PDA

Zobacz pełną wersję : Europa Universalis III : Pytanie



Haller
31-01-2010, 09:24
Witam.

Mam takie pytanie odnoszące się do EUIII:
grając np Norwegią, jak wyrwac się z pod panowania Danii? Lub Litwą od Polski? Jest jakiś sposób, aby te panstwa znów były niezależne??

Abu Yusuf
31-01-2010, 10:45
Oba są połączone unią personalną, więc wkońcu musi ona wygasnąć i wtedy znowu będą niepodległe ; )
Jeżeli chodzi o wyrwanie się z wasalstwa, to nigdy nie dopuściłem u siebie do takiej sytuacji : P

Haller
31-01-2010, 11:12
Oba są połączone unią personalną, więc wkońcu musi ona wygasnąć i wtedy znowu będą niepodległe ; )

A da się ta Unię zerwac jakos? :)

Abu Yusuf
31-01-2010, 11:41
nie no, musi sama wygasnąć wraz ze śmiercią "dominującego" monarchy w unii.

Nacudjonasza
31-01-2010, 12:18
Musisz wysyłać zniewagi itd do swojego seniora i jak umrze twój król to może uda ci się odłączyć ale będziesz musiał stoczyć wojne w przypadku Norwegii to z Danią i doprowadzisz do updku unii Kalmarskiej jak masz słabe stosunki unia szybko się skończy nie pomagaj Duńczykom w wojnie itd :D

MiChAl I wspaniały
31-01-2010, 17:50
nie no, musi sama wygasnąć wraz ze śmiercią "dominującego" monarchy w unii.

Jeśli umrze bezpotomnie :D Sama unia się nie rozleci, muszą się trochę popsuć kontakty między państwami. Bo tak to można czekać do usr*nej śmierci.

Yaevinn999
17-02-2010, 14:19
Stosunek wasalny i unię personalną można zerwać poprzez zmianę religii (Litwini mi takie coś zrobili, potem niestety musiałem przerzucać tam moje armie a ostro jechałem państwa niemieckie).

Brave
19-02-2010, 16:43
A wie ktoś może jak najszybciej polepszyć relacje z jakimś państwem? Bo w EU2 można było dać prezent który dawał dużo pkt relacji, a w EU3 jets jeden, niemalże drogi to malo daje. Mam fatalne relacje z Turkami, Austrią, Krymem i państewkami niemieckimi i raz już wygrałem wojnę, jak zrzuciły się na mnie wszystkie księstewka niem. i Austriacy.

Pozdrawiam :D

Yaevinn999
19-02-2010, 18:18
Nie pamiętam już dokładnie ale chyba tylko poprzez danie im kasy można polepszyć relacje ale coś mi się zdaje, że nic ci to nie pomoże bo penie masz bardzo niską reputację, więc będą cię atakować wszyscy:). W tej grze tak już jest, że po pewnym czasie (o ile cały czas się rozrastasz i toczysz wojny) w związku z bardzo niską reputacją czeka na gracza wojna światowa:). Miałem tak już podczas gry szwecją (po zdobyciu Polski, Austrii i połowy niemiec - ale bez aneksji) gdy reszta państw po prostu rzuciła się na mnie. W przypadku Polski miałem tak samo, po opanowaniu połowy kontynentu wszyscy oprócz mojego najwierniejszego wasala (potężnej wtedy brandenburgii) wszyscy sąsiedzi i ich sojusznicy wypowiedzieli mi wojnę.

Brave
19-02-2010, 19:56
Mam fatalną reputację, Europa uważa że Polacy są łajdakami, czy jakoś tak ;) Mam dwa pytanka jeszcze:

1. Jak mogę poprawić reputacje?
2. Czy gdy okupuje dane terytorium, zarabiam taką samą kasę za podatki, jak po aneksji?

Yaevinn999
19-02-2010, 20:18
1. Zawierać jak najszybciej pokoje i z nikim najlepiej nie walczyć przynajmniej do osiągnięcia lepszej reputacji ale potem i tak można uczestniczyć w mniejszych wojnach bo im więcej przejmujemy tym szybciej tracimy reputację. Poza tym to chyba szybkość polepszania reputacji zależy od umiejętności dyplomatycznych władcy a na to już prawie wpływu nie mamy. Prawie bo gdy nasz władca jest słabym dyplomatą to można go wysłać z samobójczą misją (ustawić go na dowódcę malutkiego oddziału i zaatakować większe siły) ale to może nawet pogorszyć sytuację bo gdy władca ginie to tracimy stabilność o 1 punkt a poza tym władzę może przejąć rada regencyjna która prawdopodobnie będzie jeszcze gorsza:/.

2. Chyba nie bo okupowane prowincje mają większe ryzyko buntu, które jest uwzględniane przy ustalaniu wysokości podatku, szczególnie tego bezpośredniego, który dostajemy 1 stycznia. A poza tym to i tak nie można cały czas być w stanie wojny bo to też bardzo niekorzystnie na coś wpływa Pamiętam, że zazwyczaj prowadziłem blitzkrieg na wroga po czym jak najszybciej starałem się o pokój bo inaczej czymś mi to groziło, tylko już nie pamiętam o co chodziło dokładnie bo gra jest trochę złożona i może być kilka czynników.

Pop517
19-02-2010, 20:25
przy polepszaniu reputacji najmój też dyplomatów jako doradców ;) i staraj się "szukać" jakiejś misji(o ile masz dodatki) która poprawia reputacje czasem sie taka zdarza ale pamietam ze polska niema ich zadużo oprócz tych która polegają na zajęciu jakiejś provki :?

Brave
20-02-2010, 15:28
A da się w jakiś sposób ukrócić rządy rady regencyjnej? Gram tera Ruskami i musiałem wybrać jedno państwo bo miałem mariaże z Gruzją i CZarnogórą.

Wybrałem Gruzinów i 2 lata nic.

Yaevinn999
20-02-2010, 16:23
W folderze gry jest taki plik w którym zapisani są władcy danego państwa i moment w którym się pojawiają, chyba można byłoby trochę wcześniej wprowadzić nowego władcę. Tylko nigdy się tym nie bawiłem więc konkretów ci niestety nie podam no i nie wiem czy save z EU III działa tak jak w Total War (w savie są zapisywane ustawienia z plików gry np. z desrc_strat, więc można niektóre pliki usunąć a save nadal będzie chodził) czy na bieżąco wczytuje ustawienia z plików gry.

jon_snow
20-02-2010, 16:55
Nie ma czegoś takiego jak określony moment śmierci danego władcy. Wszystko dzieje się losowo.

Yaevinn999
20-02-2010, 17:11
No tak, rzeczywiście. Jest folder z władcami ale pisze w nim tylko w jakich latach władca panuje gdy zaczynamy kampanię potem rzeczywiście dzieje się to losowo. Chociaż całkowicie pewien nie jestem możliwe, że jak władca zginie "przed czasem" to właśnie wchodzi rada regencyjna i czeka aż nowy monarcha (ustawiony w tym właśnie pliku) wejdzie na tron.

Przykładowy wygląd pliku dla polski:


1492.6.8 = {
monarch = {
name = "Jan I Olbracht"
adm = 5
dip = 3
mil = 4
}
}

1495.1.1 = { serfdom_freesubjects = -5 centralization_decentralization = 5 innovative_narrowminded = 1 mercantilism_freetrade = -5 } # The Statute of Piotrkow

1501.6.18 = {
monarch = {
name = "Aleksander I"
adm = 6
dip = 3
mil = 3
}
}

1505.1.1 = { aristocracy_plutocracy = -5 centralization_decentralization = 5 land_naval = -5 offensive_defensive = 0 } # The Constitution of Radom-'Nihil Novo

1506.8.20 = {
monarch = {
name = "Zygmunt I Stary"
adm = 6
dip = 6
mil = 4
}
}

1521.1.1 = { leader = { name = "Tarnowski" type = general rank = 1 fire = 2 shock = 4 manuever = 4 siege = 1 } }

1548.4.2 = {
monarch = {
name = "Zygmunt II August"
adm = 6
dip = 6
mil = 4
}
}

Destro7er
10-04-2010, 15:14
Mam takowe pytanie, w jaki sposób można kolonizowac nowe tereny ? i jak odkrywać te pola białe ?

voitek
10-04-2010, 15:20
By odkrywac biale pola (niektore tereny nie moga zostac odkryte, wyskakuje komunikat) potrzebujesz konkwistadora w armii, mozesz ich uzyskac biorac odpowiednia doktryne

Destro7er
10-04-2010, 16:14
Aha dzięki ; )

Kobierzyn1234
23-04-2010, 14:48
Musisz osiągnąć poziom handlu chyba 7 jak dobrze pamietam i jak otrzymasz kolejna dotkryne wybierasz wielkie odkrycia i możesz rekrutować kolonistów i odkrywców

Przemysł II
23-04-2010, 15:12
CZy ktoś mógłby wrzucić konwerter z EU III na Victorię?? Byłbym bardzo wdzięczny :)

lofdi
05-05-2010, 11:37
Hymm, hymm, czy mi się wydaje czy ten temat powinien być w Paradoxie.
Jak coś to przerzucam...przez kilka dni będzie link w ogólnym.

Pozdrawiam,

Adam_bos
20-06-2010, 17:00
Czy warto kupić tą grę?
W czym jest ciekawsza porównaniu z TW??

voitek
20-06-2010, 20:07
W ogole, co to za pomysl zeby porownywac TW do gier Paradoxu :) To sa kompletnie rozne gry
Po pierwsze primo: W EU nie ma bitew jako takich, co jest podstawa serii TW, a mapa kampanii tylko dodatkiem wlasciwie
Po drugie primo: skupiasz sie na zarzadzaniu panstwem w umiejetny sposob, rozwijaniu go i poszerzaniu jego granic, bardziej rozwinieta jest ekonomia. Dyplomacja jest na dosc wysokim poziomie
Po trzecie primo: Mozesz grac kazdym panstwem jakie w tym okresie istnialo i cokolwiek znaczylo na swiecie
Po czwarte primo: gra nie ma systemu turowego jak TW, ale jest aktywna pauza i mozna regulowac uplyw czasu

Ogolnie polecam :)

Yaevinn999
20-06-2010, 20:12
Przede wszystkim gry te różnią się bardzo, w EU3 zarządzasz tylko na mapie kampanii, nie ma tur, czas gry płynie non stop, można go tylko spowalniać, pauzować bądź przyspieszać. Nie ma pola bitwy tak jak w TW, wynik bitwy automatycznie oblicza się na bieżąco w miarę upływu czasu. EU3 jest o wiele bardziej skomplikowana niż jakikolwiek TW, pod uwagę musimy brać bardzo wiele czynników cały czas myśląc o przyszłości naszego państwa i kierunku jego rozwoju, planowanie i dyplomacja są bardzo ważne, jeśli tylko podbijasz to po 2 wojnie wojska zdezerterują a państwo padnie, w ogóle trzeba dużo myśleć i planować w tej grze:). Całej europy tak jak w TW nie da się podbić na pewno, jedynie 3/4 jak udało mi się grając Polską.

Adam_bos
21-06-2010, 08:05
Dzięki za szybką odpowiedź, jutro przejdę się do sklepu i kupie tą grę.

voitek
28-06-2010, 17:10
Wie ktos moze jak dodawac wlasne utwory do soundtracku gry? Wystarczy wrzucic plik do folderu "music" w katalogu? Czy trzeba jeszcze dopisywac jakas linijke gdzies?

Mafarus
01-08-2010, 21:40
Ja mam pytanie odnośnie zapisów gry, niby są w "save games" tylko że u mnie nie ma tam nic :P. Nie mam żadnych dodatków ani nie ściągałem żadnych patchy. Gra z serii kolekcja klasyki.

Proszę o odpowiedź ponieważ tak dużo się zrobiło tych zapisów w samej grze (w której nie można ich usuwać...) że muszę już bardzo dłuuugą listę przesuwać żeby coś wygrzebać (na początku nie ogarniałem i robiłem za każdym razem sava z datą :P).

Adixis
19-09-2010, 19:01
Świetna gra, polecam wszystkim, podoba mi się o wiele bardziej od total wara, spełnia wszystkie moje wymagania :P

Adam_bos
05-10-2010, 12:23
Mam problem który wam prawdopodobnie wyda się banalny: Czy da się desantować wojska morzem? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Yaevinn999
05-10-2010, 14:52
Normalnie, wsadzasz wojsko na statki, płyniesz gdzie chcesz i rozładowujesz :D . Już kilku moich kumpli pytało się o to samo ale nie mam pojęcia jak dokładnie to wytłumaczyć bo dawno nie grałem :) .

voitek
06-10-2010, 15:50
1 transportowiec = 1 pulk

JasieQ21PL
09-04-2013, 15:55
Jak poprawić stabilizacje w państwie ? bo mam -3

adriankowaty
09-04-2013, 16:13
poprzez wydatki na stabilność w budżecie.

Piter
23-04-2013, 13:20
Nie ogarniam jakim cudem ruscy mają już 4 lvl wyższy poziom technologi wojskowej skoro gram na normalnym i na dużej agresywności kompa. Jak należy inwestować w technologie żeby nie być w tyle? Buduje nawet wytwórnie broni, a i tak jestem do tyłu, Austria ma już z 6 poziomów wyższe technologie.

edit: gram Polską.

Samick
23-04-2013, 14:16
Od roku ogarniam jak zacząć Koroną Królestwa Polskiego w roku 1399 i nie stracić połowy swoich ziem na rzecz nomadów wszelkiej maści. Kolonizacja niewiele daje, a to nie jedyny front. :)

Piter
23-04-2013, 14:41
Od roku ogarniam jak zacząć Koroną Królestwa Polskiego w roku 1399 i nie stracić połowy swoich ziem na rzecz nomadów wszelkiej maści. Kolonizacja niewiele daje, a to nie jedyny front. :)
Trybut czasami to nie aż tak straszny wybór zwłaszcza gdy można atakować narody, którym nomadzi zniszczyli przed chwilą większość armii :) (taka taktyka zdała mi egzamin gdy grałem Bizancjum)

adriankowaty
23-04-2013, 15:37
Macie jakąś metodę na hordy? Bo wkurzają mnie ich ciągłe ataki. Pamiętam, jak kiedyś Turcy wytępili hałastrę z GO, ale zajęło im to aż sto lat. Macie jakąś metodę? Da się zmontować koalicję przeciw draniom?

Samick
23-04-2013, 19:10
Jedyny jaki obmyśliłem nie wymagał wiele główkowania - przeczekać. Z czasem państwa nomadów zaczynają odbiegać technologicznie od Twojego (na Twoją korzyść), ilość wojen jakie wywołują sprawia, że ich państwowości zaczynają się rozpadać. Wtedy możesz powoli myśleć o kolonizacji ich obszarów (tak czyni AI), systematycznie zwiększając swój swój obszar ich kosztem.

Piter
26-04-2013, 08:41
Dlaczego po pokonaniu Rosji i zrobieniu z nimi unii personalnej przy nowym królu zawsze się ją traci, po cholere ja tą unię brałem zamiast wziąć dobre terytoria skoro nie da się jej utrzymać w tym systemie? Ta gra jest zabugowana. Teraz Austria jakimś cudem ma unię z Rosją, a ja jestem między dwoma mocarstwami :mrgreen: Wysłałem 15 tyś jazdy na 16 tyś buntowników, wygrywam bitwę, aż tu nagle komunikat 15 tyś mojej jazdy jest doszczętnie zniszczona, nic nie zostało, bug, czy tak ma być?

Nie ogarniam też w jakie budynki inwestować, pisze mennica +50% modyfikatorów lokalnych, a tu tylko podatki się zwiększyły, a ja jak głupi buduję w prowincji z dochodami z produkcji na poziomie 70 licząc, że to mi się zwiększy, nie idzie się domyślić co jaki budynek daje i co warto budować, dlaczego przy budynkach administracyjnych nie można ustawiać prowincji według kosztu stabilności skoro te budynki obniżają koszty stabilności? :D Dziwna ta gra

nowy2142
26-04-2013, 09:04
Na pierwszy problem nie odpowiem bo nie pamiętam jak działa unia personalna w eu3.
Co do tej jazdy. Jaka dokładnie jazda, jacy dokładnie buntownicy, czy mieli dowódcę i na jakim terenie odbyła się bitwa.
Co do mennicy... modyfikatorów lokalnych? Że co? Jak ci zwiększył się zysk z podatków w prowincji to zapewne mennica posiada modyfikator podatków lokalnych. Czytać ze zrozumieniem w gimnazjum się zapomina? Te 70 dochodu ogólnego to i z podatków i z handlu razem (+ inne wypisane rzeczy).
Co do stabilności. Nie rozumiem cię do końca.
Wydaje mi się że gracz jest bardziej "zbugowany" niż sama gra :)

Piter
26-04-2013, 09:46
Na pierwszy problem nie odpowiem bo nie pamiętam jak działa unia personalna w eu3.
Co do tej jazdy. Jaka dokładnie jazda, jacy dokładnie buntownicy, czy mieli dowódcę i na jakim terenie odbyła się bitwa.
Co do mennicy... modyfikatorów lokalnych? Że co? Jak ci zwiększył się zysk z podatków w prowincji to zapewne mennica posiada modyfikator podatków lokalnych. Czytać ze zrozumieniem w gimnazjum się zapomina? Te 70 dochodu ogólnego to i z podatków i z handlu razem (+ inne wypisane rzeczy).
Co do stabilności. Nie rozumiem cię do końca.
Wydaje mi się że gracz jest bardziej "zbugowany" niż sama gra :)
Jakieś 4 lata temu w gimnazjum z czytania ze zrozumieniem prawie zawsze miałem full :mrgreen: Sam wpadłem na ten genialny pomysł, że skoro zwiększa wpływy z podatków... to zwiększa wpływy z podatków :shock: 70 było z samej produkcji.

Nie no aż sam musiałem przeczytać swój post od nowa, bo zwątpiłem czy czegoś nie namieszałem ale to Ty coś dziwnego piszesz i nie umiałeś przeczytać ze zrozumieniem.

Piter
26-04-2013, 09:58
Bitwa była w prowincji Kijów, oboje mieliśmy dowódców, ja zadawałem większe straty i miałem większe morale dlatego mnie to dziwi. Co do Rosji to po prostu gdy królem zostawał następny z dynastii Wazów unia personalna się kończyła. Podejrzewam, że może to być wynik tego, że mam Republikę Szlachecką ale przecież to ciągle ta sama dynastia stąd uznałem, że to bug. W ciągu kilku lat królem Rosji został Habsburg, strasznie szybko.

Co do mennicy to u mnie nie pisze przy niej "podatków" :/ I gdzie tu kur jestem zbugowany? :) Nie chodzi tu też o to, że nie ogarniam tej gry, bo całkiem nieźle sobie radzę, po prostu gra jest, hm... mało przejrzysta :)

A i jakby Ci jeszcze przeszkadzało to, że wysłałem samą konnicę to miałem wojnę ze Szwecją i piechota była zajęta zdobywaniem miast :mrgreen: Bo już się boję, że znowu mi zarzucisz nie ogarnianie :lol:

nowy2142
26-04-2013, 10:29
Nie. Ja umiem czytać ze zrozumieniem. Twój post jest dziwne napisany.
Nie chodziło mi o prowincję tylko o teren na jakim odbyła się bitwa. Na takie cóś zwracaj uwagę. Teoretyczny przykład: Trafiło się że atakowałeś przez rzekę i teren bitwy okazał się lasem. Masz karę za to że atakujesz przez rzekę i dodatkowo kawaleria zostaje osłabiona bo walka toczy się w lesie.

Unia personalna nie powinna trwać dalej jeśli dynastia Wazów ma prawowitego następcę? Na pewno nie kombinowałeś jakiś dziwnych mariaży z austrią albo austria z ruskimi?

http://postimg.org/gallery/zrwwnxa/
Zrobiłem 3 screeny.
Na 1 po najechaniu kursorem na dana prowincje widać procentową szansę na jakim terenie rozegra się bitwa.
Na 2 po najechaniu kursorem na mennice widać że jest napisane "modyfikator podatków lokalnych".
Na 3 widać zielone prowincje (niski koszt stabilności) i ciemniejsze (wyższy koszt stabilności). No i idzie to tak dalej aż do czerwonych gdzie stabilność jest tragiczna. Chyba chciałeś sposób jak szybko podejrzeć koszty stabilności w prowincjach.

Może być też tak że grasz na starej wersji lub coś takiego.
Zauważyłem że napisałeś kiedyś tam że ruscy cię w technologii wyprzedzają. Jakim cudem :D

Samick
26-04-2013, 13:19
Jako moderator przypominam o używaniu opcji: EDYTUJ, zamiast wrzucania post pod postem bez wyraźnej potrzeby. Dodatkowo: spokój mi tu. :)

Mam wszystkie dodatki z DW łącznie, podniesione do wersji 5.1. U mnie jest napisane jak u nowego2142, że chodzi o podatki lokalne.

Piter
04-05-2013, 14:34
Ta gra ma multum bugów, np. wypowiadając wojnę państwu, które jest sojusznikiem twojego sojusznika jeśli od razu wezwiesz sojusznika do walki to zazwyczaj stanie po twojej stronie, jeśli nie ustawisz automatycznego wzywania sojuszników to stanie po stronie wroga, kto pierwszy wyśle prośbę o pomoc ten ją zazwyczaj dostanie, tak samo kolejny bug ze stepowcami, nie graniczę z nimi ale mam unię personalną (grając Polską w najwcześniejszą kampanię) z Litwą i co mi wojnę wypowiadają to od razu robi się pokój, bo nie mogę z nimi walczyć nie będąc ich sąsiadem.
Kolejny błąd z zaporożem, Złotej ordzie zrobiła się masa buntów i po jakimś czasie pojawiło się zaporoże, wypowiedziałem im wojnę chcąc żeby Litwini ich rozwalili, a potem bym ich zwasalizował, a że byli w strefie wpływów Litwy to Litwa wypowiedziała mi wojnę w obronie Zaporoża i tak Polska i Litwa mają wojnę mając jednego władcę :mrgreen: Za to gdybym miał ustawione automatyczne wzywanie sojuszników do walki to założę się, że stanęliby po mojej stronie, bo w końcu byłbym pierwszy :mrgreen: Ale tego nie sprawdzę, bo następny zapis mam jakieś 10 lat wcześniej i nie chce mi się grac od tego momentu.

nowy2142
05-05-2013, 05:22
A mnie się dalej wydaje że po prostu nie ogarniasz.

MichalKruk
05-05-2013, 07:59
Pewnie ma piracki "Divide Wind" na wersji 5.0, stąd te bugi, 5.1 dużo bugów wyeliminowało.

Manieon
05-05-2013, 11:50
Ja ostatnio postanowiłem sobie z małego Palatynatu zrobić wielkie Niemcy, ale napotkałem problem w postaci cesarza. Praktycznie cały czas jak tylko zajmę jakąś prowincję ten frajer nakazuje mi ją oddać, sprzeciwić mu się nie mogę bo dostaję wtedy zbyt wielkie modyfikatory ujemne. Czy ktoś wie co muszę zrobić żebym mógł ją zatrzymać? I jeszcze dwa pytania. Jeden, pomimo wzorowych relacji, potężnego prestiżu i braku niesławy mało kto chce ze mną zawierać sojusze, jaki może być tego powód? I dwa, nawet jak już jakimś cudem do tego sojuszu dojdzie to większe państwa często nagle bez żadnego powiadomienia tracą go ze mną, relacje też lecą na łeb na szyję, choć pisze mi że powinny rosnąć. Co się z nimi dzieje? Gram na DW wersja 5.1

Salvo
05-05-2013, 11:54
Musisz olać cesarza i zatrzymać :) Ewentualnie zwasalizuj kilku elektorów i samemu zasiądź na tronie :)

Różnie z tymi sojuszami bywa...może za słaby jesteś, może dlatego, że strefa wpływów Austrii?

relacje też lecą na łeb na szyję
Może wojny z ich sojusznikami prowadzisz? Może oni z Twoimi?

PS:W DW oddawanie prowincji było? Myślałem, że tylko w modach.

Samick
05-05-2013, 12:25
Żeby zatrzymać prowincję i cesarz nie miał do niej żadnych pretensji, musisz:
1) Sam zostać cesarzem.
Lub:
2) Prostsze rozwiązanie to posiadanie praw do danej prowincji.

Piter
05-05-2013, 13:23
Pewnie ma piracki "Divide Wind" na wersji 5.0, stąd te bugi, 5.1 dużo bugów wyeliminowało.
Mam 5.1



A mnie się dalej wydaje że po prostu nie ogarniasz.


Tyś jest gorszy jak obrońcy krzyża. Gram na poziomie trudnym, jak widać powyżej korzystając tylko z rzadkich auto-zapisów, na dużej agresywności kompa i jakoś wszystko ogarniam ale krytykuje wady gry, brak przejrzystości i niedoróbki (jak brak wojny ze stepowcami czy wojna między krajami mającymi jednego króla), a Ty bawisz się w jej adwokata :lol: Ta dyskusja jest zbugowana :mrgreen: No dobra, może nie ogarniam powodując, że mam wojnę między krajami których jestem królem ale czy coś takiego powinno być wogóle możliwe? :mrgreen: Zresztą nie wiem po co mam z tobą dyskutować rzucasz się i nie wiadomo o co Ci chodzi. W czasie bitwy pokazują się minusy za teren czy fortyfikację ale ja przecież mówię, że zadawałem przeciwnikowi większe straty i miałem większe morale, a tu mi się pokazało nagle przegrana bitwa, straty 15 tyś konnicy z 15 tyś i to był jednostkowy przypadek. Nie żale się, bo przegrywam przez bugi gry, bo ja wygrywam tylko zauważyłem parę dziwnych rzeczy :mrgreen:

Samick
05-05-2013, 13:33
W ogóle jest to możliwe. Tendencje separatystyczne po jednej lub obu stronach, ambitni bracia lub dalsi krewni z potężnym wsparciem lokalnych feudałów przy słabości aparatu władzy królewskiej i rozciągłości państwa. Tak, to jest możliwe.

I spokój mi tu.

Piter
28-06-2013, 08:33
Z konnicą to często powtarzający się bug, nie można jej wysyłać samej, bo czasem nagle cała polegnie mimo, że ma przewagę w morale i zadaje większe straty, co do reszty to w tej grze spolszcznie to ktoś robił chyba po prostu translatorem i stąd większość problemów :)