal mogłem zagrać tylko Saka Rauka i Epirusem. Przeinstalowałem wszystko jeszcze raz-efekt ten sam. Grę zainstalowałem prosto do dysku C (czyli C:\Activision\Rome - Total War). Grę włączam przez zwykłęgo Rome'a, a gram na Windowsie 7. Jeszcze na żadnym forum nie widziałem by ktoś miał podobny problem. Proszę o szybką odpowiedź.

Ps. jeszcze pytanie bo w postach tu pisanych są wzmianki o jakiś fix'ach, jakich? Bo na stronie EB nie moge ich znaleźć.
Pozdrawiam
Nie instaluje się gier na dysku C, który jest dyskiem systemowym, gdzie Windows sobie spokojnie ma hulać, gry instaluje się na inny dysk, partycję, musisz zainstalować od nowa, tamto wywal, save sobie zachowaj. Co do linków powoli się uzupełnia, na razie poznikały, acta wie czemu? :mrgreen:

Medievalmaster
04-03-2012, 20:52
tak ale wcześniej zainstalowałem w program files a dzialalo jak nalezy przez jakis tydzien, zero CTD... nie wiem o co chodzi w sumie gra sakami tez jest fajna :D Czyli na dysk D przeinstalować?

05-03-2012, 14:30
tak ale wcześniej zainstalowałem w program files a dzialalo jak nalezy przez jakis tydzien, zero CTD... nie wiem o co chodzi w sumie gra sakami tez jest fajna :D Czyli na dysk D przeinstalować?
Tak, jak i wszystkie gry, bo wcześniej czy później nastąpią wywalenia na pulpit. Szczególnie Win7 ma swoje ustawienia i jest na to wrażliwy, bo po to jest osobna partycja najczęściej C, by sobie spokojnie zawiadywał. :D

arturex8
21-03-2012, 00:02
mam bardzo dokuczliwy problem, nie wiadomo dlaczego w trakcie bitew zniknąęło mi pasek menu a pojawiły się tylko ikonki oddziałów, jak pozbyć się tego wynalazku?

21-03-2012, 13:21
W pliku preferences.txt w folderze EB/preferences zmień wartość MINIMAL_UI z TRUE na FALSE.

arturex8
21-03-2012, 23:21
dzięki piękne,

Ghastly
12-04-2012, 18:44
Na początek, jako iż jest to mój pierwszy post to serdecznie WITAM WSZYSTKICH użytkowników forum.
Teraz przejdę do sedna sprawy, czyli mojego problemu a polega on na niepoprawnym działaniu moda Europa Barbarorum. Robię wszystko tak jak napisane jest w instrukcji, tzn. instaluje BE 1.1 (w folerze Rome - Total War), następnie na to instaluje EB 1.2 (próbowałem już do foldery Rome - Total War i Rome - Total War/EB) i na końcu nakładam te 3 fixy do folderu EB/Data a mimo to mod nie działa. Gra niby normalnie się włącza tylko niestety bez moda, tylko sama podstawka, zupełnie tak jak bym tego moda nie miał. Zapewne to ja coś źle robię, a rozwiązanie jest banalne, ale mimo to prosiłbym kogoś o pomoc :oops:

Araven
12-04-2012, 19:46
Witaj. EB się instaluje do katalogu z Rome. Może nie masz tylko skrótu do EB single player ? Popatrz dobrze na pulpicie, może skrót się jednak utworzył?

Ghastly
12-04-2012, 19:50
Skrótu od razu na pulpicie nie było, le przeniosłem go sobie z folderu EB i nie zależnie od tego, czy włączam grę przez ikonkę EB czy RTW i tak włącza się gra bez moda :(

BlackWood
12-04-2012, 20:10
1.Posiadasz oryginalną grę?
2.Masz wszystkie patche do wersji 1.5 podstawowej wersji gry?
3.Czy aby na pewno instalujesz moda poprawnie chodzi o ścieżkę instalacji(szczególnie łatka 1.2 EB, którą to instalujemy po usunięciu angielskiego napisu), dograne dodatki które posiada instalator??
Edit: Pamiętaj aby nie instalować w EB w folderze program files!!

Ghastly
13-04-2012, 08:56
1. Tak, grę posiadam oryginalną, Antologię z EK.
2. Z tego co wiem, antologia ma już wszystkie wgrane najnowsze patche, więc nic sam nie instalowałem.
3. No tutaj już sam się zaczynam gubić. Grę mam zainstalowaną w D/Program Files/The Creative Asembly/Rome - Total War i do tego też folderu wgrywam EB 1.1 i 1.2. Nie rozumiem dlaczego nie mogę instalować EB w Program Files, skoro mam tam zainstalowaną grę ? ; d

@EDIT
Właśnie sobie przypomniałem, że po instalacji moda, wyskakuje zapytanie czy zainstalować jeszcze jakieś dwa submody czy coś takiego i ja tego nie instalowałem, ale czy to może mieć jakieś znaczenie na to czy mod działa czy nie ?

13-04-2012, 09:31
Przyjmijmy że masz dobrze zainstalowanego moda, i masz dodatek Aleksa? Spróbuj dopisać resztę do skrótu dodatku Aleksa, tak jak masz podane...
"?:\Program Files\The Creative Assembly\Rome - Total War\rometw-alx.exe" -mod:eb -show_err -noalexander

Ghastly
13-04-2012, 09:53
O, wielkie dzięki już działa. To chyba wina tego że nie instalowałem wcześniej tych dodatków po instalacji, chociaż dziwne to trochę dla mnie, no ale najważniejsze że już działa :)

BlackWood
13-04-2012, 10:50
O, wielkie dzięki już działa. To chyba wina tego że nie instalowałem wcześniej tych dodatków po instalacji, chociaż dziwne to trochę dla mnie, no ale najważniejsze że już działa :)

Niech dziwne dla ciebie nie będzie ;) EB to bardzo rozbudowana modyfikacja, różni się znacznie od podstawki i niestety(choć ja się z tego cieszę, jak twórcy się solidnie napracują) musimy wgrywać dodatkowe instalatory, które zawierają nowe skryty itd. Sama modyfikacja ma mnóstwo nowości a są jeszcze dodatkowe sub-mody, warto prześledzić wątek w tym dziale odnośnie poprawek.Pozdrawiam

kamlot
06-05-2012, 12:13
Na początku WITAM WSZYSTKICH użytkowników forum, mam problem dotyczący instalacji EB pod Alexa.Gram na podstawowej wersji EB pod RTW (męczą mnie jednak częste CTD) więc postanowiłem zagrać w EB pod Aleskandra. Mam jednak problem z instalacją "ALX engine files" , wszystkie podane linki nie działają. Może ktoś podesłać te pliki?

Anduril1991
25-05-2012, 23:22
Witam, jestem tu nowy. Pojawił się mi problem przy instalacji - właściwie już po instalacji EB. Sam mod działa dobrze, ale za wyjątkiem kompanii. Bitwa gracza działa, bitwy historyczne działają, natomiast podczas ładowania kompanii minimalizuje mi się gra i pojawia okienko "activemoving ...". Następnie gra się wiesza. Ktoś z was miał podobny przypadek i znalazł jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Dodam, że mod jest zainstalowany na rtw. Doczytałem także gdzieś na angielskim forum, że chodzi o "jakąś" zgodność - niestety wiele mi to nie mówi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

Araven
28-05-2012, 08:32
A jaki masz system operacyjny? Win7 czy XP ? Masz jakies inne mody? Rome oryginalny? Rome masz zainstalowany na dysku systemowym czy na innej partycji?

Anduril1991
07-06-2012, 21:53
RTW originał. Jest to pierwszy mój mod na tej grze, gra zainstalowana na systemówce. Posiadam windows XP. Dodam, że multiplayer EB działa bardzo dobrze i stabilnie. :)

Araven
08-06-2012, 08:20
Zainstalowałeś te 3 fiksy do patcha 1.2 jak Ci się wyświetla Menu EB to pisze tam że to 1.2 ? I jak rozumiem zainstalowałeś wersję EB pod BI a nie pod Alexandra?
Kampanię odpalasz ze skrótu EB single player ?

Anduril1991
09-06-2012, 12:54
Wyświetla się 1.2, kampanię próbuje odpalać od EB single player. Mod nie jest instalowany pod Alexandrem. ;) Postępowałem zresztą zgodnie z instrukcją znajdującą się w tym wątku.

Araven
09-06-2012, 14:21
Zainstaluj ponownie fixy do EB są trzy i usuń plik map.rwm powinien być w base moda. I potem odpal. Oby zadziałało.

Anduril1991
10-06-2012, 14:37
Zrobiłem co poleciłeś i niestety nie zadziałało. No cóż zostaje multiplayer - custom battle. Dzięki za poświęcony czas ;)

Araven
10-06-2012, 14:46
Nie poddawaj się może Blackwood coś pomoże, zawsze można zrobić reinstall. Napewno zainstalowałeś fixy w data EB ?

Edit: Sprawdź w pliku cfg w katalogu głównym EB powinien być wpis związany z wyświetlaniem w okienku windows = true lub windows = 1 wtedy zmień to na false lub = 0. Piszę z pamięci i nie wiem czy w EB jest taki plik w modach pod Medka jest.

eeerobert
10-06-2012, 15:06
Witam po długiej nieobecności. Mógłby jakiś dobry człowiek podrzucić pliki do ALX.exe? Bo nie mogę nigdzie znaleźć działającego linka. :oops:

BlackWood
11-06-2012, 17:00
Jeśli chodzi o poprawność i stabilność, może coś pomogę:
* Często zdarza się, że użytkownicy pobierają instalator z błędami, czyli nie zawsze ich przeglądarki dociągną całość pliku.Warto wtedy sprawdzić czy aby na pewno plik instalatora ma pełen rozmiar zgodny z tym co widnieje w linku download, a tym co nam się zassało.
*Zazwyczaj też użytkownicy normalnie w świecie źle instalują modyfikacje(w tym wypadku EB, która do łatwych instalacji nie należy)

* Aby poprawnie zainstalować EB musimy najpierw poprawnie wgrać podstawową wersję gry. Dobrze by było jeśli płyta na której jest podstawka, nie jest zniszczona bo to może oznaczać że niektóre pliki nam się zwyczajnie nie załadują.
- Zainstaluj podstawkę, zanim jednak to zrobisz stwórz folder na dysku D pod nazwą RTW i tam pokieruj ścieżkę instalatora,
- po instalacji wejdź w podstawową wersję gry do menu wyboru frakcji i wyłącz porady, następnie wyjdź z gry,
- zrestartuj komputer,
- odpal instalator EB 1.1,
- ścieżkę pokieruj do folderu D/RTW
- podczas ładowania plików, instalator zapyta cię o czy chcesz wersje z cenzurą (ja wybieram bez, oczywiście) i jakie chcesz opisy jednostek i budowli ,czyli języki, wybierz oryginalne,
- ważną rzeczą są trzy dodatki, które już są zaznaczone podczas instalacji, wszystkie po kolei instaluj do folderu D/RTW!! Z każdym wgrywanym skryptem pojawi ci się nowa ścieżka gdzie umieścić te dane, kieruj je na ścieżkę do D /The Creative Assembly (już nie pamiętam dokładnie, chodzi o to że te dodatkowe skrypty wrzucasz do D/RTW a po ich instalacji miejsce ich "skrótów" w menu start. Czyli lepiej żeby tkwiły tam gdzie są skróty z podstawowej wersji gry).
- Po zakończonej instalacji wersji 1.1 odpal łatkę w wersji 1.2,
- ścieżkę instalatora pokieruj do folderu D/RTW kiedy to zrobisz usuń te napisy po angielsku, tylko do D/RTW ,czyli wygląda tak D/RTW/ ***Napisy*** a po usunięciu ma być tak : D/RTW/
- kliknij dalej, instalator powinien cię zapytać o istniejący już folder o nazwie EB, wiec potwierdź zamianę i tak samo zrób odnośnie menu start, pokieruj do /The Creative Assembly tam gdzie skróty z podstawki.
Ważne jest to bardzo bo wszystko musi się zgadzać!!!
- Kolejno wtedy musisz wkleić trzy fixsy do EB 1.2, czyli D/RTW / EB/ data *zamień*
- następnie wchodzisz w single player i odpalasz EB, pamiętaj aby odpalać skrypty za każdym razem gdy rozpoczynasz kampanię i gdy zaczynasz od zapisu. Klikając na miasto na portret doradcy i na czarno-zielony wskaźnik pod jego portretem!!

Ważne!!! jeśli posiadacie Antologię, koniecznie w EB grajcie przez silnik Alexander! Gdyż tylko on zapewni wam stabilność tejże modyfikacji. Pozdrawiam

Hades
10-07-2012, 10:32
Gram Rzymem na modzie Jirisys' Europa Barbarorum Mega Mod Pack for EB 1.2 i po bitwach z Galami często wywala mi grę (gdy walczyłem z Epirem bądź buntownikami było OK). Oczywiście mógłbym grać na automatycznych bitwach, ale wtedy tracę zbyt dużo jednostek. Da się temu zaradzić?

BlackWood
10-07-2012, 12:35
Wiesz z tym modem mają ludzie problemy, może i ma kilka bajer jak Darth mod, jednak ja preferuje inny zestaw. Ale do rzeczy, czy grasz w tego moda przez Alexandra, czy na normalnym RTW? Wiem że ogólnie wersja EB przez BI, czy RTW jest dziurawa jak ser, a jak wyłapie windę nawet od zapisu nie ruszy ;)

Hades
10-07-2012, 12:40
Pod Alexandra. Odpalam poprzez skrót ze zmienioną ścieżką docelową.

BlackWood
10-07-2012, 14:59
Możliwe że źle go zainstalowałeś. Z tego co pamiętam po wgraniu łatki EB 1.2 nie instalujemy do niej fixsów, tylko wklejamy folder EB Alex.Engine a potem dopiero wersję sub-moda.Potem ściągamy fixsy do moda pod tą wersję (Alexandra) i wklejamy gdzie trzeba. Jeśli tak zrobiłeś, i nadal ci się coś sypie, to niestety coś autorowi umknęło :? Pozdrawiam

Hades
10-07-2012, 16:18
wychodzi na to, że pominąłem fixy pod Alexandra. O które chodzi ?

BlackWood
10-07-2012, 20:08
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=417686 Drugi post, musisz wybrać która pauje do RTW for Alex ;)
viewtopic.php?f=57&t=8564 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=8564) Sprawdź też ten wątek. Pozdrawiam

Hades
11-07-2012, 09:55
Po kopiowałem te pliki. Zobaczymy, jak będzie. Dzięki za pomoc.

buger13
15-07-2012, 19:34
Mam takie małe pytanie, jak duża musi być bitwa by pojawiły się dwa skrzyżowane miecze na mapie kampanii. Gram sobie teraz Seleucydami i zastanawiam się jak wielką mam mieć armię w bitwach z Partami, by spełnić warunki reformy katafraktów. Jakoś nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi. :mrgreen:

BlackWood
15-07-2012, 22:10
Aby na mapie pojawiły się skrzyżowane miecze, bitwa może być bodajże średnia, jedynie musisz pokonać przeciwnika w heroicznym zwycięstwie ;)

buger13
16-07-2012, 07:20
Aha, czyli skrzyżowane miecze pojawiają się raczej losowo.

BlackWood
16-07-2012, 10:29
Nie.. Tylko wtedy występują, gdy rozgromisz przeciwnika w heroicznym zwycięstwie.Objaśnia ci to statystyka bitwy po zakończonym starciu.

buger13
16-07-2012, 11:06
Czyli nie pozostało mi nic innego jak próbować i przegrywać te bitwy z Partami aż do skutku.
Co trzeba by zmienić aby po przegranych bitwach, bez krzyżyka wystąpiła reforma katafraktów.

Nocny Grabarz
19-07-2012, 10:34
mam taki problem: Po rozpoczęciu gry Seleucydami nie mogę zapisywać stanu gry, nie działa nawet autosave. Pozostałe frakcje działają poprawnie co więcej jeśli zmniejszę poziom trudności na hard to mogę zapis wykonać przy Seleucydach, ale zależy mi na Vh/h. Jakieś pomysły? reinstalacja nie wchodzi póki co w grę bo pożyczyłem moją antologie i zajmie mi trochę czasu nim ją odzyskam.

buger13
19-07-2012, 13:00
Napisz dokładnie na jakiej grasz kompilacji, a jeśli pobrałeś spolszczenie pod Europa Barbarorum (Jirisys' RTW - Alexander - EB Mega Mod Pack) i na tej właśnie grasz proponuję ściągnąć ostatnią aktualizację, bo wcześniejsze miało błędy utrudniające zapis.
http://www.sendspace.pl/file/037eef010a0f774c2efe583

Nocny Grabarz
19-07-2012, 21:31
Dzięki buger13 zrobiłem jak poleciłeś i w tym momencie wszystko działa już poprawnie. W ten sposób nocka będzie zarwana :D Ale cóż świat sam się nie podbije ;)

Nocny Grabarz
20-07-2012, 10:45
Dziś odpaliłem Eb i Chu... nie działa kompletnie żadne błędy nie wyskakują robi się czarny ekran i wywala do pulpitu... nic to przygotowuje instalkę jeszcze raz jednak idąc metodą instalacji eb 1.1 + 1.2 + fixy chce ściągnąc jeszcze "to" z linku poniżej (pierwsza strona z tematu głównego o EB) aby móc grać na Alexie. link jest nie aktywny czy ktoś mógłby wrzucić działający link. Dziś zakupie antologie szybciej mi to zajmie niż odzyskanie swojej starej:P



a) EB na BI.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Barbarian Invasion)
totalwar.org
Banalny instalator.

b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
TWCenter
totalwar.org
Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć to, rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
Powinno to wygladać tak:
"...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander

hunvert
13-08-2012, 18:36
Witam.
Miałem półroczna przerwę w graniu w EB.Ale znów mnie naszło.
Chciałem moja pontyjska kampanie dokończyć.
Niestety mam dziwny problem.
Grę uruchamia się ale gdy chce załadować sejwa, wywalę grę do Windowsa i wyskakuje mi okienko activemowie window.
Ponawianie nic nie daje. Gra wcześniej chodziła bez tych problemów.
Używam Windowsa XP i nic wcześniej takiego nie miałem.
Nie instalowałem raczej nic przez okres niegrania.
Może macie pomysł jak to przeskoczyć.
Pozdrawiam
Hunvert

seba225
08-09-2012, 21:14
Mam problem z EB pod aleksa.

Pobrałem 1.1 potem wgrałem patch, wgrałem aleksa do folderu pierw eb ( mój błąd ) a następnie do rtw.

Włącza się widzę napis , krzycze oł jeeee, nagle wyskakuje okienko

http://imageshack.us/photo/my-images/51 ... roreb.png/ (http://imageshack.us/photo/my-images/515/rtwerroreb.png/)

i co z tym zrobić...?

Nocny Grabarz
10-12-2012, 17:06
Spotkał się ktoś może z takim problemem: po włączeniu kampanii wczytuje mi grę lecz po chwili wywala mnie do pulpitu i pojawia się okno activemovie windows. Gra nie jest zamykana lecz jedynie zminimalizowana jednak po wyłączeniu okna activemovie windows i próbie powrotu do gry sytuacja się powtarza co ciekawe reinstalacja nie pomogła a zaczęły mi się takie kłopoty po próbie zainstalowania najnowszej komplikacji Blackwood'a (robiłem wszystko jak szlachetny Blakwood nakazał). Jakieś pomysły ? Dodam, że próby instalacji mojej poprzedniej komplikacji eb .1.2 + fixy + tekstury z RS na aleksie także nie dają rady i okno activemovie windows uniemożliwia mi grę.

buger13
10-12-2012, 18:25
Spotkał się ktoś może z takim problemem: po włączeniu kampanii wczytuje mi grę lecz po chwili wywala mnie do pulpitu i pojawia się okno activemovie windows. Gra nie jest zamykana lecz jedynie zminimalizowana jednak po wyłączeniu okna activemovie windows i próbie powrotu do gry sytuacja się powtarza co ciekawe reinstalacja nie pomogła a zaczęły mi się takie kłopoty po próbie zainstalowania najnowszej komplikacji Blackwood'a (robiłem wszystko jak szlachetny Blakwood nakazał). Jakieś pomysły ? Dodam, że próby instalacji mojej poprzedniej komplikacji eb .1.2 + fixy + tekstury z RS na aleksie także nie dają rady i okno activemovie windows uniemożliwia mi grę.

Gryzą się kodeki najprawdopodobniej.

Nocny Grabarz
11-12-2012, 21:38
Dzięki buger13 po długiej mordędze z kodekami problem rozwiązany.

buger13
11-12-2012, 21:45
Nie ma za co.

JanHetman
15-12-2012, 11:54
Hostnie ktoś gdzie indziej pliki ALX engine files?
Pozdrawiam

buger13
15-12-2012, 17:39
Hostnie ktoś gdzie indziej pliki ALX engine files?

Proszę bardzo. :mrgreen:
[ukryj:138pcyy1]http://www.sendspace.pl/file/fdcdac931d6913f89e84b2a/eb12-on-alx-exe[/ukryj:138pcyy1]

JanHetman
17-12-2012, 20:27
Hostnie ktoś gdzie indziej pliki ALX engine files?

Proszę bardzo. :mrgreen:
[ukryj:3uhzqkm1]http://www.sendspace.pl/file/fdcdac931d6913f89e84b2a/eb12-on-alx-exe[/ukryj:3uhzqkm1]
Dziękuję! ;)

buger13
06-02-2013, 11:41
Nie ma za co !!!

W pierwszym poście tematu o Kompilacji modów szlachetnego BlackWooda umieściłem spolszczone objaśnienie warunków REFORM WOJSKOWYCH
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=57&t=11483
Pozdrawiam

06-02-2013, 14:17
Również i tutaj aktualizacja o spolszczone reformy wojskowe pierwszego posta tematu, dużo jest zawsze pytań odnośnie tych spraw, więc zawsze można teraz oko zaczepić ;)

09-02-2013, 13:17
Następna aktualizacja w reformach wojskowych dzięki, oczywiście Czcigodnemu bugerowi13 :D

Uruk haj
11-04-2013, 20:07
Witam.Grając w EB 1.2 postanowiłem przerzucić się na Alex.exe zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami na forum, odpaliłem EB z ikonki Alex ze zmienionym elementem docelowym i uruchomiło się, lecz bez żadnych zmian wszystko stabilnie działa.Sądziłem że będzie jakiś inny np. loading screen a tu wszystko po staremu. Czyli wszystko w porządku :?: