PDA

Zobacz pełną wersję : Total War: WARHAMMER II - Dyskusja Ogólna



Strony : [1] 2

Arroyo
29-09-2017, 09:41
By oddzielić tematykę kampanii od dyskusji na temat DLC/FLC/nowych LL, zakładam ten temat. Zapraszam do dyskusji.

Kofan
29-09-2017, 11:12
Ktoś wie co się dzieje w przypadku gdy nie powiedzie się rytuał (zdobycie 1 z 3 kluczowych osad)? Trzeba wtedy sam rytuał powtarzać, napełniać pasek aby powtórzyć czy przechodzi się dalej bez bonusów za wykonanie danego rytuału? Pytanie dotyczy zarówno konsekwencji dla gracza jak i nacji AI.

Sara Temer
29-09-2017, 12:42
Traci się część punktów z tego co zauważyłam. Dodatkowo utrata osady =/= przerwaniu rytuału, ma się czas jeszcze na jej odzyskanie dopóki rytuał nie dobiegnie końca, jeśli do tego czasu osady nie odzyskasz, to dopiero wtedy rytuał kończy się niepowodzeniem ;)

Chaak
29-09-2017, 14:02
Taka ciekawostka, WH2 jest, jak dobrze pamiętam, pierwszym Total Warem, od czasu kiedy wychodzą przez Steama, który nie dostał premierowego DLC.

Arroyo
29-09-2017, 15:20
Jeszcze, ale czuję, że za 2 tygodnie już Tomb Kingów zapowiedzą ;)

Chaak
29-09-2017, 17:59
Pewnie tak, ale na nich to czekam już od pierwszej części. Myślałem, że wyjdą równocześnie z grą, bo zawsze coś dodatkowego dochodziło.

Janek
29-09-2017, 20:57
Jak przyspieszyć ruch jednostek na mapie kampanii? We wszystkich dotychczasowych TW było to pod spacją a teraz coś zmienili i nie mogę znaleźć :-/

EDIT: Znalazłem - w górnym lewym rogu ekranu kampanii są ustawienia kamery i tam można to zmienić. Dość nieintuicyjne.

Arroyo
29-09-2017, 21:29
Lewy górny róg i masz opcje kamery. Tam możesz to ustawiać.

Chaak
29-09-2017, 23:40
A te idiotyczne przypomnienia na przycisku końca tury są usuwalne?

Sara Temer
29-09-2017, 23:50
Tak, obok przycisku końca tury masz przejście do ustawień pozwalających na dostosowanie ich.

Pyrrus89
30-09-2017, 16:43
Zagrałem 3 szybkie bitwy z czego 2 w plecy. :P Na razie testowałem tylko Wysokie Elfy i bardzo doskwiera niewielka liczba oddziałów. Np. pomiędzy średnią piechotą za 800, następna kosztuje już 1300, co trochę utrudnia skuteczne wykorzystanie każdego denara. Natomiast bitwy wydają się odczuwalnie dłuższe niż to miało miejsce w jedynce. Ciekawe czym to jest spowodowane, może lepszymi statystykami oddziałów z dwójki? Inna ciekawa sprawa, w testach na benchmarku mam przy tych samych ustawieniach co w pierwszej odsłonie mniej fps, natomiast w trakcie bitwy gra mi się wydaje płynniejsza. No i z zdecydowanie szybciej się wczytuje na moim wolnym dysku HDD. Grafika też jakby troszkę ładniejsza, przynajmniej jeśli chodzi o jakość pancerzy przy ustawieniach tekstur na "wysokie". Dziwne to wszystko. :D

Zwiastun
30-09-2017, 20:14
Założyli osobny ogólny temat, mimo że tamten jest o TRYLOGII, ale dalej dział nazywa sie Bój o Stary Świat, szkoda że jest też w nim Nowy Świat :v

Arroyo
30-09-2017, 20:18
Zwiastun, choćby dlatego, że i tak Warhammer Fantasy kojarzony jest głównie ze Starym Światem! Co do tamtego tematu zostanie on zmieniony, jak chodzi o nazwę.

szwejk
02-10-2017, 18:05
Z tego co tutaj przeczytałem, to AI spamuje armiami podczas rytuału. Jak więc organizować swoje siły zbrojne? Stawiać na jakość, czy ilość? Bo połączyć obu atutów chyba się nie da?:rolleyes:

Il Duce
02-10-2017, 18:11
Zależy na jakim grasz poziomie trudności,na bardzo trudnym bez jakości polegniesz z kretesem bo przeciwnik od mniej więcej 3 rytuału dostaje naprawdę elitarne armie. Do tego przeważnie dochodzą 3 z interwencji pozostałych nacji biorących udział w wyścigu również bardzo wysokiej jakości(smoki,potwory,elitarna piechota itd.). Musisz się pogodzić z utratą niektórych prowincji bo wszystkiego nie obronisz,minimalizuj straty wszędzie gdzie się da stawiając budynek obronny zwiększający garnizon a w małych osadach dodający mury. Armiami broń w pierwszej kolejności miast biorących udział w rytuale,(ja zawsze zostawiam co najmniej jedną pełną flagę w stolicy na pierwsze tury rytuału żeby rozbiła interwencje konkurencji). Ilości nigdy nie będziesz miał bo kolejne armie zwiększają utrzymanie aż o 15% co jest ogromnym skokiem wzwyż w stosunku do jedynki(10% więcej).

Arroyo
02-10-2017, 18:11
Na jakość. Jedynie Skaveni mają jakieś szanse na stawianie na ilość, ale to ze względu na sporą liczebność modeli w oddziałach.

Janek
02-10-2017, 21:18
Generalnie poziom trudności gry na mapie strategicznej wzrósł moim zdaniem - raz, że trudno utrzymać tereny o "złym klimacie" (zwłaszcza jeżeli są jeszcze skażone chaosem), dwa że wzrosły koszty utrzymania armii, trzy że ataki chaosu przy rytuale potrafią spalić kilka-kilkanaście miast. Trzy, że w moim przypadku Wysokie Elfy (gram jaszczurkami) są o 1 rytuał do przodu i o ile się nie wybiorę na ich wyspę, to ich raczej nie przegonię. W dodatku nawet jak wykupiłem najdroższą armię interwencyjną to ją rozwalili w 1 turę :)

PS. Podwyższyli maksymalny poziom lorda do 40.

Chaak
03-10-2017, 00:20
Fajnie wyszedł "filmik" Lizaków związany z postępem rytuałów, ogólnie to lubię przedstawienie historii w postaci takich planszy jak tutaj. Jeszcze, jak dobrze myślę, to dwie części mi do końca zostały, ale do tej pory i warstwa fabularna daje radę, i wszystkie kadry też są ładnie zrobione.

Krzyhar21
03-10-2017, 05:03
Warto pamiętać o tym, że jak ktoś przed nami ukończy ostatni rytuał, to mamy szanse go powstrzymać wygrywając bitwę, na którą możemy się telepotrować, eliminując go tym samym z wyścigu.

szwejk
03-10-2017, 06:39
A jak jest z magią? Czy ona może przechylić szalę starcia z AI ?

Tomason
03-10-2017, 06:51
Mega bezsens ze mozna tak zrobic. Wychodzi wtedy ze nie trzeba sie zbytnio spieszyc z odlamkami

Krzyhar21
03-10-2017, 07:19
Po wygraniu trzech takich bitew i tak trzeba jeszcze samemu odprawić rytuały lub podbić te nacje, ale sprawia to, że nie da się przegrać inaczej niż przez podbój.

Janek
03-10-2017, 09:31
A jak jest z magią? Czy ona może przechylić szalę starcia z AI ?

Jest podobnie jak wcześniej (z kilkoma wyjątkami) - tzn. magia jest przydatna, ale bitew raczej nie wygrywa. Jak jest dość wyrównana bitwa to dzięki magii możemy wygrać, ale nawet jak mamy lorda Slannów na 40 poziomie a wrogów jest 2x więcej to raczej przegramy.
Te pewne wyjątki to na przykład zaklęcie Lorda Mazdamundi "Ruination of Cities", gdzie jak się dobrze trafi i ma trochę szczęścia (zaklęcie rozchodzi się w losowym kierunku) to potrafi nawet z 100 żołnierzy wroga skosić (takich podstawowych, bo nie jakichś elitarnych jednostek). Niestety "standardowe" czary dalej czasami rozczarowują - na oddział wroga spada wielka kometa i ... zabija 5 ludzików :confused:

Jsatrzab
03-10-2017, 09:35
A jak jest z magią? Czy ona może przechylić szalę starcia z AI ?

Oczywiście że może, nawet w pierwszej części mogła. O ile magia sama w sobie została bez zmian, to Legendarni Lordowie - czarodzieje mają w końcu jakiś sens, ponieważ posiadają oni bardzo ciekawe kombinacje czarów/umiejętności + w kampanii dużo boostów do czarów.

Chaak
03-10-2017, 14:19
Dobrze użyta magia może bardzo nam pomóc. Na ostatnią bitwę w kampanii Bretończyków wziąłem za słabą armię i wygrałem tylko dzięki czarodziejce z magią życia. Na początku ciężko mi było przekonać się do czarodziejów, ale teraz w praktycznie każdej poważnej armii staram się mieć maga. Preferuję głównie czary zadające dmg w jeden cel, które są dobre do ściągania lordów, bohaterów i jakieś większych potworów, do tego lubię zaklęcia leczące i przywołania. Czary z obrażeniami obszarowymi wydają mi się dość słabe, chyba tylko u szamanów Beastmenów jakieś tego typu i podeszło.

Zwiastun
04-10-2017, 23:10
Wam też nie zalicza achievka z wybudowaniem krypty Pradawnych w Itza? Specjalnie burzyłem i budowałem znowu bo już było przez AI zbudowane i nie zalicza widocznie tego

Chaak
04-10-2017, 23:20
Nie zalicza. Coś jest popsute, bo według Steama 0% graczy je zdobyło.

Il Duce
05-10-2017, 16:02
Tak samo nie zaliczyło mi osiągnięcia "Dreadlord of Hag Graef" mimo wybudowania,zburzenia i ponownego wybudowania wymaganego budynku...

PS: Swoją drogą przydałby się osobny temat do osiągnięć z WH2.

Asuryan
05-10-2017, 17:44
Albo osobny temat, albo dodanie na sam dół do już istniejących z jedynki.

Zwiastun
05-10-2017, 20:52
Tak samo nie zaliczyło mi osiągnięcia "Dreadlord of Hag Graef" mimo wybudowania,zburzenia i ponownego wybudowania wymaganego budynku...

PS: Swoją drogą przydałby się osobny temat do osiągnięć z WH2.

Masz na myśli Mroczny Lord z Hag Graef? To akurat mam zaliczone

Il Duce
05-10-2017, 21:01
Tak,pewnie taki jest polski odpowiednik,mam steama po angielsku. A możesz napisać coś więcej jak to Ci wpadło? Wybudowałem Malekithem wymagany budynek dwa razy od zera i osiągnięcia nie dostałem.


Albo osobny temat, albo dodanie na sam dół do już istniejących z jedynki.

To też jest opcja,ale ktoś z załogi najpierw musi to zrobić. Także cytując Samicka - "Weźcie się do roboty!" ;)

Istnieje już taki temat, proszę pisać tutaj -> http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13825-TOTAL-WAR-WARHAMMER-osi%C4%85gni%C4%99cia-steam-lista-dyskusja //Turek

Zwiastun
06-10-2017, 05:58
No ja sobie jaszczurkami to zająłem, nie było tego budynku to wybudowałem, może właśnie chodzi o to że nie może być tego budynku przed zajęciem osady a wyburzania nie zalicza

Il Duce
06-10-2017, 10:02
No ja sobie jaszczurkami to zająłem, nie było tego budynku to wybudowałem, może właśnie chodzi o to że nie może być tego budynku przed zajęciem osady a wyburzania nie zalicza

Jestem niemal w 100% pewien,że go nie było kiedy zajmowałem to miasto. Wychodzi na to,że to osiągnięcie jest zbugowane dla rasy do której,najbardziej pasuje bo według steama tylko niewiele ponad 1% graczy je zdobył...


Istnieje już taki temat, proszę pisać tutaj -> http://forum.totalwar.org.pl/showthr...lista-dyskusja (http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?13825-TOTAL-WAR-WARHAMMER-osi%C4%85gni%C4%99cia-steam-lista-dyskusja) //Turek

Na ten moment to temat do osiągnięć z jedynki. Ale jak się przy tym upierasz to ktoś może przenieść całą dyskusję o osiągnięciach właśnie w tamto miejsce.

Arroyo
06-10-2017, 10:51
Il, już się biorę za robienie tematu o Achievkach. Lecz poradnik to proponuję zrobić w kilka osób, ktoś by musiał potem skleić w jedno wszystko, co mamy i potem to zrobić jako jedną wielką pracę.

Il Duce
07-10-2017, 14:44
Czy tylko ja odnoszę wrażenie,że reklama GW stała się dużo bardziej nachalna? Na fanpejdżu TW już widziałem co najmniej dwa posty zachęcające do figurek a oprócz tego dostałem jeszcze od nich maila tej samej treści...Jeszcze żeby było co reklamować,ale po EOT,Age of Shitmar i niedawnych koszmarnych zmianach fabularnych w WH40K wydaje mi się,że ludzi dalej interesujących się tą marką można niedługo będzie liczyć na palcach jednej ręki,widać robią co mogą żeby ratować skórę :P.

PS: Już to mówiłem na steam,ale napiszę jeszcze oficjalnie - dobra robota Arroyo http://forum.totalwar.org.pl/images/smilies/icon_ok.gif

Arroyo
07-10-2017, 14:56
Już 7 edycja i 8 W40K jest dziwna. W 8 edycji podobno Eldarów jednych i drugich połączyli o.O Cała ta reklama GW jest straszna... nawet do pudełkowych wersji WH2 dają w formie papierkowej reklamę figurek.

Il Duce
07-10-2017, 15:07
Naprawdę połączyli eldarów? Widzę,że szykuje się kolejne EOT tylko tym razem dla czterdziestki... Jedynym ratunkiem dla GW byłby reset obu Warhammerów i powrót do czasów normalności. Gdyby nie zarżnęli bitewniaka w bardzo złym stylu,to teraz dzięki CA mogliby mieć wielu nowych potencjalnych klientów,a tak nawet jak się ktoś zainteresuje to szybko się zorientuje,że nie dość że ceny są wzięte z kosmosu to jeszcze Age of Shitmar ma niewiele wspólnego z grą :rolleyes:.

Zwiastun
07-10-2017, 15:29
Może ktoś wrzucić gdzieś na YT albo indziej filmiki jaszczurów po dwóch-trzech pierwszych rytuałach z polskimi napisami? Bo na początku mi sie nic nie pokazywało, tylko czarny ekran i dźwięk to myślałem że taki bug i nic nie można zrobić, dopiero przy 3 lub 4 chyba zobaczyłem że wystarczy wczytać autozapis i puścić sobie na nowo ture, a nie chcę specjalnie znowu kampanii jaszczurami przechodzić xd

Arroyo
07-10-2017, 15:34
A nie masz tego w menu jak masz wstawki filmowe? Przesuwasz do odpowiedniej rasy i masz.

Zwiastun
07-10-2017, 15:40
a faktycznie, dzięki, nie wiedziałem nawet że jest coś takiego xD

Krzyhar21
07-10-2017, 17:49
Jak można odblokować film z ostatniej strony wstawek filmowych?

Arroyo
07-10-2017, 18:14
Chyba trzeba mieć wszystkie kampanie ukończone, ale nie dam głowy.

Xantor
08-10-2017, 19:08
nie trzeba to jest filmik który się pojawia po jakimś czasie o tym co zakłóciło wir powinien być przed ostatnim rytuałem

Krzyhar21
08-10-2017, 19:43
Filmik o przyczynie zakłócenia jest inny dla każdej nacji, i jest pod odpowiednią frakcją.

Xantor
08-10-2017, 20:37
ten o którym mówisz to jest o 5 rytuale i o tym kto to wywolal, ten o którym pisze jest p prostu o tym że spadła ta kometa i zakłóciła wir bez żadnych konkretów i niewiadomo w ogóle skąd sie wzieła.

Il Duce
09-10-2017, 11:10
Tylko że te 15% to jest na bardzo trudnym, na łatwym jest 1%. Mi akurat Skavenami gra się dość dobrze, a dokładniej Pestilence. Jako jedyna rasa nie musi wysyłać zwiadowców do ruin, bo widzi normalnie miasta innych skaveńskich klanów, a to duże ułatwienie. Z jednostek brakuje mi jedynie drużyn dżezaili. Obecnie szykuję się do odpalenia drugiego rytuału - wymaganą ilość surowca już mam, ale najpierw muszę wykończyć Teclisa i wrócić 3 armiami do miast biorących w nim udział. Jedyny błąd jaki zrobiłem, to koalicja z Moors. Połakomiłem się na sporo nowych terenów i drugiego LL, ale przez to mam problemy z ładem i żarciem.

Tak dokładnie to wzrost kosztów utrzymania prezentuje się tak :

- łatwy wzrost o 1%
- normalny wzrost o 2%
- trudny wzrost o 7%,już mamy ponad trzykrotny skok...
- bardzo trudny i legendarny to wzrost o 15%

Mógłbym niby wybrać któryś z pierwszych poziomów trudności ale chciałbym jednak żeby gra dawała mi jakieś wyzwanie. Szkoda tylko,że jedyna trudność na wyższych poziomach bierze się z tego,że AI coraz bardziej oszukuje a gracz dostaje większe minusy. Dwie pełne armie wysokich elfów utrzymane z jednego małego miasta to obrazek na porządku dziennym. Fenomenem były też dla mnie mroczne elfy(te pomarańczowe),które z bramy nie generującej żadnego dochodu wystawiały pełną armię niezłych jednostek :ok:.

Xantor
09-10-2017, 12:07
sam nigdy nie gram na niższym niż vh(brak przyjemności z gry na niższym) ale 1 rzecz zaobserwowałem i się zaczołem zastanawiać czy teraz utrudnienia nie działają też na sojuszników w jakimś stopniu bo nie raz widziałem jak sojusznik tracił osady z powodu buntów.

eh ciekawe czy kiedyś doczekamy się normalnego poziomu trudności polegającego na ulepszaniu si a nie cheatach , chociaż obecnie wydaje mi się że w tw nie było jeszcze takiej słabej si jak w tutaj ^^

Asuryan
09-10-2017, 21:07
Była o wiele słabsza - wystarczy wspomnieć dodatek do Attyli o Karolu Wielkim.

Xantor
09-10-2017, 21:18
jakoś nigdy nie ruszyłem tego dlc do atylli ale pamietam ze w podstawce si lepiej dobierala cele niż tutaj ^^

piotrkamyczek
10-10-2017, 20:48
Rytuał elfami zrobiony lustria cała podbita hmmm jak myślicie kiedy będą rozszerzenia jakieś do gry??

Zwiastun
11-10-2017, 00:33
Rytuał elfami zrobiony lustria cała podbita
https://4.bp.blogspot.com/-VDUn6HgaIak/WC9Upxps7rI/AAAAAAAAYw0/3lAzmhnBl8Yz7yGmI31TkdOSlYg-qKvkwCLcB/s640/Nobody-cares-baby..._large.jpg
Serio, to nie jest wielkie osiągnięcie, pewnie jeszcze na easy grałeś bo najłatwiejszą rasą było za trudno xD

piotrkamyczek
11-10-2017, 08:13
Tak spoglądając na mapę to Królowie grobowców powinni być bardziej pod starym światem. A w grze pod starym światem najprawdopodobniej jest woda bo ta afryka jest przesunięta na zachód. Jak myślicie czy to zostanie jakoś ogarnięte na mapie wspólnej?

Arroyo
11-10-2017, 10:44
Właśnie nie do końca. Połowę, jak nie większość ziem TK to już masz - ot zajmują ją Nekrarchowie i Strigoi.

Krzyhar21
11-10-2017, 11:28
Mam nadzieję, że gdy wyjdą TK to nie usuną Królestwa Strzyg i Ushorana, liczę na jakieś FLC pozwalające nimi grać ale to raczej się nie zdarzy.

Maniek116
14-10-2017, 16:51
Tak jak początkowe wrażenie gra zrobiła na mnie bardzo dobre, tak poziom legendarny jest totalną kpiną, aż żal mi słów na to. Wszystko dobrze do 210 tury, kiedy to na mój klan Mors mroczne elfy wysyłają 5 pełnych armii elitarnych jednostek, po ubiciu ich w następnej turze przybywają kolejne i kolejne i tak w nieskończoność, na dokładkę od północy 3 pełne armie krasnoludów co turę. To jest niegrywalne i wymaga patchowania, bo tu nawet arcymistrz by nie podołał. Te armie mnożą się niczym armie Hunów w Attyli, totalna porażka. Na początku kampanii było może to samo z Wysokimi Elfami ale jakimś cudem udało się z tym uporać a teraz jedyne co pozostało to rage quit i zmarnowane godziny przy kampanii której nie idzie ukończyć bo skrypty gry na to nie pozwalają.

Xantor
14-10-2017, 18:07
radzę ci spróbować otworzyć mrocznym kolejne fronty przy użyciu dyplomacji bo tak niestety jest na legendarym/bardzo trudnym, a też powinni trochę zmienić skrypty u wysokich bo one zawsze przegrywają przeciwko mrocznym przez tą ich pasywność zachowania.

Ituriel32
14-10-2017, 20:26
Tu chodzi o to że morczaki mają za łatwo. Gigantyczny kontynent z masą regionów i sami beznadziejni sąsiedzi: szczury które zasysają na automacie, norsmenii z podstawki i hordy zwierzaków. Śmiech na sali.
Następnie dodaj jeszcze bufy dla SI i masz mega spam gwarantowany.

Ja zawiesiłem kampanie wysokich (tura 150) i wielkiej żaby (tura 50), bo gra zamęczyła mnie bezsensownymi bitwami ze spamowanymi armiami ciemniaków. A najgorsze było to że każdą trzeba było ręcznie grać bo na automacie porażka.

Przy czym ja gram na trudnym lub bardzo trudnym...

Il Duce
14-10-2017, 22:14
Do tego,że mroczne zawsze dominują na pewno przyczynia się też najlepsza dzięki niewolnikom ekonomia,CA ewidentnie coś nie wyszło z balansem. Natomiast wcale nie trzeba grać wszystkich bitew z mrocznymi ręcznie,szukajcie przewagi słupka i będzie dobrze :P.

PS: Szczury na automacie wcale nie są takie beznadziejne,tylko muszą dojść do swoich lepszych jednostek a AI nie zawsze się to udaje,sporo w balansie bitewnym pomagają im zasadzki.

Xantor
15-10-2017, 11:45
Ja tam nie rozgrywam ręcznie bo chyba bym oszalał muszą każdą bitewkę ręcznie rozgrywać jeszcze na etapie gdzie po prostu chce dobić do końca ^^, inna sprawa to to że nie za bardzo się opłaca całkowicie dokańczać niszczenie każdej frakcji bo część spamu mrocznych morze akurat uderzyć w to AI co zostawiłeś, a czasem to zostawione AI może dostatecznie namęczyć mroczne by prawie spamu nie było ^^.
Obecnie np zostawiłem se krasnale i szczurki z którymi mam niestety wojenkę bo jakoś nadal nie mogę prowadzić dyplo, ale skupiają się na mrocznych i tylko czasem jacyś maruderzy mi się zaplątają a jak widzę co krasnale robią to śmiać mi się chce bo same spamują z dosyć dobrymi efektami ^^.

Ituriel32
15-10-2017, 12:18
Tylko jak niby te szczury moją doczekać się lepszych jednostek gdy mroczaki kończą ich do 20 tury.
No i zapomniałem wspomnieć o sojuszu mamy z synkiem, który stawia kropkę nad I.

Il Duce
15-10-2017, 14:10
Te szczury to akurat ciężko liczyć bo jest to typowa frakcja na otrzaskanie,pierwszy przeciwnik zawsze niszczony przez główne frakcje bez różnicy czy są sterowane przez AI czy gracza.

Xantor
15-10-2017, 17:43
szczerze mówiąc u mnie szczury zawsze sobie jakoś dają rade, tzw ile gier tyle przez 1 100 tur sojusz z mrocznymi mają a potem już im łatwiej jak nikt ich nie gnoi ^^

Il Duce
19-10-2017, 12:05
Czy tylko ja mam wrażenie,że aby uczynić grę "trudniejszą",panowie z CA wpadli na genialny pomysł aby dodatkowo gnoić sojuszników gracza poprzez danie im minusów jakie i on otrzymuje? Frakcje sprzymierzone ze mną radziły sobie wyraźnie gorzej niż wrogie AI(nie sądziłem,że to w ogóle możliwe),mogły wystawić zauważalnie mniej armii,do tego jak w przypadku mamuśki wręcz utrudniały moją kampanię,bo ta zamiast zająć się zwalczaniem żaby i szczurów postanowiła,że dwoma armiami będzie po prostu stała pod moimi miastami i rozsiewała spaczenie :clap:.

PS: Do tego zwierzoludzie dalej są tak samo beznadziejnie słabi jak byli w jedynce.


szczerze mówiąc u mnie szczury zawsze sobie jakoś dają rade, tzw ile gier tyle przez 1 100 tur sojusz z mrocznymi mają a potem już im łatwiej jak nikt ich nie gnoi ^^

U mnie nie przetrwały w żadnej z czterech kampanii.

Xantor
19-10-2017, 13:21
Właśnie dlatego podpisując sojusz na kilka tur można doprowadzić do obalenia imperium ^^ sam przykład jak grałem mamuśką i w końcu udało mi się podpisać jakiś sojusz z synkiem to po kilku turach stracił połowę terenów poprzez bunty 0_o

Inna sprawa co mnie śmieszy to to że w moich 4 grach do max 100 tur jaszczury se dobrze dają rade by potem wszystko stracić w 5-10 tur

Il Duce
19-10-2017, 16:56
No dla mnie to już trochę przesada,że jeszcze sojusznicze AI dostaje minusy,co prawda jak się tak bardziej zastanowić to w pierwszym warhammerze był podobny mechanizm ale nie jest to żadne usprawiedliwienie dla bezsensowności tego rozwiązania.

Ituriel32
19-10-2017, 18:23
W pierwszym młocie też było pełno głupich rozwiązań, takich jak wyłączenie zwykłej rekrutacji (armii i lordów) dla ras porządku podczas inwazji chaosu...

Pyrrus89
20-10-2017, 11:06
Turin znalazł ciekawy bug. Jeśli tego nie poprawią przy połączeniu map to nie wiem jak z tego wybrniemy na multi.

https://www.youtube.com/watch?v=kegkyi541nE

Zwiastun
21-10-2017, 23:27
A propos tych armii przy rytuałach, uwaga spoiler.
Skoro i tak zawsze wychodzi że skaveni przejmują czary z rytuałów to czemu przeszkadzają przy nich, przecież to powinno być w ich interesie żeby te rytuały sie odbywały xD

Xantor
23-10-2017, 01:20
a o której godzinie ma być ten patch?

SaperHeart
23-10-2017, 11:55
Turniej "Inwazja" - promocja rozszerzenia Mortal Empires !!!
29.10.2017

"Witaj Dowódco! Na horyzoncie zaczęły pojawiać się nieznane chorągwie, a nowi gracze dosiedli się do stołu aby zadecydować o losach całego świata. Przygotuj się na Inwazję obcych potęg, które pragną w barbarzyński sposób zawładnąć naszym światem i zweryfikuj kto stanie się łowcą, a kto zwierzyną."

Serdecznie zapraszam wszystkich fanów trylogii Total War: Warhammer do wzięcia udziału w turnieju, którym będzie pierwszym poważnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski. Trzeba tylko zapisać się na stronie Challonge. Wszelkie informacje odnośnie regulaminu i zasad znajdziecie na forum TotalWar.org.pl. Linki podane są poniżej. Do zobaczenia na polu bitewnym Dowódco !!!

link do rejestracji na Challonge:
http://challonge.com/pl/tournaments/signup/qGdBy1dgpe

link do tematu na totalwa.org.pl:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php…

p.s. umieszczam tutaj, ponieważ mało osób zagląda do tematów związanymi z eventami.

Poczwaros
25-10-2017, 19:21
Nikt nic nie pisze, że KAM2150 dołączył do teamu Steel Faith to ja napiszę :)

Chaak
08-12-2017, 14:52
Dziwna rzecz mi się przytrafiła ostatnio na multi. Grałem lizaki przeciwko dwarfom i moja jazda na zimnokrwistych, ta tańsza, bez włóczni, została rozgromiona w walce wręcz przez thunderersów (gromowładnych?). Na początku biłem się nimi przeciwko długobrodym z RoR, walka była wyrównana, żadna z jednostek nie poniosła większych strat, chwilę później "odkleiłem" się od nich i zaatakowałem od flanki oddział strzelców, po drodze nie dostałem żadnego strzału. "Walka" z nimi trwała kilkanaście sekund, ich straty były praktycznie żadne, a moja jazda dosłownie się roztopiła. To jest normalna sytuacja czy załapałem się na jakiś błąd?

Hadvar
08-12-2017, 14:57
Sytuacji trzeba by się dokładniej przyjrzeć, a na pewno pojawi się odpowiedź. Możliwe że straty po stronie twojej jazdy były zbyt wielkie, albo że nie udało się im przeprowadzić poprawnej szarży na tych gromowładnych. Nie można też zapominać że gromowładni biją się w zwarciu całkiem dobrze.

Chaak
08-12-2017, 15:14
Straty były znikome, pasek HP wyglądał na nieruszony. Szarża musiała wejść dobrze, miałem spory dystans żeby wrócić do formacji, wpadłem prostopadle w ich bok i atakowałem po płaskim terenie. Thunderersi walczą dobrze wręcz, jak na strzelców, ale chyba nie aż tak, żeby zmasakrować mi jazdę w jakieś 15 sekund. Grałem trochę krasnoludami i gromowładni przegrywali mi już z gorszą jazdą. Poza tym drugi oddział tej jazdy bił się z normalną piechotą i szło mu nieporównywalnie lepiej.

W sumie w WH1 też miałem dziwną sytuację kiedyś. Oddziałem hammerersów zaatakowałem podstawowe szkielety, co prawda wygrałem, ale miałem straty jakieś 90% oddziału. Obydwa oddziały z nikim wcześniej się nie biły.

Il Duce
08-12-2017, 15:18
Brzmi jak bug. Strzelcy krasnoludów nigdy nie wygrali mi żadnej walki wręcz,potrafili dostać od goblinów.

Hadvar
09-12-2017, 00:06
Straty były znikome, pasek HP wyglądał na nieruszony. Szarża musiała wejść dobrze, miałem spory dystans żeby wrócić do formacji, wpadłem prostopadle w ich bok i atakowałem po płaskim terenie. Thunderersi walczą dobrze wręcz, jak na strzelców, ale chyba nie aż tak, żeby zmasakrować mi jazdę w jakieś 15 sekund. Grałem trochę krasnoludami i gromowładni przegrywali mi już z gorszą jazdą. Poza tym drugi oddział tej jazdy bił się z normalną piechotą i szło mu nieporównywalnie lepiej.

Może jakieś czary poszły których nie zauważyłeś, ostrzał lub umiejki/runy?

Chaak
09-12-2017, 16:15
Na 100% nie było żadnej ingerencji z zewnątrz. Byłem skupiony na tej sytuacji, bo była dość istotna dla bitwy.

Hadvar
09-12-2017, 17:48
Na 100% nie było żadnej ingerencji z zewnątrz. Byłem skupiony na tej sytuacji, bo była dość istotna dla bitwy.

No to nie wiem, tak jak mówił Il Duce, pewnie jakiś bug, chociaż zbytnio nie wieżę w takie bugi, bo nigdy ich nie doświadczyłem (lub nigdy nie zaobserwowałem)

Jsatrzab
09-12-2017, 18:15
Różnice w pojedynczych starciach mogą się pojawiać ze względu na to, że mamy do czynienia z rzutami kostką. Nie powinny one jednak być tak diametralne jak te opisywane przez ciebie. Możliwe że był to jakiegoś rodzaju bug, ale równie możliwe, że po prostu coś przeoczyłeś i na oddziały oddziaływał jakiś zewnętrzny czynnik. Bez powtórki ciężko cokolwiek więcej powiedzieć.

Arroyo
05-01-2018, 22:56
https://www.fanatical.com/en/bundle/total-war-warhammer-ii-and-rise-of-the-tomb-kings-pack?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=PrePurchase+TotalWarWarhammerIIRiseOf TheTombKingsPack+5118&utm_content=Cover Ciekawa oferta. Jak ktoś kupi na tej stronie TW: WARHAMMER II to podobno otrzymuje za friko DLC z Królami Grobowców.

TypowyNoob
06-01-2018, 00:14
No raczej nie dla mieszkających w Polsce. Warhammera II można u nas dostać już od 120 zł. Dodając te siedem dyszek za DLC wciąż wychodzi dużo taniej niż płacąc cenę zachodnią.

Ituriel32
08-01-2018, 16:18
No i mamy tego szczurka

https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/v2/3m9tp12987iz.png

Tomason
08-01-2018, 17:00
Ten gameplay jest gdzies dostepny ?

Ituriel32
08-01-2018, 17:08
Jest, choć ciężko go nazwać gameplayem bo ledwie jedną turę zrobili...

https://www.youtube.com/watch?v=O-aXyiLim2k

No i TK będą mieć naprawdę biedę w budynkach.


O tu jest lepszy

https://www.youtube.com/watch?v=wDNkytg_WNI

Arroyo
08-01-2018, 18:03
O, Tretch. Ciekawe tylko, gdzie go dadzą w ME. Bo o ile wiem to gość z mało ważnego klanu jest.

TypowyNoob
08-01-2018, 18:04
Rozumiem, że Tretch został wybrany, bo nie trzeba było włożyć w niego wiele wysiłku, ale mogli mu chociaż dać ten pejcz (?) z figurki zamiast drapaczki do pleców. No ale nie mógłby wtedy dzielić animacji walki z Queekiem, tylko wymagałby, o zgrozo nowych.

Ituriel32
08-01-2018, 18:33
Gdzieś widziałem rozpiskę że w Me powiększyli prowincje obok Karak Azul, Tak że spokojnie można tam teraz wstawić całą prowincje.
Co by jednak nie zrobili to chce jakiegoś szczura w starym świecie.

Arroyo
08-01-2018, 19:01
Wiesz, ja liczyłem na Throta - chyba najważniejszego obok Thanquola LL'a Skavenów. A tu dostajemy gościa, który był ledwie herosem (nie wiem, jak w bitewniaku się sprawdzał)...

Neton
08-01-2018, 20:04
No i TK będą mieć naprawdę biedę w budynkach.
Wiąże się to z tym że budynek równa się jakaś ilość jednostek, więc zakładam że jakby dali więcej to za groma byś armii nie wystawił ;)

Ituriel32
08-01-2018, 20:34
Wiąże się to z tym że budynek równa się jakaś ilość jednostek, więc zakładam że jakby dali więcej to za groma byś armii nie wystawił ;)
Wiesz, komputer i tak tylko militarne stawiał, więc dla niego to chyba bez różnicy.

Noi technologie dziwnie wyglądały. Opracował 1 dynastie a później wybrał nowego lorda z tej dynasttii, A następnie musiał jeszcze raz opracowywać pierwszą dynastię.

Jsatrzab
09-01-2018, 12:51
Naliczyłem 13 różnych budynków + surowiec + budynek specjalny, więc nie jest z nimi tak źle.

SaperHeart
09-01-2018, 13:40
O, Tretch. Ciekawe tylko, gdzie go dadzą w ME. Bo o ile wiem to gość z mało ważnego klanu jest.

Nothing special ;) Chyba najgorsza i najmniej charakterystyczna ze specjalnych postaci u Skavenów, taka mini wersja Queeka. Z tego co pamiętam to chyba on sprawił, że powstali goblińscy fanatycy. Kolejna wersja Watażki.

Jsatrzab
09-01-2018, 14:58
Swoją drogą ciekawe jakie jednostki VC będzie mógł rekrutować Arkhan. Ma Ghule jako jednostkę startową więc nie zdziwię się jak dostanie Crypt Horrory :]. Duże propsy dla CA że się na to zdecydowali.

Ituriel32
09-01-2018, 17:12
Dostaje gule, nietoperki, wilki i Kawalerie duchów.

SaperHeart
10-01-2018, 06:38
Dostaje gule, nietoperki, wilki i Kawalerie duchów.

Pod względem Fluffu to jedynie duchy pasują do tego :( ale w sumie jakby miał dostęp do szkieletów to byłoby to takie kopiuj/wklej. Mogliby dać zwykłe duchy jako tanią, eteryczną piechote.

Tomason
17-01-2018, 16:46
Ktory jednostka potwor wg Was jest najlepsza na single ? Mi najlatwiej bylo chyba mamutem. Prawie wogole nie musialem sie o niego martwic. A z Wh2 to chyba gwiezdzisty smok

Ituriel32
17-01-2018, 22:26
Dla mnie smoki są przereklamowane i nawet po zmianach, jakoś się do nich nie przekonałem.
W sumie z młota 2, hydry mi się podobały i wszystkie dinozaury obsadzone skinkami poza t-rexem.
Zaś w młocie1 Drzewce i smocze ogry, no i może jeszcze duży pająk od zielonych (choć on akurat aż tak mocny nie jest).

Za to już nie mogę się doczekać skorpionów od TK.

Memnon[pl]
18-01-2018, 12:12
Lista zmian w nowym patchu.
https://www.totalwar.com/blog/tomb-kings-patch-notes

Turek
18-01-2018, 12:58
Przeolbrzymi patch. Nerf smokow (drozsze o 100), buff Bretki, nerf Bestigorow, nerf Doomwheela i wiele wiele zmian do MA. M.in 4 nowe unikatowe budynki dla roznych frakcji! (W tym dla Tomb Kingow, elfow, Bretonii)

Hadvar
18-01-2018, 13:08
Noo, na takie patche czekałem! A nie, sorry, powinienem napisać, za takie patche płaciłem! xD

Pyrrus89
18-01-2018, 13:14
Dobrze, że osłabili jedne z najbardziej przegiętych jednostek w grze, no i podratowali mizerną Bretonnię. Bardzo dobry patch. :)

Krzyhar21
18-01-2018, 13:24
Inwazja chaosu ignorująca wszystko oprócz gracza w ME dalej nie naprawiona. Ranni LL znikający po konfederacji też. Zmiany w nacjach Starego Świata minimalne, drzewka lordów dalej są dużo gorsze niż tych z dwójki. Patch bardzo potrzebny, ale oprócz dużych zmian w Bretonni praktycznie nic dla starych nacji.

Chaak
18-01-2018, 18:00
Nie wygląda to dobrze. W patch notesach nie znalazłem ani słowa o naprawieniu bitew questowych.

Zwiastun
19-01-2018, 12:02
Pewnie dlatego że tylko tobie nie działają, bo ja jakoś u czerwonego szczura nie miałem problemów xD

Chaak
19-01-2018, 17:28
I pewnie tylko ja pozakładałem te dziesiątki tematów w tej sprawie na oficjalnym forum CA.

Maniek116
23-01-2018, 20:05
Nie bardzo wiem, gdzie umiejscowić to pytanie, ale może spróbuję tutaj. Wie ktoś może, czy przy aktywnym modzie "Provintial roads", bonusy przy wybudowaniu dróg w kilku regionach prowincji się kumulują?

Pyrrus89
26-01-2018, 14:35
Nie naprawili animacji Morghura, nadal atakuje cudownie wyczarowanym biczem. :F

Chaak
26-01-2018, 16:56
Jak tak patrzę to chyba nic ten patch nie naprawił. Ale biorąc pod uwagę ostatnie wyczyny CA, to chyba wychodzi na duży plus, bo przy okazji nic nie popsuł dodatkowo:D.

Xantor
29-01-2018, 10:46
Jeśli by kogoś nadal interesowało kupno TK to na Fanaticalu jeszcze przez 8 dni można kupić za 14,51 euro co w przeliczeniu na dzień dzisiejszy to około 60 zł wiadomo mogą być różnice w zależności od banku

tu link:
https://www.fanatical.com/en/dlc/total-war-warhammer-ii-rise-of-the-tomb-kings

Pyrrus89
15-02-2018, 22:16
Gram sobie kampanie Zwierzoludźmi na połączonej mapie i po 50 turze największą potęgą są Zielonoskórzy (16 prowincji), natomiast Leśne Elfy ledwie egzystują. Z takimi dziwami się jeszcze nie spotkałem. :P

Xantor
16-02-2018, 00:11
bo teraz zieloni to najwieksza potęga ^^ u mnie podbili bretonie i krasnoludy całe 0_o

Jsatrzab
16-02-2018, 09:46
Gram sobie kampanie Zwierzoludźmi na połączonej mapie i po 50 turze największą potęgą są Zielonoskórzy (16 prowincji), natomiast Leśne Elfy ledwie egzystują. Z takimi dziwami się jeszcze nie spotkałem. :P

W sensie że ktoś spalił Leśnym Elfom kawałek lasu? Bo to by było rzeczywiście dziwne :]

Pyrrus89
16-02-2018, 10:45
W sensie że ktoś spalił Leśnym Elfom kawałek lasu? Bo to by było rzeczywiście dziwne :]

Nie wiem do końca, bo na razie raczej nie pojawiam się w tym rejonie, skupiając uwagę na obijaniu słabych ludzi na południu. Odnoszę się do rankingu, bo dotychczas w moich grach zawsze byli w czołówce, a teraz są poniżej Imperium. Jak się trochę wzmocnie, to z czystej ciekawości obadam, jak tam wygląda sytuacja.

Turek
16-02-2018, 12:00
U mnie Leśne Elfy są takie normalne. Mają swój las + trochę terenów na południu. Za to zielonoskórzy byli potęgą (1) dopóki ich wspólnie z krasnoludami nie pocisnąłem (Ja gram Settrą). Spadli do 9 prowincji tych górzystych w Bretonii, mają wojnę ze wszystkimi ale nadal się trzymają. Za to bardzo zaciekawiła mnie ekspansja Malekitha! Podbił kilka prowincji w Norsce i pojawił się w Kislevie. Bardzo mi się coś takiego podoba :)

Hadvar
16-02-2018, 12:30
Czy tylko u mnie jak gram kampanię to Imperium i Kislev są jakoś po około 100 turach zmiażdżone przez Norscę? :/

Turek
16-02-2018, 12:50
To będą cały czas chłopaki do bicia aż nie wyjdą oficjalnie :D U mnie Kislev i jedną armią i jedną prowincją po 100 turze.

Pyrrus89
16-02-2018, 13:02
Zwykle Imperium jako tako się trzyma aż do inwazji Chaosu, więc i tak jest chyba znacznie lepiej niż w jedynce.

Ituriel32
16-02-2018, 17:37
U mnie orkowie dalej dostali po tyłku, ale od wampirów...
Elfy leśne panują w bretonii i to chyba tyle.
Ja gram królową.

Pyrrus89
17-02-2018, 18:52
U mnie z Elfami bardzo słabo, po 70 turze Leśne mają 2 prowincje a Argwylon tylko 1. Dziwne w ogóle że się nie połączyli, wydawało mi się, iż wcześniej dochodziło do ich konfederacji bardzo szybko. Natomiast Imperium radzi sobie nie tyle podbojami, ale właśnie konfederowaniem słabszych ludzkich frakcji(Strickland, Middenland). Chociaż właśnie wypowiedzieli wojnę Wampirom, więc mogą mieć ciężko. Ogólnie jest dużo ciekawiej, niż jak kiedyś grałem kampanię Krasnoludami.

nazgool
06-03-2018, 08:03
Pierwszy raz od premiery, DLC Zwierzoludzi na steam za 50% ceny czyli jakieś 37,50 zł.

Il Duce
07-03-2018, 13:53
Dalej za drogo jak na jedną frakcję. Parę miesięcy temu kupiłem za podobną kwotę leśne elfy i z perspektywy czasu tego żałuję. Norska jest za 21,50 i prędzej bym polecił właśnie to DLC.

nazgool
07-03-2018, 18:21
Mi brakuje do szczęścia tylko Zwierzoludzi, resztę już posiadam, ale co prawda to prawda. Poczekam jeszcze chwilę na większą przecenę w okolicach 66% lub 75%. Wolę dołożyć kasę do jakiejś innej gry.

Arhiz
01-04-2018, 01:15
Obecnie chciwie spoglądam na Warhammera II, czekając na promocję. Na tę chwilę męczę Attylę.
Mam kilka pytań odnośnie odsłony Total War rozgrywającej się w świecie Wojennego Młota - ostrzegam, że jestem w tej kwestii zupełnie zielony. ;)

1. Jak wygląda kwestia religii i kultur? Istnieje niechęć kulturowa? Można szerzyć swoją kulturę/religię jak w Rome czy Attyli?
2. Czy jeśli kupię Warhammera 2 i dodatek z leśnymi elfami, który jest, z tego co rozumiem, do 1, to czy będę mógł grać tymi elfami - nie mając Warhammera 1?
3. Jak wyglądają różnice pomiędzy rasami? Mamy do czynienia naprawdę z różnymi stylami gry czy jest to bardziej kwestia kosmetyczna plus kilka modyfikatorów?

Ps. Jak myślicie, czy Sega wyda kiedyś antologię wszystkich trzech części?

Hadvar
01-04-2018, 02:12
Obecnie chciwie spoglądam na Warhammera II, czekając na promocję. Na tę chwilę męczę Attylę.
Mam kilka pytań odnośnie odsłony Total War rozgrywającej się w świecie Wojennego Młota - ostrzegam, że jestem w tej kwestii zupełnie zielony. ;)

1. Jak wygląda kwestia religii i kultur? Istnieje niechęć kulturowa? Można szerzyć swoją kulturę/religię jak w Rome czy Attyli?
2. Czy jeśli kupię Warhammera 2 i dodatek z leśnymi elfami, który jest, z tego co rozumiem, do 1, to czy będę mógł grać tymi elfami - nie mając Warhammera 1?
3. Jak wyglądają różnice pomiędzy rasami? Mamy do czynienia naprawdę z różnymi stylami gry czy jest to bardziej kwestia kosmetyczna plus kilka modyfikatorów?

Ps. Jak myślicie, czy Sega wyda kiedyś antologię wszystkich trzech części?

1. Ta kwestia została całkowicie pominięta, nie ma żadnego czynnika kulturowego/religijnego.
2. Nie możesz kupić dodatku na leśne elfy nie mając Warhammera I.
3. Różnice między frakcjami są ogromne, jest to jeden z najlepszych atutów tej odsłony Total War'ów. Wszystkie rasy mają unikalne mechaniki, różne sposoby gry, warunki zwycięstwa, jednostki, budynki, lordów, bohaterów i wiele więcej.

Antologia wszystkich trzech części raczej na pewno wyjdzie, ale pewnie będzie trzeba na nią poczekać do premiery Warha III.

Arhiz
01-04-2018, 11:11
Dzięki za rozwianie wątpliwości, Hadvarze. To właśnie ta różnorodność najbardziej pociąga mnie w Warhammerze, więc zakup to kwestia czasu (i ten dodatek z egipskimi szkieletami <3 ).

Warh 3 pewnie dopiero po chińczykach.

Janek
01-04-2018, 22:01
Są różnice kulturowe - niektóre tereny mają "lokalną ludność", która powoduje, że nigdy się całkowicie nie zasymilują z naszym imperium i generują trochę niezadowolenia. Ale faktycznie można tego nawet nie zauważyć grająć :)

Chaak
01-04-2018, 22:07
Jest jeszcze spaczenie chaosu, wampirów i skavenów. Generuje ono niezadowolenie i powoduje straty w innych armiach.

Arhiz
02-04-2018, 00:08
Niby nie za wiele, ale zawsze coś. ;)

Hadvar
07-04-2018, 15:46
Są różnice kulturowe - niektóre tereny mają "lokalną ludność", która powoduje, że nigdy się całkowicie nie zasymilują z naszym imperium i generują trochę niezadowolenia. Ale faktycznie można tego nawet nie zauważyć grająć :)

Nie zgadzam się, to nie są różnice kulturowe. To jest zdolność naszej frakcji do asymilacji w innym terenie, np. grając jako Wysokie Elfy klimat pustynny jest dla nas zbyt surowy, to też kolonizacja takowego daje się to we znaki niezadowoleniem i zwiększonymi kosztami budowy. Tak czy inaczej, z lokalną ludnością nie ma to nic wspólnego, bo głupotą było by jak by np. orkowie tolerowali obecność ludzi na swoim terytorium.

Janek
12-04-2018, 20:57
Nie zgadzam się, to nie są różnice kulturowe. To jest zdolność naszej frakcji do asymilacji w innym terenie, np. grając jako Wysokie Elfy klimat pustynny jest dla nas zbyt surowy, to też kolonizacja takowego daje się to we znaki niezadowoleniem i zwiększonymi kosztami budowy. Tak czy inaczej, z lokalną ludnością nie ma to nic wspólnego, bo głupotą było by jak by np. orkowie tolerowali obecność ludzi na swoim terytorium.

Nie piszę o klimacie, tylko o tym, że na niektórych terenach w bounsach generujących spaczenie (lub jego brak) pojawia się coś co nazywa "local populace". Jak na screenie poniżej.

2791

Hadvar
12-04-2018, 22:23
Rzeczywiście, nawet o tym nie wiedziałem :D

Ituriel32
24-04-2018, 17:23
Szczury doświadczą małego reworku.

https://twitter.com/totalwar/status/988810069348364290

Tomason
24-04-2018, 18:32
Szkoda ze jest to cos co juz dawno mody zalatwily. Wiem wiem tym sposobem myslenia to mogliby wogole nie wydawac DLC czy jak teraz patch czy FLC. ( jak zwal tak zwal ) Ale mogliby wprowadzic cos bardziej nadzwyczajnego. Np nowe mapy bitewne w singlu, nowa magie czy osiagniecia do mortal empires

Ituriel32
24-04-2018, 22:54
Następne słowo klucz to: hunting
Ciekawe kogo dotknie: leśne elfy? norskę czy zwierzaki?

Chaak
24-04-2018, 23:14
Tej grze przydało by się z milion "małych reworków", bo obecnie jest na granicy niegrywalności.

Tamudzin
28-05-2018, 13:00
Ostatni grałem bitwę w multi, przeciwnik wybrał krasi,a ja wampiry. Wymyśliłem sobie, że krasie to pancerz i brak magicznych ataków, poz nie licznymi miotaczami. wiec stworzyłem armie złożoną z duchów( jazdy i piechoty) z cechami eteryczny, przeciwpiechotny. Wiec na logikę moje wojska powinny wygrać w bezpośredni starciu z piechotą wroga, ale tak nie było. Wróg miał miał jeszcze strzelców krasi, 1 żyrokoptery oraz 1 piechotę z miotaczami ognia. Wogóle cecha eteryczny działa w grze? Bo z opisu wynikało, że powinę zniszczyć przeciwnika, a w praktyce nie zauważyłem, że by ta cecha prawidłowo działała.

Pyrrus89
28-05-2018, 13:23
Praktycznie nie da się wygrywać bitew samymi eterycznymi jednostkami. To byłoby za proste i gra by nie miała sensu bo skazywała przykładowo wspomniane Krasnoludy z góry na porażkę. ;) Wszystko w odpowiednich proporcjach ma swoje zastosowanie, ewentualnie próbować ze spamem eterycznych na Zielonych, bo z reguły kiepsko sobie z nimi radzą.

Mist
28-05-2018, 16:54
Ostatni grałem bitwę w multi, przeciwnik wybrał krasi,a ja wampiry. Wymyśliłem sobie, że krasie to pancerz i brak magicznych ataków, poz nie licznymi miotaczami. wiec stworzyłem armie złożoną z duchów( jazdy i piechoty) z cechami eteryczny, przeciwpiechotny. Wiec na logikę moje wojska powinny wygrać w bezpośredni starciu z piechotą wroga, ale tak nie było. Wróg miał miał jeszcze strzelców krasi, 1 żyrokoptery oraz 1 piechotę z miotaczami ognia. Wogóle cecha eteryczny działa w grze? Bo z opisu wynikało, że powinę zniszczyć przeciwnika, a w praktyce nie zauważyłem, że by ta cecha prawidłowo działała.

wszystko działa jak powinno, radzę sprawdzić pulę hp danych jednostek ^^ duch mają dużą odporność ale mają mało hp więc 1 kowal run u krasnali jest w stanie wybić większość naszej armii runami zanim Ty przebijesz się przez linię krasnoludów na froncie. Jednostki eteryczne nie są stworzone do tego aby było złożona z nich cała armia są bardziej jako wsparcie w roosterze Wampirów

Chaak
28-05-2018, 17:03
A tak przy okazji, jak jesteśmy już w temacie multi, to Skavenami da się coś ugrać? Niby mają mocne jednostki, ale nie potrafię złożyć z nich jakiejś sensownej kompozycji, zawsze są w czymś braki. Jak trafiałem ich przeciwko sobie, to też nie byli zbyt dużą przeszkodą.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
28-05-2018, 17:06
Eteryczne jednostki są bezużyteczne. Teoretycznie powinny być idealną kontrą przeciwko opancerzonym jednostkom bez magicznego ataku, a w praktyce przegrywają z takimi jednostkami z podobnego przedziału cenowego. Nie ma dla nich żadnego sensownego zastosowania.

Pyrrus89
28-05-2018, 17:26
A tak przy okazji, jak jesteśmy już w temacie multi, to Skavenami da się coś ugrać? Niby mają mocne jednostki, ale nie potrafię złożyć z nich jakiejś sensownej kompozycji, zawsze są w czymś braki. Jak trafiałem ich przeciwko sobie, to też nie byli zbyt dużą przeszkodą.

Jasne że tak. Nasz Czeremis jest ekspertem od skavenów i odnosił nimi sukcesy nawet w lidze fantasy(czyli najwyższa półka graczy). Kluczowe jest zachowanie przy życiu lorda, tak samo jak u zielonych. Jak sam nie chcesz szukać odpowiednich kompozycji armii, to znajdziesz gotowe u Turina czy kogoś z jego ekipy(dahvplay,The Gobbo King,JanetOcccasion, JonTaun itd.)

PS Co do eterycznych jednostek, to często widzę, że ludzie korzystają z tego typu bohatera(Banshee) oraz "wózków"(Urządzenie Mortis), więc przydatność musi jakaś być.

Mist
28-05-2018, 17:38
Jasne że tak. Nasz Czeremis jest ekspertem od skavenów i odnosił nimi sukcesy nawet w lidze fantasy(czyli najwyższa półka graczy). Kluczowe jest zachowanie przy życiu lorda, tak samo jak u zielonych. Jak sam nie chcesz szukać odpowiednich kompozycji armii, to znajdziesz gotowe u Turina czy kogoś z jego ekipy(dahvplay,The Gobbo King,JanetOcccasion, JonTaun itd.)

PS Co do eterycznych jednostek, to często widzę, że ludzie korzystają z tego typu bohatera oraz "wózków", więc przydatność musi jakaś być.

Banszetka czy Mortis to podstawy niektórych buildów Wampirów a co do piechoty i jazdy eterycznej to są bardzo sytuacyjni tyle w temacie multi co do eterycznych :).

@up Chaak

A skavenów to jak zauważył Pyrrus, Czeremis bardzo dobrze sobie nimi radzi i na pewno od niego mógłbyś się czegoś nauczyć

( ͡º ͜ʖ ͡º)
28-05-2018, 17:44
Mortis nie jest eteryczne.

Pyrrus89
28-05-2018, 17:57
Mój błąd. To przez kolor karty. ;)

jedynytakisebek
28-05-2018, 20:44
Skoro to dyskusja ogólna to wyleję swoje żale :P Ostatnimi czasy dużo grywam w Rome TW II, kampanie bo w multi jestem cienki jak sik pająka, poza tym lubię sobie pograć na spokojnie ( przynajmniej w wirtualnym świecie nie zapieprzać jak mały samochodzik ;). I kwestia która rzuca się w oczy przy takich spokojnych rozgrywkach gdzie możesz sobie zrobić zooma i podziwiać pojedynki w zwarciu tudzież i nie tylko... No i właśnie! Jak robisz zooma na pojedynki to możesz uświadczyć dla danych rodzajów wojsk co najmniej kilka sekwencji walk oraz finisherów a z tego co zauważyłem to i przy ostrzale jest też kilka form agonii a w WTW który jest produkcją nowszą (opartą na tym samym silniku chyba nawet - jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) nie ma takich scen WOGÓLE! WTF?!?! Pod tym względem Warhammer jest wręcz można powiedzieć BRZYDKI!!! Właśnie rozegrałem sobie parę pojedynków i przyglądałem sie pierwszym liniom i... nic nie dostrzegłem!!! Są jakieś wyskoki, uderzenia z półobrotu ale ni jak to się ma do tego co się dzieje wokół... a już sceny tego typu "goblin dźga miecznika w kolano a tamtemu wybucha głowa" czy "cios w plecy po którym odpada ręka" wołaja o pomstę do nieba!!!! Ja pieniczę nawe jednego finishera!!! Ja rozumiem że tutaj mnogość jednostek i różnice ich rozmiarów i fizjonomii mogą stanowić problem ale FFS za prawie każdy cholerny DLC płaci się nie małe pieniądze jak na zawartość którą otrzymuje się w zamian!!! Przecież nawet głupie skopiowanie starć ras humanoidalnych (większośc jednak w WTW!) z własnie dużo starszego Rome załatwiło by część sprawy! Chyba że twórcy "zostawiają pole do popisu dla modderów"... ale nie znalazłem jeszcze moda który by tę kwestię ulepszał :/ I żeby nie było ja rozumiem że pewnie nie łatwo jest stworzyć animacje starć dla takiej mnogości różnorakich jednostek ale... od Rome minęło ile to już ... 5 lat? A tu nie ma śladu żeby cokolwiek było robione w tej kwestii... A jak już wspominałem wystarczyłoby na początek skopiować finishery z Rome... O wojnach klonów to już nawet nie mówię bo są na szczęście mody np Dryraina i Sebidee które w tej kwesti pomagają. PS Czekam z niecierpliwością (PONOWNIE SIC!!!) na patcha z Norską!!!

Hadvar
28-05-2018, 20:57
Skoro to dyskusja ogólna to wyleję swoje żale :P Ostatnimi czasy dużo grywam w Rome TW II, kampanie bo w multi jestem cienki jak sik pająka, poza tym lubię sobie pograć na spokojnie ( przynajmniej w wirtualnym świecie nie zapieprzać jak mały samochodzik ;). I kwestia która rzuca się w oczy przy takich spokojnych rozgrywkach gdzie możesz sobie zrobić zooma i podziwiać pojedynki w zwarciu tudzież i nie tylko... No i właśnie! Jak robisz zooma na pojedynki to możesz uświadczyć dla danych rodzajów wojsk co najmniej kilka sekwencji walk oraz finisherów a z tego co zauważyłem to i przy ostrzale jest też kilka form agonii a w WTW który jest produkcją nowszą (opartą na tym samym silniku chyba nawet - jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) nie ma takich scen WOGÓLE! WTF?!?! Pod tym względem Warhammer jest wręcz można powiedzieć BRZYDKI!!! Właśnie rozegrałem sobie parę pojedynków i przyglądałem sie pierwszym liniom i... nic nie dostrzegłem!!! Są jakieś wyskoki, uderzenia z półobrotu ale ni jak to się ma do tego co się dzieje wokół... a już sceny tego typu "goblin dźga miecznika w kolano a tamtemu wybucha głowa" czy "cios w plecy po którym odpada ręka" wołaja o pomstę do nieba!!!! Ja pieniczę nawe jednego finishera!!! Ja rozumiem że tutaj mnogość jednostek i różnice ich rozmiarów i fizjonomii mogą stanowić problem ale FFS za prawie każdy cholerny DLC płaci się nie małe pieniądze jak na zawartość którą otrzymuje się w zamian!!! Przecież nawet głupie skopiowanie starć ras humanoidalnych (większośc jednak w WTW!) z własnie dużo starszego Rome załatwiło by część sprawy! Chyba że twórcy "zostawiają pole do popisu dla modderów"... ale nie znalazłem jeszcze moda który by tę kwestię ulepszał :/ I żeby nie było ja rozumiem że pewnie nie łatwo jest stworzyć animacje starć dla takiej mnogości różnorakich jednostek ale... od Rome minęło ile to już ... 5 lat? A tu nie ma śladu żeby cokolwiek było robione w tej kwestii... A jak już wspominałem wystarczyłoby na początek skopiować finishery z Rome... O wojnach klonów to już nawet nie mówię bo są na szczęście mody np Dryraina i Sebidee które w tej kwesti pomagają. PS Czekam z niecierpliwością (PONOWNIE SIC!!!) na patcha z Norską!!!

Jakie znowu wojny klonów?:confused: W większości jednostek modele różnią się. Ale poza tym rzeczywiście, brakuje trochę finisherów, a te z Romka były na prawdę ładne.

Hadvar
28-05-2018, 21:01
Eteryczne jednostki są bezużyteczne. Teoretycznie powinny być idealną kontrą przeciwko opancerzonym jednostkom bez magicznego ataku, a w praktyce przegrywają z takimi jednostkami z podobnego przedziału cenowego. Nie ma dla nich żadnego sensownego zastosowania.

Co ty gadasz? Eteryczni bohaterowie klanu Angrund są na prawdę świetni, nie raz ratowali mi tyłek na bitwach multi.

Pyrrus89
28-05-2018, 21:06
Każdy oddział w Warhammerze ma kilka wariantów wojaków, choć prawda, nie rzuca się to w oczy, jak choćby w romku. A same bitwy trochę umowne i to raczej się już nie zmieni. Finishery pozostaną dla dużych jednostek czy lordów, nie sądzę, aby low-tierowe szaraki się czegoś w tym względzie doczekali.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
28-05-2018, 22:14
Eteryczni bohaterowie klanu Angrund są na prawdę świetni, nie raz ratowali mi tyłek na bitwach multi.
To że ratowali ci tyłek nie znaczy, że są świetni tylko, że przeciwnik nie potrafił ich skontrować. Jakakolwiek, dużo tańsza jednostka z magicznym atakiem bez problemu z nimi wygra.

Hadvar
28-05-2018, 22:38
To że ratowali ci tyłek nie znaczy, że są świetni tylko, że przeciwnik nie potrafił ich skontrować. Jakakolwiek, dużo tańsza jednostka z magicznym atakiem bez problemu z nimi wygra.

No cóż, w rękach dobrego generała i sprawnego taktyka każde narzędzie da się wykorzystać, nawet gdy spotykamy spore przeciwności losu :cool: . Głupie myślenie że dużo tańsza jednostka z nimi wygra. Przecież żaden znający podstawy rosterów innych nacji gracz nie weźmie takiego bohatera gdy przeciwnik ma tanie, magiczne obrażenia. Dla tego śmiercionośne jest wzięcie go na rasy które takowego nie mają, np. ziolonoskórych czy beastmanów.

Poczwaros
29-05-2018, 08:53
Hej, a czy Norska bedzie mozna grac w kampani wiru czy tylko Mortal ?

Pyrrus89
29-05-2018, 11:34
Chyba powinni podać dzisiaj na blogu zmiany odnośnie balansu ras i frakcji. Pamięta ktoś może, czy to zwyczajowo wstawiali na dzień czy dwa przed wejściem nowego patcha?

SaperHeart
29-05-2018, 11:53
Chyba powinni podać dzisiaj na blogu zmiany odnośnie balansu ras i frakcji. Pamięta ktoś może, czy to zwyczajowo wstawiali na dzień czy dwa przed wejściem nowego patcha?

Zawsze koło 16 coś było zamieszczane...

Pyrrus89
29-05-2018, 12:05
Przejrzałem statystyki odnośnie aktywnych graczy Wrhammera II na steam i szczerze powiedziawszy nie rzucają na kolana. Średnia graczy obecnie to 10 tys., w peaku dochodzi do 17 tys. Przykładowo Rome z 2013 r. ma ciągle ok 5 tys. aktywnych graczy, w peaku dochodzącą do 10 tys. Czy takie wyniki wobec nowego tytułu mogą być zadowalające dla CA?

Żródło:
Warhammer II - http://steamcharts.com/app/594570
Rome II- http://steamcharts.com/app/214950

Mist
29-05-2018, 19:17
Przejrzałem statystyki odnośnie aktywnych graczy Wrhammera II na steam i szczerze powiedziawszy nie rzucają na kolana. Średnia graczy obecnie to 10 tys., w peaku dochodzi do 17 tys. Przykładowo Rome z 2013 r. ma ciągle ok 5 tys. aktywnych graczy, w peaku dochodzącą do 10 tys. Czy takie wyniki wobec nowego tytułu mogą być zadowalające dla CA?

Żródło:
Warhammer II - http://steamcharts.com/app/594570
Rome II- http://steamcharts.com/app/214950

nie nam wchodzić w politykę CA ;) zresztą potem mają dobrą wymówkę że nie opłaca się inwestować w scenę multi bo jest zbyt mała ;) (podzielenie graczy na milion total warów jednak się sprawdziło i poskutkowało tym czym chcieli :F)

Pyrrus89
29-05-2018, 19:32
Właśnie trochę pisałem to w kontekście trzeciej części. Jeśli sprzedaż Warhammer II nie będzie zadowalająca (a podobno jest sporo słabsza od jedynki), to możliwe, że w kolejnej pojadą po kosztach. :hmm:

SaperHeart
30-05-2018, 10:32
Mamy 30 i zero informacji ??? Czyżby jakiś babol się szykował ze strony CA ?

Pyrrus89
30-05-2018, 11:12
Spokojnie. Pisali wczoraj na fb, że dziś będzie patch notes.

Polemajos
30-05-2018, 15:12
Lista zmian i nowości w The Resurgent Update: https://www.totalwar.com/blog/total-war-warhammer-ii-patch-notes-the-resurgent-update

Warhammer'a 2 będzie można zaktualizować od jutra od godziny 16:00.

Pyrrus89
30-05-2018, 16:42
Za bardzo Imperium nie wzmocnili, może poza sporo tańszą artylerią. Piechotę z RoRów nawet nieznacznie osłabili.

ares354
30-05-2018, 17:38
Wysokie Elfy żadnych nerfow na jednostkach nie dostały, może coś w Magi.

-Z potężnych zmian jakie są to Wampirzy Lordowie są jeszcze lepszymi wojownikami, buff
-Waaag działa na całą mapę.
-Król Zabójców z nową umiejętnością, podobnie Thorgrim.
-Karl Franz dostał +3 d o obrony w w zwarciu, myślę że teraz będzie OP.
-Skarsnik dostał zauważalny buff
-Archaon everchosen dostał zauważalnego buffa. Podobnie jak większość czarodziejów chaosu.
-Orion dostał też sporego buffa
-Konstrukty TK dostały nerfy
-Topowa Jazda Wampirów dostała buff
-Topowa Jazda Imperium dostałą nerf w ataku a buff do obrony. Cała jazda Imperium ma więcej masy.
-Piechota Jaszczurów buff do masy, jakieś nerfy.
-Kapłan Bitewny dostał pancerz!!i jest droższy o 100.
-Malekith dostał buffa\nerfa na Rydwanie.
-Artyleria Imperium dostała zauważalne zmiany, szczególnie Wyrzutnia Rakiet i Luminark.
-Krell jest mocniejszy.
-Belegar dostał nowe skille w drzewku
-Khazrak dostał buffy.
HE i DE nie dostały żadnych zmian mających is dominację jakoś balansować, z tego co można wyczytać na forum.

Il Duce
30-05-2018, 19:02
Hej, a czy Norska bedzie mozna grac w kampani wiru czy tylko Mortal ?


Tylko w ME. Ale może kiedyś Norska się doczeka lorda, który dostanie pozycję startową łapiącą się do mapy z dwójki.


Właśnie trochę pisałem to w kontekście trzeciej części. Jeśli sprzedaż Warhammer II nie będzie zadowalająca (a podobno jest sporo słabsza od jedynki), to możliwe, że w kolejnej pojadą po kosztach. :hmm:

Według serwisu SteamSpy jest porównywalna,natomiast Brytania dość kiepsko się sprzedała a do tego ma fatalne oceny. Myślę,że o przyszłości studia zaważy Three Kingdoms i to jak się przyjmie na rynku. Jakkolwiek by się to nie potoczyło to CA samo jest sobie winne zbyt długim eksploatowaniem Warscape, który na dobrą sprawę powinien zostać odstawiony do lamusa po Napoleonie...

SaperHeart
31-05-2018, 08:25
Unit Balancing


Tomb Kings

Doubled the healing amount of Realm of Souls.
Arkhan – Tomb Blade of Arkhan now summons a large unit of Skeleton Warriors instead of healing. Liber Mortis now gives +8 leadership, duration reduced from 20 to 15.
Settra – Khemrian Warsphinx: -15 armour, -292 health, -8 charge bonus
Settra – Chariot of the Gods: -5 melee attack, -3 melee defence, +35 ap melee damage, +5 bonus vs. infantry, +15 base melee damage.
Tomb King – Khemrian Warsphinx mount: -15 armour, -292 health, -8 charge bonus
Khalida (Necroserpent): +350 mass
Khemrian Warsphinx: -15 armour, -480 health, -8 charge bonus.
Necrosphinx: -10 armour, -408 health, -8 charge bonus, -7 melee defence, +3 melee attack
Sphinx of Usepkh: -10 armour, -472 health, -8 charge bonus, -7 melee defence, +1 melee attack
Hierotitan: -10 armour, -7 melee defence.
Skeleton Chariots: -150 mp cost
Skeleton Archer Chariots: -150 mp cost
Blessed Legion of Phakth: -7 melee attack, -3 melee defence.
King Nekhesh’s Scorpion Legion: -1 charge bonus, -6 melee attack, -1 melee defence.
Sepulchral Stalkers RoR: -1 melee attack, +6 melee defence.
Tomb Scorpion: -10 armour, -320 health.
Ushabti: -10 armour
Ushabti (Great Bows): -10 armour
Chosen of the Gods: -10 armour, -5 melee attack, +2 melee defence.
Necropolis Knights (all): +350 mass
Screaming Skull Catapult: Slightly increased accuracy

Opinia: Królowie Grobowców dostają mocnego nerfa, szczególnie skierowanego w stronę Konstruktów.


Vampire Counts

Hexwraiths: +2 health per entity
Cairnwraiths: +2 health per entity
Dire Wolves: +7 health per entity, +4 charge bonus
Direpack: +7 health per entity, +4 charge bonus, -2 melee defence
Terrorgheist: -100 health, -2 charge bonus
Vampire Lord: +4 melee attack, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Vampire Lord – Barded Nightmare: +4 melee attack, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Vampire Lord – Hellsteed: +4 melee attack, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Mannfred von Carstein: +4 melee attack, -50 cost, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Mannfred von Carstein – Barded Nightmare: +4 melee attack, -50 cost, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Mannfred von Carstein – Hellsteed: +4 melee attack, -50 cost, +30 ap melee damage, +20 base melee damage
Helman Ghorst: Liber Noctus now deals on average 30% less damage to self.
Krell: +20 bonus vs. large, +5 hit reaction ignore chance, +5 knock interrupt chance, +450 mass. Removed wind up time from Lord of Undeath.
Wight King (all): +14 bonus vs. infantry
Chillgheists: +2 health per entity, -2 melee defence
Verek’s Reavers: -3 melee defence
Strigoi Ghoul King – Terrorgheist: -32 health
Vlad von Carstein: +4 melee attack, +30 ap melee damage, +20 base melee damage, added Arcane Conduit in mp
Feasters in the Dusk: -2 melee defence
Konigstein Stalkers: -3 melee defence, -50 cost
Sternsmen: -3 melee defence
Tithe: -1 melee defence
Devils of Swartzhafen: -2 melee defence, +10 ap melee damage, -10 base melee damage
Vargheists: +10 ap melee damage, -10 base melee damage
Mortis Engine: Reliquary Corruption aura now deactivates out of melee.
Claw of Nagash: -1 melee defence. Reliquary Corruption aura now deactivates out of melee.
Red Duke – Foot: +10 charge bonus, +20 ap melee damage, +30 base melee damage
Red Duke – Barded Nightmare: +10 charge bonus, +20 ap melee damage, +30 base melee damage
Red Duke – Hellsteed: +10 charge bonus, +20 ap melee damage, +30 base melee damage
Vampire (all): +50 cost, +30 ap melee damage, +20 melee base damage
Varghulf: -50 cost
Skeleton Spearmen: -25 cost
Blood Knights: +2 ap melee damage, +330 mass

Opinia: Lordowie Wampirów i Krwawi Rycerze mocny buff. Jedyne co mnie odpycha to, że teraz mamy 4 Lordów, którzy mają MA 70 i różnią się tylko umiejętnościami. Dla mnie to takie ctrl+c, ctrl + v. IMO, Red Diuk również powinien otrzymać te +4 MA. Eteryki delikatny buff.


Dark Elves

Death Hag (on foot): -15 missile resistance, +20 physical resistance
Death Hag – Blood Cauldron: Bloodshield of Khaine changed from +11% physical resistance to +6% physical resistance.
Dreadlord (Sword & Shield) – Black Dragon: +4 melee attack
Dreadlord (Sword & Crossbow) – Black Dragon: +4 melee attack
Malekith – Cold One Chariot: + 3 melee attack, -8 melee defence, -2 bonus vs. infantry, +70 ap melee damage, +30 base melee damage.
Sorceress – Cold One: Removed Primal Instinct ability
Khainite Assassin: +20 ap melee damage
Cold One Dread Knights: -50 cost
Shades (Dual Weapons): -50 cost
Shades (Greatswords): -50 cost
Hydra: Fiery Breath now targets unit centre by default.


Opinia: Ogólnie buff, szczególnie zmniejszenie kosztów na shadach i Zimnonokrwistych.


Lizardmen

Kroq-gar (foot): +600 mass
Horned Ones: +1 melee attack, +100 mass
Kroq-gar – Grymloq: -412 health, -8 charge bonus
Saurus Old Blood – Carnosaur: -396 health, -8 charge bonus
Saurus Scar Veteran – Carnosaur: -376 health, -8 charge bonus
Feral Carnosaur: -374 health, -8 charge bonus
Skink Priest – Terradon: increased rider projectile hit box
Skink Chief: -5 ap missile damage, -5 missile base damage.
Skink Chief – Terradon: increased rider projectile hit box
Kroxigors: +3 ap melee damage, +1 base melee damage
Saurus Warriors (all): +30 mass
Saurus Spearmen: +2 melee defence, +30 mass
Saurus Spearmen (Shields): +2 melee defence, +30 mass
Temple Guard: +20 mass

Opinia: Jaszczurki po terapii koksowej ;) Ogólnie buff, tylko Carnosaury dostały znaczącego nerfa.


High Elves

Princess (all): +30 ap missile damage, +20 base missile damage.
Prince – Sun Dragon: -100 cost
Sun Dragon: -100 cost
Tyrion: +1 run speed, +2 charge speed
Mage – Ithilmar Chariot: -1 collision attack max targets


Opinia: Buff dla smoków


Skaven

Plague Priest – Plague Furnace: -10 armour, Billowing Death aura now deactivates out of melee.
Death Globe Bombardiers: +1 explosion base damage, +3 explosion ap damage.
Warpfire Throwers: +2 explosion base damage, +1 explosion ap damage.
Plagueclaw Catapult: slightly increased accuracy
Gutter Runner Slingers (both): +2 missile base damage
Night Runner Slingers: +1 missile base damage

Opinia: Jeszcze większa skuteczność artylerii.


Warriors of Chaos

Archaon – Foot: +750 mass
Archaon – Dorghar: +12 run speed, +300 mass
Chaos Lord (all): +5 leadership
Chaos Sorcerer Lord – Manticore: +164 health, +25 ap melee damage, +40 base melee damage
Chaos Sorcerer – Manticore: +45 ap melee damage, +65 base melee damage
Exalted Hero – Foot: +260 health, +4 leadership
Exalted Hero – Chaos Steed: +10 armour, +384 health, +4 leadership
Exalted Hero – Barded Chaos Steed: +384 health, +4 leadership
Exalted Hero – Manticore: +164 health, +4 leadership, +15 ap melee damage, +15 base melee damage
Chaos Feral Manticore: +10 ap melee damage, +5 base melee damage
Kholek: -432 health, -8 charge bonus
Sarthorael the Ever-Watcher: reduced collision height, increased projectile hit box, added Arcane Conduit in mp
Dragon Ogre Shaggoth: -430 health, -8 charge bonus
Dragon Ogres: +5 armour, +34 health per entity
Marauder Horsemen (javelins): +25 cost
Hellcannon: now uses a fixed trajectory corrected by homing. Improves Hellcannon projectile homing.

Opinia: Shaggothy dostały mocnego nerfa (-500hp dla mnie to ogromny nerf), a Lordowie i Herosi Buffa.


Greenskins

Waaagh! is now a map-wide ability that gives +26 melee attack, +18% charge bonus and +24% speed for 30 seconds, which recharges in melee.
Wurrzag: Added Waaagh! Ability in mp. Wurrzag’s Warpaint changed from +11% physical resistance to +6% physical resistance.
Goblin Great Shaman: Added Waaagh! Ability in mp
Grimgor: +500 mass, +3 melee defence
Skarsnik: +1300 mass (Gobbla has been eating a lot of stunties as of late)
Orc Boar Boyz: +2 melee attack
Savage Orc Boar Boy Big Uns: +2 melee attack, +100 mass
Savage Orc Boar Boyz: +2 melee attack, +100 mass,
Hammer of Gork: -4 melee attack, -2 melee defence
Broken Tusks Mob: -3 melee attack, +3 melee defence, +2 leadership
Deff Creepers: -5 melee attack, -1 melee attack
Durkit’s Squigs: -2 melee defence
Mogrubb’s Mangy Marauders: -5 melee attack, -1 melee defence, +1 leadership
Moon-Howlers: -3 melee attack, +1 melee defence, -50 cost
Teef Robbers: +3 melee defence
Da Eight Peaks Loonies: -4 melee attack, +1 melee defence
Da Rusty Arrerz: -4 melee attack
Da Warlordz Boyz: -2 melee defence, +4 leadership
Krimson Killerz: +2 leadership
Venom Queen: -4 melee attack, +1 melee defence
Goblin Rock Lobber: slightly increased accuracy

Opinia: Uważam, że po zmianie Waaagh! Orki dostały ogromnego buffa. Szczególnie, że w takie sytuacji prawie wszystkie oddziały robią się strasznie zabójcze przez te 30 sekund. Dodatkowo, sterydy dla Grimgora i Skarsnika, lekki buff dla Dzikusów i nerfik dla RoRów


Wood Elves

Forest Stalker forest melee defence modifier changed from +20% to +15%
Ancient Treeman: -432 health
Durthu: -432 health
Orion: +15 bonus vs. large, +134 ap missile damage, +30 base missile damage.
Wild Riders: -100 mass
Sisters of the Thorn: max 2 uses on Shield of Thorns, max 1 use on Curse of Anraheir

Opinia: Mocny nerf na Drzewcach i duży buff dla Oriona.


Beastmen

Khazrak – Foot: +650 mass. Dark Mail now always affects wizards in a 40m radius rather than relying on them to be casting inside the range. Debuff changed to -18 armour and -9 melee defence.
Khazrak – Razorgor Chariot: added vanguard deployment, +2 melee attack, +40 ap melee damage, -1 collision attack max targets, +10 base melee damage, +0.2 melee attack interval.
Beastlord – Razorgor Chariot: +2 melee attack, replaced Call of Violence with Apocalyptic Vision, +40 ap melee damage, -1 collision attack max targets, +10 base melee damage, +0.2 melee attack interval.
Bray-Shaman Chariot: -1 collision attack max targets, +0.2 melee attack interval.
Minotaurs (all): +2 charge bonus
Feral Manticore: +10 ap melee damage, +5 base melee damage
Centigors: -50 mass
Cygor: slightly reduced accuracy


Opinia: Razorgor Chariot duży buff.


Empire

Balthasar Gelt – Barded Warhorse: added Hide in forest
Balthasar Gelt – Warhorse: added Hide in forest
Empire Wizards (all): Changed Channelling Staff item to new Scroll of Blast item.
Boris Todbringer (all): +5 leadership
Boris Todbringer – Barded Warhorse: +5 armour
Karl Franz: +3 melee defence
Witch Hunter: added immune to psychology, added magical attacks, reduced missile penetration. Accusation now has 3 max uses.
Empire Captain – Barded Warhorse: +5 armour
Empire General – Barded Warhorse: +5 armour
Warrior Priests (all): +35 armour, +100 cost.
Empire Knights: +50 mass
Reiksguard: +50 mass
Knights of the Blazing Sun: +50 mass
Crossbowmen: +1 ap missile damage, -1 base missile damage
Handgunners: +1 ap missile damage, +1 base missile damage.
Great Cannon: slightly increased accuracy
Steam Tank: +1537 health, -5 melee attack, +15 bonus vs infantry
Luminark of Hysh: +2 ammo, -95 ap missile damage, -55 base missile damage, -30 explosion base damage, -70 explosion ap damage, improved long range accuracy, -1 sec reload time, -400 cost. Aura of Protection now gives +12% ward save in 40m radius and deactivates when available magic power is below 15. Locus of Hysh now passively reduces enemy magic power recharge rate by -20% for each wizard in play.
Templehof Luminark: +2 ammo, -95 ap missile damage, -55 base missile damage, -30 explosion base damage, -70 explosion ap damage, improved long range accuracy, -1 sec base reload time, +4 melee attack, +3 melee defence, -300 cost. (ability changes as above)
Hammer of the Witches: -4 melee attack, -2 melee defence, -100 cost, slightly increased accuracy.
Sunmaker: -4 melee attack, -2 melee defence, -150 cost, slightly reduced accuracy, projectile now 70% ap damage, explosion damage is now 70% armour piercing, -20 explosion base damage, +25 explosion ap damage, +1 detonation radius.
Helstorm Rocket Battery: -150 cost, projectile now 70% ap damage, -20 explosion base damage, +25 explosion ap damage, +1 detonation radius.
Helblaster Volley Gun: -100 cost, +6 ap missile damage, +4 base missile damage.
Royal Altdorf Gryphites: -4 melee attack, +3 melee defence
Zintler’s Reiksguard: -2 charge bonus, -3 melee attack, +3 melee defence, +2 leadership
Sigmar’s Sons: -2 melee defence, -50 cost
Silver Bullets: -2 melee defence, +1 base missile damage
Stirland’s Revenge: -4 melee attack, -25 cost
Pistoliers: +10 range, increased accuracy

Opinia: Steam Tank ogromny buff, plus lekkie wzmocnienie bohaterów, szczególnie Kapłana.


Dwarfs

Thorgrim: Added new Oath of Vengeance ability, allowing Thorgrim to reduce the melee defence of an enemy unit.
Ungrim: Added new Red Ruin ability, allowing Ungrim to trade melee defence for significantly more weapon strength.
Grombrindal: +2 melee defence
Tweaked Dwarf generic character item choices for multiplayer battles
Runelord – Anvil of Power: +150 cost, added Locus of Power ability to be automatic
Master Engineer: Improved accuracy, increased range by +35, increased projectile mass and velocity,
Grumbling Guard: added charge defence vs large, -2 charge bonus, +2 melee attack, -1 melee defence, -40 mass
Longbeards (all): -40 mass
Gob Lobber: -2 melee attack, +4 melee defence, slightly increased accuracy
Grudge Thrower: slightly increased accuracy
Dragonback Slayers: -2 charge bonus, -5 melee attack, +12 melee defence
Ekrund Miners: -2 melee defence
Ironbreakers: -20 mass
Norgrimlings Ironbreakers: -4 melee attack, +4 melee defence, -1 leadership, -20 mass
Skoldr Guard: -3 melee defence
Peak Gate Guard: -4 charge bonus, -2 melee defence, -50 cost.
Ulthar’s Raiders: -3 melee attack, +3 melee defence, +6 leadership
Warriors of Dragonfire Pass: -3 melee attack, +3 melee defence
Skyhammer: -1 melee defence, increased clattergun accuracy
Gyrobomber: increased clattergun accuracy
Bugman’s Rangers: -20 mass

Opinia: RoRy Nerf


Bretonnia

All non-flying knights: +50 mount mass
Alberic: Spirit of the Tempest is now an uncommon ability, costing 162
Prophetess (all): Changed Sceptre of Stability item to new Scroll of Assault of Stone item.
Pegasus Knights & Royal Pegasus Knights: reduced unit spacing distance, allowing more men to connect with their charge
Questing Knights: +5 charge bonus, -100 cost.
Battle Pilgrims: +1 health per entity
Foot Squires: +1 health per entity
Grail Relique: -866 health, -100 cost.
Knights of the Realm: -50 cost.
Paladin – Barded Warhorse: +5 armour
Green Knight: +600 mass
Blessed Field Trebuchet: +16 explosion ap damage, -10 explosion base damage, +1 explosion radius, slightly improved accuracy.
Field Trebuchet: slightly improved accuracy


Opinia: IMO Ogromny buff dla Questing Knights (-100 to bardzo dużo w ich przypadku). Relikwiarz Grala mocny nerf + lekki koks masy koni.


Abilities Improvements

Lore of Beasts:
Curse of Anraheir: Increased duration from 33 to 39.
Amber Spear: -55 ap missile damage, +150 base missile damage.
Amber Spear Upgraded: -110 ap missile damage, +300 base missile damage.
Lore of Big Waaagh!:
Gaze of Mork (& Upgraded): +40 ap missile damage, -40 base missile damage.
Lore of High Magic:
Fiery Convocation: removed random direction change angle.
Hand of Glory: increased duration from 22 to 29.
Soul Quench: +200 ap missile damage, -200 base missile damage.
Soul Quench Upgraded: +348 ap missile damage, -348 base missile damage.
Lore of Fire:
Fireball: +200 ap missile damage, -200 base missile damage.
Lore of Vampires:
Vanhel’s Danse Macabre (& Upgraded): Duration increased from 25 to 29.
Curse of Years: Duration increased from 28 to 32.
Gaze of Nagash (& Upgraded): -23 ap projectile damage, +33 base projectile damage.
Lore of Light:
Birona’s Timewarp (& Upgraded): Duration increased from 41 to 50.
Shem’s Burning Gaze: -16 projectile ap damage, +22 projectile damage.
Shem’s Burning Gaze Upgraded: -32 projectile ap damage, +44 projectile damage
Light of Battle: -1 power cost
Lore of Lil’ Waaagh!:
Vindictive Glare: +40 ap missile damage, -40 missile base damage.
Night Shroud: -1 power cost
Night Shroud Upgraded: -2 power cost
Lore of Death:
Fate of Bjuna: Changed entity hit chance from 0.25 to 0.18. Now needs 50 entities to max out on damage. +2 power cost.
Lore of Ruin:
Skitterleap: -1 power cost
Skitterleap Upgraded: -2 power cost
The Dreaded Thirteenth Spell: -1 power cost
Other abilities
Guardian: changed from +22% physical resistance to +18% physical resistance
Forbidden Rod: Reduced average damage to self by 30%.
Blood Statuette of Spite: reduced damage chance from 0.2 to 0.18.
Neferra’s Scroll of Mighty Incantations: Added Max 5 targets.
Blood Lust: can now target self


Opinia: Buff missile spells.

Podsumowanie: Troszkę jestem rozczarowany. Można było zrobić więcej zmian i to znacznie lepszych oraz widocznych. Szkoda, że te zmiany, które zostały podane przez społeczeństwo nie zostały zbytnio uwzględnione :/ Widoczny ogólny nerf wszystkich Regimentów, mocne buffy masy dla Lordów i bohaterów. Oczywiście mówię pod względem Multiplayer, a nie kampanii. Dla mnie ogólne tak 6/10.

Janek
31-05-2018, 11:43
Od której można grać w nowego DLC?

Pyrrus89
31-05-2018, 11:51
Od której można grać w nowego DLC?

Od 16 chyba.

Mist
31-05-2018, 15:23
@Saper

co do kilku spraw się nie zgodzę :) obniżenie życia na relikwiarzu za zmniejszenie ceny to moim zdaniem jest buff :) bo i tak raczej nikt go nie używa do walki tylko do wsparcia wojska a wiec jak mamy go za tańszą kase to może będzie częściej grany. To samo tyczy się kapłana u imperium +100 kasy to moim zdaniem nerf mimo tego pancerza, kapłan i tak nie był używany więc nie wiem czy akurat ten pancerz mu pomoże

SaperHeart
31-05-2018, 16:36
@Saper

co do kilku spraw się nie zgodzę :) obniżenie życia na relikwiarzu za zmniejszenie ceny to moim zdaniem jest buff :) bo i tak raczej nikt go nie używa do walki tylko do wsparcia wojska a wiec jak mamy go za tańszą kase to może będzie częściej grany. To samo tyczy się kapłana u imperium +100 kasy to moim zdaniem nerf mimo tego pancerza, kapłan i tak nie był używany więc nie wiem czy akurat ten pancerz mu pomoże

Hehehe ale nie przeczytałeś tego uważnie ;P przy Kapłanie napisałem "lekkie", ponieważ mieć 80 pancerza, a 50 to duża różnica. Kapłan nie był brany, ponieważ szybko padał. Te +100 przy ogólnym obniżeniu kosztów jednostek nie jest tak zauważalne. Tak samo w przypadku Relikwiarza. Problem -100 ceny, a minus -1000 IMO nie jest w ogóle warte. Mogę dać te 100 za 1000 hp i mam przeżywalność jednostki, szczególnie, że relikwiarz skupia na sobie Focus bo piechota Bretońska ssie. Oczywiście to jest moje odczucie.

I mamy Babola ^^ gdzie jest Norsca ?!

Tamudzin
31-05-2018, 16:45
Też nie mam Norsce, mimo, że już dawno temu zakupiłem.

Ituriel32
31-05-2018, 17:04
Znowu ma krytyczny błąd, norska znaczy się :)

Chaak
31-05-2018, 17:09
U mnie są na tej liście do wybrania w kampanii ME, ale jest na nich napis, że muszę ich kupić.

Pyrrus89
31-05-2018, 17:34
Pięknie się zaczyna. Mam nadzięję, że do jutra wieczorem będzie to naprawione.

jedynytakisebek
31-05-2018, 17:45
We're aware that the Norsca are currently unavailable following the release of The Queen & The Crone are currently working hard to fix this issue ASAP.

Apologies for the hiccup, everyone - we know you've been waiting a long time to be able to play the Norsca but rest assured you'll be the first to know when it's fixed.

Any updates will be posted in this thread - thank you all for your patience!

UPDATE: We've found the issue and are just waiting for Valve to push something live on their end then we should be good to go! I'll update you all when I know more.

Taka wiadomość na oficjalnym forum i... 8 stron pocisku ze strony graczy!!! I DOBRZE!!! BARDZO DOBRZE!!! MIELI DODATKOWE PÓŁ ROKU ŻEBY WSZYSTKO DOPIEŚCIĆ ... W JUŻ WCZEŚNIEJ WYDANYM DLC... ECH SZKODA SŁÓW!!!

DOBRA U MNIE JUŻ ŚMIGA!!! MAM NADZIEJĘ ŻE WIĘCEJ NIESPODZIANEK NIE BĘDZIE!!! NO I ZAMIAST 16 ZROBIŁA SIĘ 19 ....

Il Duce
31-05-2018, 18:26
Mocna fuszerka,ale przynajmniej szybko ją naprawili,u mnie też już działa. Zapowiadają się ciekawe kampanie nowymi frakcjami elfów choć nie podoba mi się,że Nagarythe nie ma choćby jednej prowincji na Ulthuanie :/.

Ituriel32
31-05-2018, 19:54
O TK mają kościanych gigantów.

Xantor
01-06-2018, 13:42
Czy mi się zdaje czy usunęli Norsce żmija z polowania bo nie widzę go dostępnego w jednostkach na multi

Maniek116
01-06-2018, 13:59
Czy to błąd, że ta dodatkowa jednostka dla elfów z FLC jest tylko dla Nagarythe, a pozostałe frakcje HE jej nie mają, czy to zamierzone?

Arroyo
01-06-2018, 15:08
Nie, to nie błąd. To unikatowa jednostka dla Alith Anara.

Riot
01-06-2018, 19:36
Małe pytanko. Wczoraj po ukazaniu się nowego patcha chciałem rozegrać nową kampanię Naggarondem i ze zdziwieniem odkryłem że z budynków porządkowych w opcjach budowy jest tylko "katownia" na drugim poziomie osady. Na trzecim poziomie pojawia się młotek budowy nad ikonką ale nic rozbudować nie można. Gdzieś wcięło kolejne poziomy bo sprawdziłem że wcześniej były. Odinstalowałem wszystkie mody potem nawet ponownie całą grę zainstalowałem na nowo ale nic nie pomogło. To tak ma być jakieś nowe utrudnienie dla tej frakcji czy to błąd i co jeszcze spieprzyli. A może to kara bo nie kupiłem tego dodatku The Queen and the Crone.

Hadvar
01-06-2018, 20:05
Małe pytanko. Wczoraj po ukazaniu się nowego patcha chciałem rozegrać nową kampanię Naggarondem i ze zdziwieniem odkryłem że z budynków porządkowych w opcjach budowy jest tylko "katownia" na drugim poziomie osady. Na trzecim poziomie pojawia się młotek budowy nad ikonką ale nic rozbudować nie można. Gdzieś wcięło kolejne poziomy bo sprawdziłem że wcześniej były. Odinstalowałem wszystkie mody potem nawet ponownie całą grę zainstalowałem na nowo ale nic nie pomogło. To tak ma być jakieś nowe utrudnienie dla tej frakcji czy to błąd i co jeszcze spieprzyli. A może to kara bo nie kupiłem tego dodatku The Queen and the Crone.

O karze raczej nie ma mowy XD. Dziwna sprawa, dużo mrocznymi elfami nie grałem i nie mam pewności jak powinno być, ale odpal sobie kampanię Morathi i zobacz czy jest tak samo.

Riot
01-06-2018, 20:44
Morathi ma "normalną" ścieżkę budynków porządkowych z cztery czy pięć poziomów. Ale chciałem właśnie tym postem poprosić by ktoś uruchomił u siebie na chwilę kampanię Naggarondem i tylko w drzewku budynków sprawdził i napisał czy też po ostatniej aktualizacji ostała mu się jeno "katownia" z budynków porządkowych czy tylko mnie tak pokarali :)

Chaak
01-06-2018, 21:45
Sprawdziłem w Kampanii Wiru i mam Malekithem katownię i dwa pozostałe budynki rozwojowe (łącznie od 2-4 poziomu osady), a drugi odblokowuje rekrutację sióstr rzezi. Mogły Ci gdzieś jakieś pozostałości modów zostać, które wytrzymały reinstallowanie gry.

Kondrat
02-06-2018, 10:48
Wydaje mi się ,że na przeciw obawom nowe jednostki HE są w miarę zbalansowane w bitwach w kampani cienie robią ze względu na mała ilość amunicji mniej zabójstw niż podstawowi łucznicy ,a regimenty zostały przeniesiona na wyższe levele niż w jedynce przez co grając Anarem po podbiciu startowego regionu i Nagarythe w Ulthuanie posiadałem możliwość rekrutacji tylko włóczników i strzelców na konikach nie wiem jak na multi ale w kampani nowe jednostki nie są tak op

( ͡º ͜ʖ ͡º)
02-06-2018, 12:26
@UP
Nie wspomniałeś o siostrach avelornu co do których były największe obawy, a one rzeczywiście są niezbalansowane. 180 zasięgu, przebijanie pancerza, magiczne i płonące pociski, dosyć dobre w zwarciu. Kosztują tyle samo co straż morska i wojownicy cienia, a są nieporównywalnie lepsze. Jak dla mnie ich koszt utrzymania przy takich statystykach powinien być co najmniej o połowę wyższy.

Riot
02-06-2018, 20:51
Dzięki za odpowiedz.

Kondrat
03-06-2018, 11:21
I kolejna uwaga czytałem sobie forum i natknąłem się na komentarz pt. w wh2 gra 10 tys osób maks 15 a w 3 letniego roma 5 maks 10 i ze wyniki warhammera są słabe z ciekawości wszedłem na steama żeby zobaczyć ile osób gra i wyskoczyła liczba 27 tysięcy a w roma faktycznie 5 więc wh raczej sobie dobrze radzi

Pyrrus89
03-06-2018, 11:42
Kolego, mamy teraz okres po dodaniu największej aktualizacji w historii tej serii, więc Twoje jednostkowe dane nijak się mają do regularnie zbieranych z miesiąca na miesiąc. Poczekaj sobie kwartał i ponownie sprawdź, a gwarantuję Ci, że wyniki będą znacznie bliżej podanych przeze mnie, niż aktualnie nabitych na RoRach,Norsce oraz nowym DLC. ;)

jedynytakisebek
12-06-2018, 21:12
No i moja ukochana Norsca wrociła do gry po niemałej obsuwie i... nic nie jest zmienione... Myślałem że skoro w ME teraz wszyscy mogą zajmować wszystkie tereny (poza hordami offcourse) to i Norsca będzie miałą taką możliwość... I co? I nic! Słabo.

Osgiliath
11-02-2019, 13:23
W związku z tym, że przesunęli premierę 3K na koniec maja, DLC do WH2 ma wyjść przed tym terminem. Zakładając, że 3K wyszłoby w marcu i przez jakiś miesiąc kontynuowało hype, to dlc wyszłoby w kwietniu w okolicach świąt i tak myślę, że teraz też może być, bo to zapewni ochłonięcie do 3K.

Ituriel32
11-02-2019, 15:05
W sumie to dobrze, bo wcześniej zagram sobie kampanie jaszczurkami i szczurkami, których omijałem z powodu braków w rosterze. Teraz jest pytanie o kiedy wyjdzie to dlc.

Darahard
23-02-2019, 02:18
1.Czy bonusy z ambasad ( i podobnych budynków) u HE kumulują się? Czy jedna wystarczy?
2.Czy bonusy do sybkości rozwoj technologii kumulują się z kilku wież magów czy tylko najwyższy bonus?
3.Czy warto mieć dwa identyczne surowce na handel czy jedno zźródło wystarczy ( dopóki nie wyczerpie się)?
4. W kampani ME chaos pojawia się po określonym czasie czy po osiągnięciu jakiegoś poziomu rozwoju/siły/ilości osad?
5. Czy jest gdzieś lista cech jaki nasi lordowie i bohaterowie mogą zdobyć i ich wymagania? Bonusy są za wszystkich LL czy teraz tylko za przywódców frakci? Pokonałem/zraniłem Morathi 2 x i nie dostałem zadego bonusu. Czy jest ich ograniczona ilość jaką może zdobyć lord/bohater?

Ituriel32
23-02-2019, 14:26
1. Powinny się sumować.
2. Sumują się.
3. To zależy do czego ich potrzebujesz? Jak do wytwarzania przedmiotów (krasnoludy i królowie grobowców) to jeden wystarczy. Natomiast do handlu jest to bardziej skomplikowane. 1 źródło daje ci tylko jakąś ilość tego surowca. tu nie pomogę więcej bo nie przyglądałem się więcej stosunkowi ilości surowca do jego ceny.
4. Po określonej ilości tur, to na 100%.
5. Może gdzieś w internecie. Na forum nikt tego nie robił. Każdy LL powinien dawać jakąś cechę. Ale jest ograniczona ilość miejsc na to. Jak kiedyś liczyłem to miałem 30 (wszystkich) i od tego czasu przestało mi naliczać za LL, ale pamiętam że dostałem później następne cechy rasowe (za walki z konkretnymi rasami). Przy czym było to coś koło roku temu, więc możliwe że są to już nie aktualne informacje. Gdzieś miałem nawet na kartce wypisane te cechy za konkretnego LL, bo robiłem sobie łowy na te przydatne (niestety kartka nie przetrwała sprzątania).

Darahard
23-02-2019, 19:09
Dziękuje bardzo.

Walki na auto sa beznadziejne. Dwie kolejne bitwy vs. Vampire Coast - na auto straty po 2-3 odzialy i kilkuset zabitych. Sam dowodzilem i straty odpowiednio 14 i 4 żołnierzy. Przecież to jakiś skrajny idiotyzm.

Magnus Pobożny
20-04-2019, 10:05
Mam problem: czy da się rekrutować Lorda Kroaka grając Mazamundim - oczywiście Mortal Empire

Presidente
20-04-2019, 11:23
Możesz, ale najpierw musisz skonfederować Ostatnich Obrońców :)

Aaaaaa Lorda Kroaka a ja pomyślałem o Kroq-garze

Ituriel32
20-04-2019, 12:06
Musisz mieć 15 poziom na lordzie. Wtedy rozpoczyna się ciąg zadań od blokujących Lordka Kroaka.

Magnus Pobożny
20-04-2019, 14:35
ok dzięki z info

Ituriel32
02-05-2019, 19:01
Pooglądałem paru stremerów i trochę zacząłem się martwić o Kislev, TEB i inne takie nacje.

Głowy powód to taki że tak naprawdę głównym decydentem jest tu GW i liczy się to co oni chcą i czego oni nie chcą.

W sumie filmik Soteka wyjaśnia tu dużo.
https://www.youtube.com/watch?v=JJnxC8T47d4

Czyli GW nie chce się zajmować starymi zapomnianymi (i skazanymi na zagładę) przez nich rasami. A CA potrzebuje ich pomocy i aprobaty przy pracach nad nimi. Natomiast to czego chcą to sprzedaż najnowszej edycji (dlatego pojawiają się postacie i rasy istotne w przejściu do niej: Alarielle, Luthor Harkon).

Asuryan
21-05-2019, 16:29
O jak mnie wkurza główna dowódczyni Carcassone. Ok, załóżmy że to nie jest Morgiana, tylko jakaś inna najwyższa kapłanka, więc zrobienie blondynki z brunetki można jeszcze jakoś przeboleć. Ale po ki diabeł dali jej lewitację? Przecież słówko fay w tytule "The Fay Enchanters" oznacza wiarę, a nie jakiegoś fruwającego duszka. Dobrze że w kampanii odblokowałem już sobie dla niej jednorożca.

Il Duce
06-06-2019, 21:52
Mam pytanie - czy grając w ME wciąż działa odblokowywanie achievementów takich jak zbudowanie konkretnego budynku w danej osadzie czy osiągnięcia są zablokowane dla kampanii wiru?

Ituriel32
06-06-2019, 22:59
Jeśli osiągniecie jest zablokowane do kampanii wiru to zazwyczaj ma w swoim opisie stosowną adnotacje. No i w sumie takich osiągnięć jest mało. Ja w zasadzie gram tylko ME i to tam odblokowałem większość osiągnięć.
Mnie denerwuje tylko 1:
Zimna krew, pełny żołądek

Grając jako skaveni, zajmij lub zburz miasto-świątynię Hexoatl w kampanii „Oko Wiru”.



A tu inne osiągnięcia zablokowane do kampanii wiru:
Settra rządzi!Grając Khemri, podbij i zajmij wszystkie tereny Nehekhary w trakcie kampanii Oko Wiru.
Koniec cierpieniaGrając jako elfy wysokiego rodu, zajmij lub zburz stolicę mrocznych elfów, czyli Naggarond, w kampanii „Oko Wiru”.
Najlepiej smakuje na zimnoGrając jako mroczne elfy, zajmij lub zburz miasto forteczne Lothern w kampanii „Oko Wiru”.
Kuźnia Ślepego BogaKontroluj zarówno Kowadło Vaula (Caledor), jak i Kowadło Vaula (Czarne Wybrzeże) w kampanii „Oko Wiru”.

Il Duce
07-06-2019, 09:17
O,dobra,dzięki,bo jakkolwiek kampania wiru na początku była miłym powiewem świeżości tak teraz zaczęła mnie denerwować i więcej w nią początkowymi rasami nie zagram. A mam ochotę na kampanię spasioną żabą i podbicie całej Lustrii :P.

Ituriel32
07-06-2019, 15:29
Fajnie się gra w wir Settrą, Czarnym i Tik takiem. Ale to chyba dlatego że Arabia i Nehekara wyszły tam dużo lepiej niż w połączonej.

Il Duce
07-06-2019, 17:03
Niestety nie mam jeszcze dlc z TK a Tiktak w ogóle mnie nie interesuje. Ale planuję zagrać w kampanii Wiru Harkonem i właśnie Settrą jak już nabędę stosowne dlc,po prostu podstawowe rasy mnie wymęczyły koniecznością walki ze spamem skavenów pojawiających się z przysłowiowej dupy dokładnie tam gdzie nie ma naszych armii i to od razu w środku naszego państwa, w połączeniu z tym jak bardzo oszukany jest balans siły w bitwach na automacie na wyższym poziomie trudności to trzeba grać ręcznie bitwa za bitwą z irytującymi armiami skavenów...

Pomysł z wirem był dobry ale wykonanie po jakimś czasie zaczął doprowadzać do szewskiej pasji,mam nadzieję że WH3 będzie miał lepiej pomyślany wątek fabularny a najlepiej żeby od razu był w klasycznej formule TW jak WH1. Z kolei ME o ile pomysł w założeniu genialny i pozwala grać wiele ciekawych scenariuszy to niestety nie nadaje się do kończenia kampanii bo wymagania są kosmicznie wyśrubowane i w praktyce sprowadzają się do konieczności podbicia połowy mapy niezależnie od tego kim byśmy nie grali a to nie dla mnie...

Ituriel32
07-06-2019, 21:28
Harkona odradzam (lub polecam przygotować się psychicznie na wysiłek). Ja grałem nim z 5 razy i jest to jedna z gorszych kampanii do gry, znaczy bardziej irytujących, na widok elfów i jaszczurek w pewnym momencie zbiera się na wymioty... A teraz miasto Itza jest potwornie potężne (wykańczają wszystkich w ME). Bardzo masochistyczna kampania, ale na szczęście balans sił na auto dla zombi piratów jest jednym z najlepszych w grze (znaczy jest najbardziej popsuty).
Najprzyjemniejszym LL zobi piratów jest Noctilus i nim można grać jak piratem (znaczy nie zdobywać innych miast).

Co do Tik taka to kampania wiry nim jest bardzo fajna, tak naprawdę to jeden z lepszych?? ciekawie zrobionych lordów. natomiast jego miejsce startu w ME powoduje krwawienie oczu (całe szczęście że zmienili teraz nazwy jego prowincji i regionów więc jest trochę lepiej).

DLC z TK polecam kupić bo to najlepszy kampanio pak. A kampania Czarnego to chyba najbardziej klimatyczna i rojplejowa ze wszystkich w grze, serio. A pisze to z punktu widzenia wroga zdrajcy Nagasha. Settra też jest bardzo dobry, niestety Khalida i Khatep są przeciętni/bardzo słabi. Wielka królowa cierpi przez swoją lokacje, w rogu, otoczona silnymi lub irytującymi przeciwnikami, a później boli bardzo wojowanie z innymi królami grobowcami. Dopiero przy 3 cześć gdy będzie można iść na wschód i będzie poprawa. Khatep ma najgorszą lokacje.

Mi się nawet podoba kampania wiru bo jest szybsza, ale rytuały są słabe (a te pojawiające się armie to urąganie strategii), natomiast ja wolę grać rasami z młota1 po prostu więc ME to tak naprawdę jedyny wybór.
Niestety warunki zwycięstw są do kitu. Bo ludziom z CA nie chciało się zrobić osobnych dla każdej rasy... Ale to nie przeszkadza grać po swojemu i mieć oficjalne zakończenie gdzieś.

Il Duce
07-06-2019, 22:21
Wielkie dzięki za opis,kolekcję dlc na pewno uzupełnię w najbliższym miesiącu kiedy pojawią się letnie wyprzedaże :). Kampania Wiru faktycznie ma sensowną długość,problem stanowią jedynie 4 i 5 rytuał kiedy dosłownie zalewają nas armie wroga na które nie da się sensownie przygotować...

Wracając jednak do DLC to generalnie chciałem pierwszy raz zagrać Harkonem bo wydaje się jakoś tak najbardziej ikoniczny. Noctilus faktycznie ma ciekawą i bezstresową pozycję startową i na pewno kiedyś nim zagram ale muszę chociaż spróbować zagrać szalonym umarlakiem o wielu osobowościach,nieważne jak ciężkie by to miało nie być ;D. Settra tak samo,najpierw król na warsztat potem reszta. Tiktak...Może kiedyś nim zagram ale bez jaszczurzego lord packa to nie ma sensu,a jak już go kiedyś kupię to na pewno najpierw zagram Ikitem i Tehenhuainem.

Magnus Pobożny
08-06-2019, 07:58
Ja wsadzę swoje trzy grosze:
1. Ja tam lubię Harkona ma ciekawą pozycje-znaczy dużo grywalnych frakcji wokół. I jako lord wymiata- bardzo dobry strzelec i średni wojownik.
2. Co do TK, nie ma naczelnej laski Uniwersum czyli Nefertaty więc jak dla mnie lipa, co do pozostałych LL TK Khalida i Czarny są najbardziej klimatyczni, Khalida ma ciekawą pozycje startową, Khatep też ma -wśród lodu mroczaków, przywódcą frakcji nie lubię;grać bo jak każdy ma najłatwiej-najlepsza straż przyboczna;
3. Ikt jest za bardzo przy kokoszony, a po za tym czemu on, a nie Queek ma Karak osiem szczytów do podbicia-wytłumaczy mi to ktoś?
4.Co do jaszczurów: gdzie jest LL Kroxigor?
Co do poradnika przepraszam,że się zgłosiłem i nic dotąd nie napisałem teraz to się zmieni- wysokie są do wzięcia jeśli tak to zaczynam.

Chaak
08-06-2019, 11:33
Według mnie, to kroxigory na LL się nie nadają. Są silne, ale mało sprawne umysłowo, to tak jakby w Bretonii dać LL konia. Za to mógłby być jakiś sposób na przywoływanie Nakaia do armii jako bohatera.

Magnus Pobożny
08-06-2019, 18:44
Skoro mógłby być inteligentny troll to może być inteligentny Kroxigor

Chaak
09-06-2019, 01:01
No nie do końca. Jaszczuroludzie zostali zaprojektowani przez Przedwiecznych jako "narzędzia" mające spełniać konkretny cel i kroxigor nie ma w "opcjach" dowodzenia amią, tak jak saurus nie zostanie czarodziejem czy robotnikiem. Ewentualnie wymień z lore chodź jeden przykład kroxigora, który by się nadawał na dowódcę.

A trolle też raczej na dowódców się nie nadają, pomimo posiadania prymitywnej inteligencji i wolnej woli, no chyba, że są pod wpływem bogów Chaosu.

Magnus Pobożny
10-06-2019, 12:45
Nakai

Chaak
10-06-2019, 14:31
Tak nie za bardzo. Nakai wędrował sobie po Lustrii lub spał, a jak gdzieś pojawiał się poważny problem, to przychodził i oklepywał kogo potrzeba, niezależnie od reszty sił Jaszczuroludzi. Nigdy też nie miał pod dowództwem żadnych podwładnych, dlatego, w grze, nadawał by się na specjalnego bohatera jak np. Green Knight.

Magnus Pobożny
11-06-2019, 15:44
To mam rozumieć, że sam oklepywał innych?

Chaak
11-06-2019, 16:37
Tak wynika z mojego poprzedniego posta. Na przykład, przy inwazji skavenów, przyszedł przed jedną z bitew i pokonał, niepokonanego wcześniej szczuro-superogra. Wcześniej bronił Mostu Gwiazd w Itzie zabijając tyle demonów, że "do teraz" boją się tego miejsca. Poza tym pomógł też lordowi z Itzy pokonać armię Luthora Harkona. Więcej informacji o jego walkach, a tym bardziej dowodzeniu lub byciu pod czyjąś komendą, się nie pojawia.

Magnus Pobożny
11-06-2019, 18:29
To zmieniam zdanie. Ciekawe ktòrych legendarnych bohaterów zobaczymy w starych frakcjach

Chaak
11-06-2019, 19:41
U Lizaków, z imiennych postaci zostali Tetto'eko, Gor-Rok, Chakax i Oxyotl. Tetto'eko chyba najbardziej nadaje się na dowódcę, ale raczej następnego skinka-LL nie będzie. Gor-Rok, moim zdaniem, ma największe szanse na pojawienie się. Chakax jest Świątynnym Strażnikiem, więc nie powinien być dowódcą, Oxyotl też się nie nadaje, bo dowodzi mniejszymi oddziałami "komandosów", ponadto jest skinkiem.

U emo-elfów stawiam na Malusa Darkblade'a.

Skaveni - Thanquol, może z jakimiś nowościami dla swojej frakcji, bo jest Szarym Prorokiem i, z tego co się orientuję, to powinien działać inaczej niż klanowe skaveny.

Nie wiem kto u Wysokich Elfów by się nadawał. Może Korhil - dowódca Białych Lwów z Chrace, może Imrik z Caledoru.

Hadvar
11-06-2019, 20:10
U Lizaków, z imiennych postaci zostali Tetto'eko, Gor-Rok, Chakax i Oxyotl. Tetto'eko chyba najbardziej nadaje się na dowódcę, ale raczej następnego skinka-LL nie będzie. Gor-Rok, moim zdaniem, ma największe szanse na pojawienie się. Chakax jest Świątynnym Strażnikiem, więc nie powinien być dowódcą, Oxyotl też się nie nadaje, bo dowodzi mniejszymi oddziałami "komandosów", ponadto jest skinkiem.

U emo-elfów stawiam na Malusa Darkblade'a.

Skaveni - Thanquol, może z jakimiś nowościami dla swojej frakcji, bo jest Szarym Prorokiem i, z tego co się orientuję, to powinien działać inaczej niż klanowe skaveny.

Nie wiem kto u Wysokich Elfów by się nadawał. Może Korhil - dowódca Białych Lwów z Chrace, może Imrik z Caledoru.

Ma jakieś DLC nowe wyjść że o nich rozmawiacie?

Chaak
11-06-2019, 20:17
CA coś mówiło, że będą jeszcze DLC do WH2. W sumie żadnych konkretów na razie nie ma.

Magnus Pobożny
12-06-2019, 10:55
Ale mi chodziło o legendarnych bohateròw a nie o LL leg bohater mogliby dawać do FLC. Czemu Ikt nie ma zadania z karabinem 8 szczytòw tylko ma je ten od klanu Mors

Eutyches
25-09-2019, 19:32
Tak nie za bardzo. Nakai wędrował sobie po Lustrii lub spał, a jak gdzieś pojawiał się poważny problem, to przychodził i oklepywał kogo potrzeba, niezależnie od reszty sił Jaszczuroludzi. Nigdy też nie miał pod dowództwem żadnych podwładnych, dlatego, w grze, nadawał by się na specjalnego bohatera jak np. Green Knight.
Gra Nakai, to czysta gadzia przyjemność :)
Mimo, że ten ostatni pacz ssie^^, u mnie komp odczuł że są większe wymagania, powinno być inaczej chyba z optymalizacją? ;)
Wracając do Nakai i kampanią wiru, to fajne są analogie historyczne^^; a kampania Mortal też byłem uchachany, wyobraziłem sobie jakby tak w historii ludzkości.... ^^

Kemoc
09-10-2019, 16:25
Jakiś czas po tym jak wyszedł dodatek z Gotrekiem i Felixem znalazłem ich na mapie i spróbowałem wcielić do armii - nie udało się, gdyż była ona pełna. 20 tur później dostałem informację, że opuszczają oni mój oddział w celu poszukiwania dalszych przygód.
No i... nic nie mogę zrobić. Zablokowało się okno wydarzeń. Nie mogę zapisać gry. Nie mogę poruszyć postacią gdyż gra każe mi zamknąć aktywne okna wydarzeń. Mam ponad 130 turę i nie uśmiecha mi się zaczynać gry od nowa. Miał ktoś podobny problem?

Presidente
09-10-2019, 16:48
Masz w ogóle DLC z Gotrekiem i Felixem? Bo w tej chwili to są oni dodawani do magazynu White Dwarf, dla reszty będą dostępni jakoś później. To, że są na mapce i jest wydarzenie to tylko bug gry. Spróbuj odczytać wydarzenia wszystkie z listy co są. A jak się pojawia jakiś filmik to szybko go wyłączyć

Ituriel32
09-10-2019, 17:04
Ta kampania jest już stracona, niestety.

CA trochę spaprało podczas dodawania tego dlc.

Tak więc jeśli nie masz tego dlc z magazynu to staraj się ignorować te postacie, a najlepiej omijać je.


Na szczęście koło 17 (czyli coś koło tygodnia) ma już być dostępne dla wszystkich. Oby CA wtedy naprawiło wszystkie usterki.

Kemoc
09-10-2019, 18:18
Dzięki za informacje Panowie :D

Nie kupowałem pakietu z Gotrekiem i Felixem.

Zaczekam jeszcze na wyjście DLC. Wierzę, że wtedy się coś naprawi i będę mógł dokończyć kampanię.

Asuryan
09-10-2019, 18:36
To nie ma byc DLC, a FLC - ale żeby je mieć trzeba się zarejestrować na https://access.totalwar.com/oauth/authorize/?response_type=code&redirect_uri=https%3A%2F%2Fdashboard.totalwar.com% 2Fauth%2Ftwas%2Foauth%2Fcallback%2F&scope=email%20roles&client_id=HnFZqqMu8GDpGFJF i 17-go listopada pobrać stamtąd jego kod.

Eutyches
10-10-2019, 11:28
Daję tutaj, bo jak dla nie to ważne w swoich zmianach, a i ini może się ucieszą?
Total War: WARHAMMER II - Patch Beta (https://steamcommunity.com/games/594570/announcements/detail/3703573540141013126)
zamieszczone przez CA_James (https://steamcommunity.com/profiles/76561198862337755) @ 12:21PM on October 10, 2019
We have just put a new beta live for WARHAMMER II. This addresses the below issues:

- Fixed a soft lock that could occur when Gotrek & Felix markers could appear without owning the Gotrek & Felix DLC.
- Fixed an issue where save games could not be loaded – this issue was more prevalent with multiplayer saves games than single player but did affect both.
- Fixed an issue where using The Rite of Awakening would not offer any Slanns.
- Raid region missions will no longer be issued which target horde factions.
- Wrecker’s Point can now be correctly occupied by Norsca.
- The Bright Wizard included in the garrison in The Red Moon Inn now correctly has access to his spells.
- Elector Counts with high fealty are now less likely to secede.
- Fixed an issue where choosing to stop a succession faction by force via the Empire dilemma did not result in being at war with that faction.
- Fixed an issue where declaring war on an Elector Count would sometimes not result in a penalty to Imperial Authority being applied.

Please note: for the multiplayer save games, there may still be a potential crash, but this will only occur if you first disable a mod and then try to load the save game in which the mod was previously used. If you haven’t removed a mod which was in the game at the point of saving, you should now be able to access the game.

In order to opt in:
1. Right-click on Total War: WARHAMMER II in your Steam library
2. Click Properties and click the Betas tab
3. In the drop-down menu, select the Version_1.7.2 option
4. Close the window and your build will automatically update

Eutyches
12-10-2019, 10:56
Mordują mi Młot strasznie, ja nie mówię o jednej nacji, gram po kolei tymi, co kiedyś i jak Mroczne Elfy dostały łupnia od szczurów, to się podłamałem^^. I to kim komp grał? :P
Moim zdaniem balans ssie, moje Orki wyglądają jak kupa zielonego....
Ja rozumiem, że się graczy słuchają, ale wszystkim się nie dogodzi.
Może lepiej by trzeciej części Młotka nie robili?

Asuryan
12-10-2019, 11:33
Może i lepiej by nie, ale jak nie oni, to kto? Poza tym cały czas liczę na grywalne Ogrze Królestwa i krasnoludy Chaosu.

Ituriel32
12-10-2019, 17:08
Ja tam wolę by jednak 3 część zrobili.
A później dodali mi jeszcze Kislev, TEB, Neferatę, i 3-4 LL leśnych elfów (tu chodzi o nowe modela np. wielka ćma).

Ogry i krasnale chaosu też mogą być przyjemne więc ich też bym przygarnął.


I prawie zapomniałem o jeszcze większej mapie.

Kemoc
15-10-2019, 10:37
Po aktualizacji beta odzyskałem swój save na Bretonii :D Wszystko śmiga.

Eutyches
16-10-2019, 05:19
Może i lepiej by nie, ale jak nie oni, to kto? Poza tym cały czas liczę na grywalne Ogrze Królestwa i krasnoludy Chaosu.

Hmmm....jeszcze brodate maluchy? Ogry? Jaki balans? Wg lore, to armia ogrów rozwala stary świat, a jak znowu pokombinują, to będą znowu jak z Mrocznymi Elfami po paczach, ciepłe kluchy :(

Asuryan
16-10-2019, 14:25
Wg jakiego lore? Bo samego lore są 2 wersje - biorąca pod uwagę EoT i przejście do AoS, oraz wykluczająca EoT i kończąca się na Burzy Chaosu (najpierw wprowadzonej przez GW, a później skasowanej i zastąpionej przez Koniec Czasów). Poza tym Stary Świat kończy się na Górach Krańca Świata... a Ogrze Królestwa leżą jednak sporo dalej.

Eutyches
16-10-2019, 18:32
Znam świat Młotka słabo w porównaniu do innego mojego ulubionego uniwersum, choć Młotek coraz bardziej mnie się podoba :)
Dlatego obawiam się co mogłoby wyjść, ale skoro Ty uważasz, że warto by coś takiego by było, to też jestem za :)

zyraf
31-10-2019, 18:41
Czołem

Kupiłem i instaluję właśnie Total War Warhammer I i II. Czy te gry są ze sobą kompatybilne czy to dwie różne pozycje?
Jak odpale TWW II to mam mapę kampanii z części I czy to jest zupełnie inna odsłona?.

Ituriel32
31-10-2019, 21:57
To dwie osobne części z osobnymi mapami. Cześć I to stary świat (taka Europa) plus jeśli masz dokupione dlc to jeszcze 2 mini kampanie dla zwierzoludzi i leśne elfy, a II to nowy świat (czyli odpowiednik ameryk, afryki i wielkiej mitycznej wyspy).

Przy czym jeśli posiadasz obie gry, to z menu II części masz dostępną osobną dużą mapę. Gdzie w zasadzie jest cała mapa z I części plus trochę z II. Możesz tam grać wszystkimi rasami które kupiłeś (z podstawki I będzie to Imperium, krasnoludy, wampiry, orkowie i gobliny oraz Bretonia, zaś z II będą to elfy wysokie i mroczne, szczury oraz jaszczuroludzie).
Zainstalowaną musisz mieć tylko 2 cześć bo to w niej jest odpalona ta połączona mapa.


Ja polecam grać na drugiej części (bo jest ona lepsza technicznie i mechanicznie) w kampanii wiru oraz połączonej. A to dlatego że część I nie była aktualizowana od paru lat, i nie występują w niej reworki przez co nacji takie jak Bretonia, Imperium, wampiry i Krasnoludy przez co rasy te są uboższe.
Niestety wadą jest czas trwania tury na połączonej mapie, który jest kosmiczny.

Chaak
31-10-2019, 23:42
Tyle, że pierwsza część dużo lepiej trzyma się realiów przedstawianego świata.
Dwójka, to niestety, z patcha na patch, coraz więcej radosnej twórczości CA, a coraz mniej Warhammera.

Ituriel32
01-11-2019, 07:06
Gdzieś ostatnio czytałem że CA dogadała się mocniej z GW i ma teraz jeszcze większą swobodę oraz pozwolenie w kreowaniu treści i nadpisywaniu lore. Przy premierze 2 części kontrola GW się zmniejszyła, a teraz zmniejszyła się następny raz.

Właśnie dlatego mogła:
- przerobić tego wielkiego krokodyla tą super bestie (chodzi mi o wananozaura czy jak to przerośnięte coś się nazywa).
- Dodać randomowych nowych lordów: łowczych i kroxigorów.
- Umieścić Markusa w Lustrii, gdy on nigdy nie opuścił starego świata. Chyba nawet nie spotkał żadnego Lizaka.
- Odbudować Solland.

Nie chodzi już o mniejsze detale. Z jednej strony jest to szansa dla pomniejszych ras/frakcji (takich jak Kislev, TEB) ale z drugiej procent młota w młocie będzie mniejszy.

Chaak
01-11-2019, 18:50
Jeśli faktycznie tak jest to, dla mnie, bardzo słaba wiadomość. Ogólnie to Warhammery lubiłem za klimat, bo mechaniczne te gry odstają od nowszych, historycznych części i ich głównym plusem była właśnie zgodność z lore.
Dodawanie nowych ras jak np Piraci, którzy nie mieli armybooka jest spoko, jednak całkowite zmiany istniejących frakcji już są słabe i niepotrzebne. Tak samo kampania. Wir, jako niezależny event wyszedł fajnie, ale ten bajzel w ME to już porażka. To tak jakby w np Romku dać Rzym w Australii, Kartaginę w Irlandii, a naraz występowaliby Juliusz Cezar, Aleksander Wielki i Czyngis Chan.

Ituriel32
01-11-2019, 20:29
Z tym może być różnie. Ja jestem częściowo rozdarty bo z jednej strony dodawanie nowych mechanik czy frakcji to dla mnie spory plus, bo niestety jeśli chodzi o zarządzanie królestwem to młotek nie jest zbyt rozbudowany. Ale z drugiej strony nadpisywanie lore, to mam z tym mieszane uczucia. Taka Norska wyszła kapitalnie, choć teraz zaczyna trochę odstawać.
Natomiast już zombi piraci trochę mi ością w gardle stanęli. Znaczy jednostki ok, Harkon i Noctilus spoko. Ale Arenessa i Cylostra...

A tak po za tym to teraz pod nóż idą elfy.
- Czarne arki u mroczaków mają dostać kolejną przeróbkę i mam nadzieje że teraz w końcu pozwolą im atakować nadmorskie osady.
- Ludzie z CA mają też przyjrzeć się wysokim elfom bo ich sposób gry jest zbyt nijaki.

zyraf
04-11-2019, 22:07
Darmowe DLC pobierają się automatycznie czy muszę je "ściągnąć" w sklepie steam?

Ituriel32
04-11-2019, 23:00
Zależy które.
Część pobiera się automatycznie, głownie te mniejsze.
Większość powinno móc się dodać przez steam.

Gotrek i Feliks oraz rory (jednostki pokolorowane, czyli takie specjalne) do części I pobiera się z oficjalnej strony CA.

Przy czym czasami się to wiesza i trzeba poczekać parę dni lub pisać do pomocy steama.

pioruni
08-01-2020, 21:46
Jak tam mozecie grać ??? Bo ja nie, gra zawiesza się po pewnej ilości tur a zapis gry się psuje . Podobno dużo ludzi tak ma, a najlepsze jest to że już mija miesiąc od tego błędu a aktualizacji jeszcze nie ma :D

Presidente
09-01-2020, 05:54
U mnie wszystko w porządku - przeszedłem dwie kampanie ostatnio. Jedyne crashe to przy misji z młotem Angrundów, ale tam to akurat misja zbugowana. Teraz robię 3 kampanię, tym razem Vortex i też bez problemu idzie. Powyżej 150 tur kampanie

Osgiliath
09-01-2020, 07:33
Jak tam mozecie grać ??? Bo ja nie, gra zawiesza się po pewnej ilości tur a zapis gry się psuje . Podobno dużo ludzi tak ma, a najlepsze jest to że już mija miesiąc od tego błędu a aktualizacji jeszcze nie ma :D

Po ostatnim DLC przeszedłem sobie kampanię ME żeby zobaczyć jak faktycznie usprawnili czas oczekiwania między turami i nie miałem żadnych problemów z działaniem a zeszło ponad 200 tur.

Hadvar
09-01-2020, 15:32
+1, u mnie też śmiga, bardzo pozytywnie zaskoczyłem się usprawnieniem trwania tur botów.

Ituriel32
10-01-2020, 14:58
Jak tam mozecie grać ??? Bo ja nie, gra zawiesza się po pewnej ilości tur a zapis gry się psuje . Podobno dużo ludzi tak ma, a najlepsze jest to że już mija miesiąc od tego błędu a aktualizacji jeszcze nie ma :D

Mam dobre wieści
CA powróciło z przerwy świąteczno noworocznej. Na 13stego zapowiedzieli beta pacza łatającego cześć błędów. Ale nie wiem czy akurat Tobie to pomoże, ponieważ ilość błędów przy ostatniej aktualizacji była bardzo dużą.

Mnie najbardziej drażnią 2:
- cześć frakcji dostała ograniczenie do posiadania tylko 1 armii, najczęściej dotyka to Mańka.
- zwiedzanie - si wysyła swojego legendarnego lorda na wycieczki krajoznawcze. U mnie najczęściej dotyka to Vlada i o dziwo synalka.

https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/mn/go0i34wvy0p8.png

Eutyches
12-01-2020, 11:17
Mam dobre wieści
CA powróciło z przerwy świąteczno noworocznej. Na 13stego zapowiedzieli beta pacza łatającego cześć błędów. Ale nie wiem czy akurat Tobie to pomoże, ponieważ ilość błędów przy ostatniej aktualizacji była bardzo dużą.

Mnie najbardziej drażnią 2:
- cześć frakcji dostała ograniczenie do posiadania tylko 1 armii, najczęściej dotyka to Mańka.
- zwiedzanie - si wysyła swojego legendarnego lorda na wycieczki krajoznawcze. U mnie najczęściej dotyka to Vlada i o dziwo synalka.

https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/mn/go0i34wvy0p8.png

Ten sposób by cofnąć wersję gry, jeszcze idzie to zrobić? Coś kiedyś przy jednym z totali kombinowałem, bo czasem słuchanie się graczy, co używają do grania w takie gry mikrofali, albo suszarki do włosów mija się z celem. Masz grę która w zamyśle wymaga ogromu specyfikacyjnego by prowadzić batalie, to nie wypisuj bzdetów, szczególnie celują w tym gdzieś wyczytałem brytole, ile w tym prawdy nie wiem, powtarzam zasłyszane plotki^^

pioruni
16-01-2020, 09:54
Dzięki wszystkim za odpowiedz, co to mojego problemu z carashowaiem gry, spowodowany był modem - Execute (useless) Lords & Heroes

RafSwi7
09-03-2020, 15:47
Wygląda na to, że CA zamierza porządnie zabrać się za balans w Warhamerze. Wśród najważniejszych zmian:
- Zmiany w poziomie trudności, które teraz w większej mierze skupiać się będą na tempie gry np. na łatwiejszych poziomach trudności budynki oraz jednostki będą tańsze do budowy i rekrutacji.
- Usunięcie systemu "Linii zaopatrzenia", czyli koniec z zwiększonymi kosztami za dodatkowe armie.
- Zdobyte miasta nie będą automatycznie konwertowane na kulturę gracza.
- Zmiany w SI np. zwiększona agresywność Wampirów czy sprawienie, aby część frakcji skupiało się bardziej na swoich rodzimych prowincjach.
- Wiele zmian w ekonomii np. zmniejszone przychody z łupienia miast czy łupów bitewnych.

Link z resztą zmian: https://www.totalwar.com/blog/the-proving-grounds-beta/

Ituriel32
23-03-2020, 18:08
GW w swojej odświeżonej wersji Starego świata przypomniała sobie o Kislevie.


The Old World: Ice Guard of Kislev



https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2019/11/faf936fc.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2019/11/faf936fc.jpg)
One of the coolest aspects of returning to the world-that-was (https://www.warhammer-community.com/2019/11/15/old-world-new-warhammer/) is the opportunity to revisit certain aspects of its classic lore and delve into them in greater detail than ever before. A perfect candidate for further investigation is the harsh, frozen realm found to the north of the Empire – Kislev, the land of the Ice Queens. To that end, let’s take a look at a project that’s currently in development…
https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/35dabeda.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/35dabeda.jpg)

Putting the Class into ClassicThe people of Kislev were renowned as being among the finest horsemasters in the world – and for giving a frosty reception to Norscan raiders and the hordes of Chaos who frequently invaded their land. They also had two iconic cavalry units in their Ungol Horse Archers and Kislevite Winged Lancers. Do you remember these miniatures from many years past? They’re so old, we reckon they were around during the last Ice Age…
https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/068d4813.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/068d4813.jpg)Ungol Horse Archershttps://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/e8aab171.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/e8aab171.jpg)Kislevite Winged Lancers

One new unit that’s in the early stages of development is set in the Ice Court – the seat of the ruling Tsar or Tsarina. Known as the Ice Guard, they’re an elite fighting formation of warrior women, equally skilled with bow and blade. But where they differ significantly from the other Kislevite units we’ve seen in the past is that they’re able to channel the elemental magic of their realm in a similar manner to their Ice Queen – the most powerful practitioner of this unique form of sorcery. Here are some awesome pieces of concept art for the Ice Guard, courtesy of Forge World’s Mark Bedford.
https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/58ebfbcf.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/58ebfbcf.jpg)

https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/89e2a4b7.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/89e2a4b7.jpg)https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/0c4b8cad.jpg (https://www.warhammer-community.com/wp-content/uploads/2020/03/0c4b8cad.jpg)

Cool, huh?
Judging by the enchanted ice that wreaths their blades and arrow tips, we reckon they’ll make for some cold-hearted killers on the battlefield…
The Old World is still a long way off, but it certainly makes you wonder what else Kislev might have in store. In any case, if you’d like to learn more about Kislevite culture, be sure to read the Black Library Hall of Famer Riders of the Dead (https://www.blacklibrary.com/all-products/Riders-of-the-Dead-ebook.html?utm_source=Warhammer%20Community&utm_medium=Post&utm_campaign=IceGuardofKislev23032020&utm_content=IceGuardofKislev23032020) by Dan Abnett. Graeme McNeill’s With Ice and Sword (https://www.blacklibrary.com/all-products/with-ice-and-sword-ebook.html?utm_source=Warhammer%20Community&utm_medium=Post&utm_campaign=IceGuardofKislev23032020&utm_content=IceGuardofKislev23032020) and David Guymer’s Gotrek and Felix novel Kinslayer (https://www.blacklibrary.com/series/gotrek-felix/kinslayer-ebook.html?utm_source=Warhammer%20Community&utm_medium=Post&utm_campaign=IceGuardofKislev23032020&utm_content=IceGuardofKislev23032020) are also fascinating reads, revealing the fate of Kislev during the apocalyptic End Times.





Tak więc szanse na większą role tej nacji w 3 cześć młotka rosną.

taktylkoprzegladam
31-03-2020, 12:13
Zapowiedz dodatkow ?

https://twitter.com/CAGames/status/1244942767069036545?s=19