PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsze frakcje z jednostkami anty - mongolskimi



lopez7
20-01-2010, 15:10
Tak jak w temacie prosiłbym o podawanie swoich typów . Frakcje które waszym zdaniem są najlepsze do walki z Mongołami ale mile widziane byłoby uzasadnienie tj. podanie min 2-3 lub więcej (jeżeli są) jednostek z wybranej frakcji idealnie nadających się do walki ze skośnookimi :P (może to być , także przydatne jako pomoc dla mniej doświadczonych graczy jak sobie radzić z nawałą mongolską) . Mój typ to Polska : Jazda Strzelcza , polscy rycerze , litewscy łucznicy . Jednostki odpowiednie do nękania z dystansu , przeprowadzania niszczycielskich szarż oraz do odpowiedniej defensywy

Brave
20-01-2010, 15:13
Szkotami łatwo rozniesiesz mongolskie hordy, wystarczy czworobok z samych pik, w środku jakaś piechta, łucznicy.

Opcji jest dosyć sporo.

OskarX
20-01-2010, 16:08
Każda frakcja radzi sobie z Mongołami identycznie tak samo, np. Polską pokonasz ich konnicą, szkotami piechotą. Moja ulubiona nacja to Turcja, więc moje zdanie jest oczywiście o niej-kupa Turkmenów, trochę cięzkiej konnicy i ciężka piechota.

Aravilar
20-01-2010, 18:45
Każdą frakcją możesz też bunkrować się w fortecach na granicach i wybijać dzikusów z murów i olejem z bramy.
Ale frakcje takie jak Polska, Węgry czy Ruś dobrze się nadają do koszenia Mongołów z powodu świetnej kawalerii (cóż, piechotą przeciwko nim niewiele zdziałasz, chyba że to taka piechota jak ciężcy pikinierzy szkotów). Ogólnie nie polecam walki w polu przeciwko nim frakcjami "zachodnimi" takimi jak Francja czy HRE, gdyż ich główny atut, cieżka cava, jest neutralizowany przez szybką konnicę strzelecką która może ostrzeliwać ciężkozbrojnych cały goniąc po całej mapie i męcząc naszych rycerzy.

komodaobokpralki
22-01-2010, 10:19
Według mnie najlepsi są angielscy łucznicy z tymi ich palisadami. Jak Mongołowie mnie oblężają (czy jak to się pisze) to wystarczy mieć ich przed bramą (z palisadami oczywiście) na rozmieszczaniu, a potem wejść nimi normalnie na mury. Gorzej jak mają artylerię, bo wtedy zazwyczaj trzeba całą ścianę palisadami umocnić.

Dobrzy są też jak ktoś wcześniej napisał Szkoccy pikinierzy, ale ja bardzo lubię na mongołów hiszpańskich jinetesów.

Nezahualcoyotl
22-01-2010, 20:10
W grze kazda frakcja da sie rozbic Mongolow lub Tatarow :mrgreen: :!: Zagrajcie na multi kiedy to tymi armiami beda kierowac "zywi" gracze a nie debilne AI ;) :!:

SanSanus
03-02-2010, 19:29
Nie oszukujmy się.ŚMIESZNA polska szlachta jest cieniasem w porównaniu z Chańską Gwardią.
LUDZIE!!!! Ulubiona frakcja polacy Najsilniejsza też polacy. GDZIE WY MACIE OCZY! Może zaraz powiecie że słonie artyleryjskie czy mongolscy CIĘŻCY kopijnicy ugną się pod włóczniami POLSKIEJ
MILICJI!!!

kuroi
03-02-2010, 19:33
Nie oszukujmy się.ŚMIESZNA polska szlachta jest cieniasem w porównaniu z Chańską Gwardią.
LUDZIE!!!! Ulubiona frakcja polacy Najsilniejsza też polacy. GDZIE WY MACIE OCZY! Może zaraz powiecie że słonie artyleryjskie czy mongolscy CIĘŻCY kopijnicy ugną się pod włóczniami POLSKIEJ
MILICJI!!!
Polscy pancerni to jedna z najlepszych konnic w grze. Jak sprawdzałem statystyki to mają wyższe niż jazda Mongolska i Tatarska.

Pop517
03-02-2010, 19:36
Nie oszukujmy się.ŚMIESZNA polska szlachta jest cieniasem w porównaniu z Chańską Gwardią.
LUDZIE!!!! Ulubiona frakcja polacy Najsilniejsza też polacy. GDZIE WY MACIE OCZY! Może zaraz powiecie że słonie artyleryjskie czy mongolscy CIĘŻCY kopijnicy ugną się pod włóczniami POLSKIEJ
MILICJI!!!
:shock:
polska szlachta zwycięży z chańską gwardią spróbuj zrobić bitwe
ty polska szlachta vs komp chańska gwardia

o ile sie niemyle to mongołowie też rekrutują jednostki milicji jak coś zdobędą a to czy są lepsi to zależy jak ich urzyjesz jeśli postawisz włuczników przy bramie i zaszarżują na nią ciężcy kopijnicy to chyba oczywiste co sie stanie z tą jazdą ;)


Husaria-W Medieval II total war totalnie ją schrzanili
wiesz ty co to wogóle husaria w średniowieczu :roll:

a jeśli do tego czasu niebedziesz mial mozliwosci rekrutacji polskich pancernych bądź rycerzy to współczuje ;)

SanSanus
03-02-2010, 19:43
Was walnęło w dekiel?! Polska szlachta przegra !.Zrobiłem bitwę i straty mongołów wyniosły 3!
Polscy pancerni no dobra zwracam honor.Ale Polscy pancerni nie wygrają z konnymi łucznikami mongołów bo się zamęczą. SKORO WEDŁUG WAS P O L S K A S Z L A C H T A wygra z chańską
gwardią to czemu lepsi konni łucznicy by nie wygrali z jakimiś tam pancernymi.

SanSanus
03-02-2010, 19:46
Najlepsza frakcja na mongołów -Szkoci.Ich piki wymiatają!

Pop517
03-02-2010, 20:04
Was walnęło w dekiel?! Polska szlachta przegra !.Zrobiłem bitwę i straty mongołów wyniosły 3!
Polscy pancerni no dobra zwracam honor.Ale Polscy pancerni nie wygrają z konnymi łucznikami mongołów bo się zamęczą. SKORO WEDŁUG WAS P O L S K A S Z L A C H T A wygra z chańską
gwardią to czemu lepsi konni łucznicy by nie wygrali z jakimiś tam pancernymi.
3??? lol to chyba zapomniales ich ostrzelac dzidami... a dopiero potem okrazyc i zaszarzowac...

SanSanus
03-02-2010, 20:07
Nie od razu wbiegli w szlachtę.Uciekałem trochę i tymi dzidami ich ostrzelałem ale ostrzał był nie skuteczny.A chwila po szarży szlachta się poddaje.

Pop517
03-02-2010, 20:09
Nie od razu wbiegli w szlachtę.Uciekałem trochę i tymi dzidami ich ostrzelałem ale ostrzał był nie skuteczny.A chwila po szarży szlachta się poddaje.
po pierwsze niedaj sie zaszarżować :!: :roll:
po drugie to niemożliwe że dzidy zabiły tylko 3 jak ja zagrałem(spróbowałem) to pokonałem jakoś gwardie chańską :P

SanSanus
03-02-2010, 20:12
Dobra tam nie wiem jak u was ta szlachta tak wymiata.Ja już zamiast dosyć często
czytać posty a nawet ZBYT często że polska jest w wszystkim najlepsza (ankiety wygrywa chyba zawsze polska) wolę pograć mongołami,turkami albo zagrać w Age of Empires III.

Pop517
03-02-2010, 20:21
polska ma najlepszą cav i słabą piechote niekture jednostki jeszcze jeszcze ale ogólnie słaba i mało rodzajów ale ma super cav a z cav rozwalisz wszystko wystarczy tylko zwabić przeciwnika i zaszarżować od tyłu 8-)

kuroi
03-02-2010, 22:18
polska ma najlepszą cav i słabą piechote niekture jednostki jeszcze jeszcze ale ogólnie słaba i mało rodzajów [...]
Spieszeni Polscy rycerze jeśli chodzi o staty są w pierwszej trójce jednostek piechoty(na równi z paroma innymi jednostkami) ;) Przegrywają tylko ze Spieszonymi Konkwistadorami i Gwardią Chrześcijańską o ile dobrze pamiętam ;)


Was walnęło w dekiel?! Polska szlachta przegra !.Zrobiłem bitwę i straty mongołów wyniosły 3!
Polscy pancerni no dobra zwracam honor.Ale Polscy pancerni nie wygrają z konnymi łucznikami mongołów bo się zamęczą. SKORO WEDŁUG WAS P O L S K A S Z L A C H T A wygra z chańską
gwardią to czemu lepsi konni łucznicy by nie wygrali z jakimiś tam pancernymi.

Jeśli ktoś ma z deklem, to tylko Ty.
1 - Najpierw obrzucaj oszczepami i samodzielnie uciekaj bo tryb skirmishu jest w serii tw niedopracowany :x
2. Kto normalny stara się użyć ciężkiej jazdy przeciw łucznikom konnym? :roll: Użyj Konnicy Litewskiej, powinni prowadzić wyrównaną walkę z mongolskimi łucznikami konnymi.

Knecht
05-02-2010, 16:14
SanSanus wiemy że twoją ulubioną frakcją są zapewne Mongołowie itp. sądząc po twoich wypowiedziach ale przedmówcy mają racje. Gram często w sieci w MTW2 i dy gram Polską biorę ze 3 oddziały polskiej szlachty i ich dzidy spokojnie mogą bardzo uszczuplić szeregi ze 3, 4 oddziałów ciężkozbrojnej jazdy a jak dokupi się jeszcze im doświadczenie to są jeszcze lepsi a na koniec spokojnie mieczami wybiją resztę. A patrząc tak ogólnie to Polska szlachta jest najlepszą jednostką harcowniczą w grze, szkoda też że spieszna polska szlachta nie może rzucać dzid wtedy ich wartość bojowa o wiele by wzrosła :( A Polscy pancerni wraz z gotyckimi rycerzami są najlepszą jednostką jazdy są też inne jednostki bliźniacze takie jak zbrojni czy familia ducale które mogą równać z nimi ale oni nie posiadają tarcz co powoduje że mają gorszą obronę oraz są bardziej narażone na ostrzał. Polscy pancerni mają trochę obniżone "noty" przez to że mają gorszy pancerz od reszty podobnych jednostek ale i tak dają sobie rade 8-)

Pampa
06-02-2010, 07:54
Polacy są dobrzy po prostu w Medievalu. Co wy chcecie piechota też jakaś zła nie jest spieszeni rycerze polscy wymiatają ;D

kuroi
06-02-2010, 08:41
Polacy są dobrzy po prostu w Medievalu. Co wy chcecie piechota też jakaś zła nie jest spieszeni rycerze polscy wymiatają ;D
Jak już pisałem w innym temacie: Spieszeni Rycerze Polscy są w czołówce piechoty jeśli chodzi o statystyki. Przegrywają tylko ze Spieszonymi Konkwistadorami i chyba jeszcze dwoma jednostkami. Z kilkoma mają remis :)

Pop517
06-02-2010, 08:56
oczywiscie ze ta jednostka jest dobra ale przeciez na poczatku gry niezrobimy calej armi ciezkiej piechoty potem zreszta tez :P bo jak bedziemy mieli zaduzo jednostek jednego rodzaju to bedziemy odslonieci na pewne jednostki przeciwnika a pozatym polska niema juz takiej dobrej piechoty jest ogólnie mało oddziałów do najęcia spójrzcie ile rodzajów ma taka francja,anglia czy jakies inne panstwo

Knecht
11-02-2010, 20:52
No z tymi najemcami jest źle, jeśli gramy przez neta to możemy z rekrutować tylko brańców słowiańskich którzy są kiepscy powinno być trochę więcej najemników ale cóż mówi się trudno. Po za tym grając ostatnio nami opracowałem dobry styl walki, gdy wchodzimy już w świat prochu nie posiadamy muszkietów ale mamy za to !SERPENTYNY! które świetnie nadają się do niszczenia piechoty tym bardziej gdy przeciwnik stosuje muszkiety to stosuje również pikinierów poruszających się w zwartym szeregu straty pod ostrzałem serpentyn są bardzo duże a mają bardzo a to bardzo daleki zasięg. ogólnie zauważyłem że niektóre państwa nie mające muszkietów np: Francja, Rzesza mają w swoim arsenale serpentyny. Są świetne jeśli ma się z 3-4 jednostki serpentyn w armii to dla piechoty jest to ciężki orzech do zgryzienia. :twisted:

LaM
13-02-2010, 10:43
Na mongołów grając Polską używam łuczników litewskich z ich zasiekami z palów, nie wiem czy to bug gry ale przy oblężeniu wystarczy mi 3 jednostki łuczników plus jedna-dwie jednostki średniej piechoty do tego lord i lekka jazda, i taka gromada radzi sobie z kumulacją hord mongolskich, konnica nadziewa się na pale w całości :lol: , względnie lekka wali samobójczo na sprzęt oblężniczy. W polu działam podobnie, robię okrąg z pali w środku umiejscawiam piechotkę, konnice ukrywam na flankach w lasach (jak są).

lopez7
14-02-2010, 17:22
Opcja z litewskimi łucznikami jest dobra ale moim zdaniem sprawdza się o wiele lepiej podczas bronienia się na moście niż w mieście . Będąc Polakami w ziemi świętej broniłem przeprawy w okolicy Antiochii . Armia złożona z jazdy strzelczej ok 5x, włóczników 6x , 1x genek , 5x litwescy łucznicy i jakieś 3x łuczników konnych . Mongołowie nie atakowali dwoma lub większą ilością armii tylko po każdej bitwie zawsze jedną . W sumie po skończonej turze miałem 5x heroicznych zwycięstw . Jednakże po ostatniej miałem już za mało wojsk i musiałem uciekać . Bez problemu zasieki z pali zatrzymywały kawalerie a włócznicy kończyli zabawę . Podczas oblężenia Antiochii nie było już tak kolorowo . Tam armia złożona z ok 2x spieszeni polscy rycerze , 6x litwescy łucznicy , 4x spieszona szlachta , 8x włócznicy . Taktykę oparłem na bronieniu się na placu i umieszczenie pali na jednej z dróg prowadzących do placu . Taktyka dobrze się sprawdziła sporo wybitych konnych (ogólnie tym razem atakowały 2 armie) ale wiadomo ich piechota nietknięta . Potem coś bez sensu nie wiem może błąd ale kolejna kawaleria po prostu przejeżdżała po palach i nic zaznaczam że nie było to przejście tylko szarża . Porażka spora Mongołowie zajęli Antiochię i lipa na szczęście potem udało się odbić i niedługo potem zniszczczyć ich całkowicie . No ale co z tymi palami ...

LaM
14-02-2010, 21:20
dziwne, osobiście nie mogę ustawić palów bezpośrednio przy moście, mało tego w ogóle nie mogę tego uczynić na drogach(gram na najwyższym poziomie). W mieście paluję brame oraz drogi dojazdowe do placu. Ogólnie działam podobnie tworząc na polu bitwy upalowany ( :lol: )tabor który flankuje lekką jazdą. W późniejszym okresie z aramtami, miejsc do bitwy szukam raczej pagórkowatych na wyniosłościach ustawiam działa, ogólnie bardzo rozpraszam wojsko, palów uzywam do ochrony armat, trzon piechoty stanowią pikinierzy no i oczywiście husaria; na flankach 2-3 jednostki odwodu dla posiłkowania i główne skrzydło natarcia

kuroi
15-02-2010, 07:42
dziwne, osobiście nie mogę ustawić palów bezpośrednio przy moście, mało tego w ogóle nie mogę tego uczynić na drogach(gram na najwyższym poziomie). W mieście paluję brame oraz drogi dojazdowe do placu. Ogólnie działam podobnie tworząc na polu bitwy upalowany ( :lol: )tabor który flankuje lekką jazdą. W późniejszym okresie z aramtami, miejsc do bitwy szukam raczej pagórkowatych na wyniosłościach ustawiam działa, ogólnie bardzo rozpraszam wojsko, palów uzywam do ochrony armat, trzon piechoty stanowią pikinierzy no i oczywiście husaria; na flankach 2-3 jednostki odwodu dla posiłkowania i główne skrzydło natarcia
Że co proszę? Husaria? W miedievalu nie ma jednostki "Husaria"....

lopez7
15-02-2010, 08:34
dziwne, osobiście nie mogę ustawić palów bezpośrednio przy moście, mało tego w ogóle nie mogę tego uczynić na drogach(gram na najwyższym poziomie). W mieście paluję brame oraz drogi dojazdowe do placu. Ogólnie działam podobnie tworząc na polu bitwy upalowany ( :lol: )tabor który flankuje lekką jazdą. W późniejszym okresie z aramtami, miejsc do bitwy szukam raczej pagórkowatych na wyniosłościach ustawiam działa, ogólnie bardzo rozpraszam wojsko, palów uzywam do ochrony armat, trzon piechoty stanowią pikinierzy no i oczywiście husaria; na flankach 2-3 jednostki odwodu dla posiłkowania i główne skrzydło natarcia
Bezpośrednio przy moście nigdy nie było możliwości zawsze przynajmniej kilka metrów przed , poza tym kwestia jaką masz drogę w danej prowincji jeżeli 1go poziomu to luz możesz stawiać a jeżeli 2go czyli typu brukowane (czy jakoś tak) to oczywiste że nie da rady no bo jak (młotów pneumatycznych jeszcze nie było 8-) ) i po co psuć pracę kopaczy