PDA

Zobacz pełną wersję : KnCW - Dyskusja



Turek
05-06-2017, 19:02
Tutaj możemy sobie dyskutować nad kampanią. Osoby trzecie także mogą się wypowiadać lub kibicować swoim faworytom :D

Turek
05-06-2017, 22:40
No panowie, kampania już ruszyła z kopyta. Szymblok i Twój Mistrz już tutaj dużo ze mną popisali i podziałali. Czekam na Arroya i Mista :)

Turek
07-06-2017, 06:25
Aktywność wystrzeliła w kosmos! Odpisy będą dzisiaj po 10, oczekujcie cierpliwie :)

Turek
07-06-2017, 10:47
Proszę graczy żeby raz na turę wypełnić taką aktualkę:


Złoto z ostatniej tury:
Przychód: (rozpisać skąd i zsumować)
Koszty: (rozpisać skąd i zsumować, rekrutacja wojsk też się wlicza, piszemy co rekrutujemy i ile to kosztuje)

Dochód: (Przychód minus koszty)

Wojska: (Jakie mamy wojska, gdzie stacjonują, gdzie są postacie fabularne)

Mist
07-06-2017, 16:23
Jak ludzie są aktywni i zaangażowani to chyba dobrze wróży dla kampanii o to chodzi nie xD czuję że jak się wkręcimy w coś takiego to będziesz Turku musiał kombinować już drugą turę może nawet na większa ilość graczy :P

Asuryan
09-06-2017, 01:39
Kampania zapowiada się bardzo ciekawie, wszyscy gracze ładnie kombinują. W związku z tym mam pytanie - czy zgodzicie się po zakończeniu tej kampanii na odtajnienie subforum Waszych frakcji? Mogą one stanowić cenną wskazówkę dla innych graczy jak grać w następnej kampanii i zachęcić do niej nowe osoby. Oczywiście jeśli któryś z Was się nie zgodzi, to nie będę odtajniał forum z Jego frakcją - nic na siłę.

Turek
09-06-2017, 09:58
Odtajnienie forów po rozgrywce jest przewidywane przeze mnie od poczatku. Na pewno nikt nie bedzie mial problemow, w koncu kazdy bedzie chcial zobaczyc co sie dzialo u swojego wroga na TFie :)

Odpisy jak bede mial czas.

Il Duce
11-06-2017, 18:36
Fajny projekt,śledzę go dość uważnie,chociaż osobiście jako obserwatora rażą mnie te zdjęcia z naszego świata. Konkretniej Ci śląscy(?) górnicy a teraz wojsko,które wygląda mi na armię brytyjską a już na pewno nie na Stirland,który ma zielone barwy :P. To są oczywiście detale,ale moim zdaniem takie małe rzeczy też budują a w tym wypadku - psują klimat.

Turek
11-06-2017, 18:57
Dzięki za spostrzeżenia. Niestety mam mało czasu na szukanie grafik i może się zdarzyć, że nie będą w 100% pasować.

Tutaj jest mapka podsumowująca I turę:

http://i.imgur.com/m9w13nY.jpg

ROZPOCZYNAMY TURĘ II - Możecie robić własne działania, zgłaszać się do mnie o odpis działań ze zeszłej tury i czekać (może, nie wszyscy) na jakieś questy/eventy.

Uwagi:
- Jak piszecie rozkazy do działań wojennych to grupujcie wojska w grupy operacyjne (możecie je sobie nazywać jak chcecie) i piszcie wszystko dokładnie, czytelnie i przejrzyście. Tak żebym nie musiał tracić czasu na sprawdzanie czy liczebność wojsk się zgadza tylko od razu było wszystko widać. Jak będziecie ładnie prowadzić TFy to będą bonusy, jak będzie bajzel to będą kary. Chodzi mi tutaj o estetykę.
- Okres próbny I tury już się skończył i teraz niektórzy będą mnie mogli poznać jako złego i karającego Jahw... GMa. Wiecie już jak grać.
- Każdy ma rozpocząć działania od zrobienia aktualki funduszowej i wojskowej, a następnie przez całą turę ją edytować w zależności jak się zmienia sytuacja. Np. jak wydajecie później pieniążki to cofacie sie do posta z aktualką z II tury i odejmujecie sobie kaski. Wzór aktualki jest wcześniej w tym temacie.

EDIT. A i byłbym zapomniał. Wszystkie posty mają być odatowane: tura II lub tydzień II

Arroyo
11-06-2017, 19:43
Turek, co do obrazów to mogę pomóc. Bez problemu orientuję się co do nich.

Twój Mistrz
12-06-2017, 13:18
Mam propozycję by tury wyglądały tak - w 2 pierwsze dni tygodnia wysyłamy rozkazy (każda jednostka może zrobić jedną rzecz), w następne 2 dni turek tworzy bitwy i rozpisuje wydarzenia. a w ostatnie 3 gramy bitwy itp. To trochę ułatwi prowadzenie kampanii.

Turek
12-06-2017, 18:51
Może lepiej po prostu będę wyznaczał granice do kiedy mają być rozkazy dane na każdą turę, bo mój czas wolny nie jest taki sam w każdym tygodniu :) Ale spoko, jutro piszę ostatni egzamin z sesji i wystawię jakąś datę do zakończenia działań II tury.

Twój Mistrz
12-06-2017, 21:26
też spoko, bo głównie o to chodzi tak na prawdę :D

Szymblok
15-06-2017, 07:52
Zgłaszam, że nie będzie mnie w domu do niedzieli i nie będę mógł do tego czasu rozgrywać bitew ;)

Turek
15-06-2017, 08:12
To szybko przynajmniej działania zrób :D

Szymblok
15-06-2017, 08:52
Wiem ,wrzucę je dzisiaj wieczorem z telefonu ;)

Turek
15-06-2017, 08:54
Evenciki zostane. Macie co robić :D

Turek
17-06-2017, 19:41
To by było chyba na tyle z eventów z drugiej tury. Jeśli ktoś ma zażalenia/pytania/inne to proszę pytać w odpowiednich tematach na swoich TFach.

Po raz kolejny powtarzam. Rozkazy mają być czytelne i mają zawierać:


1) Spis całej armii z poukładanymi oddziałami według grup operacyjnych,
2) Gdzie znajdują się postacie fabularne

Nie ma czegoś takiego: Wysyłam wojska z Pustkowii do Bujnej Rzeki. Ja nie mam czasu żeby patrzeć i szukać jakie oddziały tam były oraz jakie roszady robicie w armiach -> np. wysyłacie na jeden rozkaz jednostki z kilku armii. Jedna grupa operacyjna, jedno działanie. Nie ma czegoś takiego, że jednostki z jednej grupy operacyjnej wykonują różne działania. Twój Mistrz został wypiętnowany na początek, ale tyczy się to wszystkich. Najczytelniejsze rozkazy są u Mista, więc możecie napisać do niego jak się to robi dokładnie. Za ładnie napisane działania będę nagradzał, za brzydkie i nieczytelne karał.

W turze 2 pozostaje rozegrać dwu etapową bitwę i zaczynamy 3.

Asuryan
17-06-2017, 22:59
Fajna kara, co więcej bardzo klimatycznie opisana. Choć trzeba przyznać że zielonoskórzy się postarali przy wieży Konrada.

Turek
18-06-2017, 06:57
I tak kwestia tego czy to było dobre zagranie TMa czy słabe zagranie Arroya. TM fajnie wykorzystał słabą armię do zrobienia dużych strat. To było też pobocznym celem kampanii żeby bezużyteczne jednostki (gobliny na pajonkach, gobliński wilczy rydwan) używać w ciekawy sposób i udowodnić, że w jakiś sposób są one przydatne. TM bardzo ryzykuje, ale jak widać póki co... opłaciło mu się to :)

Twój Mistrz
18-06-2017, 20:33
Wiesz co no ja po prostu nie zauważyłem tego eventu- a co tego że było nieczytelnie - myślałem że się dogadaliśmy na steam że tym razem jeszcze przyjmiesz w takiej formie, a później już będę wysyłał dokładniej :(
Tak czy inaczej wycofuję się z tego przeklętego lasu.

Mist
19-06-2017, 16:49
też dopiero dziś doczytałem wszystkie działania ;) super forma kary xD normalnie aż kusi żeby coś zmajstrować żeby zobaczyć jak fajnie to w historię wpleciesz ^^

Turek
19-06-2017, 18:53
Jak Wam się podobała druga tura? :) TM trochę armię podexpij, Arroyo trochę armii stracił, a Mist i Szymblok podarowują sobie prezenty w postaci prowincji. Zaczynamy turę 3, proszę wypełnić aktualki. I pamiętajcie żeby to dobrze wypełnić (i czytelnie!) bo zły GM nie śpi...



http://i.imgur.com/KScI142.jpg

Turek
22-06-2017, 19:24
Kochani, lekka obsuwa. Musialem do Krakowa pilnie wyjechać na egzamin. Odpisy jutro/sobota. Pozdrawiam.

Turek
28-06-2017, 23:07
Jak Wam podobała się tura 3? Piękne oblężenie nam wyszło! Szkoda, że nie mogliście powtórki z niego oglądać ;) Liczę na następne równie epickie bitwy! We wszystkich moich tekstach jest wplątany tajemniczy wątek główny. To rozsypanka złożona z wielu elementów. Ten kto pierwszy ją zrozumie, zyska niesamowite profity... lub olbrzymie nieszczęścia. A potwierdzam, że mimo 3 tury wszyscy gracze są na równym poziomie w tym wątku.

Zaczynamy turę 4. Może potrwać trochę dłużej, bo Szymblok jest na wakacjach.



http://i.imgur.com/QgM3Zms.jpg

Turek
04-07-2017, 09:40
Tura sie przedluza z powodu wakacji Szymbloka, ale to nie znaczy że Arroyo, TM i Mist macie nic nie robić! Proszę o aktualki i działania.

Turek
13-07-2017, 07:28
Wieczorem zrobię podsumowanie i zaczynamy turę 5.

Turek
19-07-2017, 13:54
Wszystko rozpisane. Proszę żeby teraz każdy gracz potwierdził w tym wątku, że wszystko ma uzupełnione i odpisane i możemy cisnąć 5 turę.

Mist
19-07-2017, 16:54
potwierdzam aktualizację (ranne wojska uzupełnienie) można ruszać z kolejną turą ;)

Szymblok
20-07-2017, 08:12
Potwierdzam :)

Turek
23-07-2017, 21:28
Twój Mistrz potwierdził. Podsumowania nie będzie, bo nie mam czasu. Ruszajcie z turą 5 :)

Turek
27-07-2017, 21:52
Kampania od tygodnia stoi. Nie chce się już Wam? Kończymy czy dogrywamy jeszcze z 2 tury? Wypowiedzcie się.

Mist
28-07-2017, 19:07
Zależy od innych graczy, ja myślałem że nie ma Szymbloka i jest lekki zastój z tego powodu. Moim zdaniem i tak już cel tej próbnej kampanii został osiągnięty czyli sprawdzenie jak to będzie wyglądać, chyba już widać co jest dobre a co można poprawić przynajmniej mi się tak wydaje.

Turek
17-08-2017, 07:29
Dobra, oficjalnie zamykam. Brakło chęci graczom, a ja tez nikogo nie chcę na siłę. Myślę, że ta cz.1 testowa wyszła bardzo fajnie :D Fabułę miałem opartą wokół starożytnego plemienia ogrów, które kiedyś tutaj przemierzało swe szlaki. Zostali podczas jednej z wojen zaatakowani i odcięci od ojczyzny i nie mieli jak wrócić, a krasnoludy ich wybijały. I poprosili o pomoc Bogów Chaosu. Ci ich schowali i ogry zapadły w sen. Podczas snu ogry miały nękające koszmary i nieświadomie zamieniły się w smocze ogry (cena uratowania). W trakcie kampanii ogry zaczęły się budzić i przywoływać wszystkie postacie magiczne do siebie żeby ich uwolnić. Były dwa klucze do otwarcia: Miecz, zdobyty przez Orków w osadzie olbrzymów oraz runa, która przebywała w Zhufbar. Niestety nikt się tym wątkiem nie zainteresował i nikt nie wpadł na pomysł, że to mogą być klucze xD Komnata była w ruinach Senkenhof i odkrył ją Książe Ryndres (Arroyo) Zwycięzcy nie będę wybierał, bo nie skończyliśmy. Dzięki za chęci i dobrą grę :)

Hasła do działów:
1Mor1Tis - Wampiry
Ig2Nis2 - Orki
Aqua2_2 - Imperium (w haśle jest podłoga, a nie spacja)
TerRa3!3? - Krasnoludy

Arroyo
17-08-2017, 08:32
Zatem mogę zaprosić was na kampanię, która zacznie się w połowie października i będę ją prowadził. Prawdopodobnie będzie ona na Warhammer II.

Asuryan
19-08-2017, 15:00
Jeśli gra w nią nie będzie wymagała instalacji jakiegokolwiek moda (np na toczenie bitew bez wodzów, czy nawet kosmetycznego typu zmiana płci), a bitwy będzie można toczyć na średnim rozmiarze oddziałów... to bierę Skaveny :svir:

Arroyo
19-08-2017, 15:32
Pierwsza wymaga moda na podmianę Dreadlady na Dreadlorda, ale druga już raczej tego moda uniknie, tak przynajmniej uważam.

Asuryan
19-08-2017, 16:27
To w takim razie wstępnie zapisuję się na tą drugą... i także na Skavenów :drunk:. Po prostu ewentualna przegrana nimi nie będzie mnie aż tak boleć jak moimi wyznawcami. Wiem, że prawdopodobnie wygryzam z niej Kasquita (czy innego miłośnika szczurowatych) - ale kto pierwszy, ten lepszy.

Btw, jeśli już macie komplet graczy do kampanii, to dawajcie o tym znać publicznie zamiast robić smaka innym :mrgreen:

Arroyo
19-08-2017, 16:29
Dobrze, Asuryanie. Co do listy na I kampanię to jest zamknięta i chyba już nie jest tajemnicą, kto kim zagra:
-SaperHeart - Skaveni
-Turek - Wysokie Elfy
-Szymblok - Mroczne Elfy
-Twój Mistrz - Jaszczuroludzie

Turek
24-08-2017, 11:49
Może dałoby radę poszerzyć listę frakcji skoro jest zainteresowanie?

Arroyo
24-08-2017, 11:56
Początkowa kampania ma obowiązywać 4 graczy, druga będzie dużo większa.

Turek
01-09-2017, 11:19
Fajnie by też było przetestować kampanię na większej ilości graczy. Nie ukrywam, że jak prowadziłem kampanie to 4 graczy czasami było mało, bo tworzy się wtedy sojusz 2v2. Pięć osób byłoby idealnie, więc fajnie by było jakby jednak miejsce dla Asuryana się znalazło.

Arroyo
01-09-2017, 11:21
Można spróbować, pytanie jednak, jaka frakcja miałaby być piątą z kolekcji niniejszych:
Imperium, Wampiry, Krasnoludy, Orkowie i Gobliny, Wojownicy Chaosu, Zwierzoludzie, Leśne Elfy, Bretonnia, Norska.

Turek
01-09-2017, 11:56
Może Norska jako jacyś korsarze? Bo jak duża bedzie mapka?

Asuryan
01-09-2017, 13:53
Pod względem zgodności z lore najbardziej do ras z dwójki jako piąta frakcja (z jedynki) faktycznie pasują Norsmeni ze Skeggi.

Turek
13-09-2017, 07:31
Ale bym sobie zagrał w taką kampanię. Arroyo, może zaczniemy już jakieś prace żeby ruszyć bez obsuwy? Możesz już napisać zasady, rozpisać państwa.

Arroyo
13-09-2017, 12:13
Niestety trzeba poczekać na premierę Warhammera 2 - wtedy ruszymy z pełną parą.

Asuryan
21-09-2017, 19:05
Rezygnuję z udziału w kampanii.

Turek
24-09-2017, 15:13
Są już Arroyo jakieś przygotowania?

Arroyo
24-09-2017, 20:10
Kampania przełożona na listopad. Muszę sobie jeszcze raz opracować pomysł na kampanię - w sensie mapę, rasy grywalne. Czekam na połączenie map.

Zachęcam natomiast do wyboru kampanii:
-Spór o Marienburg (Imperium, Wysokie Elfy, Bretonnia, Skaveni)
-Wielka zaraza (Imperium, Skaveni, Wampiry, Zwierzoludzie)