PDA

Zobacz pełną wersję : Puchar Ligi Rome 2



william/kaszanka
15-06-2017, 01:47
Witam,

mam pomysł mianowicie, organizacja turnieju dla zwycięzców lig, czyli dla teoretycznie najlepszych.

Np.


Czysto hipotetycznie w Super lidze: I miejsce Rafjar, II Zachar. W lidze pierwszej I miejsce Arroyo, II miejsce Tyberiusz. W lidze II Ituriel i Paweł Groźny. W III lidze Turek i Michu.

Robimy losowanie (chyba najlepiej tak żeby gracze z tej samej ligi nie grali ze sobą np. Arroyo vs Tyberiusz) zestawiamy pary, drabinkę turniejową i walka o tytuł czempiona wszystkich lig, wydaj mi się to ciekawe zwłaszcza dla graczy z niższych lig niż SL.

Dodatkowo można dodać jakieś nowe zasady (np. max 2 zaprzysiężonych, lub usunąć barbarzyńców), co byłoby dobrym testem przed kolejnymi turniejami.

Co o tym sądzicie? :)

Pirx
15-06-2017, 09:21
Mnie się pomysł bardzo podoba. :) Drabinka losowań mogłaby przewidywać, że gracze z tych samych lig nie spotykają się w pierwszej rundzie, a dodatkowo pierwsze miejsca grają z drugimi w pierwszej rundzie. :)

Można też ustalić, że jeden mecz musi być zagrany nacjami niebarbarzyńskimi.


I Nieznajomy będzie szczęśliwy, bo być może skrzyżuje miecze z SL. :) A jego poczucie komfortu jest dla mnie najważniejsze. :*

Andrij Marszałek
15-06-2017, 09:33
Świetny pomysł ;) - Na dniach do ogarnięcia.

Nieznajomy
15-06-2017, 09:57
Też myślałem o tym, dobry pomysl

Pirx zabardzo się w czules w tego Atenczyka :D

Ingvar77
15-06-2017, 10:14
Pirx, a może warto rozważyć odrzucenie barbarów(bez Odrysów, Luzytan, Swebów, Ardiajów i Galatów) i pozostanie przy obecnych limitach liczbowo-typowych? Ożywiłoby to niektóre obecnie zapomniane frakcje, a jednocześnie rozgrywkę. Zmniejszenie puli nacji też zmusiłoby dużą część graczy do opuszczenia barbarzyńskiej strefy komfortu i szukania nowych rozwiązań.

william/kaszanka
15-06-2017, 13:16
Jest też opcja żeby nie robić resetu frakcji po ligach tylko grać tym co zostało :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ingvar77
15-06-2017, 13:50
Myślę, że lepiej chyba potraktować ten turniej jako poligon testowy w poszukiwaniu ulepszenia zasad na których rozgrywamy ligę, a osoby które wezmą w nim udział jako szczęśliwych testerów którzy wygrali sobie dobrą grą w ligach możliwość testowania :P Granie frakcjami które pozostały z ligi nie rozwiąże problemu mocy niektórych frakcji barbarzyńskich w przyszłym sezonie :P

Curse11
15-06-2017, 21:15
Ciekawa inicjatywa. Choć już się nie załapię to chętnie pooglądam :)

[ChR]Michu
20-06-2017, 20:55
Każdy powód do pobrania w Rome jest dobry. Nowe zasady są jeszcze lepsze.
Odnośnie problemu OP barbarzyńców mam pomysł. Niech każdy z uczestników z góry wybierze jedną OP frakcję. Będzie mógł ją wybrać tylko jako drugi. Co o tym myślicie?

Pirx
20-06-2017, 23:01
Ja dalej obstaję, żeby wyeliminować barbarów z gry. A w praktyce najlepiej temu służy pomysł Kaszanki, czyli brak resetu wykorzystanych nacji w lidze. Bo większość OP nacji została wykorzystana przez zwycięzców.

Wobec tego proponuję pozostanie przy obecnych zasadach, bez resetu nacji. Grajmy tym, co zostało. Będzie zabawnie, zacznie się kombinowanie z nacjami, które są mniej grywalne. I może być całkiem ciekawa zabawa.

Grałbym do 2 zwycięstw. W przypadku remisu, proponuję że 3-ci mecz byłby rozegrany tymi samymi nacjami. Przy czym nację (spośród niewykorzystanych nacji wspólnych dla obydwu graczy) wskazywałby gracz wybierający jako pierwszy w pierwszej bitwie. A mapa w 3-ciej bitwie to albo Nemeto albo Piramidy.

william/kaszanka
21-06-2017, 07:02
Można równierz narzucić z góry frakcje na dogrywke w danej rundzie, oczywiście spośród frakcji wcześniej nie używanych zbyt często np. Rzym, Ateny.

Gdyby ten pomysł przeszedł byłoby to fajne przedłużenie ligi ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Nieznajomy
21-06-2017, 08:09
Ateny są dosyć mocne na tych zasadach.

Ituriel32
21-06-2017, 08:12
Ale nie wzbudzają respektu.
Jak słyszy się że przeciwnikiem będą Ateny, to raczej nikt się nie zaczyna pocić ze zdenerwowania. :)

william/kaszanka
21-06-2017, 08:18
Dałem tylko przykład ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ituriel32
21-06-2017, 08:49
W sumie pograłbym sobie w turnieju bez zaprzysiężonych i ogólnie Celtów.

Pirx
21-06-2017, 09:10
Ja bym nie narzucał graczom nacji do gry. Każdy ma inne mocne strony. A narzucanie nacji może spowodować, że w danym meczu jeden gracz zyska atut, a drugi straci. Po prosu nie robiłbym resetu. W praktyce, większość zwycięzców wykorzystała nacje, które uważała za najmocniejsze. Więc teraz musieliby się bardziej napocić i potrenować coś nowego. Myślę, że i od strony taktycznej wprowadziłoby to powiem świeżości do rozgrywek.

Na chwilę obecną jest wykorzystanych 12 nacji. Zostaje 17. Przy założeniu, że w pucharze grają 1-wsi i 2-dzy gracze z każdej z lig, mamy ćwierćfinały, półfinały i finał. Ćwierćfinały i półfinały to maksymalnie 3 mecze, a więc maksymalnie sześć nacji wykorzystanych. Finał zrobiłbym do 3 zwycięstw. Więc spokojnie wyrabiamy się z nacjami. Nawet jeżeli ktoś nie ma jakiegoś DLC.

william/kaszanka
21-06-2017, 09:14
Dokładnie popieram Pirxa

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ingvar77
21-06-2017, 11:01
Myślę, że jednak warto spojrzeć na to wszystko głębiej i spróbować sklecić zasady na przyszły sezon ligi, bo to, że teraz w pucharze pasztetowej sobie pogramy tym co nam zostało nie sprawi, że następny pojedynek pirxa z bachusem w następnym sezonie ligi odbędzie się bez celtyckich zaprzysiężonych w roli głównej, a i inne nadchodzące turnieje mogłyby skorzystać widowiskowo na ulepszeniu obecnych zasad i eliminacji pewnych frakcji.

Pirx
21-06-2017, 11:04
A ja bym rozdzielił ten sezon od kolejnego. Puchar jest powiązany z tym sezonem ligi, więc powinien być rozgrywany na obecnych zasadach ligowych. Pokombinować z zasadami można przy okazji Czwartków z Antykiem i Turniejów o tytuł Prefekta.

rafjar
21-06-2017, 11:18
Ale nie wzbudzają respektu.
Jak słyszy się że przeciwnikiem będą Ateny, to raczej nikt się nie zaczyna pocić ze zdenerwowania. :)

O, to podobnie jak w WKA :)

Nieznajomy
21-06-2017, 12:35
O, to podobnie jak w WKA :)

Miałem też to pisać :blee:

bachus81
21-06-2017, 16:55
Jestem za powrotem grupowania nacji. Konbtrujący może, ale nie musi wybrać słabszej nacji. Nacje można podzielic na 2-3 grupy. Wcześniej były 3 grupy.

Proponuję zrobić szybką sondę.

Nie jestem za banowaniem barba w pucharze. Możemy zrobić turniej oparty o tematykę historyczną np. wojny Greków :)

william/kaszanka
21-06-2017, 17:59
Tematyka historyczną zostawmy na turnieje czwartkowe ;)

Co do nastepnego turnieju moze max 2 zapki? Trzeba potetować zasady na jednodniowych turniejach.

A puchar ligi mógłby być zwieńczeniem sezonu ligowego tak jak mówi to Pirx ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Nieznajomy
21-06-2017, 18:04
Nie jestem za grupowaniem nacji, już lepiej coś ograniczyc

hdshovcase
21-06-2017, 19:24
Ja bym po prost przywrócił stary zapis, że nacji OP można użyć tylko raz ofensywnie

Nieznajomy
21-06-2017, 20:29
Puchar grajmy na takie zasady jakie byly i tymi nacjami jakie zostały

bachus81
23-06-2017, 15:04
Kiedy startuje puchar ? Będzie głosowanie odnośnie zasad ?

Andrij Marszałek
23-06-2017, 16:21
Głosowanie najprawdopodobniej będzie. Puchar jednak planowałem zrobić jakoś w lipcu by nie nastąpił przesyt, niedługo też wyjeżdżam... - Postaram się do jutra klarownie przedstawić sytuacje. Jeszcze do rozegrania są baraże i dogrywki. I na tym się co poniektórzy skupcie :P