PDA

Zobacz pełną wersję : Norsca



rexmundus
01-10-2017, 09:08
Witam mam pytanie :
Kupiłem Total War- Warhammera 2 i powinienem mieć darmowo DLC - norsca, i tu powstaje pytanie jak ją pobrać ???
Dzięki z góry za odpowiedz

Pyrrus89
01-10-2017, 10:03
Kupiłeś wersję pudełkową? Jeśli tak to w jakim sklepie? Do aktywacji musisz mieć osobny klucz.

rexmundus
01-10-2017, 17:23
tak wersja pudełkowa w EMAG- już email w tej sprawie do nich wysłany został.
I ten klucz poprostu na steama wpisuje ?

Pyrrus89
01-10-2017, 18:12
Tak, wpisujesz tak samo jakbyś zakupił to DLC. Z tego co widzę wiele sklepów dało ciała z pudełkami.

Jsatrzab
02-10-2017, 09:37
Tak, wpisujesz tak samo jakbyś zakupił to DLC. Z tego co widzę wiele sklepów dało ciała z pudełkami.

Nie do końca, z tego co można przeczytać na licznych forach, niektórym ludziom Norsca aktywuje się wraz z wpisaniem klucza gry, bez jakichkolwiek dodatkowych kluczy. To samo sugerował jeden z pracowników CA na którymś forum. Zresztą tak to działało w przypadku Wojowników Chaosu i pierwszej części. Wydaje mi się że tak to powinno działać i w tym przypadku. Osobne klucze były do pre-orderów po to aby ludzie mogli grać Norscą jeszcze przed premierą drugiej części. Coś jest ewidentnie namieszane na linii SEGA-Dystrybutorzy-Steam. Napisz mejla na serwis@cenega.com, tak doradzili mi na Cenegowym facebooku. Nie zaszkodzi też jak napiszesz mejla bezpośrednio do SEGI na help@sega.co.uk.

EDIT: Także w moim przypadku sytuacja się rozwiązała. Support SEGI w zasadzie napisał mi żebym spadał na drzewo, Support CENEGI wysłał mi klucz na Norske, po przesłaniu im zdjęcia paragonu(z Empiku). Najzabawniejsze jest to ze dosłownie parę minut przed mejlem od CENEGI, w odpowiedzi na mój komentarz - https://www.reddit.com/r/totalwar/comments/73bjmm/norsca_question/ dostałem PM na redditcie od Grace_CA - Community Managera Warhammera z kluczem na Norske.

Pyrrus89
02-10-2017, 14:11
Dzięki za pomoc. W takim razie zostałem wprowadzony w błąd.

Jsatrzab
02-10-2017, 16:17
Dostałem też odpowiedź od Empiku na mejla z pytaniem czy dostanę DLC kupując grę w ich salonie (którego wysłałem dzień przed zakupem gry) i napisali mi że DLC przysługuję tylko kupującym online. Najśmieszniejsze jest to że odpowiedź tą podobno konsultowali z "dostawcą" czyli Cenegą...

Pyrrus89
02-10-2017, 16:37
Cwaniaczki. Ja kupowałem przez internet, odbierając w salonie- ciekawe co wymyślą. ;)

Długo czekałeś na odpowiedź Cenegi? W każdym razie już nigdy więcej nie kupię nic w Empiku, mają więc kolejnego klienta z głowy. ;)

Jsatrzab
02-10-2017, 19:03
Cwaniaczki. Ja kupowałem przez internet, odbierając w salonie- ciekawe co wymyślą. ;)

Długo czekałeś na odpowiedź Cenegi? W każdym razie już nigdy więcej nie kupię nic w Empiku, mają więc kolejnego klienta z głowy. ;)

Po 3 godzinach dostałem pierwszego maila, pół godziny później dostałem już kod. Aczkolwiek już od soboty pisałem z nimi na FB.
Co do Empiku to ja ich po części rozumiem. Sposób dystrybucji tego DLC jest delikatnie mówiąc mało efektywny. Rozdawania dodatkowych kluczy przez sprzedawce jest dość pracochłonne a w dodatku ryzykowne. CA powinno to lepiej zorganizować. Nie ma też się co na Empik rzucać bo nie wiadomo jak by się zachowali gdybym zamiast z pytaniem przed zakupem, napisał do nich ze skargą na brak DLC po zakupie. Bardzo możliwe że wtedy wysłaliby mi kod, lub polecili pisać do supportu CENEGI.

Chaak
02-10-2017, 20:18
Głupia sprawa z tym DLC, niepotrzebnie tak to przekombinowali. Chaos do WH1, albo Scytów do Romka potrafili dać bezproblemowo, wystarczyło kliknąć na to w steamowym sklepie i już się miało.
Ja na razie jestem po telefonie do Cenegi, w którym polecili napisać maila i czekać na rozwiązanie.

edit:
Dzisiaj dosłali mi klucz mailem.

Xantor
03-10-2017, 12:09
W zasadzie mój klucz szedł okrężną drogą chyba (Media Markt), bo tak napisałem do nich w sb (nie pracują w sb więc se poczekałem), patrze maila w pon a tu wysłali maila z kluczem i dopiskiem że w razie dalszych problemów kontaktować się z Cenegą, ale tak ogólnie to mam jeszcze gorsze zdanie o SEGA niż miałem wcześniej za tego maila co oni mi odesłali.

Pyrrus89
03-10-2017, 12:21
Dobra, teraz moja historia niczym z trudnych spraw. Od czwartku mnie infolinia Empiku zbywa, że wysłali już informację do wydawcy i mam czekać(pewnie do świąt ;) ). Po poradzie kolegi Jsatrząba skontaktowałem się bezpośrednio z Cenegą, która mnie poinformowała, że klucz ma mi w mailu wysłać sprzedawca. No to ja wtedy przedstawiłem swoje gorzkie żale na sklep, poprosili więc o numer zamówienia empikcom. Wysłałem i czekam na dalszy rozwój sytuacji. :drunk: Trochę to chore, żeby dać 180 zł za grę i prosić się, jakby nie było, o obiecaną zawartość niczym jakiś żebrak. Za granico też ludzie mają takie problemy, czy tylko naszych januszy biznesu przerosło to wszystko?

Xantor
04-10-2017, 10:58
Też mają w zasadzie w całej europie takie problemy bo jak czytałem oficjalne forum to były tam narzekające angole, grecy etc. baa nawet kupując u oficjalnego sprzedawcy nie podostawali tego DLC ^^

Jsatrzab
04-10-2017, 11:54
Sporo komentarzy było też o bodajże Hiszpańskim GAME, który nawet jest na oficjalnej liście partnerów SEGI. Także jak widać zawirowania Vortexu sprawiły że Chaos przedostaję się także do naszego świata ;]

Hipno
04-10-2017, 19:42
A ja po przeczytaniu Waszych postów napisałem od razu do Cenegi emaila i od razu dołączyłem zdjęcie paragonu zakupu gry w empiku i w odpowiedzi od razu dostałem klucz do Norski :):)