PDA

Zobacz pełną wersję : na jakim modzie radzicie pograć



lukastes
05-09-2017, 19:27
cześć,

może nieco późno, ale naszła mnie ochota na odświeżenie co nieco medievala 2. Zastanawiam się nad zainstalowaniem moda, który uatrakcyjniłby tą rozgrywkę.
Poczytałem trochę o modach tutaj na forum i wygląda na to, że najpopularniejsze wydają się trzy:
- Deus Lu Vult
- Stainlees Steel
- Bellum Crucis
(w EB II już grałem, a Third Age nie biorę na razie pod uwagę)

Ponieważ nie mam czasu, aby instalować i grać we wszystkie mody, chciałbym podpytać się doświadczonych graczy, którzy niejeden z w/w już wypróbowali, który najlepiej wybrać, jeżeli zależy mi na:

- zbalansowanych bitwach pod tym względem, że jednostki nie padają za szybko - nie lubię sytuacji, że zanim się obejrzę to połowę oddziałów mam już zdziesiątkowaną.
- odpowiedni poziom AI, oczywiście nie oczekuję cudów, ale aby mod ograniczał nieracjonalność AI - zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie bitew, jak i zachowanie na mapie kampanii
- większa mapa i więcej frakcji, niż w podstawowym medievalu 2
- dosyć bogata lista jednostek dla każdej frakcji oraz w jak największym stopniu zbalansowane frakcje pod względem siły, możliwości
- sensowna dyplomacja
- oraz ogólnie ciekawa rozgrywka, jaką oferuje dany mod

Z góry dziękuję

Pampa
05-09-2017, 19:42
Bellum Crucis najlepszy. :)

Araven
06-09-2017, 06:45
Bellum Crucis 7.0 z polskim Megasubmodem od wino.

BlackNyga89
06-09-2017, 13:15
A ja polecam
1 third age divide and conquer ( tak wiem na razie nie chcesz ale zrobie Ci tu liste moich ulubionych modow) 9/10
2 Call of Warhammer: Beginning of The End Times 9/10
3 third age MOS 8,5/10
4 THERA ( mod może sredniej jakosci ale daje duzo frajdy , możesz zmierzyć się np. Hussaria vs Uruk Hai, Cesarstwem Rzymskim vs Piechota liniowa z przelomu 16 i 17 wieku, Indianami na mamutach vs sredniowieczna francja itp itd) 8/10
5 KingdomsMod, Stainlees Steel ,Bellum Crucis 7/10

to mody przy których najwiecej czasu spedziłem....
Podstawki Medka nie polecam ( w sumie w nia gralem moze z 10 h)

Gewar
12-11-2017, 15:27
Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale się wypowiem. Moje ulubione modyfikacje, to:
-Third Age + DaC/MOS
-The Elder Scrolls Total War
-Westeros: Age of Petty Kings
-Potop

Każda spełnia co najmniej jeden warunek, który wymieniłeś.
Jeślibyś chciał poczytać o jakiejś to aktualnie piszę serię artykułów o modyfikacjach do Medieval II: Total War na Gamefruit.pl