PDA

Zobacz pełną wersję : Nad czym to Groźny pochyla głowę.



PawełGroźny
06-04-2017, 14:21
Temat ten służy mi jedynie jako notatnik/lista do odhaczania/miejsce do dumania.
Możecie oczywiście kibicować w tym wątku, posty zawsze mile widziane :D

Postęp wypełnienia bazy danych z jednostkami frakcji:

1.Ardiaei
2.Arevaci
3.Armenia DONE
4.Arverni DONE
5.Athens
6.Baktria DONE
7.Boii DONE
8.Carthage
9.Cimmeria
10.Colchis
11.Egypt DONE
12.Epirus
13.Galatia DONE
14.Getae DONE
15.Iceni DONE
16.Lusitani
17.Macedon DONE
18.Massagetae
19.Massilia DONE
20.Nervii DONE
21.Odrysian Kingdom
22.Parthia DONE
23.Pergamon
24.Pontus
25.Rome
26.Roxolani
27.Royal Scythia
28.Seleucid DONE
29.Sparta
30.Suebi
31.Syracuse
32.Tylis


Przemyślenia:

- Protektorat: Senior biorący pod skrzydła wasala będzie posiadał wojny walasa jak i wasal wojny seniora.
- Problem customów:
>max 4 frakcje na jedną stronę walczących
>limit jednostek najemników
>limit rydwanów/słoni itp.
- Zaznaczyć koniecznie że WKA to zabawa a nie turniej więc wszystko ma być traktowane z przymrużeniem oka! Mimo że tutaj będzie bardzo trudno o naciąganie zasad bo "silnik gry" sam będzie nas ograniczał.
- Prowadzenie państwa ma być klimatyczne a nie turniejowe, więc zagrania typu sztylet w plecy trzeba traktować jako część zabawy i polityki (wielu było podstępnych i nikczemnych władców w historii ;p).
- Zastanawiam się nad dyplomacją by była całkowicie umowna. Konkretniej: Złamanie jakiekolwiek umowy nie będzie karane, największą karą będzie strata zaufania na tle międzynarodowym, lecz jedynie odnośnie umowy pomiędzy graczami, które mają być w poście głównym w ich ambasadach, nieoficjalne zawarte przez komunikatory itp się nie liczą, jedynie poszkodowany będzie miał powód do nieufności, gdyż reszta nie ma jak rozsądzić racji.
- Z opcji dyplomatycznych w "Silniku gry" prawdopodobnie będzie: Sojusz, handel, pozwolenie przemarszu.

PawełGroźny
06-04-2017, 18:06
Można tu pisać post pod postem jak chcecie. ;) (ja będę)
Baktria i Galacja dodane do bazy danych.
Jest już ogromna liczba wpisów mimo małego % frakcji zrobionych, piechota/włócznicy/łucznicy/jazda/statki piechoty/statki dystansowe/artyleria/artyleria na statkach itp. Na szczęście jednostki zaczynają się pokrywać i prace idą coraz szybciej. :D

Pyrrus89
06-04-2017, 18:22
Fajnie że pracę ruszają pełną parą. Trzymam kciuki za Twój projekt od samego początku.

Niesmiertelnik
12-04-2017, 09:11
Do boju Groźny ...... pograłbym w coś wreszcie :ok:

PawełGroźny
13-04-2017, 13:45
Energol po nocce w pracy i jedziemy! Macedonia i Massalia zrobione. Jeszcze powinno się udać dodać dwie kolejne frakcje zanim będę miał sieczkę z mózgu...

PawełGroźny
13-04-2017, 14:17
Nerwiowie dodani. Koniec na dziś.

Twój Mistrz
04-06-2017, 01:44
A co teraz ? :D

[ChR]Michu
14-06-2017, 16:05
Witam wszystkich!
Zainteresował mnie projekt Kampanii 2.0.
Jeżeli mogę jakoś pomóc, bardzo chętnie to zrobię. Nie mam doświadczenia w projektowaniu stron Internetowych, ale na czymś trzeba się nauczyć. Mogę wprowadzić brakujące frakcje do bazy, jeśli trzeba.

PawełGroźny
03-08-2017, 10:05
Powróciłem ze stagnacji! Czas z tym ruszyć, postaram się teraz po wakacyjnej przerwie w miarę regularnie aktualizować bazę danych a jak Pączek powróci z wyprawy to go będę męczyć by z kodowaniem wystartował ponownie.

Dodane zostały dwie kolejne frakcje: Seleucydzi i Partia. Przeraża mnie ile jest typów statków w tej grze, szczególnie że bitwy morskie są... sami wiecie jakie. xD
Do przemyśleń dodane cztery nowe podpunkty.

[ChR]Michu dzięki za chęci, lecz na razie mnie najwygodniej jest samemu wprowadzić te jednostki frakcji, później jak będzie się nam chciało dopieszczać grę by np wyświetlało statystyki jednostki itp to się zgłoszę ;) (na razie będzie tylko Nazwa jednostki, ilość żołnierzy w oddziale, cena, utrzymanie)

Twój Mistrz
23-08-2017, 23:50
Z opcji dyplomatycznych w "Silniku gry" prawdopodobnie będzie: Sojusz, handel, pozwolenie przemarszu. Dodałbym co najmniej pakt o nieagresji :D I w tym wypadku trzeba będzie wiele rzeczy rozsądzić np. atak sojusznika na kraj który ma z tobą pakt o nieagresji - jaki papier honorować :D

PawełGroźny
27-08-2017, 16:43
- Zastanawiam się nad dyplomacją by była całkowicie umowna. Konkretniej: Złamanie jakiekolwiek umowy nie będzie karane, największą karą będzie strata zaufania na tle międzynarodowym, lecz jedynie odnośnie umowy pomiędzy graczami, które mają być w poście głównym w ich ambasadach, nieoficjalne zawarte przez komunikatory itp się nie liczą, jedynie poszkodowany będzie miał powód do nieufności, gdyż reszta nie ma jak rozsądzić racji.

PoNy dałbym właśnie do sfery umownej, gdzie nieufność do drugiej osoby będzie jednak wymagała pewnej ostrożności, dodatkowo będzie można podczas rozgrywki się dowiedzieć jak dane państwo przestrzega takich postanowień i na ich podstawie zmniejszać lub zwiększać czujność. Przekonuje mnie jeszcze to że PoNy trzeba regulować jeszcze dodatkowymi zasadami zazwyczaj.

Twój Mistrz
27-08-2017, 20:45
Wiesz ale biorąc pod uwagę to :
Zastanawiam się nad dyplomacją by była całkowicie umowna. Konkretniej: Złamanie jakiekolwiek umowy nie będzie karane, największą karą będzie strata zaufania na tle międzynarodowym
to nie ma chyba realnie żadnej różnicy :D a uważam jednak że PoN jest ważną częścią dyplomacji by tak je przemilczeć- choć jeżeli mnie przekonasz to oczywiście nie będę miał z tym problemu :D