PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawdziwe powtórki



bone2012
11-06-2017, 11:39
Witam

Taka ciekawa sytuacja

Jednego dnia odbyłem 2 interesujące walki.
Mając za sojusznika jeden klan prowadzony przez SI stanęliśmy w szranki najpierw z Takedą, a chwilę później z Ikko Ikki.

Obie bitwy były niezwykle smakowite bo mniejszymi siłami udało nam się pokonać silnych przeciwników. Toteż zapisałem sobie powtórki aby dnia następnego zobaczyć na spokojnie jak przebiegała bitwa. Na mapie taktycznej wojska wroga zostały zdziesiątkowane i musiały opuszczać granice prowincje.

Jakie było moje zdziwienie gdy odtwarzając powtórki zobaczyłem totalnie inne bitwy. Takeda dziesiątkuje armie prowadząc natarcie w inny sposób (mój klan np dopuszcza konnice do łuczników mimo pobliskiej obstawy piechoty). Armie mojego sojusznika zmienia w pył, a ruchy moich żołnierzy odbiegają od tego co wykonywały będąc pod moim dowództwem.

Bitwa z Ikko Ikki wygląda podobnie do oryginału jednak przeciwnik również zmienia ruchy niektórych oddziałów.

Słowem - powtórki przedstawiają całkowicie inna rzeczywistość. Tym bardziej że na mapie jest widoczny wynik potyczki.

Stąd moje pytanie.
Mieliście coś takiego ? Skąd ta farsa?

P.s. Lata temu grając w pierwszego Shoguna również odnosiłem wrażenie że tamte powtórki odbiegają od oryginału. Tylko że był to inny komputer więc nie ma części wspólnych dla tych 2 sytuacji.

Asuryan
11-06-2017, 12:19
Miałem coś takiego, co prawda w innej grze serii - Rome 2.

Pampa
11-06-2017, 20:52
To jest normalka w TW. Powtórki są często po prostu kopią mapy i ilości jednostek. Reszta dzieje się losowo. Lepiej nagrywać programem.

Nikczemnik
12-06-2017, 20:46
Miałem coś takiego w rome 2, ale nie w shogunie.

Samick
13-06-2017, 00:25
Takie cyrki zazwyczaj wychodziły w chwili, gdy wychodziła nowsza wersja, bądź używane były mody i próbowano odtworzyć je bez nich (et vice versa). Do S2 łatki za często nie wychodzą...

Chaak
13-06-2017, 15:44
Miałem takie coś dość często w Shogunie po bitwach na multi. Na singlu nie zapisywałem powtórek, więc nie miałem okazji sprawdzić.