PDA

Zobacz pełną wersję : WAŻNE !!! Skradzione Konto !!! Potrzebna pomoc forumowiczów !!!



SaperHeart
29-10-2017, 21:18
Jednemu z naszych kolegów zostało skradzione konto. Prosimy was o prostą pomoc:
1. Wchodzicie w steama i klikacie "+ dodaj znajomego"
2. Wpisujecie nick "IPL{Rekrut}Terion"
3. Wyświetli się wam nick "eXt0ne" i bierzecie klikacie w prawym rogu profilu "Więcej"
4. Następnie zaznaczacie "zgłoś naruszenie zasad"
5. Następnie klikacie opcję "Podejrzenie kradzieży konta lub wyłudzenia prywatnych informacji" i wpisujecie, że dane konto zostało skradzione.

Bardzo dziękuję za ewentualną pomoc. Oby nikomu się coś takiego nie przydarzyło.

Xantor
29-10-2017, 21:36
skoro masz taką informację to poradź mu też by porządnie przeskanował kompa

SaperHeart
29-10-2017, 21:43
skoro masz taką informację to poradź mu też by porządnie przeskanował kompa

Staramy się od razu reagować na takie sytuacje, a stało się to podczas turnieju...

Hadvar
29-10-2017, 22:14
Moje kondolencje. Zrobiłem co trzeba było.

piotrkamyczek
30-10-2017, 06:49
Jeśli posiad jakąś wersję pudełkową wystarczy wysłać do stema zdjęcie z kodem do gry i po kilku dniach konto wróci do niego mi też kiedyś ukradli więc tak zrobiłem to chyba nawet radzą w regulaminie

Il Duce
30-10-2017, 09:07
Z tego co mi wiadomo to całą sprawę trzeba osobiście zgłosić do supportu,przecież konto steam jest powiązane z mailem,a maila mu chyba nie ukradli,prawda? Do tego dobrze by było,napisać nam trochę więcej o samej sprawie jako przestroga dla innych,zwłaszcza że sytuacja podobno miała miejsce na jakimś turnieju.

PS: To co pisze Piotr też jak najbardziej sensowne i warto załączyć parę takich screenów,jeżeli kupował przez cyfrową dystrybucję to niech da screeny z tego.

Arroyo
30-10-2017, 09:14
No właśnie tu jest problem, Il, bo to zaczęło się od maila. Najpierw podwędził mu delikwent maila, a potem konto Steam.

SaperHeart
30-10-2017, 09:31
Panowie sprawa wygląda następująco. Jakiś "XXX" wkradł się na maila naszemu koledze i od razu wyczyścił mu wszystkie hasła jakie miał oraz inne konta połączone z tym mailem. Niestety miał tylko jedno proste zabezpieczenie maila, bez weryfikacji łącza czy numeru telefonu. Dlatego tutaj przestroga dla wszystkich użytkowników forum żeby zawsze utrudnić hakerowi zdobycie konta, a w sytuacji stracenia ów konta ułatwienie sobie odzyskania go. Dlatego taka drobna rada dla wszystkich:
1. Miejcie różne hasła do różnych kont
2. Starajcie się robić przynajmniej dwuetapową weryfikacje konta
3. Podajcie maila zastępczego
4. Podajcie numer telefonu do weryfikacji

Mi również kiedyś ukradli konto na Battle.net. Na szczęście szybko je odzyskałem dzięki mailowi oraz telefonicznej weryfikacji.

Il Duce
30-10-2017, 09:47
Przykra sprawa,zgłoszenie wysłane. Sam znam ten ból bo mi też dawno temu podwędzono konto steam,ale wystarczył mail do supportu i następnego dnia po jego wysłaniu odzyskałem je z powrotem. Tylko jak się do tego wszystkiego ma wspomniany przez Ciebie turniej? Rozumiem,że działanie hakera było niezależne od niego i po prostu niefortunnie zgrało się w czasie z jego trwaniem?

Pirx
30-10-2017, 10:05
Poszło.

SaperHeart
30-10-2017, 10:17
Przykra sprawa,zgłoszenie wysłane. Sam znam ten ból bo mi też dawno temu podwędzono konto steam,ale wystarczył mail do supportu i następnego dnia po jego wysłaniu odzyskałem je z powrotem. Tylko jak się do tego wszystkiego ma wspomniany przez Ciebie turniej? Rozumiem,że działanie hakera było niezależne od niego i po prostu niefortunnie zgrało się w czasie z jego trwaniem?

Akurat to było podczas naszego turnieju "Inwazja" więc sprawa raczej nie związana z całą akcją. Haker po prostu z innego źródła ukradł konto.

Il Duce
30-10-2017, 11:36
To dobrze,jeszcze tego brakowało,żeby ta kradzież była jakoś powiązana z grą na multi ;).

Arris
15-11-2017, 14:45
Wszystko wskazuje na to, że konto zostało skutecznie odzyskane. Dziękuję wszystkim, którzy dorzucili cegiełkę do zgłaszania konta.