PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja ogólne



Strony : [1] 2 3

Turek
28-07-2017, 13:12
Jak Wam się podoba pomysł z Turniejem o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów? :)

Hadvar
28-07-2017, 13:25
Hoho, zapowiada się ciekawie ;)

// post przeniesiony. Temat z turniejem służy do zapisów :) - Turek

Turek
28-07-2017, 13:34
Zwróćcie uwagę na mapy. Same w klimacie Norski :D

Asuryan
28-07-2017, 15:05
Czy w mistrzostwach też będzie limit 1 x mag tak samo jak w tym turnieju? Jeśli tak, to się wycofuję z zapisów.

Turek
28-07-2017, 15:53
Raczej tak. Występowanie 2 magów zaburza całkowicie balans. To nie jest fajne, gdy na samym początku grając zielonoskórymi/zwierzoludźmi traci się lidera, bo przeciwnik wziął 2x czarowników śmierci na mantykorze. Możesz nie być tego świadom, ale gracze, którzy dość dużo zapoznali się z multiplayerem wiedzą jak szkodliwe dla gry może być wzięcie dwóch czarowników i jakie przegięte comba można z tego wycisnąć.

Pyrrus89
28-07-2017, 16:00
Asuryanie, grając Wampirami czy Chaosem można dokonywać takich cudów spamem magów, że osobie po drugiej stronie monitora może odechcieć się całej zabawy. Mam skromne doświadczenie na multi i też nie jestem fanem zbytnich ograniczeń, ale taki spam np. czarowników rzucających pijawką może zabić całą rywalizacje, bo wygra nie ten, który stworzył lepszą armię, ani również gracz ze świetnym micro, tylko ten mający dwóch czarowników z ulepszoną pijawką. Czasem zanim dobiegniesz do armii przeciwnika, to już jesteś bez Lorda i Bohaterów. Dlatego prosiłbym, abyś nie zniechęcał się z tego powodu, bo niektóre ograniczenia powstały dla naszego dobra, niejako chroniąc nas przed zagraniami, gdzie gracz który opanuje jeden trik wygrywa z tym, który sporo trenował, ale wobec pewnych mechanizmów jest bezsilny. Pozdrawiam.

Asuryan
28-07-2017, 18:50
Ale to oznacza, że nie mogę na przykład wziąć dwóch wampirzyc z odmiennych szkół magii... a dając lordowi czary nawet żadnej, chyba że bez czarów co nie ma większego sensu. Serio nie ma żadnej kontry na ulepszoną pijawkę? U orków na przykład ulepszona laleczka? Nie lepszym byłby zakaz wzięcia jakiegokolwiek maga na lataczu? (smoku, mantikorze, wyvernie, etc)? Dużej ilości magów i tak się efektownie nie wykorzysta ze względu na ograniczoną ilość wiatrów magii. A co do przegiętych comb - jest spore ryzyko, że magowie do nich wykorzystani nie przeżyją samego rzucania wzmocnionych czarów. Przecież każde wzmacnianie czaru oprócz tego że zżera więcej many, to jeszcze ma 50% szans na zadanie sobie samemu rany zżerającej pół HP. Przy pierwszym pechu mag co prawda odniesie ranę i rzuci lepszą wersję czaru, ale przy drugim już gryzie glebę i to zanim uda się mu taki czar wykonać. No chyba, że tacy wyjadacze multi nie wiedzą jak rzucać wzmocnione wersje czarów i bronią się przed czymś czego nie pojmują. A skoro nie wiedzą jak coś działa, to tym bardziej nie wiedzą jak to kontrować...

Pyrrus89
28-07-2017, 19:00
Nie mam aż takiego doświadczenia na multi, ale ogólnie bardzo ciężko gra się na dwóch magów u przeciwnika. Jeszcze gdyby byli wybierani z różnych domen to jest całkiem spoko,ale przy dwóch domeny śmierci koszą nam Lorda w mgnieniu oka. Więc można dyskutować, czy nie wprowadzić większej ilości magów, ale każdy będzie musiał być z innej domeny. W sumie ja i tak się dostosuję do każdych zasad, ale nie ukrywam, że obawiam się "pijawkowych" graczy, w szczególności kiedy będą walić podwójne kombosy tego czaru. :D

Il Duce
28-07-2017, 19:03
No właśnie,czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakaz brania dwóch magów tej samej domeny zamiast ograniczenia do max 1 maga? Wydaje mi się to duże sensowniejsze ale niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą bo też nie o to chodzi żeby tworzyć jakiś nowy potencjalny exploit w zasadach.

Asuryan
28-07-2017, 19:05
No i według mnie taki zakaz powielania domeny już jakiś sens ma, w odróżnieniu do limitu 1 x mag. Nawet z ewentualnym dodatkowym zakazem brania latających wierzchowców dla magów.

Pyrrus89
28-07-2017, 19:17
Mnie się podoba taka zmiana, która może dodać więcej możliwości budowania ciekawych armii, jednocześnie nie niszcząc dotychczasowego balansu. Czekam na opinie innych graczy i przy ewentualnym pozytywnym odzewie można ją dodać do nowych zasad.

Mist
28-07-2017, 19:34
"Serio nie ma żadnej kontry na ulepszoną pijawkę? U orków na przykład ulepszona laleczka?" jak chodzi Ci o skilla u Wurzaga to niestety nie ma ulepszonej wersji tego skilla i ma 100m zasięgu, a pijawka po ulepszeniu ma 200m więc nie skontrujesz tego, po drugie jak mag zada sobie obrażenia to niestety nie jest to 1/2 hp nie podam na szybko teraz ile ale znacznie mnie a po drugie Wampiry mają przecież jeszcze "leczenie" więcej jak się uszkodzą to mogą się uleczyć, a Wampirzyce to nawet mają skilla żeby to zrobić bez magii. Ale zgadzam się, że limit na jednego maga strasznie ogranicza granie Wampirami.

Pomysł z zakazem 2 magów tej samej domeny jest ciekawy moim zdaniem i warty rozpatrzenia, tak samo jak możliwość grania magami tylko na ziemi też nie jest złą opcją. Moim zdaniem trzeba trochę pobawić się zasadami na tym turnieju, jak słusznie była zauważone granie 3 gigantów jest "słabe", zgadzam się tutaj i też coś bym z tym zrobił np. zmniejszenie limitu do 1 giganta,pająka,mamuta,drzewca itd

Asuryan
28-07-2017, 19:45
Mam jeszcze jedno, co prawda bardziej pod Mistrzostwa, może głupie pytanie: co z niepisaną zasadą nie brania udziału w turniejach przez ich organizatorów i sędziów? :mrgreen:

Arroyo
28-07-2017, 19:56
To proste, zamierzam wprowadzić zakaz uczestnictwa dla sędziów w turnieju, w tym wypadku ja będę jedynym sędzią, gdyż w myśl tego, co postanowiłem, mam przerwę do Mistrzostw Polski.

NiemiłosiernySamarytanin
28-07-2017, 20:00
Jeden sędzia na MP i to w dodatku klanu, wyczuwam oskarżenia o stronniczość.

Arroyo
28-07-2017, 20:01
Jeden sędzia na MP i to w dodatku klanu, wyczuwam oskarżenia o stronniczość.
Nie miej zatem powodu do niepokoju, bo nie będę stronniczy.

Mist
28-07-2017, 20:01
@up

chodziło chyba o branie udziału w Mistrzostwach przez sędziów ;) co do tego :P kwestia ilu ich będzie i jaka będzie ilość graczy ja osobiście nie widzę problemu żeby sędziowie brali udział. Jak któryś "wykorzysta" swój autorytet to zapewne będzie poruszenie i coś takiego nie przejdzie.

Turek
28-07-2017, 20:02
Środowisko Warhammerowe jest u nas mało kłótliwe, więc nie widzę przeciwskazań. Można jakoś głupio kombinować i podstawiać sędziów, ale nie wiem czy sens. Ja nie ukrywam, że chcę wziąć udział.

Il Duce
28-07-2017, 20:03
Jeden sędzia to zawsze zły pomysł. Ja nie widzę problemu z udziałem sędziów w turniejach,wystarczy żeby nie mieli prawa wydawania werdyktów w swojej własnej sprawie i tyle. Od tego jest kilku sędziów żeby zawsze był ktoś kto potrafi się zdystansować i ocenić dane zgłoszenie na chłodno.

Asuryan
28-07-2017, 20:11
Ja widzę możliwość wystąpienia sporego problemu - jeśli Mistrzostwa będą w części sponsorowane przez jakąś firmę zewnętrzną (np w formie nagród). Ewentualnego smrodu w razie podejrzeń o ustawienie turnieju się bardzo długo możemy nie pozbyć. Ale może mam zbyt dużą wyobraźnię i wietrzę ewentualnie kłopoty tam gdzie ich faktycznie nie będzie.

Turek
28-07-2017, 20:13
Na Turnieju Końca Czasu tak było i nie było problemów :) A też był sponsorowany. Zasady bitewne zostaną zmienione wieczorem. A tak btw. to mozna sie juz zapisywac xd

william/kaszanka
28-07-2017, 20:33
Zasady wydają mi się ok, moim zdaniem magowie powinni mieć możliwość latania, jest to jednostka specjalna i latający wierzchowiec jest idealny dla magów.

Jeżeli chodzi o sędziowanie proponuje dać to w ten sposób: sędzia bezklanowy, sędzia z ramienia ChR i sędzia z ramienia SacredBand. Moim zdaniem sędziowie mogą grać ponieważ kiedy jest ich trzech zawsze zostaje jeden do rozstrzygania. Nie trzeba wtedy martwić się o to czy jest sędziowanie stronnicze ze względu na nagrody/przynależność klanową :)

Turek
28-07-2017, 21:30
Nastąpiły zmiany w zasadach bitewnych:

- wprowadzono możliwość dwóch magów, o różnych domenach,
- usunąłem ograniczenie na demigryfy,
- zmniejszyłem możliwość wzięcia gigantów i drzewców do 2,
- zmniejszyłem możliwość wzięcia ścierwowozów do 2

Pytanie czy dajemy też limit na maksymalnie 2 Shagoty?

Pyrrus89
28-07-2017, 21:35
Jestem za, skoro giganty dostały ograniczenie do dwóch sztuk, to pełniące na polu bitwy podobną rolę Shagoty również powinny się na to załapać.
A co z zasadą maksymalnie 50% strzelców w armii? Została wykreślona?

Turek
28-07-2017, 21:39
Nie było nigdy takiej zasady xd.

Pyrrus89
28-07-2017, 21:42
Haha... Nie wiem, wydawało mi się że coś takiego wprowadzono po ostatnim turnieju, gdzie spam strzelców(Leśne Elfy) był nie do przejścia chyba dla Chaosu. :P Może to jednak były tylko luźne propozycje, a ja wziąłem to za pewnik. :drunk:

Mist
28-07-2017, 22:00
@up

jest zasada 4 max latających co ogranicza Elfy do większej liczby jastrzębi :) tej "taktyki" nie pokonał Chaos xD

Nie wiem jak inni ale dla mnie Shagoty też powinny być traktowane jako "duże" i limit 2

Turek
28-07-2017, 22:06
Zasady uzupełnione o Shagoty. Zapoznajcie się proszę z nowymi zasadami.

Asuryan
28-07-2017, 22:42
Czy tylko główne nacje są dozwolone, czy też można brać poboczne, ale liczone jako wykorzystane głównych? Tzn czy mogę wziąć Krwawe Ręce i zaliczyć wykorzystanie orków i goblinów wraz z ich wszystkimi pobocznymi odmianami, czy jednak mogę brać tylko główną nację zielonoskórych? (Kwestia dostępu do Wurzaga, Vlada, Izabelli, etc).

Czy turniej nie może odbyć się dzień wcześniej? Tzn w sobotę 12-go zamiast w niedzielę?

Arroyo
28-07-2017, 23:14
Można wybrać poboczne, ale traktowane są jak główne. Z tym, że w głównych nazwach ras to masz i tak wszystkich tych LL tzn. w Krwawych Rękach masz Wurrzaga, a w Zielonych masz Grimgora, Wurrzaga, Azhaga i Skarsnika. Więc jeśli wykorzystasz Krwawe Ręce to masz blokowaną tą rasę, a więc i Krzywe Księżyce oraz Zielonoskórych.

Asuryan
28-07-2017, 23:37
Wydało się że nie gram w ogóle w multi i byłbym dla reszty graczy tylko workiem treningowym :o
Jak z ewentualną zamianą daty turnieju na dzień wcześniejszy? Bo skoro tyle tu marudzę, to wypadało by bym się jednak mimo tego zapisał, ale niedziela mi zupełnie nie pasuje.

Szymblok
29-07-2017, 09:46
Ja za to prosiłbym o przełożenie turnieju na późniejszą datę 20/21 sierpnia ;) Chciałbym zagrać, a wcześniej nie byłoby to możliwe.

Il Duce
29-07-2017, 10:02
Wszystkim nigdy się nie dogodzi bo z kolei dla mnie 12/13 to ostatni weekend w sierpniu kiedy będę mógł wziąć udział.

SaperHeart
29-07-2017, 19:37
Uważam, że czym mniej zasad ograniczających zabawę tym lepiej ale trzeba pomyśleć też nad niektórymi aspektami gry, które mogą zepsuć tą zabawę. Ten pomysł z magami uważam za strzał w 10. Dorzucę swoje pomysły, moją 5:

1. Max 2 duże stwory na armię typu: Smok, Olbrzym, Shaggoth, Cygor, Drzewiec, Maszkaron, Arachnarok Pająk, Mamut itp. (LL się w to nie wliczają) - niestety problemem w TWW są Olbrzymy, które (po wnikliwej analizie w grze i na papierze) nie są wyważone względem kosztu do potencjału, ponieważ koszt 1600 g. za jednostkę (HP 11098, Meele A 68, Meele D 30, LD 100, WDmg 530) względem innych wychodzi naprawdę bardzo tanio. Ciężko to ubić oraz złamać. Dla porównania:
Wszystkie Olbrzymy - Koszt 1600g, HP 11098, Meele A 68, Meele D 30, LD 100, WDmg 530, Arm 30
Arachnarok Pająk - Koszt 2000g, HP 8246, Meele A 54, Meele D 30, LD 55, WDmg 380, Arm 120
Drzewiec - Koszt 1600g, HP 8480, Meele A 45, Meele D 56, LD 90, WDmg 500, Arm 100
Shaggoth - Koszt 2000g, HP 8400, Meele A 56, Meele D 46, LD 85, WDmg 420, Arm 50
Dlatego jak widzicie Olbrzymy bez problemu biją wszystkie duże stworzenia względem ich charakterystyk. IMO powinny kosztować koło 2000-2200 g.

2. Domeny u magów nie mogą się powtórzyć (nie sądzę, żeby ktoś brał więcej niż 2 magów, ponieważ to strata punktów)

3. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych.

4. Max 1 czołg parowy (Imperium)

5. Max 4 jednostki latające (Latający lord/bohater wlicza się w limit), wykluczając Fell Baty i Harpie (moim zdaniem te jednostki są zbyt słabe żeby liczyły się do tego limitu)

Osobiście uważam, że jak usunęliście limit Demigryfów to Cmentarne poczwary również powinny zostać tak samo potraktowane. Nie są to aż tak mocne jednostki jak demigryfy chodź kosztują 800. Dodatkowo jest dużo kontr na te jednostki. To samo się tyczy ściewowozów. Same nie wygrają bitwy, a koszt ich jest dosyć duży. Poza tym nie spotkałem się żeby ktoś brał więcej niż 2 modele, ponieważ to się nie opłaca. Mniej więcej ja to tak widzę względem zasad. Czym mniej ich jest i są prostsze tym lepiej.

Szymblok
29-07-2017, 20:36
Ja nie zgadzam się z tą 1 co do Max 2 dużych stworów. Według mnie nie powinniśmy ich tak bardzo ograniczać. Zabiłoby to sporą część taktyk. Jeżeliby już trzeba wprowadzić to ograniczenie to do max 3.

PS Jak dla mnie to im więcej takich ograniczeń, to tym mniej fanu z gry.

SaperHeart
29-07-2017, 20:43
Ja nie zgadzam się z tą 1 co do Max 2 dużych stworów. Według mnie nie powinniśmy ich tak bardzo ograniczać. Zabiłoby to sporą część taktyk. Jeżeliby już trzeba wprowadzić to ograniczenie to do max 3.

Spoko, a ile razy brałeś 3 shaggothy lub 3 Pająki albo 3 smoki ? Nie jest to możliwe, ponieważ się to nie opłaca. Taką sytuację masz tylko w przypadku Olbrzymów. Poza tym rzadko w bitwach widzę więcej niż 2 duże stwory, ponieważ koszt tych 3 stworów to 6000 g., o ile nie jest to sytuacja z 3 Olbrzymami.

Szymblok
29-07-2017, 21:16
Zaskoczę Cię, bo mam kilka taktyk w których używam 3 Vraghulf'ów, które nie są potworami na poziomie gigantów lub pająków i uważam , że nie powinniśmy ich ograniczać ;)

SaperHeart
29-07-2017, 21:41
Zaskoczę Cię, bo mam kilka taktyk w których używam 3 Vraghulf'ów, które nie są potworami na poziomie gigantów lub pająków i uważam , że nie powinniśmy ich ograniczać ;)

W sumie Varghulf jest najmniejszy i najsłabszy z tego towarzystwa ale nie sądzisz, że jednak taktyka oparta na 3 Varghulfach to nie przesada ? Dajmy na to, że weźmiesz 3 Varghulfy + Lorda na Maszkoronie/Smoku (chociaż też tutaj jestem zdania, że wierzchowiec powinien się wliczać do tej puli) i masz już 4 duże stwory, a cena jednego wynosi 1400 + regeneracja i obstawa innych. Moje zdanie jest takie, że takie stwory to wyjątkowe jednostki w Armii, które powinny występować w liczbie 0-2, a nie tworzyć jej trzon. W sumie Ja tylko wrzuciłem moje propozycje, które uznałem za sensowne. Czy w ogóle ktoś weźmie je pod uwagę to będzie super ^^

EDIT: W sumie można zacząć dyskusje nad Varghulfem czy należy go dodać czy wykluczyć o ile mój post zostanie wzięty pod uwagę ;P

Turek
30-07-2017, 08:45
Jeśli o mnie chodzi to nie widzę potrzeby bawienia się w limity Varghulfów.

SaperHeart
30-07-2017, 11:04
Jeśli o mnie chodzi to nie widzę potrzeby bawienia się w limity Varghulfów.

Nad wszystkim trzeba się zastanowić. W sumie mi też nie przeszkadzają.

Yoshiee
30-07-2017, 20:08
Ja uważam, że powinny zostać takie zasady jakie są obecne, tak jak napisał Szymblok tym więcej ograniczeń tym mniej fanu z tego typu gry jaką jest Warharmer.

Turek
31-07-2017, 11:56
Zatem postanowione. Zasady uległy troszkę zmianie po pierwotnych. Już ich nie zmieniamy. Data turnieju też prawdopodobnie nie ulegnie zmianie. Zapisujcie się i widzimy się na polu bitwy! :)

Turek
04-08-2017, 17:59
Do turnieju promocyjnego Norski dołączył reprezentant Chorągwi :D

Mist
04-08-2017, 18:57
nie wiadomo jak długo tam zostanie z jego aktualnymi wynikami :P (zresztą sam to stwierdził xD) miło że jednak będzie ja cały czas czekam na ten jego obiecany mecz w którym mnie pokona ^^

Turek
06-08-2017, 21:37
Został nam równy tydzień do turnieju przygotowującego :)

Przez cały turniej będę prowadził streama (link później) mam nadzieję udanego. Zakupiłem nowe mikro na stojaczku i mam nadzieję, że jakość dźwięku będzie zadowalająca. Z migotaniem obrazu sobie już poradziłem na poprzednim turnieju. Także zapraszam wszystkich, szczególnie tych co nie mogą zagrać :)

Mist
07-08-2017, 19:54
super ;) zawsze fajnie ogląda się relację

Mist
08-08-2017, 23:22
@up

w takim razie zapraszamy do turnieju, będzie okazja do sprawdzenia umiejętności oraz poznanie kilku osób ;)

Arroyo
09-08-2017, 12:04
Mist, nie żeby coś, ale to był bot, bardzo banalny do rozpoznania bot ;)

Mist
10-08-2017, 15:18
@up

szczerze nie znam się na tym ;) po prostu przeczytałem post i odpisałem :P

Turek
10-08-2017, 21:07
Maciek zrezygnował, więc czeka nas starcie elity na antenie :D

Szymblok
10-08-2017, 21:18
Kurde, żałuje, że nie zagram, ale obejrzę na 100% ;)

Turek
11-08-2017, 13:55
https://www.twitch.tv/totalwar_org_pl <--- Link do kanału na którym odbędzie się stream z turnieju w niedzielę o 15:00. Nastawcie budziki i wyślijcie link wszystkim znajomym.

Twój Mistrz
12-08-2017, 13:57
Bardzo mi przykro panowie - nie jestem u siebie i pomyliłem się zamiast jutro myślałem że ten turniej jest dzisiaj -wyznaczyłem sobie na to dzisiaj czas - jutro nie dam rady.
Mist widzimy się na MP :D

Turek
12-08-2017, 14:08
Ale ściema!! Przyznaj się, że się boisz!!!

Mist
12-08-2017, 14:35
tak długo mam czekać :) nie wiadomo co do tego czasu będzie :cry2:

SaperHeart
13-08-2017, 13:17
Panowie, a może zagramy Każdy z Każdym skoro jest tylko 5 uczestników albo przeniesiemy turniej o tydzień ?

Mist
13-08-2017, 13:18
pewnie taka będzie formuła ;) jak byłaby normalna drabinka to było by nudno ;P

Pyrrus89
13-08-2017, 13:25
Jutro pooglądam sobie Wasze zmagania na kanale Turka. W szczególności liczę na jakieś nowe taktyki i interesujące składy armii brodaczy. :P

SaperHeart
15-08-2017, 22:31
Chciałbym zorganizować turniej "Wojenny Młot" w terminie 03.09.17 na następujących zasadach:
- Jeden mecz
- Jedna mapa (Błękitna Rzeka)
- Gracz na początku turnieju wybiera rasę i tworzy jedną rozpiskę armii, którą będzie grał przez cały turniej. Niedozwolone są zmiany w rozpisce podczas turnieju. Gracz, który zmieni ustawienia zostaje automatycznie zdyskwalifikowany.
Zasady budowy Armii:
1. Armia musi się składać z minimum 250 modeli
2. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych
3. Czary u magów nie mogą się powtórzyć
4. Limit jednostek
a) Jednostki Podstawowe (powyżej 20 modeli)
- Maks 4 takie same jednostki
- jednostki RoR wliczają się do limitu
- "tarcza" nie zmieni typu jednostki
b) Jednostki Specjalne (2-20 modeli)
- Maks 3 takie same jednostki
- jednostki RoR wliczają się do limitu
- "tarcza" nie zmieni typu jednostki
c) Jednostki Rzadkie (1-2 modeli)
- Maks 2 takie same jednostki
- jednostki RoR, Wierzchowce (mające odpowiednika w armii np. Smok, Mamut itp.) wliczają się do limitu
- "tarcza" nie zmieni typu jednostki
- Kholek i Durthu wliczają się do limitu
d) Jednostki Unikalne (1 model)
- Urządzenie Mortis
- Czołg Parowy
- Świetlista Arka Hysh
- jednostki RoR wliczają się do limitu

Turniej chcę zrobić na realiach figurkowego Warhammera gdzie gracz tworzył tylko jedną kompozycję swojej armii grał nią przez cały czas. Co o tym sądzicie ?

william/kaszanka
15-08-2017, 22:43
Armie wysyłamy na jakiegoś maila czy wpisujemy w jakimś temacie?

P.S A można się podkładać?

SaperHeart
16-08-2017, 05:18
Armie wysyłamy na jakiegoś maila czy wpisujemy w jakimś temacie?


Rozpiski trzeba będzie wysłać na PM do mnie i na 15 minut przed turniejem będą one udostępnione w temacie turnieju.

Turek
16-08-2017, 08:08
Super inicjatywa, oczywiście jestem na tak :)

murky
24-09-2017, 20:32
Czy jeżeli będę posiadał tylko pierwszom część to bede mógł grać?

SaperHeart
24-09-2017, 21:26
Czy jeżeli będę posiadał tylko pierwszom część to bede mógł grać?

Hej. Niestety musisz posiadać obie części gry, ponieważ jest to turniej promujący 2 część gry. Dodatkowo musimy poczekać i zobaczyć czy będziemy mogli przeprowadzić turniej, ponieważ nie jesteśmy w stanie na tą chwilę stwierdzić czy będzie możliwość gry rasami z 1 i 2 na multi. Wszystko się okaże 28.

W najbliższym czasie będziemy chcieli zorganizować więcej turniejów w których osoby posiadający tylko jedną z dwóch części będą mogli zagrać.

murky
24-09-2017, 21:44
Dziękuje za odpowiedź. A może mi ktoś udzielić wskazówek do gry? Ewentualnie jakiś poradnik, bo na niektóre rasy nie moge se poradzić?

Jeszcze wracając do turnieju co można wygrać? I kiedy są organizowane turnieje w kampanie 1v1?

Arroyo
24-09-2017, 23:22
Dziękuje za odpowiedź. A może mi ktoś udzielić wskazówek do gry? Ewentualnie jakiś poradnik, bo na niektóre rasy nie moge se poradzić?

Jeszcze wracając do turnieju co można wygrać? I kiedy są organizowane turnieje w kampanie 1v1?
To nie turnieje kampanii, tylko bitew multiplayer.

Pyrrus89
09-10-2017, 23:02
Bardzo cieszy, że ciągle pojawiają się nowi gracze i to reprezentujący bardzo wysoki poziom. Mam nadzieję, że utrzymamy takie tempo aż do MP, bo zapowiada się niezwykle ciężka rywalizacja, a co za tym idzie, wiele dobrych bitew. Post nic nowego do dyskusji nie wnosi, ale chciałem podzielić się swoją radością, bo odnoszę wrażenie, że poza Romkiem, scena multi dotychczas słabo u nas wyglądała.

Turek
10-10-2017, 12:36
Funkcyjni ds. multiplayer Warhammera poczynili ostatnio bardzo duże postępy w budowaniu sceny Warhammera. Widać to szczególnie po cyklu turniejów 4Monday, które odbywają się regularnie w poniedziałki i zbierają 6-10 graczy. Cała załoga totalwar.org.pl cały czas pracuje nad tym aby Mistrzostwa Polski wypadły jak najlepiej. Już wkrótce zostaną ujawnione wszystkie nagrody. Na dokładny termin rozpoczęcia zapisów niestety musimy jeszcze poczekać, bo jest on uzależniony od daty połączenia Warhammera I i II.

Arroyo
18-10-2017, 11:12
https://go.twitch.tv/totalwarofficial
O 16:00 live - FFA z ras z OW vs NW. Wg mnie jest to coś związanego z MP - ot dowiemy się, jak to będzie z tym multi WH1+WH2.

SaperHeart
19-10-2017, 17:17
https://go.twitch.tv/totalwarofficial
O 16:00 live - FFA z ras z OW vs NW. Wg mnie jest to coś związanego z MP - ot dowiemy się, jak to będzie z tym multi WH1+WH2.

Niestety stream był na takim słabym poziomie, że nie dało się nic wywnioskować. Ten koleś skakał jak opętany po mapkach. Trzeba będzie poczekać.

Il Duce
30-10-2017, 16:27
Na kiedy przewidywany jest start? Według informacji stąd http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15681-2-Zapowied%C5%BA turniej miał się rozpocząć 4 listopada,ale nie widzę nawet tematu z zapisami więc przydałoby się coś ogłosić w tej kwestii,zwłaszcza że minął już dobry miesiąc od premiery dwójki i powoli mija tydzień od wydania ME.

Turek
30-10-2017, 19:49
Daty były +/-, zależne od wydania ME. Skoro wszystko już gotowe to można brać się do pracy. Jeśli chodzi o mnie to proponuję rozpoczęcie zapisów 1 listopada, start turnieju 14 listopada. Wraz z rozpoczęciem zapisów zostanie ujawniona formuła i inne turniejowe smaczki. Zasady bitewne wrzucę do omówienia jeszcze dziś.

Turek
01-11-2017, 12:21
Zapisy zostały otwarte. W najbliższych dniach można spodziewać się formuły i gotowych zasad bitewnych.

Il Duce
01-11-2017, 15:01
Temat z zapisami jest cały czas zamknięty. Chyba,że mistrzostwa są tylko dla załogi forum i ludzi z uprawnieniami moderatorskimi :P.

Hadvar
01-11-2017, 15:14
Również nie mogę się zapisać D:

Arroyo
01-11-2017, 15:38
Już można.

Turek
01-11-2017, 22:29
@Pyrrus - temat zamnąłem, odpisze tutaj. Myślę, że dobrze będzie zrezygnować z wykorzystywania ras, bo przy dużej liczbie graczy straszne zamieszanie będzie. Dodane natomiast zostało banowanie frakcji przeciwnikowi.

Pyrrus89
01-11-2017, 22:36
Rozumiem, tylko niektórych ras pewnie w ogóle w grze nie zobaczymy. ;) Wszyscy skupią się na tych OP i zapewne widowisko mocno na tym ucierpi, a już na pewno różnorodność. Na dobrą sprawe wystarczy ograć kilka ras do perfekcji i na cały turniej powinno starczyć. Odpada też element kalkulacji.Osobiście mam mieszane odczucia odnośnie tej decyzji.

Turek
01-11-2017, 22:57
Z drugiej strony jest element zaskoczenia przeciwnika, który nie spodziewa się jakiejś rasy i nie jest na nią przygotowany. I unikamy też sytuacji gdzie walczy dwóch dobrych graczy i jeden z nich musi np. wziąć jakąś słabą frakcje i jest z góry skazany na porażkę.

EDIT. Chyba, że moglibyśmy zrobić, że nie mogą walczyć ze sobą te same frakcje. Dzięki temu pula grywalnych frakcji powiększyłaby się.

Pyrrus89
01-11-2017, 23:13
To jest właśnie element kalkulacji, którego sami się pozbawiamy. Szczerze powiedziawszy, to w tej formule zmiażdżymy świeżaków już na starcie i będzie to tyko turniej dla naszego niewielkiego grona. W przypadku tego, co proponowałem, każdy aspirujący o wysokie cele zachowa sobie OP rasy na najmocniejszych przeciwników, natomiast nowy gracz nie ma nic do stracenia i może nam zrobić psikusa np. Mrocznymi Elfami. Dlatego też uważam, że w jakimś stopniu obecna formuła faworyzuje stare wygi. Poza tym co to za Mistrz Polski, który wygra grę nie wykorzystując nawet 50% dostępnych frakcji(a wiemy dobrze, że tak będzie, ktokolwiek zwycięży;)).

Edit: Może ktoś ma jakiś alternatywny pomysł, jak wymusić większą różnorodność używanych ras, jednocześnie pomijając starą zasadę "reset frakcji po wykorzystaniu wszystkich dostępnych"?

Il Duce
02-11-2017, 09:22
Ja jestem za starą dobrą zasadą,kompletnie nie rozumiem argumentów Turka o rzekomym chaosie* i tym że jakiś biedny potentat przegra bo wyprztykał się z mocnych frakcji na słabszych przeciwników...O to właśnie chodzi! Mistrzem ma zostać ten kto umie po pierwsze grać każdą frakcją,po drugie mądrze dysponować siłami,inaczej co to za mistrz? Bez resetu ja dziękuję za udział.

*W Rome 2,przy turniejach liczących po 30 graczy jakoś chaosu nie było,a tu będzie pewnie max 20 i ten chaos ma być? No coś takiego...

william/kaszanka
02-11-2017, 09:28
Wydaje mi się, że brak eliminacji frakcji jest nieodpowiednim pomysłem.

EDIT: Widzę że moja reakcja poruszyła niektórych, a nie mam ochoty na żadne kłótnie także ograniczyłem swój post :)

SaperHeart
02-11-2017, 12:39
Trzeba się zastanowić Panowie. Obie opcje mają swoje dobre jak i złe strony. Z limitem ras jest taki problem, że gracz który posiada tylko podstawkę ma dostęp do 9 ras. W tych zasadach wszystko byłoby fajnie jakby każdy z graczy miał taką samą pulę frakcji czyli 12 (+ ewentualna Norsca). W opcji z banowaniem jest rzeczywiście problem, że będziemy grali tylko góra pula 2-4 w zależności od banów jakie zostaną wykonane. Jeszcze pytanie czy są dopuszczeni gracze posiadający tylko WH2 ? Jaki macie pomysł na rozgrywkę prócz tych dwóch ?

@Kaszanka
Twój poziom sarkazmu jest tak mocny jak Twoje posty. Jak masz wrzucać nic nie wnoszące posty do dyskusji i zaczepiać ludzi to se daruj. Napisz w końcu coś mądrego i kreatywnego.

Turek
02-11-2017, 13:20
Il Duce, Pyrrus - Dlatego jest ten temat aby dyskutować o sprawach turniejowych. Póki co formułę tworzyłem prawie sam (z pomocą SaperHearta) i czasami mogę czegoś nie dopatrzyć. Mistrzostwa są dla Was, nie dla mnie i nie mam zamiaru siłą stać przy swoich argumentach. Proszę nie dramatyzować ani oskarżać mnie o coś, bo ja naprawdę chcę żeby to wszystko wyglądało jak najlepiej.

William/Kaszanka - To nie są Twoje pierwsze sarkastyczne wypowiedzi. Ostrzegam, że jeżeli nie zmienisz tonu wypowiedzi to przy następnym poście dostaniesz tymczasowego bana, który wykluczy Cię z MP. Kulturalna dyskusja poparta argumentami - tak, chamskie zachowanie i prowokacje - nie. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma, nie podoba się to możesz iść sobie zorganizować własny portal o total warach.

SaperHeart - Ja też widzę dobre i złe strony obu systemów. W skrajnym przypadku mogę zastosować głosowanie społeczności, ale najlepiej by było jakby więcej użytkowników się wypowiedziało.

Pyrrus89
02-11-2017, 13:22
W mojej opinii osoby posiadające tylko drugą część to będzie raczej znikomy procent i prawdopodobnie będą to ludzie "nowi", więc z dwojga złego, wolałbym już, żeby to dla nich właśnie formuła była przyjemniejsza, niż dla bardziej doświadczonych graczy, bo ci i tak sobie świetnie poradzą. Kolejna sprawa, to wielka różnorodność, żadna inna gra z serii nie może się taką pochwalić. Mam powody obawiać się, że w obecnej formule ograniczymy całą zabawę do kilku mocnych ras i starcia staną się nużące, niczym pojedynki barbarzyńców w Rome. Nagrody są fajne, na pewno zainteresują wielu początkujących graczy, jesteśmy obecnie na fali popularności dwójki, byłoby idealnie, gdyby turniej okazał się również udany i dla wszystkich atrakcyjny. Ponadto mamy wsparcie dwóch świetnych youtuberów, także zadbajmy dla nich o dobry kontent, bo oglądanie Mrocznych ELfów, Jaszczurów i 2-3 ras z pierwszej części, tylko w różnych zestawieniach, nie musi być wcale takie atrakcyjne dla osoby postronnej, wręcz będzie ukrytym zarzutem, że balans gry leży i kwiczy, skoro każdy gra na jedno kopyto.

Edit: Turku, nie chciałem Cię urazić i niczego Ci zarzucać. Opisałem tylko, jak to wygląda z mojej perspektywy. Oczywiście użytownicy forum mogą się ze mną nie zgodzić.

william/kaszanka
02-11-2017, 13:30
Banowanie frakcji niestety eliminuje przyjemność z gry dla graczy z wyłącznie drugą częścią.

Pirx
02-11-2017, 13:47
Co prawda w turnieju nie wystartuję, ale z racji doświadczenia przy organizacji turniejów na Rome 2 dodam od siebie dwa grosze - zgadzam się tutaj z Pyrrusem, Kaszanką i Il Duce. Eliminacja nacji zawsze dodaje kolorytu turniejowi, ponieważ zmusza do myślenia przy ich wyborze, pod kątem spodziewanego oporu danego gracza. I faktycznie może się tak zdarzyć, że mało znany na naszej scence gracz weźmie mocną nację, a "wymiatacz" postanowi zachować coś lepszego na innego gracza w grupie - i w efekcie ten ostatni zremisuje czy przegra.

Banowanie nacji sprowadzi się do tego, że wszyscy będą grali 4-5 najmocniejszymi nacjami przez cały turniej, nie ruszając niczego więcej. Taka zasada może być dobra na drobny turniej, ale nie na MP, które mają wyłonić najlepszego, najbardziej wszechstronnego gracza, który na dodatek dobrze dobierze nacje do danego meczu.

A w kwestii pracochłonności wpisywania użytych nacji - nie powinno być to jakimś wielkim problemem. Już było kilka turniejów na WH z tą zasadą, ba był turniej w formacie Areny i nie było większych problemów. Wystarczy być zdyscyplinowanym, raz na dzień zajrzeć i dopisać użyte nacje. Na pewno administracja temu podoła. A jeżeli okaże się że będzie tak dużo graczy, że to może okazać się problematyczne, w tej kwestii technicznej zawsze mogę pomóc.

Powodzenia Panowie. :)

SaperHeart
02-11-2017, 14:00
Panowie zastanówcie się nad tym systemem gry. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł ? Tutaj problem z tym jest taki, że obie te opcje mają swoje plusy i minusy.

Banowanie Map:
+ eliminowanie silnych frakcji
+ blokowanie kontry
+ gra wyuczonymi frakcjami
- gra małą ilością znanych frakcji
- niektóre frakcje nie ujrzą światła dziennego

Limit puli Ras:
+ Gra wszystkimi Rasami
+ Dostosowanie strategii względem całego turnieju
+ System sprawdzony przy Rome II
- Nie wszyscy gracze mają dostęp do całej puli 12 (+1 Norsca) Ras
- Niektórzy gracze będą mieli odnowioną całą pulę wychodząc z grupy

Osobiście mi się system Limitu puli Ras nie podoba ze względu na to, i tylko na to, że nie wszyscy gracze mają dostęp do całej puli ras. A tak to uważam, że jest bardzo fajny i można pograć.

@Pyrrus89
A w przypadku osób które zrobią wałek i usuną możliwość grania tylko frakcjami z jedynki ? IMO gracz który tylko ma możliwość grania tylko rasami z 2 jest na dużo lepszej pozycji niż gracze mający w puli przynajmniej 9 ras. Sam nie wiem...Uważam, że do turnieju powinni przystąpić gracze posiadający przynajmniej 1 i 2.

Pyrrus89
02-11-2017, 14:04
Saperze, nie bardzo się orientuję, ale czy da się na steamie "ukryć" posiadanie pierwszej części? Jeśli tak, to faktycznie mamy problem i warto byłoby przemyśleć, czy posiadanie obu części nie będzie konieczne, aby wziąć udział w turnieju.

william/kaszanka
02-11-2017, 14:04
Faktycznie gracze posiadający wszystkie DLC są pokrzywdzeni, ewentualnie w fazie grupowej zasady bez banowania a dodajemy je później... Chociaż dla mnie to też jest głupie :/

Co z losowaniem grup? Jest coś przewidziane? ;)

Pyrrus89
02-11-2017, 14:21
Tutaj chyba zagląda więcej osób, więc pozwolę sobie wkleić fragment wypowiedzi Czeremisa. W mojej opinii rozwiązanie jest świetne. Sami zobaczcie:

"Co do problemu związanego z tym że nie każdy ma po tyle samo ras w puli, możnaby to zrobić tak, że obowiązkowo trzeba wykorzystać jedynie rasy podstawowe (9), a jak ktoś ma DLC to ma te 4 rasy dodatkowe, które może wykorzystać jednokrotnie w każdej puli. Ale nie musi, w końcu głupio tak karać posiadaczy DLC każąc im grać niezawsze pasującymi do meczu rasami. W takim układzie będzie można sobie dodatkowo zagrać chaosem raz na pulę, a rezygnować np. ze zwierzoludzi, jak ktoś ich nie lubi i woli zresetować pulę żeby znowu dostać ulubione imperium czy jaszczurki.
Krótko mówiąc, DLC przywilejem, nie kulą u nogi."

SaperHeart
02-11-2017, 14:30
Saperze, nie bardzo się orientuję, ale czy da się na steamie "ukryć" posiadanie pierwszej części? Jeśli tak, to faktycznie mamy problem i warto byłoby przemyśleć, czy posiadanie obu części nie będzie konieczne, aby wziąć udział w turnieju.

Mam nadzieje, że nie ale nigdy nie wiadomo co mogą ludzie wymyślić. Wiadomo, że w swoim gronie będzie to uczciwa walka.

@william/kaszanka
Bardzo dobry pomysł. W sumie na rogrywki grupowe można wprowadzić limit puli ras, a faza pucharowa z banowaniem. Trzeba się zastanowić na tym ale mi się podoba.

SaperHeart
02-11-2017, 14:39
Tutaj chyba zagląda więcej osób, więc pozwolę sobie wkleić fragment wypowiedzi Czeremisa. W mojej opinii rozwiązanie jest świetne. Sami zobaczcie:

"Co do problemu związanego z tym że nie każdy ma po tyle samo ras w puli, możnaby to zrobić tak, że obowiązkowo trzeba wykorzystać jedynie rasy podstawowe (9), a jak ktoś ma DLC to ma te 4 rasy dodatkowe, które może wykorzystać jednokrotnie w każdej puli. Ale nie musi, w końcu głupio tak karać posiadaczy DLC każąc im grać niezawsze pasującymi do meczu rasami. W takim układzie będzie można sobie dodatkowo zagrać chaosem raz na pulę, a rezygnować np. ze zwierzoludzi, jak ktoś ich nie lubi i woli zresetować pulę żeby znowu dostać ulubione imperium czy jaszczurki.
Krótko mówiąc, DLC przywilejem, nie kulą u nogi."

IMO złoty środek. Trafione w sedno sprawy. Co sądzicie o tym Panowie ?

Pyrrus89
02-11-2017, 14:59
Pamiętam, że jak grałem w Bursztynowym Szlaku, to frakcje resetowały się w meczu finałowym oraz o 3 miejsce. Osobiście byłbym więc za podobnym modelem, czyli:
-faza grupowa oraz strefa pucharowa według założeń Czeremisa.
-Finał oraz starcie o 3 miejsce następuje całkowity reset frakcji.

Myślę, że wtedy byłby wilk syty i owca cała. :D

SaperHeart
02-11-2017, 17:47
Panowie to jak robimy z tymi mapkami ? Co sądzicie o moim pomyśle z 3 mapkami co rundę ? Ja podałem 9 map.

- Gracz A to osoba z góry tabelki
- Gracz B to osoba z dołu tabelki
- Gracz A banuje jedną mapę
- Gracz B banuje drugą mapę
- Gra jest rozgrywana na 3 mapie, która nie została zbanowana

1 Runda - Obrzeża Altdorfu, Schwartzhafen, Kraina Trolli
2 Runda -Kowadło Vaula, Knieja Mroku, Wzgórze Zębiastej Trawy
3 Runda - Pustynia Żelaznego Piasku, Przełęcz Śmierci, Letnia Pieśń.
4 Runda - Obrzeża Altdorfu, Schwartzhafen, Kraina Trolli
5 Runda -Kowadło Vaula, Knieja Mroku, Wzgórze Zębiastej Trawy
6 Runda - Pustynia Żelaznego Piasku, Przełęcz Śmierci, Letnia Pieśń.
7 Runda - Obrzeża Altdorfu, Schwartzhafen, Kraina Trolli
8 Runda -Kowadło Vaula, Knieja Mroku, Wzgórze Zębiastej Trawy

Można też zrobić tak, że będzie 8 mapek i co rundę będzie inna kombinacja. Czy wolicie stary system 8 mapek i mapę wybiera gracz wybierający pierwszy rasę ?

@Turek
Śledzisz całą dyskusje ? Pomysły Pyrrusa i Czeremisa są bardzo dobre. Co sądzisz o nich ?

Pyrrus89
02-11-2017, 17:52
Mnie się podoba ta zabawa mapami. Zawsze to jakieś urozmaicenie, ponadto bez negatywnego wpływu na warstwę taktyczną. No i dochodzi element niepewności, bo nigdy nie wiadomo, na jakiej nam przyjdzie zagrać.

SaperHeart
02-11-2017, 18:13
Panowie proponuję wdrożyć regulamin dla sędziów względem, którego będą oni postępowali podczas turnieju, tak aby nie było spornych decyzji, a wszystko w 99% było rozpatrzone obiektywnie. Proszę wasze sugestie względem tego regulaminu.


1. Gracz ma 15 minut na pojawienie się od momentu gotowości drugiego gracza do meczu. W przypadku braku jakiejkolwiek wiadomości o ewentualnym spóźnieniu/nieobecności dany gracz zostaje zdyskwalifikowany i wynik meczu zostaje wpisany 2:0 na korzyść gracza czekającego.
2. W przypadku umieszczenia w Rozpisce Armii niedozwolonej Kompozycji Armii bitwę uznaję się za przegraną bez względu na osiągnięty rezultat podczas rozgrywki.
3. W przypadku DC "Disconnect" podczas rozgrywki do 2 minuty, bitwę należy powtórzyć na takich samych ustawieniach i Kompozycji Armii jak poprzednio. Jeżeli sytuacja się powtórzy należy uznać przegraną bitwę gracza, który otrzymał drugi raz DC.
4. W przypadku DC podczas rozgrywki powyżej 2 minuty należy uznać przegraną bitwę gracza, który otrzymał DC.
5. W przypadku kiedy gracz wygrywał bitwę, a jego pasek przewagi* był w 95% na jego korzyść i nagle otrzymał DC skład sędziowski w takim przypadku przeprowadza głosowanie. Jeżeli wynik głosowania jest 3:0 na korzyść tego gracza, bitwę uznaje się za rozstrzygniętą i gracz, który otrzymał DC wygrywa bitwę. W innym przypadku należy postępować zgodnie z punktem nr 4.
*[OOOOO|OOOOX] - tak powinien wyglądać pasek przewagi w tym przypadku.
6. W przypadku kiedy występują duże "lagi" i uniemożliwia to prowadzenie płynnej rozgrywki przez okres minimum 1 minuty, a jest to spowodowane słabym łączem lub parametrami komputera, któregoś z graczy, dany gracz otrzymuje ostrzeżenie i musi usunąć przyczynę występowania zakłóceń w rozgrywce. Jeżeli gracze nie ma możliwości usunięcia powodu występowania "Lagów", a sytuacja się powtarza gracz zostaje zdyskwalifikowany.
7. W przypadku kiedy nastąpi "crash" gry u obydwu graczy bitwę należy powtórzyć na takich samych ustawieniach i Kompozycji Armii jak poprzednio.
8. W przypadku stosowania przez gracza tzw. gry nie fair-play (czyli campienie, tworzenie swojej obrony posiłkując się czerwoną linią, wykazywanie braku inicjatywy, wykorzystywanie błędów w grze tzw. Bugów, itp.) gracz otrzymuje ostrzeżenie. Jeżeli dany gracz otrzyma drugie ostrzeżenie podczas trwania turnieju daną bitwę uznaję się za przegraną bez względu na osiągnięty rezultat podczas bitwy. Po otrzymaniu trzech ostrzeżeń gracz zostaje zdyskwalifikowany z turnieju.
9. W przypadku wystąpienia tzw. "Buga" podczas rozgrywki należy poinformować o tym fakcie skład sędziowski i zakazuje się stosowania danego mechanizmu który doprowadza do danej sytuacji.
10. W przypadku wystąpienie sytuacji, która nie została wymieniona w powyższych punktach skład sędziowski przeprowadza indywidualne głosowanie. Jeżeli wynik głosowania jest 3:0, sprawa zostaje rozstrzygnięta na korzyść gracza wnioskującego. W innym przypadku sprawa jest rozpatrzona niekorzystnie względem danego wniosku. Skład sędziowski ma 15 minut na podjęcie decyzji + ewentualny czas potrzebny na obejrzenie danej bitwy.

Pyrrus89
02-11-2017, 19:01
Z tego co wyczytałem to sędziami w turnieju są: Polemajos oraz DonVega i jeśli po zapoznaniu się z regulaminem go zatwierdzą, to w sumie wystarczy. Dobrze jest mieć taki "papier" w postaci regulaminu, bo zawsze jest się do czego odwołać, gdyby kiedyś były jakieś problemy odnośnie interpretacji. Wydaje mi się, że chyba ciągle wakuje jedno miejsce w składzie sędziowskim, a skoro Pirx ogłosił oficjalnie, że udziału w turnieju nie weźmie, to chciałbym zgłosić jego kandydaturę(oczywiście jeśli znajdzie dla nas czas). Przydałby się nam tak doświadczony gracz multi, cieszący się sporym autorytetem na forum.

PS. Trzeba już męczyć Legiona odnośnie losowania. Oczywiście "na żywo" i z jego studia. ;)

Hadvar
02-11-2017, 20:04
Moim zdaniem pomysł z mapami bardzo ciekawy :)

DonVega
02-11-2017, 21:07
Panowie proponuję wdrożyć regulamin dla sędziów względem, którego będą oni postępowali podczas turnieju, tak aby nie było spornych decyzji, a wszystko w 99% było rozpatrzone obiektywnie. Proszę wasze sugestie względem tego regulaminu.

Musze przyznać ze nie widziałem tak ostrego regulaminu jeśli chodzi o grę na multi w TW - a troszkę lat w TW grałem. Widać czasami dyscyplina jest potrzebna bo ostatnio to różnie z tym bywało. Mam lekkie obawy co do 1 i 2 pkt. aby nie były one nagminnie wykorzystywane do wygrania "przy zielonym stoliku". Co do disconectów to rożnie z tym bywało - łącza graczy jakoś nie mogły ze sobą się "dogadać" i dopiero osoba trzecia która hostowała rozwiązywała problem. Co do pkt. 6 - chodzi o dany mecz - czy ogólnie rozgrywkę turniejową ???

Pyrrus89
02-11-2017, 21:20
Co do disconectów to rożnie z tym bywało - łącza graczy jakoś nie mogły ze sobą się "dogadać" i dopiero osoba trzecia która hostowała rozwiązywała problem.

To prawda, kiedyś nie mogliśmy z Turkiem zagrać meczu ligowego bo cały czas nas wywalało, dopiero gdy zahostował nam Szymblok udało się stoczyć bitwę. Dziwne, bo w kolejce rewanżowej zagraliśmy bez żadnych problemów. Nie wiem jak Turek, ale ja korzystałem z tego samego sprzętu i internetu, więc całkiem możliwe, że gra czasem w dziwny sposób reaguje.

Turek
02-11-2017, 21:36
Wątek jest cały czas przeze mnie śledzony. Jeżeli nie odpisuję co chwila to znaczy, że jestem zajęty i odpiszę jak będę miał chwilę wolnego.

Formuła ras - Jeśli dobrze zrozumiałem to reset będzie następował co 8 zużytych frakcji? I gracz sam będzie mógł zdecydować czy to będzie 8 podstawowych czy też znajdą się w nich rasy z DLC (Leśne, Chaos, Zwierzaki) Problem się robi kiedy ktoś ma tylko drugą część. W takim wypadku proponowałbym wprowadzenie obowiązku na posiadanie pierwszej i drugiej części WH. W końcu i tak większość jak kupiła dwójkę, to jedynkę już ma.

Banowanie ras - Jeśli jest zużywanie ras to banowanie się wyklucza moim zdaniem.

Mapki - Taki sam pomysł ja przedstawiłem w formule. Kilka mapek jest rozlosowanych na wszystkie rundy, gracze banują po dwie mapki i grają na trzeciej. Spoko byłoby np. do fazy pucharowej, do puli dodać jakieś inne mapki, które nie będą występować w fazie grupowej.

Regulamin sędziowski - Sam pomysł brzmi dobrze, choć zmieniłbym kilka rzeczy. Np. czas reakcji składu sędziowskiego. Bitwy będą się rozgrywać nieregularnie, nie zawsze sędziowie się zbiorą i może to trwać znacznie dłużej. Drugą sprawą jest pasek sił, który może nie być wymiernym wyznacznikiem i sędziowie każdą taką sytuację powinni indywidualnie traktować.

Stream - Prawdopodobnie stream ja przeprowadzę 15 listopada. Może i bez kamerki, ale za to z mikrofonem w spoko jakości. Przeprowadzę wtedy losowanie grup i map na rundy.

Rozciągłość turnieju - Trzeba odpowiednio zbalansować grupy tak, aby liczby rozegranych gier dobrze się pokrywały z resetami frakcji. Granie w 4-osobowej grupie daje nam 6 bitew, 5-osobowej 8 bitew. Można albo pójść w stronę większych grup albo zwiększyć ilość bitew w grupie lub przeprowadzić po dwie kolejki w każdej grupie. Co myślicie?

Jutro w godzinach obiadowych będę aktualizował formułę.

Arroyo
02-11-2017, 22:43
Dobra, pogadałem z Hadvarem i Czeremisem i sprawę Norski widzimy tak. Jeśli dojdzie w trakcie fazy grupowej patch, który ją dodaje, to byłaby grywalna dopiero od pucharowej. Uważam, że tak byłoby najkorzystniej jako bonus dla osób, które dotarły do tego szczebla MP. Kto za?

SaperHeart
02-11-2017, 23:12
Musze przyznać ze nie widziałem tak ostrego regulaminu jeśli chodzi o grę na multi w TW - a troszkę lat w TW grałem. Widać czasami dyscyplina jest potrzebna bo ostatnio to różnie z tym bywało. Mam lekkie obawy co do 1 i 2 pkt. aby nie były one nagminnie wykorzystywane do wygrania "przy zielonym stoliku". Co do disconectów to rożnie z tym bywało - łącza graczy jakoś nie mogły ze sobą się "dogadać" i dopiero osoba trzecia która hostowała rozwiązywała problem. Co do pkt. 6 - chodzi o dany mecz - czy ogólnie rozgrywkę turniejową ???

Chodzi o daną bitwę. Ten regulamin będzie potrzebny do fazy pucharowej jak gracze będą musieli być w danym dniu. Dodatkowo regulamin po to tak zrobiłem restrykcyjnie żeby gracz nie miał pretensji do składu sędziowskiego, że decyzja została podjęta subiektywnie na korzyść innego gracza. Są punkty i sędziowie odnoszą się względem puntów aby nie było niepotrzebnego gadania. Oczywiście tak jak mówię to jest bardziej dostosowanie do jednodniowego turnieju kiedy będą play-off. W grupach wiadomo gracze mają termin na rozegranie spotkań ale jak ktoś nie będzie dawał znaku lub unikał spotkania to też musimy być na to przygotowani ;P Tak jak mówię regulamin jest dla sędziów i nie ma psuć zabawy ale pomóc wyłączyć elementy sporne, które mogą być.

@Arroyo
Jestem za.

@Turek
Jestem za. Osoby powinny posiadać 1 jak i 2.
Jest 9 ras (Imperium, Zielonoskórzy, Krasnoludy, Wampiry, Bretonia, Jaszczyroludzie, Mroczne Elfy, Elfy Wysokiego Rodu, Skaveni) podstawowych ale uważam, że reset powinien nastąpić po fazie grupowej i w finale i meczu o 3 miejsce.

Il Duce
03-11-2017, 08:48
Pomysł z pulą ras całkiem ciekawy,ale reset po fazie grupowej mija się z celem. Raczej będą małe grupy(po 4 graczy),czyli każdy gra po 6 meczów i dzięki tak wczesnemu resetowi kompletnie nie trzeba będzie planować bo i tak zaraz będzie dostęp do pełnej puli a już za chwilę faza finałowa i kolejne resety...Reset jest potrzebny,ale dopiero przed finałami,i tak już nakombinowaliście tak,żeby DLC dawały dodatkową przewagę a teraz jeszcze reset po grupie? Jak ja musiałem grać Pergamonem w Rome 2 to szat nie rozdzierałem...

Idąc dalej,nie podoba mi się ograniczanie udziału tylko dla posiadaczy obu części,już sam wymóg posiadania dwójki jest dla mnie strzałem w kolano,bo dużo więcej osób wzięło by udział na turnieju organizowanym w jedynce. Wtedy też główna nagroda miała by większy sens,bo jakkolwiek fajną nagrodą jest kolekcjonerka,to ja kupuję gry dla grania,więc po co mi wygranie czegoś co już mam? Myślę,że podobnie myśli większość graczy ;).

Pirx
03-11-2017, 09:04
Zgadzam się z Il Duce, że reset po grupach 4-osobowych jest przedwczesny. No chyba że przewidujecie grupy 6-osobowe. Wszystko zależy od ilości zapisanych graczy. Ale im więcej meczów gra się bez resetu, tym lepiej dla turnieju, bo tym większe szanse w starciach z wyjadaczami mają mniej doświadczeni gracze.

Nie czytałem też dokładnie dyskusji, ale na pewno musi być dokładnie opisane jak nacje będą eliminowane w sytuacji, gdy jakiś gracz w grupie się wycofa z turnieju po jego starcie, albo nie rozegra jakiegoś meczu. To zawsze jest największa bolączka turniejów z eliminacją nacji, gdy jeden gracz miał 3 pełne mecze w grupie i użył dobrych nacji, a inny gracz miał 2 pełne mecze i 1 walkower. Jeżeli da się temu innemu graczowi wybór usunięcia nacji, zawsze wskaże bezwartościowe i będzie do przodu na dalszym etapie turnieju.

Arroyo
03-11-2017, 09:06
Niestety się nie da. Dopiero w dwójce dodatek "Mortal Empires" to udostępnia.

Pyrrus89
03-11-2017, 11:18
Co do resetu frakcji podzielam zdanie Duce oraz Pirxa. Myślę, że dopiero walka o najwyższe trofea(finał, 3 miejsce) powinna skutkować pełnym resetem ras. Na wcześniejszych etapach wymusi to dobre planowanie oraz rozsądne wykorzystywanie najmocniejszych nacji.

SaperHeart
03-11-2017, 15:24
Hm...mój błąd. Źle obliczyłem ilość meczy. Nie wiem dlaczego ciągle mi wychodziło, że w grupie będzie 8 bitew..jeżeli będzie tylko 6 to jak najbardziej się zgadzam z wami. Reset tylko przed finałem i meczem o 3 miejsce. Co do walkowera to tutaj jest ciężko zrobić zasadę obiektywną. Może zrobimy tak, że jak dojdzie do spotkania to osoba mająca pełne mecze rozegrane decyduje, która frakcje jego przeciwnik użył w meczu kto został oddany walkowerem ? Co sądzicie o tym ?

@Duce II
Problem z tym jest taki, że gracz ma tylko 4 rasy, które w moim odczuciu nie są zbalansowane względem ras z jedynki i tak naprawdę masz dwie bardzo mocne rasy (Mroczne i Jaszczury), Mocną (Wysokie Elfy) i średnie (Skaveny). Jeżeli ktoś będzie się obracał tylko w tej puli to ma do ogrania tylko 4 rasy. Pomysł zrobienia na 1 jest moim zdaniem fajny ale wiesz jak zareaguje opinia publiczna na wieść, że muszą grać w starszą wersję gry. Będzie lament. Ja jestem za tym aby gracz posiadał WH1 i WH2 aby mógł przystąpić do turnieju.

@Tutek
Zrób podsumowanie naszej rozmowy tak aby każdy wiedział co jest ustalone bo jak na razie zaczyna robić się drobne zamieszanie, a stare rzeczy zaczynają zanikać.

Sara Temer
03-11-2017, 15:25
Pytanie techniczne, czy gracz posiadający DLC może używać jednostek i frakcji z nich przeciwko graczowi, których ich nie posiada?

Arroyo
03-11-2017, 15:44
Oczywiście, że tak - tak jest wszędzie, to czemu u nas nie ma być? ;)

Sara Temer
03-11-2017, 15:52
Jak pamiętam z MP Rome II, to tam gracze nie mogli używać przeciwko mnie DLC, których ja nie posiadałam.

Arroyo
03-11-2017, 15:54
Ale to było wcześniej. Zwróć uwagę, że te zasady ewoluują, a poza tym każdą jednostkę da się rozjechać tą z podstawki.

Sara Temer
03-11-2017, 15:57
Oczywiście, że się da. Szkoda tylko, że nie zwracasz uwagi na fakt, że gracze nieposiadający DLC są nieobeznani z jednostkami z DLC - co daje natychmiastową przewagę graczowi, który posiada DLC.

Arroyo
03-11-2017, 15:59
Przewagę, którą da się zniwelować, oglądając choćby bitwy multi innych graczy. Tym samym ucząc się, co jest dobre na co. ;)

Sara Temer
03-11-2017, 16:01
Okay, dobrze wiedzieć, że oglądanie jak ktoś gra to to samo co samodzielne wypróbowanie jednostek xD

SaperHeart
03-11-2017, 16:01
Oczywiście, że się da. Szkoda tylko, że nie zwracasz uwagi na fakt, że gracze nieposiadający DLC są nieobeznani z jednostkami z DLC - co daje natychmiastową przewagę graczowi, który posiada DLC.

To samo może powiedzieć gracz posiadający tylko drugą część gry. Nie mam jednostek z pierwszej części wiec nie wiem jak działają. Dodatkowo zgodzę się tutaj z Arroyo bo oglądanie Streamować daje bardzo dużo i pokazuje ciekawe rozwiązania.

Pyrrus89
03-11-2017, 16:06
Jeśli zablokujemy graczom możliwość dostępu do jednostek z DLC, to będzie to równoznaczne z karaniem za coś, na co musieli wydać swoje pieniądze. Idealnego sytemu nie ma, jednak nie sądzę, aby ban na DLC był rozwiązaniem naszych problemów.

Turek
03-11-2017, 16:53
Zrobie jutro podsumowanie, bo dzisiaj nie dalem rady. Na pewno bedzie wymóg posiadania obu czesci, bo bez tego rozlatuje sie pomysl z zuzywaniem frakcji. // pisze z komy na szybko

Sara Temer
03-11-2017, 20:06
SaperHeart - w przypadku turnieju Warh 1 jest traktowany jako dodatek właściwie, więc według mnie osoby posiadające frakcje z Warha 1 nie powinny ich używać przeciwko graczom, którzy posiadają tylko Warha II.

Pyrrus, nigdzie nie napisałam o całkowitym zbanowaniu DLC, pisałam tylko, by w danym meczu można było wykorzystać tylko te DLC, które posiadają obaj gracze. Więc z mojej perspektywy nie ma tutaj karania gracza za coś na co wydał swoje pieniądze.

Chaak
03-11-2017, 20:15
Tyle, że gracz z DLC uczy się grać posiadając jednostki z tego dodatku. Jak nagle nie może ich użyć z nie swojej winy, to wydaje się trochę nie fair. Poza tym po to kupił żeby je używać, zwłaszcza że DLC są ogólnie dostępne, więc każdy może sobie w nie zainwestować.
Za czasów Roma 2 było stosowane proponowane przez Ciebie rozwiązanie i ja, dzięki niemu, odpuściłem sobie granie w forumowe turnieje. Z trzech frakcji, którymi najlepiej mi szło (Odrysowie, Luzytanie, Getowie) została mi praktycznie tylko jedna, bo te DLC mało osób miało kupione.

Sara Temer
03-11-2017, 20:35
To ja w takim razie chyba podziękuję za udział. Podejście "gość cię atakuje frakcją której nie znasz, bo nie masz odpowiedniego DLC? Przecież możesz je sobie kupić" właśnie skutecznie mnie zniechęciło do turnieju :D

Chaak
03-11-2017, 20:43
Możesz poznać grając z kimś kto ma, a tutaj: http://www.honga.net/totalwar/warhammer/ są opisane wszystkie jednostki, więc, moim zdaniem, jest to lepsze niż zakazanie graczowi jego ulubionych frakcji.

Arroyo
03-11-2017, 20:52
Dokładnie. Ponadto masz możliwość porównania jednej jednostki z drugą. Klikasz na "Add to compare" i potem wybierasz drugą jednostkę. Ponadto mam wrażenie, że wolisz, by część graczy grała np. na rasach, które nie są przez nich lubiane np. u mnie to Imperium.

Hadvar
03-11-2017, 21:12
Zgadzam się z kolegami, to że ktoś nie umie grać przeciw jakiejś nacji to po prostu nic innego, jak brak odpowiednich umiejętności, które każdy powinien mieć opanowane przystępując do turnieju. Ja np. nie posiadam zwierzoludzi, ale jednak wiem czego się po nich spodziewać bo chciałem się tego dowiedzieć, np. poprzez oglądanie filmików na YT z udziałem tej frakcji, czy chociaż by dzięki samej walce przeciw niej ;)

SaperHeart
04-11-2017, 11:40
SaperHeart - w przypadku turnieju Warh 1 jest traktowany jako dodatek właściwie, więc według mnie osoby posiadające frakcje z Warha 1 nie powinny ich używać przeciwko graczom, którzy posiadają tylko Warha II.

Pyrrus, nigdzie nie napisałam o całkowitym zbanowaniu DLC, pisałam tylko, by w danym meczu można było wykorzystać tylko te DLC, które posiadają obaj gracze. Więc z mojej perspektywy nie ma tutaj karania gracza za coś na co wydał swoje pieniądze.

Nie obraź się ale teraz piszesz głupoty. Wzięcie udziału w MP nie jest przymusem. Tak jest skonstruowana ta gra i chcemy ją wykorzystać w każdym możliwym aspekcie. Jakbyśmy mieli grać na Twoich zasadach to by wprowadziło niepotrzebny bałagan bo w spotkaniu z Twoim graczem, który posiada tylko WH2 z graczem który posiada wszystkie dodatki, a użył 4 frakcje z WH2 (jego limit jeszcze nie został zresetowany) to czym miałby zagrać w spotkaniu ? Kamień, papier, nożyce ? Poza tym jak grasz bitwy na multi ? Prosisz przeciwnika żeby nie używał jednostek których Ty nie posiadasz ? Dodatkowo, nie wiem jakie masz doświadczenie w graniu w gry online ale oglądanie Streamerów prezentujący wysoki poziom niesamowicie rozwija twoje umiejętności strategiczne i uczy wielu przydatnych rzeczy.

william/kaszanka
04-11-2017, 13:38
Nie róbmy jaj, zamiast się cieszyć z połączenia dwóch gier to mamy je dzielić? Gracze którzy grają przy użyciu DLC i posiadają WH2 nie powinni być za to karani a wręcz należy im się nagroda. To że twórcy tej gry są nastawieni wyłącznie na zyski to boli (podzielili jedną gre na 3 coś jak aranżacja filmowa Hobbita) no ale dążmy do jak największej różnorodności.

Kolegowie z forum nie zabijajmy różnorodności w grze która dopiero powoli staje się grywalna na multi :)

Liczę na stream Temera (bez obrazy dla nikogo ale moim zdaniem komentarz na żywo od niego jest najlepszy), no i filmy na yt od Tuffa (w filmach yt to jest mój faworyt). :)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Pirx
04-11-2017, 14:14
Temer, pytanie brzmi po co się zapisujesz do MP - żeby wygrać ten turniej, czy żeby trochę pograć, złapać dreszczyk emocji, pobawić się?

Jeżeli dla tego pierwszego, to faktycznie jest sens się nie zapisywać, jeżeli uważasz że zasady premiują Twoich przeciwników. Jeżeli dla tego drugiego, to ta w sam raz zasada nie powinna Cię odrzucać od turnieju.

Tak jak Chaak wspomniał, swego czasu na Rome 2 grano na zasadzie walczenia tylko tymi DLC, które posiadają obydwaj gracze, ale już jakiś czas temu odeszliśmy od tego, ponieważ gracze posiadający DLC nie powinni być poszkodowani faktem, iż inni ich nie posiadają. Chodzi o to, żeby granie było możliwie zróżnicowane jeżeli chodzi o dobór nacji, a nie przewidywalne i w konsekwencji nudne. A w sam raz Warhammer zapewnia multum możliwości jeżeli chodzi o walkę, dobór taktyk itepe. Ograniczenie walki do nacji, które daje wspólny DLC podcina skrzydła różnorodności.

A swoją drogą, każde MP budzą podniesione emocje u uczestników i potencjalnych uczestników. Także administracjo - żelaznych nerwów życzę, cierpliwości i konsekwencji. :)

Turek
04-11-2017, 15:16
Zmiany w formule:
- Zużywanie frakcji, reset co 8,
- grupy 4-osobowe, z każdej wychodzą 2 osoby,
- wymóg posiadania obu części do wzięcia udziału w turnieju

Dzięki temu jest 6 bitew w fazie grupowej i gracz musi rozsądnie zarządzać pulą, bo będzie musiał zagrać jeszcze 2 bitwy w fazie pucharowej starą pulą.



Widzicie jakieś błędy w formule? Mapki jeszcze dokładnie posprawdzam jutro. Jutro też powstawiam ogłoszenia o MP na forach warhammerowych. Jeszcze będzie trzeba dograć konsekwencje zrezygnowania gracza i zużycia tym samym frakcji przeciwnikowi i na to też spojrzę jutro. Jak macie jakiś znajomych co pykają w warhammera to informujcie ich o turnieju :)

William/kaszanka - Nie przypominam sobie, aby Temer komentowała mecze warhammera na zywo :O

Arroyo
04-11-2017, 15:21
Turek, bo Temer komentowała z R2. To nie problem, by dalej komentowała, tym razem z MP Warhammera...

Il Duce
04-11-2017, 16:07
Reset co 9 nie 8,bo tyle jest podstawowych frakcji dla posiadaczy obu części.

Pyrrus89
04-11-2017, 16:18
Może warto jeszcze dodać sprostowanie, że całkowity reset następuje dopiero po wykorzystaniu wszystkich podstawowych nacji, a te z DLC są tylko opcjonalne i jeśli zużyję przykładowo 6 ras z podstawki + 3 DLC, to nadal muszę jeszcze ograć trzy z pierwszej kategorii, zanim będę mógł ponownie sięgnąć po wcześniej już wykorzystane. Niby dla nas to oczywiste, ale pojawią się pewnie w turnieju osoby, które nie brały udziału w tworzeniu zasad i może im to sprawiać problem.

Turek
04-11-2017, 19:24
Ok, już rozumiem. Po prostu inaczej widziałem ten sposób z DLC. Już uaktualniam wszystko.

Pyrrus89
04-11-2017, 20:47
Turku, jak masz inny pomysł to śmiało się nim dziel.

Turek
04-11-2017, 21:01
Myślę, że obecny sposób jest najlepszy.

Jest jeszcze kwestia RoR, ktore nie doszly do ME razem z Norską. Myślę, że też będzie trzeba je bloknąć jakby nagle wyszły w czasie trwania turnieju. Pamiętacie do jakich frakcji to są RoR? (Info Arroyo)

Arroyo
04-11-2017, 21:05
Bretka, Wojownicy, Zwierzaki, Norska i Leśne Elfy.

Pyrrus89
05-11-2017, 13:02
Tuff, Kaszanka, Mist i Przemo- możecie już przestać trzymać nas w napięciu i się zapisać. ;) Nieznajomy, nie kusi Cię tytuł Mistrza Polski? Myślę, że taka perspektywa jest warta zakupu drugiej części. :P

Turek
05-11-2017, 21:23
Dobiliśmy już do 11 zapisanych graczy, a jeszcze 9 dni :)

Pyrrus89
06-11-2017, 15:21
Kilka osób jeszcze mi się zadeklarowało, że się dopisze, a podejrzewam, że większość tutaj udzielających zachęci swoich znajomych do udziału w turnieju. Na obecną chwilę jest lepiej niż się spodziewałem. :cool:

Pirx
06-11-2017, 15:38
Wygląda to nieźle. A pewnie sporo osób czeka na ostateczne zasady i wtedy się zdecyduje. Ciśniecie Panowie. Ja będę uważnym widzem. :)

Il Duce
07-11-2017, 17:30
Nie czytałem też dokładnie dyskusji, ale na pewno musi być dokładnie opisane jak nacje będą eliminowane w sytuacji, gdy jakiś gracz w grupie się wycofa z turnieju po jego starcie, albo nie rozegra jakiegoś meczu. To zawsze jest największa bolączka turniejów z eliminacją nacji, gdy jeden gracz miał 3 pełne mecze w grupie i użył dobrych nacji, a inny gracz miał 2 pełne mecze i 1 walkower. Jeżeli da się temu innemu graczowi wybór usunięcia nacji, zawsze wskaże bezwartościowe i będzie do przodu na dalszym etapie turnieju.

Podbijam. Temat ważny,zwłaszcza,że zapisało się wiele nowych twarzy. W kilku turniejach już miałem okazję wziąć udział i niestety sytuacja w której ktoś się obraża na cały świat po jednym przegranym meczu i bez słowa olewa dalszy udział w zawodach,była wystarczająco częstym zjawiskiem by wręcz założyć że takie zdarzenie będzie miało miejsce i w tych mistrzostwach.

Turek
07-11-2017, 17:46
No nic nie zrobimy. Proponuje losowanie przez sędziego frakcji, które się zużywają. Los pokryje losowe odejście uczestnika.

Il Duce
07-11-2017, 19:51
Losowanie przez sędziego to niezły pomysł,sam o tym myślałem. I ja wiem,że tego się nie da całkiem wyeliminować bo i nikt nie ma na to wpływu ale trzeba być po prostu przygotowanym i ograniczyć do minimum szkody związane z takim zachowaniem.

Pirx
07-11-2017, 20:35
Losowanie jest optymalnym rozwiązaniem.

tuff_gru
07-11-2017, 23:40
A ja myslalem ze bedzie w koncu banowanie frakcji a nie to glupie eliminowanie... :(

SaperHeart
08-11-2017, 16:48
A Ja proponuję zrobić tak jak to pisałem wcześniej: Osoba która ma więcej wykorzystanych frakcji w meczu z osobą, która miała wcześniej walkowera i ma mniej frakcji, wybiera jej frakcje którą niby by wykorzystała podczas meczu w którym miała walkowera. Co wy na to ?

Turek
09-11-2017, 10:11
Ostatnie 6 dni zapisow!

Turek
12-11-2017, 17:55
Zostały dwa dni na zapisanie się do turnieju :) Mamy już 15 osób. Podajcie info znajomym jeżeli jeszcze się nie zapisali!

Arroyo
12-11-2017, 19:28
A ja proponuję przedłużkę o 3-4 dni. Bo jednak 15 osób na Mistrzostwa Polski to słaby wynik.

Il Duce
12-11-2017, 19:40
Tragedii z frekwencją nie ma ale mi najbardziej brakuje paru starych wyjadaczy,bo w tej chwili jest dość mało "mocnych nazwisk"(gdzie jest Mist?! ;)).

SaperHeart
12-11-2017, 19:41
A ja proponuję przedłużkę o 3-4 dni. Bo jednak 15 osób na Mistrzostwa Polski to słaby wynik.

Ale co to zmieni ? Informacja jest już od paru tygodni. Kto chciał to się zapisał i tyle. To nie Ty masz chodzić za ludźmi żeby wzięli udział w MP tylko oni mają być zainteresowani danym wydarzeniem i tyle.

Pyrrus89
12-11-2017, 19:58
Dokładnie. Steam mi podpowiada, że wyjadacze ostro trenują, a zapiszą się zapewne na ostatnią chwilę. ;) Nawet gdybym się pomylił, to praktycznie możemy już utworzyć 4 grupy, czyli plan minimum wykonany.

Arroyo
12-11-2017, 19:58
Tragedii z frekwencją nie ma ale mi najbardziej brakuje paru starych wyjadaczy,bo w tej chwili jest dość mało "mocnych nazwisk"(gdzie jest Mist?! ;)).
No właśnie chodzi o brak starych wyjadaczy.

Ale co to zmieni ? Informacja jest już od paru tygodni. Kto chciał to się zapisał i tyle. To nie Ty masz chodzić za ludźmi żeby wzięli udział w MP tylko oni mają być zainteresowani danym wydarzeniem i tyle.
Wybacz, ale jednak uważam, że to i tak za mało osób na Mistrzostwa Polski. W takim Rome II, czy poprzednich MP zawsze było coś pow. 30 osób. I myślę, że w tym wypadku, skoro wymaga się posiadania WH1, bo Mortal Empires (nie będę rozwodził się o kampanii, bo jest siermiężna i nudna) i więcej ras, to po prostu wystarczy dać dopisek, że mogą się zapisać też posiadacze samego WH2 i ewentualną grupę osobną dla takich graczy zrobić. Wtedy będzie pewnie więcej ludzi chętnych do gry.

Pyrrus89
12-11-2017, 20:04
Nie jest rozsądne zmieniać zasady rozgrywki przed samym startem MP. Powagi to temu wydarzeniu na pewno nie doda.

SaperHeart
12-11-2017, 20:10
Nie możemy nagle zmieniać tak zasad bo wprowadzi to nam zbyt duży chaos. Spokojnie, Ci co trenują to się zapiszą. Poza tym nie możemy czekać w nieskończoność na start MP bo nagle się okaże, że ktoś nie może itd...nie zawsze każdemu się dogodzi.

SaperHeart
13-11-2017, 08:05
Wiem, że nie jest to odpowiedni temat ale zapraszam wszystkich na dzisiejszym 4Monday http://challonge.com/pl/tournaments/signup/s2ETIzwQfV , Mini Turniej w którym będziecie mogli zagrać sobie na zasada, które będą obowiązywały na MP (Kompozycja Armii). http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?15846-4Monday-Cotygodniowy-Event&p=449491#post449491

To będzie ostatnia szansa aby skorygować pewne elementy, które będą mogły popsuć zabawę.

Turek
13-11-2017, 08:36
Będę :) Świetna okazja do treningu z wycwiczonymi graczami.

Pyrrus89
13-11-2017, 14:14
Możliwe, że będziemy mieli 5 grup, jak z tego wybrniemy w fazie pucharowej? :D

SaperHeart
13-11-2017, 14:22
Możliwe, że będziemy mieli 5 grup, jak z tego wybrniemy w fazie pucharowej? :D

Chyba nie ma co robić tak małych grup. Jak będzie do 20 osób to uważam, że grupy możemy zwiększyć do 5 graczy. Problem pojawi się przy nieproporcjonalnej ilości graczy w danej grupie. Jak się wszyscy zapiszą i będą zamknięte zapisy to będziemy myśleli.

Pyrrus89
14-11-2017, 11:59
Panowie, do parzystych grup brakuje nam jeszcze tylko 3 graczy, więc mobilizujcie tam ludzi pośród swoich znajomych. Ułatwiłoby to organizacje turnieju bez niepotrzebnych komplikacji. :D

Pablo_Green123
14-11-2017, 20:00
O której godzinie odbędzie się rozpoczęcie mistrzostw?

Turek
14-11-2017, 20:02
Jutro o 20:00 będzie losowanie grup. Start turnieju w najbliższych dniach.

Pablo_Green123
14-11-2017, 20:49
To dobrze, bo od poniedziałku do piątku mam wolny czas od 17.00

Pyrrus89
15-11-2017, 20:12
No i grupa śmierci.

http://i.imgur.com/DyGcgwH.gif


Edit: Na razie na Twichu, niebawem zapewne na forum się pojawią.

tuff_gru
15-11-2017, 20:13
Gdzie te grupy?

Turek
15-11-2017, 20:15
Grupy z losowania:

https://i.imgur.com/HdtEQIX.jpg?1

Grupa E - grupa śmierci
Grupa C - bratobójcza grupa
Grupa F - peryferia turnieju xD

Il Duce
15-11-2017, 20:21
Yaaay,mam szanse wyjść z grupy :P.

tuff_gru
15-11-2017, 20:40
Kto to byl na nagraniu? :)

Turek
15-11-2017, 20:53
https://www.twitch.tv/videos/201494877 ---- Link do transmisji :)

Hadvar
15-11-2017, 21:03
Już czuję że teraz to żarty się skończyły, bo grupa śmierci :D

tuff_gru
15-11-2017, 21:27
https://www.twitch.tv/videos/201494877 ---- Link do transmisji :)

No wiem, ale sie nie przedstawil (przynajmniej na poczatku) a ja nie znam z twarzy :).

Turek
15-11-2017, 21:28
To był SaperHeart :)

SaperHeart
15-11-2017, 21:33
No wiem, ale sie nie przedstawil (przynajmniej na poczatku) a ja nie znam z twarzy :).

Hehehe przedstawiłem się ;P No chyba, że zapomniałem to sorry ^^ jak się podobało ?

Jsatrzab
15-11-2017, 21:42
Hehehe przedstawiłem się ;P No chyba, że zapomniałem to sorry ^^ jak się podobało ? Nie zapomniałeś.

tuff_gru
15-11-2017, 22:33
Grupy z losowania:

https://i.imgur.com/HdtEQIX.jpg?1

Grupa E - grupa śmierci
Grupa C - bratobójcza grupa
Grupa F - peryferia turnieju xD

Załóżcie oddziely temat z tym, bo ciezko znalezc

SaperHeart
16-11-2017, 04:35
Ogólnie trzeba wywalić niepotrzebnie wątki, ponieważ zrobił się lekki chaos. Zostawić ogólna dyskusje, zasady, i zapisy oraz zrobić temat z grupami i przebiegiem całego turnieju (oczywiście tylko do wglądu tak jak to mamy w 4Monday żeby nie robił się niepotrzebny bałagan)

Turek
16-11-2017, 09:08
Tuff, ale oczywiście, że będą założone tematy. Wszystko w swoim czasie. Start turnieju planowany jest na sobotę.

william/kaszanka
16-11-2017, 16:08
Hehehe przedstawiłem się ;P No chyba, że zapomniałem to sorry ^^ jak się podobało ?
Najlepsze losowanie, te z poprzednich turniejów nie miały nawet startu do twojeo show Saper :D

Pirx
16-11-2017, 16:24
Świetne losowanie. Pełna profeska. :)

SaperHeart
17-11-2017, 05:48
Hehehe następnym razem załatwię jakąś koleżankę w seksownej sukience do losowania ;P żeby można było zawiesić na czym oko ;P

Turek
17-11-2017, 16:13
Moderatorem grupy C, D, E jest Szymblok. Musicie czekać aż Wam założy tematy. Jeżeli będą opóźnienia to przedłużymy I Runde.

Il Duce
18-11-2017, 09:37
Nie wiedziałem gdzie to napisać ale...Konor nie przyjął zaproszenia na steam,które wysłałem mu dwa dni temu a na forum był ostatnio w dniu zapisu...

:help:

SaperHeart
18-11-2017, 11:00
Nie wiedziałem gdzie to napisać ale...Konor nie przyjął zaproszenia na steam,które wysłałem mu dwa dni temu a na forum był ostatnio w dniu zapisu...

:help:

Napisz na PW na forum do niego lub spróbuj jeszcze raz. Spokojnie dziś dopiero się zaczyna zabawa.

EDIT:

Jestem po pierwszym meczu turniejowym. Aby nie było chaosu i ułatwić pracę Szachistą to proponuję wpisywać wyniki w temacie grup w takiej Formie:

Runda 1

Gumba87 vs SaperHeart 0:2

Wykorzystane Frakcje
Gumba87: Leśne Elfy, Chaos
SaperHeart: Zwierzoludzie, Wysokie Elfy

1 Bitwa
Mapa: Obrzeża Altdorfu
Leśne Elfy vs Zwierzoludzie

2 Bitwa
Mapa: Kowadło Vaula
Wysokie Elfy vs Chaos

p.s. Pamiętajcie o zmianie stron przed wystartowaniem bitwy, ponieważ daje to inne możliwości taktyczne np. tak jak to ma miejsce na mapie Kowadło Vaula

Il Duce
18-11-2017, 12:14
Dzisiaj się może i zaczyna ale jak nie zagramy tego jutro albo w poniedziałek to już nie zagramy w ogóle.

SaperHeart
18-11-2017, 13:11
Dzisiaj się może i zaczyna ale jak nie zagramy tego jutro albo w poniedziałek to już nie zagramy w ogóle.

Co się stało ?

tuff_gru
18-11-2017, 13:26
Dzisiaj się może i zaczyna ale jak nie zagramy tego jutro albo w poniedziałek to już nie zagramy w ogóle.

a ty w jakiej jestes grupie?
Konor do tej pory rowniez odemnie nie przyjal zaproszenia...

SaperHeart
18-11-2017, 13:48
Panowie sytuacja po Fazie Grupowej będzie wyglądała tak:
Aby zrobić wszystko uczciwie i sprawiedliwie przeprowadzimy ostatnie losowanie po wszystkich meczach grupowych.
Wychodzi 16 graczy czyli będą dwa drzewka po 8 graczy zmierzające do finału (Drzewko A i Drzewko B).
W Drzewku A najdą się następujący gracze: 1A* 1B 1C + 2D 2E 2F + 3A* 3D
W Drzewku B najdą się następujący gracze: 1D 1E 1F + 2A 2B 2C + 3B 3C
*jest to przyporządkowane miejsce jakie gracz zajmie po rozgrywkach np. gracz mają drugie miejsce w grupie D ma symbol "2D". W przypadku gracza będącego na 3 miejscu liczbę ustala się względem ilości jego bilansu punktowego i tak wśród 4 najlepszych graczy z 3 miejca, gracz znajdujący się na 4 miejscy będzie miał symbol "3D" itd.

Losowanie będzie następujące w Drzewku A:
Będą dwa koszyki, Koszyk nr1 (1A 1B 1C) i Koszyk nr2 (2D 2E 2F+3A 3D). Najpierw losujemy graczy z koszyka nr1 rozstawiając ich kolejno w drabince. Gdy zapełnimy 3 drabinki zaczynamy losować gracza z koszyka nr2 tak aby zostały zapełnione 4 drabinki. Gdy już to zrobimy dorzucamy do koszyka nr2 graczy 3A 3D i uzupełniamy drabinki do pełnej pary przez losowanie.

Losowanie będzie następujące w Drzewku B:
Będą dwa koszyki, Koszyk nr1 (1D 1E 1F) i Koszyk nr2 (2A 2B 2C+3B 3C). Najpierw losujemy graczy z koszyka nr1 rozstawiając ich kolejno w drabince. Gdy zapełnimy 3 drabinki zaczynamy losować gracza z koszyka nr2 tak aby zostały zapełnione 4 drabinki. Gdy już to zrobimy dorzucamy do koszyka nr2 graczy 3B 3C i uzupełniamy drabinki do pełnej pary przez losowanie.

Tak zostanie przeprowadzone losowanie do Fazy Play-Off. Oczywiście prze losowaniem będzie podsumowanie całej fazy grupowej, niespodzianki itd. Co sądzicie o tym ?

p.s. jak wrócę to opiszę dokładne kryterium aby wyjść z grupy w przypadku sytuacji gdzie obaj gracze będą mieli tyle samo punktów. Co będziemy brali pod uwagę najpierw, czyli pkt itd.

Il Duce
18-11-2017, 14:28
a ty w jakiej jestes grupie?
Konor do tej pory rowniez odemnie nie przyjal zaproszenia...

Grupa A.



Co się stało ?

We wtorek i środę nie będę miał czasu zagrać. No chyba,że organizatorzy już na starcie chcą pobłażać niepoważnym uczestnikom i wydłużą termin.

tuff_gru
18-11-2017, 14:31
Grupa A.


Czyli kto? Bo nie widze Il Duce w grupie A...

Pablo_Green123
18-11-2017, 14:36
O której godzinie zaczynają się mistrzostwa?

Arroyo
18-11-2017, 14:38
Już od rana się zaczęły.

Pyrrus89
18-11-2017, 14:47
Pablo, wysłałem Ci zaproszenie na steam. Nie ukrywam, że dziś i jutro nie mam możliwości zagrać, ale za to w poniedziałek i wtorek dostosowałbym się do Ciebie. Szczegóły ustalimy jutro na steamie.

SaperHeart
18-11-2017, 15:42
Panowie jak chcecie to porobie wam grupy na Challonge. Tylko mi dajcie znać. Dodatkowo wieczorem rozpisze wam już wszystkie rundy.

Pyrrus89
18-11-2017, 15:53
Bardzo chętnie.

SaperHeart
18-11-2017, 17:20
Panowie pamiętajcie żeby grać według ustalonej kolejki !!! Kto z kim gra w pierwszej rundzie to jest ustalone już z góry. Wszystko macie podane w dziale "Przebieg Turnieju":

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?16161-Przebieg-turnieju

SaperHeart
18-11-2017, 20:09
Panowie właśnie rozmawiałem z Turkiem i powiedział mi, że sztywno trzymamy się terminów na rozegranie rund. Tzn. 1 runda jest w terminie 18-22 i dopiero rundę 2 możemy rozegrać 23-26. Dlatego jak rozegramy pierwsze pojedynki to czekamy na rozpoczęcie drugiej rundy.

Kryterium awansu z Grupy:
1. Ilość zdobytych punktów
2. Bezpośredni mecz
3. Ilość zdobytych setów (wygranych bitew)
4. Pierwsza bitwa w meczu

Kryterium awansu z 3 miejsca w grupie:
1. Ilość zdobytych punktów
2. Ilość zdobytych setów (wygranych bitew)
3. Ilość zdobytych punktów bez wliczania meczy z graczami z 4 miejsca
4. Ilość zdobytych punktów bez wliczania meczy z graczami z 2 miejsca

Turek
19-11-2017, 18:47
Jesteśmy już prawie w połowie rundy. Pamiętajcie, czas do wtorku 24:00!

tuff_gru
19-11-2017, 19:06
No niestety mariuszp czyli pudzian sie nie odzywa ani na priv ani na steamie.

Pyrrus89
19-11-2017, 20:44
Widzę pierwsze remisy. W mojej grupie rywale mocno się starli, no i w grupie D Szymblok z Przemkiem łeb w łeb.
Zapowiada się ciekawy turniej, w dodatku pod nieobecność Mista bez wyraźnego faworyta.

Pszemek Biatch
19-11-2017, 21:55
O dziwo każdy z nas wygrał bitwę , kiedy wybierał frakcję jako pierwszy :D

Szymblok
19-11-2017, 22:15
Panowie rozegrałem dzisiaj świetny mecz z Pszemkiem. Skończyło się 1-1. Muszę przyznać, że w meczu, który przegrałem Pszemek wykazał się genialną myślą taktyczną i idealnie wykorzystał słabośći mojej frakcji. Gratuluję i powodzenia dalej :)

Pyrrus89
19-11-2017, 22:32
Wyślijcie bitwy do Tuffa, chętnie zobaczę z jego komentarzem. Ciekawe jak tam Arroyo wypadnie. ;)

Pszemek Biatch
20-11-2017, 11:07
Nie posiadam ani jednej bitwy, ani drugiej :D Może bym drugą, jako autozapis znalazł :P

Pyrrus89
20-11-2017, 14:31
Chciałbym zasygnalizować pewien dziwny problem w kontakcie z moim przeciwnikiem. Pablo przyjął mnie do znajomych na steam, pojawia się na forum, czasem nawet jakiś komentarz napisze, ale nie odpowiada na moje wiadomości(pomimo tego, że jest online). Będę dalej próbował, ale sytuacja jest dla mnie niepokojąca. Może jak zobaczy moją skargę na forum, to wreszcie się odezwie. :P

Turek
20-11-2017, 14:32
Napisz mu pmke na forum.

tuff_gru
20-11-2017, 15:06
Chcialbym uscislic jedna rzecz z formuły turnieju:

"Zużywanie ras - Na początku turnieju gracz dysponuje pulą wszystkich swoich ras. W każdej bitwie gracz zużywa rasę, którą obecnie gra i nie może jej już wykorzystać. Co 9 zużytych frakcji podstawowych następuje reset puli.
Pulę stanowią rasy podstawowe czyli Imperium, Wampiry, Krasnoludy, Zielonoskórzy, Bretonia, Wysokie Elfy, Mroczne Elfy, Jaszczuroludzie oraz Skaveni.
Rasy dodatkowe (te z DLC) mogą być zagrane jako poszerzenie puli. Aby doprowadzić do resetu to trzeba zużyć wszystkie rasy podstawowe (czyt. pula jest niezależna od ras dodatkowych)

W Total War: WARHAMMER dozwolone są następujące frakcje: Imperium, Leśne Elfy, Wampiry, Krasnoludy, Zwierzoludzie, Zielonoskórzy, Bretonia, Wojownicy Chaosu, Jaszczuroludzie, Skaveni, Mroczne Elfy, Wysokie Elfy. Jeżeli ktoś chce zagrać frakcją to wtedy działa to na identycznych zasadach jakby grał główną rasą."


Mam pytania:
1. Jesli uzyje Chaosu, lesnych elfów lub zwierzoludzi to moje pula ras sie nie "ruszy" - będę musiał nadal użyć 9 podstawowych ras żeby zresetować pulę?
2. Czy pula ras resetuje się tylko w przypadku zuzywania ras podstawowych czy naprzyklad nastapi jakis "automatyczny" reset w playoffach albo finałach?

Pyrrus89
20-11-2017, 15:09
1) Tak, musisz wykorzystać wszystkie rasy z podstawki, DLC są tylko opcjonalne.

2) Całkowity reset następuje w finale oraz meczu o trzecie miejsce.

Turek
20-11-2017, 15:51
Pyrrus rozwiał wszelkie wątpliwości :)

SaperHeart
20-11-2017, 18:06
Hej. Przypominam o dzisiejszym 4Monday !!! Zainteresowane osoby zapraszam o 20.30. Wejdźcie pod ten link: http://challonge.com/pl/tournaments/signup/8PUtT42qkS

Jsatrzab
20-11-2017, 19:28
1) Tak, musisz wykorzystać wszystkie rasy z podstawki, DLC są tylko opcjonalne.

2) Całkowity reset następuje w finale oraz meczu o trzecie miejsce.

Oh wow to, ten system jest jeszcze gorszy niż myślałem :] ggwp

Pyrrus89
20-11-2017, 20:29
Oh wow to, ten system jest jeszcze gorszy niż myślałem :] ggwp

Zaczynasz mnie wkurzać z tym swoim malkontenctwem. Gdzie byłeś, gdy ustalano zasady? To że Tobie się coś nie podoba, nie znaczy, iż jest złe. Przykro mi, ale świat się nie kręci wokół Ciebie. Miałeś możliwość się wypowiedzieć i przekonać ludzi do własnej koncepcji(w stosownym czasie), ale to olałeś, więc zachowaj obecnie trochę klasy i skup się na meczach, zamiast wylewać żółć na forum.

PS To samo tyczy się Twoich "niesmacznych" wpisów na chacie podczas losowania grup, na co wszyscy patrzyli wręcz z politowaniem. Ewidentnie masz tutaj z kimś swoje osobiste porachunki i zrobisz wiele, aby uprzykrzyć nam zabawę.

Hadvar
20-11-2017, 21:26
Oh wow to, ten system jest jeszcze gorszy niż myślałem :] ggwp

Co Ci się nie podoba? :confused: Ten system jest zrobiony na tyle dobrze na ile dało radę go zrobić, każdy mógł się wypowiedzieć, a jako że nikt sprzeciwów
nie składał to takie mamy zasady a nie inne.

Jsatrzab
20-11-2017, 22:52
Zaczynasz mnie wkurzać z tym swoim malkontenctwem. Gdzie byłeś, gdy ustalano zasady? To że Tobie się coś nie podoba, nie znaczy, iż jest złe. Przykro mi, ale świat się nie kręci wokół Ciebie. Miałeś możliwość się wypowiedzieć i przekonać ludzi do własnej koncepcji(w stosownym czasie), ale to olałeś, więc zachowaj obecnie trochę klasy i skup się na meczach, zamiast wylewać żółć na forum.

PS To samo tyczy się Twoich "niesmacznych" wpisów na chacie podczas losowania grup, na co wszyscy patrzyli wręcz z politowaniem. Ewidentnie masz tutaj z kimś swoje osobiste porachunki i zrobisz wiele, aby uprzykrzyć nam zabawę.

Odpowiedź na twoje pytanie jest bardzo prosta - Zgłaszałem swoją propozycje w odpowiednim temacie. Zdaje sobie sprawę, że było dosyć późno na zmiany, jednak nie było na nie za późno. Do pierwszych meczy było jeszcze kilka dni, a poprzednie zmiany były dokonywane tego samego dnia. Spokojnie można było przedyskutować moją propozycje podczas streamu z losowania grup, na którym było 2-3 razy więcej uczestników turnieju niż wypowiedziało się w temacie zasad, tym bardziej, że moja propozycja spodobała się kilku osobom. Tak się nie stało - bywa, nie zamierzam z tego powodu płakać, rozdzierać szat czy nawoływać do rewolucji, ani tym bardziej "wylewać żółci na forum". Jednak pisanie, że nie mam prawa się odzywać bo "olałem", gdy miałem czas na wygłaszanie opinii jest nie tylko pozbawione "klasy" ale i niedokładne. Nie jest to ostatni turniej organizowany przez to forum dlatego według mnie dyskusja na temat zasad nigdy nie powinna się kończyć.
Wypowiedziałem się na ten temat tylko dwa razy - w środę gdy zgłaszałem propozycje i dzisiaj gdy doprecyzowałeś zasady, które jak się okazało, źle wcześniej zinterpretowałem (i nie tylko ja). Moim zdaniem "poprawna" interpretacja sprawia, że używanie frakcji z DLC jest karane, dlatego napisałem, że są one według mnie jeszcze gorsze. W obu przypadkach wyraziłem jedynie swoje zdanie (do którego jak najbardziej mam prawo) a do tego własnie służą fora. Nie wiem gdzie w moich postach widziałeś tą żółć i brak klasy, ale skoro uważasz że konstruktywna krytyka, jednej zasady, jednego turnieju jest malkontenctwem to już raczej twój problem (z rozumieniem tego słowa).

Wracając do środowego streamu i moich "niesmacznych" wpisów, to o co ci dokładnie chodzi? O "rasistowskie" żarty z Turka, które zapoczątkował Arroyo, czy running joke z Tostera Arroya, który jest w zasadzie tak stary jak to community? Może poprawianie błędów prowadzącego/moderacji lub odpowiadania na pytania widzów, było niesmaczne?

PS Świat nie kręci się wokół mnie - masz racje. Każdy wie że Świat kręci się wokół płaskiej Ziemi, która spoczywa na plecach wielkiego żółwia...

[EDIT]

Co Ci się nie podoba? :confused: Ten system jest zrobiony na tyle dobrze na ile dało radę go zrobić, każdy mógł się wypowiedzieć, a jako że nikt sprzeciwów
nie składał to takie mamy zasady a nie inne.

Jako że zniknął poprzedni temat gdzie dokładniej pisałem co mi się nie podoba, to tutaj napisze tylko pokrótce:
- pula frakcji "wspólna" dla wielu meczy sprawia, że mecze z poszczególnymi zawodnikami nie są równe, bo tylko w pierwszej rundzie turnieju(+ duży i mały finał) zawodnicy mają dostęp do jednakowych frakcji - równe szanse.
- resetowanie puli frakcji jedynie po zużyciu wszystkich "podstawowych" frakcji w sytuacji gdy najmocniejsze frakcje w grze to te z WH2 czyli podstawowe, sprawia że użycie frakcji z DLC oddala cię od resetu puli -> ponownego użycia najmocniejszych frakcji.

Lepszym - moim zdaniem - rozwiązaniem, byłoby resetowanie puli po użyciu jakichkolwiek 9 różnych frakcji.
Dużo lepszym rozwiązaniem - moim zdaniem - byłoby rozwiązanie, które proponowałem w środę (o co spina się Pyrrus) czyli rozpatrywanie każdego spotkania osobno i bany przed każdym meczem w rundzie(po za ostatnim meczem w Best of 5). Przy takim rozwiązaniu każde spotkanie byłoby równe, gracze mogliby eliminować przeciwnikowi frakcje którymi gra najlepiej. W pierwszych rundach widzielibyśmy lepsze mecze bo słabsi gracze, którzy grają dobrze tylko 2-3 frakcjami dalej mogli by ich używać(a przynajmniej części), a w późniejszych etapach turnieju z większą ilością meczy/banów widzielibyśmy praktycznie pełen wachlarz frakcji. Taka była moja propozycja - na ostatnią chwilę więc nie spinam się że została zignorowana.

Pyrrus89
20-11-2017, 23:20
Po pierwsze, Twoje zdanie poparł(przynajmniej oficjalnie) tylko Tuff, więc nie pisz o kilku osobach. Po drugie, z tym karaniem za DLC to tylko i wyłącznie Twoja opinia. Co do twicha, to dobrze wiesz co pisałeś. A za tekst w stylu: "I tak nagrody zostaną w rodzinie" powinieneś się zapaść pod ziemie. Skoro sugerujesz, że wszystko jest ukartowane i miejsca rozdane zawczasu, to po co w ogóle startujesz? Nie widzę tutaj konsekwencji. Zasady nigdy nie będą sztywne i w tym masz akurat rację.

Ps Śp. Terry Pratchett na pewno by się z Tobą zgodził.

Jsatrzab
21-11-2017, 00:11
Po pierwsze, Twoje zdanie poparł(przynajmniej oficjalnie) tylko Tuff, więc nie pisz o kilku osobach. Po drugie, z tym karaniem za DLC to tylko i wyłącznie Twoja opinia. Co do twicha, to dobrze wiesz co pisałeś. A za tekst w stylu: "I tak nagrody zostaną w rodzinie" powinieneś się zapaść pod ziemie. Skoro sugerujesz, że wszystko jest ukartowane i miejsca rozdane zawczasu, to po co w ogóle startujesz? Nie widzę tutaj konsekwencji. Zasady nigdy nie będą sztywne i w tym masz akurat rację.

Ps Śp. Terry Pratchett na pewno by się z Tobą zgodził.

No przejrzałem stream i nie wiem o co ci chodzi dlatego pytam. Na "A za tekst w stylu: "I tak nagrody zostaną w rodzinie" powinieneś się zapaść pod ziemie. Skoro sugerujesz, że wszystko jest ukartowane i miejsca rozdane zawczasu, to po co w ogóle startujesz?" aż mi szkoda odpowiadać, więc po prostu specjalnie dla ciebie w reszcie postu oznaczę żarty, sarkazm itp.

Wydaje mi się, że pod moją propozycją były co najmniej dwa "lajki" nie byłem pewien ile dlatego napisałem "kilka" - teraz nie ma żadnego #spisek(żart). Swoją drogą ta szeroka i wieloletnia(hiperbola) dyskusja nad zasadami w przypadku banowanie vs pula, sprowadziła się (przynajmniej na forum) do dwóch postów za pulą (z czego twój mówił że jeśli Saper znajdzie inne rozwiązanie, które zmusi do gry każdą frakcją to ci pasuje(moje w zasadzie zmusza)), postu Sapera w którym pisał o banowaniu i że trzeba zrobić ankietę, no i mojej propozycji z którą poniekąd zgodził się Tuff. Także rzeczywiście nie było możliwości żeby w trzy dni przedyskutować/głosować moją propozycje(sarkazm).

PS a miałem iść wcześniej spać :[ Przez ciebie będę jutro grał z Arroyem zmęczony i przeziębiony #spisek#illuminati#dajciemibulionu

Pyrrus89
21-11-2017, 00:22
PS a miałem iść wcześniej spać :[ Przez ciebie będę jutro grał z Arroyem zmęczony i przeziębiony #spisek#illuminati#dajciemibulionu

To bez znaczenia, bo i tak Ci Arroyo jutro skopie tyłek. Przygotuj już sobie zawczasu wymówkę o lagach. ;)

Jeśli byś uważniej przejrzał forum, to byś wiedział, że za eliminacją frakcji wypowiadali się: Duce, Hadvar,Czeremis,Pirx i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł, gdyby przeczytać wątek na spokojnie. Siebie z wiadomych względów nie wymieniam.

Swoją drogą szkoda, że nie powstała taka ankieta, bo zapewne straciłbyś "oręż' w powoływaniu się na rzekome poparcie graczy.

Pirx
21-11-2017, 06:59
Oh wow to, ten system jest jeszcze gorszy niż myślałem :] ggwp

:lol2:

Miło raz stanąć z boku dużego turnieju i po prostu się pośmiać. Przy każdy tego typu wydarzeniu jest jak w banku że:

-20%-30% meczów nie zostanie rozegranych z racji pełnej bądź częściowej olewki ludzi, którzy się ochoczo zapisali do turnieju (polecam umieszczenie ich na przyszłość na czarnej liście i nieuwzględnianie ich zgłoszeń przy kolejnych wydarzeniach organizowanych przez orga),

- znajdzie się co najmniej jeden gracz, który wyjdzie z założenia iż "moja racja jest najmojsza", z reguły jest ze swoimi rewelacjami spóźniony i będzie cisnął temat nawet pomimo faktu, iż "mleko już rozlane", grunt żeby pokazać jaki to został skrzywdzony przez system.

Dyskutowanie o zasadach w dniu losowania grup? Serio? :lol2:

A już bez śmiechów, smutne jest swoją drogą, że organizatorom turniejów z reguły dostaje się po tyłku za ich starania. Bardzo fajnie jest patrzeć sobie z boku i pluć.

Turek
21-11-2017, 08:09
Nie kłóćcie się, potraktujcie narzekanie Jsatrzebia z humorem. Będziemy się śmiać jak przegra dzisiaj i odpadnie z grupy :D A tak na serio to dzisiaj ostatni dzień I rundy, proszę rozgrywać swoje mecze!

Jsatrzab
21-11-2017, 09:09
To bez znaczenia, bo i tak Ci Arroyo jutro skopie tyłek. Przygotuj już sobie zawczasu wymówkę o lagach. ;)

Jeśli byś uważniej przejrzał forum, to byś wiedział, że za eliminacją frakcji wypowiadali się: Duce, Hadvar,Czeremis,Pirx i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł, gdyby przeczytać wątek na spokojnie. Siebie z wiadomych względów nie wymieniam.

Swoją drogą szkoda, że nie powstała taka ankieta, bo zapewne straciłbyś "oręż' w powoływaniu się na rzekome poparcie graczy.

Nie muszę nic przygotowywać. Arroyo przygotowywał się do turnieju, ja nie zdążyłem nawet przejrzeć jednostek nowych frakcji. Ostatni nasz mecz wygrałem strasznym fuksem, także dzisiaj pewnie przegram sromotnie. :[

Gdyby po poście Sapera pojawiła się ankieta to bym nawet nie pisał swojej propozycji, bo uznał bym temat za zamknięty.


:lol2:
-20%-30% meczów nie zostanie rozegranych z racji pełnej bądź częściowej olewki ludzi, którzy się ochoczo zapisali do turnieju (polecam umieszczenie ich na przyszłość na czarnej liście i nieuwzględnianie ich zgłoszeń przy kolejnych wydarzeniach organizowanych przez orga)

Niestety ale na turniejach trwających kilka tygodni tego nie unikniesz, a czarna lista może spowodować, że na kolejnych turniejach będzie bardzo mało ludzi. Tak przynajmniej jest sztuczny tłok :]

Słowem końca:
- Nie mam pretensji do organizatorów, to ich pierwszy tak duży turniej, chwała im za to że znaleźli sponsora.
- Pyrrus, jeśli cie uraziłem to sorry, nie taką miałem intencje krytykując zasady. Gdy mnie ktoś obraża - co ci jak najbardziej wybaczam - to włącza mi się tryb Rocky'ego, nic na to nie poradzę. Także pozdro 600, no hard feelings, peace. Jsatrzab out, idę zrobić herbatkę z miodem bo umieram
.

statkovek
21-11-2017, 10:56
Hej! Czy nadal można się zapisać do turnieju?

Jsatrzab
21-11-2017, 11:42
Hej! Czy nadal można się zapisać do turnieju?

Dzisiaj kończy się pierwsza runda, więc raczej nie.

Pyrrus89
21-11-2017, 12:30
- Pyrrus, jeśli cie uraziłem to sorry, nie taką miałem intencje krytykując zasady. Gdy mnie ktoś obraża - co ci jak najbardziej wybaczam - to włącza mi się tryb Rocky'ego, nic na to nie poradzę. Także pozdro 600, no hard feelings, peace. Jsatrzab out, idę zrobić herbatkę z miodem bo umieram
.

Taki urok tej serii, że głównie gramy w męskim gronie, więc nie wypada dłużej niż kilka godzin trzymać jakiejkolwiek urazy. Najważniejsze, żeby turniej był udany, a wszelkie konflikty proponuję zawiesić na czas jego trwania. Potem możemy się znowu ścierać na forum. :P Tak poza tym, udało mi się uzyskać kontakt z Pablem, będzie dzisiaj grane. :D

Nieznajomy
21-11-2017, 15:40
Dzięki Jastrząb, miło poczytać że nie tylko ja marudzę na tym forum :lol2:

Arris
21-11-2017, 19:44
Pytanie do osób nie mających DLC z ROR dla Imperium. Czy możecie zahostować grę mp z wybraną mapą Obrzeża Altdorfu? Bo ja i Stanowicz (tak się składa) nie mamy tego DLC i tak samo nie mieliśmy opcji wybrania tej mapy, była dla nas na szaro.

Pyrrus89
21-11-2017, 20:26
No i jak tam, wszystkie mecze udało się zagrać? Byłby to fenomen turniejowy, gdyby nikt nie nawalił w pierwszej kolejce.
A tak poza tym u nas w grupie grubo. :P

Jsatrzab
21-11-2017, 20:35
Pytanie do osób nie mających DLC z ROR dla Imperium. Czy możecie zahostować grę mp z wybraną mapą Obrzeża Altdorfu? Bo ja i Stanowicz (tak się składa) nie mamy tego DLC i tak samo nie mieliśmy opcji wybrania tej mapy, była dla nas na szaro.

A to dziwne, bo z tego co pamiętam wszystkie mapy były FreeLC.

Arris
21-11-2017, 21:07
No niestety musieliśmy zmienić mapę bo nie mieliśmy jak.

Od razu zgłaszam, że środa i czwartek jestem kompletnie niedostępny a w piątek wracam dopiero goło 18:00.

Turek
21-11-2017, 21:24
Jestem pod wrażeniem Panowie, zagraliśmy wszystkie mecze I Rundy w terminie (TUFF i Pudzilla są w trakcie). Biorę się za rozposywanie II rundy i oby tak dalej! :D

Pyrrus89
21-11-2017, 21:30
Szacunek Panowie.

http://cdn1-www.forums.sherdog.com/data/avatars/l/200/200461.jpg?1449707057

Hadvar
21-11-2017, 21:34
Zauważyłem że w większości meczów chociaż raz pojawiali się jaszczuroludzie, a w niektórych nawet 2 razy :D

No to co Pyrrus, najciekawsze bitwy na koniec? :cool:

Turek
21-11-2017, 21:35
No właśnie dziwi mnie, że większość graczy rzuciła od razu najlepsze frakcje na pożarcie i nic nie zostawili na fazę pucharową. Ja zużyłem póki co dwie najsłabsze frakcje i zostawiam smaczki na koniec :D

Hadvar
21-11-2017, 21:36
No właśnie dziwi mnie, że większość graczy rzuciła od razu najlepsze frakcje na pożarcie i nic nie zostawili na fazę pucharową. Ja zużyłem póki co dwie najsłabsze frakcje i zostawiam smaczki na koniec :D

Nie ty jeden :cool:

Pyrrus89
21-11-2017, 21:51
Ja dwie rasy OP zostawiam raczej na później, najwyżej z grupy nie wyjdę, co wcale takie nieprawdopodobne nie jest. :drunk:

Ps Z drugiej strony, co komu po najlepszych rasach, skoro może z grupy nie wyjść i nigdy nimi nie zagrać. To jest trudny dylemat życiowy. :P

Turek
21-11-2017, 21:53
Ogólnie po fazie grupowej odpada tylko 8 osób, więc to troszkę takie odsiewanie chwastów od plonów.

Pyrrus89
21-11-2017, 21:59
Tylko że u nas w grupie każdy potrafi grać(o czym się dzisiaj przekonałem) i przynajmniej jednego dobrego zawodnika pożegnamy już w fazie grupowej.

Edit: Wow, Mariusz pokonał Tuffa. Nowi zawodnicy naprawdę pokazują klasę w tym turnieju. Tak trzymać.

Turek
21-11-2017, 22:11
Zgadzam się całkowicie. Udało się przyciągnąć nowych rekrutów z wysokimi umiejętnościami. Mam nadzieję, że doczekamy się filmika od TUFFa z autorefleksją.

Arris
21-11-2017, 22:32
No właśnie dziwi mnie, że większość graczy rzuciła od razu najlepsze frakcje na pożarcie i nic nie zostawili na fazę pucharową. Ja zużyłem póki co dwie najsłabsze frakcje i zostawiam smaczki na koniec :D

Z drugiej strony w fazie pucharowej pojedynki słabszych frakcji mogą być bardziej emocjonujące niż steamrollowanie op jednostkami. ;)

Jsatrzab
22-11-2017, 09:04
No niestety, ale dysproporcja między nowymi a starymi frakcjami jest tak ogromna, że nie bardzo jest inna opcja :[

tuff_gru
22-11-2017, 11:21
Tylko że u nas w grupie każdy potrafi grać(o czym się dzisiaj przekonałem) i przynajmniej jednego dobrego zawodnika pożegnamy już w fazie grupowej.

Edit: Wow, Mariusz pokonał Tuffa. Nowi zawodnicy naprawdę pokazują klasę w tym turnieju. Tak trzymać.

Dobrze zagrał, aczkolwiek 1 bitwa bitwa była bardzo dziwna - moja piechota nie zabiła nic... a powinna przejechac piechote mariusza... skwituje to tylko słowami "niezbadane sa sciezki warha" :/.

Druga bitwa była wyrównana i całkiem fajna.

Turek
22-11-2017, 11:25
Może atakowałeś formacją i coś źle kliknąłeś i cała armia zaczęła się przesuwać zamiast się bić?

Pyrrus89
22-11-2017, 12:02
Może powodem jest coś takiego. Chyba dalej tego nie poprawili:


https://www.youtube.com/watch?v=FY_mjquxyqY

Mariuszp
22-11-2017, 15:48
Dobrze zagrał, aczkolwiek 1 bitwa bitwa była bardzo dziwna - moja piechota nie zabiła nic... a powinna przejechac piechote mariusza... skwituje to tylko słowami "niezbadane sa sciezki warha" :/.

Druga bitwa była wyrównana i całkiem fajna.

Nie przesadzajmy miałeś pełno najtańszej piechoty i wiedźmy które wystrzelałem i spaliłem smokiem (4 oddziały łuków skupione na wiedźmach) przeciw moim toporom za 800 i jeździe za 1400 plus włócznicy :) Dla mnie była dziwna ostatnia bitwa jak zacząłeś uciekać jednym rydwanem szczurów na drugi koniec mapy przed trójką moich bohaterów w sytuacji gdy były to ostatnie jednostki :)

Super gierki dzięki :)

Pyrrus89
22-11-2017, 17:36
Każde zwycięstwo nad Mrocznymi czy Jaszczuroludźmi jest bardzo cenne, tym bardziej, że Tuff to czwarty zawodnik ostatniego większego turnieju. W ogóle macie ciekawą sytuacje w grupie, znani mi gracze na razie 0:2.

tuff_gru
22-11-2017, 20:43
Nie przesadzajmy miałeś pełno najtańszej piechoty i wiedźmy które wystrzelałem i spaliłem smokiem (4 oddziały łuków skupione na wiedźmach) przeciw moim toporom za 800 i jeździe za 1400 plus włócznicy :) Dla mnie była dziwna ostatnia bitwa jak zacząłeś uciekać jednym rydwanem szczurów na drugi koniec mapy przed trójką moich bohaterów w sytuacji gdy były to ostatnie jednostki :)

Super gierki dzięki :)

Panie kochany, ta twoja elita to były 4 białe lwy zupgrejdowane na jeden brąz (tak kosztuja tyle samo co wiedzmy)... Sory ale 4 posepni i 4wiedźmy w drugiej linii normalnie wyrzynaja takie jednostki bez problemu, co do jazdy to akurat twoja nie brala udzialu w glownym w starciu piechoty, tylko dobijala moje uciekajace jednostki i bronila lucznikow. twoi lucznicy obili jeden oddzial wiedzm i posepnych w reszte oddzialow nie oddali nawet jednej salwy...

Co do drugiego starcia to zwroc uwage ze ostatnie glowne starcie zapoczatkowalem ja (kiedy miales jeszcze troche piechoty) a ty stales na górce i se odpoczywales, zreszta potem sam nie atakowales swoim lordem i dwoma bohaterami tylko czekales na ataki moich 2 bohaterow... Kiedy znudzilo mi sie obskakiwanie twoich wojsk i postanowilem tez se odpoczac stwierdziles ze uciekam... hmm conajmniej dziwnym uwazam wypominanie mi dziwnych zagran kiedy samemu sie tak robi...

nieladnie...

Hadvar
22-11-2017, 21:01
Zapisaliście powtórki?

tuff_gru
22-11-2017, 21:17
Zapisaliście powtórki?

tak

Hadvar
22-11-2017, 22:05
W takim razie, radzę dokładną i dogłębną analizę dla czego stało się tak a nie inaczej, ważne jest by wiedzieć gdzie popełniło się błędy aby potem móc skutecznie je skorygować ;)

Mariuszp
22-11-2017, 22:20
Panie kochany, ta twoja elita to były 4 białe lwy zupgrejdowane na jeden brąz (tak kosztuja tyle samo co wiedzmy)... Sory ale 4 posepni i 4wiedźmy w drugiej linii normalnie wyrzynaja takie jednostki bez problemu, co do jazdy to akurat twoja nie brala udzialu w glownym w starciu piechoty, tylko dobijala moje uciekajace jednostki i bronila lucznikow. twoi lucznicy obili jeden oddzial wiedzm i posepnych w reszte oddzialow nie oddali nawet jednej salwy...

Co do drugiego starcia to zwroc uwage ze ostatnie glowne starcie zapoczatkowalem ja (kiedy miales jeszcze troche piechoty) a ty stales na górce i se odpoczywales, zreszta potem sam nie atakowales swoim lordem i dwoma bohaterami tylko czekales na ataki moich 2 bohaterow... Kiedy znudzilo mi sie obskakiwanie twoich wojsk i postanowilem tez se odpoczac stwierdziles ze uciekam... hmm conajmniej dziwnym uwazam wypominanie mi dziwnych zagran kiedy samemu sie tak robi...

nieladnie...

Moim zdaniem byłem wczoraj lepszy i tyle, jeżeli ktoś ma wątpliwości to udostępnie powtórki :)

P.s Hadvar zachęcił mnie do obejrzenia powtórek i w drugiej chyba miałeś 2 razy ten sam czar także według zasad "nieladnie" :)

https://youtu.be/zhxFFUSLs8c

tuff_gru
22-11-2017, 22:31
Moim zdaniem byłem wczoraj lepszy i tyle, jeżeli ktoś ma wątpliwości to udostępnie powtórki :)

P.s Hadvar zachęcił mnie do obejrzenia powtórek i w drugiej chyba miałeś 2 razy ten sam czar także według zasad "nieladnie" :)

https://youtu.be/zhxFFUSLs8c

To nie jest czar tylko umiejetnosc...

Czar zioniecie mial jeden z lordow a drugi klanbraci...

Byles lepszy zgadza sie, nie mam watpliwosci kto wygral, wyjasniam tylko twoje oskarzenia...

Turek
22-11-2017, 22:43
Dobra chlopaki nie nakrecajcie sie, to tylko I runda fazy grupowej xD Zobaczymy bitwe na kanale Tuffa :D