PDA

Zobacz pełną wersję : Nie widać Generała



Andronikus
30-01-2010, 14:35
Witam.

Gierka śmiga nienagannie, tylko jest problem natury estetycznej ;)

Podczas bitwy nie widać generałów i niektórych jednostek, np. hastati. Generała widać jako zbroje z mieczem na koniu, tak jakby nie posiadał ciała, wszystko jest ,,zapadnięte w sobie,, zlepek konia i uzbrojenia. Niektóre jednostki widać jako zbroja z tarczą, ciała praktycznie nie widać, test tak jakby pomniejszone wielokrotnie. Już wcześniej grałem na tym sprzęcie w RTW i było wszystko w porządku. Wersja gry jest polska, patch 1.5, + Alexander(lecz to chyba nic nie zmienia). Nie mam pojęcia co może być nie tak. Skutecznie zniechęca mnie to do gry ;)
Spotkał się ktoś może z podobnym błędem ? Może ktoś ma jakieś propozycje, bądź gotowe rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Jarl
30-01-2010, 15:09
Zmień sterowniki albo zreinstaluj grę. Powinno pomóc.

Andronikus
31-01-2010, 09:13
Nie pomogło niestety.
Możliwe jest, że to tylko ta wersja lub płyta jest hmm... skopana, a z innej byłoby już normalnie, bez tego błędu ?
Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie ?


Pozdrawiam

Ferior
31-01-2010, 14:19
Może nie masz tekstury Generała ? ... No nie wiem nie znam się zbytnio na tym ale być morze gra wczytuję generała ale nie ma Tekstur więc jest niewidzialny ( on jest ale go nie widzisz :? ) . Ja tak zbytnio nie znam się na tym to tylko sugestia .

Jarl
31-01-2010, 17:09
Nie sądzę żeby to było coś z samą grą. Inne działają poprawnie?

Aquila
31-01-2010, 17:15
A może Windows, jak to Windows ma w zwyczaju postanowił coś pomieszać i stąd ten problem ? Jeśli w innych grach też są takie problemy, to grafika się sypie i nową będziesz musiał kupić...

Andronikus
01-02-2010, 11:00
Z innymi grami wszystko jest OK. Pierwszy raz spotykam się z takim błędem, wcześniej grałem w RTW i nie miałem takiego problemu, fakt że z innej płyty instalowałem i to było dawno, więc może jakieś sterowniki czy inne dodatki do windowsa robią zamieszanie.
Tekstura generała (mojego czy przeciwnika) pojawia się po zabiciu generała, jak już się wyłoży na ziemie. Tekstury jednostek (tych z którymi jest problem) widać bezbłędnie w momęcie gdy oddalimy kamerę od nich. Przy dużym zbliżeniu na oddział widać sam metal :). Jeżeli patrzymy na oddział z boku, i oddalimy ciut kamerę, to pół oddziału (tego znajdującego się dalej) widać normalnie, a pół widać z błędem. Generała nawet jakby był daleko nie widać, sam koń i zbroja z mieczem.
Na moje oko to coś z tymi poszczególnymi teksturami jest nie tak, bo gdyby było coś namieszane z grafiką w komputerze, to nie było by widać wszystkich jednostek, a nie tylko tych szczególnych.

Jak już wszystkie Wasze pomysły się wyczerpią, to nie będę Was już męczył :) Przyjdzie mi grać poprostu tak, nie będę robił zbliżeń na niektóre jednostki, a generała sobie wyobrażę na tym koniu ;)


Pozdrawiam

Jarl
01-02-2010, 18:00
W ostateczności możesz zrobić format systemu, przy czym jeżeli nadal będzie ten problem występował to albo zapewne masz jakiś defekt nośnika (wadliwa instalacja, chociaż powinno wysypać jakiś błąd w trakcie).

Aquila
01-02-2010, 19:08
No, format dobry na wszystko :) jeśli Ci zależy, to rób go. Będziesz wiedział na czym stoisz.

lord mateusz
03-10-2010, 10:28
witam.Mam identyczny problem że nie widać generałów , a wszystko się zaczęło po tym jak zmieniłem Windows na 7 bo na xp działało wszystko ok