PDA

Zobacz pełną wersję : Hunowie



Furiusz
29-01-2010, 21:52
dziś zacząłem rozbijać Cesarstwa i Sasanidów przy pomocy tej nacji :D
zachęciłem się gdyż, postanowiłem bronić swoich gockich posiadłości przed ichnia horda i nawet mi to wyszło acz z wielkim trudem i stratami.
Zatem tak, pozycja startowa z dupy, ale mając takie siły na starcie jesteśmy w stanie zając każda, ale to każda prowincję :D Ja dla zabawy zająłem się Sasanidami właśnie :D jeśli ktoś z was woli atakować ludy bardziej europejskie, trzeba uważać, na to, ze i one przekształcają się w hordę, no ale to niewielki problem.
Jeszcze genialniejsze są jednostki tej nacji :D konni łucznicy nie dość, ze na golasa mają 10 w dystansowej, to jeszcze mają powiększone oddziały (do 66 :D) no i te piękne jednostki konne, wszystkie liczniejsze niż innych nacji, a najbardziej mnie rozbraja jednostka pastuchowie :D Niby niewiele a cieszy :D 98 ludzi na koniach, pancerz na g/g plus dwa walory z świątyń 12, atak 9 :D trzy takie naprawdę potrafią zmasakrować nawet silne jednostki.
Piechoty wbrew pozorom też nie brakuje, co prawda w hordzie jej nie dostajemy ale za to da się produkowac całkiem dobrej jakości :D ogólnie nacja doskonała.

Jarl
30-01-2010, 00:49
Nie da się ukryć, w kampanii nie do zajechania. Szkoda tylko, że nie mają pieszych łuczników, trochę lipa z obroną podczas oblężenia. Inna sprawa, że taktyka Hunów rzadko pozwala na doprowadzenie do takiej sytuacji, wszystko da się zetrzeć w polu.

Fallen
30-01-2010, 12:19
Ostatnio patrze w pliki a tam zonk nacja biali Hunowie! :shock:
Nie mają żadnych jednostek.

P.s Pokaż filmik

chochlik20
01-02-2010, 11:16
sa tez i Maurowie :twisted: nawet maja własny filmik po ich rozwaleniu

kowal357
28-08-2010, 11:03
Hunowie to najlepsza Nacja moim zdaniem są najłatwiejski do pokonania jak i łatwo nimi pokonac innych.

Czynczyl
27-12-2010, 19:52
Grałem Gotami,Hunowie byli już koło Alp,gdyż cały czas śledziłem ich wędrówkę szpiegiem ,rozbudowałem nagle gospodarkę i w moim skarbcu znalazło się 54000 florenów.Myślałem,że Hunowie mnie ominęli i poszli na Rzym a tu zdziwienie.Po około 15 turach jak się wzbogaciłem Hunowie zagościli w zachodnich prowincjach mojego państwa i zaczął się hardcore :D

Rydzeusz
15-04-2011, 20:15
Trzeba przyznać że zwiększona liczba jednostek konnych się przydaje poza tym mają najlepszych konnych łuczników ustawiamy armię złożoną z konnych łuczników na pagórku i wróg nie ma szans

Nieznany
25-12-2014, 22:21
Gram na poziomie trudnym(zarówno bitwy, jak i kampanii), i po zlikwidowaniu frakcji Roksolanów oraz Wandali, którzy byli najbliższą konkurencją, zająłem też Vicus Sarmatae, a więc osiedliłem się. Nic poza ruchami szpiega i dyplomaty nie robię przez kolejne tury, gdyż mam cały czas skarb na minusie. Rozwiązałem całe wojsko, ale to nic nie dało. Tylko w Vicus Sarmatae zdążyłem zbudować bazar. Co robić?

hamilkar96
25-12-2014, 23:07
Rób to co hunom wychodzi najlepiej - pal, grab i morduj :-D

Nie wiem czy jest sens siedziec w miejscu - raczej szybko budzet ci nie wyjdzie na plus bez nowych ziem wiec radze zaczac je zdobyc

adriankowaty
26-12-2014, 00:17
Spustosz dotkliwie ziemie Sasanidów, potem zrób wróć przez Kaukaz na stepy i wyczyść prowincje między Gotami a Ziemiami Franków. Wyrżnij ich dokładnie, bezlitośnie - kapitału ci nie zabraknie, pod warunkiem, że nie będziesz szafował wojskiem. I tak siły wielkiego basileusa porozmawiają z tobą... po bratersku:devil:

Nieznany
26-12-2014, 09:10
Rób to co hunom wychodzi najlepiej - pal, grab i morduj :-D

Spustosz dotkliwie...
Przed chwilą napisałem, że rozwiązałem całe wojska. W miastach siedzą tylko wodzowie, a wyprowadzić ich nie mogę z powodu buntów.

Palenie, grabienie i mordowanie lepiej wychodziło rewolucjonistom francuskim, napolionowi i ue. Hunowie nie potrafili produkować żadnej broni poza łukami, za to byli biegli w rzemiośle artystycznym. Attyla mówił i pisał w wielu językach, mimo, że miał kancelarię, która mogła robić to za niego. Do dzisiaj jest uważany za wybitnego męża stanu, podczas gdy napolion - la mierda es sempre mierda!

chochlik20
26-12-2014, 09:15
Jeżeli masz jedną wioskę przejdź w tryb hordy i udaj się na bardziej zasobne prowincje.

Nieznany
26-12-2014, 09:23
Sasanidzi napadli na Campus Sarmatae. Koniec, a zaczynać od początku Hunami nie chce mi się. Może gdyby nie Wandalowie, nie musiałbym tracić tylu wojsk na nich. To pewnie przez poziom trudny.
Nie mam ani jednej wioski. Mam trzy miasta.

chochlik20
26-12-2014, 17:05
Źle zrobiłeś atakując Wandali, trzeba było ich puścić przodem by wymietli inne frakcje, a samemu przeć hordą na bogate tereny.
Skoro masz trzy miasta, zbuntuj dwa z nich, a gdy zostanie jedno przejdź w hordę. Dostaniesz koło dwóch pełnych oddziałów, dzięki, którym zdobędziesz nowe tereny, na których się osiedlisz.

Nieznany
26-12-2014, 18:51
Robiłem wg tego: http://www.twcenter.net/wiki/Sarmatians_%28BI_Faction%29 . Teraz zrobiłem po swojemu od nowa na trudnym. Część Hunów poprowadziłem na Bałkany, tam otoczyłem wśród gór i wybiłem Sarmatów, a potem zacząłem zdobywać miasta obu cesarstw. Mam już całe Bałkany.
P.S. Pisałeś(nie całkiem OT, bo przy okazji Białych Hunów), że po pokonaniu Maurów jest filmik. Przecież w BI nie ma filmików.