PDA

Zobacz pełną wersję : Total War: WARHAMMER - Mortal Empires. Dyskusja ogólna



Arroyo
19-10-2017, 17:21
Zapraszam do dyskusji.

Krzyhar21
26-10-2017, 16:46
Skoro tereny na wschód od Gór Krańca Świata są dostępne, to może jest szansa na Neferatę, jej siedzibę w tych górach oraz ą fortece Nagasha nad Lahmią.

Chaak
26-10-2017, 17:12
Jak dla mnie to ME w takiej formie nawet na głęboka betę się nie nadaje. Wisi nad tym za duże widmo partactwa i lenistwa ludzi z CA. Lordowie zaczynają w złych miejscach np. Kroq-Gar (powinno być Hexoatl razem z Mazdamundim) czy Queek (Karak 8 Szczytów). Poza tym część lordów powinna być rozdzielona od głównych frakcji (np. Ungrim). To co poprawili w drugiej części, czyli normalne nazwy dla frakcji, dla ras z podstawki zostały błędne, więc mamy Imperium zamiast Reiklandu czy Krasnoludy w miejsce Karaz-a-Karak. Poza tym frakcje niegrywalne są kalkami istniejących, co przeszkadza jeszcze bardziej niż w pierwszej części.
Ogólnie to poczekam chyba na granie w ten twór jeszcze dobre kilka(naście) patchy, bo w obecnej formie jest słaba parodią tej gry.

PS
I nawet achievmentów do owej kampanii nie chciało im się dodać.

Maurox
26-10-2017, 18:27
Jak tam? Kogo rzucacie na pierwszy ogień? U mnie chyba Skaveni, fajnie będzie odwiedzić nimi Stary Świat, a nie grałem nimi praktycznie w ogóle od premiery dwójki.

Maniek116
26-10-2017, 19:29
Ja tam zacznę, jak to dopracują bo teraz to się mija z celem, kampania wygląda jak te mody na odblokowanie niegrywalnych frakcji, albo jeszcze gorzej.

Maurox
26-10-2017, 20:42
Czy ja wiem, z tym patchem sporo zmian, większośc moim zdaniem na lepsze. Ok nie ma jeszcze Norski, drzewek umiejętności, RR, ale nad grami pracowały ponoć osobne teamy, trochę zabrakło czasu, żeby to dopiąć. Wszystko będzie dobrze w swoim czasie, tak to już jest.

Maniek116
26-10-2017, 20:44
Dlatego wolę zaczekać, bo potencjał to ma ale obecnie wygląda zbyt ubogo :D Muszą dodać też obrzędy do ras z jedynki.

Il Duce
26-10-2017, 20:52
Oprócz dodania obrzędów powinni dostosować leśne elfy i Norskę pod realia dwójki ze zniesionymi ograniczeniami w okupacji i wzbogacić Imperium o jakieś nowe mechaniki. Zwłaszcza stan Imperium mnie boli bo to moja frakcja z bitewniaka więc mam do niej duży sentyment. Niestety coś mi mówi,że nie doczekam się żadnej z wyżej wymienionych rzeczy,zwłaszcza gdy widzę Bretonnię i Imperium ze sprzyjającymi klimatami : pustynia i sawanna tylko bo to żeby sztucznie utrudnić im rozgrywkę :wall:.

Chaak
26-10-2017, 22:08
Jak tam? Kogo rzucacie na pierwszy ogień?

Nikogo, bo nie lubię bawić się kupą:D.

Arroyo
26-10-2017, 22:16
Jak tam? Kogo rzucacie na pierwszy ogień? U mnie chyba Skaveni, fajnie będzie odwiedzić nimi Stary Świat, a nie grałem nimi praktycznie w ogóle od premiery dwójki.
Jeśli już chcesz próbować grać w ten niewypał (piszę o ME, nie o WH2), to polecam zacząć od Teclisa lub Mazdamundiego. Nie polecam z kolei Queeka i Kroq'a, dopóki nie dojdą Królowie Grobowców. A to z prostego powodu - jaki jest sens bicia Wampirów, którzy nie powinni w tamtym miejscu się znajdować? W końcu od istnienia tam Wampirów jako popleczników Nagasha minęło ponad 3000-4000 lat, a tu nagle nam CA z takim czymś wyjeżdża...

Il, zgadzam się - jeśli chodzi o dopracowanie ras z jedynki. Leśnym Elfom brakuje nadal 2 magii, które im dali tj. Mrocznej i Wysokiej. Ponadto Imperium, które mimo, że już jest uniwersalne na multi, to jednak nadal jest pomijane przez CA...

Ituriel32
26-10-2017, 22:40
Ja pograłem trochę, bo niestety mój PC strasznie męczy te tury.

Chłopaki z ca przeginają z tymi przeszkadzajkami, bo do wielkiej potęgi (na szczęście mod już działa) doszła jeszcze awersja.

Pierwszą kampanie zacząłem synkiem. Pokonałem skavenów i wiedźmę (zwierzaki spalili jej małe osady). I wtedy koło tury 20-30 Mung wjeżdża mi w plecy 3,5 pełnymi armiami, gdy sami mają tylko 3 regiony (te najmniejsze).


No to przerzuciłem się na wojowniczego braciszka. I zanim nabiłem jakieś wpływy, to połowa nacji wysokich elfów wypowiedziała mi wojny i zaczęła przysyłać wojska...
Wysłałem jednego generała by zbierał skarby i odkrywał nowe nacje i odkryłem że wszyscy mnie nienawidzą... -20 za wielką potęgę i -20 do -40 awersji...
A w między czasie mamusia podbija połowę Ulthuanu, bo ja wybijaj armie wysokich elfów które nie chciały pokoju.

Na razie jest śmiesznie.

Xantor
26-10-2017, 22:51
Ogólnie ja tam przetestowałem kilka tur wampirów by zobaczyć czego mogę sie spodziewać i jak są traktowane góry krasnali których nie można było skolonizować, efekt taki że nadal nie mogę zrozumieć czemu są na żółto gdyż przecie były na czerwono to się kupy nie trzyma, reszta to tak jakbym wh1 uruchomił. ;/

Odnośnie tych absurdalnych kar to ja zaczynam tęsknić za korupcją ^^

Arroyo
27-10-2017, 00:45
Jest gorzej - nawet questy powklejali na odwal się. Najprostszy przykład daje nam Gelt, którego jeden z questów jest... na środku morza o.O

maryjan1001
27-10-2017, 10:36
Ma ktoś z Was taki błąd; Mortal się pobrał ale po włączeniu gry prosi o restart gry i tak w koło Macieju?

bart3k_PL
27-10-2017, 12:21
Miałem to samo - musisz wyjść z gry i dociągnąć jeszcze jeden plik (ok. 600mb) - jeśli jest wstrzymany to uruchom pobieranie.

Janek
30-10-2017, 07:00
W Mortal Emipires znacznie wzrosła siła inwazji chaosu - teraz jest nie tylko Archaon ale też kilka osobnych frakcji startujących w innych krańcach mapy. W moim przypadku było to 6 pełnych armii które pojawiły się na tyłach (miałem jakieś 5 tur żeby coś zwerbować) a jako że większością sił byłem zaangażowany dość daleko to spalili mi z 6 miast zanim podciągnąłem główne siły. Za to jak zdjąłem armię z frontu to mi Nocne Elfy też odbiły kilka miast. Generalnie ciężko było - musiałem nawet rozwiązać jedną armię, bo mi kasy nie starczało.

Ituriel32
30-10-2017, 20:10
Bo teraz inwazja korzysta z elementów obu części.

I tak Archaon i zwierzaki pojawiają się tak jak w 1.
Ale bardziej denerwujące jest mechanizm z 2. Bo to może zacząć się już w 50 turze!!! 3 do 10 armii, które pojawiają się albo na Twoim terytorium albo trochę obok (tak jak przy rytuale). Następnie ignorują wszystkich po za graczem. Oczywiście idą masą.

- - - - - - - - -

Wydaje mi się że start nowymi rasami jest ciut trudniejszy, albo bardziej denerwujący, bo na start mamy więcej wojen z upierdliwymi wrogami.


Z aktualizują starych ras CA zaszalało tak bardzo że aż żal. 2-3 budynki na rasę i finito. Zapomniałem że empire dostało aż 3 nowe technologie, a brodacze zmianę w tej płatnej za 10000.


To co jednak najbardziej mi przeszkadza to monotonia. Zarządzanie nacją jest mało zajmujące, a natężenie zbędnych bitew za wysokie. Po prostu po 10-20 bitwie z której nic nie wynika, aż chce się grę wyłączyć.

A dzieje się tak dlatego że SI jest niesamowicie tępe. Ma nieograniczoną kasę i spami armiami (bo może), ale nic z tego tak naprawdę nie wynika. Bo jedy cel jej działania to męczenie gracza.


Bardzo denerwuje mnie dyplomacja. Mam dobre relacje z sąsiadem, a za chiny ludowe nie chce on się zgodzić na handel czy Pona. Nie bo nie.
Boli mnie to że nie mogę zaangażować się w politykę, bo jest ona w ogóle nie logiczna. O co mi chodzi? Słaba nacja tocząca 4-5 beznadziejnych wojen nie chce zgodzić się na żadną z moich propozycji np. pona, handel czy sojusz. Mało tego bo za parę tur sama wypowie mi wojnę i zginie.

- - - - - - - - - - - - - -

Prawie zapomniałem że najbardziej charyzmatyczny lord gry, jedyny i niepowtarzalny pan tysiąca rydwanów, prawdziwy zdobywca świata, Suthra Ek znowu jest w formie.

Maniek116
30-10-2017, 21:38
Z tego co czytam wyżej, to faktycznie uważam, że miałem rację, że nie warto teraz ruszać nowej kampanii. Mimo wszystko widzę w niej potencjał, tylko niech to dopracują porządnie bo aktualnie to taka wersja alfa.

Janek
30-10-2017, 22:24
Ale bardziej denerwujące jest mechanizm z 2. Bo to może zacząć się już w 50 turze!!! 3 do 10 armii, które pojawiają się albo na Twoim terytorium albo trochę obok (tak jak przy rytuale). Następnie ignorują wszystkich po za graczem. Oczywiście idą masą.


Rzeczywiście to, ze potrafią przejść pół mapy żeby do nas dotrzeć jest strasznie słabe. Zwłaszcza jak przez terytoria neutralne idą nic nie atakując, bo musza tylko na nas napaść. Archaon przynajmniej palił wszystko jak leci.

EDIT:
Widzę, że dalej nie rozwiązali problemu z krasnoludami na singlu, które są "rakiem tej gry". Vide screen poniżej, jak się przyglądniecie minimapie, to widać że nawet już cześć Naggaroth podbili :/

2465

Ituriel32
10-11-2017, 17:10
Wydaje mi się czy nowe rasy mają za dużo pieniędzy za stoczone bitwy?

( ͡º ͜ʖ ͡º)
11-11-2017, 12:04
Wszystkie frakcje dostają za dużo pieniędzy za bitwy.

piotrkamyczek
15-11-2017, 16:58
ktos się orientuje kiedy jakieś dlc do warhammera ?

Chaak
15-11-2017, 17:51
Najpierw niech parówy z CA naprawią błędy, które doszły z ostatnim patchem, a potem się za DLC biorą. Od premiery ME nie mogę kampanii skończyć, bo popsuli i jakoś nie biorą się za naprawianie tego.

durfey
02-12-2017, 17:15
Witam. Czy by mieć dostęp do kampanii Mortal empires, muszę mieć wszystkie części z jedynki, czy wystarczy tylko podstawka? Jak to wygląda mógłby mi ktoś wytłumaczyć, bo zamierzam kupić drugą część. Z góry dzięki

Hadvar
02-12-2017, 17:21
Wszystkie części z jedynki? :confused: Jedynka sama w sobie jest częścią
Po prostu musisz mieć pierwszą i drugą część, i to wszystko.

Jsatrzab
02-12-2017, 19:42
Witam. Czy by mieć dostęp do kampanii Mortal empires, muszę mieć wszystkie części z jedynki, czy wystarczy tylko podstawka? Jak to wygląda mógłby mi ktoś wytłumaczyć, bo zamierzam kupić drugą część. Z góry dzięki

Wystarczy podstawowa wersja jedynki i podstawowa wersja dwójki. Posiadane DLC jedynie odblokowują frakcję.

farin
04-01-2018, 20:45
Czołgiem Panowie !
Tfu miało być Młotem :P
Panoćki mam jedynkę i z chęcią bym kupił dwójkę dla tej kampanii. Nie kupiłem wcześniej gdyż wszyscy grający zgłaszali duże problemy z tą kampanią. Mam tu na myśli atak Chaosu i kwestie automatycznego rozstrzygania walki. Bo to że naprawili AI to nie uwierzę :P

Turek
04-01-2018, 21:18
W połączoną kampanię da się grać jak odpowiednią ją zmodujesz :)

Janek
05-01-2018, 08:59
Moim zdaniem nie jest tak źle - inwazję chaosu trochę poprawili w stosunku do początkowej wersji gry już a autoresolve jest podobny jak w TWW1 (czyli lekko bez sensu :)).

farin
06-01-2018, 01:36
Turek to się wie - w końcu jedynkę to tylko z modami.

Janek co znaczy trochę poprawili ?
Co do autoresolve to słyszałem, że jest spory problem w przypadku Skaven-ów - że nawet wymaksowana armia przegra z kilkoma jednostkami Krasnoludów.

Jsatrzab
06-01-2018, 01:47
Krasnoludy akurat były mocno przegięte w kampanii, ale wydaje mi się że to trochę poprawili. Ogólnie za dwa tygodnie z hakiem wychodzą TK a wraz z nimi pewnie pacz z poprawkami także jak cię bardzo nie pali to poczekaj te 3 tygodnie i zobacz jak gra będzie wtedy wyglądać :]

Ituriel32
06-01-2018, 09:24
Automat jest spaprany bo zabija Ci jednostki w głupich sytuacjach np.

Atakujesz osadę która ma tylko wzmocniony garnizon lub lorda z 5 jednostkami. Szanse wygrania 70-80% więc nie ma sensu grać, więc puszczasz. Wynik zwycięstwo straty to 3-7 ludzików na oddział po za 2 ma które zostały całkowicie zniszczone.
Zaś bitwa grana w okolicach 50-60% czyli taka wyrównana kończy się stratą całej piechoty i jazdy do walki w zwarciu.

Szczury to dno dna.
Poziom normalny. U mnie 2 pełne armie (mnichowie zarazy, potworności i 6-8 artylerii) kontra 1 pełna armia brodaczy (te najlepsze jednostki). W zasadzce.
Wynik pierwsza bitwa wygrana ale zabiło mi 1 jednostkę mnichów.
W drugiej anihilowało mi 4 mnichów (bo w armii brodaczy był jakiś bohater).
O jakiejkolwiek bitwie 1 na 1 nie ma co w ogóle myśleć.


Brodacze dostali już małego nerfa, a w styczniowym paczu dostaną drugi większy, a bretonia dostanie bufa.
Jeśli chcesz pograć przyjemniej to trzeba korzystać z moda typu SFO który jakoś bardziej normuje straty z automatycznego rozstrzygnięcia.

farin
06-01-2018, 15:01
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.
Zatem poczekam do Tomb Kings :]

Janek
06-01-2018, 21:46
Janek co znaczy trochę poprawili ?

To znaczy, że te dodatkowe armie Chaosu które pojawiają się w innych miejscach niż Archaon teraz już mają wojnę z większością nacji na mapie, a nie tak jak początkowo, że się spawnowali się na drugim krańcu mapy a później pędzili przez cały świat mapę, po to żeby nas zaatakować i z nikim innym nie walczyli. Skutkiem ubocznym tej zmiany jest to, że teraz czasami giną dość szybko, jak trafią na kogoś mocnego. Ale przynajmniej nie trzeba zabijać 20 armii chaosu po kolei, bo grać się od tego odechciewało.

Ituriel32
06-01-2018, 22:37
Ja podam za przykład moją kampanie wysokimi elfami.
Zjednoczyłem wyspę, przygarnąłem braciszka i w tedy pojawił się chaos.
Pierwsza grupa (czyli osobna nacja sług chaosu) pojawia się zawsze między lustrią a arabią. I tak się złożyło że połowa wybrzeża Lustrii była moja, a drugie było w rękach białych rycerzy bretońskich. Co nie zmieniło faktu że wszystkie 6 armii tych sług zameldowało się pod moimi miastami, a te należące do pani nie bronione nie były wcale atakowane.
Ale to nic w porównaniu do tego co zrobiła druga grupa (ta pojawia się między wyspą wysokich elfów, kontynentem mrocznych efów a norską). Ci 6 armiami pływali statek koło statku (z uwzględnieniem stery kontrolki) z 5 pełnymi armiami mrocznych elfów...

Teraz te armie bardziej się rozchodzą i atakują różne nacje. Na łatwym co 1-2 z 4 atakuje gracza a pozostałe idą gdzie indziej.

durfey
07-01-2018, 16:04
Moim zdaniem nie tylko w kampanii są krasnoludy przegięte... Nie dość, że mają tyle jednostek dobrej piechoty, to jeszcze tyle artylerii+ do tego dochodzą te helikoptery. Dla mnie krasnoludy i Leśne elfy są za bardzo "dopieszczone". Ale wiadomo każdy ma inne zdanie. Jeszcze brakuje tylko krasnoludów ze strzałem w ruchu + tarcza + przebicie pancerze. Czekam na takiego krasnoluda KOKSA.

Hadvar
07-01-2018, 16:53
Ostro przesadzacie, z tymi krasnoludami, patrząc na to jak cholernie drogie są ich jednostki wszystko dobrze się równoważy, poza tym krasnoludy, jeżeli gra nimi komputer łatwo pokonać, najlepiej zagłodzić w ich paskudnych twierdzach, ale jak walczmy to przede wszystkim armia pod AP, i już mamy połowę sukcesu ;)

Chaak
07-01-2018, 17:25
Krasnoludy mają ten problem, że bardzo łatwo jest ich flankować. Nie mają żadnej jazdy i ciężko też o jednostki do walki przeciwko niej, poza tym są dość powolne. Większość maszyn jest zbyt droga i słaba, ja używałem tylko działa i katapulty w kampanii. Na na multi brałem praktycznie zawsze samą piechotę, która faktycznie jest mocna, ale, według mnie, główną siłą są piesi strzelcy. Poza tym na plus jeszcze dałbym bardzo wysokie morale, nawet po śmierci dowódcy.

Ituriel32
07-01-2018, 19:02
Ostro przesadzacie, z tymi krasnoludami, patrząc na to jak cholernie drogie są ich jednostki wszystko dobrze się równoważy, poza tym krasnoludy, jeżeli gra nimi komputer łatwo pokonać, najlepiej zagłodzić w ich paskudnych twierdzach, ale jak walczmy to przede wszystkim armia pod AP, i już mamy połowę sukcesu ;)
Tu chodzi o kampanie i koszta kompa nie ograniczają...
Choć w sumie jak wyjdzie ten pacz styczniowy to się wtedy zobaczy.

Hadvar
07-01-2018, 19:09
Tu chodzi o kampanie i koszta kompa nie ograniczają...

Przecież cały czas piszę o kampanii... Jeżeli walczysz z krasnalami przeciwko SI to dobrze jest również zmusić je do tego aby to one musiały podejść, komputer wtedy kompletnie się gubi.

Maniek116
23-02-2018, 12:59
Jeśli w końcu nie zbalansują tej kampanii to nie widzę sensu grania w nią. Może to zabrzmi trochę infantylnie, jednak użyję tutaj podziału frakcji na te "dobre" i "złe". Te pierwsze zostają dosłownie zmiecione z powierzchni ziemi. Bretonia, która w Warhammer 1 bez problemu się trzymała przez ponad 100 tur, może poza terenami graniczącymi z leśnymi elfami, lecz summa summarum nie było problemu ze skonfederowaniem większości ziem. Teraz w turze 20 praktycznie 75% jest albo zburzona, albo zajęta przez norsów, mroczne elfy i orków. Sytuacji powtarza się nie pierwszy raz, grając TK tak samo, Bretonia zmieciona a po Imperium nawet nie było śladu, przynajmniej ja się na niego nie natknąłem. Ekspansja mrocznych elfów totalnie psuje tą grę, zarówno w kampanii Vortexu jak i w ME. Na jakieś 15 kampanii jedynie raz zdarzyło mi się, że emo elfy zostały pojechane przez HE. Ostatnio to już nawet krasnoludy są tępione przez orków. Przyjemność z grania zerowa, ME więcej nie tykam, jedynie Vortex mimo mrocznych elfów się przyjemnie gra.

Ituriel32
23-02-2018, 17:07
Krasnoludy dostały 2 nerfy z rzędu i teraz ogólnie dostają trochę od orków.
Co do reszty to bretka jest niszczona od tak, imperium pada łupem truposzy. Elfy wysokie i jaszczurki przez jakiś czas się trzymają, ale ostatecznie padają pod naporem mroczaków.

To co bardzo przeszkadza to to że po pojawieniu się archaona dobre nacje mają ograniczoną rekrutacje jednostek i powoływanie nowych armii.

Krzyhar21
24-02-2018, 12:50
W moich rozgrywkach to mroczne elfy są niszczone przez nieskończone spamy wojsk Tyriona złożone głównie ze smoków i innych mocnych jednostek. Często mają one sojusz z Mazdamundim, co jeszcze bardziej dobija DE.

Ituriel32
21-05-2018, 16:33
Dostaniemy nowe legendarne budynki dla krasnoludów.

In addition to a new unit, we’ll be adding additional legendary landmark buildings.Dwarfs were slightly underrepresented in the legendary building department, so we’re adding some interesting new options for them. The ancestral birthplace of the Dwarfs, Karak Zorn in the far south, can now host the Hall of the Ancestors. In the far north, at Kraka Drak, Dwarfs can now build the Silver Hall to show off the great wealth of this remote hold. Karak Izor is famous for its copper, so Dwarfs can exploit the Copper Mountain. Additionally, below Iron Mountain vast magma chambers are uncovered, providing a way to acquire high-quality obsidian – which is sure to come in handy as Richard will explain. The last two buildings can also be exploited by Skaven. Speaking of which, Skaven may also have found a use for Brightstone…
Dwarfs have long held many grudges against the Elves of Ulthuan and you’ll have the opportunity to deliver a time of reckoning as Dwarfs can now sack the palace of the Phoenix King himself to extract payment. Norscans also have their eye on these treasures and they’ll be able to construct a new building in Skeggi, the major Norscan colony in Lustria, founded by Losteriksson.
Finally, we have two that appear together: Sartosa. These are Smithy’s Tavern and Peg Street Pawnshop, with many races being able to make use of one or both of these buildings. And what’s more, we’re also adding Sartosa to the campaign map of Mortal Empires.
Now over to Richard Aldridge to talk about an exciting extra feature for the Dwarf factions…

Dodatkowo zostanie dodana Sartosa do mapy imperium śmiertelnych.


Brodacze będą mogli też niszczyć przedmioty. Czyli szybko zabiorę się za kampanie Ungrima i Belagara.

Polemajos
21-05-2018, 18:40
Cały nowy blog do znalezienia tutaj: https://www.totalwar.com/blog/updates-to-ungrim-ironfist-and-the-dwarfs-in-mortal-empires

Norska będzie mogła wybudować legendarny budynek w Skeggi, a Sartosa - dwa, w swojej stolicy.

smooqu
21-05-2018, 20:53
Warhammer 2 to zdecydowanie jedna z najlepszych gier od CA w ostatnich latach i mają bardzo dobre wsparcie dla tej gry po premierze. Bardzo dobry update się szykuje, na pewno wrócę do tej gry.

Jeżeli dobrze rozumiem to te zmiany dotyczą tylko W2 i Mortal Empires - W1 pozostaje bez zmian?

Ituriel32
21-05-2018, 21:03
Niestety pierwszy młotek obejdzie się zapachem, czyli niczym...

Przy czym trzeba pamiętać że młotek dwa ma spore opóźnienia spowodowane nie udawaną Norską.

Turek
22-05-2018, 08:04
Spoko, wyjdzie Młotek 3 to CA zapomni o 2 :)

Tamudzin
25-05-2018, 08:26
Grając w kampanie IE mam wrażenie, że mapa kampanii jest ładniejsza niż w 1, w szczególności widzę to na ziemiach orków i krasnali, zastanawiam się czy faktycznie mapa jest ładniejsza czy tylko ja mam takie wrażenie. Czekam naTW:W 3, bo chce już zagrać jedną ogromną kampanie. Wstyd się przyznać, ale w TW:W2 odpaliłem kampanie tylko skavenami na kilkanaście tur, a terez ciągle bawię się w IE. Idealną opcją byłyby jak bo wyjściu 3 nadali dawali rozszerzenie np. do orków, imperium.

Ituriel32
25-05-2018, 19:00
Mapa jest dużo ładniejsza.
Zwróć uwagę na wszystkie kaniony czy pęknięcia w ziemi. Dodatkowo więcej jest posągów i innych obiektów graficznych na mapie.
Trochę inna też jest paleta kolorów.

Tamudzin
28-05-2018, 12:50
Zacząłem się zastanawiać czy frakcje z 2 przez posiadanie obrzędów nie mają przewagi strategicznej w walce z frakcjami z 1. Przykładowo jasne elfy mają obrzęd, który daje im na 10 tur niewrażliwość na wyczerpanie. Grając wysokimi elfami, podprowadzając 3 armie pod granice wroga udało mi się rozedrzeć 2 nacje mrocznych elfów, bez tego obrzędu moja kampania nie przebiegałaby tak szybko z uwagi na wyczerpanie. Zauważyliście przy komputer potrafi wykorzystywać potencjał tych obrzędów?
Druga sprawa to jak grając zwierzoludzmi armie imperium potrafi mnie gonić po ziemiach brytonii, to jest trochę głupie, nie przejmuje się obronną swoich granic tylko goni za jakąś hordą. Też tak mieliście w swoich grach?

Hadvar
28-05-2018, 22:44
Zacząłem się zastanawiać czy frakcje z 2 przez posiadanie obrzędów nie mają przewagi strategicznej w walce z frakcjami z 1. Przykładowo jasne elfy mają obrzęd, który daje im na 10 tur niewrażliwość na wyczerpanie. Grając wysokimi elfami, podprowadzając 3 armie pod granice wroga udało mi się rozedrzeć 2 nacje mrocznych elfów, bez tego obrzędu moja kampania nie przebiegałaby tak szybko z uwagi na wyczerpanie. Zauważyliście przy komputer potrafi wykorzystywać potencjał tych obrzędów?
Druga sprawa to jak grając zwierzoludzmi armie imperium potrafi mnie gonić po ziemiach brytonii, to jest trochę głupie, nie przejmuje się obronną swoich granic tylko goni za jakąś hordą. Też tak mieliście w swoich grach?

Owszem, u mnie Imperium zawitało raz nawet w Górach Krańca Świata i w Księstwach Granicznych goniąc porywaczy czaszek :/

Ituriel32
29-05-2018, 06:11
Im wyższy poziom trudności tym bardziej wojska SI skupiają się na graczu.
I to się dzieje przy grze każdą nacją, tylko że w przypadku hord najbardziej to widać bo nie mamy gdzie się schować.

SI jest tak zaprogramowane żeby traktować gracza priorytetowo. Co kończy się tym że komp wysyła wszystkie swoje wojska na gracza. A w między czasie traci wszystkie terytoria na rzecz innej nacji.

Kolejną głupią mechaniką jest to że kiedy gracz z nikim nie walczy a jego sąsiedzi też nic nie robią to wtedy si atakuje gracza i/lub zrywa z nami pakty.


Co do obrzędów to jest to przewaga ale nie aż tak odczuwalna bo:
- duża część z nich jest słaba.
- mają specyficzne efekty.
- Trzeba użyć ich w konkretnych sytuacjach.
A niestety SI nie jest zbyt bystra.

Poczwaros
02-06-2018, 13:15
Hej, czy grajac Zielonoskorymi w Mortal Empires zalicza osiagniecia w stylu odkryj technologie itp ? Czy musialbym wrocic to WH1 by sobie to odblokowac ?

Chaak
02-06-2018, 14:33
Raczej musisz wrócić do jedynki, ME działa na drugiej części gry i nie ma wpływu na pierwszą.

Darahard
07-03-2019, 20:49
Kilka pytań.
1 - czy warto sojusznikom wysyłać pieniądze? Zrekrutują za nie armię lub wybudują budynki? Czy AI nie ma dochodów/wydatków?
2 - jak można pomóc frakcji sojuszniczej odzyskać osady ( oprócz pomocy w oblężeniach?). Grabić/plądrować i czekać aż osłabione zaatakują? Czy zniszczyć aby sobie potem odbudowali?
Imperium zostały 3 osady. Wampiry i Orki mają po ponad 40 każda. Chciałbym pomóc Imperium się odbudować bo nie chce mi sie aż tylu osad zajmować. Mam już ponad 70.

Ituriel32
08-03-2019, 17:45
1. Nie ma sensu. Si ma swoje bonusy do kasy, w zasadzie strona gospodarcza w ogóle ich nie dotyczy (a im wyższy poziom tym większe bonusy ma). Ale jak widzisz że nic nie mają (wojska znaczy się), a Ty masz kasy w nadmiarze to czemu nie.

Kiedyś w młocie pierwszym miałem wrażenie że w chwili podpisania sojuszu z jakąś nacją, to ona od tego momentu przestała sobie radzić. Gdzieś w internecie wyczytałem że w przypadku sojuszu, nacja sojusznicza zostaje traktowana jak gracz. Znaczy odcinają im kasę z bonusów.

2. Palić do gołej ziemi. Próbuj wyznaczać cele dla imperium i ich w tym wspieraj (ale nie spodziewaj się za dużo).

Canaris
08-03-2019, 21:25
Kilka pytań.
1 - czy warto sojusznikom wysyłać pieniądze? Zrekrutują za nie armię lub wybudują budynki? Czy AI nie ma dochodów/wydatków?
2 - jak można pomóc frakcji sojuszniczej odzyskać osady ( oprócz pomocy w oblężeniach?). Grabić/plądrować i czekać aż osłabione zaatakują? Czy zniszczyć aby sobie potem odbudowali?
Imperium zostały 3 osady. Wampiry i Orki mają po ponad 40 każda. Chciałbym pomóc Imperium się odbudować bo nie chce mi sie aż tylu osad zajmować. Mam już ponad 70.

1. Z moich obserwacji - tak, coś tam budują. Chociaz bardziej od rekrutacji czy budowania bardziej przydaje sie bonus do stosunków zeby sie skonfederować.
2. Zainstalować moda na wymiane/sprzedaz/kupno prowincji :) Mozna probować niszczyć miasto, dać kase i liczyć na to ze skolonizują sobie to sami ale to loteria.

zyraf
08-11-2019, 10:28
Hej
Kupiłem niedawno TWW I i II. Gram w sumie teraz w część pierwszą i mam kilka pytań bo parę, rzeczy mnie irytuje/zaskakuje w porównaniu do innych TW.
Oblężenie - komputer w ogóle nie atakuje moich miast tylko je oblega. Stoi i czeka określona liczbę tur aż zapasy mi się skończą, jest to absurdalne bo często zdążę przerzucić jakaś armię i przepędzam wrogów - czy tak jest zawsze? Gram na poziomie wysokim (trudny)
Konfederacja elfów - jak grałem imperium - mój pierwszy kontakt z grą to chwila moment i elfy oraz krasnoludy zaraz się dogadywały. Teraz gram elfami mam z pozostałymi księstwami elfickimi dobre relacje ale w ogóle nie ma takiej opcji - mam ich podbić czy uda się jakoś dogadać? Jestem około 50 tury.
Polityka w tej grze to też jakieś jaja...np grając imperium bije się z Wampirami a reszt księstw ludzi czy krasnoludów ni z tego ni z owego albo zrywa traktaty albo wypowiada wojnę. Taki urok tej gry ?

Ituriel32
08-11-2019, 15:13
Hej ho

1. Niestety oblężenia tak w własnie wyglądają. Albo inaczej tak zaprogramowana jest AI i bez modów tego nie przeskoczysz. Chyba tylko Chaos szybciej tu działa.
2. Krasnoludy zawsze się bardzo szybko konfederują i rzadko walczą między sobą i w zasadzie bardzo dobrze, bo jest to zgodne z lore. Podobnie jest z leśnymi. Natomiast Ty jako gracz musisz ulepszyć drzewo (to w centrum lasu) do poziomu 3, 4 i 5. Na każdy z tych poziomów możesz wchłonąć 1 plemię elfów. Krasnoludy w I (a w ME są razem z wysokimi) są najbardziej uciążliwą rasą w późnej grze do walki.
3. Niestety CA skopało całkowicie charakter imperium. Teraz w ME (połączona mapa) jest trochę lepiej, ale do ideału i tak pozostała kosmiczna odległość.
Dodatkowo musisz patrzeć na karę za wielką potęgę, która mocno psuje relacje. Oraz patrzeć na dyplomacje, a dokładnie na to czy konkretna frakcja toczy jakąś wojnę. Jest to bardzo ważne bo SI jest zaprogramowana tak że jak z nikim nie walczy przez kilka tur, to musi komuś wojnę wypowiedzieć i priorytetowo traktuje tu gracza.

zyraf
08-11-2019, 18:25
Mam jeszcze pytanie czy jest zrobiony jakiś "techniczny" opis/porównanie jednostek różnych ras...ku mojemu zdziwieniu w moment (zerknąłem tylko na dwie flanki) zwierzoludzie (czy jakoś tak) przeszli przez moich leśnych wojowników z włóczniami jak cieplutki nóż przez masło. Praktycznie zero oporu, moja strategia polegająca na zatrzymaniu wroga i wystrzelaniu go o mały włos nie doprowadziła do zagłady tego mitycznego drzewa. Smok niby taka elitarna jednostka też szybko padł bijąc się z minotaurami.

Przebijanie pancerzy - grając imperium czy elfami słabsi łucznicy czy kusznicy i tak potrafili wystrzelać wrogą jednostkę a rzekomo nie mają przebicia pancerza - jak to interpretować? Lepszy strzelec (z przebiciem pancerza) wykończy wroga szybciej?

Hadvar
08-11-2019, 19:08
Każda jednostka w grze zadaje 2 rodzaje obrażeń - obrażenia zwykłe i przebicie pancerza. W przypadku walki z jednostkami o dużym pancerzu pod uwagę praktycznie brany jest jedynie czynnik przebicia pancerza, który po prostu ignoruje czynnik pancerza. Musisz najechać myszką na Siłę Broni jednostki i tam powinno się wyświetlić jaka część dmg to przebicie pancerza, a jaka część to zwykłe obrażenia.

Ituriel32
08-11-2019, 19:16
Technicznego nie ma.

Tu musisz raczej patrzeć na filmiki z bitew na YouTube (np. z mistrzostw polski lub z ligi na kanałach GalzagGaming i Tuffa), lub mechanicznych stremerów grających kampanie (ElitchTW oraz LegendofTotalWar). Ale musisz pamiętać że część pierwsza nie była aktualizowana od czasu wydania młota II (czyli tak ze 3 lata??), tak więc część statystyk będzie inna.

Tak na szybkości:
- większość włóczni ma bonusy do walki z jazdą i potworami.
- miecze i topory najczęściej mają bonusy do walki z piechotą.
- Wielka broń ma dużo przebicia pancerza.

Tu tak na prawdę chodzi o właściwe parowanie pojedynków, tak by zawsze były na naszą korzyść.

Smoki są dużo słabsze w I części, bo nie mają ziania ogniem. Trzeba się nauczyć nimi grać. W zasadzie nie wolno go zostawić za długo w jednym miejscu bo padnie.


Łucznicy leśnych elfów są dobrzy co prawda przegrywają w kampanii z Brodaczami, wysokimi i piratami ale i tak są fajni.
Jeśli dobrze pamiętam to jak trafisz to obrażenia z przebicia pancerza wchodzą całe, a zwykłe są zmniejszane przez pancerz.
Więc jeśli łucznik ma wartość np. 19 zwykłego +2 przebicia to jak trafi to wejdzie ileś z tych 19 (może 3 może 5) +2.


W sumie ten YouTuber będzie najlepszy dla twoich potrzeb: Zerkovich.
https://www.youtube.com/user/ZerkovichVsThePeople

Masz tu opisy ogólne zasad, następnie przedstawienie ras.
.

zyraf
09-11-2019, 20:06
eh, po tym co piszesz zastanawiam się czy jest sens grać w TTW I czy nie lepiej od razu zacząć bawić się TTW II skoro ta część jest teraz bardziej dopieszczona.

Ituriel32
09-11-2019, 20:31
Młot I to dobra gra, serio. Zwarta, konkretna, z klimatem.
Ale od czasu wydania II, a dokładniej połączonej mapy, to włączyłem go tylko raz lub dwa by koopa pograć z kumplem.

Jak to najlepiej wytłumaczyć, część pierwsza to jakby taki eksperyment, pole testowe. Natomiast II to już część pełniejsza bo zawierająca to co się sprawdziło i co gracze chcieli. Przy czym zaznaczam że wady też ma: koszmarny czas tury w ME (wydałem trochę kasy na nowy sprzęt, a i tak to jest za długie), błędy nie ruszone od początku, po każdym paczu coś się sypie, niektóre rasy są potwornie zniekształcone.


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Większość raz z młota 1 dostała mniejsze lub większe reworki tak że gra nimi w 2 wygląda troszkę inaczej.