PDA

Zobacz pełną wersję : Europa Barbarorum v1.3



KLAssurbanipal
02-08-2017, 11:34
http://www.europabarbarorum.com/p/art/EB-art-spartiates.jpg


Twórcy najpopularniejszej modyfikacji pod Rome Total War nie dali o sobie zapomnieć.
Przed paroma dniami wydano Europa Barbarorum z numerem v1.3.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?756173

Lwie Serce
02-08-2017, 22:49
Ale jaja :D Fajnie, że nie zapomnieli o starym Romanku, w końcu na modach bardzo dobra gra wciąż.

radoxx4
27-09-2017, 14:54
Ściągnąłem sobie z ciekawości i odpaliłem kampanię Sakami, a potem Seleucydami. Tyle lat, a wciąga tak samo jak kiedyś :) Niesamowita gra i modyfikacja :D

dabranocka
15-10-2017, 20:16
Mod zainstalowany ale jest problem z grafika gra mi śnieży (widać takie poziome migające paseczki).

Napoleon7
07-01-2018, 13:16
Mam prośbę. Nie jestem zarejestrowany na TWC i nie otwiera mi się stara instrukcja. Czy byłby ktoś uprzejmy na tyle by przygotować instrukcję jak się ten mod instaluje?
I pytanie. Jeżeli ma się zainstalowaną wcześniejszą wersję (gra nie jest na steamie!) to jak rozumiem należałoby ją wyinstalować? A wersję 1.3c zainstalować na czystego (oczywiście z innymi modami ale zainstalowanymi osobno) RTW?

Edit. Znalazłem, że starą wersję trzeba odinstalować, ale wolę się upewnić - ?
Natomiast problemy mam nadal z instalowaniem. Spotkałem się z informacją, że mod należy zainstalować do folderu RTW lub do folderu Aleksandra - także w przypadku wersji 1.3 niekoniecznie przeznaczonej dla Aleksandra. Więc jak to w końcu jest?

Edit. Teoretycznie znalazłem w końcu potrzebne mi informacje i grę zainstalowałem. I tu mam problem, bo nijak nie mogę znaleźć pliku startowego.

Przy instalacji pojawia mi się pytanie czy chcę zainstalować shortcutsy (pliki startowe) w folderze Start Menu czy w innym, lub czy w ogóle chcę folder start Menu utworzyć.
Próbowałem różnych rozwiązań, ale w sumie efekt jest bardzo podobny. Dalej bowiem program instalacyjny daje mi dwie opcje: Otworzyć mod EB I przez Mod Luncher (TrivialScript), co jest zalecane, lub przez shortcut - i tu można zaznaczyć opcję utworzenia skrótu na pulpicie.
Gdy wybieram tę drugą opcję to i owszem, ikonka EB pojawia mi się na ekranie, ale nie działa - pojawia się informacja, że nastąpił błąd i nie można odnaleźć określonego pliku. W przypadku wybrania pierwszej po prostu nic mi się na pulpicie nie tworzy.
Więc teoretycznie grę mam zainstalowaną, ale nie mogę jej uruchomić. W środku bowiem nijak pliku startowego znaleźć nie mogę. Jest plik deinstalacyjny. ale startowego - nie ma.
Owszem, jest wspomniany folder EB Installers zawierający trzy pliki: Trivial Script, Recruitment Viewer oraz Unit Documentation. Dwa ostatnie są pomocnicze (zasięg rekrutacji jednostek i ich charakterystyki), ale jak rozumiem pierwszy ma coś wspólnego z uruchamianiem. Tylko co? Jak to pieroństwo uruchomić?
Zbyt obyty z kwestiami informatycznymi nie jestem. więc jeżeli ktoś byłby łaskawy poinstruować mnie co mam zrobić, to proszę to zrobić "łopatologicznie". A ktoś taki zasłuż na mą dozgonną wdzięczność!

Napoleon7
11-01-2018, 15:44
W końcu mi się udało. Zastosowałem się do rad Assurbanipala (Z PW) i po serii prób i błędów jestem w stanie grę uruchomić. Ale... Grę otwieram, tyle tylko, że choć zainstalowałem wersję 1.3, na stronie tytułowej pokazuje mi się numerek 1.2. I wstępnie wygląda mi to na to co było. Czy ktoś wie o co tu chodzi?
To raz. A dwa, na mapie kampanii... jakby to określić... mysz chodzi mi bardzo "miękko" (kursor "pływa" wokół punktu na który go skieruję, ciężko jest utrafić w cel, że to tak ujmę). Da się z tym żyć, ale irytuje. Nie wie kto w czym rzecz? A może ktoś miał podobny problem?

Edit. Po przeglądnięciu plików wychodzi na to, że to jednak nie jest to samo. Ale różnic dużych nie zauważyłem.

Eutyches
31-07-2019, 17:13
Tradycyjnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ekipą pierwszego EB, zrobili po wydaniu wersji 1.3 - aktualizację kolejną, dla tych co mają Alexa dodatek. :P
Update 1.32 Released for Alex
https://www.mediafire.com/file/9q1ekcc7s90qazc/EB_1.32_Alex.rar/file (https://www.mediafire.com/file/9q1ekcc7s90qazc/EB_1.32_Alex.rar/fileINSTALLATION)

KLAssurbanipal
12-08-2019, 03:40
Prezentacje do obu tych zmian:

https://www.twcenter.net/forums/showthread.php?798563-Europa-Barbarorum-1-33-Sneak-Preview

https://www.twcenter.net/forums/showthread.php?798734-EB-1-33-Alexander-Preview-Part-Two

michal77
02-09-2019, 15:13
Absolutnie nie polecam tej wersji. W zeszłym roku próbowałem grać w wersję 1.3.2 z July 26, 2017. Sam instalator jest wadliwy. Kilka razy wywalało błąd, że nie można przekopiować plików. Za czwartym razem poszło. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Pograłem pół miesiąca i okazało się, że reformy Mariańskie które powinny nastąpić po zajęciu 90 osad nie nastąpiły. Był to znany błąd bo kilka osób o tym pisało. Ciągłe crashe po 2 bitwie. Było też wiele pomniejszych błędów. EB to olbrzymia modyfikacja i nie liczyłbym na to, że ludzie tworzący to będą testować wszystko. Niezależnie jaka wersja zostanie wydana to zawsze będzie BETA, a ty będziesz testerem/testerką. A szkoda. Dla uściślenia: to nie jest ta sama ekipa która opowiadała za orginalne EB... Niestety lepiej pobrać 1.2, dużo stabilniejsze nawet z fanowskimi submodami...

Eutyches
09-09-2019, 15:26
Absolutnie nie polecam tej wersji. W zeszłym roku próbowałem grać w wersję 1.3.2 z July 26, 2017. Sam instalator jest wadliwy. Kilka razy wywalało błąd, że nie można przekopiować plików. Za czwartym razem poszło. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Pograłem pół miesiąca i okazało się, że reformy Mariańskie które powinny nastąpić po zajęciu 90 osad nie nastąpiły. Był to znany błąd bo kilka osób o tym pisało. Ciągłe crashe po 2 bitwie. Było też wiele pomniejszych błędów. EB to olbrzymia modyfikacja i nie liczyłbym na to, że ludzie tworzący to będą testować wszystko. Niezależnie jaka wersja zostanie wydana to zawsze będzie BETA, a ty będziesz testerem/testerką. A szkoda. Dla uściślenia: to nie jest ta sama ekipa która opowiadała za orginalne EB... Niestety lepiej pobrać 1.2, dużo stabilniejsze nawet z fanowskimi submodami...

Ale z tym z roku 2018 też grałeś? Z dodatkiem pod Alexa? Pytam się, bo często mody robione pod Alexa dostawały stabilności i chodziły pięknie.

righeira
10-10-2019, 17:39
Albo ja jestem jełopem, który nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem jednego zdania po angielsku, albo ten, który napisał instrukcję instalacji na TWC, jest skończonym kretynem. Proszę spojrzeć - https://www.twcenter.net/forums/showthread.php?756173-EB-v1-32 Tam pisze, żeby instalować w folderze Alexandra, prawda? No to k... powodzenia, matole. Musiałem od nowa przeinstalować całego Romka. :/ Dobra, pogram trochę to napiszę jak się sprawuje.

Eutyches
10-10-2019, 18:24
Napisz, napisz :) Nie przejmuj się instrukcjami instalacji, to urok dawnych modów :)
Jak fajnie się instaluje czasem pod Empire Total War? :P

righeira
15-10-2019, 03:56
Zrobiłem ze 100 tur Rzymem i ze 150 Brytami, rozegrałem też kilkadziesiąt bitew. Faktycznie parę razy wywaliło do pulpitu ni z gruszki ni z pietruszki, ale nie tak znowu często. Zresztą stara wersja też wywalała, może nawet częściej, a na pewno perfidniej, bo parę razy nie mogłem kontynuować już gry. Tutaj wystarczy ponownie wczytać. Zastanawia mnie co innego. Reformy wchodzą teraz chyba z automatu, bez konieczności spełniania warunków, po prostu po nadejściu właściwego roku. W 242 wskoczyła mi pierwsza reforma Brytów, chociaż nie miałem jeszcze wybudowanych wymaganych budynków. Muszę sprawdzić jak to jest u Rzymian. W każdym razie fajnie było wrócić do tego moda. Bardziej wciąga niż "dwójka". :)

Napoleon7
21-09-2020, 10:19
To w końcu gdzie instalować? Późno się pytam, ale będę wdzięczny za odpowiedź.

Edit. Może jednak ktoś mi pomoże?
Zamontowałem sobie mod EB 1.3 z dodatkiem "Final part" w głównym folderze gry. Skróty do startu, które generuje mod, to jakieś nieporozumienie - nawet za bardzo przerobić się ich nie da. Ale jakoś sobie poradziłem. Gra i owszem, rusza, tylko szybko zaczyna się zawieszać i jest zdecydowanie niestabilna. Bardziej, niż wcześniejsze wersje. Które i owszem, też bywały niestabilne ale dopiero po jakimś czasie, gdy się rozbudowało swe imperium. Tymczasem tu gram Rzymem i nawet z Italii dobrze nie zdążyłem wyjść, gdy co 2-3 tury gra pada. więc może rzeczywiście na Aleksandrze by chodziła lepiej? Ktoś próbował? I w ogóle jak ją na tym Aleksandrze zainstalować?! To bowiem co pisał Righeira, jest jak najbardziej aktualne - instrukcja jest do bani i wprowadza w błąd. Więc jak to jest?
A może stabilność gry osłabiają dodatki jakie mam zainstalowane - te wszystkie Teamsy, Lifesizy itp.? Ale aż tak?
Ktoś byłby mi w stanie podpowiedzieć? Będę wdzięczny.

Edit. Nikt mi nie pomoże? Na modzie zainstalowanym w folderze gry po prostu nie da się grać. Wywala na pulpit w dowolnym momencie, zazwyczaj gdy na coś klikam. Więc może na aleksandrze szło by lepiej? Tylko jak go zainstalować?