PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść Jednostki z Kingdoms do podstawki



Orillo
28-08-2009, 14:00
Pamiętam kiedyś na forum było to dosyć dokładnie wytłumaczone, a teraz by mi się to bardzo przydało. Chciałbym zagrać kampanie Bizancjum w zwykłym medku ale tak abym mógł rekrutować także jednostki bizantyjskie z Kingdoms, kiedyś to już robiłem ale za cholere nie pamiętam jak a nie chciał bym czegos zepsuć. Więc może mógłby ktoś tu tak przejrzyście, krok po kroku wyjaśnić jak to się robiło.
Z góry dziękuje. ;)

28-08-2009, 14:11
Pamiętam kiedyś na forum było to dosyć dokładnie wytłumaczone, a teraz by mi się to bardzo przydało. Chciałbym zagrać kampanie Bizancjum w zwykłym medku ale tak abym mógł rekrutować także jednostki bizantyjskie z Kingdoms, kiedyś to już robiłem ale za cholere nie pamiętam jak a nie chciał bym czegos zepsuć. Więc może mógłby ktoś tu tak przejrzyście, krok po kroku wyjaśnić jak to się robiło.
Z góry dziękuje. ;)
kliknij na podany link

http://209.85.135.132/search?q=cache:T7 ... =firefox-a (http://209.85.135.132/search?q=cache:T7zhLVQxDW0J:forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php%3Ft%3D17078+Jak+przenie%C5%9B%C4%87+ Jednostki+z+Kingdoms+do+podstawki&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a)

Orillo
28-08-2009, 18:21
To co podałeś w linku to są pozostałości ze starego forum. Dobrze by było żeby wszelkie problemy, pytania i odpowiedzi ze starego znalazły się też na nowym forum aby ludzie którzy tu zajrzą mogli je uznać za ciekawe i pomocne a nie tylko pełne bezwartościowej gadaniny o wspaniałości serii Total War.

28-08-2009, 18:35
A, skąd ty chciałeś info na temat przenoszenia jednostek, jak nie ze starego forum?...I, tu możne być problem, pozdrawiam ciebie, życzę miłego grania...

EDIT:

Czy możesz przenieść treść tego, co podałem na to forum? Czy ja mam , to zrobić, wiecznie google nie trzyma w pamięci...

Orillo
28-08-2009, 23:58
Oto sposób jak przenieść jednostki z Kingdoms do podstawki opisany przez niejakiego welverina:

Proces przenoszenie polega na tym, że otwierasz plik battle_models i wyszukujesz wpisu jednostki, którą chcesz przenieść. I tak np:
order_militia 1 4 60 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod0.mesh 121 60 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod1.mesh 900 60 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod2.mesh 2500 60 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod3.mesh 6400 1 14 teutonic_order 86 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/textures/EN_Peasant_Padded_teutonic_order.texture 78 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/textures/EN_Peasant_Padded_normal.texture 52 unit_sprites/teutonic_order_Order_Militia_sprite.spr 1 14 teutonic_order 75 unit_models/AttachmentSets/Final European Light_teutonic_order_diff.texture 75 unit_models/AttachmentSets/Final European Light_teutonic_order_norm.texture 0 1 4 None 19 MTW2_Slow_Swordsman 0 2 18 MTW2_Sword_Primary 14 fs_test_shield 0 16 -0.090000004 0 0 -0.34999999 0.80000001 0.60000002
To był wpis w battle_models(aby go uzyskać musisz unpackerem osobno rozpakować moda, w tym przypadku Teutonic Campaign) w Kampanii Krzyżackiej.
Teraz wyszukujesz poszczególne pliki w katalogu z modem takie jak:unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod0.mesh
unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod1.mesh
unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod2.mesh
unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/order_militia_lod3.mesh
oraz:
unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/textures/EN_Peasant_Padded_teutonic_order.texture
unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/textures/EN_Peasant_Padded_normal.texture unit_sprites/teutonic_order_Order_Militia_sprite.spr
itd. itp.(wyszukujesz wszystkie pliki zapisane dla Order Militia w tym wpisie)
Teraz wystarczy, że przeniesiesz te pliki do odpowiedników folderów z moda do podstawówki.
Następnie kopiujesz wpis jednostki, czyli to co na samej górze mojego postu z battle_models(plik z kampanii krzyżackiej) po czym wklejasz go do battle_models(plik z podstawówki). Teraz w tym pliku zamieniasz nacje "14 teutonic_order" na np. "6 poland".
Tym sposobem mamy prawię koniec, zostaje tylko plik "export_descr_unit". kopiujemy wpis jednostki z EDU kampanii krzyżackiej(w tym wypadku "Order Militia") i przenosimy do EDU wersji podstawowej. Teraz wystarczy tylko parę zabiegów kosmetycznych a mianowicie usuwamy z tego wpisu następującą rzecz:
"recruit_priority_offset 0"
teraz dodajemy pod tym wpisem: "banner faction main_infantry"
taki: "banner holy crusade"
i na sam koniec zamieniamy:
"ownership teutonic_order
era 0 teutonic_order
era 1 teutonic_order
era 2 teutonic_order"

na

"ownership poland
era 0 poland
era 1 poland
era 2 poland"

Zostaje tylko przyporządkowanie jednostki do poszczególnych budynków w pliku export_descr_building.

Wiem, że bardzo chaotycznie i wygląda strasznie ale gwarantuję, że po 2 razach wejdzie wam to w krew. Pamiętajcie aby skrupulatnie dodawać wpisy w battle_models .

BlackKuma
30-08-2009, 12:45
Wszystko pięknie, ale... Znalazłem ten folder units w podstawce, ale w kingdoms już nie mogę:(
Rozpakowałem osobno tym unpackerem kampanie teutonic, ale w folderze z nią nic takiego z untisami nie ma.

dkdunaj
30-08-2009, 20:31
Witam. Czy wie ktos moze jak przeniesc "Greek Firethrowers" z Kingdoms do podstawki? Znalazlem w necie jeden tutorial ale gdy zalaczam gre to wyskakuje mi jakis blad odnoszacy sie do pliku projectile.txt! Prosze o pomoc!!!

dkdunaj
05-09-2009, 17:41
Juz mi sie udalo wiec jesli ktos bedzie mial podobny problem niech pisze, pomoge;)

Sir SoniC
13-09-2009, 19:55
Ja chciałbym by mi to od podstaw wytłumaczyć. Najlepiej żeby to w jakimś pliku było rozpisane :D

patt24cent
14-10-2009, 17:11
Co do tego poradnika to gdzie w podstawce jest battle_mods i reszta folderow do ktorych trzeba z moda przeniesc pliki? U mnie takich nie ma.

HaXiiT
29-01-2010, 18:50
Mam problemy z unpackerem - gra wtedy nie działa :( Może mi ktoś wrzucić na rapida plik, dzięki któremu, będe miał Greckich miotaczy w podstawce ?