PDA

Zobacz pełną wersję : Vancouver 2010 - temat zbiorczy



Pinotchet
26-01-2010, 17:59
Do olimpiady jeszcze dwa i pół tygodnia ale postanowiłem założyć taki temat już teraz. W temacie piszemy o wszystkich wydarzeniach związanych z zimową olimpiadą, składy reprezentacji, dyscypliny które was szczególnie interesują i tak dalej. Gdy już na arenach dojdzie do rywalizacji temat proszę traktować jak miejsce dzielenia się waszymi emocjami, można również w miarę możliwości dodawać wyniki poszczególnych konkurencji.

Mam nadzieję, że znajdzie się pokaźne grono kibiców zimowych sportów i razem przeżyjemy to wspaniałe wydarznie jakim jest zimowa olimpiada.

Z dyscyplin najbardziej mnie interesuje to oczywiście hokej, turniej hokejowy trwający od początku do końca imprezy to zdecydowanie największa atrakcja zimowych igrzysk. O samym turnieju nieco więcej później, narazie o zmianach w stosunku do Olimpiady w Turynie w 2006 roku. Mamy podział na 3 grupy po 4 zespoły a nie jak wcześniej na 2 grupy po 6. Z każdej grupy awansują po 2 zespoły oraz dwa zespoły z 3 miejsc. Reprezentacje jak zwykle prawie zawsze takie same czyli: Kanada, USA, Szwajcaria, Rosja, Czechy, Słowacja, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Łotwa. Mamy dwie nowe reprezentacje: Białoruś oraz odbijającą się od dna Norwegię (zabraknie Kazachstanu oraz Włochów (tych to akurat mi nie żal bo grać w hokeja nie potrafią :lol: - uczestnicy olimpiady w Turynie w 2006)). Z reprezentacji grających na niezłym poziomie zabraknie ponownie Austrii z gwiazdą NHL Thomasem Vankiem w składzie. Więcej o grupach oraz o składach już niedługo.

Pozostałe dyscypliny które napewno będę śledził to: sanki, bobsleje, skeleton, jazda figurowa - szczególnie solistki (liczę na Laure Lepisto) oraz pary, łyżwiarsto szybkie.

Hetman
26-01-2010, 18:31
Dziw was może zabierze ale czekam na łyżwiarstwo figurowe solo/pary :) na drugim miejscu biegi narciarskie oczywiście męskie i żeńskie. Ostatnio skoki narciarskie mi się przejadły chociaż mam duży szacunek dla Adama Małysza, lecz nie wykluczam, że oglądnę na małej skoczni bo tam Małysz faworyt dla mnie.


bobsleje

Wiem dlaczego czekasz na bobsleje, szczególnie na żeńskie :mrgreen: zboczuś :lol:

Pinotchet
26-01-2010, 18:46
Dziw was może zabierze ale czekam na łyżwiarstwo figurowe solo/pary
oj nie zabierze, ja też czekam i mam nawet swoją idolkę jak już wspomniałem, zresztą łyżwiarstwo figurowe solistek to sport, który powoduje u mnie opad szczęki z wrażenia.


Wiem dlaczego czekasz na bobsleje, szczególnie na żeńskie zboczuś
Oj Hetmanie moja fascynacja bobslejami bierze się jeszcze z osiągnięć Niemca Andre Lange trzykrotnego złotego medalisty olimpijskiego czy jeszcze wcześniejszej jazdy księcia Alberta jako kierującego w reprezentacji Monako. Więc daruj sobie jakieś perwersyjne fascynacje, którym chyba teraz sam ulegasz :lol:

Hetman
26-01-2010, 19:14
Więc daruj sobie jakieś perwersyjne fascynacje, którym chyba teraz sam ulegasz :lol:

Ja za to nie wrzucam tego do centrum humoru :lol:

Pinotchet
26-01-2010, 19:16
no bo śmieszne to było jak najbardziej :lol: :lol: :lol:

Milanos
26-01-2010, 19:48
Ja tak samo czekam najbardziej na hokej i do tego biathlon który oglądam od maleńkości czyli czasów Svenka Fishera i spółki (choć w tym sezonie mało widziałem i naprawdę widząc klasyfikacją gen. to trochę nie wiem co niektóre osoby robią na poszczególnych miejscach :roll: )

TimOOv
26-01-2010, 21:45
nie żebym się czepiał ale wspomniana "olimpiada" trwa w najlepsze ba za 2,5 tygodnia to ona się kończy...

na igrzyskach planuje oglądać wszystko po za skokami narciarskimi i parami tanecznymi ;) ;) ;)

Co do hokeja warto zauważyć ze to ostatni turniej na który przerywane są rozgrywki NHL więc i ostatnia szansa* (teoretycznie) dla Sida czy Owcy z Gienkiem po sięgnięcie po to jak by nie patrzeć najcenniejsze trofeum.

Komu będe kibicował? jeszcze nie wiem na pewno nie ruskim tak z zasady mimo że jest tam 2 graczy Pens (wspomniany gieniek + Gonchar) z Pens w rosterach są jeszcze Fowler Sid (Kanada) oraz Orpik (USA). Z matematyki wychodzi że Kanadyjczykom ale pożyjemy zobaczymy

Z innych dyscyplin czekam na... Carling xD jedyna szansa na 4 lata by to obejrzeć :)


----------
Póki co Owca i Malikin zapowiedzieli ze jak nie będzie przerwy to oleją NHL i tak pojadą nie patrząc na restrykcje czy to klubów czy to władz NHL

Marat
26-01-2010, 21:54
Hokej, będe kibicował Czechom, Słowakom i Finom. Skoki narciarskie oczywiście, bo są tam jako-takie szanse na medal. I to tyle, bo sportami zimowymi się zbytnio nie interesuje.


Z innych dyscyplin czekam na... Carling xD jedyna szansa na 4 lata by to obejrzeć :)

Na Eurosporcie chyba puszczają, albo puszczali jakiś czas temu. Kilka razy oglądałem.

Hetman
26-01-2010, 22:17
Z innych dyscyplin czekam na... Carling xD jedyna szansa na 4 lata by to obejrzeć :)

Na Eurosporcie chyba puszczają, albo puszczali jakiś czas temu. Kilka razy oglądałem.

Zapomniałem o tym właśnie wspomnieć, dla jednych może to wyglądać na biedny sport, ale zapewniam, że wspaniale się to ogląda do piwka. Szkoda tylko, że nasze gospodynie domowe nie rwą się do tego sportu bo w szorowaniu toru do celu byłyby nie do pobicia :lol:

Marat
26-01-2010, 22:22
A mogłyby grać tanim kosztem, kilka czajników zalanych betonem :lol:

Aquila
26-01-2010, 22:26
Ja za sportami zimowymi nie przepadam. Ale Justyna Kowalczyk wymiata, wiaterek z boku jej nie przeszkadza, kombinezonu nie musi mieć za luźno uszytego, żeby wygrywać. Adasiowi podziękowałem już dawno. ;)
Tak więc za tą panią będę trzymał kciuki. Hokej mnie interesuje, jak panowie za pomocą pięści i kijów sobie wszystko wyjaśniają ;)

tomsn
27-01-2010, 09:29
ja tam lubię wszystkie sporty zimowe - szczególnie narciarstwo alpejskie, hokej i łyżwiarstwo szybkie. Szkoda, że nie ma wyścigów psich zaprzęgów - w Kanadzie miałby to sens!

Matatjahu
27-01-2010, 10:43
Ja wszystkie ale przede wszystkim skoki narciarski bo Małysz wraca do formy, łyżwiarstwo szybkie, hokej...

Sam Fisher
27-01-2010, 10:48
Mnie interesują jedynie skoki narciarskie. Reszta sportów nudzi mnie. Nawet biegi, w których bierze udział nasza wybitna pani Kowalczyk ;]

lol thx :*

lol thx x2 :* (miałem na myśli napisać coś a napisałem coś innego i nie zauważyłem)

o matko, tyle błędów w jednym poście...żal...

Matatjahu
27-01-2010, 10:56
Chyba w których bierze udział ;)

Sam Fisher
27-01-2010, 12:18
Chyba w których bierze udział ;)
nie skomentuję tego ^ ^

Matatjahu? to Ty ? :shock:

Matatjahu
27-01-2010, 13:30
Tak ale to nie temat na te rozmowy :twisted: wreszcie ktoś zauważył.

Nadal dziwi mnie dlaczego jest
Nawet biegi, w której bierze udział nasza wybitna pani Kowalczyk

Dragonit
27-01-2010, 18:13
Mnie interesuję jedynie skoki narciarskie. Reszta sportów nudzi mnie.
Podobnie. Choć nie wykluczam, że jak będzie leciał taki Hokej i będą grali Polacy, to obejrzę ;)

Grandal
28-01-2010, 13:17
Mnie w Vancouver będzie interesować Narciarstwo alpejskie i hokej. Co do reszty to na 100% obejrzę J. Kowalczyk.
Cóż, np. skoki narciarskie będą zdominowane przez paru skoczków, nasz Małysz pewnikiem będzie na miejscu od 5 do 10. Też dobrze, ale nic więcej nie osiągnie.

Dragonit
28-01-2010, 13:57
Cóż, np. skoki narciarskie będą zdominowane przez paru skoczków, nasz Małysz pewnikiem będzie na miejscu od 5 do 10. Też dobrze, ale nic więcej nie osiągnie.

W sporcie nigdy nie można tak pisać, szczególnie w tak nieprzewidywalnym ...

Grandal
28-01-2010, 14:28
Skoki to istotnie nieprzewidywalny sport, ale forma sportowców jest bardzo ważna przy przewidywaniach i oczekiwaniach. Ostatnio Adam skakał dość dobrze, naprawdę dobrze było w Zakopanem. U nas jednak miał troszkę ułatwione zadanie.
Cóż, wszystko zweryfikuje wynik, ale przewiduję 5-10 miejsce. Forma dobra, ale nie na medal. ;)

Dragonit
28-01-2010, 14:38
Zauważ, że taki Schlierenzauer może nie wytrzymać psychicznie, już nieraz tak bywało, a Amman ... dziwnie, jakby znowu był złotym medalistą, a nawet srebrnym czy brązowym. Jak Małysz dobrze skakał w Zakopcu, to potem mu dobrze szło, więc nie zdziwię się, jak coś mu się uda. Tym bardziej, ze lubi małe skocznie ;p

Grandal
28-01-2010, 14:55
Ha, a może nie Małysz, a np. Stoch odda skoki życia i będzie podwójnym złotym medalistą. To byłoby coś. ;)

Milanos
12-02-2010, 23:52
http://igrzyska.wp.pl/vancouver/title,T ... caid=19a21 (http://igrzyska.wp.pl/vancouver/title,Tragiczny-wypadek-na-treningu-saneczkarzy,wid,11969952,wiadomosc.html?ticaid=19a 21) no to się zaczęła olimpiada

Pinotchet
13-02-2010, 09:37
Tragiczna wiadomość, jako kibic saneczkarstwa, kojarze tego zawodnika. Moim zdaniem ten tragiczny wypadek idzie na konto organizatorów i projektantów toru, kto widział zdjęcia widzi jak na dłoni, że tor ma zbyt niski profil zaraz za zakrętem - brak bandy ochronnej. Skandaliczna sprawa, samo to, że dwukrotny mistrz olimpijski - Włoch Armin Zoeggeler wypadł z sanek świadczy o tym jak ten tor jest dupiaty i niebezpieczny. Wyleciało z sanek jeszcze kilku zawodników w tym trzech Amerykanów. Wypadek Rumunki Violety Stramaturaru, która na kilka minut straciła przytomność był bardzo groźny. Zastanawiam sie czy jest sen to wogóle oglądać, bo nie mam zamiaru oglądać czyjeś śmierci na żywo w telewizji :? Nie wiem co powinni zrobić teraz organizatorzy ale zawody zwłaszcza w skeletonie mogą się zakończyć wynoszeniem ciał w workach. :?

tomsn
13-02-2010, 11:40
Piękna ceremonia otwarcia - szczególnie motywy "native" i zapalenie znicza!

Matatjahu
13-02-2010, 19:37
Piękne dziś Adam skakał. Przed sekundą się skończyły skoki emocje pod koniec były wielkie.

Boniek
13-02-2010, 19:39
Ale jednak mam mały niedosyt, bo liczyłem na złoto :P
Ale co by nie mówić Adaś znowu nas zaskakuje!! Jutro będzie pierwszy :D

Hetman
13-02-2010, 19:41
Mamy SREBRO !!!!!!!!!!!!! Adam Małysz wywalczył drugie miejsce na normalnej skoczni !!!!!!!!!!!!!!!!

Milanos
13-02-2010, 19:52
no nie wierzyłem że ten staruszek(porównując do innych skoczków) ma szanse coś jeszcze wywalczyć.

Pinotchet
13-02-2010, 19:56
Dobra postawa i jest się z czego cieszyć, Amman był dzisiaj zwyczajnie poza zasięgiem. Szkoda że Uhrmann nie zajął 3 miejsca, faworyzowani Austriacy zostaliby z niczym.

kacperekPL
13-02-2010, 19:57
Adam znowu zaskoczył :P

Ja czekam na mecze hokeja. Kibicuję Czechom za Eliasa i Jagra w składzie. Faworytami do złota nie są ale na podium liczyć można. Pierwsze miejsce albo dla Kanady (z Brodą w składzie po dobrym sezonie :D), albo dla Rosji z Owieczką na czele. :lol:

Marat
13-02-2010, 20:13
Co tu dużo mówić, wielki człowiek, geniusz skoków !!! O reszcie naszych buloklepów szkoda gadać.

Nagano
13-02-2010, 20:35
Co tu dużo mówić, wielki człowiek, geniusz skoków !!! O reszcie naszych buloklepów szkoda gadać.
No i jest jeszcze Tonio wielka nadzieja polskich skoków, ale on ma akurat chwilową zniżę formy :lol:

Pinotchet
13-02-2010, 21:05
Ja oglądam teraz mecz kobiecego hokeja - Szwecja prowadzi ze Szwajcarią 1:0 :lol: zupełnie inny ten kobiecy hokej :P

Dragonit
13-02-2010, 21:57
Małysz pokazał, że jest jednak ewenementem, jeśli chodzi o skoki narciarskie. Szymon był poza zasięgiem, zobaczymy jak się potoczy w konkursie na dużej skoczni.


no nie wierzyłem że ten staruszek(porównując do innych skoczków)
Szczególnie w porównaniu do tych Japońskich :lol:

Pinotchet
14-02-2010, 04:46
Saneczkarstwo - jedynki męskie - po dwóch ślizgach:

- LOCH Felix (Niemcy)
48.168 - 0.000

- MOELLER David (Niemcy)
48.341 + 0.173

- ZOEGGELER Armin (Włochy)
48.473 + 0.305

Nasz Maciej Kurowski obecnie na 29 miejscu

Sam Fisher
14-02-2010, 07:24
Małysz pokazał, że jest jednak ewenementem, jeśli chodzi o skoki narciarskie. Szymon był poza zasięgiem, zobaczymy jak się potoczy w konkursie na dużej skoczni.
Zgadzam się ;) O nic więcej nie powinniśmy prosić od niego, ale dobrze by było gdyby wykorzystał swoją zwyżkową formę w 100%

Pinotchet
14-02-2010, 09:34
jak można się było spodziewać organizatorzy igrzysk całą winę za wypadek zwalili na tragicznie zmarłego zawodnika :(
warto jednak przeczytać ten artykuł by przekonać się, że wypadek był nastepstwem ignorancji organizatorów oraz Komitetu Olimpijskiego (warto zwrócić uwagę kto i kiedy zgłaszał pierwsze zastrzeżenia do jakości wykonania toru oraz nadmiernych prędkości tam rozwijanych) http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103 ... karza.html (http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103366,7557306,Vancouver_2010__Trzy_teorie_na_te mat_smierci_saneczkarza.html)

i drugi artykuł :lol: po raz kolejny pokazujący jak to jesteśmy doskonale zorganizowani, wszytko na ostatnią chwilę :lol: http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103 ... ramow.html (http://www.sport.pl/vancouver2010/1,103360,7557591,Vancouver_2010__Problem_bobsleist ow___250_kilogramow.html)

Milanos
14-02-2010, 09:42
Przestań nie m się z czego śmiać trzeba się cieszyć że wreszcie na swoim bobsleju będą się ślizgać a nie na pożyczonym jak zawsze :mrgreen:
No wczoraj Biathlon kobiet iiii :shock: no i mamy chyba największą sensacja, ale co tam 1 miejsce prawie cała pierwsza 10 takich jaj już dawno nie widziałem 1 Niemka w pierwszej 10 brak szwedek lol.

kacperekPL
14-02-2010, 10:49
Ja oglądam teraz mecz kobiecego hokeja - Szwecja prowadzi ze Szwajcarią 1:0 :lol: zupełnie inny ten kobiecy hokej :P

Heh chciałbym to zobaczyć. Są bodiczeki? :D Gdzie oglądasz lub będziesz oglądał mecze? :)

Pinotchet
14-02-2010, 11:37
transmisje z wszystkich dyscyplin sportowych można oglądać na TVP Sport oraz na http://sport.tvp.pl/vancouver2010
Jeżeli masz obydwa Eurosporty to też się sporo znajdzie. Dzisiaj grają Amerykanki z Chinkami o 21:05 więc możesz sobie zobaczyć jak to wygląda - wszystkie panie grają z osłonami na twarzy, zakaz gry ciałem, ogólnie wygląda to dość ciekawie :P. Pierwszy mecz mężczyzn we wtorek.

kacperekPL
14-02-2010, 12:37
Dzięki :) No proszę nawet się TVP w tym roku postarała :P

A komu kibicujesz Pinotchecie? Pewnie Kanada i Crosby, co? :P

Milanos
14-02-2010, 19:41
ufff narazie Tomek po 1 czysto jezu jak mi serducho napiernicza podczas tego strzelania jego ^^ XD

Edit no i ch&^ ku$%# %#$ j$%#%$ pogoda ci na początku mieli farta :evil:

kacperekPL
14-02-2010, 20:00
Te Igrzyska to póki co niezły niewypał. Najpierw śmierć Gruzina, teraz ta pogoda... :(

Humor mi jedynie poprawia uśmiech Forsberga podczas ceremonii otwarcia :lol:

Pinotchet
14-02-2010, 23:01
Po 3 ślizgu bez zmian: Felix Loch przed Davidem Moellerem i Arminem Zoeggelerem.

Matatjahu
15-02-2010, 15:37
Kiedy na dużej skoczni będą skoki?

Pinotchet
15-02-2010, 16:25
no i Niemcy pokrzyżowali plany Zoeggelera, któremu nie udało się wyrównać rekordu Georga Hackla "Pędzącej białej kiełbasy" - 3 złote medale na 3 kolejnych Olimpiadach. Widać treningi w tunelu aerodynamicznym BMW w Monachium bardzo pomogły niemieckim saneczkarzom.
http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... iksa-locha (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/saneczkarstwo/wideo/zloty-przejazd-feliksa-locha)

kacperekPL - odnośnie twojego pytania to Crosbyego uwielbiam ale Kanadzie nie będę kibicował, mimo że ich lubię - zwyczajnie nie ma sensu kibicować murowanemu faworytowi do złota. Rosja mimo, że grają tam dwaj zawodnicy Pingwinów (Malkin oraz Gonchar) również odpada - nie lubię Owieczki, wręcz nie znoszę za jego samolubną i egoistyczną grę. Jak trener Rosjan postawi na atak Owieczka, Malkin i Kowalczuk to moga zapomnieć o medalu. Będę kibicował każdej słabszej drużynie, może trafią się takie spektakularne niespodzianki jak w Turynie. A z kandydatów do medali to najbardziej jestem za Finlandią (świetni bramkarze + emeryci) i Słowakami (Gaborik, Satan). Szwedów nie znoszę poza bramkarzem Jonasem Gustavssonem. Ciekawą reprezentacją jest Łotwa, której prawie cały skład opiera się na graczach Dynama Ryga :P

Dragonit
15-02-2010, 17:07
Matatjahu - W sobotę indywidualne, a w niedziele bądź poniedziałek drużynowe.

kacperekPL
15-02-2010, 18:53
http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... eju-hokeja (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/hokej/aktualnosci/nowe-zasady-podczas-turnieju-hokeja)

No to nice :D

Pinotchet
16-02-2010, 16:59
Dzisiaj w końcu pierwsze spotkania w męskim hokeju - pierwszy mecz USA - Szwajcaria, myślę , że bardzo ciekawe spotkanie faworytami wydają się być Amerykanie, ale nie zapominajmy, że Szwajcarzy to drużyna nieobliczalna. Przed igrzyskami w Turynie, nikt nie dawał im najmniejszych szans na wyjście z grupy. Szwajcarzy byli jednak sprawcami dwóch dużych niespodzianek - wygrana z Kanadą 2:0 oraz Czechami 3:2, występ mogli zaliczyć do udanych - zajeli 6 miejsce. Liczę na ciekawe spotkanie i będę kibicował Szwajcarom, jeżeli tylko znakomity Jonas Hiller dobrze zagra w bramce Helwetów to spokojnie mogą liczyć na jeden punkt.

EDIT: http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... czerkawski (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/hokej/wideo/hokej-na-lodzie-usa-szwajcaria-m-komentuja-stanislaw-snopek-i-mariusz-czerkawski)

kacperekPL
16-02-2010, 20:07
God bless Eurosport! Mecz już się zaczął! Stawiam niezbyt oryginalnie na USA. Nie jestem pewien czy, ale jeśli trener wystawił w jednej linii Langenbrunnera i Parise to może być ciekawie.

Tylko coś komentarza nie słychać, nawet po angielsku :x

EDIT:

Hip hip hura! Komentarz już jest!

EDIT2:

Ładny mecz póki co. USA prowadzą i rzeczywiście linia Parise-Langenbrunner-Kane działa nieźle. Szwajcarzy ładnie sobie radzili, gol trochę z przypadku - Ryan znalazł się w odpowiednim miejscu, we właściwym czasie. ;)

Pinotchet
16-02-2010, 20:36
Też oglądam na Eurosporcie - narazie prowadzenie USA 1:0, ale mecz bardzo wyrównany, Mark Streit sprzedaje amerykańcom z bara co chwila :lol:

kacperekPL
16-02-2010, 20:51
Mark Streit sprzedaje amerykańcom z bara co chwila :lol:

Żeby to tylko z bara :P

Kurcze nie jest dobrze bo teraz biathlon leci. Obawiam się to nie jest "przerwa na reklamy" i przez następną godzinę będziemy musieli albo czekać, albo oglądać na zlamowanym tvp.pl gdzie nie da się normalnie przesunąć :?

Poprawka: jest na żywo ale oczywiście: materiał niedostępny :lol:

Pinotchet
16-02-2010, 20:57
ja ogladam teraz tutaj http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... czerkawski (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/hokej/wideo/hokej-na-lodzie-usa-szwajcaria-m-komentuja-stanislaw-snopek-i-mariusz-czerkawski)
na dalszą transmisje na Eurosporcie nie ma już co liczyć :(

kacperekPL
16-02-2010, 21:25
ja ogladam teraz tutaj http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... czerkawski (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/hokej/wideo/hokej-na-lodzie-usa-szwajcaria-m-komentuja-stanislaw-snopek-i-mariusz-czerkawski)
na dalszą transmisje na Eurosporcie nie ma już co liczyć :(

Pisało coś w środku meczu na Eurosporcie:


ICE HOCKEY
USA vs SWITZERLAND
22:30

Zatem nie wszystko stracone. Na tvp mnie wkurza ciągłe zacinanie. Co najgorsze słychać głos i największe zacięcie w chwili gdy cała hala szaleje :lol:

EDIT:

Już wszystko jest z powrotem na ES ;)

tomsn
17-02-2010, 22:21
więc jest srebro Kowalczyk - gratulacje dla wielkiej Polki

Przyznaję, że kibicowałem Marit Bjoergen - po prostu lubię takie zacięte kobietki! I udało się.

Przy okazji dementuję: Justyna Kowalczyk nie jest Ślązaczką, tylko studiuje w Katowicach

Moim śląskim faworytem jest Tomasz Sikora (pochodzi z Wodzisławia, dokładniej z Radlina II czyli jakieś 2 km od mojego rodzinnego domu) - niestety, trochę na razie zawodzi, ale trzymam kciuki

W hokeju tradycyjnie - kibicuję Czechom i Trzem Koronom

Pinotchet
17-02-2010, 22:38
Brawa dla Justyny za srebro. Mnie dużo bardziej od Marit Bjoergen zaimponowała Petra Majdic, dobrze, że wywalczyła brąz bo przez kolejne już niedopatrzenie organizatorów, mogła się pożegnać z jakimkolwiek medalem :x Majdic jest niezniszczalna :P

Pinotchet
18-02-2010, 14:45
O ja pie...., Majdic biegła z 4 złamanymi żebrami. Jedno ze złamanych żeber doprowadziło do przebicia płuca :shock:

kacperekPL
18-02-2010, 15:01
Szacunek dla Niej :geek:

Nie wiecie może gdzie można obejrzeć bramki spotkań hokejowych? Na TVP się zacina idealnie w momencie kiedy jest już po wszystkim. :roll:

EDIT:

http://www.eurovisionsports.tv/olympics/ - w channels navigator wybieramy highlights i co dalej to wiadomo ;)

EDIT2:

Oglądam właśnie Stany vs. Norwegia. Na drugiej przerwie nie przyciszyli wystarczająco mikrofonów :lol:. Najpierw Mario ze Spaczkiem się śmieli z jakiegoś występu na lodzie, padło trochę niecenzuralnych słówek ale później coś takiego:

Szpak: Jureczku jak tam nasz Sikora? (świetnym głosikiem btw :D)
--- chwila ciszy ---
Szpak: O cholera, no to kurde szkoda (czy coś w ten deseń) A, który Ole, daleko jest?

:lol: Najśmieszniejsze jest to, że oni się nie skapowali :lol: By była milusia afera :D

Pinotchet
19-02-2010, 02:09
Szpakowski to żałosny komentator, jestem ciekaw jakie on ma plecy, że jeszcze w telewizji pracuje? Zawsze lubi sympatyzować z jedną z grających stron co dla komentatora jest niedopuszczalne (tu mamy zachwyty nad Kanadą - oraz dywagacje Szpaka na temat tego jak to na pewno Kanadyjczycy zagrają w finale :? ) Najlepsze jest to jego słynne przekręcanie nazwisk :lol: - nazwisko jednego zawodnika potrafi wymówić w 4 różnych odmianach :lol: :lol: :lol:

Może będzie niespodzianka, po dwóch tercjach Szwajcarzy niespodziewanie remisują z faworyzowaną Kanadą 2:2. Helweci przegrywali 0:2 ale udało się wyrównać. :P :P :P

kacperekPL
19-02-2010, 12:17
Najlepsze jest to jego słynne przekręcanie nazwisk :lol: - nazwisko jednego zawodnika potrafi wymówić w 4 różnych odmianach :lol: :lol: :lol:

J. Langenbrunner:

1. Langenbraner
2. Langenbrałer
3. Langenbruder
4. Langenbruner

:lol: :lol: :lol:

Kiedyś jak jeszcze oglądałem Ligę Mistrzów:

1. Kajt
2. Kałt
3. Kujt

:lol: :lol: :lol:

http://pl.wikiquote.org/wiki/Dariusz_Szpakowski

EDIT:

http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscy ... kal-na-lod (http://sport.tvp.pl/vancouver2010/dyscypliny/hokej/aktualnosci/gwiazdor-nhl-narzekal-na-lod)

Czy Ovcy tak trudno pogodzić się z porażką?

Grandal
20-02-2010, 16:51
Nikt Szpakowskiego nie przebije z meczu Polska - Anglia... dawno dawno temu.
Przez kilka lat chodził dowcip, że nasi nie mogli z angolami wygrać bo brytole grali w szesnastu...
Chris Waddle (Chris Łudl)
Chris Waddle (Chris Ładl)
Chris Waddle (Chris Łedl)
Chris Waddle (Chris Łidl)
Chris Waddle (Chris Łudli)
:lol:

Wracając do Vancouver... moja faworytka Julia Mancuso nie zawiodła. Wszyscy ją skreślili i ZONK. :D

Dragonit
20-02-2010, 21:31
Zacznę od spokojnego wstępu - pierwszy!!!111 xD:Dxd;]

Tak na serio to na kolana chamy, Małysz pany! Amman znów nie do pobicia, a Małysz daje kolejny srebrny medal. Reszta polaków też dobrze, 14 i 19 miejsce nieźle rokuje przed drużynowym. Niezły Kasai, poprawił się o blisko 20 miejsc. Zadziwiająco dużo osób zepsuło drugi skok, dziwne ;)

btw - ciekawe jak by skoczył Małysz, jakby go nie przetrzymali.

Hetman
20-02-2010, 21:34
Najważniejsze, że jest medal! Ważne jest, iż Małysz pokazał tym "sezonowym" kibicom, że można wygrywać!

Gdzie jest emotka -> :flaga: :?

Marat
20-02-2010, 21:45
Brak słów, by opisać jego wielkość. Brawo Adam :!:

Nagano
20-02-2010, 21:50
Jakby się udało ugrać jeszcze brąz w drużynowym to byłoby bosko :D
No i liczę na sztafetę kobiet w biathlonie, bo mogą zrobić niespodziankę.

co do Szpaka:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Cyt ... Szpakowski (http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Cytaty:Dariusz_Szpakowski)
Ale ja tam lubię te jego wpadki. Jakby jeszcze komentował mecze razem z Gmochem to byłaby to super odskocznia od poziomu Polskiej repry :D (w sensie, że boki zrywać hehe)

Sam Fisher
21-02-2010, 09:11
Nie to żebym źle życzył Małyszowi, ale lepiej odejść w chwale. Lepiej byłoby skończyć karierę w tym sezonie.

Aquila
21-02-2010, 09:36
heh. przecież nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie Adamy są wielkie ;) no, ale z taką małą różnica, że na skoczni w życiu nie byłem :mrgreen:

Marat
21-02-2010, 10:10
No chyba nie skończy. Cytat z wywiadu:

Coraz odważniej mówimy o pana przyszłości. Czy wyobraża pan sobie ją bez Hannu?

- Nie zastanawiałem się nad tym. Wiem, że ma on podpisaną umowę do końca sezonu. Będę jednak chciał, by - jeżeli wszystko będzie w porządku - prowadził mnie jeszcze przez ten rok do mistrzostw świata w Oslo, gdzie chcę zakończyć karierę. Nie chciałbym, by zmieniła się moja ekipa. Praca z nią przynosi sukcesy.

Dragonit
21-02-2010, 22:31
Dla mnie może skakać dalej. No bo za rok nie będzie jakoś specjalnie słabszy fizycznie, więc jeśli Hanu będzie go dobrze prowadził, ma szansę nabić jeszcze parę podiów, a może i zwycięstw do swoich statystyk, możliwy jest też jakiś medal mistrzostw świata, czy turnieju skandynawskiego.

MateuszKL
21-02-2010, 22:35
Dzisiaj kibicowałem Czechom w meczu z kacapią, ale niestety przegrali.

Jednak hokej to jest, z tych całych igrzysk, bezkonkurencyjnie najciekawszy. :)

Grandal
22-02-2010, 14:39
Eee... Dla mnie nie ma Kanady bez Todzia Bertuzzi. Ten wspaniały walczak wie jak kogoś skasować, jak strzelić bramkę i jak asystować. ;) Heh... przez tyle lat grał w Canucks...
Beknie Kanada z powodu braku magicznej "44". :D

Pinotchet
26-02-2010, 20:10
Mam nadzieję że Jokinen i i spółka zatrzyma amerykańców :)

Sam Fisher
27-02-2010, 05:36
Mam nadzieję że Jokinen i i spółka zatrzyma amerykańców :)
Ja też kibicuję Kanadzie, ale to nie z powodów czysto sportowych. Mam znajomego Kanadyjczyka...oj jak się cieszył jak Kanada stłukła Rosję :D

Pinotchet
27-02-2010, 09:28
Kakashi ja wcale nie jestem za Kanadą :shock: Jak wcześniej pisałem - kibicowałem Słowacji i Finlandii od początku turnieju oraz wszystkim słabszym reprezentacjom.

Tak się większość zachwyca grą Kanday i USA ale mecze z ich udziałem były w większości nudne jak flaki z olejem. Zdecydowanie najciekawsze i najbardziej zażarte spotkania i najlepsze dla kibiców były:
- Kanada - Szwajcaria 3:2
- Szwajcaria - Norwegia 5:4
- Białoruś - Niemcy 5:3 (chyba zdecydowanie najbardziej zmienny)
- Szwajcaria - Białoruś 3:2
- Rosja - Czechy 3:2
- Słowacja - Rosja 2:1
- Słowacja - Norwegia 4:3
- Czechy - Łotwa 3:2 (krewa na lodzie :twisted: i walka do końca)
- Słowacja - Szwecja 4:3

Odnośnie meczu Kanady z Rosją to nie przepadam za kacapami ale wolałem żeby to oni wygrali. Rosjanie przegrali mecz na poziomie bramkarza, gdzie Nabokov puszczał wszystko jak leci - potwierdzając tylko to że jest zupełnie przereklamowanym bramkarzem. Zastanawiam się jak trener Rosjan mógł wystawić Nabokova zamiast Bryzgalowa. Przecież u Kanadyjczyków było aż 3 graczy którzy znają zachowanie Nabokova na wskroś bo grają z nim w jednym klubie.

Chciałem też wyróżnić najlepszych graczy turnieju, z pola nie wymienię nikogo, bo tak naprawdę nikt nie wybija się na tle całej reszty.
Z bramkarzy wybrałem trójkę:
- Jaroslaw Halak (Słowacja)
- Jonas Hiller (Szwajcaria)
- Edgars Masaļskis (Łotwa) - dużo straconych bramek ale ilość strzałów oddanych na jego bramkę olbrzymia

Grandal
27-02-2010, 11:13
Idąc tym tokiem rozumowania, że Sborna przegrała bo Evgeni Nabokov puszczał wszystko co leci daleko się nie zajdzie. Gdzie w takim razie byli obrońcy? Co robili, żeby przeszkodzić choć w minimalnym stopniu "Klonowym"? Co robili w ataku Alexander Ovechkin, Evgeni Malkin i inni? Mocni w gębie byli przed olimpiadą. Brylował w tym cymbał Ovechkin prowokując w NHL podczas niektórych meczów i robiąc wycieczki w kierunku kanadyjczyków.
Jeśli taki gwiazdorek nie potrafi zrozumieć, że na mistrzostwo ma zawsze prawie takie same szanse kilka zespołów (Kanada, Szwecja, Finlandia, USA, Czechy, Rosja i np. Słowacja) to świadczy tylko o tym, że buce z placu czerwonego zostały bezlitośnie skarcone, a ojcem porażki wielkiej "Rasiji" była właśnie owca, a właściwie baran do kwadratu. :D
Moim zdaniem robienie z takich bramkarzy jak Nabokov czy wcześniej Brodeur kozłów ofiarnych jest bez sensu.

Sam Fisher
27-02-2010, 12:34
Kakashi ja wcale nie jestem za Kanadą
Chodziło mi o pojedynczy mecz, w którym jesteśmy oboje za Kanadą. Nie napisałem też nigdzie, że kibicuję Kanadzie w turnieju tylko w finale ;)

kacperekPL
27-02-2010, 14:37
W finale będę za USA bo jest więcej Diabłów, którzy dosyć dobrze sobie radzą na turnieju. Szkoda, że nie udało się Słowakom - byłoby tak inaczej. ;)

Najwięcej spotkań oglądałem z udziałem właśnie USA (klątwa TVP). Wyróżniali się:

- Kane
- Malone (głównie za bramki)
- Rafalski (to samo)
- Parise


Mocni w gębie byli przed olimpiadą. Brylował w tym cymbał Ovechkin prowokując w NHL podczas niektórych meczów i robiąc wycieczki w kierunku kanadyjczyków.

Mój dziadek się śmiał, że teraz za brak medalu to już na Syberię nie wysyłają. :lol: Rosja z Owcą jest przereklamowana. NHL się cieszy bo staje się popularniejsze i bogatsze. Dobrze, że Rosjanie dostali łomot od Kanady. BTW nie zauważyłem by taki superstar jak Crosby miał podobne "odpały". :lol:

W meczu o 3. miejsce trzymam kciuki za braci Słowaków. :D

Hetman
27-02-2010, 21:19
Po 38 latach czekania mamy złoty medal!!! :mrgreen: brawo Justyna !!!

Kapsul
27-02-2010, 22:27
Uła Kowalczyk jest wielka ale panczenistki? Kto o nich slyszal wczesniej? A czemu one tak we 3 jezdza wlasciwie? :mrgreen:

Marat
27-02-2010, 22:28
I niespodzianka, tuż po złocie brąz drużyny panczenistek ! Gratulacje dla każdego.

Hetman
27-02-2010, 22:44
I niespodzianka, tuż po złocie brąz drużyny panczenistek ! Gratulacje dla każdego.

Kurde dowiedziałem się jak finiszowały, szkoda, że nie zdążyłem 1kg więcej adrenaliny by nie zaszkodziło :)

Duqq
27-02-2010, 23:07
BRAWO JUSTYNKA !!! BOZE, KOCHAM JA :D WSPANIALA DZIEWCZYNA, HAHA UTARLA NOSA TEJ CALEJ BJERGEN !!!

AH BRAWO BRAWO BRAWO!!! W KONCU ZNOW MAMY ZLOTO NA ZIMOWEJ OLIMPIADZIE :D NO NIE MOGE TA DZIEWCZYNA JEST WSPANIALA :D WYBACZCIE ZA CAPSA ALE TAKIE EMOCJE ZE NIE MOGLEM SIE POWSTRZYMAC :D

JESZCZE RAZ WIELKIE BRAWA I OGROMNE GRATULACJE JUSTYNA !!! DZIEKUJE !!!!

OCzywiscie takze gratulacje dla pozostalych medalistow, w tym i dla wielkiego Adama, takze podziwiam tego czlowieka :))

voitek
27-02-2010, 23:51
Uła Kowalczyk jest wielka ale panczenistki? Kto o nich slyszal wczesniej? A czemu one tak we 3 jezdza wlasciwie? :mrgreen:

To samo pytanie sobie zadalem jak zaczalem je ogladac :D

Duqq
28-02-2010, 00:21
No, a dlaczego zuzlowcy jezdza we dwoch? Dlaczego bobsleisci jada we czterech? Bo to byl wyscig druzynowy, wiec slizgaly sie we trzy.
No prosciej sie nie da ;)

voitek
28-02-2010, 00:27
Rozumiem bobsleistow bo musza dac rozped i mase, ale panczenistki? :P

A zuzlu nie ogladam :P

Nagano
28-02-2010, 10:17
Jadą we 3 dzięki temu narzucają sobie tempo. Trzeba o tym pamiętać, że czas zawodniczek jest mierzony po przejechaniu linii mety ostatniej z nich.

Nie wiem czy widzieliście, ale np. w finale mężczyzn Kanadyjczycy wzajemnie się popychali, żeby zmotywować do jeszcze większej prędkości :)