PDA

Zobacz pełną wersję : Imperium Podzielone - Gra Gotami



Arroyo
08-11-2017, 15:38
Przywódca: Cannabaudes
Temat otwarty od 30 listopada.

Krwawy_Baron
27-02-2018, 20:53
Goci okazali się dla mnie dużą niespodzianką w Empire Divided. Armia nie jest może do końca historyczna, ale połączenie gockich sierpowników z pikinierami i najemną jazdą ze stepów (chodzi mi tu o tą ciężką jazdę najemną) pozwoliło mi w 30-35 tur zdominować Bałkany, wypierając z nich Rzym i podbić Królestwo Bosporańskie na Krymie (szkoda, że zrobili z nich randomową nację wschodnią spamującą piżamiarzami, a nie ostatni bastion państwowości greckiej).

Kampanii jeszcze nie ukończyłem, została mi jeszcze jakaś 1/3 prowincji do podbicia, jednak z czystym sumieniem mogę polecić rozgrywkę Gotami. Próbowałem grać innymi nacjami barbarzyńskimi: Markomanami i Kaledończykami oraz stoję w miejscu Alanami, ale tu jakoś brak tego klimatu, który u Gotów ratują fabularne wstawki o młodości naszego wodza.

Plusem jest też start, gdzie z jednej strony mamy presję ładu publicznego na zdobycie dużego miasta (zaczynamy z 3 wioskami) a z drugiej zajęty swoimi problemami Rzym cesarza Aureliana, którego kosztem można prowadzić błyskawiczną ekspansję.

Kompozycja moich gockich armii nie za wiele się zmieniła - dalej opieram się na pikach, ale jako wsparcie mam już wojowników Terwingów, którzy całkiem fajnie przełamują wrogie linie. Wszystko uzupełniają konni Tajfalowie i lansjerzy oraz, co naturalne, elitarni łucznicy Gotów.